Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17901) ÁdiBá válasza fsb1000 (#17895) üzenetére


ÁdiBá
addikt

1680x1050 illetve 1920x1080 felbontás adott.
Processzor egy i5 2500K illetve 2600K.
Kérdés a következő, melyik játékban tudsz cpu limitet csinálni, ahol ugye nem vga limit van ott cpu limit uralkodik.
Vagyis a kártya nincs 100%-ig kihasználva.

Lehet végül is ha belegondolok, talán-talán egy megoldással, minden grafikai beállítást lowra állítasz egy csúcs, viszonylag gyors videokártyával.
Persze lehet hogy buta vagyok.
De épp ezért lennék rá kíváncsi hogy melyek az ilyen játékok?! :U

ÁdiBá

(#17902) katt777 válasza ÁdiBá (#17901) üzenetére


katt777
félisten

BÁRMELYIK játékban lehet CPU-limitet csinálni, csak megfelelő grafikus beállítások kellenek.
Amúgy is tévedsz, mert attól, hogy valahol nincs VGA limit, ott még nem lesz automatikusan CPU limit. Ezt nevezik optimális beállításnak, amely szintén a legtöbb játékkal elérhető (persze, az újabbakkal), amikor mind2 komponens maximálisan teljesít.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#17903) XoZ válasza katt777 (#17900) üzenetére


XoZ
aktív tag

A Sandy Bridge CPU-nál a video de- és enkódolást (vagy annak egy részét) egy külön fix funkció dedikált egység végzi, tehát nem maga az iGP: [link]. Ennek az az előnye, hogy ez az egység, kicsi, gyors, keveset fogyasztó lehet, hátránya viszont az, hogy nem flexibilis.

(#17904) katt777 válasza XoZ (#17903) üzenetére


katt777
félisten

Tehát, mint mondtam, nem az iGP. Csak azt mondják (tévesen).

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#17905) Bogyó bá' válasza katt777 (#17902) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Persze hogy lehet procilimitet "csinálni", de ki az, aki úgy használja a gépét? Nem valós
használat, tök értelmetlen "bencsmárkozás".

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#17906) korcsi válasza ÁdiBá (#17901) üzenetére


korcsi
veterán

Azért nem ennyire szögletes a dolog, van átmenet, mert a játék terhelése sem cpu sem vga oldalról időben tekintve nem homogén, (mikroszekundumokról beszélünk) ahogy haladsz a cpu limit felé úgy lesz az idő nagyobb hányadában a processzor szűk keresztmetszet.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#17907) ÁdiBá válasza katt777 (#17902) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Értem.
Igazad van a cpu limites dologban.
Nálam a programok 99% ban VGA limit van egy alapon járatott i7 2600K processzorral.
Persze nem is kímélem a kártyát, FullHD-ban is pakolom neki a látványjavításokat. :U

#17906) korcsi Ebben van valami. Tényleg. :U

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#17908) fsb1000 válasza ÁdiBá (#17901) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nem "netes szlogenekben" kell gondolkodni.
Nincs tisztán cpu limit és nincs tisztán VGA limit, minden mindennel összefüg.
(ás persze vannak olyan CPU/GPU párosok is amelyek a legtöbb alkalmazásban kiegyensúllyozottan vannak terhelve)

Konkrétan: Az összes olyan játék nem "VGA limites" a te leírásod alapján, amely az erőforrás managelést elveszi az usertől és dinamikusan állitgatja a grafikus motor pramétereit: Ilyen a GTA4 és annak DLC-i. Ezért hisszük hogy "semmi sem elég neki"

Másik kategória az MMO-k, amelyek a CPU erőforrásait nagy mértékben terheik. Ezek közül az egyik 3D-s a WoT. Ráadásul csak 1 szálon fut.

----

A kérdést inkább úgy merül fel mit nevezünk VGA limitnek?
És ha az, amit te mondoghatsz n darab hsz-ben, akkor melyik játéknél igaz, hogy a CPU 30%-os számítási teljestmény növelése 0 növekményt okoz mind átlag mint min. fps terén?

Szerintem nincs ilyen játték....

(#17909) ÁdiBá válasza fsb1000 (#17908) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Olyan játék tényleg nincs. :U

ÁdiBá

(#17910) tomic válasza Intruder A 6 (#17896) üzenetére


tomic
addikt

Asus P8P67 sima. Ennél több úgy sem kell. De jó még az Asrock lap is. Többi felesleges pénz kidobás!.

(#17911) sid.:Rc211v


sid.:Rc211v
őstag

Sziasztok! Beléptem a klubba egy 2400-essel ! Eddig nagyon bejön a cumó. Gyors mint a barom. Idle 27-28-28-28 fokosak a magok ! Hyper 212+ van rajta 164 rpm-en jár autó módban. Nagyom durva! Nem is lehet hallani! Loadba még nem próbáltam semmit. Egy kicsit had melegedjen át a rendszer :)

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#17912) fsb1000 válasza sid.:Rc211v (#17911) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ez egy nagyon jó konfig lesz! GRat!

(#17913) sid.:Rc211v válasza fsb1000 (#17912) üzenetére


sid.:Rc211v
őstag

Kösz! Ez elözző hsz-embe irt 164rpm-es dolgot benéztem mert terhelés alatt is ugyan ennyit ír ki az aida 64 azt meg nem hiszem hogy ennyivel vinné.
Egyébként H-s lapban lehet húzni a 2400-et ? Vagy az a turbo-ra rá tenni +4 szorzót csak P-s és Z-s lapban lehet ?

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#17914) korcsi válasza sid.:Rc211v (#17913) üzenetére


korcsi
veterán

Úgy tudom igen, csak P-s és Z-s lapban lehet a +4 bint hozzáadni.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#17915) Hunork


Hunork
veterán

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne ismét, mindig akad valami, ha kutakodok...
Adatlapomon a konfig látható, és a kérdés BIOS lesz. :)
Van egy sor, a Core Current Limit, ahol nincs automatikus beállítás, hanem egy változtatható érték, ami most 150.
Kézikönyv szerint ez arra való, hogy használjuk ezt az eszközt, hogy több feszültséget adjunk a CPU-nak, mikor Turbo mode-ban van. Ennyi lejött.

1. Most ilyenkor a Turbo boost-ra gondol a Bios ezen opciója?
2. Ez az érték jó? (150) (Mert nem én írtam be, az szent! :N)
3. És mire ez az egész, hiszen ez egy H61 lap, a proci nem tuningolható, szóval mire szolgál?

Várom szakértő válaszotokat! :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#17916) Flashback


Flashback
addikt

A nem K-s prociknál lehet állítani az FSB-t? :U

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#17917) fagy53 válasza Flashback (#17916) üzenetére


fagy53
nagyúr

Olyan itt nincs! ;]
Turbo módban néggyel emelheted a szorzót és a BCLK 100MHz-ét jó esetben 105MHz-re növelheted, ennyi....

(#17918) Flashback válasza fagy53 (#17917) üzenetére


Flashback
addikt

Esetleg ha később mégis tuningolni szeretnék akkor proci csere vagy már működik az hogy az Inteltől veszel update-et a procihoz?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#17919) csucsbicep válasza Flashback (#17918) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Cpu csere.

(#17920) Mankó


Mankó
veterán

Csak a K-s procik esetében lehet a prociban lévő Vga órajelén emelni?
(Egy 2105ösről lenne szó) A másik, hogy ezt a "tuningot" mely lapokban lehet meglépni?

(#17921) Giovanny


Giovanny
őstag

Sziasztok,2600K a biosba 1,250V cpuz szerint 1,240V most melyik az igaz ? Egyébként nem valami jó tuningbarát,4.2Ghz ilyen fesszel...

Zero Defect.No Compromise !

(#17922) diegho válasza Giovanny (#17921) üzenetére


diegho
nagyúr

Egyszerű a válasz: egyik sem. Amit kimérsz műszerrel az az igaz, a cpu-z közelítő érték csak.

(#17923) Hunork


Hunork
veterán

Hali!
Erre senki: [link] :U
(azért érdekel a fenti, mert azt tudom, hogy az i3 nem támogatja a Turbo boost-ot, viszont a lapban nem lehet kikapcsolni, meg egyáltalán, foglalkozzak-e vele...)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#17924) Giovanny válasza diegho (#17922) üzenetére


Giovanny
őstag

Értem,mondjuk a műszeres mérésekhez nem nagyon értek,de megkérem majd valakit,csak kíváncsiságból mennyit kap a cpu.

Zero Defect.No Compromise !

(#17925) diegho válasza Giovanny (#17924) üzenetére


diegho
nagyúr

Minden lapon megvannak a mérési pontok, egy sima multiméterrel ki lehet mérni, bár volt már olyan lap aminél nem volt egyszerű megtalálni. MSI fórumon biztos meg tudják mondani hol vannak a lapodon a pontok, de lehet toyone is tudja.

(#17926) Giovanny


Giovanny
őstag

Köszi,de most megnéztem nekem még külön is ki van vezetve a mérési pontok,szóval csak a műszer kell :)

Zero Defect.No Compromise !

(#17927) Viktor77 válasza Mankó (#17920) üzenetére


Viktor77
titán

Nem. A 2100-amban is lehet.

A legolcsóbb Asrock lapom van ami létezik, és ebben lehet.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#17928) boogie84 válasza Giovanny (#17921) üzenetére


boogie84
veterán

Miért írod h nem tuningbarát? Nálam 1,256V-ot eszik alapon is meg 4,4GHz-en. Igaz h az enyém csak 2500K.

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#17929) Giovanny válasza boogie84 (#17928) üzenetére


Giovanny
őstag

De nekem a 4.4ghz-ez nem is tudom,szerintem 1.3V is kell,még nem néztem,most 3 órája megy a prime,eddig semmi hiba.

Zero Defect.No Compromise !

(#17930) volcano


volcano
tag

sziasztok!

tuninghoz (4,7 ghz - 5ghz ) ez a hűtő megfelelő? van valakinek valamilyen tapasztalata ezzel kapcsolatban?

hűtő: Titan Fenrir EVO

köszönöm:R

"Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztos, hogy botokkal és kövekkel." /Albert Einstein

(#17931) boogie84 válasza Giovanny (#17929) üzenetére


boogie84
veterán

Nem tudom, de szerintem felesleges a 3 órás prime... Inkább egy órácska linx, ha már kínozni akarod.

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#17932) fsb1000 válasza diegho (#17922) üzenetére


fsb1000
nagyúr

hehe... műszerrel kimérni..... Úgye ezt te sem gondoltad komolyan.

---
Ne viccezzünk mán.... az általunk használt szoftverek megfelelő pontossággal mutatják a CPU pillanatnyi értékét. (pl. CPU-Z, AIDA64) Nincs szükség müszeres mérésre sem a napi használatban, sem tuningnál.
Hibát az okozhat, ha régebbi a szoftver és nem ismeri a CPU-t vagy a lapot.

Az okozhat még problémát, hogy SB-nél nincs fix VID. Az energia gazdálkodási rendszer folyamatosan manageli a CPU feszt a pillanatnyi hőmérséklet, számítási igény és még ki tudja mi alapján.
A szoftverek viszont csak mintavételeznek, hogy ne terheljék le a cpu-t vagy ne hamisítsák meg a benchek eredményét. A mintavételezés ált. 1 seccenként történik, ezért láthatjuk, hogy néha "ugrál" a CPU fesz.

[ Szerkesztve ]

(#17933) Bogyó bá' válasza fsb1000 (#17932) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Pedig gyakran van értelme: engem a frász kerülgetett, amikor (még a régi AMD-s ASUS lapomnál) az AIDA kiírta, hogy a 12V az 19,05. A biosban is annyit mutatott. Rámértem kézi műszerrel, és pár tizeden belül volt a 12V. Megnyugodtam, utána ívben tojtam rá, hogy mit mutatnak a szoftverek. Simán az alaplap feszültségérzékelője rossz volt. Ennyi...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#17934) boogie84 válasza fsb1000 (#17932) üzenetére


boogie84
veterán

Miért vicces a műszeres mérés? Meg lehet csinálni. Más kérdés h van e értelme mezei felhasználónak. Naná h nincs.
Azoknak van akik versenyen halál pontosan akarnak beállítani értékeket.

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#17935) fsb1000 válasza diegho (#17925) üzenetére


fsb1000
nagyúr

"Minden lapon megvannak a mérési pontok, egy sima multiméterrel ki lehet mérni"

Ez tévedés...
Ha már méricskélést javasolsz egy időben változó feszültségre, akkor kicst "szakmaibban" átgondolva eljuthatsz a felismerésig, hogy nem megfelelő eszköz erre a "sima multiméter".
Javaslom ajánlj másik műszert.... ha már belementél ebbe a dologba.

(#17936) fsb1000 válasza Bogyó bá' (#17933) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Az egyedi esetedből, ne általánosítsunk. Főleg nem hogy az hibás lap volt.

Fogadjuk el, hogy nem hibás lap esetén, megfelelő szoftverrel kijeleztetve ( a mérést nem a szoftver végzi!!!) az érzékelők értékeit a felhasználók számára megfelelő pontosságú információk nyerhetők ki egy SB rendszerről feszültségek és hőfokok tekintetében is.

Aki nem bízik a CPU-Z vagy AIDA-ban az használja a gyártó által mellékelt segédszoftvereket.
Giga, Asrok vonalon van ilyen.
----

(#17934) boogie84
Lásd 117935-ben miért vicces a multiméteres feszmérés SB esetén.

[ Szerkesztve ]

(#17937) fsb1000 válasza volcano (#17930) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ezt csak akkor lehetne megmondani, ha ismernék milyen feszültségen lesz stabil a CPU-d 4,7-5GHz környékén.

Ez a hűtő kicsit jobb mint a Hyper212. Ahhoz lehet/tudok viszonyítani.
Szerintem a 4,7-4,8 GHz elképzelhető hogy elég lesz, de a tapasztalat azt mutatja, hogy 5GHZ környékén nagyon megugrik a fesz igény és vele az elszállítandó hőmenyiség is.

Sacc/kb Linx alatt biztos eléred a max. maghőfokokat, de lehet a játékok elmennek majd 70-80 maghőfokokkal és süvöltő ventikkel akár 5Ghz-en is.
Én megelégednék egy 4,8-as stabil eredménnyel is egy közepes-jó léghűtővel.

(a legtöbben visszavesszük 4.0GHz-re durván alulfeszelve)

(#17938) volcano válasza fsb1000 (#17937) üzenetére


volcano
tag

Értem! Köszönöm a választ/tanácsot! Ki fogom én ezt kisérletezni magamnak.

Mit értesz az alatt, hogy DURVÁN alul feszelve ? :)

"Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztos, hogy botokkal és kövekkel." /Albert Einstein

(#17939) diegho válasza fsb1000 (#17935) üzenetére


diegho
nagyúr

Szerintem hagyd a magas röptű dumát, nem áll jól neked ;) Egy 2-3000ft-os multiméter bőven jó erre.

(#17940) boogie84 válasza fsb1000 (#17936) üzenetére


boogie84
veterán

Én nem feltétlen multiméterre gondoltam. Dolgozom komolyabb műszerekkel. ;)
(Il mióta haldoklik a Nokia, azóta már nem nagyon.)
Ezért is írtam h mezi felhasználóknak nagyon nagyon nem éri meg. :DDD

(#17939) diegho: Tuning versenyeken multiméterrel szokták mérni (feszültségeket, hőmérsékletet). Ennek ellenére lehet pontosabb mérést is végezni.
Pl hőkamerával lehet színesíteni a dolgokat..

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#17941) fsb1000 válasza volcano (#17938) üzenetére


fsb1000
nagyúr

PL. offsettel: -0,1V

(#17942) fsb1000 válasza diegho (#17939) üzenetére


fsb1000
nagyúr

diegho: szerintem az nem magasröptű duma, hogy időben változó feszültség mérésére nem alkalmas a multiméter.

Ha te 3000 Ft-os multimétterrel méred, hét mérd azzal, de szinte biztos, hogy SB esetén nem kapsz pontosabb értéket, mint a CPU feszt kijelző szoftverek.

(#17943) Peak


Peak
addikt

tudom hogy nem nagy szám, de örülök neki, hogy sikerült egy jó kis értéket elérnem.
nem tudom ez-e a vége, vagy van még benne tartalék, később kipróbálom, de mindenesetre léghűtéssel 4,4GHz-en megy az i7es úgy, hogy BIOSban mindent auton hagytam, csak a turbovacak szorzóját tettem 44re, max. 77 fok volt 1 mag OCCT + Prime95 alatt és a 12cm-es hűtő fordulatszáma 1350en állt mint a szög... kellemes, nem? :) alig hallani, hogy a gép megy overclocking tesztek alatt (Arctic Cooling Freezer 13 Pro)

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#17944) Viktor77 válasza Peak (#17943) üzenetére


Viktor77
titán

Soha nem tuningolunk Auto-n hagyott beállításokkal.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#17945) Giovanny válasza Peak (#17943) üzenetére


Giovanny
őstag

Szerintem van még benne kakaó.
Nem akarod cserélni velem a procit? :D

P.S. Soha nem tuningolunk Auto-n hagyott beállításokkal. ez bizony igaz :K

[ Szerkesztve ]

Zero Defect.No Compromise !

(#17946) Stukker1987 válasza Peak (#17943) üzenetére


Stukker1987
senior tag

Ezt azért lehet még finomhangolni....

Egyrészt,ha auto-n hagytad a feszt,akkor valószínű most több feszt kap mint amire szüksége van 4.4Ghz-n.
Másrészt a TDP keretet lehet,hogy meghaladja 4,4-en így azt is állítani kell. Ezt ki tudod mérni LinkX-el. Ha a beállított szorzódat leveszi terhelés közben akkor erről van szó.

Lehet még a Rammal is vacakolni. Pl ha 1.5v-on tudja az 1600Mhz-t akkor nem veszítesz vele semmit ha 1333 helyett 1600-on járatod.

A nálam okosabbak majd adnak még tanácsot. Én még kezdő SB-s vagyok tuning téren...

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#17947) Peak válasza Viktor77 (#17944) üzenetére


Peak
addikt

tisztában vagyok vele, ez egyelőre csak gyorsteszt volt, hogy auto beállitás mellett mennyit bir a proci. a finomhangolást, a kézi értékadás majd később... csak tetszik, hogy ilyen könnyedén lehet megoldani és 3 órán át mentek a tesztek hiba nélkül.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#17948) Viktor77 válasza Peak (#17947) üzenetére


Viktor77
titán

De pont ez nem derül ki így. Mivel Auto-n hagytad, így lehet, hogy egy-egy nagyobb terheléstüskénél (példa jön) 1.6-1.7-1.8V-ot is kap a procid. Mivel ilyen feszeken nem fogod 24/7 járatni, így ez a beállítás nem mond semmit arról, hogy mit tud a proci.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#17949) Peak válasza Viktor77 (#17948) üzenetére


Peak
addikt

ahogy néztem cpu-zn a lap bebetonozta az 1.36ot rá... mint a szög...
azt hiszem majd ebből fogok a továbbiakban kiindulni.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#17950) ÁdiBá válasza Peak (#17947) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Én úgy tuningoltam a procimat hogy beállítottam 1.2V - re majd emeltem szépen a szorzót. (2600K). 4200 fagyott, jött 1.21 V.
Hasonlót ajánlok neked is. :U

Szerintem túl magasfeszültségről indítasz. :U
Nem kell annak annyi. :P

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.