Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-03-06 11:41:03

LOGOUT.hu

SAMSUNG WAVE SZAKMAI TOPIK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17051) AS válasza leslieke (#17048) üzenetére


AS
félisten

Itt
Itt

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#17052) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Megújult a Samsung Apps webhely

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17053) leslieke válasza AS (#17051) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Köszi! :R

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17054) s4tch válasza AS (#17051) üzenetére


s4tch
veterán

Előbbiből:

"Though smartphones running on Bada won't be able to upgrade to Tizen when it's ready"

Hmm, ez viszont érdekes, sőt, ha igaz, egyenesen cumi a wave3 tulajoknak. Androidos alkalmazások futtatásáról persze semmi hír.

(#17055) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Mire megjelenik a Tizen a Wave 3 is 1,5 éves lesz. De ettől még egy rendes rendszerfrissítést kaphatott volna (nem feltétlen a Tizent).
Hamarabb fog az ajándékozás sorsára jutni a Wave 3 is, mint korábban terveztem.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17056) ABal


ABal
őstag

Két gyors észrevétel a megújult Samsungapps-hez:

1) Bejelentkezés után innen valóban elérhető a KIES-ből kiirtott letöltési listám, csak szorgosan és türelemmel kell nyitogatni a lista alját. Vagyis, visszaadtak valamit. (a letöltést még nem próbáltam)
DE!

2) Itt ahogy nézem, a Wave-ek nincsenek a támogatott készülékek listájában, már csak KIES-ben találhatóak meg.

Annak ellenére, hogy csak a tabletet tudom kiválasztani, a mellé is simán felsorakoztatja a badás alkalmazásokat összeömlesztve a Samsungapps-ből letöltött androidosokkal.

Tehát, ahol a Wave támogatott, ott nincsenek meg az alkalmazások, ahol meg ott vannak az alkalmazások, a Wave onnan már nem elérhető. :F

Ez elég furcsa.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#17057) leslieke válasza ABal (#17056) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

2) Itt ahogy nézem, a Wave-ek nincsenek a támogatott készülékek listájában, már csak KIES-ben találhatóak meg.

Elsőre én is benéztem. De ott vannak. A Phone fül alatt van egy alfül, azon kell keresni:

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17058) ABal válasza leslieke (#17057) üzenetére


ABal
őstag

Aha, valóban! Köszi a kiigazítást! :R

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#17059) Olyasmi válasza leslieke (#17045) üzenetére


Olyasmi
aktív tag

Köszi!

(#17060) Orlin


Orlin
addikt

Én is most tervezek venni Kindle Wp-ét!
Elég sokat olvasok mostanában.Elvileg ebben a legjobb a kápernyő ős a háttérvilágitás is kellene :)
8 hét aksi idő...

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#17061) lesli.h


lesli.h
aktív tag

Frissítettem A KIES-t és eltünt a 20 oldal letöltött alkalmazásom.
Csak 1 oldal van lent és két nyíl,de nem csinál semmit.Ilyenkor mi van???

(#17062) leslieke válasza lesli.h (#17061) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Mindenkinek eltűnt. A weboldalon bejelentkezve azonban látszanak.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17063) lesli.h válasza leslieke (#17062) üzenetére


lesli.h
aktív tag

Köszi.

(#17064) consono


consono
nagyúr

Lehet, hogy mire mind elhullunk menni fog a modem is Android alatt?

"Yes, I am working on modem now, and Rebellos help me a lot , when he has free time.
We have some progress with RIL:
- entering and verification sim pin code
- mobile operator identification
- incoming call notification (with phone number )
- incoming call answering, but audio is not working at all during call, because need to implement sound and mic packets handling in RIL
- incoming call hangup (reject)

Still have no any progress with incoming sms

But it is on very early stage, so too many bugs

all updates are available on my github: https://github.com/Volk204/bada-mode...s/experimental

Please don't share any compiled binaries with latest RIL version"

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=38553653&postcount=11

"In God we trust. All others must bring data"

(#17065) leslieke válasza consono (#17064) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ez igen, ez már komoly előrelépés.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17066) gelbelex válasza consono (#17064) üzenetére


gelbelex
őstag

:C
:R

(#17067) Dhampir válasza consono (#17064) üzenetére


Dhampir
félisten

Csak a hardver kitartson. Talán addigra már tűzön-vizen-Tizen járunk.
Nekem most a Lumia 800-ra kellene egy Android vagy Tizen portolás. :)

(#17068) gelbelex válasza Dhampir (#17067) üzenetére


gelbelex
őstag

Nem jó a WP 7.8..?

(#17069) Dhampir válasza gelbelex (#17068) üzenetére


Dhampir
félisten

Fapados, de én már viszonylag régóta ismerem a rendszert. Árban viszont megérte, mert meg kellett húzni a határt, és a tartalék telefonom már tönkrement, nem tudtam várni.

A Tizenes készülék, ha komoly hardverrel érkezik, akkor feltehetően nagyon drága lesz új korában, mint minden komolyabb mobil. A Lumia 800 is 100.000 Ft felett járt egy évvel ezelőtt, viszont ennek legalább értelmesen leesett az ára, bár negyvenért sem mondanám túl olcsónak, de ár/érték arányban elmegy.

Számomra még mindig az SGS2 az etalon, de olyan kategóriájú mobilra nem futotta, átmenetileg pedig ez is elég lesz telefonálásra. E világon minden csak átmeneti, nem szabad sírógörcsöt kapni a hardverektől. :)

[ Szerkesztve ]

(#17070) consono válasza Dhampir (#17069) üzenetére


consono
nagyúr

Grat a Lumiához! Én még mindig tökölődök, hogy mi legyen :) Súlyosbítva azzal, hogy csak kártxás, de méginkább független jöhet csak szóba...

"In God we trust. All others must bring data"

(#17071) anrab válasza consono (#17064) üzenetére


anrab
addikt

köszi a híreket és várom a fejleményeket.
Én kitartok! :)

(#17072) Dhampir válasza consono (#17070) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm!

Remélem, hogy ha majd kijön egy igazán jó Tizenes készülék, akkor migrálhatok rá. :)

(#17071) anrab

Én is "kitartok", bár már régen eladtam a Wavet, de lélekben veletek vagyok.

Drukkolok a Samsungnak is, hogy ne tartsák olyan hosszú időn át bizonytalanságban a felhasználókat, mert ez szétforgácsolja az ő szemükben feltehetően amúgy is soványka magyar piacot.

[ Szerkesztve ]

(#17073) gelbelex válasza Dhampir (#17069) üzenetére


gelbelex
őstag

Egyetértek.
Nekem is anyagi és racionális megfontolás volt a (független) Wave II másfél éve 60-ért.
A ráció az volt benne, hogy akkor és azóta sem érek rá/akarok túl sokat telefont bizgerálni, sem bosszankodni. Ez sajnos a badával az első négy hónapban nem teljesült, csak a 2.0 KL6 után. Azóta jó, csak magamnak kerestem a bajt néha (cfw-k). Egy csomó minden hiányzik a badából nekem is, de mivel egész nap online gép előtt ülök, kibírom. Cserébe amit tud, stabilan és gyorsan tudja. Megfizethetetlen a nyugalom, hogy nem foglalkoztat a telefon. Emiatt nem is sürgős a váltás. :N
Amit én nem csúcsgépes android-júzerektől hallok, engem zavarna. Röccen-döccen, lefagy, lassú, újraindul. Engem nagyon bosszantana. A Guugle "töltsd fel az egész életedet a felhőbe" hozzáállása is zavar.
Az iOS elit-felárát pedig elvből sem fizetném ki.
Marad a WP8, ha a Lumia 520-as kamerája elfogadható lesz, elgondolkozom rajta.

Más:
Kellemesen működik a BeOnRoad navigáció. Bekapcsolva tartva a (gyorsított) gps-áramkört fél percen belül műholdat talál kültéren ~5 méteres pontossággal, telefonhívás után folytatja a dolgát. :C Sajnos gyorsan eszi az akkut, de ez érthető.

(#17074) Dhampir válasza gelbelex (#17073) üzenetére


Dhampir
félisten

A Bada sokkal barátságosabb a Windows Phonenál.

Az Android esetében elég sok háttérfolyamat fut, de egy kétmagos proci már vígan megbírkózik vele. Gyári alaprendszernél sosem tapasztaltam fagyás vagy vészes lassulást. Ez függhet az éppen futtatott húzósabb alkalmazásoktól is, bár én mobilinterneten nem lógtam vele, így kevesebb erőforrást emésztettek fel az a programok.

A Googlehoz hasonlóan a Windows Phone ugyanúgy rákényszerít arra, hogy az életed egy felhőhöz, illetve a live-hoz legyen kötve valamelyest. Manapság ez a divat; az emberek tökeit mások tartják a markukban.

(#17075) consono válasza Dhampir (#17074) üzenetére


consono
nagyúr

Mellesleg ez a felhőhöz kötés nem is teljesen hülyeség, engem megnyugtat a bizonyosság, hogy pl. a legfontosabb képeim, doksijaim nem csak a gépemen, egy példányban vannak meg.

"In God we trust. All others must bring data"

(#17076) Dhampir válasza consono (#17075) üzenetére


Dhampir
félisten

Igen, még praktikus is adott esetben, ha rá merjük bízni magunkat a Nagy Bratyeszre. :K

(#17077) consono válasza Dhampir (#17076) üzenetére


consono
nagyúr

Hát igen, semmi nincs ingyen: ez az ára az "ingyenes" szolgáltatásoknak.

"In God we trust. All others must bring data"

(#17079) leslieke válasza Dhampir (#17078) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Van ennél hosszabb videó is:

Overview of new Tizen Reference Phone RD-PQ with Tizen 2.0

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17080) consono válasza Dhampir (#17078) üzenetére


consono
nagyúr

tizen kettő :D

"In God we trust. All others must bring data"

(#17081) Dhampir válasza consono (#17080) üzenetére


Dhampir
félisten

Mindenki ezzel a névvel élcelődik különféle fórumokon. :)

(#17082) yahgoo


yahgoo
csendes tag

Sziasztok!
Használ közületek valaki Turko cfw 6.1-et?
Pár napja tettem rá a wave 1-re, ami nekem feltűnt, hogy shp-n beállítanám a facebook push üzenetek fogadását, és sikertelen regisztráció hibaüzenettel nem engedi. Ez általános, vagy másoknál is előfordul, vagy csak én nem csinálok jól valamit?
Egyéb tapasztalatotok van erről a szoftverről?
Köszönöm mindenkinek aki válaszol. :R

(#17083) David3


David3
őstag

Hírek a badablog.hu-ról:

bada SDK 2.0.6 - Megjelent!

Hivatalos: A Wave készülékek nem kapnak Tizen frissítést

yahgoo: Wave-re még azt raktam fel, Wave 3 alatt nem használom. Szerintem frissíts újra multival magát a szoftvert, utána jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#17084) Dani87 válasza David3 (#17083) üzenetére


Dani87
csendes tag

Sziasztok!

Az miért van,hogy akármelyik rom-ot rakom fel a Wave 1-re egy idő után nehezen reagál az érintésre?Ha újraindítom vagy lezárom a képernyőt megjavul egy idő után.Nincs kint semmi widget semmi felesleges alkalmazás csak natúr a rom van rajta.

Üdv.:Dani

(#17085) s4tch válasza David3 (#17083) üzenetére


s4tch
veterán

"Hivatalos: A Wave készülékek nem kapnak Tizen frissítést"

Lehetett sejteni, most már tuti: ez azért kurvanagy szopatás a W3-tulajoknak. Elég hamar kihátrált mögülük az anyavállalat.

(#17086) leslieke válasza s4tch (#17085) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Annyiban szívás csak, hogy egy darab rendes frissítés nem érkezett.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17087) RetepNyaraB válasza leslieke (#17086) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nem elég? :(
Én biztos nem veszek többet semmit az életben, amire szamszung van írva. Bosszúálló típus vagyok. Új alanyom mellesleg a Huawei, akik szintén becsumirálhatják a hebrákot, a 0,00 frissítéssel tavalyi csúcsmodelljükhöz. Egy pozitívuma van; hogy remekül működik

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#17088) leslieke válasza RetepNyaraB (#17087) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Annyira nem hiányzik. Még idén nyugdíjba vonul a Wave 3 is.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17089) Andrasxy


Andrasxy
tag

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni abban, hogy hol tudom a telefonon (S8500) beállítani a videó hangját?
Úgy értem, hogy nagyon halkan szóljon ha "1"-es hangerön hallgatom.
Mert most ha leveszem a hangeröt teljesen és ha csak egyet hangosítok (némáról egyet feljebb) akkor is relatív hangos szól.
Teljes hangerön meg szinte recseg a hangszóró.
Lehet valahol módosítani a "hangerö szabályozást"?
Van valami kód és azon belül állítási lehetlöség?

Segítségeteket elöre is köszönöm.

(#17090) anrab válasza Andrasxy (#17089) üzenetére


anrab
addikt

(#17091) leslieke válasza anrab (#17090) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ez csak bada 1.2-n működik, 2.0 alatt nem.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17092) Andrasxy válasza leslieke (#17091) üzenetére


Andrasxy
tag

nekem 2.0 van fent. Azon hogy lehet állítani? :(((

(#17093) anrab válasza leslieke (#17091) üzenetére


anrab
addikt

akkor bocsi. :)
megvolt a könyvjelzőkben és csak belinkeltem.

(#17094) anrab válasza Andrasxy (#17092) üzenetére


anrab
addikt

tedd fel az 1.2-őt. :D

(#17095) Andrasxy válasza anrab (#17094) üzenetére


Andrasxy
tag

Ne mááár! Biztos van valami megoldás rá...

(#17096) leslieke válasza Andrasxy (#17092) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Azon - tudtommal - sehogy nem lehet. Ha mégis, akkor azt a módszert én nem ismerem.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17097) Andrasxy válasza leslieke (#17096) üzenetére


Andrasxy
tag

:(

(#17098) Aryes válasza Andrasxy (#17095) üzenetére


Aryes
nagyúr

Van hát! Ráteszed az ujjad a hangszóróra. :DDD

(#17099) consono válasza Aryes (#17098) üzenetére


consono
nagyúr

Ez ráadásul platform, OS és verziófüggetlen megoldás :D

"In God we trust. All others must bring data"

(#17100) David3


David3
őstag

Kiraktunk egy kérdést a fórumba és a Facebook-os oldalunkra is, örülnénk neki, ha szavaznátok!
- Blog: [link]
- Facebook: [link]

Jelenleg is gondolkodunk azon, hogy mi legyen a badablog sorsa, de úgy néz ki, hogy megmarad. Mindenképp szeretnénk egy olyan oldalt, ami a bada és Tizen mellett más rendszerekkel is foglalkozik, illetve a fejlesztésekre (elsősorban a magyar fejlesztőkre) is jobban szeretnénk koncentrálni. Erről Roby-val, leslieke-vel és Zsolttal (a szótárak fejlesztője) fogunk dönteni.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.