Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-03-06 11:41:03

LOGOUT.hu

SAMSUNG WAVE SZAKMAI TOPIK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16601) TomWexX válasza s4tch (#16599) üzenetére


TomWexX
addikt

Kb. ugyanezt akartam leírni (szebb szavakkal), el is kezdtem, de inkább kitöröltem... :D
Egyébként mindenben egyet értek veled...
...és hozzá teszem hogy lesliekével is, csupán a "nekem nincs rá szükségem" védekezés szúr szemet (de ez is érthető mert neki tablet-je van). :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#16602) s4tch válasza leslieke (#16600) üzenetére


s4tch
veterán

Rendszerekről beszélgetünk, nem pedig kizárólagosan az egyéni tyúkszaros igényekről. Ezért írtam tucatnyi általános, majd mellékesen néhány speciális szempontot, de úgy látszik, nem tudok elég rövid tőmondatokban fogalmazni ahhoz, hogy mindenkinek átmenjen az infó. Ahhoz képest, hogy éppenséggel te tettél egy általános kijelentést ("kb. ugyanazok a programok keringenek, csak más a dizájn"), elég gyorsan elfelejtetted, honnan is indultunk.

Leslieke, te a mai mobilos-tabletes világban egy elképesztően kis halmazt képviselsz. Mondhatni, statisztikai hiba vagy a rendszerben, akinek nem kell semmi, csak böngészés, filmnézés, meg 1-2 játék. (Mea maxima culpa, ha véletlenül kifelejtettem valamit. Ja, ott is van: navigáció, milyen kár, hogy a badán az is pocsék.) Az emberek nem csak minimál funkciókra használják a kütyüket, jóreggelt. Ezért is állt bele a földbe a bada. Persze ha te lettél volna a termékfejlesztő, már embrionális állapotban elkaszálták volna az egész projektet, de ez tényleg mellékvágány.

"Belemagyarázhatod a "nincs rá szükségem" érvelést"

:C :DD néha el is olvashatnád, amiket írsz. Mondjuk az ezt megelőző néhány mondatot, illetve az előző hozzászólásod.

"nincs bajom az androiddal"

Nem is állítottam, hogy bajod lenne vele.

"Bocs, de én felnőttem annyira, hogy ne a neten éljem az életem!!"

Na, ezt speciel készséggel és fenntartások nélkül elhiszem, nyilván ezért írtál ide 3 év alatt csak cirka 20 ezer hozzászólást, mert offline nyomod.

(#16603) Aryes válasza leslieke (#16600) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ne haragudjatok, de az jutott eszembe, hogy úgy marakodtok itt mint dög (bada) fölött a keselyűk. :W :DDD

s4tch: ne szidd a rendszert. ;)

leslieke: én már két éve megmondtam, hogy a bada minden igényt kielégít, feltéve, hogy kellően igénytelen az ember. :))

[ Szerkesztve ]

(#16604) s4tch válasza Aryes (#16603) üzenetére


s4tch
veterán

Szerintem objektív voltam a badával kapcsolatban.

(#16605) Aryes válasza s4tch (#16604) üzenetére


Aryes
nagyúr

Olvasd el még 1x amit neked írtam.
Engem amúgy se kell győzködnöd, én már engedtem a sötét oldal csábításának. Csak a jó társaság miatt járok ide. :)

(#16606) David3 válasza Aryes (#16605) üzenetére


David3
őstag

Reméljük egy jó darabig is így marad majd. : )

(#16607) gizmo20


gizmo20
tag

Hello

Szeretnék kérni egy kis segítséget tőletek,van egy samsung wave s8500gt telóm,és szeretnék rá tenni navigációt,nem értek nagyon az ilyesmihez,igo 8 vagy hasonlót fel lehet tenni?vagy felejtős,egy komolyabb magyarország térkép is megteszi,aki tud segítsen köszi,hétvégére nagyon kellene,valamint az is érdekel hogyan kell telepíteni. :R

Have A Nice Day

(#16608) Aryes válasza gizmo20 (#16607) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ha van mobilneted, akkor a java-s google maps-t ajánlom, pl mert más ingyenes nincs egyáltalán. Hangnavigációt ugyan nem tud, de útvonalat tud neked tervezni, és ha van melletted aki nézze és mondja az irányokat, vészmegoldásnak tökéletes.

Igo nincs rá még fizetős se. A beépített r66hoz vehetsz licenszt, többen dicsérték, nekem nem volt hozzá szerencsém. Ndriveot lehet rá operálni okosba' de nincs benne sok köszönet: 3 éves a legfrissebb térkép és a hangnavigációja szerintem egy katasztrófa. Akkor már a gmaps.

(#16609) s4tch válasza Aryes (#16608) üzenetére


s4tch
veterán

A navfreeből végül nem lett semmi?

Egyébként az nDrive alkalmanként megteszi, azt használtam.

[ Szerkesztve ]

(#16610) Aryes válasza s4tch (#16609) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ndriveot utoljára akkor használtam, amikor 4km-es nyílegyenes főutvonalon minden kereszteződésnél bemondta, hogy menj tovább egyenesen, majd amikor elérkeztem oda, ahol balra le kellett volna kanyarodni, egy szót se szólt többet, szerencsém, hogy ranéztem a kijelzőre, utána meg néma csöndben utaztam úgy, hogy végig néznem kellett a kijelzőt. Hál'istennek ez a korszak lezárult. :DDD

(#16611) gizmo20 válasza Aryes (#16608) üzenetére


gizmo20
tag

Köszi a választ. :R

Have A Nice Day

(#16612) szimike79


szimike79
őstag

Azért attól függetlenül, hogy a bada "halott", az indulatok még mindig a régiek. Ehhez képest merő unalom az SXS topik. :DDD
Azok a régi szép idők, mikor egy egész napra bezárták a Wave topikot egy-két eltévedt Motorola Defy user miatt. :U

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#16613) ABal válasza szimike79 (#16612) üzenetére


ABal
őstag

Hiányzik a pörgés, mi? :D

Egyébként ahhoz képest, hogy egy halott rendszeren "ülünk", egész rendes forgalom van még itt.
Még némi súrlódással együtt is barátságos, nyugis fórum volt ez mindig, sok másikkal összehasonlítva.

[ Szerkesztve ]

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#16614) szimike79 válasza ABal (#16613) üzenetére


szimike79
őstag

Itt családiasabb-barátiabb volt a hangulat. Néha szó szerint. Igazi családi perpatvarok voltak, de hol nincsenek. Bár az SXS-s csapatra sem lehet egy rossz szavam sem.
Ami igazából furcsa, hogy nincs az a reménykedem, hogy használható lesz egyszer talán ez, vagy az a funkció. :DDD
Elégedett vagyok a telóval, még ha nem is tökéletes, de szépen szolgál a mindennapokban. Csordogálnak a frissítések is, tehát gondom nem nagyon van. Furcsa is.

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#16615) Dhampir válasza ABal (#16613) üzenetére


Dhampir
félisten

Alig várjuk, hogy rácuppanhassunk a Tizenes telefon(ok)ra. :D

(#16616) ABal válasza Dhampir (#16615) üzenetére


ABal
őstag

Bevallom, mérsékelt érdeklődést tanúsítok a téma iránt. Viszont, eddig példátlan módon, kezd érdekelni a BB. :B

(#16614) szimike79:"...gondom nem nagyon van. Furcsa is." mindannyian egy kísérlet áldozatai vagyunk, ami megtanított minket arra, hogy a dolgok rendes menetét érzékeljük furcsának.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#16617) Dhampir válasza ABal (#16616) üzenetére


Dhampir
félisten

Veszel egy Asha 302-őt, és még spóroltál is. :DDD

(#16618) ABal válasza Dhampir (#16617) üzenetére


ABal
őstag

A dizájn nem elég. :N Most már nem kacsáznék vissza a Symbianhoz.
Érdeklődéssel várom, hogy a RIM mennyire vette komolyan a túlélésük esélyeit, mert a Samu badájával ellentétben nekik nincs több vas a tűzben, sőt! Lehet, hogy a tűz is kialszik, ha most nem robbantanak.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#16619) Dhampir válasza ABal (#16618) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem Symbianos. :N

(#16620) ABal válasza Dhampir (#16619) üzenetére


ABal
őstag

Köszi a pontosítást, de ez nem javít a megítélésén. Sőt!

Halmozottan visszaeső OFFolókká váltunk... igaz, hogy most éppen nem mozog a topik.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#16621) Dhampir válasza ABal (#16620) üzenetére


Dhampir
félisten

Várjuk február végét, az új Waveket. :)

(#16622) kalolaci


kalolaci
senior tag

Ùj Wave? Akkor mègis lesznek ùjak?

(#16623) TomWexX válasza kalolaci (#16622) üzenetére


TomWexX
addikt

Nem.

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#16624) Teaway


Teaway
veterán

Na, ide a bada még nem tört be, de a zöld robot se !!!! :DDD :DD

Nincs itthon csokid??

(#16625) consono válasza Dhampir (#16621) üzenetére


consono
nagyúr

Nem lesz új Wave :( Egy csomó helyen más így sem elérhető a Wave 3 sem, a Badás fejlesztő csapat pedig már jó ideje nem a Badán, hanem a Tizenen dolgozik ilyen olyan hírek szerint...

Én mellesleg kétlem a Wave 3 Tizen portját is (az 1-2-t meg teljesen ki is zárom): egy webes alkalmazás normális futtatásához jóval több erőforrásra van szükség, mint a natív kódéra. Meg majd csak Q3-Q4-ben fog érkezni kb. az első Tizenes telefon, addigra "ezer éves" lesz mindhárom készülék...

"In God we trust. All others must bring data"

(#16626) gelbelex válasza s4tch (#16595) üzenetére


gelbelex
őstag

Ha nem tudnék a felsorolt alkalmazások (nagy többsége) nélkül élni, akkor nekem sem badás telefonom lenne.
Csak egy dologhoz szólnék hozzá: a badának még a "filmlejátszója" sem jó. Egyrészt nem önálló alkalmazás, bezáródik, ha akár csak a menübe lépek ki; másrészt egy mp4 filmnek csak az első hangsávját bírja megszólaltatni. :W

(#16627) Dhampir válasza consono (#16625) üzenetére


Dhampir
félisten

Olyan nem lesz, hogy Wave 4, Tizennel? :F

(#16624) Teaway

Jó bolt, éppen ma jártam benne megint. :C

[ Szerkesztve ]

(#16628) s4tch válasza gelbelex (#16626) üzenetére


s4tch
veterán

Köszi a kiegészítést, ennyire nem merültem el sosem a filmlejátszóban.

(#16629) Aryes válasza gelbelex (#16626) üzenetére


Aryes
nagyúr

Oké, hogy két fülem van, de egy hangsávnál többet akkor se bírok hallgatni egyszerre. :DDD

Hadd írjak a pozitívum listához én is valamit: két mag ide, 1g ram oda, még mindig nem bírtam megszokni, hogy a sgs3minin minden wave-en villámgyors funkcióra várni kell. Pl: nem fogadott hívás, sms esetén a záró képernyőn ugyanúgy ott a gyorslink. Elhúzom mondjuk a hívásnapló buborékját, és várom, hogy rögtön látom a hívásnaplót, mint a wave-en. De nem, itt kb 5-10mp mire megjelenik. Smsnél úgyszintén.

Ha vkit idegesít esetleg, hogy folyton jövök ide offolni az androiddal, szóljon nyugodtan és befejezem. :)

(#16630) Dhampir válasza Aryes (#16629) üzenetére


Dhampir
félisten

Szerintem itt már néhány felhasználónak volt/van valamilyen Androidos készüléke, lassan már a kerti fűnyíróban is lesz "ződ robot". :D
Nálam a Samsung i5700 Spica volt az első fecske. Azóta megcsappantak a hardvergombok a készülékeken.

Talán érdemes lehet elolvasni ezt a régi interjút, amelyet a Samsung Magyarország egyik jelentős vezetőjével készítettek néhány évvel ezelőtt. Azóta mennyi minden megváltozott a mobiltelefon-piacon. Gyorsan fejlődik a mobiltechnológia.

[ Szerkesztve ]

(#16631) Dhampir


Dhampir
félisten

(#16632) San398 válasza Dhampir (#16631) üzenetére


San398
őstag

Egy dolgot hiányolok a cikkből!Az nincs benne hogy a Samu "rekord" gyorsasággal magára hagyta a Bada-s telefon tulajdonosokat!! :DDD

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#16633) gelbelex válasza Aryes (#16629) üzenetére


gelbelex
őstag

Egyszerre én is csak egy hangsávot hallgatok :K , de a kedvenc filmjeimet az angol felirat mellé magyar és angol nyelven is szoktam nézni, nyelvgyakorlás céljából; jól jönne, ha elég lenne csak egy fájlt kódolnom.

Én örülök minden droidos infónak, segít józanabbul tűnődnöm a droid-világ csábításáról.

(#16635) David3


David3
őstag

Friss hírek a badablog.hu-ról:

- YouTube probléma: Még mindig nincs megoldás...
- Idegen Szavak Gyűjteménye: Új verzió érkezőben!
- Samsung S8600 Wave 3: Újabb elismerés

Zárójelben lenne egy kérdésem: Van értelme kiraknom ide a híreket? Van, aki innen látogatja csak a blogot?

(#16636) TomWexX válasza David3 (#16635) üzenetére


TomWexX
addikt

Van értelme. Én nem látogatom a blogot, még innen sem, de nekem elég a címe is hogy nagyjából képben legyek. :)

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#16637) anrab válasza David3 (#16635) üzenetére


anrab
addikt

van. nem mindig nézem a blogot.

(#16638) Dhampir válasza David3 (#16635) üzenetére


Dhampir
félisten

Igen, innen fel szoktam keresni. :K

Köszönöm, hogy megosztod az újdonságokat! :R

(#16639) szebev válasza David3 (#16635) üzenetére


szebev
senior tag

En olvasnam,de nem hozza be a telo az oldalt "not acceptable" cimen. Most a laptopot kellett bekapcsolnom miattad ! :)
A youtube nem jo androidon sem , legalabbis ray-en nem jo a videok minosege , mint a wave-men sem.

[ Szerkesztve ]

Titanfall ,Bf3,Xbox 360,LG G2 32 gb D80220B-HKG-XX + Wave 1.2 JL2/JL1,Sandisk 16gb 4class.

(#16640) szebev válasza David3 (#16635) üzenetére


szebev
senior tag

Megcsinalnam a youtube-os dolgot ,de a telo kiirja, hogy " halozati hiba " ! Szoval nekem ez nem fog menni sajna ! :(

[ Szerkesztve ]

Titanfall ,Bf3,Xbox 360,LG G2 32 gb D80220B-HKG-XX + Wave 1.2 JL2/JL1,Sandisk 16gb 4class.

(#16641) David3


David3
őstag

Köszi mindenkinek a választ!

szebev: Nem tudom mi lehet a baj, a fórumon páran írták már, hogy nekik így működik... próbáltad úgy, hogy kimásolod a szöveget és beilleszted?

(#16642) szebev válasza David3 (#16641) üzenetére


szebev
senior tag

Mint irtam , gondolkodik a telo nehany sec-et , aztan kiirja , hogy " halozati hiba " . Aztan kilep a fokepernyore .

Titanfall ,Bf3,Xbox 360,LG G2 32 gb D80220B-HKG-XX + Wave 1.2 JL2/JL1,Sandisk 16gb 4class.

(#16643) kalolaci


kalolaci
senior tag

Nekem lejátsza a videókat, de csak kockásan. Próbáltam HD minőségűt keresni, de azt sem játsza szebben.

(#16644) Gradilaci


Gradilaci
tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy van egy 3 éves Samsung Wave telefonom még az első szériából.. Egy olyan problémám akadt vele pár hete, hogy ha hívnak, illetve én szeretnék hívni, azonnal lefagy a telefon. Ha hívni akarok valakit, megnyomom a hívás gombot, lefagy, viszont a hívás kimegy. A hívott telefon kicsörög, fel is lehet venni, viszont semmit nem hall. Ha engem hívnak, a hívó fél, hallja ahogy kicsörög, viszont nálam még be sem jött a kép, már lefagyott és onnantól csak az aksi kivétel segít.

Minden más működik a telefonon. 3 verzióval próbáltam. 2 db 2.0 badával és egy 1.2-es full gyárival.. Mindegyikkel ezt csinálja.

Gyanítom nem sw probléma.. Tudnátok erre mondani valamit?

Üdv: Laci

A világon a legszebb nyelv a magyar. Pl. ha az "anya" szó négy betűjéből egyet elveszünk, hármat pedig megváltoztatunk, a SÖR-t kapjuk eredményül...

(#16645) Aryes válasza Gradilaci (#16644) üzenetére


Aryes
nagyúr

Attól félek meghalt benne a gsm végfok. Nemigen javítható, ill. nem éri meg.

[ Szerkesztve ]

(#16646) gamek!ller válasza Aryes (#16645) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Gradilaci nevében én írtam a hozzászólást, tehát ne nézz hülyének :) Az lenne a kérdésem, hogy ha tényleg ez a baja, akkor úgy körülbelül mennyi lenne a javítás? Az a baj, hogy szükségem van a telefonra és nem igen szeretném kidobni.. :( Más lehet e esetleg?

(#16647) Aryes válasza gamek!ller (#16646) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem tudom mennyi lehet, de szinte biztos, hogy nem éri meg javítani.
Azért a pénzért inkább vedd meg az enyémet. :))

(#16648) David3 válasza gamek!ller (#16646) üzenetére


David3
őstag

Szerintem főpanelcsere vagy más hw-csere esetén, ahogy aryes is írja, nem éri meg már Wave-et javíttatni, horribilis összegeket képesek elkérni a javításokért. Már, ha egyáltalán javítják még... bár, szerintem Samsung szervízben (persze kp. ellenében) megjavítják.

(#16649) David3


David3
őstag

Friss hírek a badablog.hu-ról:

- Megjelent a Be-on-road navigáció, egyelőre Wave, Wave II és Wave 3 készülékekre! [Tovább]

- XDA-s fejlesztők portolták a Tizen legújabb verzióját egy koreai Galaxy S II-re. [Tovább]

(#16650) ABal válasza David3 (#16649) üzenetére


ABal
őstag

Ránéznék, de nem találom. Biztos, hogy ez meg is jelent már?

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.