Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17951) Giovanny válasza ÁdiBá (#17950) üzenetére


Giovanny
őstag

Szia,és most nálad hogy muzsikál?

Zero Defect.No Compromise !

(#17952) ÁdiBá válasza Giovanny (#17951) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Alapon megy.
Viszont két órajel beállítást stabilizáltam, és mentettem el a Biosban.
4500Mhz-et 1.27V illetve 4600Mhz-et 1.305V.
Ezek az értékek 100%-osan stabilak, prime95 illetve linxel tesztelve.
Többet is próbáltam erőltetni.
1.36V meglenne a 4800 Mhz, ha tudnám hűteni.
Egyik reggel kipróbáltam nyitott erkély ajtóval. Nevetve ment a Linx, Prime95 minden, csak majd nem én fagytam meg. ;]
4600Mhz 75-80 fok között van Linx alatt egy Cooler Master - Hyper 212 Pluss hűtővel.
(Durván félórán keresztül teszteltem az említett programmal (linx))

Amúgy 4800 fölött már be se tudom indítani a windows-t 1.4V alatti feszültséggel.
Tehát ott egy betonfalba ütköztem, nem is erőltettem ezzel a hűtővel, majd ha lesz rajta másik, de egyelőre úgy is alapon megy.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#17953) N_A_S válasza ÁdiBá (#17952) üzenetére


N_A_S
veterán

4800 -tól kell bekapcsolni az "Internal PLL Overvoltage" -t, máskülönben nem szokott indulni.

https://tinyurl.com/phnas

(#17954) Giovanny válasza ÁdiBá (#17952) üzenetére


Giovanny
őstag

Nem rossz,nekem 1.25V kellett a 4.2 Ghz-hez :(( AVX-es LINX -el tesztelted?

Zero Defect.No Compromise !

(#17955) ÁdiBá válasza N_A_S (#17953) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Értem. Ezt nem tudtam.
Folyamatosan ki van illetve ki volt kapcsolva.
Lehet az volt vele a gond. :U

(#17954) jános Természetesen, mikor itthon vagyok elindítom. 30 - 25 Percre.
Játszom rajta valami húzósabbat hogy ott el-e dobja magát a rendszer, mert már találkoztam olyan beállítással is hogy LinX és a Prime jó volt, de játékban meg lefagytam. :U Ki érti ezt...
Így mikor dolgozni megyek elindítom a prime95-öt ha az adott órajelen akarom használni hosszú távon.
12 Óra hibátlan teszt után mentem a bios beállítást. :U
Így állítottam be a 4500 illetve 4600Mhz-t is.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#17956) N_A_S válasza ÁdiBá (#17955) üzenetére


N_A_S
veterán

Majdhogynem 100%. Am szép az a 4800 @ 1.36V, főleg ha 4c/8t sikerült. :K

https://tinyurl.com/phnas

(#17957) ÁdiBá válasza N_A_S (#17956) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Igen, köszönöm. Viszont már jelentős hőt termel, ezért szükség volt az éghajlatváltozás által nyújtott lehetőségeket kihasználni. ;]

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#17958) Giovanny válasza ÁdiBá (#17955) üzenetére


Giovanny
őstag

Akkor mákod volt a cpu-val,nekem is jó indult,örültem is neki,de W7-hez lejött SP1 (avx támogatás) csomag,és utána csak több fesszel volt hajlandó menni a proci.

Zero Defect.No Compromise !

(#17959) Sozen


Sozen
csendes tag

hi all

adott egy i7 2600 és egy gigabybe z68x ud4 b3 lap

lapon biost cseréltem visszaálitottam midnent ugyanarra ami előtte volt.
mivel a proci sima és nem K-s verza igy a max orajel 3,9Ghz

nade.. folyamatosan ugrál az órajel win alatt 1,6ghz-en áll alapból ha kell akkor felugrik 3,9re.. ami enyhén szolva idegesitő arról nem is beszélve, hogy visszafogja a teljesitményt.

bios csere előtt ez nem volt, feszültségek auto-n.. de beállitom és elindul a win kikapcsolom a gépet utána ki irja h nem megfelelő feszek.? lol. auton?

valaki megoldás erre?

Sozen

(#17960) SPQR válasza Sozen (#17959) üzenetére


SPQR
tag

Kapcsold ki az energy saver opciókat.

(#17961) Hunork válasza Sozen (#17959) üzenetére


Hunork
veterán

Üdv!
Ezt tiltsd le a Bios-ban: Enhanced SpeedStep vagy EIST, és a C1-C4 State-t.
(a megnevezések kicsit eltérőek lehetnek alaplaptól függően)
Ezek szolgálnak arra, hogy üresjáratban, vagy alacsony prioritást igénylő feladatoknál a processzor alacsonyabb órajelen menjen. Ez azonban nem fogja vissza a teljesítményt, mert mikor kell, akkor úgyis teljes frekvencián üzemel, pl. játékok alatt. Viszont ha engedélyezed, akkor kevesebb a fogyasztás, alacsonyabb a hőmérséklet, és nő az élettartam...elvileg... :)
És a Power Saving Mode, ez is legyen kikapcsolva.

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#17962) korcsi válasza Sozen (#17959) üzenetére


korcsi
veterán

"folyamatosan ugrál az órajel win alatt 1,6ghz-en áll alapból ha kell akkor felugrik 3,9re.. ami enyhén szolva idegesitő"- Miért is?
Hol veszed észre, hogy ugrál az órajel? Nem, nem arra gondoltam, hogy aida, cpuz kiírja, hanem használatban zavar?

"arról nem is beszélve, hogy visszafogja a teljesitményt" ????

3,9GHz 4 magos terhelésre az órajel, vagy az órajelek is automatikuson vannak?
Mert ha beállítottad a maximális órajelet akkor emeli a feszt is szerintem vele.

A válaszadóknak: Nincs tuning, akkor miért kapcsolná ki az energia gazdálkodási opciókat, hogy placebóba jobban menjen neki vagy, mi, legyünk már egy kicsit szakmaibbak. Arról kell meggyőzni, hogy ez így van jól, legalábbis szerintem.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#17963) Hunork válasza korcsi (#17962) üzenetére


Hunork
veterán

Igaz! :K Írtam is, hogy miért jó ez, bár a Power Saving Mode nem szükséges!
Szóval kiegészítés: a korszerű processzorok használata esetén ki kell használni a gyártó adta lehetőséget a minél hatékonyabb energiagazdálkodás, a jobb hőmérséklet értékek, és az élettartam növelése érdekében.
ÉN sem kapcsoltam ki az EIST és C State opciókat, nekem is változik az órajel, de még ettől soha nem csökkent a teljesítmény, ha BF3 megy, akkor dolgozik a proci... :D
(remélem, így minden jobban érthető! :K )

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#17964) korcsi válasza Hunork (#17963) üzenetére


korcsi
veterán

Teljes az egyetértés :D

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#17965) Sozen válasza Hunork (#17963) üzenetére


Sozen
csendes tag

vamennyit csökken eljesitmény illetve nem hiszem hogy a procinak a folyamatos fesz ingadozás olyan nagyon jót tenne.

nekem csak ne ugráljon maradjon annyin amennyit mondtam neki..

de közben hajnalban sikerült kikapcsolcsi a c1 és c3-c6ot

Sozen

(#17966) Mankó válasza Viktor77 (#17927) üzenetére


Mankó
veterán

Na ez jó hír, mert nekem is H61 van. Elmondod mire figyeljek, emeljek-e feszt meg hasonlók?

(#17967) Hunork válasza Sozen (#17965) üzenetére


Hunork
veterán

A teljesítmény bizti nem csökken, ezt hidd el, ha érzékeli, hogy kell az erő, akkor teljes fordulaton fog ketyegni!
És ez tényleg már kinek a maga döntése, ha te így szeretnéd, legyen így! :K
(A fesz érték amúgy csak minimálisan ingadozna, itt a lényeg a fogyasztás és a tranzisztorok terhelésén, frekijén van. De persze ki lehet ezeket kapcsolni, nem erőszak a disznótor! :N )

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#17968) Sozen válasza Hunork (#17967) üzenetére


Sozen
csendes tag

konkrétan de csökken a teljsitmény nem csak ugy a levegőbe mondom hanem tapasztaalom ezért irtam..

teszt progik alatt akár 10-15% is tapasztalható..

most gondolj bele mig érzékeli hogy kell a craft és be is álitja annyira amire kell az idő veszteség nem?

bizony a szintetikus progik észre veszik..
én meg ott veszem észre hogy nő a betöltési idő egyes játékoknál.. bár a játék teljesitmény nem romlik igazából. 1-5fps-el max

Sozen

(#17969) Viktor77 válasza Sozen (#17968) üzenetére


Viktor77
titán

"most gondolj bele mig érzékeli hogy kell a craft és be is álitja annyira amire kell az idő veszteség nem?"

De, időveszteség. Nagyjából 1/10-ed másodperc.

Nem csökken a teljesítmény. És nem árt a procinak a feszingadozás (mármint az energy saving) mert így tervezték.

Mankó: Nekem sok lehetőségem nincs, így nincs is mit nagyon elrontanom. Van 3 sebességfokozat, ahova húzhatom az IGP-t (1300, 1400, 1500MHz) és max 0.1V-al emelhetem a feszültségét.
Ebben a tesztben az 1400-as értéket találták stabilnak.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#17970) korcsi válasza Viktor77 (#17969) üzenetére


korcsi
veterán

Jó lesz az néhány milliszekundumnak is, vagy még annyi sem.

Sozen: Illusztrálnád pár valós tesztel a 10-15 %-os teljesítmény csökkenést!

Na jó, elég lesz egy is.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#17971) diegho válasza Sozen (#17968) üzenetére


diegho
nagyúr

Rövidebb idő alatt érzékeli a proci, hogy fel kell emelni a szorzót, mint amennyit fel tudsz fogni. Semmi teljesítménycsökkenés nincs. Nem is értem miért akarod ezt megmagyarázni olyanoknak, akik évek óta így használják a processzoraikat.

(#17972) Hunork válasza korcsi (#17970) üzenetére


Hunork
veterán

ajajj. :Y
nohát, esküszöm, holnap kikapcsolok otthon mindent, és mérek 2 tesztet, meg 2 játékot, nagyon kíváncsi leszek az eredményre. :K ilyen 10-15%-ról eddig még nem hallottam, meg hogy lassabban indulna el valami. :N

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#17973) Sozen válasza korcsi (#17970) üzenetére


Sozen
csendes tag

6.87pont ha állitgatnia kell

7.72 ha nem

mondjuk egy kis anomália felfedezhető az egészben ugyanis a procinaka szorzó 39re van állitva de nem azt irja ki.

[ Szerkesztve ]

Sozen

(#17974) korcsi válasza Sozen (#17973) üzenetére


korcsi
veterán

És csak az energia gazdálkodást állítottad?
Szerintem nem.
A cine alatt egy szer elindul a progi és onnan maxon mennek a magok, semmi difi nincs a két működési mód között.
Ha futna nálam cinebench megnézném én is, de sajna nem megy.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#17975) Viktor77 válasza Sozen (#17973) üzenetére


Viktor77
titán

Nem voltam rest én is mérni egyet.

Energiagazdálkodás be: 2.97 pont (1600->3100)
Energiagazdálkodás ki: 2.95 pont (3100->3100)

Ha a mérési hibától eltekintünk, akkor elmondhatjuk, hogy egészen pontosan nulla volt a teljesítménycsökkenés.

MOD: Ez nem szerencse kérdése. Ilyen nincs.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#17976) Sozen válasza korcsi (#17974) üzenetére


Sozen
csendes tag

éppen ez az hogy ha állitgatósra van rakva közben sem megy folyton maxon az orajel, mert nem mindig van rá szüksége a feladat elvégzéséhez.

ettől kezdve meg lassul.

(#17975) Viktor77

akkor te szerencsés vagy

[ Szerkesztve ]

Sozen

(#17977) korcsi válasza Sozen (#17976) üzenetére


korcsi
veterán

Sikerült elindítani a cine-t az energiagazdálkodós teszt meg is van, de hiába lőttem ki biosba eist-t meg c dolgokat így is visszaveszi a szorzót..., ezen még dolgoznom kell, ha meglesz tesztelek.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#17978) ÁdiBá válasza korcsi (#17977) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Amúgy mi a gond az energiatakarékossággal?
Én szeretem látni mikor a rendszer áll, és csak netezek hogy a processzor jóval alacsonyabb fogyasztással, alacsonyabb órajeleken üzemel mint terhelve.
Mikor játszom természetesen megvadul (3.6 - 3,5 Ghz).
:U

ÁdiBá

(#17979) rvn_10 válasza Viktor77 (#17975) üzenetére


rvn_10
senior tag

Én se voltam rest.

Energia gazd be: 5,32 (1604-4012)

Energia gazd ki: 5,28 (4012-4012)

Ez is bőven mérési hibahatáron belül van. Nálam se lett semmi különbség. Lépek is kapcsolom vissza be.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#17980) rvn_10 válasza rvn_10 (#17979) üzenetére


rvn_10
senior tag

És egy kis fogyazstási adat is. Csak mozilla fut ugyan az a 3 ablak nyitva(monitorral együtt:

En save on: 109-115 W
En sace off: 122-125W

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#17981) Hunork válasza rvn_10 (#17979) üzenetére


Hunork
veterán

akkor én holnap még sem mérek... :D erre számítottam kábé...persze lehetnek procik közt is szórások...

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#17982) dragonfire44


dragonfire44
tag

Hali
Ha lehet ne nézzetek teljesen hülyének:D

Adott egy i7 2600k
kicsit húznám

ha simán a szorzót 45x re állítóm = 4500mhz lesz úgy megy,igaz mást nem állítottam.

Mivel nemvok nagy angolos így lefordítottam Google fordítóval a biost :D

de a cpu feszt hol tudom állítani?melyik az?

Számításaim alapján itt kell valamit: a lap:(gigabyte z68a d3 b3)[link]

de akármit állítók Vcore 1.224V marad
[link]

[link]

Írja már le valaki hogy itt melyiket kell állítani?(jó parasztosan, pl: a harmadikat tesó :D)Jah és a túlfogyasztást se kimondottam értem,alapból 95w(auto) van, ha feljebb viszem nem indul el a gép hm?

Visszaolvastam a fórumon beállítgattam egykét dolgot most megy 4.8 on,egyszer pár hónapja 5.2 re feltudtam tornázni de már elfelejtettem mit állítottam be....:D

És érdemes egyáltalán sokat foglalkozni vele tehát nekem 3.8 on megy,főként játszok,érdemes feljebb húzni?

röhögni ér de segítségért írtam...:D

köszi

(#17983) Flashback válasza dragonfire44 (#17982) üzenetére


Flashback
addikt

Csak úgy mellékesen hány éves vagy?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#17984) ÁdiBá válasza dragonfire44 (#17982) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Érdemes lenne kicsit végig nyálaznod az alaplaphoz kapott kézikönyvet de ha ahhoz nincs kedved, parancsolj.
Tuningolni akarsz érdemes feljebb tolni a CoreCurrect Limit-et.
Minden mást megtalálsz a kis könyvében.
Sok sikert. Tanulmányozd...

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#17985) dragonfire44 válasza Flashback (#17983) üzenetére


dragonfire44
tag

15...

(#17986) ÁdiBá válasza dragonfire44 (#17985) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Család számítógépét tuningolod?
Esetleg karácsonyi ajándék? :U
Én sem vagyok nagy szakértő a témában, de előbb tanulmányozd a dolgokat mi előtt neki állsz széthúzni a rendszert.
Apuci haza ér marha pipa lesz ha ki kell dobni a gépet... :U

ÁdiBá

(#17987) dragonfire44 válasza ÁdiBá (#17986) üzenetére


dragonfire44
tag

bátyám gépe :D

(#17988) ÁdiBá válasza dragonfire44 (#17987) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Sejtettem hogy nem saját tulajdon. :U
Akkor meg csak annyi hogy ne babráld, bízd a bátyádra.

ÁdiBá

(#17989) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok!
A 2500-nak a biosban a vcore mennyi kellene, hogy legyen? És milyen programmal kellene terhelni,hogy mind a 4 mag terhelődjön? Illetve a TDP korlátot érdemes-e kivenni?

Gigabyte z68m d2h alaplap-nak B3-asnak kellene lennie? A gyártó oldalán nincs feltüntetve. Talán mert nem olyan régi az alaplap, hogy ebbe hibás széria nem is volt? :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#17990) ÁdiBá válasza gordonfreemN (#17989) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Tudomásom szerint Z68-as alaplapokban nincs rossz SATA vezérlő. Nem is volt. :U
P67-ben volt gond. Ott kell keresni a B3 jelzést.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#17991) lala42 válasza ÁdiBá (#17990) üzenetére


lala42
őstag

Az enyém Z68-as és P3-as. Giga Z68X-UD3P-B3. Lehet,hogy a korábbi megmaradt alkatrészekből is beleinvesztáltak valamennyit. :DDD
Vagy csak keresztelő volt. Átnevezték a gyereket. ;]

[ Szerkesztve ]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#17992) ÁdiBá válasza lala42 (#17991) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Van már annyi verzió.
MSI G3 (PCI-e3.0 utal)
P3 as nem tudom mit jelent.
B3 tudom hogy a javított SATA vezérlőkre utal.

ÁdiBá

(#17993) Mankó válasza Viktor77 (#17969) üzenetére


Mankó
veterán

Megnéztem a beállításokat, hááát...
50Mhz-vel lehet állítgatni 1100-tól egészen 3000-ig. :Y

2500K tulajok, meddig érdemes húzni a belső vga (HD3000) órajelét? Feszt kell-e hozzá adni és ha igen, akkor hol? (H61es lapom van.) Egy 2105-ről van szó különben.

(#17994) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

most olvasom én is visszább, hogy a p67 és h67-et hivták vissza. De akkor könyörgöm, miért reklámoznak ugy egy csomó lapot, ami z68-as, hogy az B3-as?
A fentiekhez még egy kérdést dobnék, a manualban állitok +4 Tb szorzót tul.képpen automatikusan kezeli továbbra is a cpu?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#17996) korcsi válasza gordonfreemN (#17994) üzenetére


korcsi
veterán

Mert az alaplap gyártók tudják, hogy a H61 H67 P67 Z68 ugyanaz a szilicium, csak másképp van konfigurálva, ezáltal Z68-ba is van B3-as rev.

Szerintem állítja továbbra is magától, csak magasabb lesz a maximális szorzó!

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#17997) fsb1000 válasza gordonfreemN (#17989) üzenetére


fsb1000
nagyúr

A Vcore terheléstől függően változik.
Linx, Prime, AIDA/test ezek mind 100%-ra leterhellik a magokat.
Szoftverek amivel a Vcore-t lehet kiolvani: Gigabyte gyárija, AIDA, CPUz, stb

(#17998) gordonfreemN válasza korcsi (#17996) üzenetére


gordonfreemN
addikt

köszi nektek!
Szóval amit most vettem alaplapot (fentebbi első hszemben) az nem B3-as, mert nincs rajta se a dobozán, se a gyártói oldalon...

fsb1000: igazából valami fix érték érdekelt volna, mert a vdrop-ra vagyok kiváncsi. Vagy ilyen nincs, minden cpu egyedi? Az alaplapon meg talán fixálni nem lehet, csak offsetet állitani (ami engem nem zavar, ugyis csak az kell később)
Még valami: valamelyik energiagazdálkodási funkciótól instabillá válhat a rendszer akár alapon, akár tuningolva?
és a TDP korlátot érdemes kivenni? Vagy csak feljebb tornászni?

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#17999) fsb1000 válasza gordonfreemN (#17998) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ha fixálod a feszt akkor tudsz vdroppot mérni, minden más esetben változhat a vcore.

TDP korlátot én csak tuningnál állítanám át. Nekem a maxon van.
Kétlem, hogy az energiagazdi funkciók okoznának instabil működést, de már többen írtak ilyet.
Kérdés hogy ez a tapasztalás mennyire igaz, vagy csak áttételes összefüggés van köztük.
(értsd urban legend)

(#18000) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Régóta kíváncsi voltam és most teszteltem kicsit az említett Giga lapban egy 2500-at 1333-as rammal, linx-el (4 magra terhelve).
Ha a ram feszültségét csökkentem 0,2V-tal, akkor 5W spórolást jelent. Elhanyagolható.
Viszont az AMD phenom rendszerem hibázott ugyanezzel a rammal 1600-on, ez stabil, igaz húzósabb teszt nem következett még.
Alap turbó beállításoknál:
Ha a CPU feszültségét (1,2V load) csökkentem 0,15-0,16V-tal, akkor ez 10W megtakarítást eredményez.
Ha engedélyezem a +4 turbo-t, akkor a fogyasztás 18-20W-al megnövekszik auto feszültség értékkel, ami load 1,26V-ot jelent.
Viszont a +4 turbo nem enged 0,06-0,08V-nál többet csökkenteni terhelésen.
Az alap turbó annál inkább. Ott egászen 0,18-0,2V-ig eljutottam, de ez inkább a hőmérsékletben mutatkozott meg, mintsem a fogyasztásban. 0,2V csökkentés hatására a +4 turbo módhoz képest 12 fokkal hüvösebb a CPU.
Kis konkrétumok ezután:
+4 turbo-val (41-es max szorzó/1mag) a fogyasztás 140W egy 6870-el, ami persze csak pihent a teszt közben.
Alap gyári turboval 123W a fogyasztás.
Hátha valakinek hasznos lesz eme kis szösszenet.
Hogy a TDP (93) korlát illetve Amper (97) korlát beleszólt-e a mérésekbe, azt nem tudom, ha valaki szerint igen és érdeklik a normális eredmények, akkor szívesen futtatok még egy kört.
fsb1000: nem igazán tudom mi a max, mert nekem 999-ig lehet megadni értéket, illetve nem is nagyon mertem konkrét tanács nélkül baxogtatni, főleg az amper miatt, mert az is bekavarhat...

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.