Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-03-06 11:41:03

LOGOUT.hu

SAMSUNG WAVE SZAKMAI TOPIK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17301) Dhampir válasza s4tch (#17300) üzenetére


Dhampir
félisten

Kezdődik a tervezett elavulás? :U

(#17302) leslieke válasza s4tch (#17300) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Random újraindulás? Ez olyan ismerős. :) Nem biztos, hogy az SA az oka. A hívás vége gomb hosszan lenyomva is okozhatja. Kérdezz rá hol volt a telefon.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17303) s4tch válasza Dhampir (#17301) üzenetére


s4tch
veterán

Linkeld még be a zeitgeist videót meg a vízzel hegesztő bácsit, azokkal lesz teljesen kerek a történet. :DDD

Felteszek holnap egy gyári ROM-ot, apps elindítása nélkül fogjuk tesztelni. Ha újraindul, visszaveszem. Ha nem, akkor javaslom a srácnak, hogy ne frissítse azt a szart.

Leslieke, a vevő elmondása szerint asztalon ill. a srác kezében volt a telefon. A letevő gomb hosszú nyomására még átadás előtt felhívtam a figyelmét.

[ Szerkesztve ]

(#17304) leslieke válasza s4tch (#17303) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Értem. A gyári fw-n az 1.1.203 SA hibátlanul fut.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17305) leslieke


leslieke
Jómunkásember

A levelezőkliens nektek is dobál a Hotmail-nél "Érvénytelen tanúsítvány" hibaüzenetet? Aztán persze elfogadás után jönnek-mennek a levelek...

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17306) s4tch


s4tch
veterán

A tegnapi sztori vége: volt itt a srác, felmultiztam neki az utolsó samfirmware-en található magyar t-mobile fw-t, és hibátlan a telefon. Telepítés közben dumáltunk, mondja, hogy telepítgetett témákat az appsról, és a telefon az állapotsáv lehúzásakor indulgatott újra. Vélhetően valamelyik téma b.ott el valamit, másra nem tudok gondolni.

(#17307) anrab válasza s4tch (#17306) üzenetére


anrab
addikt

a pitypangos S-touchwiz témától nekem is ujra indulgatott.
le is töröltem. több fw-vel is próbáltam és használhatatlan.
ha jól emlékszem nem csak a legördülőnél hanem az első oldalon lévő keresőtől is.

[ Szerkesztve ]

(#17308) Dhampir válasza s4tch (#17303) üzenetére


Dhampir
félisten

Inkább a Gyöngyvirágtól lombhullásig lesz, ez legalább a miénk. :DD

(#17309) leslieke


leslieke
Jómunkásember

A gyári témával nincs gond. :DDD :P

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17310) Sigiusz


Sigiusz
tag

Sziasztok! Mostanában egy eddig nem tapasztalt hiba merült fel. Az opera böngészőben most mindegyik oldalon össze-vissza egymásra csúszva jelennek meg a betük. Tudtok vmit erre? A gyári normálisan működik.

(#17311) leslieke válasza Sigiusz (#17310) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nincs. [link]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17312) gelbelex válasza s4tch (#17306) üzenetére


gelbelex
őstag

Tkpen tényleg "az asztalon volt" a telefon, de telepítgetett is közben... ;]
( Vajon miért nem mondta hamarabb...? )

(#17313) Red_Bull válasza leslieke (#17286) üzenetére


Red_Bull
aktív tag

Szerintem a social hubbbal babráltam valamit, most kiiktattam, így jónak tűnik.

Más: Felraktam a telefonra a most megjelent 0.2-es Androidot, és az a gondom, hogy nincsen benne Google Play, és rárakni sem sikerült, nem jó a sima mert az nem indul, hanem valami spec. verziót kell rárakni,csak sehogy se találok hozzá linket ,betudnátok nekem linkelni?

(#17314) David3 válasza s4tch (#17300) üzenetére


David3
őstag

De, változott. A légkör. És így akar bosszút állni a Wave. :DDD

Ha a gyári fw nem lesz jó, a turko cfw 6.1-et próbáljátok meg.

Szerk.: Közben látom, már megoldódott a probléma. : )

[ Szerkesztve ]

(#17315) snecizero


snecizero
senior tag

Nekem a nami féle 1.2 verzió jön be. :)

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#17316) Aryes válasza Red_Bull (#17313) üzenetére


Aryes
nagyúr

A badablogon keresd meg a jelly bean-es bejegyzést, a harmadik oldalon ott a google apps telepítő (cwm update zip).
Az akksikijelzés működik már az új kernellel?

(#17317) consono válasza Aryes (#17316) üzenetére


consono
nagyúr

Kellene. Meg az sms küldés fogadásnak is ;)

"In God we trust. All others must bring data"

(#17318) Aryes válasza consono (#17317) üzenetére


Aryes
nagyúr

Kellene, az enyémen mégsem ment. Ezért kérdeztem. :)

(#17319) kaposi1 válasza leslieke (#17297) üzenetére


kaposi1
tag

Köszönöm szépen a linket .
A leírás alapján meg fogom próbálni visszaállítani a 1.0-ra.
Köszi még egyszer. :R :R :R

(#17320) leslieke válasza kaposi1 (#17319) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Már csak 1.0-ás frmware-t kell hozzá találnod.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17321) laden válasza Aryes (#17318) üzenetére


laden
tag

Nekem működik, bár nekem Wave II-m van.

Wave II ( Android Ice Cream Sandwich 4.0.4 ICZen)

(#17322) snecizero válasza kaposi1 (#17319) üzenetére


snecizero
senior tag

Nekem van nami féle 1.2 bada op én ezt használom és nagyon megvagyok vele elégedve.
Ja még nem használom mert a héten hozza a postás a telcsim. :D
A bada 2.0 nagyon egy elb****tt rendszer szerintem.

Ha esetleg kell a rendszer privátban érdeklődj.

[ Szerkesztve ]

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#17323) leslieke válasza snecizero (#17322) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem megy a 2.0-án rendesen a warez? :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17324) consono válasza leslieke (#17323) üzenetére


consono
nagyúr

:D Ment az... Csak kicsit macerás volt szignózni a csomagokat...

"In God we trust. All others must bring data"

(#17325) leslieke válasza consono (#17324) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Tudom.

Igazából mindegy, a következő telefonom nem bada rendszerű lesz. :DD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17326) snecizero válasza leslieke (#17323) üzenetére


snecizero
senior tag

Hoppá ezt nem gondoltam át. :D Szerintem a bada 1.2 op egy nagyon jól tervezett rendszer.
Az androidos telefonoknál az a baj ,hogy naponta kell tölteni. Az egész életemet avval töltsem, hogy a mobilomat töltöm. :W Na ne már. Az év 365 napjából 250 napot biztosan avval kell tölteni ,hogy az androidos mobilomat töltöm. A badánál már más a helyzet. Ott az év 365 napjából ha 4 napos üzem időt nézünk akkor az már csak a 365 ből csak 90 nap. Na ezt jól meg szakértettem. :DDD

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#17327) leslieke válasza snecizero (#17326) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ki lehet hámozni, hogy mire gondolsz. :)

Igen, valóban nagy előny a hosszabb üzemidő, bár nálam a 4 napot csak akkor sikerül elérni, ha hozzá se nyúlok, egyébként a 2 nap a jellemző.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17328) consono válasza leslieke (#17327) üzenetére


consono
nagyúr

Kb. Engem mondjuk a töltés nem igazán zavar, amíg alszom addig feltöltődik :) A munkanapot bírja ki telefonként és kész. Estére úgy is lemerül, ha játszom vele...

"In God we trust. All others must bring data"

(#17329) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Erre valaki?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17330) David3 válasza leslieke (#17329) üzenetére


David3
őstag

Nincs beállítva WLM-fiók? Nálam ott ír ki napok óta hibát.

(#17331) leslieke válasza David3 (#17330) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nincs. Csak a leveleket szedem le.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17332) leslieke válasza David3 (#17330) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Jut eszembe, neked a Skype átállás miatt lehet gondod.

Szerk.: De akár nekem is. :DDD

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17333) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Késő esti hír:

Tizen: jelentős Samsung befektetés egy játékplatform létrehozására

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17334) gelbelex válasza leslieke (#17333) üzenetére


gelbelex
őstag

Vajon mi lehet ezzel a Samsung célja? És ez a valami miért cél most, és miért nem volt cél korábban? :F
Persze mindegy.

(#17335) zekk007


zekk007
aktív tag

Sziasztok esetleg valaki tudna nekem segíteni abban vagy egy részletes leírást adni hogy hogy lehet felrakni az Androidot erre a telóra?Tudom s most nem kell az hogy ez nem működik meg az nem csak egy részletes szájbarágós leírás valakitől mert itt többen a hardveren úgy árulják hogy dualba lehet tolni s a gsm rész android alatt ugye nem működik de én kipróbálnám....A másik kérdésem pedig az lenne hogy létezik-e usb internet megosztás(tethering) funkció vagy program Bada alatt azaz a teló internetkapcsolatát usb kábelen csatlakoztatva a géphez megosztani?

(#17336) leslieke válasza zekk007 (#17335) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Android telepítés: [link]

Internetmegosztás: Beállítások -> Kapcsolatok -> USB kapcsolatok -> Internetmegosztás. Szerintem ezt keresed.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17337) zekk007 válasza leslieke (#17336) üzenetére


zekk007
aktív tag

Köszönöm szépen a választ!Megnézem majd most még nincs nálam a készülék de az internet megosztás fontos...

[ Szerkesztve ]

(#17338) leslieke válasza zekk007 (#17337) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nincs mit. Az internetmegosztást talán megerősíti más is, mert én sose használtam így, csak a másik módszert, a vezeték nélküli Mobilé AP-t szoktam alkalmazni.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17339) zekk007 válasza leslieke (#17338) üzenetére


zekk007
aktív tag

Köszi mondjuk azt nem írtad hogy Bada 1.2 vagy 2.0 alatt van ez a funkció vagy mind a kettőnél mert én személy szerint a Bada 2.0 rühellem és szerintem egy elhamarkodott már csak azért is összerakott instabil rendszer de ez csak az én személyes véleményem... Amúgy ez az Android neked is megvan a telódon?

(#17340) zekk007 válasza zekk007 (#17339) üzenetére


zekk007
aktív tag

Bocsi nézem hát ez nem igazán a legjobb leírás főleg úgy hogy egy Wave II prezentálja az uriember a telepítést esetleg valami más kifejezetten S8500-ra való részletes szájbarágós leírás valaki?Vagy esetleg valaki meg csinálná nekem Budapesten?

[ Szerkesztve ]

(#17341) s4tch válasza zekk007 (#17340) üzenetére


s4tch
veterán

Úgy emlékszem, csak 2.0 mellé lehet droidot telepíteni. Mielőtt reklamálnál, vedd fontolóra, hogy a Wave-en futó droid nem egy támogatott rendszer, örömteli, hogy egyáltalán valaki ilyen kitartóan foglalkozik vele.

(#17342) zekk007 válasza s4tch (#17341) üzenetére


zekk007
aktív tag

Azért valamit tisztázzunk,én nem reklamáltam s ezt nem is tudom honnan vetted de hát mind1... :-D Másik az meg hogy igen tudom hogy nem "támogatott" mivel ez egy Bada rendszerű készülék hogy is lenne az...:-D De ha már van ilyen lehetőség és látom mások is így árulják páran a hardveren kipróbálnám mivel ahogy olvasom egy Samsung Galaxy S rom portrol van szó hisz a hardver ugyan az... Azért köszi a hasznos hozzászólast,üdv!

[ Szerkesztve ]

(#17343) leslieke válasza zekk007 (#17339) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Igen, ez Bada 2.0, de biztos megvan 1.2 alatt is ez a funkció.

Nekem nincs fent a droid a telefonon.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17344) leslieke válasza zekk007 (#17340) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Szerintem olvasd le újra azt a leírást, benne van S8500-ra is minden. Csak a fájlokra kell figyelni, hogy a megfelelőt tedd fel.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17345) zekk007 válasza leslieke (#17344) üzenetére


zekk007
aktív tag

Igen közben meglett köszi a segítséget!

(#17346) RetepNyaraB válasza zekk007 (#17345) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

és nem jó a droid semmire, több fajta rom után is így gondolom. Ez a telefon bada és nem droid. A sebessége viccnek is rossz; már a boot percekig tart, meg utána minden gombnyomás...

ui. a bada 2.0-át kb egy évig hegesztették a Samunál, elkapkodottnak igazán nem nevezhető. Vannak hibái, meg főleg a Te dolgod, hogy tetszik-e, vagy sem. Frissítés már nem igazán lesz, ez biztos. Aki telefonálni szeretne annak talán jobb a legutolsó 1.2, aki netezne is, annak meg a 2.0 (és kiegyezik a hülyített híváslistával, pl.). Valamint egyik sem megflelő a mai használatra. Nem frissítik, elment mellette világ. Pont. W3 sokkal jobb gép, csak tudd beszerezni.

ui2.: ja, a tethering úgy rémlik megy; még mielőtt rájötttem, hogy a wifiről milyen egyszerű, pöcsöltem az usb-vel is, ami rém bonyolult volt, de működött...

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#17347) zekk007 válasza RetepNyaraB (#17346) üzenetére


zekk007
aktív tag

Őszinte leszek veled volt Wave 3 a birtokomban és azzal sem voltam megelégedve...Maradjunk abban hogy ez a Bada rendszer nem az igazi illetve lehetne igazi hogy ha nem szarnának rá Samsungék de ez az egész mobil biznisz arról szól hogy minnél tovább elhúzzák illetve eladjanak termékeket a lúzer felhasználónak...Szemét dolog volt ez a Samsungtól annak ellenére hogy az S8500 még mai napig is egy minőségileg elismert telefon....(Nekem is mai napig ő a szerelem) Pedig volt már Galaxy S3 meg HTC One X-em is....Szeretem csak ez a Bada szerintem nem egy átgondolt rendszer csak egy mellékvágány amivel el lehetett adni illetve hasznot húzott a Samu úgy hogy nagyobb volt a füstje mint a lángja...

(#17348) RetepNyaraB válasza zekk007 (#17347) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

jó, de ezt számtalanszor kitárgyaltuk. Aki szerelmes a wave-be, az viselje el a rigolyáit. Többiek arccal a más felé...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#17349) zekk007 válasza RetepNyaraB (#17348) üzenetére


zekk007
aktív tag

Így van az arcomból vetted ki a szót.... :-D

(#17350) Aryes válasza RetepNyaraB (#17346) üzenetére


Aryes
nagyúr

Mondjuk azt, hogy aki telefonálni szeretne, ÉS nem zavarja, hogy háromszor kell a hívás elején köszönni, hogy abból egyet meghalljon a másik fél... A 2.0ban legalább már ezt a sz.t megoldották rendesen.

zekk007:
A badablogos android telepítés leírás teljesen korrekt, csak vigyázni kell, hogy nehogy a 8530 fájljait próbáld feltenni, egyszer majdnem megjártam én is... Van 1.2-höz is boot fájl.
A JB port igenis használható lett, fél perc alatt bootol és utána is majdnem normális módon lehet használni. AB space pl. röccenés nélkül fut rajta, kollégám huawei-én meg kilép játék közben... Erről ennyit. :DDD

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.