Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-03-06 11:41:03

LOGOUT.hu

SAMSUNG WAVE SZAKMAI TOPIK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16801) consono válasza Dhampir (#16800) üzenetére


consono
nagyúr

Én nagyon meg vagyok elégedve a WP-vel, nem érzem, hogy be lennék zárva :) És gyors a rendszer, nem akad meg. (Meg tegyük hozzá, hogy rootoltam a telót, így tudom használni pl. a Nokia Drive-ot is, meg a Camera Extras-t, ami azért jól jön - de Nokián ez úgy is alap)

"In God we trust. All others must bring data"

(#16802) duvi válasza consono (#16799) üzenetére


duvi
nagyúr

Előre is bocs az offért, de hátha segítek a döntésben és mást is érdekelhet:
A napokban vettünk a T-nél ajándékba egy HTC Desire X-et. Az általad említett keretbe bőven beleférne. A mérete, anyaghasználata, hardvere elég jó. S-LCD panel van benne, ami ha nem is Super Amoled, de egész korrekt darab. ICS (4.0.4) fut rajta. Nem akad a rendszer, szépen folyamatosan fut. Ha jól látom, akkor a Telenornál is kapható.
Ha nem is Wave szintű a fényképezője, de azért elfogadható képeket lő:

(#16803) consono válasza duvi (#16802) üzenetére


consono
nagyúr

Köszi, nézegettem a DX-et is, de kártyásan ez már 80, az meg túl sok...

"In God we trust. All others must bring data"

(#16804) duvi válasza consono (#16803) üzenetére


duvi
nagyúr

80K a Telenornál? :Y A T-nél dominosan megkapod 62.991 Ft-ért, plusz adnak ajándékba 60 díjmentes percet hálózaton belül. Ha esetleg nem annyira fontos a Telenor hálózat. Számhordozással maradhatna a tf. számod is.

(#16805) consono válasza duvi (#16804) üzenetére


consono
nagyúr

Céges szám, de készülék kedvezmények nélkül :/

"In God we trust. All others must bring data"

(#16806) Aryes válasza consono (#16805) üzenetére


Aryes
nagyúr

Téged is megszivatott a telenor? :)
Lumia 620? Nekem úgy tűnik az lenne a neked való teló, ha nem lett volna sürgős, és nem preferáltam volna a droidot, azt vettem volna! Független ára 70 körül lesz, és hardverileg majdnem mindenben = wave. Vagy van egy eladó wave-em is... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16807) David3 válasza consono (#16788) üzenetére


David3
őstag

Igen, csak ez az egy. Ezért nem is írtam róla a badablog-ra.

(#16808) consono válasza Aryes (#16806) üzenetére


consono
nagyúr

Azt is nézegettem, de olyan kis bumszli...

"In God we trust. All others must bring data"

(#16809) lesli.h válasza RetepNyaraB (#16784) üzenetére


lesli.h
aktív tag

Köszi a választ.A chat az chat :R

(#16810) s4tch válasza consono (#16799) üzenetére


s4tch
veterán

Eluga akksija nem túl gyenge?

Nekem az Xperia P bevált, ha most kéne venni, vagy ezt venném újra, vagy Xperia V (mire lemegy az ára kezelhető magasságokba), vagy Razr i lenne a választott. Csakadroid...

(#16811) consono válasza s4tch (#16810) üzenetére


consono
nagyúr

Ha egy napot kibír egy akksi, az már elég nekem ;) Hát igen, a P is motoszkál a fejemben...

"In God we trust. All others must bring data"

(#16812) Dhampir válasza s4tch (#16810) üzenetére


Dhampir
félisten

Kár, hogy nem vehető ki az Xperia P akkumulátora.

Más ismert hibája az összefoglalóból:

Pár hónap használat után megjelenhet egy apró átlátszó buborék az átlátszó sávban, ami többnyire csak fény felé tartva látható (A készülékek igen kis százalékánál jelentkezik). Szintén kis százalékban előfordul, hogy az alsó műanyag kupak "lötyög". Inkább csak mozog. Ha valakinél tényleg nagyon lötyögne, akkor a legegyszerűbb megoldás, hogy egy papírcsíkot tekersz a telefon alsó része köré, majd erre ráhúzod a kupakot. Ami így megfeszül és nem fog lötyögni.

[ Szerkesztve ]

(#16813) isanya01 válasza ABal (#16768) üzenetére


isanya01
csendes tag

Én töbmint 6 évig használtam a D 600 E-t,kétszer aksi csere,még mindig müködik!!!!
Egy kicsit kopott,de kiváló telefon volt abban az időben!!

(#16814) leslieke válasza s4tch (#16810) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem rossz telefon a P, kár, hogy kicsi a kijelzője.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#16815) consono válasza leslieke (#16814) üzenetére


consono
nagyúr

Hehe, látod, minden telefonban van valami, ami miatt nem tökéletes ;)

"In God we trust. All others must bring data"

(#16816) leslieke válasza consono (#16815) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nincs is tökéletes telefon.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#16817) Teaway válasza leslieke (#16814) üzenetére


Teaway
veterán

Nincs mese, a Z kell neked :D

Nincs itthon csokid??

(#16818) leslieke válasza Teaway (#16817) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Hú, az a telefon valóban nagyon szép. :K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#16819) duvi válasza leslieke (#16818) üzenetére


duvi
nagyúr

Szép is, jó is, brutális is :K Már előrendelhető a T-nél.

(#16820) Dhampir válasza duvi (#16819) üzenetére


Dhampir
félisten

Jóóóó naaaagy! :)

Nekem kb. 4,3" az ideális.

(#16821) leslieke

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#16821) leslieke válasza duvi (#16819) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

és ott is marad a T-nél. :))

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#16822) duvi válasza Dhampir (#16820) üzenetére


duvi
nagyúr

Én is így voltam az Arc S-el a Wave II után. 4,2" "mindenre elég" :D Idő közben annyira megszoktam, hogy már nem is tűnik olyan nagynak mint anno. Ha nem vesz az ember egy tabletet mellé, akkor bizony elkezd felfele tekintgetni. :U :)

(#16821) leslieke
Tablet mellé nekem se kéne (annyira) :D

[ Szerkesztve ]

(#16823) s4tch válasza Dhampir (#16812) üzenetére


s4tch
veterán

+ bővíthetetlen a memória.

Amúgy a fix akksi egyáltalán nem izgat. Másfél-két év után úgyis cserél az ember, annyit meg kibír egy akksi. Ha mégsem, 24 hónap gari van rá, kicseréltetem. A mérete nagyjából tökéletes, kicsi a kezem, ezt még éppen át tudom fogni. A Razr i azért tetszene, mert nagyon hasonló a ház mérete, de a kijelző körüli káva annyira hihetetlenül vékony, hogy ekkora házban 4,3-as kijelző van.

Ideális telefon valóban nincs. Az számomra valahogy úgy nézne ki, hogy:
- android
- unibody fém ház
- kb. P méret, hangyányit lehet nagyobb
- 4,3-as kijelző
- fizikai híváskezelő gombok
- szétcsúsztatható ház, qwerty billentyűzettel, de nem vastagabb 1 centinél
- legalább 2300-2500mAh-s akksi
- 720 soros (azaz inkább oszlopos :DDD ) HD IPS kijelző
- HDMI
- max. 130g tömeg
- gyártó tökmindegy, de adjon 2 év érvényesíthető garit
- legyen a telefon mögött tisztességes közösségi támogatás, legyen cserélhető a ROM/kernel
- és persze mindez megfizethető áron

Nyilván hamar bilibe ér a kezem, a lista felére tojnak magasról a gyártók... A P amúgy egyáltalán nem rossz kompromisszum, főleg, ha megnézem a mai mezőnyt, amiben a középkategóriában alig van pár igazán jól kitalált telefon. Tepsik vannak tucatszám, nulla dizájnnal, közepes anyagminőséggel, de legalább drágán. A ZTE Grand X IN vagy mi egy igen kulturált darabnak tűnik, kár, hogy beleolvasva a topikjába ott is vannak gondok.

[ Szerkesztve ]

(#16824) Dhampir válasza s4tch (#16823) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm, hogy megírtad!

A február végi kiállításra már nagyon kíváncsi vagyok, vajon mire számíthatunk, érdemes lesz-e várni?

(#16825) leslieke válasza duvi (#16822) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem a tablet miatt nem kell a Z.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#16826) leslieke válasza Dhampir (#16824) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Egyre inkább úgy tűnik, hogy lesz Tizen bemutató az MWC-n.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#16827) Dhampir válasza leslieke (#16826) üzenetére


Dhampir
félisten

Csodálkoznék, ha valami újdonsággal nem rukkolnának elő a Bada folytatását, utódját illetően.

(#16828) Aryes


Aryes
nagyúr

Csak tegyük fel, hogy a wave 3 megkapja a tizent frissítésképpen. Tudom, komolytalan gondolat, de tegyük fel. :)
Mi indokolná, hogy a wave I-II ne kaphassa meg? Miben több a wave 3 ? Ha jól tudom csak a ramja lett talán 512 mega? A wave I 256mega ramján még a JB android is elfut. :)
Apropó: wave 3ra miért nincs android port?

Na bocs, hogy beszóltam. :)

(#16829) s4tch válasza Aryes (#16828) üzenetére


s4tch
veterán

Processzorban is erősebb a Wave3. Mondjuk ha lesz hivatalos tizen W3-ra, ügyes fiúkák biztos megpróbálnak belőle valamit hegeszteni a 8500-ra is.

(#16830) leslieke válasza Aryes (#16828) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Wave 3-ban a processzor is erősebb, mint a másik kettőben. Állítólag lesz Tizen a régebbi telefonokra, itt legalábbis erről írnak: [link]

Van kísérlet a Wave 3 android portra. Mindjárt megkeresem a linket is.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#16831) leslieke válasza Aryes (#16828) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

itt a link: Android Port To Samsung Wave 3

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#16832) Aryes válasza leslieke (#16830) üzenetére


Aryes
nagyúr

Majd este elolvasom, kicsit megkopott az indonézem az utóbbi években... :DDD

De magok számában pl. nincs változás, az 1GHz pedig még ma sem kevés számítási teljesítmény. Vadi új tabletek jönnek még ki ma is ilyen procival. ;) Akkor reménykedem, hátha felmegy még a telóm ára. :D

(#16833) leslieke válasza Aryes (#16832) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Google translate segít. igaz elég vicces lesz a fordítás, de a lényeget ki lehet hámozni belőle.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#16834) gelbelex válasza Aryes (#16828) üzenetére


gelbelex
őstag

Mi indokolná, hogy a wave I-II ne kaphassa meg?

Az, hogy Samsung nyilván örülne, ha az I-II-t használó "marhák" végre másik (esetleg a Tizen miatt új Samsung) telefonra váltanának.

Miben több a wave 3 ?

Fiatalabb. Az azt használókat még nem noszogatná annyira a Samsung.

(#16835) Aryes válasza gelbelex (#16834) üzenetére


Aryes
nagyúr

És az mennyire lenne jó a samsungnak, ha egyik pillanatról a másikra több százmillió tizenes telefon lenne a világon? A három éves kemény márkaépítés :) rögtön értelmet nyerne. Mi kell egy oprendszer elterjedéséhez? Sok program. Ehhez mi kell? Sok fejlesztő. Ehhez mi kell? Sok felhasználó. Mije lesz a samsungnak máról holnapra, ha a régi készülékeket beveszi a frissítésbe? ;)

(#16836) consono válasza Aryes (#16835) üzenetére


consono
nagyúr

Nem értek egyet veled: a "sok" felhasználó most is megvan a Badánál, még sincsen sok program...

"In God we trust. All others must bring data"

(#16837) gelbelex válasza Aryes (#16835) üzenetére


gelbelex
őstag

Van ebben is logika... :K

consono: A sok program meg adott, ha a tizen tényleg futtatná a droidos programokat.

[ Szerkesztve ]

(#16838) consono válasza gelbelex (#16837) üzenetére


consono
nagyúr

De akkor meg minek a Tizen? A Droid maga jobban futtatja a saját progijait, mint bármilyen emuláció...

"In God we trust. All others must bring data"

(#16839) s4tch válasza consono (#16838) üzenetére


s4tch
veterán

Menekülési útvonal, több láb. A Samsung mobil ága mindig is nagyobb hangsúlyt fektetett a diverzitásra, mint a többi gyártó, és nézd meg, bejött nekik.

(#16840) leslieke válasza s4tch (#16839) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Menekülési útvonal, több láb.

:K Egyetértek. Ez volt a Bada is.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#16841) consono válasza leslieke (#16840) üzenetére


consono
nagyúr

Hát ez az... Ha menekülési útvonal alatt a "nagy hangon beharangozott, de igazi támogatást sosem kapott"-at értjük, akkor egyetértek. DE. Hova akar menekülni a Samsung? Meg miért? Van saját Androidja (érdekes ez az összehasonlítás: Google Android vs. Samsung android), minimálisan támogatja a WP-t, vannak butafonjai... Ki elől menekül? Hova?

"In God we trust. All others must bring data"

(#16842) leslieke válasza consono (#16841) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Szerintem nem a menekülés a jó szó erre a helyzetre. Inkább több lábon akar állni. A Bada jó teszt volt erre. A Tizent viszont nem egyedül akarja vinni, bár legnagyobb részt ők állnak mögötte.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#16843) s4tch válasza consono (#16841) üzenetére


s4tch
veterán

Hosszú távon gondolkodnak. A saját bőrükön tapasztalták, milyen az, amikor egy szabadalmi ügy elszabadul, és hirtelen buknak rajta pár milliárdot, dollárban. Ha van egy önálló rendszerük, azzal egyrészt erőt demonstrálnak ("meg tudjuk egyedül is csinálni"), másrészt alternatívát kínálnak a szűk, de mégis fizetőképes, droidra ráunó rétegnek és saját maguknak, ráadásul még pénzt is kereshetnek belőle, esetleges telefonos, tévés, médialejátszós licencelésről nem is beszélve. És mivel ott a bada kiindulási alapnak, amihez adtak egy jó hardvert, mi meg megcsináltuk a bétatesztet, alighanem a fejlesztés sem kerül olyan vagyonba, amit ne tudnának bevállalni...

[ Szerkesztve ]

(#16844) Dhampir válasza leslieke (#16842) üzenetére


Dhampir
félisten

A Bada jobb hardvert kapott, mint például az Androidos Ace.

Úgy érzem, hogy a Samsungnak fontosabb volt a Wave és a Bada, mint az egyébként talán jövedelmezőbb Androidos tucatmobilok piacra dobása.

(#16845) szebev válasza TomWexX (#16601) üzenetére


szebev
senior tag

Uj avatar ! Hova tunt Stonehenge ? :)

Titanfall ,Bf3,Xbox 360,LG G2 32 gb D80220B-HKG-XX + Wave 1.2 JL2/JL1,Sandisk 16gb 4class.

(#16846) consono válasza Dhampir (#16844) üzenetére


consono
nagyúr

Három éve még lehet, hogy fontosabb volt...

"In God we trust. All others must bring data"

(#16847) gelbelex válasza consono (#16846) üzenetére


gelbelex
őstag

És az is lehet, hogy az akkori fontosság is csak marketingduma volt. (Én is bedőltem. :B ) A badával el lehetett adni még néhány jó drága (exkluzív) készüléket.
Ennél komolyabb szerepet jelenleg a tizennek sem tulajdonítok. :N

(#16848) s4tch válasza gelbelex (#16847) üzenetére


s4tch
veterán

Én meg - pardon, de - leszarom a rendszer szerepét és a mögötte álló vállalati stratégiát. Kb. 2 évre kell egy telefon, erre az időre tisztességes szoftveres támogatást (ami magában foglalja a rendszer fejlesztését és az app-kínálatot) és érvényesíthető garanciát kérek, a többivel hagyjanak békén. A badánál a szoftveres támogatás hamar kifáradt, ha ezt kiküszöbölik a tizennél, már tanultak valamit a hibájukból. A ma sikeres rendszereket a szoftveres ökoszisztéma adja el, a jó hardver roppant kevés.

(#16849) m1sk4r válasza s4tch (#16848) üzenetére


m1sk4r
aktív tag

Pluszegy.

Én 2010 nobembere óta hasznàlom a Wave I-et, főként az anyaghasznàlat miatt választottam bízva abban, hogy a szoftveres oldalon is megfelelő tàmogatàst kap. Nem igazán lett így. Az biztos, hogy a későbbiekben nem veszek olyan kėszüléket, amin 'kiforratlan' OS talàlható.

Aurea mediocritas

(#16850) TomWexX válasza szebev (#16845) üzenetére


TomWexX
addikt

"Stonehenge"
Ez jó, így még nem nevezte senki. :D
Ideje volt váltani...egy élőholtra. :) (game of thrones - white walker)

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.