Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2101) soko70 válasza renee7 (#2098) üzenetére


soko70
aktív tag

Persze, igazad van, de jövet menet mégsem kell hordani kilós gépeket. Egyébként sok más készülékkel is összehasonlítottam, volt nálam egy mate 50 pro. Nem győzött meg. Most egy pixel 7 pro van mellette, kiderül.

(#2102) S e t h válasza Gardaai (#2088) üzenetére


S e t h
nagyúr

Párhuzamosan használom az S22-őt a 23-mal, időnként észre sem veszem melyiket raktam a zsebembe.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#2103) Gardaai válasza S e t h (#2102) üzenetére


Gardaai
senior tag

Nem vagyunk egyformák.
Másnak az S21Plus, S22Plus, S23Plus kijelzője is elég, én meg pixelesnek látom az ikonokat, mindig is WQHD kijelzőim voltak. :))
Továbbra is S10 és S10+ kijelzője veretlen a szememben. Bármit is nézek mobilon. Olyan PPI-t egyik sem tud.. Csak azért vettem egy olyan telót a fiókba (enyémet apámnak adtam), hogy néha nézegessem. Lenyűgöző.

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#2104) gyuri81 válasza kkdesign (#2099) üzenetére


gyuri81
Topikgazda

Ha már fotózás. Majd nézd meg ezt a videót...döbbenet: [link]

(#2105) iFixit


iFixit
tag

Sziasztok, olvastam a fórumban hogy az s22 ultra gyári fóliája is jó az s23 ultrára? Megmaradt egy,azt felraknám rá ha megfelelő hozzá...

Ha valamelyik hirdetésem felkelti az érdeklődésed itt hamarabb érsz el :06-30-5-77-11-55

(#2106) bajaki válasza iFixit (#2105) üzenetére


bajaki
őstag

Igen, jó rá.

(#2107) TODI1111 válasza iFixit (#2105) üzenetére


TODI1111
addikt

Azt tettem rá ideiglenesen én is mikor megjött a telefon. Azóta is az van rajta.

(#2108) renee7 válasza Caineevo (#2100) üzenetére


renee7
tag

Erre szoktam azt mondani, hogy ha nekem tetszenek a fotók, akkor telibesz***m hogy a netes tesztoldalak mit mondanak. ;) Azokat a jó ég tudja, kik pénzelik, hogy valamiféle eredményeket produkáljanak, minél függetlenebbnek nevezik magukat, annál jobban meg vannak véve, de a saját szememnek hihetek. :)

(#2109) renee7 válasza soko70 (#2101) üzenetére


renee7
tag

Összteljesítményben nincs párja, kínai különben sem kell. Meg ha valami beválik, akkor nem kell hetente kipróbálni valamit. Urasan elmentem a Telekomba, megvettem az S23U-t, elégedett vagyok. Három év múlva veszek másikat.

(#2110) soko70 válasza renee7 (#2109) üzenetére


soko70
aktív tag

Én csak a kép alkotás miatt nézelődők. Amúgy teljes mértékben meg vagyok elégedve a készülékkel. Szerintem most android fronton nincs párja. Itt a funkciók gazdagsága ami a Samsungokra amúgy is jellemző. De ez most hatványozottan is igaz. :C

(#2111) balintka válasza TODI1111 (#2107) üzenetére


balintka
addikt

A kijelzők mérete megegyezik a 22U-val? Vagy ez egy picivel nagyobb?

(#2112) Zsoltg4s


Zsoltg4s
tag

Huawei P30 pro-rol jövök. Régóta kerestem a méltó utódot, szerintem megtaláltam minden téren.
Nekem fontos a hívásrögzítés, főleg autóban fejegységre csatlakoztatva. Vezetés közben nehéz jegyzetelni. TODI1111 segítségével sikerült felrakni, utólag is nagy köszönet neki. Tökéletesen rögzít bluethooton is.
De ha már szóba került a fotózás...
Egy dolog hiányzik nagyon a Huawei-ből. Tök sötétben rákoppintottam a kijelzőre és felvillant a vaku. Itt nincs ilyen. Vaktába kattogtatok.
Nem nagyon értek a fotózáshoz, ezért kérdezném, hogy ti hogy használjátok a képarányt? Én 9:16-ra állítottam, így tévén nézve teljes képernyőn jelenik meg a kép. Igaz, csak 9 megapixel, de nem látok minőségbeli különbséget a 12 megapixelhez képest.
A másik kérdésem, hogy mozgó embert, autót, állatot, hogy érdemes fotózni? Utólsó Samsungom S2 volt. Ott erre volt sport mód. Itt mire állítsam? Pro módhoz nincsenek még meg az alapismereteim. De a képeket nézve, nekem bőven elég az automata.

(#2113) Gardaai válasza balintka (#2111) üzenetére


Gardaai
senior tag

Nem annyira íves, de területre ugyanakkora a kettő.

[ Szerkesztve ]

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#2114) balintka válasza Gardaai (#2113) üzenetére


balintka
addikt

És ettől függetlenül jól elterül rajta az S22U fólia?

(#2115) Gardaai válasza balintka (#2114) üzenetére


Gardaai
senior tag

Ha nem üveg, akkor feltételezem igen. Még jobban is, mivel nem olyan íves. :DDD
De majd akinek az van rajta, megírja. :)

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#2116) TODI1111 válasza balintka (#2111) üzenetére


TODI1111
addikt

A kijelző területe megegyezik. Február 6-án kaptam kézhez a készüléket azóta van [rajta] a 22 fóliája. A topikba visszakeresve láthatod, hogy rajtam kívúl többen is a 22-es fóliáját tették rá.

(#2117) thomas92 válasza Zsoltg4s (#2112) üzenetére


thomas92
aktív tag

Azt szokták mondani, hogy a 3:4 arányú beállításon a legjobb a minőség.

(#2118) iszoke


iszoke
senior tag

Mellékelnek töltőt ehhez a készülékhez, vagy tényleg kispórolják?

(#2119) Zototh64 válasza iszoke (#2118) üzenetére


Zototh64
őstag

Sajnos tényleg nincs a dobozban.
De legalább vezeték van benne.

Samsung Galaxy S23 Ultra 5G, Huawei Mate 40 Pro, Huawei Mate 20 Pro, Huawei Watch GT3 Pro, Garmin Instinc 2X Solar

(#2120) iszoke válasza Zototh64 (#2119) üzenetére


iszoke
senior tag

Sovány vígasz, ha az amúgy is magas vételár mellé még külön ki kell csengetni nem is tudom mennyit egy töltőre. :(((

(#2121) Zototh64 válasza iszoke (#2120) üzenetére


Zototh64
őstag

Az igaz.

Samsung Galaxy S23 Ultra 5G, Huawei Mate 40 Pro, Huawei Mate 20 Pro, Huawei Watch GT3 Pro, Garmin Instinc 2X Solar

(#2122) Kasya válasza iszoke (#2120) üzenetére


Kasya
nagyúr

Ha nem kell a 45w-os gyorstoltes, javaslom a Samsung EP-TA800-t a gyáriak közül (csak 25W). Olcsón kifogható es tamogatja a "bypass charging"-ot.

[ Szerkesztve ]

(#2123) TODI1111 válasza kengyel (#2097) üzenetére


TODI1111
addikt

Én egy pixel 7pro-t használtam egy rövid ideig az S23 ultra megjelenése előtt. Nálam összességében az S23 ultra felé billent a mérleg nyelve.
"Most már megvan a 23U, idáig sehol nem volt gondom, simán tudok telózni, meg netezni. Hozzáteszem, ezt a fővárosra értem, még vidéken nem voltam vele kint"
Ez vidékre is igaz. (Szeged). Az S22 ultránál volt egy két hely ahol elment a mobilnet, illetve problémás volt a használat az S23 ultrával idáig nem tapasztaltam ilyet.
" Engem, minden szempontból megvett, még ha a kamera nincs is a legjobbak között."
Ezzel ugyanígy vagyok én is.

(#2124) Gardaai válasza Kasya (#2122) üzenetére


Gardaai
senior tag

Töltő nektek is "sípol"? Számomra nagyon idegesítő. Gyári trio töltőhöz járó ugyan ilyen adapter is csinálta. Nem tudtam elviselni még napközbeni töltésre sem, hogy mellettem legyen.

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#2125) Kasya válasza Gardaai (#2124) üzenetére


Kasya
nagyúr

Nekem nem.
Ellenben van egy Samsung Soundbar HW-Q600B, ami viszont nagyon.

(#2126) balintka válasza TODI1111 (#2116) üzenetére


balintka
addikt

Köszi! Látom írtad, hogy nem megy bele a 22U felhelyező keretébe, ezért kár :(.

(#2127) gyuri81 válasza Kasya (#2125) üzenetére


gyuri81
Topikgazda

Óóóóó és van Topikgazda :R

Jó munkát hozzá! :C

(#2128) leslien válasza gyuri81 (#2127) üzenetére


leslien
nagyúr

+1. :R és köszönjük..

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#2129) Capella válasza Zsoltg4s (#2112) üzenetére


Capella
senior tag

Ez a rákoppintós vaku a Samsungnál is volt, a Note8-nál még tuti megvolt, megvan.
Azután valami érthetetlen hülye okból valamelyik újabb készüléknél kivették a funkciót. Nekem is nagyon hiányzik.
16:9-en azért 9 megapixel, mert az alját és a tetejét levágja, különben ugyanaz a kép lenne szerintem, mint a 12 megapixeles 4:3 képarányú.

(#2130) Gardaai válasza Kasya (#2125) üzenetére


Gardaai
senior tag

Na azt megint nem kell bemutatni.. illetve a One Connect boxot sem egy QN95A TV-nél... van, hogy már csak beképzelek hangokat.. nagyon gáz szerintem. Főleg ha mindig a prémiumot veszem és ezt kapom.
Nem akarom elrontani az élményt, de hajolj nagyon közel hozzá. Lehet az én fülem túl érzékeny erre a magas frekvenciára, de eddig 10/10 csinálta. De csak nem lehet ilyen szerencsétlen, hogy mindig kifogom. :DDD

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#2131) iszoke válasza Kasya (#2122) üzenetére


iszoke
senior tag

Megvagyok turbó telefontöltő nélkül, munka közben úgyis a céges telefont használnám, tehát gond nélkül ki kéne bírnia amíg hazaérek.

(#2132) iszoke


iszoke
senior tag

Mennyire érvényes ennél a készüléknél, hogy nem szabad fullra feltölteni vagy engedni az akksit egy bizonyos szint alá esni? Illetőleg van-e valamilyen beállítás ami automatikusan figyelmeztet ezekre, hogy ne kelljen folyamatosan ezt ellenőrizni?

(#2133) Kasya válasza iszoke (#2132) üzenetére


Kasya
nagyúr

GSam battery monitor és AccuBattery a két legelterjedtebb és talán a legjobb akku monitorozo app. Mindkettot bealithatod, hogy egy szint esetén figyelmeztessen.

Hasznald ugy, ahogy kenyelmes. Elvileg 30-80% közt lenne a legidealisabb, de ez papirforma. A homersekleten legalabb ennyi mulik. A lenyeg, hogy 41 fok fole tartosan ne engedd (mert az tudja rendesen degradalni). Ezt a fenti appokkal szinten lehet monitorozni.
Van egy A51-em, ami ttöbb, mint 2 éve folyamtosan tolton van és incremental jatek fut rajta. Az aksi jelenleg kb 81%-os. Tehat a folyamatos tolton logas nem rontotta jobban az aksit, mintha "rendesen" hasznaltam volna.

Mondjuk jatek eseten tenyleg sokat szamit a bypass charging.
------------------

Gyuri81 + leslien :R

Holnap igyekszem elkezdeni az osszefoglalot.

[ Szerkesztve ]

(#2134) vezse válasza Kasya (#1856) üzenetére


vezse
tag

Azt hiszem ezekkel az érvekkel nehéz vitába szállni, engem meggyőztél. :D
Tehát S22 Ultráról jövök én is, remélhetőleg jövőhéten megjön a S23Ultra is. Alapvetően imádom ezt a telefont, de a tárhelyem fogytán van (128GB-os verzió) és az 5.1-es frissítés nekem sem kímélte az akksi időt. Kb. mint a Titanic, úgy merül. Használati szokásaim nem változtak, új app nem lett letöltve, wipe cache törlés is megvolt rajta. Az új már 512-es zöld lesz. Alig várom... :)
Jó munkát az új topikgazdának és én is köszönöm! ;)

(#2135) thomas92 válasza Kasya (#2133) üzenetére


thomas92
aktív tag

Bixby rutinnal is be lehet állítani, hogy X%-nál adjon egy sípszót, vagy mutasson egy világítószél effektet figyelmeztetésre, hogy vedd le a töltőről.

(#2136) Prien válasza iszoke (#2132) üzenetére


Prien
addikt

Van egy "akkuvédelem" menüpont, ha azt bekapcsolod, akkor mindig csak 85%-ra tölti, a leírás szerint ezzel is növeled az akku élettartamát... én bekapcsoltam. :U

A kevés is több a semminél.

(#2137) Kasya


Kasya
nagyúr

(#2138) iszoke válasza Prien (#2136) üzenetére


iszoke
senior tag

Fóliát és tokot kell amúgy külön venni hozzá, vagy azok azért benne vannak a csomagban?

(#2139) thomas92 válasza iszoke (#2138) üzenetére


thomas92
aktív tag

Tok Samsungnál sose volt, fóliáról is volt már szó a topikban, ha rákeresel. Vagy elolvasol egy tesztet, megnézel egy videót és kiderül. (Nincs a képernyőn fólia már tavaly óta az S szérián.)

[ Szerkesztve ]

(#2140) iszoke válasza thomas92 (#2139) üzenetére


iszoke
senior tag

Én ugyan nem láttam itt sehol keresőt, de akkor keresek valahol tesztet...

(#2141) Prien válasza iszoke (#2138) üzenetére


Prien
addikt

Külön kell venni mindent, üvegfóliát már raktam.fel, egy páncél tokot pedig még rendelek. Nillkin Adventurer tetszik, esetleg Spigen Optik Armor. Valamiért bejönnek ezek a kamera letakarós tokok.

A kevés is több a semminél.

(#2142) TODI1111 válasza iszoke (#2140) üzenetére


TODI1111
addikt

Pedig van, asztali és mobilnézetben is. Az [itteni] tesztben is meg tudod nézni mi van a dobozban.

[ Szerkesztve ]

(#2143) Dave Crank válasza thomas92 (#2135) üzenetére


Dave Crank
senior tag

Én is rutint állítottam magamnak az akkuvédelemre.
Este ha felrakom töltőre, akkor csak lassútöltéssel tölt, illetve aktiválja az akkuvédelmet, és mielőtt kelek, akkor kikapcsolja a védelmet, hogy mire indulok melóba 100%-on legyen.

Keresek B-Sensual | BK Style | Disco*s Hit kiadatlan dalokat... pü!

(#2144) csubííí válasza Prien (#2136) üzenetére


csubííí
senior tag

Elméletileg kíméled , de ha 100%-ra van töltve egy töltésel tovább bírja, nem kell rátölteni.
Szerintem jobb feltölteni teljesen, mint akár naponta többször rátölteni.
Mondom ezt úgy, hogy van egy 2015-ös és egy 2020-as készülék is használatban. Mindkettő mindig 100%-ra töltvem 20% alá soha nem merítve. Ha tölteni kell éjszaka, teljesen kikapcsolt állapotukban van töltve és reggel levéve. Köszönik jól vannak.
A lassan 8 éves készülék eredeti aksival van még, de pár napot még elmegy egy feltöltésel és egy mozifilm megnézése alatt kb.20%-ot merül.
Akkor mért töltsem sűrűbben, vagy naponta többszöri rátöltést miért csináljak? Csak azért, hogy magammal szúrjak ki, hát nem.
Vannak ismerőseim akik napjában többször rátöltenek (reggel otthon, kocsiban, cégnél) , már volt aki aksit cserélt, aki még nem, elmondása szerint már jóval kevesebbet bír neki.
Mondom nekik, minek össze vissza töltögetni, ez az eredménye.

(#2145) balintka válasza csubííí (#2144) üzenetére


balintka
addikt

Én is pont így töltöttem mindig a telefonjaim, ahogy Te is, sose volt semmi gond az aksikkal.

(#2146) Tin válasza csubííí (#2144) üzenetére


Tin
veterán

Sok kis töltés vagy egy nagy ugyanaz. Legfelül és legalul nyírod az akkut.

(#2147) csubííí válasza Tin (#2146) üzenetére


csubííí
senior tag

Nem értek egyet, hisz ahogy írtam, a "körömben" tapasztaltak alapján nem ez van.

(#2148) *RLaci* válasza csubííí (#2144) üzenetére


*RLaci*
addikt

+1

(#2149) Tin válasza csubííí (#2147) üzenetére


Tin
veterán

Jó, megértem. Ennek ellenére a szakma mást állít.

(#2150) Noukoum válasza iszoke (#2132) üzenetére


Noukoum
veterán

Használd úgy ahogy kényelmes.

Ha szeretnél valamit tenni érte akkor ott a 85%-ig töltés opció, valamint 20-10% körül már érdemes töltőre rakni. De ezt is csak akkor ha nem kényelmetlen számodra.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.