Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-03-06 11:41:03

LOGOUT.hu

SAMSUNG WAVE SZAKMAI TOPIK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11901) Aryes válasza anrab (#11900) üzenetére


Aryes
nagyúr

Bocs, de már kikapcsoltam a gépem, holnap leírom. Stune kell hozzá és notepad, na meg persze preconfig.

(#11902) anrab válasza Aryes (#11901) üzenetére


anrab
addikt

:R

(#11903) taschner


taschner
aktív tag

Na akkor lenne egy kérdésem érdemes-e a török szoftvert feltenni vagy nem?

A motorozás egy élmény!!!

(#11904) Goldmen75 válasza szimike79 (#11897) üzenetére


Goldmen75
őstag

Bocsika, de elfelejtettem válaszolni! Nyugi semmi bajom veled!:) De a SE-vel annál több, szimplán nem jön be:D főleg a kezelőfelület , design:D
De azért köszönöm jóságod!:D

(#11905) Goldmen75


Goldmen75
őstag

Na gyerekek ki akar venni egy tökéletes állapotú Wave-t?:) Privibe várom az érdeklődőket:)

(#11906) leslieke válasza Goldmen75 (#11905) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Eddig vetted, most eladod? ;)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11907) s4tch válasza Goldmen75 (#11905) üzenetére


s4tch
veterán

:DD

Te is fiam Brutus...

(#11908) Goldmen75


Goldmen75
őstag

Nem röhög!:D csak az enyémet...megtartanám, de nem vok olyan helyzetben, meg a wave ára a beugró az s2-be.

(#11909) RetepNyaraB válasza taschner (#11903) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Hát tedd fel, aztán leszeded, ha mégse teccik :K
Én lusta vagyok és fent hagyom; jók a kezdő képernyőre kipakolt indítógombok, minden másban nem veszek észre különbséget a gyári LA1-emhez képest. Nem használom se a navit, se a WAC alkalmazások (assetudommijaz) c. gombocskát. :B

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#11910) consono válasza Goldmen75 (#11908) üzenetére


consono
nagyúr

A végén ketten maradunk lesliekével :) Én legalább is még egy darabig mégis vagyok...

"In God we trust. All others must bring data"

(#11911) leslieke válasza consono (#11910) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én is maradok még egy ideig.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11912) Dhampir válasza consono (#11910) üzenetére


Dhampir
félisten

Én is maradtam, bár könnyes búcsúzkodások és sűrű áldáskívánások nélkül, pedig már nincsen Wavem, sőt annak sincsen, aki megvette tőlem. :)

[ Szerkesztve ]

(#11913) Goldmen75 válasza leslieke (#11911) üzenetére


Goldmen75
őstag

Még itt vagyok, nem mentem el!:D

(#11914) taschner válasza leslieke (#11911) üzenetére


taschner
aktív tag

Én is maradok nekem van egy 1-es és egy 2-es wave szerintem jó legalább is amire nekem kell.A kettesen bada 2 van ar egyesen bada 1,2 van

A motorozás egy élmény!!!

(#11915) TomWexX


TomWexX
addikt

Én is maradok, viszont mától az első számú telefonom egy Xperia P! :))

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#11916) Goldmen75 válasza TomWexX (#11915) üzenetére


Goldmen75
őstag

Má lassan majd mindenkinek második lesz a wave vagy nem is lesz...

(#11917) csibusz0314 válasza Dhampir (#11912) üzenetére


csibusz0314
aktív tag

Így van, én is már a sötét oldalhoz tartozok... ;] ;]

De serényen nézem mi történik apraja falván:) Szóval nem maradok ám le semmiről :P

[ Szerkesztve ]

(#11918) Goldmen75


Goldmen75
őstag

Srácok! Varszegig már segít , de azért megkérdezem a többieket is:

gmail fiókba névjegyek exportálása?!
Csináltam pc-n egy új fiókot, majd a telón beléptem s exp.-tam a névjegyeket de pc-n sehol semmi?!
Vagyis valahová exp-tam a névjegyeket de ki tudja hová?!:D Remélem nem ment a levesbe vagy látja más...

[ Szerkesztve ]

(#11919) PartyShan


PartyShan
aktív tag

Én is maradok :) egészen friss még a wave II-esem. Szeptemberi, szóval még legalább 1,5 évig marad(ok).

(#11920) @matthew@


@matthew@
őstag

Én is szívesen maradtam volna, de én a folytonos fagyásokat nem bírtam, de még nincs pontos jövőbeli majd jövőhéten kiderül h mi lesz helyette, de jelenleg egy Nokia 6303-at nyúzok :DDD
Androidra sem merek váltani, mivel ott is elég gyakran van fagyás, lassulás, ezért a WP felé nézelődök :K

Matthew 24:42

(#11921) TomWexX válasza Goldmen75 (#11918) üzenetére


TomWexX
addikt

Gmail fiókra én úgy exportáltam a névjegyeket, hogy a wave-en csináltam memo.kártyára egy biztonsági másolatot (beállítások - Névjegyek - Névjegyek export...), az csinált egy vcf kiterjesztésű fájlt amit a memo kártyán meg is találsz. Ezek után a Gmail fiókodon (PC-n) A címtárnál Egyebek - Importálásra nyomsz, és betallózod neki azt a vcf fájlt. Ennyi a történet. :)

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#11922) Aryes válasza anrab (#11902) üzenetére


Aryes
nagyúr

STune progival be kell menni az alábbi mappába:
SystemFS\Settings\PreConfiguration\Default\NV

és lementeni ezt a fájlt:
nv_original.ini

A biztonság kedvéért ebből a mappából is lementettem:
SystemFS\Settings\PreConfiguration\XEH\NV

Bekapcsolni úgy kell ezt a funkciót, hogy a fájl(ok) végére kell tenni a következő sort:
NV_SI_ANYKEY_LCD_ON=1

A fájlnak végül így kell kinéznie:
#Version
Version=1
#NvId
NV_SI_ANYKEY_LCD_ON=1

Gondolom a módosított fw-ben már szerepel ez a sor, és még jópár, egyéb beállításnak megfelelő hasonló sor.
Ha le akarod tiltani a funkciót, szerintem elég törölni mindkét fájlból az említett sort, mert alapból a változó értéke 0.
Ha biztosra akarsz menni, hagyd benne a sort és az 1-est javítsd át 0-ra.

Utána a két fájlt vissza kell tenni az eredeti helyére (STune-ban fájl kiválasztása után delete, utána a módosított fájlt rádobni oda, ahonnan a régit törölted) és preconfig.
Feltételezem, hogy a preconfig módjával és következményeivel tisztában vagy. :)
Soxerencsét hozzá!

@consono: én biztosan maradok wave-es még egy darabig, ha számítok... :((( :D

[ Szerkesztve ]

(#11923) Dhampir válasza @matthew@ (#11920) üzenetére


Dhampir
félisten

Nekem sohasem volt fagyás, sem Badán sem Androidon. Persze mindig gyári firmwaret használtam.

(#11917) csibusz0314

:C

[ Szerkesztve ]

(#11924) @matthew@ válasza Dhampir (#11923) üzenetére


@matthew@
őstag

Én is, de nekem a W2-m a gyári 2.0-ával napi 4-5-ször fagyott, ebből már kicsit elegem volt, szóval megszabadultam tőle, pedig külsőre és multimédiában sztem az élmezőnyben volt, Android-ot meg ismerőseimnél látom h némelyiknek problémás. Amúgy kb. max 70k-ig milyen, jó és használható Androidos teló van ami nem fagy (és minimum 3,7-es kijelzője van)?

Matthew 24:42

(#11925) consono válasza Aryes (#11922) üzenetére


consono
nagyúr

Persze, mindenki számít :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#11926) ABal


ABal
őstag

Tettem egy próbát a névjegyekkel: a Wave-ből a KIES-be feltolt névjegyeket átrakattam vele a tabletre, és láss csodát! Ott virítanak mindannyian ahol kell, az összes kiegészítő információval együtt. Annyi disznólkodás azért történt, hogy némelyik vezetéknév-keresztnév sorrendben van, mások meg fordítva. Már az is meglepett, hogy minden gond nélkül átpaterolta őket. Nagyobb hercehurcára számítottam. Ki is próbáltam, működik a hívás is.

Egyébként én is kószálok még errefelé, mert a Wave megmarad, amíg a telefonságból is ki nem kopik.

[ Szerkesztve ]

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#11927) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Jól van, úgy látom messze még az idő, amikor halottá lehet nyilvánítani a topikot. :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11928) Dhampir válasza @matthew@ (#11924) üzenetére


Dhampir
félisten

Nekem Wave 2-őn sem volt fagyás az 1.2-vel, a Wave előtt azt használtam.

Az Androidos telefon vásárlásával kapcsolatos kérdésedhez ezt a fórumszálat javaslom, néha hasznos tanácsokat adnak.

Nekem huzamosabb ideig csak Samsung Androidos telefonjaim voltak, illetve van, és azok egyike sem fagyott még (rövidebb ideig használtam Xperia X8-at is).

Használtan jó állapotút kifoghatsz olcsóbban is, mint 70k. Fontos lehet a készüléken futó rendszeren kívül számtalan szempont, például a garanciaidő, kamera, vaku, fizikai gombok, fém- illetve műanyagház, tartozékok stb.

(#11926) ABal

Még jó, hogy nem három szótagból álló neveket kellett áttenni, mint például Baron Von Rottweiler. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11929) @matthew@ válasza Dhampir (#11928) üzenetére


@matthew@
őstag

Értem, köszi a helpet, akkor szétnézek ott is :K

Matthew 24:42

(#11930) Storms


Storms
őstag

Nekem ajánlottak fel privibe egy ilyen cserét LINK 1:1-be a wave 1-emre. Azt nem értem mitől ilyen drágák a Blackberry telefonok?

[ Szerkesztve ]

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#11931) gelbelex válasza PartyShan (#11919) üzenetére


gelbelex
őstag

Nekem is szeptemberi a Wave II.
Addig marad, amíg nem akarok többet egy telefontól... :U

(#11932) Dhampir válasza Storms (#11930) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem lopott?

GPS-ezni nehezen fogsz vele (van benne vevő, de használható térkép?), rádiót hallgatni nem lehet, de baromi jó telefonok, munkára lettek kitalálva.

[ Szerkesztve ]

(#11933) LACENTO


LACENTO
csendes tag

Valamit kihagytam volna ? Bár napi rendszerességgel itt olvasgatok.
Ügyes kolléga lehet.

(#11934) David3 válasza LACENTO (#11933) üzenetére


David3
őstag

Alfa verziós Android 2.2-t már fel lehet rakni egyes bada rendszerek mellé. Viszont csak Linux-szal lehetséges felrakni.

(#11935) Silenzio válasza TomWexX (#11874) üzenetére


Silenzio
addikt

Fotózásban rosszabb, mint a Wave. Bár a FULL HD kecsegtető, nekem a Wave 720p-je is szebbnek hat. Ettől független jó teló, ha ingyen lenne tuti bevállalnám, de lóvéért csak a legjobbak közül fogok váltást keresni.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#11936) Aryes válasza Goldmen75 (#11918) üzenetére


Aryes
nagyúr

Beállítások -> Névjegyek -> export memóriakártyára

Egy darab fájlt fogsz találni, amiben benne lesz az összes névjegy. A gmail webes felületén pedig találsz egy pontot már nem emléxem hol, ahol importálni tudod és kész. Ha mégse, kiesben export csv-be, de talán abban a kapcsolt fényképek el fognak veszni. Azt ugyanúgy tudod gmailen importálni.

Silenzio: ha tudná a wave a full hd-t, akkor sem használnám, az tuti. A 720p is irreálisan sok helyet foglal. :)

[ Szerkesztve ]

(#11937) Goldmen75


Goldmen75
őstag

Köszönöm a segítségeteket! Megtettem mindenféle módon, de képzeljétek a KIES volt a leggyorsabb s eccerűbb! Azt mondtam neki hogy szinkronizálás, megkérdezte hová, beírtam a gmail fiókom s már tolta is, ott meg rela time jelentek meg sorba a nevek:D:D

(#11938) Aryes válasza Goldmen75 (#11937) üzenetére


Aryes
nagyúr

Akkor most meghálálta neked a többéves szívást. :D

(#11939) Goldmen75 válasza Aryes (#11938) üzenetére


Goldmen75
őstag

Én sose szívtam! :)
Ja de eccer, mikor páromnak eltűntek az sms-ei, de egy régi kiessel visszahoztam:D

(#11940) leslieke válasza LACENTO (#11933) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Az androidon nem minden funkció működik.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11941) TomWexX válasza Silenzio (#11935) üzenetére


TomWexX
addikt

Most lőttem pár képet, és azt kell mondjam nem rosszabb mint a wave. (persze nem is jobb) Videót én sem veszek fel HD-ban mert rengeteg helyet foglal. Én úgy vagyok vele hogy ez sem tökéletes telefon (olyan nem is létezik), viszont T-nél 87k-ért az enyém és ennyiért bizony jó választás. Ennél többet nem igen vagyok hajlandó kiadni mobilkommunikációs eszközre. :D

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#11942) Goldmen75 válasza TomWexX (#11941) üzenetére


Goldmen75
őstag

Akkó má mé nem vetté S2-őt? Alig drágább, főleg ha részletezed...

(#11943) Silenzio válasza TomWexX (#11941) üzenetére


Silenzio
addikt

Szerintem a tesztfotók a Mobilaréna tesztben nem lettek olyan jók mint anno a Wave-nél. Nekem régi vágyam egy film elkészítése mobillal. Most egy etűdfilmet csinálok Pécsről. Lettek lenyűgöző felvételek, lettek közepesek. Minden esetre egy telefontól szép munka.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#11944) LACENTO válasza leslieke (#11940) üzenetére


LACENTO
csendes tag

Én tudom,de a srác úgy írta mint 1 alapvető dolgot a készülékre.

(#11945) Goldmen75 válasza LACENTO (#11944) üzenetére


Goldmen75
őstag

Persze...hogy kelendőbb legyen....abszolute NINCS még tökéletesen funkcionáló droid wave-ra!!!!! Csak próbálkoznak még....Ez majdnem olyan mint a wayteq navik....azzal a difivel, hogy az tényleg "mindent " megeszik:D

(#11946) consono válasza Storms (#11930) üzenetére


consono
nagyúr

Nekem a szívem csücske a Torch :) Lehet, hogy bele is ugrottam volna a cserébe... (Ilyeneket, mármint Balckberryket is managelek melóban) Miért drága: munkaeszköz. Még mindig a legprofibb levelező kütyü (persze ennek is megvannak a hülyeségei), illetve nem is ez a jó szó rá, mert leginkább azzal lehetne jellemezni, hogy Outlook a zsebedben. Csak kissé elszállt felette az idő...

"In God we trust. All others must bring data"

(#11947) TomWexX válasza Goldmen75 (#11942) üzenetére


TomWexX
addikt

Mert az nem kellett. Ez fémházas és újabb. :P

(#11943) Silenzio: A teszt fotók valóban gyengék, de a fórumban többen is osztottak meg nagyon jól sikerült képeket. Mint minden mobilnál, itt is a fényviszony a gyenge pont. Világosban gyönyörű, sötétben/szürkületben zajos szar képek készülnek.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#11948) Silenzio válasza TomWexX (#11947) üzenetére


Silenzio
addikt

Vannak kivételek, pl. N8.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#11949) s4tch válasza Silenzio (#11948) üzenetére


s4tch
veterán

Ja, meg a 808 pure view, mind2 symbiannal. Inkább fotózok továbbra is a tükrös Nikonnal, és veszek valami korszerűbb rendszerrel szerelt telefont, minthogy a fotózás miatt válasszak telefont. A wave-vel kb. 10 képet csináltam idén. Persze akinek nincs rendes fényképezője, az alapozhat mobilra, de valamit fel kell adnia. Szerintem a P az egyik legjobb kompromisszum a mai mezőnyben, akkor is, ha vannak nála jobban fotózó telefonok.

(#11950) TomWexX válasza s4tch (#11949) üzenetére


TomWexX
addikt

+1 :K

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.