Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16251) AMATŐR válasza becsitibi (#16244) üzenetére


AMATŐR
őstag

Ez azért érdekes, mert nálam 4GHz-n 50 fokos a legmelegebb mag.
Ami még lehet, a CPU Vcore értéket autón hagytad! Mert ha igen, az magától nagyon magas feszeket állít be.

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#16252) ffodi válasza AMATŐR (#16251) üzenetére


ffodi
veterán

Egyébként valóban lehetne kevesebb Aida stability teszt alatt, mert nekem 4800MHz-en 65 fokosak a magok kb. ezen teszt alatt. Sajnos ez nem terhel annyira, mint a közkedvelt LinX vagy Prime.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#16253) KAMELOT


KAMELOT
titán

Néhány madárnak már ilyen van...... :) :) :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#16254) fsb1000 válasza KAMELOT (#16253) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Remélem fognak menni bőven 5GHZ felett különben minek váltani 2500K-ról?

(#16255) dime27 válasza fsb1000 (#16254) üzenetére


dime27
őstag

Semmi értelme nem volt ezt a 2700K-t kiadni akinek kiemelkedő 2500k vagy 2600k van a tulajdonába az meg majd max vált ivy-re de lehet jobban teszi ha spórol és majd x79-be öli a pénzét ugy 2 év mulva :K :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#16256) KAMELOT válasza dime27 (#16255) üzenetére


KAMELOT
titán

már most kezdheti rá gyűjteni a pénzt mert ugye vannak fanatikusok akik pénzt nem sajnálva eladják a mostani LGA1155-t és vesznek X79-et :D

(#16257) MrCsiT: 2500K és 2600K procik is mennek 5GHz-t attól függ milyet fogsz ki és hogy mennyi volton mennek. Mondjuk itt 1,38V 5GHz. Láttam már i7-2600K 1,45V 5,2GHz szintén léghűtéssel.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#16257) MrCsiT válasza KAMELOT (#16253) üzenetére


MrCsiT
addikt

2700 (ES) -ilyen ES -t jó lenne kapni, kár, hogy boltban ezeket nem is árulják. :U

Gondolom, kis szerencsével a 2600K-k is mennek 5Ghz-et, akkor pedig csak annyi, hogy szebb a 2700K , de más előnye nincs :F

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#16258) Attix82 válasza MrCsiT (#16257) üzenetére


Attix82
őstag

Valamennyivel biztos tovább húzhatók, mivel 95 TDPbe belefér a +1 szorzóval is.

(#16259) dime27 válasza KAMELOT (#16253) üzenetére


dime27
őstag

Ez csak egy superpi teszt amugy is olyan 70%ék h ez nem stabil,majd ha futtat az illető egy linxet vagy egy prime-ot akkor esetleg hihetőbb a dolog....

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#16260) dime27 válasza ffodi (#16250) üzenetére


dime27
őstag

Köszi a segítséget úgy néz ki nálam is fog menni a 10-11-10-27 1T csak még ki kell tapasztalnom h elég e neki az 1.54V Ram fesz vagy kell az 1.56V :K :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#16261) KAMELOT válasza dime27 (#16259) üzenetére


KAMELOT
titán

igen egyetértek....idáig ez csak rövid teszt.
PRIME95 1,5 óra ha nem fagy be akkor stabil vagy LINX full teszt

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#16262) Oliverda


Oliverda
félisten

Üdv!

Van itt olyan akinek 2600K vagy 2500K procija van HD 6970-nel? Illetve még legyen DiRT 3 is gépén. :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#16263) ffodi válasza Oliverda (#16262) üzenetére


ffodi
veterán

Jelen. :D

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#16264) Oliverda válasza ffodi (#16263) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor minden alapon (CPU+VGA is) a 11.9-es Catalysttal kellene egy mérési eredmény 1920x1200-ban 4xMSAA mellett és Ultra presettel.:D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#16265) ffodi válasza Oliverda (#16264) üzenetére


ffodi
veterán

Sajnos csak 1920*1080-ban tudok max mérni, mert 16:9-es a monitorom, ha úgy megfelel, akkor nemsokára megcsinálom a kívánt tesztet. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#16266) Oliverda válasza ffodi (#16265) üzenetére


Oliverda
félisten

Jó lesz. Olyan túl nagy különbség úgy nem nagyon lehet. Köszi

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#16267) Frenky89 válasza Oliverda (#16266) üzenetére


Frenky89
őstag

Csak nem szerdára készül(sz)?

(#16268) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Sziasztok,

Egy G530-as procit meddig "érdemes" passzívon hagyni stock hűtővel? Tudom tegyek rá egy nagyobb hűtőt, vagy egy halk ventit. Ezt (egyelőre) nem akarom.
Hűtve nem ment 40 fok fölé prime alatt 30 perc után sem, idleben meg 20 fok. Passzívan idle 33-35 fok, primeban 10 perc után már 75. Tovább nem engedtem.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#16269) banderasz77 válasza fi:zi'k (#16268) üzenetére


banderasz77
addikt

Idle 20 fok. Nézd már meg a szobahőmérőt légyszi, ha van olyan nálad.

(#16270) fi:zi'k válasza banderasz77 (#16269) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

25,1 °C a környezet.
Eddig a negatív rekord 17-19 volt a magokra. :)

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#16271) ffodi válasza Oliverda (#16266) üzenetére


ffodi
veterán

Megcsináltam a teszted, ahogy kérted.

Catalyst 11.9, Vga alapon 890/1375MHz, CCC default
CPU alapon, RAM 2133MHz-en

Beállítások: Ultra, 1920*1080, fullscreen, 4xMSAA, Vsync OFF

Az eredmény pedig a következő:

Nem tudom mennyire jó eredmény, mert nincs összehasonlítási alapon, remélem megfelel. :)

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#16272) fsb1000 válasza fi:zi'k (#16270) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Másik programmal is megnézhetnéd... hátha csak a TjMax van elállítva.
De ha pl. Aida vagy RealTemp is 19 fokot mér akkor a CPU-ban lévő szenzorok rosszul mérnek. (valószinűleg csak az alsó szegmensben)

(#16273) szacsee válasza fi:zi'k (#16270) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nem tudja az alaplap a ventilátor szabályzást?
Nálam H61-es Asrockal lv 4-es ventifordulattal és Target Temp 50°C-ra állítva viszonylag halk volt. Ha nem Seti-zel, vagy más Boinc kliensel tolod naphosszat, akkor bőven elviselhető.
(passzív vízhűtésem van, így sejtem mi a halk PC) :D
Füles rendelést előre jelezni kell, vagy ha megjöttek utána is ráérek a bazárba firkálni? :B
(TP mellett nem tudom mennyi kesh lesz rá, de szemezek eggyel) :))

(#16274) fi:zi'k válasza fsb1000 (#16272) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ennyire hihetetlen érték? Nincs tapasztalatom ilyen CPU-val és nem is néztem utána.
Jelenleg nem tudom megnézni mert van egy kis problémám vele.

#16273
Nem szöszöltem még vele, de ugye a passzív lenne a legcsendesebb. :D
Nem kell előre jelezni, lesz készlet bőven. ;)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#16275) szacsee válasza ffodi (#16271) üzenetére


szacsee
nagyúr

Valami lehet nem kóser a gépben, vagy csak ájemdé átb...ott minket. :DDD

I5 2500K @ stock, turbo on @ stock
2x4Gb 1600Mhz cl9
HD6950 2Gb @ stock
Samu F1 1Tb
Asrock Z68 deszka... stb
Beállítás: Catalyst default, játék pedig ugyanaz.

XML itt látható, ha bogozni akarod.
Pikcsör meg itt (vagy ennyi az a 10-12% különbség AMD szerint :U ):

fi:zi'k: Passzívan elég nagy monstrum kellene, de házi barkácsban szab.tam tud tanácsot adni, hátha sokkal olcsóbban is kijönne.

[ Szerkesztve ]

(#16276) fsb1000 válasza fi:zi'k (#16274) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ne viccelj már... nem hűtőszekrény, hogy hidegebb legyen a CPU belseje, mint a környezeti hőmérséklet!

(#16277) fi:zi'k válasza fsb1000 (#16276) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Én nem viccelek. :D
Gondoltam, ha ilyen kisfogyasztású, akkor van rá esély. Mindig tanul vmit az ember. :B
Ha hibásan mér, akkor gondolom nem is tudom meg a valós értékeket?! :U

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#16278) Landon


Landon
őstag

Beírom ide is a nyűgöm mert van egy olyan érzésem, hogy a bajom sajnos alaplapi probléma lehet...

Röviden: nem indul a gépem, se kép se hang se semmi. Be se kapcosl. Mondom eddig mit próbáltam:
-Azonnal a power switch-re gyanakodtam de az a helyén van úgy fest. Még lehet, hogy a házon van vmi gebasz a gombal de látszólag az is rendben van. Próbáltam bekapcsolni a gépet az alaplapról a jumper rövidrezárásával, de ebben nem voltam biztos, hogy kell csinálni: elvileg csak a power switch 2 tüskéjét érintem meg egy fémmel nem? És akkor azonnal indulnia kéne a gépnek... ha ez a helyes elárás akkor sajnos ez nem működött.
-Teljes CLR_CMOS BIOS reset meg volt...
-Táp káble ki/be megvolt.
Innentől kezdve passz. Config-om az adatlapomon.
Köszönöm a segítséget, ötleteket mindenkinek!

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#16279) fsb1000 válasza Landon (#16278) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Na és a probléma mivel kezdődött?

Op rendszer alatt leállt?
Cseréltél hardver eszközt és utána?
Tuningoltál és elszállt?
Egyszercsak nem kapcsolt be, de előző nap minden ok volt?

[ Szerkesztve ]

(#16280) szacsee válasza Landon (#16278) üzenetére


szacsee
nagyúr

Csipogót, házba való kis hangfalat köss rá mindenekelőtt.
Utána hallgasd meg, hogy milyen hangot ad ki bekapcsoláskor.
HDD-t, ODD-t húzd le, 1db memória legyen csak benne, a proci a hűtővel, 1 VGA-val.
Ha így sincs semmi, akkor a stock hűtőt tedd fel, mert volt már rá példa, hogy az 1kg körüli hűtők szépen megtekerték a deszkát és a proci nem érintkezett megfelelően a foglalattal (vagy hogy is írjam le... kontakthibát okozott), vagy a ramfoglalat közepébe nem ért bele a memória. :DDD (gondolom van rajt backplate).
USB-s hülyeségeket húzd le róla, hátha az kavar be.
Ha így sem indul, akkor végy ki VGA-t vagy ramot, hogy a megfelelő beep code elhangozzon.
Ha nem, akkor proci, vagy deszka.
CMOS resetnél visszaállt a biosban az óra alapra, vagy sem?

Ha hülyeséget írnék rikítsatok. :D

[ Szerkesztve ]

(#16281) Landon válasza fsb1000 (#16279) üzenetére


Landon
őstag

Egyszercsak nem kapcsolt be, de előző nap minden ok volt - Ez a helyzet! :)

Szacsee: Be se kapcsol. Semmilyen hangot nem ad.

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#16282) gézu válasza Landon (#16281) üzenetére


gézu
őstag

Nincs kéznél egy másik táp?

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#16283) ffodi válasza Landon (#16281) üzenetére


ffodi
veterán

Akkor ideje lesz ránézni a tápra, hogy az működik-e egyáltalán.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#16284) szacsee válasza Landon (#16281) üzenetére


szacsee
nagyúr

Tápgyanúra +1 szavazat.

(#16285) Landon


Landon
őstag

Értem, köszönöm! :) Sajnos nincs tápom kéznél nemhogy közel de még távol sincs. :( Tápot, hogyan tudom megnézni, hogy működik e egyáltalán? Nem tudom, hogy ez elég e de CF hidat leszedtem és a 'másodlagos' 6950ből kihúztam a tápkábeleket. Semmit nem értem el vele.

Viszont a bekapcsoló gombot szeretném tisztázni először is, hogy biztos ne azzal legyen gond: elvileg ha a power sw jumper-jét zárom egy fémmel akkor elvileg be kéne kapcsolnia a gépnek ugye?

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#16286) ffodi válasza Landon (#16285) üzenetére


ffodi
veterán

Ha a power sw két tűjét összezárod valamilyen fémmel, ami vezetőképes, akkor be kell kapcsolnia.

A tápot egyszerűen meg tudod nézni, hogy bekapcsol -e. Kihúzol mindent, megkeresed a 24pines ATX zöld erét, végigköveted, majd megkeresed hol helyezkedik el a csatlakozóban, ezután egy dróttal, vagy gemkapoccsal "lehúzod földre" ezt az eret, vagyis összezárod egy fekete(GND) "dróttal". Ez ugyan azt fogja eredményezni, mintha az alaplapon keresztül a bekapcsoló gombbal megadtad volna neki a start jelet. Természetesen tartsd fenn a kontaktot, és nézd meg elindult -e a táp (venti pörög etc). Ha nem indul, akkor egyértelműen itt a gond. Esetleg rámérhetsz a feszültségekre is.

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#16287) fsb1000 válasza Landon (#16285) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Így:

(#16288) Landon


Landon
őstag

Köszönöm srácok, táp megy! :) :(

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#16289) fsb1000 válasza Landon (#16288) üzenetére


fsb1000
nagyúr

alaplap 80%

(#16290) Landon válasza fsb1000 (#16289) üzenetére


Landon
őstag

Hóhó... RAM és VGA-k nélkül indult a gép! :D Remek... Na akkor nézzük mi a pontos baja...

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#16291) gézu válasza Landon (#16288) üzenetére


gézu
őstag

Nálam a kisfloppy úgy pusztult el anno, hogy rövidzárat okozott és emiatt a táp nem indította el a gépet. Mire rájöttem, kinőttem a gatyám. Át kéne mozgatni az összes csatlakozást, proci, vga ki-be, nincs-e beesett csavar, hasonlók.

UPD: látom, akkor marad a vga és a ram, vagy az alaplapi csatlakozás

[ Szerkesztve ]

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#16292) Landon válasza gézu (#16291) üzenetére


Landon
őstag

Szerintem nálam is hasonló lesz mert most már ott tartok, hogy a indul a gép mindennel, már csak a VGA-k maradtak hátra.

Én attól tartok az van/volt amit Szacsee mondott, hogy a CPU hűtő+ egyebek megfeszítik a deszkát amikor fel van állítva a gép... hát mindjárt kiderül.

Kérdés: amikor a CPU/RAM nem érintkezik rendesen akkor egyáltalán nem indul a gép? Tehát fel se pörög, semmi? Én úgy tudtam valami hibakódot dob azért. :F

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#16293) szacsee válasza Landon (#16292) üzenetére


szacsee
nagyúr

Procinál se kép, se hang, de felpörög a venti, ha jól emlékszem.
Ramhibánál pedig beep code-al jelzi mi a baj.... bár volt már olyan is, hogy meggajdult a lap egy döglött ram miatt és amíg ki nem vettem csak a ventit pörgette, de kivéve jelezte a ramhiányt.

Tápot még ne zárd azért ki! :N

[ Szerkesztve ]

(#16294) Landon


Landon
őstag

Meg van a hiba... De annál érdekesebb. O.o Amin bedugok egy USB-t/netkábelt az alaplapba, leáll a gép! Ilyet még életembe nem láttam.... most kiderítem pontosan melyik kábel az.

Najó ezt nem hiszem el, hogy ennyit szoptam a semmiért WÁÁÁÁ megvan a pontos hiba!! :W Story: Tegnap levertem a külső USB-rack-es winyóm és eltört benne pár dolog (hallottam, hogy zörgött :D ) Namost ha azt bedugom azonnal leáll a gép... gondolom a táp védelem vagy nem tudom... :W Shame on me...

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#16295) toyone


toyone
őstag

Megvan az új lap+CPU kombóm. Eredmények hamarosan.
MSI Z68A-GD80 (G3) + I7 2600K

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#16296) Landon


Landon
őstag

Köszönöm mindenkinek a segítséget és elnézést az OFF-ért! :)

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#16297) polgi803


polgi803
őstag

Erről mi a véleményetek?

Így még nem láttam ilyen procit...vagy csak cicoma?

[ Szerkesztve ]

(#16298) fsb1000 válasza toyone (#16295) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nagyon brutál azzal a hűtővel!

Talán ez is fog menni 5GHz-et mint az eBay-es hülyítés 400USD-ért,

(#16299) dime27 válasza toyone (#16295) üzenetére


dime27
őstag

Lapra és a ramra MEGAUPP! :K :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#16300) dime27 válasza fsb1000 (#16298) üzenetére


dime27
őstag

Jól írtad HÜLYÍTÉS csupa nagybetűvel :K ;)

Google Pixel 6a+iPad 2021

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.