Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2151) gyuri81 válasza Noukoum (#2150) üzenetére


gyuri81
Topikgazda

Igen a szakirodalom valóban azt írja, hogy a felső és alsó tartományban nyírod az akkut. DE! Ha a telefon 100%-ot mutat, akkor a fizikailag nem 100 és a nulla sem 0%. Túl vannak kalibrálva.
Ha 85%-ig tölti az ember valamint 20%-on töltőre teszi, ez azt jelenti hogy egy 100%-os akkumulátorból 35%-ot kapásból nem használsz ki. Azért valljuk be elég nagy pazarlás.
Szerintem meg a folyamatos gyorstöltés( ergo nagyobb melegedés mondjuk nyáron) jobban nyírja az akksit.
Egy akkumulátor mennyi lehet bele 15e??? 2-3 év után csere, ennyi. A telefon van értem....
Igen, tudom vízállóság bukó lehet...

[ Szerkesztve ]

(#2152) Juhaszatti válasza gyuri81 (#2151) üzenetére


Juhaszatti
addikt

"Ha 85%-ig tölti az ember valamint 20%-on töltőre teszi, ez azt jelenti hogy egy 100%-os akkumulátorból 35%-ot kapásból nem használsz ki."

Pont ezzel a részével szokott nekem is bajom lenni, az ilyen akkukímélő töltésmódszereknek.
Kíméljük hogy ne degradálódjon olyan gyorsan, később veszítsen a kapacitásából. Helyette rögtön eldobunk belőle 30-40%-ot.

(#2153) Noukoum válasza gyuri81 (#2151) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem nyírja jobban.
Ha csak napi 50%-ot használsz el akkor sosem fog zavarni hogy 35% nem elérhető. Vagy ha egész nap az irodában töltőn van akkor szintén.
Nem csak hogy bukhatod a vízállóságot, hanem X év múlva a csere sem 15 hanem 45 ezer lesz. És egyáltalán nem biztos hogy eredeti aksit tudsz belerakatni.
Egyébként is egyértelműen jeleztem hogy ha nem jelent kompromisszumot, azért van hogy használja.:R

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#2154) petymeg válasza Juhaszatti (#2152) üzenetére


petymeg
addikt

Hülyeségnek tartom én is. A Note9-em majd 4 éves volt és alig lehetett észrevenni, hogy csökkent az akksi kapacitása, pedig semmilyen védelmet nem alkalmaztam, minden éjszaka töltőn lógott 23-5 óra között. Egyébként meg 15 ezerért cserélték volna az akksit.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#2155) csubííí válasza Tin (#2149) üzenetére


csubííí
senior tag

Ezzel tisztában vagyok.
Sajnos még nem találkoztam olyan tesztekkel, ahol ugyanaz a két készülék az említett két lehetőséggel van töltve és ennek a hosszútávú (2-3 év) eredményével. Gondolom sok idő és munka.
Pedig jó volna látni.

(#2156) Tin válasza csubííí (#2155) üzenetére


Tin
veterán

Kollégáid telefonját valószínűleg a sok 100% körüli csepptöltés nyírta ki. És a többszöri melegítés. Esetleg a vezeték nélküli töltés.

(#2157) csubííí válasza Tin (#2156) üzenetére


csubííí
senior tag

Nem kollégáim, ezt nem írtam, hanem ismerőseim.
Azt sem írtam, hogy 100%-ra töltik, hanem, hogy napjában többször rátöltenek.
Vezetéken töltik.

(#2158) syIex válasza xhege (#1567) üzenetére


syIex
veterán

Van már azóta? :D

Más; Biztosítást aki kötött rá az hol tette? Yettel kilőve, mert nincs előfizetésem náluk. :N

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#2159) iszoke válasza csubííí (#2144) üzenetére


iszoke
senior tag

Tehát ha jól értem, lehet ugyan "kímélő" módon csak egy szintig tölteni, de nincs igazán értelme, mert ettől nem fog hosszú maradni az élettartama? És ezeknél lehet akksit cseréltetni? :F

[ Szerkesztve ]

(#2160) Teal'C válasza iszoke (#2159) üzenetére


Teal'C
addikt

Igen lehet a teljes garancia idő alatt!

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#2161) Zsoltg4s


Zsoltg4s
tag

Biztos kapok most hideget, meleget, de ezt az akku dolgot úgy érzem, hogy veszel egy csúcs Mercit, de nem nyomod neki, tatásan közlekedsz, hogy ne fogyasszon sokat. De ha telik csúcs Mercire, csak van még benzinre is!
Szerintem a telefon van értem!
Használjátok! Ha lemerül, fel kell tölteni. Ha elöregszik az akku, ki lehet cseréltetni, de szerintem akkorra már sokan vesznek másik telót.
Én minden este töltőre rakom, reggel leveszem. Az előző Huawei telóm elmúlt három éves, még mindig 7-8 óra sot-ot tud...

(#2162) iszoke válasza Teal'C (#2160) üzenetére


iszoke
senior tag

Látszik, hogy mennyire értek a témához. :DDD Amúgy hol érdemes ezt a telefont megrendelni? Webshopból van rengeteg, de nem tudom, melyikben lehet bízni.

(Üdvözlöm O'Neill-t :DD )

(#2163) Teal'C válasza iszoke (#2162) üzenetére


Teal'C
addikt

Samsung webshop, MediaM ha van akció. Webshopban chat-en kérhető +10 kedvezményt + készülékbeszámítás -60000 alap. De nem muszáj készüléket utólag elküldeni.

Átadom :R

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#2164) iszoke válasza Teal'C (#2163) üzenetére


iszoke
senior tag

Erre a készülékbeszámításra még rákérdezek később a Samsungnál, mivel több olyan dolog is van, amihez napi szinten kell telefon, így át kellene ezt beszélnem velük. De most még úgysincs rá anyagi keretem, szóval most még csak puhatolózom.

(#2165) -Maci-


-Maci-
addikt

Sziasztok,

Tegnap végre volt lehetőségem nyugodt körülmények között, élesben tesztelni a kamerát.
Minden témáról készítettem 1 képet a gyári kamera appal és egyet a Gcam-mel, hogy később el tudjam dönteni, melyik a jobb.
Direkt alapbeállításokkal csináltam, gyors indítással. Szóval nem vacakoltam a beállításokkal, mert zömmel úgyis a "gyorsan előkapom és kattintok" módszerrel fogom használni.
Hát, nem tudom mit csináltam rosszul, vagy mit nem, de nekem sokkal jobbak lettek a gyári appal készült fotók a Gcam-énál. Élesebbek és színeiben valósághűbbeklettek. Készült kb 2x15 fotó. Ebből talán 2db hasonló, a többi egyértelműen sokkal jobb lett a gyárival.
Szóval eddig ennyi, majd még jön az állítgatás, kipróbálom úgy is.

Van viszont valami, amit nem értek:
A képeket vissza nézve, a Gcam-osok olyanok, mintha először egy nyers képet töltene be, majd kb 1sec múlva húzná rá az "effektet", vagy nem tudom mit. Google photos-zal is és a Sanmsung Galery-val is. Ilyennel én még nem találkoztam. Ez minden egyes megtekintésnél fenn áll, nem számít hányadszorra nézem ugyanazt a képet. Mi lehet ez a jelenség?

Illetve ajánlanátok valami fix beállításokat egyik vagy másik kamerán?
A GCam-el hogy lehet elővarázsolni profi, vagy manuális módot?

*A gyári kamerán átállítottam a lágyítást közepes állásra még a fotózás megkezdése előtt.

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#2166) TheMartin03 válasza iszoke (#2164) üzenetére


TheMartin03
tag

A készülékbeszámítási 60 ezerre Teal'C úgy értette, hogy ha beállítod, hogy te fogsz készüléket becserélni, akkor mindenképp adnak 60 ezer forint kedvezményt. Utána neked igazából be se kell számíttatnod a telódat... De így beljebb vagy 60.000-el... De ha be is küldenéd, az is utólag történik, szóval addig az új telód megérkezne. Először mindenképp megrendeled az áron, -60 ezer (-kupon, ha van, stb), ami csak az hogy talán beszámíttatod, és utána beküldöd, és adnak pénzt az előző, beszámított telódért. Ez így értelmezendő

(#2167) iszoke válasza TheMartin03 (#2166) üzenetére


iszoke
senior tag

Köszi. Érdemes amúgy az 512gb változatot keresni, vagy elég a 256 is?

(#2168) TheMartin03 válasza iszoke (#2167) üzenetére


TheMartin03
tag

Én már csak a RAM 8-12 gigás különbség miatt hanyagolnám a 256-osat... sokat számít az az 50%, abban sok erő rejlik

(#2169) babcehh válasza iszoke (#2167) üzenetére

Szerintem érdemes. Egy rövidebb videó is 1gb körüli, továbbá 60gb-t használ a rendszer is nagyjából, illetve ha csak pár dolog van megnyitva 6gb ramot használ a teló, így elképzelhető, hogy a +4gb ram jól jöhet.

[ Szerkesztve ]

(#2170) Taci válasza TheMartin03 (#2168) üzenetére


Taci
addikt

Az Android 13 minimum memóriaigénye 2GB. Persze erre jön még a One UI is.
Az én normál felhasználói szokásaimmal a 12GB-os S22U jelen pillanatban azt mondja, még 4,3GB áll rendelkezésre. (Fb, Messenger, Chrome, Youtube, Telefon, Galéria van nyitva épp)
Szóval a 8GB is elég lehet (a felhasználói szokások tekintetében).

Én egyedül a jövőbeni eladásra gondolva venném a nagyobbat, hiszen egy jobban felszerelt többet is fog érni. De tény, én sem vennék 8GB-tal, és szégyen, hogy (az Ultra) ennyivel is kiadásra került.

(#2171) Kasya válasza -Maci- (#2165) üzenetére


Kasya
nagyúr

A Galery effektez, azt tudom. Esetleg ha megnyitod egy fájl kezelőben, annak a képnézegető funkciójával? Pl. Xplore.

(#2172) -Maci- válasza Kasya (#2171) üzenetére


-Maci-
addikt

"Pl. Xplore"

Hmmm, nem. Azzal nem csinálja. :U

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#2173) petymeg válasza Taci (#2170) üzenetére


petymeg
addikt

Főleg úgy szégyen, hogy az elődnél a 256-os 12 GB RAM-mal volt, az S21 Ultra meg 16-al is.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#2174) csubííí válasza petymeg (#2173) üzenetére


csubííí
senior tag

Note 10+ is 12/256 volt az alap.

(#2175) dnelb válasza petymeg (#2173) üzenetére


dnelb
veterán

és s21u-bol nem is volt 8as pl..

(#2176) Kasya válasza petymeg (#2173) üzenetére


Kasya
nagyúr

Szerintem a RAM+-ra apellélnak és e gondolat mentén "költséghatékonyak" a rendes RAM-mal. Spúrság...

(#2177) Taci válasza petymeg (#2173) üzenetére


Taci
addikt

Igen, igaz, de ezt úgy kell nézni, hogy az S22U tárhelyeit duplázták meg (a memória pedig maradt).

Tehát ezek a változatok voltak az S22U-nál:
128/8, 256/12, 512/12

És ehhez képest dupláztak a tárhelyre az S23U-nál:
256/8, 512/12, 1024/12

Persze ez egy sokkal szimpatikusabb lépés lett volna úgy, ha közben nem emelnek árat - de hát az másik történet.

(#2178) vg válasza Taci (#2177) üzenetére


vg
addikt

4 éve már volt a s10+ performance edition 1024/12. Négy éve, négy generációval ezelőtt is.

(#2179) petymeg válasza Taci (#2177) üzenetére


petymeg
addikt

Viszont az S21 Ultra meg:
128GB 12GB RAM, 256GB 12GB RAM, 256GB 16GB RAM, 512GB 12GB RAM, 512GB 16GB RAM
Elég nagy a visszafejlődés, akárhogy is nézem.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#2180) F-ECT$


F-ECT$
titán

No de minek több memória, ha igazán nincs rá szükség, mert kevesebbel is bőven elvan a telefon? Ezzel csak azt lehet majd elérni, hogy a fejlesztéskor még kevésbé figyeljenek az optimalizációra és egy chat alkalmazás is megegyen 2 GB-ot, pedig 100 MB-ba is lazán beférne.

Dive ever, work never.

(#2181) Gardaai válasza Taci (#2177) üzenetére


Gardaai
senior tag

Nem emeltek árat! :)
Attól, hogy itthon drágább, arról nem a Samsung tehet. :))

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#2182) F-ECT$ válasza Gardaai (#2181) üzenetére


F-ECT$
titán

Sőt, az S20 volt eddig a legdrágább $-ban nézve.

Dive ever, work never.

(#2183) Gardaai válasza F-ECT$ (#2180) üzenetére


Gardaai
senior tag

Mindig a számokat nézik az emberek.
Lehetne benne 40GB is, ha tavaly 42GB volt az se lenne elég, mert visszalépés.

iPhone hogy tudja fele annyiból ugyan ezt hozni?
Sőt.. ha vissza emlékeztek az Apple az iPhone 13 Pro Max-ot egy szoftverfrissítéssel a 3-4. helyről az élre állította.

Inkább figyeljenek végre oda a szoftverre, ha már elég jóra sikerült a hardver/szoftver páros ebben a szériában. Ebben ne legyen visszafejlődés.
Ha jövőre 4 GB memória lesz benne az sem érdekel, ha tudja hozni 3-4 évig az elvárást. :K

[ Szerkesztve ]

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#2184) Taci válasza Gardaai (#2181) üzenetére


Taci
addikt

Benéztem, igazad van, köszi a helyesbítést. :)
Akkor igazából még pont hogy "jó fejek", hiszen ugyanazért az árért dupla tárhelyet adnak. Sőt, ha az előrendelői akciót nézzük (dupla tárhely), akkor 4x tárhelyet adtak az elődhöz képest az előrendelőknek ugyanazért az árért.

(#2185) iszoke válasza F-ECT$ (#2182) üzenetére


iszoke
senior tag

Miért, mennyi volt? 1380 dolcsit leszurkolni azért nem kispálya az S23-ért sem (jó, tudom, rohadt ÁFA). :P

[ Szerkesztve ]

(#2186) Gardaai válasza iszoke (#2185) üzenetére


Gardaai
senior tag

Meg amit elfelejtenek az emberek, hogy az átlag keresethez képest még kevesebbet nyom a latba a külföldi ára. Nem csak az árat kell nézni, hanem ár/keresetet.

Lehet ugyan annyi egy kiló kenyér itthon meg Ausztriában is. Viszont az átlag kereset 2-3x annyi mint itthon. Akkor kint is drága a kenyér, nem csak itthon? :))

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#2187) F-ECT$ válasza Gardaai (#2183) üzenetére


F-ECT$
titán

No igen, kellenek az excelbe a számok, amik évről évre nagyobb eladásokat mutatnak, ehhez meg az kell, hogy olyan embereknek is el kell adni az új készüléket, akinek még bőven elég lenne a tavalyi vagy tavalyelőtti modell. Ehhez pedig kell a csillió gigapixel meg billió ram meg 800K felbontás és társai.
Félreértés ne essék, nem vagyok a fejlődés ellen, és idővel majd biztos megjönnek azok az alkamlazások, amik ki is használják a telefonokban lévő erőt, de már elértek oda a mai készülékek, hogy egy átlag embert 3-4 évig is ki tudnak szolgálni, viszont a 2 éves hűségnyilatkozatok miatt tolni kell a készülék cserét. (Mondjuk jó esetben a lecserélt telefonok nem a kukában végzik, hanem még 2-3 ember tudja őket használni, így nem lesz belőlük egyből hulladék.)
Régebben én is 2 évente cseréltem telefont, de a mostani készülékem már 4 éves és egyszerűen nincs olyan terület, amiben annyira le lenne maradva, ami indokolná a váltást (pedig gondolkoztam egy S23U-n, de nem jött az "ez nekem kell" érzés). Korábban olyan ugrások voltak minden téren, hogy szinte össze sem lehetett hasonlítani 2-3 generáció eltéréssel készül telefonokat, most meg max papíron meg szintetikus teszteken (esetleg játékokban) van különbség, de a mindennapi életben nem sok.

Dive ever, work never.

(#2188) F-ECT$ válasza iszoke (#2185) üzenetére


F-ECT$
titán

S1: $399 (mondjuk ez jó rég volt)
...
S20: $999-1399
S21, S22, S23: $799-1199
(A legkisebb tárhellyel.)

Dive ever, work never.

(#2189) balintka válasza petymeg (#2173) üzenetére


balintka
addikt

Nálam az S20+ 5G volt az első 12 gigás telefon, aztán már a 22U is az lett, és most is 12-est vettem.

[ Szerkesztve ]

(#2190) iszoke válasza Gardaai (#2186) üzenetére


iszoke
senior tag

Lehetne, de nem annyi. Nem csupán a kereset marad el a tőlünk nyugatra fekvő országokétól, de még ezen felül is magasabbak az árak (pl. az említett kenyéré). Vegyük még hozzá a forintárfolyamot és az inflációt, máris olyan kombót kapunk amihez hasonló utoljára 70-80 éve volt. De ebbe nem akarok belemenni, mivel nem ide tartozik.

Lényeg az, hogy az arányok nagyon eltolódtaj és most ez látszik.

(#2191) Levente07


Levente07
tag

Sziasztok, arra lettem figyelmes, hogy az s-pennek olyan érdekes égett szaga van. Működik és nem veszek észre semmilyen hibát, de szerintem nem kéne hogy szaga legyen. Amikor visszarakjátok a helyére, merre áll nektek az oldalsó gomb? A kijelző vagy a teló hátulja felé?
Köszönöm előre is.

Amúgy a teló tetszik, s21u után vettem. Elégedett vagyok vele.

(#2192) Gubu0101 válasza Gardaai (#2183) üzenetére


Gubu0101
veterán

Cakk pakk :D Ha birna a telefon 10 evet,nekem eleg lenne ez a tarhely.Vagy en birnam ki vele 10 evig,de max 2-3 ev aztan csere.


…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#2193) gyuri81 válasza Levente07 (#2191) üzenetére


gyuri81
Topikgazda

Beépített Covid teszt!! ;]
Sokszor ki volt már vesézve az S22U topicban, igen, égett bakelit szaga van az S-pen-eknek. :)
Tök mindegy hogy dugod vissza a cerkát. ( a telefonról beszélek továbbra is) ;]

(#2194) Levente07 válasza gyuri81 (#2193) üzenetére


Levente07
tag

Köszönöm, nem tudtam... ;)

Túl sokat foglalkozom a cerkámmal :C

(#2195) vRichárd


vRichárd
kezdő

Sziasztok,van valakinél napi használatban Tab 8 ultra vagy plus?
Kiváncsi lennék pár személyes véleményre.Egyetemhez kéne.
Vagy esetleg új szériáról tudni valamit megéri ra várni?

(#2196) iszoke válasza Gardaai (#2181) üzenetére


iszoke
senior tag

Apropó árak, szerintetek miért van akár 200k árkülönbség a Samsung és más webshopok ajánlatai közt ugyanarra a készülékre ?

(#2197) Kaba válasza iszoke (#2196) üzenetére


Kaba
veterán

Nem hivatalos magyarországi forgalmazók, szürkeimport, kevesebb garancia, vélhetően gyári garancia sincsen, a sufnis webshop bármikor megszűnhet.

[ Szerkesztve ]

(#2198) Mrgabormiki


Mrgabormiki
újonc

Dear All,van itt olyan,aki nem használja ki a ReGalaxy programot,és tud segíteni nekem?
Sportársi köszönettel+némi apróval honorálnám! :B

"Anyukám mindig azt mondta, hogy mielött valami csúnyát mondanék valakiröl, jól nézzek körül, hogy nincs-e a közelben"

(#2199) iszoke válasza Kaba (#2197) üzenetére


iszoke
senior tag

Eegen, gyanúsan olcsón adja némelyik még úgy is, ha árukeresőn amúgy pozitív értékelése van a boltoknak.

(#2200) BusinessGuy válasza iszoke (#2199) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Semmit nem jelent árukeresőn a pozitiv értékelés. Lazán ráállitanak 5-10 embert és egy nap alatt megszórnak többszáz pozitiv értékeléssel. Sajnos nagyon sok bolt alkalmazza is, a zug gsm boltokról nem is beszélve.... Ismerős is befürdött egyszer PH-n vett telefonnal, egyszercsak kapta az IMEI tiltást... Hivta a tagot akitől vette, korrekt volt elment a boltba a sráccal intézni. Széttették a kezüket és "adnak másikat".... A boltnak szinte csak pozitiv értékelése volt árukeresőn amúgy tipikus zug gsm bolt volt....

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.