Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-03-06 11:41:03

LOGOUT.hu

SAMSUNG WAVE SZAKMAI TOPIK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16901) ABal válasza David3 (#16898) üzenetére


ABal
őstag

Ezt használatba vettem, köszi!

Viszont a legutóbbi KIES-frissítés megsemmisítő csapást mért a letöltési listámra: összesen egy oldalnyi program jelenik meg!

[ Szerkesztve ]

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#16902) chubii válasza ABal (#16901) üzenetére


chubii
senior tag

Most,hogy megnéztem nálam is ez a helyzet... szerencsére van biztonsági mentésem a legfontosabb alkalmazásaimról, ha esetleg újra fel kellene rakni őket.
Jut eszembe, visszatért nálam is a YT.

It's gonna be legen - wait for it - dary!

(#16903) leslieke válasza ABal (#16901) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

De jó, hogy nincs ok, amiért el kellene indítanom a Kiest. :D

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#16904) kalolaci


kalolaci
senior tag

Most néztem, úgy látszik nekem is! A Youtube működik rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#16905) Dhampir válasza David3 (#16897) üzenetére


Dhampir
félisten

Jó hír. :K
Tényleg futtathatóak az Androidra írt alkalmazások?

(#16906) leslieke válasza Dhampir (#16905) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Minden hír arról szól, hogy futtathatóak lesznek.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#16907) consono válasza leslieke (#16906) üzenetére


consono
nagyúr

Akkor a Tizennek már most befellegzett :) Ki fog rá fejleszteni natív appot ezek után???

"In God we trust. All others must bring data"

(#16908) Aryes válasza consono (#16907) üzenetére


Aryes
nagyúr

Miért, BB10-re ki fog, miután arra is pár kattintással lehet apk-t portolni?

(#16909) consono válasza Aryes (#16908) üzenetére


consono
nagyúr

Hát ez az...

"In God we trust. All others must bring data"

(#16910) leslieke válasza consono (#16907) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A Tizennek annyi előnye lesz/lehet a Badához képest, hogy nem csak mobilra szánják, hanem TV-be, autós navigációhoz, stb. Itt egy kép a tervekről:

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#16911) Aryes válasza leslieke (#16910) üzenetére


Aryes
nagyúr

Mint az androidot. :)
Amúgy ha sikerül azt összehozni, hogy a bada telefon/híváslista/üzenetek/stb része átkerül a tizenbe és ugyanolyan gyors lesz, mert ez az androidban a badához képest szörnyű lassú, és minden más meg olyan gyors lesz, mint az androidban, ami meg a badában lassú, akkor már váltok is. :DDD Tényleg kéne már egy olyan oprendszer, ami mindkét oldalon egyformán jó, mert az android bizony a mobiltelefon részén elég gyengécske, és ez nem hardverfüggő.

(#16912) consono válasza Aryes (#16911) üzenetére


consono
nagyúr

Nem a telefon része gyenge, hanem az, hogy a telefon funkciók is csak olyan prioritással mennek, mint bármilyen más alkalmazás, ki lehet tenni őket a memóriából, stb. Ezt kellene megszüntetni egy új verzióban és mindenki tapsikolna örömében! Én minden androidos ismerősömtől ezt hallom a legnagyobb kifogásnak, hogy 1-2 mp. a kontaktok elindítása, a tárcsázóé, stb...

leslieke: ez szép, de ettől megint nem egy telefonra optimalizált rendszer lesz a Tizen, hanem egy univerzális valmi (linux, szép új GUI-val, meg API-val)

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#16913) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Majd meglátjuk mi lesz a Tizennel. Néhány képernyőkép a rendszerről: [link]

Engem jelenleg az Ubuntus mobil jobban érdekel.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#16914) mobilefan válasza leslieke (#16913) üzenetére


mobilefan
aktív tag

Tetszetős :K

-

(#16915) consono válasza leslieke (#16913) üzenetére


consono
nagyúr

Tényleg szép...

"In God we trust. All others must bring data"

(#16916) Aryes válasza consono (#16912) üzenetére


Aryes
nagyúr

Hát abban igaza van az androidnak, hogy van, hogy napokig nem telefonálok, akkor minek foglalja a ramot a cucc. De ha nem lépek ki belőle, hanem a ramban van, akkor is sokkal jobban laggol pl a hívásinfo. Arról nem is beszélve, hogy mi oka van ezeket kitenni a ramból, amikor olyan cuccokat meg prefetchel, mint a maps, amit meg sose használok. :W

(#16917) Dhampir válasza Aryes (#16916) üzenetére


Dhampir
félisten

Windows Phone a te operációs rendszered. :)

(#16918) consono válasza Dhampir (#16917) üzenetére


consono
nagyúr

Jaja :) Ott nincs ilyen. Szeretem is... Persze ott meg nincs annyi progi, meg ami van az sem mind minőségi. De a rendszer maga (WP7, cask erről van személyes tapasztalatom) nagyon jó. Persze ha valakinek nem jön be a Metro (vagyis a Modern) UI, akkor úgy is mindegy...

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#16919) Dhampir válasza consono (#16918) üzenetére


Dhampir
félisten

A Lumia használatakor, hogy ha csörög a telefon és lefelé fordítod, akkor elnémul?

Lehetséges, hogy egy Lumia 800 landol nálam, de még nem 100%.

A közelemben van egy Optimus 7, de nem magyar nyelvű, pedig fel lett frissítve 7.8-ra. Resetelni kellene, és elölről kezdeni a frissítgetést?

[ Szerkesztve ]

(#16920) s4tch válasza consono (#16918) üzenetére


s4tch
veterán

Öcsém kapott egy céges Lumia 800-at, egész sokat volt a kezemben. Kegyetlen gyors, tényleg gyorsabb, mint bármelyik android, de a csempékkel nagyon sokat kellene barátkozni, és a beállítások is szűkösek. Pl. az Xperia P-nél nem gyári ROM esetében is egy kattintás a hálózati beállítások lekérése, míg a független Lumiába kézzel kellett bevinni a netfiók beállításait; enélkül nem is talált GPS jelet, így navigálni sem lehetett vele. Vagy mondjuk a csengőhangokra vonatkozó korlátozások is idegesítőek, Öcsém verte is a fejét a falba, hogy mit össze kellett nyűglődni, mire az évek óta minden telefonhoz használt csengőhangját beállítottuk nagy nehezen. Sokkal jobban hasonlít egy régi budafonra, amin érintőkijelző van, mint egy telefonba zanzásított számítógépre, amihez a droid közelebb áll. A sebesség mindennel együtt kétségtelenül megnyerő, a stabilitás szintén, de ennyi sajátossággal az a gondolata támad az embernek, mintha a WP egy teljesen más célközönségnek készült volna, mint az android... :F

(#16921) consono válasza s4tch (#16920) üzenetére


consono
nagyúr

Valószínűleg így is van, más szempontok mentén készült a WP és még mindig nem ette meg teljesen a piac :) A 7.8-calmondjuk Nokián egy pár ezekből orvosolva lett: pl van rendes csengőhang szerkesztő (persze a korlátozások megmaradtak), meg kicsit a felületet is átszabták, már 3 féle csempenagyság van ;) Nálam a network beállítással sem volt baj... Az marketen van pár alkalmazás a hálózati kapcsolatok egyszerűbb eléréséhez, de jól jönne a lehúzható bár, mint Droidon, vagy Badán...

Dhampir: nem Lumiám van, hanem HTC, de itt működik a lefordításra elhalgatás, meg a csörög és rezeg is egyszerre, de ez mintha HTC only feature lenne... Amúgy én is gondolkodom a 800-ason, mert nagyon bejön az a teló a kezdetektől fogva, az egyetlen ami miatt még mindig agyalok, az az, hogy soha többé nem lesz már fejlesztve. De az ára legalább már barátságos, meg van ingyen navi is....

"In God we trust. All others must bring data"

(#16922) Dhampir válasza consono (#16921) üzenetére


Dhampir
félisten

Pont az olcsósága, ár/érték aránya gondolkodtatott el. Addig jó lenne, amíg nem lesz egy jó Tizenes telefon a hazai piacon.

(#16923) consono válasza Dhampir (#16922) üzenetére


consono
nagyúr

Engem is az motivál :) Meg az, hogy amúgy sem akartam az év végéig lecserélni a HTC-t sem, ha nem romlott el volna, akkor meg nem mindegy, hogy ugyanebbe a rendszerbe leszek bebetonozva? Ráadásul jó képeket is csinál... Jövő ilyenkorra talán már kiderül mi lesz a Tizennel, a Blackberryvel, a WP8-cal; hogy hova vezet az eszeveszett CPU mag növelés, meg felbontás hajhászás a Droidnál.

"In God we trust. All others must bring data"

(#16924) Aryes válasza Dhampir (#16917) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem azért hagytam ott a badát, hogy megint ne tudjak semmi értelmeset letölteni a telóra. Inkább sose telefonáljak. :DDD

(#16925) RetepNyaraB válasza consono (#16912) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Jé mindig tanulok valami (nekem) újat...
Engem is zavar a lassú híváselérés, meg az összes mobiltelelfonáláshoz kapcsolódó para és nem értettem, hogy az egyébként baromi gyors telefonom mit szaraxik ilyen alapvető funkciókkal. Most már felvilágultam :R

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#16926) s4tch válasza Aryes (#16924) üzenetére


s4tch
veterán

:C

Dettó.

(#16927) Dhampir válasza Aryes (#16924) üzenetére


Dhampir
félisten

Legalább a GPS részével nincsen gond. A remek térkép meg ingyen jár hozzá, telefonására, fotózgatásra szerintem jó lehet, és nem utolsósorban gyönyörűen néz ki, Amoled a kijelzője, körülbelül az N9 hardvere ez. :)
A Telenornál viszonylag jó áron van. Később meg majd meglátjuk, hogy elérhető áron lesz-e komolyabb készülék.

Ezzel a Bada megöléssel jól elcseszte a Samsung, emiatt keresünk egy csomóan más telefont. Ami fotózásra is kiemelten jó telefon a Samsung készülékek között, az nagyon túlárazott, illetve élővizes környezetben lapátolásra is alkalmas.

[ Szerkesztve ]

(#16928) consono válasza Dhampir (#16927) üzenetére


consono
nagyúr

Miért nincs +1 vagy Like gomb? Erre simán rányomtam volna :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#16929) Aryes válasza Dhampir (#16927) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nálam kb 2015 februárig nem aktuális a készülékvásárlás, hacsak vmi nemkívánt esemény nem történik a telóval, vagy nem nyerek a lottón... :DDD De valójában az utóbbi esetben ismét erősen gondban lennék, hogy mit vegyek... Valószínű felülnék a repülőre és Kínából hoznék egy Meizut vagy hasonlót. ;)

[ Szerkesztve ]

(#16930) mobilefan


mobilefan
aktív tag

Kiváncsiságból beütöttem a google keresőbe,hogy "jó telefon a samsung wave 3 ? "
Azt a sok retardáltat aki lehúzta :(((
Szerintem még képernyőről se láttak Wave 3-at :))
Fagy,szaggat,okádék kijelző stb.... ilyenekkel illeték meg :U
A pláne meg mikor írták,hogy átlagos akku 1-1,5 nap mint bármely androidos. :DDD ( biztos ott állt a T-be 1,5 napig és nyomkodta,hogy milyen az akku ,, foggalmuk sincs miket írnak :DD )
Soha életemben nem fagyott még le Wave 1-2-3 a kezemben.
Pedig volt már mind a 3 ! :U
Az 1-et azonnal megvettem mikor bejött.
Igaz hozzá teszem,mikrokarc mentesen vettem mindet tehát nálam nem játszott az amelyiken bármi nemű apró ütésnyom látszódott !
Nem értem én ezt,biztos kiváltságos vagyok ezekkel a Wave telefonokkal,de nekem soha semmi bajom nem volt velük.
A mostani 3-sal sincs bajom,pedig ez már a második belőle..
Stabil,gyors,gyönyörű kijelző... :B
Még hogy szaggat.
Sok beteg,sötétben kutakodó tinédzserek ;]

Egyébként a Kies az nagyon gáz,telefonról nem akarja behozni hozza be....

[ Szerkesztve ]

-

(#16931) David3


David3
őstag

Gismeteo - Időjárás előrejelző extrákkal, érdemes kipróbálni!

Szvsz ritka jó alkalmazások egyike, kötelező darab.

(#16932) Dhampir válasza Aryes (#16929) üzenetére


Dhampir
félisten

Megértelek. :K
Nekem muszáj lesz egy újat beszerezni, mert pusztul el a 6 éves tartalék-telefonom. Korábban arra gondoltam, hogy majd csak kihúzza a Tizenes mobilokig, de ő másként akarja. :(

(#16933) Aryes válasza Dhampir (#16932) üzenetére


Aryes
nagyúr

Van egy eladó wave-em, mondtam már? :DDD

(#16934) mobilefan válasza Aryes (#16933) üzenetére


mobilefan
aktív tag

3 ?

-

(#16935) Dhampir


Dhampir
félisten

A Media Markt korábban forgalmazott Wave 3-at? Valamelyik fórumon bedobtak egy hírt arról, hogy leárazás lesz holnaptól, ha minden igaz, és hátha a Wave 3 is felbukkan akcióban. :F

(#16936) ABal válasza David3 (#16931) üzenetére


ABal
őstag

Már pár napja leszedtem és tetszik. Elhalálozása közben a bada kitermel néhány színvonalas alkalmazást. Cserébe a KIES megszabadított a letöltéseim 99% százalékától.

Ezeket néztétek? Ubuntu HTC
Ráadásnak újraéledt a BB is

Egész mozgalmasan indul ez az új év!

[ Szerkesztve ]

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#16937) Aryes válasza mobilefan (#16934) üzenetére


Aryes
nagyúr

1. :( :)

(#16938) duvi válasza Dhampir (#16935) üzenetére


duvi
nagyúr

Igen. A MM árult Wave 3-at. Mintha pár hete még láttam is volna a Duna Plaza MM-ban.

(#16939) leslieke válasza ABal (#16936) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ubuntut néztem. Nagyon érdekel. Esélyes, mint következő rendszer tableten és mobilon is.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#16940) Dhampir válasza duvi (#16938) üzenetére


Dhampir
félisten

Akkor érdemes lehet bekukkantani, hátha jó áron kapható, mint kifutott készülék.

(#16941) leslieke válasza duvi (#16938) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Árkádban sajnos már nincs, pedig jó aron vennék még egyet.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#16942) duvi válasza leslieke (#16941) üzenetére


duvi
nagyúr

Megpróbálok benézni szerdán a Duna Plázába. Hátha van még kirakva...

(#16943) Dhampir válasza duvi (#16942) üzenetére


Dhampir
félisten

Várjuk a beszámolót. :)

(#16944) Aryes


Aryes
nagyúr

Nem akarok hülyeséget írni, de mikor legutóbb a debreceni MMban jártam (kb január eleje) ott még volt wave III. Sajnos nem tudok aktuálisabb infot. De októberben még volt N9 is Debrecenben. :)

(#16945) TomWexX válasza ABal (#16936) üzenetére


TomWexX
addikt

HTC nagyon jól összerakta ezt a one-t. Bár egy cseppet mint ha hasonlítana a P-re... A hátlapja legalábbis nagyon. :) Minden esetre nagyon jó kis készülék!
Ubuntura is kíváncsi leszek hogy mennyire fog elterjedni, mondjuk én nem hiszem hogy egyhamar leváltom a droidot. (ha egyáltalán leváltom)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#16946) Dhampir


Dhampir
félisten

Ezt a cikket érdemes elolvasni. :)

(#16947) mobilefan válasza Dhampir (#16946) üzenetére


mobilefan
aktív tag

Bada is egy,egyszerű rendszer.:)
Csak használni kell,és csak annak van ilyen telója,akkor szimpla felhasználó.
Mint amit az Iphone 5-ről írt az egyik kommentelő,teljesen egyet értek vele. :K

-

(#16948) Dhampir válasza mobilefan (#16947) üzenetére


Dhampir
félisten

Mégis "eldobja" a gyártó, ki érti ezt. :(

(#16949) mobilefan válasza Dhampir (#16948) üzenetére


mobilefan
aktív tag

Nem egyszerű ezt megérteni....Az embereket terelik mint a birkákat, a droid meg az ios felé...
Valamelyik nap mondom,bemegyek a bankba veszek le pénzt meg intézek egyúttal 1-2 dolgot akkor,erre mondja a nő,hogy x összeg lesz kezelési ktsg,hogyha ott veszem le helyben...Mondanom se kell,majdnem hátast dobtam az összegtől,és a nő mondta,hogy az embereket rá akarják szoktatni,hogy csak atm-ből vegyenek le, meg mindent online intézzenek.
Megyünk mint a juhok előre,csak senki nem tudja,hogy hová :DDD
Én a nokiát se értem mért csődöl be pl.
Minden ami jó volt régen,az elmúlik szépen lassan.
Ez a Bada is egy tök jó rendszer a Wave 3-al együtt remek készülék !!!! :K
Szépen el fog tűnni.
Nehogy már,ha valami jó és működik hiba mentesen akkor gyorsan le kell sz*rni - szét kell b*szni mert az nem hoz bevételt.
Mint a kocsiknál régen,úgy gyártottak kocsikat,hogy mai napig mennek mint a meszes vidáman.
Így 20 év távlatból is.
Mai kocsik megnézem,hogy fogják bírni 20 év múlva....
A lényeg,hogy fizess fizess,és hord szervízbe, legyen az telefon-kocsi-háztartási cikk- tenyésztett nyuszi :DDD
Sz*r ez úgy ahogy van....

[ Szerkesztve ]

-

(#16950) Dhampir válasza mobilefan (#16949) üzenetére


Dhampir
félisten

Az Androidhoz meg egyre energiazabálóbb és drágább hardver kell.
Viszont a Wave 3-ra állítólag lesz Tizen.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.