Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11701) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Hali! Két gondom lenne: van egy Dlink DI-524-es routerem... Eddig az volt, hogy a wifi működött ugyan, de nekem a telefonommal (Se Live with walkman android 4.0.4) nagyon rossz volt a net, darabosan töltött, kb ötször kellett frissíteni hogy meg tudjak nézni vmit, a videózásról nem is beszélve... Most akartam volna beállítani, de az admin felület nem működik, nem tudok bejelentkezni (megváltoztattam az eredetiről, de leírtam hogy mire, és azzal sem működött)... Gondoltam tolok neki egy ressetet... Ez arra volt jó, hogy a wifi jelszó eltűnt, szóval védetlen a hálózat, azonban admin+semmi jelszóval nem lép be az admin felületre... Tanácstalan vagyok mit csináljak, a net még ugyanúgy rossz a telefonnal (egyébként laptoppal nem volt gond, szóval nem tudom hogy a teló vagy a router-e a hibás, de mindenhol máshol jó a telefonom wifije...).. Hiába ressetelem, nem tudok belépni az admin felületbe, és vmiért nekem nem 192.168.0.1 hanem 192.168.1.254, vmi pirreli login, de ze régen is így volt, furcsálottam is... a 192.168.0.1-re egyébként csak a google találatokat dobja ki, meg néha azt írja hogy nem tud hozzá csatlakozni.... Mit tegyek, hogy bejussak az admin felületbe, és ott mit állítsak, hogy működjön a wifi a telefonommal?
Köszönöm előre is a segítő hszekt :R

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#11702) csixy


csixy
addikt

Peti010 !

1./ a./ A hálókártya hibátlan az eszközkezelőben?
b./A hálózati kapcsolatok-helyi kapcsolat-tulajdonságok-TCP/IP protokoll-tulajdonságok
- IP-cím automatikus kérése
- DNS kiszolgáló IP címének automatikus kérése
2./ A router DHCP-n osztja az igazságot?
-ha kábel neted van,most nem szabad beklónozni a routerbe az uj hálókártya MAC címét, hanem a régit kell megtartani.

3./ Jó az UTP kábel ? , Próbáld másik "egyenes" UTP kábellel.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#11703) RaPiDsHaRe


RaPiDsHaRe
aktív tag

Sziasztok!

Digi nettel van egy olyan gond, hogy a router nem akar felcsatlakozni a netre (a router bevan állítva, és működik). Mi lehet a gond?

(#11704) Intruder2k5 válasza RaPiDsHaRe (#11703) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Milyen router? Log-ot nézted?

(#11705) RaPiDsHaRe válasza Intruder2k5 (#11704) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Netgear, régebbi típus.
Lag-ot nem néztem. Én is csak távsegítséget nyújtok.

[ Szerkesztve ]

(#11706) Intruder2k5 válasza RaPiDsHaRe (#11705) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja, hát akkor nézzék meg!

(#11707) RaPiDsHaRe válasza Intruder2k5 (#11706) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Hát az lehet problémás lesz, nem nagyon ért az ilyenekhez. És nem is szereti piszkálni a routert.

(#11708) Intruder2k5 válasza RaPiDsHaRe (#11707) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor hívja fel a DIGI-t! Ha nem ért hozzá, akkor akár a beállítást is elronthatta...

[ Szerkesztve ]

(#11709) RaPiDsHaRe válasza Intruder2k5 (#11708) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Megmondom. Máskor is volt ilyen, és akkoris valamit állítottak rajta, és megoldódott a probléma. Már elfelejtette mit állítottak.
Annyi volt, hogy az ünnepek előtt a router ki lett húzva, a hálózatból, ma délután bekapcsolták és nem csatlakozott fel a netre. (albérlet.)

[ Szerkesztve ]

(#11710) Intruder2k5 válasza RaPiDsHaRe (#11709) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK, de az meg ki tudja, hogy mi volt... Ezen kívül nem is nálad van a router, és a gazdája meg belenézni is fél, akkor hogy lehet segíteni...? Ilyen esetekre mondják, hogy "Forduljon szakemberhez!"

(#11711) RaPiDsHaRe válasza Intruder2k5 (#11710) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Most hívtak, és meg oldódott magától. Ezek szerint csak várni kellett.

(#11712) Winne


Winne
nagyúr

Üdv!

Segítség kellene. WDS-t szeretnék használni két 740N-es TP-Link router között, de egyszerűen nem működik sehogy sem, nem kap ip-t a második router, de nem tudom mit rontok el. Most elhoztam hozzám barátnőméktől, itthon openwrt-s 1043ND van, erre mennék fel a 740N-el. Kitallózom, rámegyek a csatlakozásra , 11-es csatornára rakom mindkettőt, de megy a net sehogy, dhcp-n próbáltam már beírni azt a DNS-t, amit az első router is használ, de semmi sem változik. Valakinek valami tipp? Az első routeren is kell engedélyezni a WDS-t és csatlakozni, vagy elég a másodikon?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#11713) T_Stark


T_Stark
őstag

Üdv!

Adott egy zsír új TP-Link WR743ND nevű csoda. UPC net, modem rákötve a router WAN portjára, laptop rákötve a LAN portra.

Böngészőben próbálok belépni a router menüjébe, beírom hogy 192.168.1.1, tölt egy darabig, aztán semmi.

Már volt resetelve, modem is újraindítva, router is, gép is, már végigpróbáltam az összes LAN portot, net van rajta keresztül, csak a menübe nem akar az Istennek sem belépni. Ilyenkor mit lehet vele kezdeni? :W

(#11714) rasky válasza T_Stark (#11713) üzenetére


rasky
senior tag

192.168.0.1?

(#11715) T_Stark válasza rasky (#11714) üzenetére


T_Stark
őstag

Próbáltam, úgy sem jött be.

(#11716) Tosee válasza T_Stark (#11713) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv!

Próbáld a 192.168.0.1 es címen!

Közben megelőztek...

Akkor start > futtatás > cmd
Írd be: ipconfig /all
Nézd meg az alapértelmezett átjáró sorát, és azon a címen próbáld elérni az admin felületet!

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#11717) T_Stark válasza Tosee (#11716) üzenetére


T_Stark
őstag

Köszi, ezt holnap kipróbálom. Nem az enyém a router, és már nem vagyok ott.
Ha van még valakinek ötlete ne tartsa magában, holnap végigpróbálom mindet.

(#11718) Winne válasza Winne (#11712) üzenetére


Winne
nagyúr

Hátha lesz valakinek hasonló gondja: [link]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#11719) Zsocó


Zsocó
aktív tag

A következő a probléma: Adott egy TP-Link TL-WR740N router. Bizonyos időközönként meg-meg szakad a kapcsolat. Ha nem is szakad meg nem tudok rá csatlakozni, csak ha ki-be kapcsolom a routert, vagy resetelem. Vélemények? Lehet a router szar? Esetleg ha cseréltetem, akkor már legyen egy 741ND? A kettő termék között mi a különbség?

(#11720) zoli921117


zoli921117
csendes tag

Sziasztok!
A router beállításával kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. Új internet előfizetésünk van, és ehhez külön be kéne állítani a routert, de már próbáltam minden lehetséges beállítást a böngészőben is az IP cím beírásával, nem sikerült internetkapcsolatot létesíteni. Próbáltam a hátulján lévő kis gombbal újraindítani csomószor, de úgy se lett jó. Ha rámegyek a hibaelhárításra, azt írja, a DNS kiszolgáló nem válaszol. Mi lehet még a probléma?
Köszi a segítséget előre is!

(#11721) zoli921117 válasza zoli921117 (#11720) üzenetére


zoli921117
csendes tag

A moden típusa: Cisco EPC3208
A router típusa: TP-Link TL-WR740N
Az internet pedig UPC-s, ha számít valamit :)

(#11722) Zsocó


Zsocó
aktív tag

Az van, ha hatótávolságon kívülre megyek és megszakad a jel, akkor csak úgy tudok újra csatlakozni, ha a routert ki-be kapcsolom. Na ez miért van?
TP-Link TL-WR740N

(#11723) T_Stark válasza T_Stark (#11717) üzenetére


T_Stark
őstag

Na kínlódtam vele megint pár órát: eredmény semmi.
Akármit csinálok vele. Egyszer nagynehezen belépett a menübe, mikor már mindent elállítgattam, de net akkor nem volt vele, azt írta nincs WAN...
Mikor a beállítások megváltoztatása után újraindult, utána már megint nem lépett be sehogy...
Megy vissza a boltba, hátha kicserélik másfajtára. TP-Link-et többet soha.

(#11724) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok.

Asus RT-G32 típusú routerrel lenne gond. Egyik napról a másikra jött elő a hiba, elméletileg semmit nem mókoltak a routerrel.

Működik teljesen, de az internetet képtelen megosztani!

A WAN led világít a kábelt érzékeli. A PPPOE kapcsolatot is felépíti, nem kapok hibaüzenetet. Ezután viszont semmi. Képtelen továbblökni a netet. Próbáltam kábellel, wi-fi-vel, egyikkel sem megy.

Természetesen restart már volt, ez sem segített.

Tippek?

Előre is köszi.

(#11725) futár válasza zoli921117 (#11721) üzenetére


futár
aktív tag

szia,

ha kábeles a neted, akkor lehetséges, hogy a számítógép MAC-je alapján azonosítottak. Kipróbáltad MAC klónozással is? A routert utólag akarod beüzemelni, vagy korábban már működött?

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#11726) futár válasza zoli921117 (#11721) üzenetére


futár
aktív tag

:)

[ Szerkesztve ]

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#11727) futár válasza zoli921117 (#11721) üzenetére


futár
aktív tag

:)

[ Szerkesztve ]

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#11728) futár válasza q13579 (#11724) üzenetére


futár
aktív tag

Firmware upgrade a gyártói oldalról???

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#11729) futár válasza T_Stark (#11723) üzenetére


futár
aktív tag

3-4 éve használok hiba nélkül TP-Linket. Esetleg a notebook hálókártyájában nincs beállítva egy IP cím, vagy ha beállítasz egy IP-t akkor sem jó?

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#11730) T_Stark válasza futár (#11729) üzenetére


T_Stark
őstag

Nekem is van egy kb 4 éves TP-Link amivel semmi baj, de ez az új egy trágya...
Próbáltuk IP-t is állítani, két különböző notebokkal is kipróbáltuk, utána áthoztuk hozzám és megnéztük az én modememre és asztali gépemre kötve is, semmi eredmény.

[ Szerkesztve ]

(#11731) Team64


Team64
csendes tag

üdv mindenkinek! Nekem egy olyan érdekes problémám lenne amire remélem ti tudtok vmi megoldást! Van egy wifis Linksys WRT54G v7 routerem,ami tökéletesen müködik kábellel és a wifi is. Viszont lett egy SonyEricsson ARC telóm,amivel ha rácsatlakozok wifire,kb 10-15 mp után villogni kezd mint a karácsonyfa,olyan mintha ujraindulna a router...aztan megint csatlakozik,majd pár mp után megint ugyan ez!Először azt hittem a routerrel van gond,de kiprobáltam másik telóval és semmi baja,tökéletesen teszi a dolgát!Aztán a másik gondolatom,hogy a telómmal van a baj...De ez sem jött be,mert másik 3 routerre probléma nélkül csatlakozik! rem.érthetöen írtam le. :D légyszi,ha van valakinek ölete segítsen,mert nem akarok másikat venni. köszi,üdv mindenkinek

(#11732) futár válasza Team64 (#11731) üzenetére


futár
aktív tag

az egy régebbi router és vélhetően nem tudja azt a sebességet a telóval. Vedd le a routerben a WiFi sebességét 54 Mbps-ről 11 Mbps-re. Ez a 802.11b szabvány.

[ Szerkesztve ]

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#11733) drr


drr
őstag

Sziasztok!

Kinek van tapasztalata router lefedettséggel kapcsolatban vályogházban vagy épületben? Igaz, hogy a vályog rettenetesen árnyékol?

(#11734) Intruder2k5 válasza drr (#11733) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Már a vastagságából adódóan is, illetve ha nedves akkor még inkább! Mondjuk, ha ilyen vastag lenne, akkor szerintem a tégla is hasonlóképpen viselkedne!

[ Szerkesztve ]

(#11735) Wind-Storm válasza Team64 (#11731) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Csatornaátállítást próbáltál már?
Mikori firmware van rajta?

Ha nem 07/09/2009 Ver.7.00.8 a verziószáma, akkor itt a legújabb gyári rá: [link]

[ Szerkesztve ]

(#11736) Assasin_


Assasin_
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne hogy vettem egy Asus rt-n10lx routert és néha van internet néha nincs tuti hogy nem a szolgáltatóval van a baj mert ezt irja ki és nem tudok rájönni hogy mi a baja mert automatic ipre van beállitva

You have set the wrong dynamic or static IP address for your RT-N10LX.

(#11737) futár válasza drr (#11733) üzenetére


futár
aktív tag

teljesen igaz, nálam 3 routerrel tudtam megoldani a teljes lefedettséget. Léteznek drágább típusok, amik garantáltan átlátnak 2-3 falon, de árban jobban jársz, ha több routert használsz.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#11738) Assasin_ válasza Assasin_ (#11736) üzenetére


Assasin_
aktív tag

kb óránként ledobb és utána rányomok hogy automatic ip tölt egy kicsit és jó lesz ezzel mit lehetne kezdeni?

(#11739) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Hali!
Beszart a routerem, tudnátok segítenui, hogy melyik routert vegyem, mind a 4 router 4 ezer Ft lenne:
Belkin F5D7230-4 ver.4000yy
Belkin F5D7231-4 ver.1104de
Netgear WGR614 v7
NetgearWPN824

A legfontosabb nekem, hogy viszonylag nagy legyen a hatótávja, melyik ezek közül a legjobb?

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#11740) Gubek-Einste válasza GeryFlash (#11739) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A kérdesedet inkább ITT tedd fel.

Egyébként inkább legyen a Netgear ha nagyon muszáj választani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#11741) Gehyhun


Gehyhun
csendes tag

Üdv!
Egy kis segítségre lenne szükségem! Sikerült ma vásárolnom egy Tplink TL-WR841ND típusú routert. Eddig a gép az internetre egy Dlink DSL-360R modemen keresztül csatlakozott. Sikerült mindent beállítani,a routert látja a gép és a router is a modemet, de mégsem csatlakozik a router a netre a következő hibaüzenetek vannak a system logban:
NOTICE Standard authentication.
1st day 00:00:30 PPP INFO sent [PADI Host-Uniq(0x00000266)]
1st day 00:00:35 PPP INFO sent [PADI Host-Uniq(0x00000266)]
1st day 00:00:45 PPP INFO sent [PADI Host-Uniq(0x00000266)]
1st day 00:01:05 PPP ERROR Timeout waiting for PADO packets
1st day 00:01:15 PPP NOTICE Standard authentication.
1st day 00:01:15 PPP INFO sent [PADI Host-Uniq(0x00000269)]
1st day 00:01:20 PPP INFO sent [PADI Host-Uniq(0x00000269)]
1st day 00:01:30 PPP INFO sent [PADI Host-Uniq(0x00000269)]
1st day 00:01:50 PPP ERROR Timeout waiting for PADO packets

Előre köszönök minden segítséget!

(#11742) Intruder2k5 válasza Gehyhun (#11741) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Tipikus TP-LINK + DSL-360R hiba, Te vagy a 74329-dik ezzel a gonddal! :)

Valószínűleg gyengélkedik a modemed, és a TP-LINK routerek erre különösen háklisak, és nem képesek felcsatlakozni a netre! Router vagy modem csere lesz a megoldás, mást nem tudsz vele tenni!

Mellesleg érdekes, hogy nem csak DSL360R modemmel, hanem a modem nélküli szintén PPPoE-s DIGI nettel is többször kijönnek ezek a PADI-s hibák TP-LINK-el!

Itt jön ki az ár érték aránya! Olcsó, de... Na mindegy!

[ Szerkesztve ]

(#11743) Gehyhun válasza Intruder2k5 (#11742) üzenetére


Gehyhun
csendes tag

Köszönöm szépen a hipergyors választ! :D Reméltem, hogy nem kell modemet cserélni, de így jártam. :S Van egy vadonatúj modem itthon, az lesz betéve. :)

(#11744) Assasin_


Assasin_
aktív tag

Valaki????

Sziasztok!
Egy olyan problémám lenne hogy vettem egy Asus rt-n10lx routert és néha van internet néha nincs tuti hogy nem a szolgáltatóval van a baj mert ezt irja ki és nem tudok rájönni hogy mi a baja mert automatic ipre van beállitva
You have set the wrong dynamic or static IP address for your RT-N10LX.

[ Szerkesztve ]

(#11745) Intruder2k5 válasza Gehyhun (#11743) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szívesen! Remélem ezek után azért jó lesz! :)

(#11746) Intruder2k5 válasza Assasin_ (#11744) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Firmware frissítéssel próbálkoztál már?

(#11747) Assasin_ válasza Intruder2k5 (#11746) üzenetére


Assasin_
aktív tag

Szia nem azt hol tudom frissiteni?

(#11748) Intruder2k5 válasza Assasin_ (#11747) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ehh... Ezt nem Neked akartam írni, csak a másik topikban is hasonló a téma!

Pillanat...:)

[ Szerkesztve ]

(#11749) Assasin_ válasza Intruder2k5 (#11748) üzenetére


Assasin_
aktív tag

Oké köszönüm a segitséged vissza térhetnénk rá holnap mert most nincs nálam a router de holnap megnézem és irok köszönöm

(#11750) Intruder2k5 válasza Assasin_ (#11747) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tehát először is le kell töltsd a legújabb fw-t az ASUS weboldaláról, ami a jelek szerint ez lesz! Miután lejött, kicsomagolod, és a router admin felületén a Firmware Upgrade menüben betallózod, és feltöltöd! Ez eltart 1-2 percig, aztán a router újra fog indulni! Ezt a menüpontot elvileg az Administration - Firmware Upgrade alatt találod!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.