Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-03-06 11:41:03

LOGOUT.hu

SAMSUNG WAVE SZAKMAI TOPIK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17551) s4tch válasza leslieke (#17550) üzenetére


s4tch
veterán

Ez má' egyéni probléma. A lényeg, hogy van megoldás, bárki bármit akar tenni a régi üzeneteivel. Bada 2.0, Kies, és egy droidos Samsung kell hozzá.

(#17552) Aryes válasza s4tch (#17551) üzenetére


Aryes
nagyúr

Azért az bosszant, hogy symbian alatt kb 5 év és 3 telefonváltás során annyi történt, hogy az sd kártyát (illetve mmc) átraktam az új telefonba és ott volt az összes jegyzet, névjegy, sms, email... Ezt MA miért nem lehet ennyire egyszerűre megcsinálni? Van még hova fejlődni.

(#17553) leslieke válasza s4tch (#17551) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ebből csak a droid a probléma, de talán majd a Tizenre is át lehet tenni. :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17554) David3 válasza leslieke (#17550) üzenetére


David3
őstag

Memóriakártyára úgy emlékszem simán lehet csinálni biztonsági mentést Wave-en és Wave 3-mon is. Így nem lehet visszaállítani/megnyitni más készüléken?

(#17555) leslieke válasza David3 (#17554) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Mentés van, formátumot nem tudom, így a visszaállítás kérdéses.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17556) s4tch válasza leslieke (#17553) üzenetére


s4tch
veterán

Ha a tizenes készülékekhez nem gyártanak új kiest, ami esetleg már nem támogatja a badás telefonokat, akkor jó esélye van annak, hogy ezek a rendszerek is átjárhatóak legyenek. Ha a tizenen tényleg elfutnak a badás programok, akkor azt sem látom kizártnak, hogy a badás programokat le lehessen menteni, így minden beállítás, játék mentés, navi programban kedvenc, poi, stb. is menthető lenne.

(#17552) aryes: sms-eket ott sem lehetett áttenni más márkájú készülékre ilyen könnyen. Váltottam symbianos SE M600i-ről Nokia E71-re, ott csak csv export-import segített, ha jól emlékszem.

(#17554) David3: ez volt az első gondolatom, de a droidok nagy részében nincs sms mentés, visszaállítás, csak külső programmal. Azok meg nem a bada ki tudja, milyen formátumát használják.

(#17557) Aryes válasza s4tch (#17556) üzenetére


Aryes
nagyúr

Üzenetmemóriát kártyára állítod, kiveszed, beteszed a másik telefonba, azt bekapcsolod és ott vannak az SMS-ek. Mi ebben a bonyolult? :)
Én nem másik márkájú telefonra írtam, hanem symbianról symbianra.

[ Szerkesztve ]

(#17558) s4tch válasza Aryes (#17557) üzenetére


s4tch
veterán

Világosan fogalmaztál, de azt hiszem, én is. Ha mégsem egyértelmű: M600i: symbian. E71: symbian. Ennek ellenére nem volt egyszerű a váltás.

(#17559) Aryes válasza s4tch (#17558) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ezen nem veszünk össze. :R :)

(#17560) Aryes válasza s4tch (#17558) üzenetére


Aryes
nagyúr

Most nézem csak, miről beszélsz: az M600i az UIQ, az E71 pedig S60 platform, még alkalmazások terén sem kompatibilis egymással, kb olyan, mintha android alatt panaszkodnál, hogy miért nem tudsz KDE ablakozót telepíteni, mikor pedig az android is linux alapú... ;]
Én nokia -> nokia vonatkozásban írtam, hogy egyszerű volt. Régen.

[ Szerkesztve ]

(#17561) s4tch válasza Aryes (#17560) üzenetére


s4tch
veterán

Jóreggelt. :) Te beszéltél egyszerű symbian-symbian váltásról, hoztam egy ellenpéldát, ennyi. A magyarázatot és a két rendszert is ismerem, csak arra akartam rávilágítani, hogy akkor sem volt kolbászból a kerítés. Bada-bada vagy mondjuk samsung-samsung váltás most sem sokkal bonyolultabb.

(#17562) Aryes válasza s4tch (#17561) üzenetére


Aryes
nagyúr

Mind1, nálam symbian=nokia, akkor értsd s60-nak, amit leírtam, és ebben a vonatkozásban igazam van, sőt, a legutóbbi s60 és s40 telók is első bekapcsoláskor felajánlották a teljes adatmásolást, vagy ha nem, gyári program van mindegyikben a fájdalommentes adatátvitelre, internet és PC nélkül, szóval a lényeg a lényeg, értsd jól és ne kötekedj.

(#17563) Mimin


Mimin
csendes tag

Sziasztok!

Légyszi segítsetek!Hogy tudom a samsung wave s8500 bada 2.0-ról átrakni az smseimet a samsung galaxy S3-ra úgy hogy utána azon a telón is el tudjam olvasni? Mert persze az S3 nem tud a vmg formátummal mit kezdeni.. :O
Kies meg nem tudja vmiért megcsinálni rá a biztonsági mentést erre az 1re. :W
Nagyon fontosak nekem ezek az smsek.

Segítsen valaki légysz!!

Előre is nagyon szépen köszönöm!! :C

(#17564) Mimin


Mimin
csendes tag

SIM kártyára mentés és csere nem lehetséges mivel az S3-ba mini megy csak bele.Meg kb. 1300smsről lenne szó.
HELP HELP HELP!!!! :O :O :O

(#17565) jahsd


jahsd
csendes tag

Az üzeneteket hogy lehet kimenteni gépre vagy a mikro sd-re?A tönkrement Wave-m helyett lehet, hogy ideiglenesen egy Ace-t használok majd, de az üzeneteket szeretném megtartani.A Kiesben egyszerűen képtelen vagyok eligazodni (bada 2.0 van a mobilomon, ha ez számít valamit).
Valaki tud megoldást? Köszi!

(#17566) Aryes válasza Mimin (#17564) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem nagyon értem, hogy miért nem bírja megcsinálni, kb ez az egyetlen feladata annak a szájbavert programnak...
Én elkezdeném egy microsim adapter (vagy a műanyagdarab, amiből a simet kitörted) segítségével másolgatni. Ha jól számolom, max 5 fordulóból megvan.

jahsd: ugyanez neked is, a kies egy ipari hulladék.

[ Szerkesztve ]

(#17567) leslieke válasza Mimin (#17563) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

& jahsd

A Kies csv és vCard formában is ki tudja menteni a névjegyeket. Azokkal meg már csak tud kezdeni a másik telefon valamit.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17568) leslieke válasza leslieke (#17567) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ó, bazz, ez hülyeség.... reggel van még.. :B

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17569) Aryes válasza leslieke (#17568) üzenetére


Aryes
nagyúr

Vártam, hogy majd úgyis rájössz magadtól. :DDD

(#17570) leslieke válasza Aryes (#17569) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Tegnap sörözni voltam haveromnál - melegítettünk a hoki vb-re -, így most nem forog rendesen az agyam. :DDD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17571) Aryes válasza leslieke (#17570) üzenetére


Aryes
nagyúr

Szép dolog, ez aztán a munkamegosztás,te ittál és nekem fáj a fejem. :DDD

(#17572) s4tch válasza Mimin (#17563) üzenetére


s4tch
veterán

Pedig Kies lesz a megoldás. Próbáld csak az üzeneteket kijelölni. Ja, és legyen SIM kártya a Wave-ben, és kapcsold be a csomagkapcsolt adatokat, valami érthetetlen okból befolyásolja a biztonsági mentéseket ez a beállítás. Az MMS-ek nem biztos, hogy átmennek, de az SMS-ekkel nem szabad, hogy gond legyen.

(#17565) jahsd "A Kiesben egyszerűen képtelen vagyok eligazodni" Muszáj lesz, más megoldás nincs.

[ Szerkesztve ]

(#17573) jahsd


jahsd
csendes tag

Na csináltam egy biztonsági mentést a Wave-s sms-jeimről, viszont azt nem tudom az Ace-en visszaállítani :/
Gondolom nem tudja kezelni az android a badás adatokat vagymi. Nincs más ötletem, hogy mit lehetne csinálni, és Kiesben ezen kívül nem találtam más megoldást. Miért nem tesznek egy olyan egyszerű menüpontot a Wave-be, hogy üzenetek exportálása sim-re vagy sd kártyára?Vagy van, csak én nem találom?

(#17574) Mimin válasza jahsd (#17565) üzenetére


Mimin
csendes tag

(IMG:/dl/upc/2013-04/14/438191_ddvwnsbrz7xytyoe_sms_mentes.jpg)(/IMG)Sajnos az új Samsung Galaxy S3-hoz is a Kies van.
És mindent sikerült is egyik telőről leszedni és átrakni a másikra.
Csak azok az smsek nem akarnak átmenni. :O
Szivem szerint jól földhöz vágnám mind 2 telót. :W
Még mindig ezt írja ki...
Ötletek?

[ Szerkesztve ]

(#17575) Mimin válasza jahsd (#17573) üzenetére


Mimin
csendes tag

Szívemből szóltál!
ÉN se értem miért pont az smsekkel csinálja ezt...egy ilyen opció tényleg nagyon jól jönne.
Báár még csak most barátkozom az új telómmel de azon se találtam eddig semmi ilyen opciót. Hajnali fél 4ig küszködtem az sms átrakással,átkonvertálással stb. eredménytelenül.
:O :W :F

(#17576) s4tch válasza jahsd (#17573) üzenetére


s4tch
veterán

"azt nem tudom az Ace-en visszaállítani :/"

Badás telefonon csak akkor megy a visszaállítás, ha be van kapcsolva a csomagkapcsolt adat. Lehet, hogy droidon is ez a helyzet.

(#17574) Mimin ne foglalkozz a hibaüzenettel, ettől függetlenül 53,5MB-nyi adatot lementett a Kies. Ez az üzeneteidnek a 99%-a lehet; biztos volt valamelyik MMS mellékleteként egy olyan fájl, amit nem támogat. Nyugodtan indítsd el a másik telefonon a visszaállítást úgy, hogy ezt a "hibás" backup fájlt próbálod visszaállítani.

(#17577) Mimin válasza s4tch (#17576) üzenetére


Mimin
csendes tag

Megpróbáltam de nem engedi átrakni a másik telóra. Azt írja ki amikor ki akarom választani hogy:

[ Szerkesztve ]

(#17578) s4tch válasza Mimin (#17577) üzenetére


s4tch
veterán

Akkor próbáld az "Átvitel másik eszközre" funkcióval.

(#17579) Mimin válasza s4tch (#17578) üzenetére


Mimin
csendes tag

És erre is ezt dobja...W :O Újabb ötlet esetleg? :O

(#17580) s4tch válasza Mimin (#17579) üzenetére


s4tch
veterán

És ilyenkor nem is visz át egyetlen üzenetet sem?

Érdekes, a tabletre simán helyreállított és másolt. Ha még meglenne, felajánlanám, hogy átkonvertálom neked droidos formátumra az üzeneteket, de így nincs több ötletem.

(#17581) chubii


chubii
senior tag

Úgy tűnik megjavult az Opera Mini. ( Badablogon is jelezte már egy olvasó a hozzá kapcsolódó cikkben, de hátha nem látta valaki)

It's gonna be legen - wait for it - dary!

(#17582) kalolaci válasza chubii (#17581) üzenetére


kalolaci
senior tag

Nekem nem jò. Beàllìtottam ùjra a samsung front-ot, de ugyanùgy szèt van csùszva szöveg.

(#17583) leslieke válasza kalolaci (#17582) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nálam se jó.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17584) gelbelex válasza leslieke (#17583) üzenetére


gelbelex
őstag

Én meg se próbálom. Van helyette más...

(#17585) leslieke válasza gelbelex (#17584) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én meg nem használom, rövid netezésre ott a gyári, minden másra meg az N7. :P

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17586) Aryes válasza leslieke (#17585) üzenetére


Aryes
nagyúr

Hát ÍGY könnyű elégedett bada tulajdonosnak kiadni magad. :DDD

(#17587) leslieke válasza Aryes (#17586) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Azelőtt is elégedett voltam és hidd el, az N7-ről is repül az android, amint lesz rendesen használható ubuntu rá. :DDD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17588) gelbelex válasza Aryes (#17586) üzenetére


gelbelex
őstag

Én is annak adom ki magam.
Úgy csinálom, hogy nem várok többet a badától, mint amire képes... :DD

(#17589) chubii


chubii
senior tag

Bocsi, akkor kicsit elhamarkodott kijelentés volt :B
Más:
Le szerettem volna menteni simán a mem. kártyán lévő összes fájlt a gépre, de mindig félbeszakította a másolást. Lényegében a másolásvédelemre panaszkodott. TC-ben levettem a másolásvédettséget, de rögtön utána visszatette :F Elkélne egy kis segítség, mert már kezd idegesíteni a probléma :D Próbáltam USB és SD adapterrel is de ugyanaz...
ui.: a saját memóriájából másolva nem panaszkodott ilyesmire.

It's gonna be legen - wait for it - dary!

(#17590) kalolaci válasza chubii (#17589) üzenetére


kalolaci
senior tag

S ha àtraknàd a többi file-t is, a sajàt memòriàba? Esetleg tùl sok van, vagy "maceràs"?

[ Szerkesztve ]

(#17591) #78687232


#78687232
törölt tag

wifit miert nem tudom hasznalni? megtalal mindent, de egy oldal sem tolt be

(#17592) consono


consono
nagyúr

Hmmm... Szerintem hamarosan új droid verzió fog jönni... Ez a Volk gyerek nem lazsál, ezerrel dolgozik a modemen. Érdemes nyomon követni a dolgot:

https://github.com/Volk204/bada-modemril/commits/experimental

"In God we trust. All others must bring data"

(#17593) gelbelex válasza consono (#17592) üzenetére


gelbelex
őstag

:C Respekt az erőfeszítéseiért! :R Ajándék lenne egy kerek droid a Wave-eken... :K

(#17594) David3 válasza consono (#17592) üzenetére


David3
őstag

Valami v3-as verzióról hallottam már... ha elkészül, és lesz működő modem Wave-re (Android persze), akkor kéne csinálni egy leírást hozzá... valaki megsegíthetne majd benne, és kirakom a blogra. : )

(#17595) Aryes válasza David3 (#17594) üzenetére


Aryes
nagyúr

Mikrofon megy már benne? Emlékszem, hogy fotózni lehetett benne már régóta, de videót nem tudott a mikrofon miatt.

(#17596) anrab válasza consono (#17592) üzenetére


anrab
addikt

köszi az infót.

David3: nagyon jó ötlet. előre is köszi. :R

(#17597) chubii válasza kalolaci (#17590) üzenetére


chubii
senior tag

12 GB-nyi adatot kellene lementenem, a telefon memóriájába pedig csak 400 MB-ot pakolhatok. Megőszülnék mire átmenne ezzel a módszerrel, feltéve ha működik. Nem tudom ti hogy vagytok vele, de a másolás sem megy olyan gyorsan, mint kellene. Szóval marad utolsó utáni lehetőségnek...
Egyéb ötlet ?

It's gonna be legen - wait for it - dary!

(#17598) leslieke válasza chubii (#17597) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Másik gép?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17599) Aryes válasza chubii (#17597) üzenetére


Aryes
nagyúr

Sérült lehet az a kártya. Én még ilyennel nem találkoztam. Vagyis de. Nem állítottál be jelszót a kártyához? Vagy valaki más, viccből? :) Talán beállítások/biztonság/sd kártya titkosítása.
Nemrég egy kollégám nokiáját kellett feltörnöm, hogy ki tudjam nyitni az sd kártyáját.

[ Szerkesztve ]

(#17600) chubii válasza Aryes (#17599) üzenetére


chubii
senior tag

Huh, egy pillanatra megörültem, mert használok kódot a fájlok védelmére, de ugyanúgy előjön a probléma nélküle is, bár kb 200 megával többet pakolt át most. Az a fura,hogy elkezdi másolni a fájlokat, aztán menet közben gondol egyet és " Hozzáférés megtagadva" címszó alatt félbeszakítja. Megnéztem, sérülés nem látszik rajta. Fene se tudja mi folyik itt :D Most elkezdtem kitörölni mobilon, ami nem fontos, minél kevesebb adattal kelljen bajlódnom. Amint sikerül a másolás, már repül is fel rá a NAMI féle LC1. Eléggé meggyűlt a bajom a gyári 2.0-val mostanában, talán az helyrerakja.
Class 4-es Kingston kártyáról van szó amúgy.

leslieke : Próbáltam XP-n és 7-esen is, de semmi változás.

It's gonna be legen - wait for it - dary!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.