Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-03-06 11:41:03

LOGOUT.hu

SAMSUNG WAVE SZAKMAI TOPIK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11601) Viktojka


Viktojka
tag

Halihó!

Ennél az új Turko LD2-nél ugye van a kicsomagolás után bootfiles mappa, szóval a multiloaderben be kell pipálni a full downloadot? (2.0-ra raknám fel.)

(#11602) peter_k válasza anrab (#11600) üzenetére


peter_k
tag

köszi,
Egyenlőre, nem látom értelmét, hogy hármast csináljak belőle.
Nem bántom azt a mappát.

(#11603) anrab válasza Viktojka (#11601) üzenetére


anrab
addikt

pipáld és húzd át ami kell.
a bootfil mappa nélkül is felrakhatod. akkor is bepipálhatod.
ha nem pipálsz úgy is jó. legfeljebb bepipálsz :)

(#11604) Goldmen75 válasza anrab (#11603) üzenetére


Goldmen75
őstag

Húúú látom ma nagyon fárasztó napunk van:D

(#11605) Viktojka válasza anrab (#11603) üzenetére


Viktojka
tag

Köszi!
Szóval bármit csinálok, jó lesz?! :)

(#11606) anrab válasza Viktojka (#11605) üzenetére


anrab
addikt

igen.

Goldmen75: :D
bár Én nem tudok róla mit mondani mert nem használtam még. vagy kétszer telefonáltam és annyi. mint írtam elég fasz melóhelyet találtam és nem lehet nálunk semmi.

[ Szerkesztve ]

(#11607) szebev válasza peter_k (#11580) üzenetére


szebev
senior tag

Szia!

En mindenkeppen varom a teszteket ! Ezen mulik, h felrakjam a torok fw-t ! Szoval mindent bele ! Elore is koszi ! :R

Titanfall ,Bf3,Xbox 360,LG G2 32 gb D80220B-HKG-XX + Wave 1.2 JL2/JL1,Sandisk 16gb 4class.

(#11608) Goldmen75 válasza szebev (#11607) üzenetére


Goldmen75
őstag

Rakd fel bátran!

(#11609) gyulank válasza anrab (#11599) üzenetére


gyulank
addikt

Igaz, felraktam újra anélkül. Bár nekem úgy tűnik, hogy fülessel is gyengébben jön, anélkül pedig itt egyáltalán, de zúg, úgyhogy működik. De tudja valaki, hogy hogy állíthatom be azt, hogy SIM-re mentse az SMS-eket, és Telefonszámokat?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#11610) leslieke válasza gyulank (#11609) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

SMS-nél - tudtommal - nincs ilyen beállítási lehetőség. Névjegyeknél, ha a Beállítások -> Névjegyek -> Névjegyek megtekintése SIM-re van állítva, akkor az újakat oda akarja menteni.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11611) anrab válasza gyulank (#11609) üzenetére


anrab
addikt

ha ráteszed az ujjad a füles kimenetére akkor jó lesz. nem mindegy hogy mennyire vagy árnyékolva.
ez igazából csak egy próbálkozás volt a részükről hogy meg lehet oldani a saját antennájával is. legalábbis ez rémlik egy régebbi videóból. már nem tudom mikor volt ez hír de nem most.

(#11612) Viktojka


Viktojka
tag

Na feltettem az új Fw-t. Előtte csináltam egy teljes biztonsági mentést, most ment vissza (2óra), viszont miután lefutott 100%-ig, még szinkronizált valmit, ekkor a telefon magától újraindult, s a kies azt írta, hogy nem volt sikeres a visszaállítás. :/ Telo bekapcs, minden megvan, kivéve az alkalmazások, ez természetes?

(#11613) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Tolom felfele a törököt, sose csináltam még milyet: A végén el kell ezt a preconfig micsodát játszanom, vagy alapesetben nem?

Ha igen, hogyan is van a kód?
Ha magyarra állítanám a telefont, akkor is megmarad a német Appsom az alkalmazásaimmal együtt?
Ha nem, akkor a német kódot mondjátok el :B

egyelőre csak izgulok :U

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#11614) RetepNyaraB válasza RetepNyaraB (#11613) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

pont lemaradtam a szerkesztésről, bocs.
Felment gond nékül. Most magyar (ha már lehet :P )
Közben rájöttem, hogy a Kies biztonsági mentés nem biztos, hogy jó ötlet volt. Ha ezt ráengedem, tönkreteszi a friss custom fw-t, vagy szépen visszarakja a beállításaim?

Reply, plíííz!

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#11615) s4tch válasza RetepNyaraB (#11613) üzenetére


s4tch
veterán

Preconfigot fórum kereső kidobja.
A német alkalmazásboltot Kiesből továbbra is elérheted, a telefonon magyar SIM-mel csak a magyar boltba léphetsz be.
A magyar nyelv nem egyenlő a magyar preconfiggal, még mielőtt bármit telepítesz, ezt csináld meg.
A Kies semmit nem tesz tönkre, azt rakja vissza, amit elmentettél, és amit beállítasz restore-nál.

(#11616) leslieke válasza RetepNyaraB (#11613) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Preconfig

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11617) RetepNyaraB válasza s4tch (#11615) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Oks kösz. Akkor megy vissza a mentes. Ugy nez ki maradt nemet az alapertelmezes, valoban csak a telefon nyelvet allitottam magyarra. Ez igy rendben is van, hisz Nemetorszagban elek :B

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#11618) s4tch válasza RetepNyaraB (#11617) üzenetére


s4tch
veterán

"Ez igy rendben is van, hisz Nemetorszagban elek"

Akkor marad a német alkalmazásbolt is. Azt a beállítást a SIM alapján végzi el a telefon. A preconfigot pedig ne XEH-re tedd, hanem nézz utána, melyik régiókód tartozik hozzád.

(#11619) RetepNyaraB válasza s4tch (#11618) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

A torokrol a 3. csc-t valasztottam, szimplan azert, mert volt benne magyar es nemet nyelv is. Lehet, hogy nem kell semmifele preconfigot csinalnom es müxik a dolog? Miböl derül ki, ha vakami nem smakkol neki?
Perpill megy vissza a Kies mentes, addig nem tudom piszkalni.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#11620) SlyChocolate válasza peter_k (#11583) üzenetére


SlyChocolate
senior tag

Telepítés után volt preconfig?
Nálam ez megoldotta az újraindulást.

(#11621) RetepNyaraB válasza RetepNyaraB (#11619) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Eltarsalgok magammal :))

Megtalaltam, hogy firmware frissitestöl a regiokod nem valtozik. Akkor nem lesz preconfig.
Viszont a Kies nem rakta vissza gyakorlatilag semmilyen profilomat (email, facebook, samsung apps, csengöhang, hivasnaplo, üzenetek).
A nevjegyek legalabb megvannak, az bebaszott volna. :(

Kies fokepernyö:

putty

ez igy oke?

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#11622) szimike79 válasza RetepNyaraB (#11619) üzenetére


szimike79
őstag

Üdv mindenkinek! Ma én is beléptem a 4 col felelettiek társaságába. Kényszerből sajnos én is elhagyom a kitartó Wave tábort. :O

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#11623) s4tch válasza RetepNyaraB (#11621) üzenetére


s4tch
veterán

"a Kies nem rakta vissza gyakorlatilag semmilyen profilomat (email, facebook, samsung apps, csengöhang, hivasnaplo, üzenetek)"

Akkor nem volt benne a mentésben, vagy a visszaállításnál nem választottad ki, vagy fene tudja, mi történt. Amióta a Kiesben benne van ez a lehetőség, ill. a telefonon 2.0 van, azóta ez a funkció tökéletesen működik.

(#11624) leslieke válasza szimike79 (#11622) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Mi lett a Wave helyett?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11625) gelbelex válasza szimike79 (#11622) üzenetére


gelbelex
őstag

És a zaláírásba' is tessék javítani... ;)

Btw ha jut időm rá, én is felrakom a Turko V5-öt, 8530-ra...

[ Szerkesztve ]

(#11626) aurel343


aurel343
tag

Gondoltam felteszem az török software-t. Szépen betallóztam a Multiloaderbe mindent a helyére. Közben a telómat töltöm a gépről. Sajnos véletlenül rányomtam a port search-ra. Viszont a telefonom be volt bekapcsolva. Most a telefonom képernyőjén a "Downloading... Do not disconnect USB cable during the software update!+ felirat van. Mit csináljak? Már 5 perce nem történik semmi. Lehúzzam?

(#11627) szimike79 válasza leslieke (#11624) üzenetére


szimike79
őstag

Xperia S. :D
Csak sajnos van közte egy Arc szócska is. :(((
Reggel balesettel kezdtem a napot, rommá törtem a Wavet, isten nyugosztalja. Szerencse hogy volt készülék biztosításom. Az utolsó kiskerára a Wave-nek a T-énél 98 ezer ft volt. Ebben az árban +10%-ig választhattam helyette. Viszont ennél drágábra nem engedtek ráfizetni pedig vagy egy Xperia P-t,vagy egy S-t szerettem volna helyette. Nem igazán értem, hogy miért, na de mindegy. :(

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#11628) szimike79 válasza gelbelex (#11625) üzenetére


szimike79
őstag

Jelentem a zaláírás javítva! :DDD

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#11629) leslieke válasza szimike79 (#11627) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Azért még így is nagyon jó áron "adtad el".

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11630) consono


consono
nagyúr

Wohó! Kijött az FBreader Badára! Ráadásul ingyen. Van végre normális ebook olvasónk is!

"In God we trust. All others must bring data"

(#11631) szimike79 válasza leslieke (#11629) üzenetére


szimike79
őstag

És akkor még nagyon szolidan és visszafogottan fogalmaztál. 4500 Forintért lett egy zsír új telóm (önrész a biztosításban). Na meg a Kies is eltűnt a pc-ről. :))
Az utóbbi időben a badával sem voltam szerelemben, érett már a csere. Csak nem így terveztem. Cserébe nem kellett várnom semmilyen frissítésre, hazajöttem, hivatalosan frissítésben feldobtam az ICS-t pc companionnal, és elkezdtem belakni a telót. :K

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#11632) Viktojka


Viktojka
tag

Beégéssel vitte már vissza valaki a wave-et szervizbe?
Mik a tapasztalatok?
A felső állapotsorom eléggé be van égve... :/

(#11633) leslieke válasza consono (#11630) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem is rossz ez a bada, mi? :) :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11634) consono válasza leslieke (#11633) üzenetére


consono
nagyúr

Ezt már remélni sem reméltem :) Az iuReader teljesen jó ebook reader, de nem támogatja az ePubot, meg már fizetős is lett. Ez meg ingyen tudja.
Már csak a Navfree/Navmee jöhetne...

"In God we trust. All others must bring data"

(#11635) TomWexX válasza szimike79 (#11627) üzenetére


TomWexX
addikt

Grat az új telódhoz. :) Hogy sikerült összetörnöd a szegény wave-edet?
Ha minden igaz, akkor bő egy hónap múlva én is elhagyom a régóta elsüjjedt hajót. Xperia P az elsőszámú kiszemeltem.

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#11636) szimike79 válasza TomWexX (#11635) üzenetére


szimike79
őstag

Reggel mentem dolgozni, megbotlottam a lépcsőn, teló a farzsebben. Naná hogy ráestem. Lett egy szép íves telefonom a 104 kilóm alatt, meg egy ripityomra tört kijelző. Be sem lehetett kapcsolni utána. Még most is sajog az alfelem.
Én is P-t vagy S-t akartam, de nem engedtek ráfizetni. Pedig a P- re csak 6 ezret kellett volna ráfizetnem. Sebaj, majd megveszem valamelyiket hűségre. Ha az Arc S-t eladom, azért jó pénzt kapok érte, csak vigyáznom kell rá.
Amúgy ez is király kis cucc, még így is hogy egy magos. A böngészője valami világ bajnok a badás rettenethez képest. Gyors mint a szél.

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#11637) RetepNyaraB válasza s4tch (#11623) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Egen úgy néz ki, hogy megy a visszaállítás, töpreng mocskosul és amikor 100%-ot ír feldolgozásra és kiírja, hogy "adatvisszaálllítás" - na ezt csak egy töredék pillanatra, aztán a telefon egyszercsak újraindul, kapcsolat persze megszakad és végeredményben maradnak a névjegyeim. :(((

Amúgy az opera 7 valami atomrondán tördeli nekem az oldalakat (egymásbacsúszó felületek) és zoomolni sem lehet vele.
Botorul ráböktem a facebook meg az eBuddy frissítésre, azóta ezek el sem indulnak. Ha a "keresés" opcióra kattintok, újraindul a telefon, de ezt eljászotta ma már SamsungAppsban és Opera böngésző alatt is. Mióta fent volt a gyári LA1 német Kiessel, egyszer sem volt ilyen. Holnap zúzom le ezt a török fost és valahogy visszagyártom az eredetit :(

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#11638) Con Troll


Con Troll
senior tag

Sziasztok!

Még áprilisban, amikor elérhető lett KIES-ben a 2.0, frissítettem a telót. Azóta nagyon döcögős volt, lefagyott, fél nap alatt lemerült, stb...Úgyhogy rászántam magam egy multiloader-es frissítésre, ezt el is végeztem az este, így
jelenleg a telefonomon ez a szoftver van fent. Most minden szuper, a hibák eltűntek. De; még tavaly vásároltam Route66-hoz örökélet licenszet. Gondoltam nekiállok felpakolni a térképeket a telóra.

Nekiálltam, teló háttértár módban géphez csatlakozik, Route66-ban a gépen be vagyok jelentkezve, ahol azt írja, hogy a készüléken (=telón) nincs telepítve route66, válasszak a listából, hogy milyet akarok telepíteni. A listában nincs Wave (GT-S8500), így nem tudok rá telepíteni. Pedig jobb felül érzékeli, hogy s8500 van csatlakoztatva. Telefonon már többször elindítottam a GPS-t, könnyen talált jelet, töltöttem le hozzá térképet, de így sem érzékeli számítógépen keresztül, hogy lenne a telón bármi is, így szinkronizálni sem tudom a térképeimet.
Mi lehet a probléma?

[ Szerkesztve ]

(#11639) PartyShan válasza gelbelex (#11625) üzenetére


PartyShan
aktív tag

Nekem nem sikerült és fórumokat olvasva még nagyon sok embernek sem. FOTA fájlt nem rakta fel miközben betallóztam. Ha külön csak a FOTA-t húztam be akkor felrakta de utána boot ciklusba került. Szóval ment vissza az előző firmware-em. Ez nem egyedi eset nagyon sok mindenkinek ezt csinálta. Nem ma multiztam először szal talán nem user error. :)

RetepNyaraB Ismert bug a török fw-ben, hogy bizonyos csc-knél a keresésnél restartol a telefon.

(#11640) gyulank válasza aurel343 (#11626) üzenetére


gyulank
addikt

Azóta már biztos megoldva, de én is jártam már így. Akku ki-be, és ment.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#11641) gyulank válasza anrab (#11611) üzenetére


gyulank
addikt

Ez nekem is eszembe jutott. Egyébként a NOKIA az adatkábel téren alapból rossz, vagy csak nekem kellett szétvágni, és újra-forrasztani?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#11642) leslieke válasza Con Troll (#11638) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Mobilon keresztül kell letölteni a térképeket.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11643) gyulank válasza leslieke (#11610) üzenetére


gyulank
addikt

No de nekem minden SMS-em, és Telefonszámom a SIM-en van, mert a másik telefonban úgy volt beállítva. Így, ha lemerült a telefon, vagy valami, és nem voltam itthon, egyszerűbb volt egy másik telefonba berakni, mint egy olyan gépet találni, amin rajta vannak a számaim üzeneteim. Akkor esélytelen, hogy ez megvalósítható legyen ezen is?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#11644) gyulank válasza PartyShan (#11639) üzenetére


gyulank
addikt

Hogy érted, hogy boot ciklusba került? Nekem is az elején szokta felpakolni, de még ettől hibát nem tapasztaltam.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#11645) s4tch válasza RetepNyaraB (#11637) üzenetére


s4tch
veterán

Valami félrecsúszhatott flashelésnél, ezek közül egyik sem normális.

Visszaállítás: ilyen esetekben érdemes lehet egyesével visszapakolgatni az adatokat. Próbáld ki, hogy mondjuk csak az üzeneteket állítod vissza. Majd csak a beállításokat, aztán külön a könyvjelzőket, egyesével a programokat, stb.

(#11646) gyulank


gyulank
addikt

A Névjegyek szinkronizálása meddig szokott tartani? Mert nekem már legalább fél órája csinálja. Elveszik valami, ha kihúzom?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#11647) leslieke válasza gyulank (#11643) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Akkor ez esélytelennek tűnik. Vagy csak én nem tudom a megoldást.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11648) Aryes válasza gyulank (#11643) üzenetére


Aryes
nagyúr

Sms ügyben azt tudom mondani, hogy ha van üres hely a simen, először oda menti az smst, majd ha betelt, a memóriába. A névjegyeket pedig a beállítások / névjegyek menüpontban lehet exportálni a simre, valamint szerintem ha beállítod, hogy csak a simet mutassa, akkor talán van annyi esze a telefonnak, hogy oda menti amit menteni kell. Talán. :)

[ Szerkesztve ]

(#11649) gyulank válasza Aryes (#11648) üzenetére


gyulank
addikt

Kizárt, hogy nem volt hely 1 SMS-nek, és 1 SMS-t kaptam, és nem oda mentette, és törlődött, mikor frissítettem.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#11650) Bukoba


Bukoba
tag

Sziasztok! Találkozott már valamelyitek olyan jelenséggel, hogy a telefon egyszer csak kiteszi az értesítési sávba az USB kapcsolat jelét, és kiírja, hogy "csatlakoztatva". Természetesen nics bedugva az USB kábel. Ha badugom a töltőt, akkor szétkapcsol, de egy idő után megint előjön a jelenség. Talán ebből eredően egy éjszaka alatt 40%-ot merült az aksim. Köszi a segítséget előre is.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.