Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12001) jeni válasza Tatu-1981 (#12000) üzenetére


jeni
félisten

Alapból Exynosról a Snapira váltasz.
Jobb üzem idő,kisebb melegedés.
Hosszabb támogatás.

(#12002) a1l9o8n6e


a1l9o8n6e
újonc

Sziasztok. Már megjött az android 14 frissítés de nem szeretném addig megcsinálni amíg nemtudom , hogy vissza lehet-e downgradelni android 13ra. Valaki próbált már vissza állni 14ről 13ra? Vissza lehet minősíteni egyáltalán?

(#12003) AuraSync válasza a1l9o8n6e (#12002) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Miért kéne visszaváltani 13-ra? Nem 7 évvel ez előtt vagyunk. Ha hivatalosan kijön az új android nyugodtan válthatsz rosszabb nem lesz semmi.

Még mindig féltek mi? Kísért az Android múltja sokakat.. el kell nőni ezt a félelmet. :K

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#12004) jeni válasza AuraSync (#12003) üzenetére


jeni
félisten

Itt nem az Android múlt hanem a rosszabb 14-s miatt van a rizikó.

(#12005) szkorhetz válasza jeni (#12004) üzenetére


szkorhetz
őstag

Miért lenne rosszabb?

(#12006) jeni válasza szkorhetz (#12005) üzenetére


jeni
félisten

ha valakinek nem jönne be a 14.

(#12007) AuraSync válasza jeni (#12006) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

És akkor majd vár a 15-re? :F

Nem tudom hogy lehet kezelni a telón a frissítéseket mert még soha nem vártam meg míg kettő összegyűlik de sztem csak egyiket a másik után lehet telepíteni.
Felraktam a 14-et utána pár napra rá kaptam biztonsági frissítést is.
Most ha nem teszem fel a 14-et akkor is kaptam volna biztonsági frissítést vagy nem?
Tehát érted mit akarok mondani... lehet egyszerre a telón két várakozó szoftver frissítésed? :F

De nem is értem miért nem jönne be, érdemben az értesítési terület változott minden más maradt vagy éppen jobb/könnyebb lett.
Ezt az értesítési terület formát sok gyártó már évek óta használja.

[ Szerkesztve ]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#12008) a1l9o8n6e


a1l9o8n6e
újonc

Imádom ezt amikor nem a kérdésemre kapok választ. Tiszta facebook :)) . De az oka amiért nem akarok váltani és érdekel hogy lehet e downgrade az az alkalmazások miatt van. mert ha bizonyos appok nem lesznek frissítve android 14re akkor menne vissza a 13.

(#12009) AuraSync válasza a1l9o8n6e (#12008) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Én meg imádom mikor valaki nem tudja használni a Góglit. :U

Első találat: [link]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#12010) Teal'C válasza a1l9o8n6e (#12008) üzenetére


Teal'C
addikt

Talán egyszerűbb ha felsorolod az appokat amik érdekesek. Bár én még egybe sem futottam bele ami ne működne. A bétáról lehetett azt tudom.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#12011) Gabb0225@ válasza szkorhetz (#12005) üzenetére


Gabb0225@
kezdő

Nekem, pl a 14es rendszer telepítése óta 5 órás lett a kijelző időm. Az szerintem nem teljesen normális...
Arról nem is beszélve, hogy folyamatosan akadozik, szaggat, lassan reagál érintésekre, újra tölti a kezdő képernyőt... Gyorsító tár törlése megtörtént.

Akkor várjak addig amég lesz egy új frissítés és talán jobb lesz? Vagy szívassam magamat taknyosra azzal, hogy mentés nélküli kezdem egyesével vissza állitani a telefonomra a cuccaimat, ami kb 3 nap? (Igen, azért mentés nélküli visszaállítás, mert többször tapasztaltam azt, hogy a hiba addig nem hárult el amég nem újra kezdtem belakni, mindent egyesével beállitani, letölteni. Visszaállitással vissza álítodott a hiba is.. ) Ehez nem biztos, hogy mindenkinek van kedve. Minden nagy rendszerfrissítésnél van valami bánat. Ha kijön egy új rendszer már gyomorgörcsöm lesz, hogy most megint mi lesz rossz...

[ Szerkesztve ]

(#12012) AuraSync válasza Gabb0225@ (#12011) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

A Hóm Szkrín akadozás mindig is az Android ismérve volt nekem az összes Androidos telómon volt ilyen (ezen is van) pedig nem sz@r telóm is voltak ahogy most sem.
Akinek szmút élmény kell azt kell hogy mondjam: iPhone.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#12013) Plazmacucci válasza Gabb0225@ (#12011) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Semmi ilyesmit nem tapasztalok.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#12014) Szoke1982


Szoke1982
senior tag

Sziasztok!
A M.M-be vásárolt tokot (szombati vásárlás) ki lehet cserélni , ha mondjuk a színe vagy bármi más nem tetszik? (Okok) (3 napos csere garancia van nem ? )
Mert akkor a töltőfejre kicseréltetem, ha nincs másik fajta tok stb..
Meg mondjuk ez a teljesen szivárvány foltos a tok hátulja ,de ez csak egy példa lenne ami gond ha kérdezik netán csere okát stb, vagy a színe sem tetszik nekem például (ez csak indok)
Köszi szépen előre is!

(#12015) Capella válasza Gabb0225@ (#12011) üzenetére


Capella
senior tag

Nekem is volt ilyen akadozás a 14 telepítés után másnap valamiért. Pedig a wipe cache szokás szerint megvolt.
A Galaxy MaxHz appot eltávolítottam, mert problémás volt az engedélyekkel, meg amúgy is felesleges.
Lehet, hogy semmi összefüggés, de megjavult a rendszer, valószínűleg egy újraindítás után.
Azóta kifogástalan, szubjektíven fluidabbnak érzem a 13-nál.

(#12016) leslien válasza Plazmacucci (#11992) üzenetére


leslien
nagyúr

na végre. :)

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#12017) csubííí válasza Szoke1982 (#12014) üzenetére


csubííí
senior tag

Ja jól tudom, a három napos cseregarancia személyes vásárlás esetén csak hibás termékre érvényes.
Talán ez lehet a termék hibája.
"teljesen szivárvány foltos a tok hátulja"

Amennyiben online rendelés volt, akkor a vásárolt terméket indoklás nélkül vissza lehet vinni és visszakapod az árát. Erre törvényileg 14 napos elállás van, de üzletek adhatnak többet is, MM jóval többet ad, 60 nap.

[ Szerkesztve ]

(#12018) Szoke1982 válasza csubííí (#12017) üzenetére


Szoke1982
senior tag

Személyes vásárlás volt ! (De a szivárványos hatás mellett még a hangerő gombnál nem mindig működik a le és a fel hang gomb, most vettem észre! 🤔🙈
Ha ezt ott le ellenőrzik kétlem, bár nézze meg nálam hol működött hol nem .😈 gondolom így már ok lesz?
Mindegy majd kiderül, amúgy tényleg kurva foltos hátul szivárvány 🌈 folt az egész hátulja!
De a másik az csak na tudjátok.. épp most vettem észre :DD (hang fel le gomb) ;]

(#12019) Plazmacucci válasza leslien (#12016) üzenetére


Plazmacucci
félisten

:R

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#12020) jeni válasza AuraSync (#12007) üzenetére


jeni
félisten

a biztonsági frissítés és a rendszer frissítés nem ugyanaz-főleg ha a 13-ból a 14-re megy át valaki.
én se tettem fel még a 14-t, várok vele.
lehetséges ha addig nem engedélyezed az (új) korábbi rendszert felrakni.
igaz ez időbe telik.
pl.:
SM-S901B
12-vel jött ki és a 13-s sincs felrakva és most heteken belül várható a 14-s.
bár szerintem nincs már Android 12-el felrakott S22 mobil a raktáron.
bár a korábbi Samsung telómnál,ha jól emlékszem az Alpha esetén felülírta nálam ezt a dolgot,minden tiltás ellenére feltette a következő rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#12021) arcitec válasza Gabb0225@ (#12011) üzenetére


arcitec
addikt

Nem talán az lehet a gond, hogy jó sok egyéb app fel volt már telepítve? Mert nálam, igaz migrálva lett a régiről, de döccenés nélkül megy első perctől, máig a 14-es is. Egyetlen egy appot szedett le a 14, de azt sem azonnal mert, hogy nem kompatibilis. Bár az is működött. Lementeném, majd gyári alapra. Majd csak az adatokat vissza, azzal már használható is nem de? Oszt lehet kitapasztalni, hogy működik. Majd egyenként vissza a többit. A véleményem szerint azonban, ha túl sok minden van felrakva neki, azok közt lehet olyan, ami nem tökéletes és okozhat akár zavarokat.

(#12022) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Van valami tippelek jó álló vezeték nélküli töltőre?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#12023) jeni válasza Plazmacucci (#12022) üzenetére


jeni
félisten

ami kevésbé melegszik ,beépített ventis, amivel töltőm itthon az a Huawei CP61
a másik amivel tesztelem még az a EP-NG930,ez is beépített ventis (ez pár ezer Ft beszerezhető az aprón)
ilyenből van olyan fisebb verzió amit lehetett álló helyzetből - fektetett módba tenni a wireless töltő fed részét.
a korábban forgalomba hozott,de még itt ott kapható olcsón DEX pad mennyire lenne jó-még ha ez is fektetett verziós ?
tudom az első az fektetett töltésű,de legalább leesve róla nem okoz akkor kárt a telón mint az álló része.

amit még kipróbálnék az a alábbi kettő,de tudom ennyivel (50W)már nem tudná gyorsabban feltölteni.
1.Xiaomi 50W Wireless Charging Stand vezeték nélküli töltő pad (ebben 1 venti van)
2.Vivo Vertical Wireless Flash Charger 50W, White (ha ez olcsóbb lenne ezt venném meg,mert ebben mintha jobb lenne a hűtése)
ez olcsóbb Xiaomi Mi Wireless Charging Pad 20W (amiben nincs ventilátor)

[ Szerkesztve ]

(#12024) Plazmacucci válasza jeni (#12023) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Köszi, megnézem.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#12025) AtHoS válasza jeni (#12023) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A nem sorszámozott Xiaomi Mi Wireless Charging Pad 20W-ot én hanyagolnám, bár az Ultra-val lehet jól működik nálam S23-al pl. Tactical Magforce tokban nem működött vele a töltés, pitaka tokban is fejjel lefelé kell rárakjam a telefont (gyengébbek kedvéért: teló teteje van lent és nem a képernyővel rakva a töltőpadra) [link]

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#12026) tms+ válasza arcitec (#11958) üzenetére


tms+
junior tag

De a gyári átlátszó az pedig ilyen.

11967: eleinte nehéz kivenni belőle, de aztán megszokja az ember, hogyan kell, utána simán ki fogod tudni venni a tokból.

11970: az égett szag nem normális, csak az S Pennek lehet olyan szaga, ha kiveszed.

11974: van 1-2 olyan dolog, ami nekem is hiányzik a mappázás terén, a NP1 telómon az sokkal jobb. De a OneUI egyáltalán nem fapados, próbálj ki egy Pixelt, NP1-et, Sonyt, iPhone-t stb.

11978: Amiket itt felsoroltál, szerintem mind olyan, ami 1-2 kínai márkánál létezik, de olyanok is ezek a lehetőségek:bazári, giccses.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 & S23 Ultra | Watch4 44mm | Buds Pro

(#12027) Szoke1982


Szoke1982
senior tag

Sziasztok!
Ma néztem (azaz szagoltam bár simán érezni) a tollnak van ilyen fura szaga, nincs is töltőn stb sem , de érezni azt a szagot, nem is tudom ilyen fémes szag vagy mi?
Nálatok is ilyen volt újonnan?
Vagy ez gond?
Gondolom, hogy tölti a teló közben azért ilyen?
Működik meg ninden, csak eléggé erős ilyen fémes illata van!

[ Szerkesztve ]

(#12028) zitrone88 válasza Szoke1982 (#12027) üzenetére


zitrone88
aktív tag

Szerintem mindenkinek, vagy legalábbis a nagytöbbségnek ilyen, én zoo csemegével átitatott amperszagnak neveztem :D De valóban, olyan égettes szag. A note 10-em ceruzájának is hasonló szaga volt.

Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

(#12029) Szoke1982 válasza zitrone88 (#12028) üzenetére


Szoke1982
senior tag

Na igen olyan! Köszi a gyors választ! :R

(#12030) J&P válasza zitrone88 (#12028) üzenetére


J&P
tag

Eszembe nem jutott volna hogy szagmintát vegyek, de ha már többen is mintavételt vettetek nosza én is megszagolgattam. Jelentem szagtalan a toll, de én meg hülyének lettem nézve. Nejem meglátta a szagminta vételem. :DDD

(#12031) tms+ válasza Szoke1982 (#12027) üzenetére


tms+
junior tag

Pont a te hozzászólásod felett írtam, hogy az S Pennek lehet szaga.

Galaxy S24 & S23 Ultra | Watch4 44mm | Buds Pro

(#12032) Plazmacucci válasza zitrone88 (#12028) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Igen, ilyen szaga van. Teljesen normális, büdös műanyag.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#12033) Capella válasza J&P (#12030) üzenetére


Capella
senior tag

A Vietnamban gyártott tollnak bakelites amperszaga van. Az enyémnek is.
Akinek szagtalan vagy kevésbé érzik, úgy emlékszem máshol gyártották.
Pár hónapja volt téma valahol.

(#12034) J&P válasza Capella (#12033) üzenetére


J&P
tag

Szagos VS szagtalan, lényeg az hogy bitang jó ez a készülék.

(#12035) Szoke1982 válasza tms+ (#12031) üzenetére


Szoke1982
senior tag

:R igen köszönöm neked is!

(#12036) AuraSync válasza Plazmacucci (#12032) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Én is megszimatótam és tényleg ilyen a szaga de miééért? :D
Az indukciós töltés miatt? Az elektromos fogkefémnek soha nem volt ilyen szaga pedig az is hasonló elven töltődik.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#12037) mgTerminator válasza AuraSync (#12036) üzenetére


mgTerminator
veterán

A fogkefe az vízálló tehát rendesen le van szigetelve, a toll nem.

(#12038) bcl válasza mgTerminator (#12037) üzenetére


bcl
senior tag

De, a toll is vízálló :)

(#12039) Plazmacucci válasza AuraSync (#12036) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Biztos hogy semmiféle töltéshez vagy áramhoz nincs köze. Van benne egy nagy kondi és ennyi.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#12040) BIT_ válasza Capella (#12033) üzenetére


BIT_
tag

Enyém is büdi és Vietnámi 😂

(#12041) tylerddd válasza jeni (#12006) üzenetére


tylerddd
veterán

Én a gyorsbeállításokon és az akkuinformációkon kívül nem sok különbséget tapasztalok. Ha van is, annyira kézenfekvő helyen van, hogy fel sem tűnik. Az app-ek is mind mennek. Tehát ha az előző bejött, akkor ez is be fog.

@Gabb0225 Nálam pont a 14 rakta helyre az akkuidőt.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#12042) vlesi69 válasza Tatu-1981 (#12000) üzenetére


vlesi69
senior tag

Megnéztem, szerintem elírták a 8 gb ramot mert máshol minden üzletben, forgalmazónál 12 gb.

(#12043) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!
ILO-ra még mindig nem kaptam meg OTA-n az új androidot. Nálam lehet a probléma?

(#12044) Gery0505 válasza Gabb0225@ (#12011) üzenetére


Gery0505
tag

Nekem is voltak érdekes dolgok az Android 14 telepítése után, például sokszor összeomlott a Viber, amiben elég rég nem volt mentés. Meg akartam nyitni egy beszélgetést, majd puff, kilépett. Aztán ezt sokszor megcsinálta, majd a teló felajánlotta, hogy érzékeli sokszor összeomlott, és hogy mély altassuk-e. Mondom OK. Mély altatta, majd utána elindítottam, és aztán már nem omlott össze. De nagyon nehéz volt rávenni arra is, hogy csináljon biztonsági mentést a beszélgetésekről, tehát még mindig nem volt valami OK. Egyszer sikerült, na, mondom OK. A másik furcsaság, hogy a Messengerben sok képet elküldtem egy barátomnak, és amikor görgetem a képeknél, akkor iszonyatosan akadozik. De csak ott. Úgyhogy begorombultam, megcsináltam a biztonsági mentéseket, és csak a névjegyeket, az üzeneteket, és a hívásnaplókat mentettem csak le, a többit nem. Majd gyári visszaállítás, wipe cache, és újra belaktam. Kicsit idegesítő a sok beállítás, de azóta jónak tűnik. A Messenger akadozás még mindig megvan ott a képeknél, de a Viber azóta jó. Úgyhogy lehet hogy csak annyi volt, hogy az új rendszer miatt friss appokkal kellett újra belakni a rendszert.
És van egy idegesítő probléma is, remélem tudtok benne segíteni, A régi Android 13-nál felajánlotta a rendszer, hogy a második PIN kód beírásánál, amit a teló feloldásakor kell beírni, nem kell OK gombot nyomni. (Én nem ujjlenyomatot használok, hanem PIN-t, mert üvegfólia van a kijelzőn.) Ez régen működött, de a factory reset óta nem megy. Mind a két PIN kód beírásakor meg kell nyomni az OK-t. És az Istennek nem találom a beállítást, hogy hol lehet ezt beállítani, hogy a második PIN-nél ne kelljen OK-t nyomni. Tudnátok ebben segíteni? :)

"Failure is always an option." Adam Savage

(#12045) petymeg válasza Tatu-1981 (#12000) üzenetére


petymeg
addikt

Én 22U 256-ról váltottam 23U 512-re, még februárban, mert kinőttem a tárhelyet. Olyan nagy változást nem tapasztaltam.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#12046) AuraSync válasza petymeg (#12045) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Mit tárolsz ennyi mindent a telón ha szabad megkérdezni? :F

Ha képek/videókról van szó nem lenne biztonságosabb lementeni külső winyóra vagy penyóra vagy SSD-re vagy felhőbe?

Nekem még a régi 128-as telóim sem voltak félig sem. :DDD

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#12047) rjg válasza AndrewTdi (#12043) üzenetére


rjg
őstag

Valószínűleg. Nekem egy nappal később jelzett, mint a többieknek a gyár CSC-vel és gond nélkül lejött és fel is települt.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#12048) AndrewTdi válasza rjg (#12047) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Van ötleted esetleg mit tegyek? :)

(#12049) rjg válasza AndrewTdi (#12048) üzenetére


rjg
őstag

Sajnos Samsungban nem vagyok annyira otthon, de így hirtelen rákeresve ezt találtam: "To check if an update is available for your phone, open the Settings app, navigate to Software update, and tap Download and install. You can also check for the latest update in our firmware archive and install it on your phone using a Windows PC and a USB cable." Hátha segít.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#12050) DeFence válasza Sumptuous (#11980) üzenetére


DeFence
tag

Én meg pont azért vágytam a Magic5-re hogy végre nem Samsung lesz, S10+, S21 volt sorban és direkt mást akartam. Videók tesztek alapján meggyőző volt a Honor.
Csak a Telekom kibaszott velem és sok más emberrel is.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 Ultra 5G, Galaxy Watch 4 Classic

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.