Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11651) jegenye77


jegenye77
addikt

Bocs 2 lett!
Ha már kettő lett!
Németországban vagyok és FritzBox 6340 cable a routerem.
Ehhez adtak valami vírusirtót 3 hónapig ingyen de én ezt szeretném eltávolítani.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#11652) trufa12 válasza Tosee (#11646) üzenetére


trufa12
addikt

HÁT EZ AZ :(
hogy nem telepíti ennyit én is tudok :S de sajnos nem jött össze

simán nem talált semmit és kész
pedig biosba be van kapcsolva a wifi kártya:S

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#11653) Wind-Storm válasza trufa12 (#11652) üzenetére


Wind-Storm
őstag

(#11654) Intruder2k5 válasza jegenye77 (#11650) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A másik keresőből! :)

Milyen routered van egyébként?

szerk.:
Ehh, nekem meg a Firefox az első hsz-ed hozta a topikban utolsónak, de már látom a választ is a kérdésre! Azt a vasat viszont nem ismerem...

[ Szerkesztve ]

(#11655) trufa12 válasza trufa12 (#11652) üzenetére


trufa12
addikt

Megoldódott másik driver kellett -.- pedig idáig az is megfelelt neki amit használtam
de a másik fajtája kellett most neki . hát érdekes dolog ez a számításteknika , mondja azt valaki nincs lelke a gépeknek :C

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#11656) csixy válasza jegenye77 (#11650) üzenetére


csixy
addikt

Hát a szokásost:
192.168.178.1
vagy:
http://fritz.box/

Handbuch:

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#11657) csixy


csixy
addikt

na .... életemben először rövidítettem linket , minden kezdet nehéz

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#11658) jegenye77 válasza csixy (#11656) üzenetére


jegenye77
addikt

Igen ez meg is lett csak sajnos nem találtam semmi olyan beállítást,ahol le lehetne tiltani a tűzfalát.
Olyan gondom van,hogy steam-en nem tudok csatlakozni EGY személyhez!Minden ismerősömmel tudok csak egyetlen egyel nem.Se ha ő hív engem se ha én.Ha más hív meg mind a kettőnket akkor oda tudunk csatlakozni.
Itt lakunk egy lépcsőházban Németországban.Kb 6 hónapig nála laktam és akkor nem volt semmi gond.Egy router-re csatlakoztunk és ment simán.
Nemrég elköltöztem és azóta nem tudunk csatlakozni /MW3/
Természetesen itt másik előfizetésem van.
Már mind a ketten újra raktuk a Win-t és a játékot is de továbbra sem jó.
Ez volt az utolsó ötletem de nem tudtam állítani semmit. :(

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#11659) rasky


rasky
senior tag

Vettem egy TPLINK 841N v8 típusú routert. Este általában áramtalanítok mindent, reggel visszakapcsolom, viszont visszakapcsolás után 30 perc kell a routernek, hogy internetet biztosítson, de minimum 15 perc. Ez miért van? Addig csak connecting... szerepel a statusnál.

A másik probléma: random időközönként megszakad az internet kapcsolat, és megint várhatok a kapcsolódásra....pppoe keresztül kapcsolódok az internethez, ami 15/1 mbps sebességű, tehát bírnia kell.

(#11660) Intruder2k5 válasza rasky (#11659) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát igen, már megint TP-LINK + PPPoE, a lehetetlen párosítás! Véletlenül nem D-LINK DSL360R modemed van? A régebbi szürke-kék színű, b3 vagy c3 verzió...

(#11661) rasky válasza Intruder2k5 (#11660) üzenetére


rasky
senior tag

Dede a b3 verzió..

(#11662) Intruder2k5 válasza rasky (#11661) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Minden bizonnyal az haldoklik, és ezt a TP-LINK család nagyon nehezen tolerálja! Egy modem csere 90%-os bizonyossággal megoldja ezt a gondot...

(#11663) rasky válasza Intruder2k5 (#11662) üzenetére


rasky
senior tag

Értem, köszönöm az infót. Az smc 54mpbs routeremmel nem volt gond, még meglátom mi lesz, hogy megválok e tőle vagy nem. Ilyenkor a t-home nem cseréli a modemet vajon díjmentesen? Mert tőlük van, mint 0 Ftos induló csomag még anno..

(#11664) Intruder2k5 válasza rasky (#11663) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Alapból mindig megkérdezik, hogy használsz-e routert, és ha igent mondasz, akkor kipróbáltatják router nélkül, és ha azt mondod, hogy úgy jó, akkor lepattintanak, de van egy megoldás a dologra!

Csináld azt, hogy az elkövetkező 2-3 napban, naponta többször húzd ki a telefonkábelt a modemből, majd 5-10 perc múlva dugd vissza! Aztán a 2-3 nap elteltével hívd fel őket, és mondd azt, hogy naponta több alkalommal szakad a net, és a csatlakozás is hosszú időt vesz igénybe, ami akár 10 perc is szokott lenni szakadás után! Ezt ők is látni fogják a logokban, hogy valóban vannak szakadások, és ki fogják cserélni a modemet! A kiküldött szerelőnek meg mondd meg, ha próbálgatja, hogy van amikor órákig jó, aztán kész megint eldobja... Úgysem fog annyit ott ülni, és kísérletezni, hanem kicseréli majd a modemet!

Ez persze csak akkor igaz, ha szerződés szerint a modem az övéké, ezt Neked kell tudni!

Vagy vehetsz egyet saját pénzen, ami körülbelül 6k újonnan!

Nekem anno az Invitel úgy cserélgette, mint az alsóneműt... Bejelentettem a hibát, már jöttek is az új modemmel! Mivel azonban más probléma volt, ismét kiküldtek egy szerelőt, aki megint hozott egy modemet, de ő már be sem jött, csak a kapuban odaadta a családnak, hogy majd cseréljük ki... Persze a "régi" mindig ott maradt nálam! Bent az asztalon gyűjtöttem a modemeket, még aztán egyszer kijött valaki, aki meg is javította a vonali hibát!

[ Szerkesztve ]

(#11665) rasky válasza Intruder2k5 (#11664) üzenetére


rasky
senior tag

Ez a modem már amúgy is kb 7-8 éves.

(#11666) Intruder2k5 válasza rasky (#11665) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor meg főleg itt az idő a cserére...

(#11667) Gubek-Einste válasza Intruder2k5 (#11664) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ennek a kábel ki/be húzogatásnak meg van az a veszélye, hogy kiszállás helyett egyszerűen visszarakják 5 vagy 10 megára a netet arra hivatkozva, hogy nem bírja hálózat a 15-öt és ezért vannak a szakadozások.

Még meg vannak az Invitel-től kapott modemek?
Ha igen szívesen néznék egy képet amelyen az összes szerepel. Elég vicces látvány lehetett úgy együtt.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#11668) Intruder2k5 válasza Gubek-Einste (#11667) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Eddig senkivel sem történt ilyen, akinek ezt tanácsoltam! Arról nem is beszélve, hogy ezt nem csak a szakadások alapján bírálják el, hanem a vonal paraméterei (snr, csillapítás, zaj) alapján, amik nála elvileg jók, hiszen router nélkül stabil a vonala! Ha ránéz egy technikus, az láthatja is, hogy a paraméterek nem indokolnak ilyen szakadásokat, ergo csak a modem lehet a hunyó! Na persze, ha valóban szar a vonala, az más helyzet, de akkor is erősen kétlem, hogy mindenféle próbálkozás nélkül első lépésben visszaveszik a sebességet, ami ráadásul évek óta ment rendesen!

A modemek nincsenek meg, mivel mindegyikre azt mondták, hogy rossz, illetve el nem szállították azokat, így veszélyes hulladékként megsemmisítettem azokat! Amúgy sem volt minek őrizgessem, már régen nincs DSL netem! ;-)

(#11669) montressor


montressor
aktív tag

hali

segitseget kernek, mert mar hajam tepem :(
van egy adsl kapcsolat 4MB/s es, van egy huawei smartax modem es volt (mert kinyiffant) egy d-link 360 -as router. Na most probaltam airport-tal osszedobni a netet, de az a nyomorult nem v. nagyon ritkan hajlando csatlakozni es akkor is tetu lassu a net...
Probaltam egy zsir uj linksys e900-assal is, ami szepen csatlakozik, viszont hasznalhatattlanul (ertsd: egyszeruen nem megy, toltoget, aztan az oldalbol megjelenik egy sor es annyi) lassu a net.
Ellenben ha a laptopon csinalok egy pppoe kapcsolatot, akkor minden okes.
Egyszeruen nem ertem mi van :O :O
Mi lehet a gond?

Valamint az is erdekes, h az uj e900as konfig oldala is veszesen lassan jon be LAN-on keresztul :(

sos 5leteket varok es koszi elore is

(#11670) Intruder2k5 válasza montressor (#11669) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Cserélj drivert a gép hálózati adapterén...

(#11671) montressor válasza Intruder2k5 (#11670) üzenetére


montressor
aktív tag

hogy tetszik mondani? ugy erted, h alaptopen? ezzel az a gaz, h nem a laptop a gond, metr masik geppel se megy, se pc-vel se mac-cal....

[ Szerkesztve ]

(#11672) Intruder2k5 válasza montressor (#11671) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kábelt cseréltél már a router és a gép közt? Vagy minden gépet más kábellel pórbáltál? A routert most próbáltad először, vagy eddig jó volt?

(#11673) montressor válasza Intruder2k5 (#11672) üzenetére


montressor
aktív tag

kabelt nem csereltem, de nem tunik rossz 5letnek, kiprobalom
a routerek ujak, mind a ketto vadi uj. Elkepzelheto olyan szitu, h a regi modem es az uj routerek ppoe 'szabvanyaban' elter vm, es emiatt nem akar menni?

[ Szerkesztve ]

(#11674) Intruder2k5 válasza montressor (#11673) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, ilyen nincs!

(#11675) montressor válasza Intruder2k5 (#11674) üzenetére


montressor
aktív tag

koszi

(#11676) narii


narii
tag

Sziasztok !

Olyan problémám van, hogy egyik este elment a net, kihúztam a kábelt és látom, hogy a kis pöcök letört a kábelről, visszadugtam így és egy jó 5 perc múlva visszajött a net, majd reggel megint nem volt,..

A letöltés lassú, ezt megoldottam egy router resettel, de ez is csak egy ideig volt megoldás, kipróbáltam egy másik kábellal összekötni a gépet és a routert, ez se hatotta meg.

D-link DWL-922

Esetleg a hálókártyám szállt el ?

üdv.

(#11677) Szajo


Szajo
őstag

Sziasztok, vettem egy TP-Link TD-W8101G routermodemet és nem tudom behangolni rá az internetemet... miaz a VPI VCI? Hogy állítsam be hogy jó legyen nem tudnátok segíteni?

(#11678) Intruder2k5 válasza Szajo (#11677) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az bizony nem mellékes ADSL nethez! Milyen ADSL-ed van? T-Home, Invitel?

(#11679) Szajo válasza Intruder2k5 (#11678) üzenetére


Szajo
őstag

GTS Datanet, de akárhogy próbáltam akármilyen beállításokkal, VPI VCI 1;32 PVC 0-n PVC2-n de van 7ig azt sem tudom melyik micsoda igazából... a felhasználó jelszót 100% jól írtam be, ez nem lehet hiba!

(#11680) Intruder2k5 válasza Szajo (#11679) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azt én sem tudom, de szerintem az a T beállításait használja! A pontos értékekben a szolgáltató tudna segíteni, persze lehet ezért külön díjat számolnak fel, mivel nem az Ő eszközük!

(#11681) Szajo válasza Intruder2k5 (#11680) üzenetére


Szajo
őstag

5éve adták ezt a modemet, egy D-Link DSL-360R és 10megás netet már aligha bírja főleg ilyen távból... ezért "vettem" egyet igazából még nincs kifizetve vissza tudom vinni. Vegyek inkább sima modemet? Vagy ha felhívom őket ők küldenek egy korszerűbbet?

(#11682) Intruder2k5 válasza Szajo (#11681) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudom, nem ismerem a GTS ADSL szolgáltatását! Van amelyik egyből ad új modemet ha a régi vacakol, de van olyan is, ahol a modem a Te tulajdonod, és Neked kell cserélni, ha elromlik!

Ha valaki, akkor dchard tud majd segíteni ebben a kérdésben... Mármint az értékek ügyében!

[ Szerkesztve ]

(#11683) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Elutaztam ismerősökhöz és vittem nekik egy TP-Link WR340GD routert, mert nem volt eddig wifijük. Otthon kipróbáltam a routert a saját UPC-s netemen, amely dinamikus IP-t használ és minden tökéletes volt. Előre be is konfiguráltam amit lehet.
Itt bedugom és semmi, nem csatlakozik a nethez akármit csinálok. A szolgáltató errefelé a Tarr Kft és külsőre egy tök ugyanolyan Cisco kábelmodem van a szobában, mint ami nekem is otthon. Ha erre kábellel bármilyen laptopot rákötök, az azonnal kap IP-t és megy a net. Ha a routert dugom rá, az sosem. A webes felülete elérhető, konfigurálható. Status oldalon az üzenet folyton: WAN is disconnected.

Próbáltam már MAC klónozást is, bár szerintem semmi értelme, mivel amint írtam bármilyen gépet kötök a modemre, az kap IP-t. A sajátom is, amit még sosem láthatott a szolgáltató modeme eddig.

Létezik hogy amíg ideértem bekrepált a router? Esetleg jobb ötlet / tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

(#11684) Gubek-Einste válasza sing1ep1ayer (#11683) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csinálj egy reset-et kezdésnek, majd egy teljes konfig alapoktól.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#11685) sing1ep1ayer válasza Gubek-Einste (#11684) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Megvolt, még a firmware-t is frissítettem ráadásképp és biztos ami biztos a modemet is újraindítottam. Próbálkoztam dinamikus IP helyett statikussal is az ipconfigból kiolvasott címeket megadva, de egy helyben toporgok, ezt se fogadja el, nem akar működni a WAN. Végső elkeseredésemben az MTU mérettel játszottam, de sem az 1500, sem az 1492, sem az 1440 nem hoz változást. :s Akkor dobom el az agyam, ha hazaviszem a routert és ott tökéletesen működik majd.

Esetleg ha valaki Tapolca környékéről szintén náluk fizet elő kábelnetre és megosztja a kapcsolatot routerrel, az leírhatná, hogy van-e valami nagyon spéci dolog, amit be kellett állítani, mert nekem már semmi ötletem.

(#11686) csixy válasza sing1ep1ayer (#11683) üzenetére


csixy
addikt

Nem lehet-e,hogy a router alap LAN IP-je ütközik modem saját IP-jével?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#11687) csixy


csixy
addikt

Magyarán a router lan alhálozat IP-t tedd máhova ,Legyen DHCP.A WAN legyen dinamikus ,és nincs-e ott még valami renew ,vagy aktivál gomb a WAN menüben?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#11688) trialboj


trialboj
őstag

Tud valaki használható segítséget adni, hogy tudjam jelszó védetté tenni a wireless hálózatot, úgy hogy csak 1 szaros jelszót kérjen, ha valaki csatlakozni szeretne, ne keljen a nasan keresztül megkerülni a fél világot. win xp win 7 okos telefon is tudjon csatlakozni, jelszó megadás után.

A router TL-WR541G

köszönöm

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#11689) Komi28


Komi28
senior tag

Sziasztok! Van egy D-link dir 825 router. Ehhez csatlakoztatnám a dns-313-t. Egy héttel ezelőttig mentek rendesen. Leformáztam a vinyót majd próbáltam csatlakoztatni a routerhez, hogy feltelepítsem rá a dolgokat. Sajnos azóta nem látja-találja a router a dns-313-t. Volt ujra formázás, reset mindenen de nem segít rajta, win7 alatt látom a vinyót sb-n rádugva, de a routeren keresztül nem.
Valakinek valami ötlete?

(#11690) sing1ep1ayer válasza csixy (#11687) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

A modem IP-je 77.111.176.1, a router pedig alapból a 192.168.0.1-en van, amit én átállítottam 192.168.7.207-re, szóval nem igazán ütközhetnek.

(#11691) yuri90


yuri90
tag

Helló,van egy olyan problémám hogy adott egy router amihez 2 gép van csatlakoztatva kábellel.Megnéztük a 2 gép ip címét és ugyanazt írja ki.Meg lehetne változtatni az egyik gép ip címét? Mert pl ha az egyik gépről regisztrálnak valahova akkor az én gépemről már nem tudok mert azon az ip címen már regeltek :W .Ötletek?

(#11692) Intruder2k5 válasza yuri90 (#11691) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez csak akkor lehetséges, ha a netszolgáltatód eleve több WAN IP címet biztosít az előfizetéshez!

(#11693) sing1ep1ayer válasza trialboj (#11688) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

A beállításaiban (amit alapból úgy érsz el, hogy böngésző címsorába a 192.168.1.1-et írod) a Wireless -> Wireless settings oldalra menj. Ott pipáld ki az Enable Wireless Security-t.

Alatta a Security Type legyen WPA2-PSK
Titkosítási módszernek pedig AES-t válassz és adj meg egy jelszót, aztán Save és kész is vagy.

(#11694) yuri90 válasza Intruder2k5 (#11692) üzenetére


yuri90
tag

Digi netem van,amihez nem adtak routert.Azt én vettem mellé.

(#11695) Gubek-Einste válasza yuri90 (#11691) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A router-nek pont az a lényege, hogy egy publikus IP cím mögé sorol be több gépet egy közös alhálózatba.

Külön IP cím a regisztrációhoz:
1, Regisztráció idejére csak az egyik majd a másik gép rádugása a modemre.
2, Két regisztráció közt modem/router újraindítás, hogy új IP címet kapjon a router, kábelnetnél nem igazán járható út mivel ott sokszor a korábbit kapod vissza.
3; Ha szolgáltató több IP címet biztosít az előfizetéshez (Pl. UPC FP50/60/120) egy switch használat így mindig külön IP fognak menni a gépek de hátránya, hogy a gépek között nem lesz belső hálózati kapcsolat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#11696) hitman43


hitman43
csendes tag

Sziasztok!
Most vettem egy Cisco WAG320N modem + routert.
ADSL internetem van, invitel területen. 15 Mbps-os csomagra váltottam. Le is cserélték a régi modemem egy Huawei MT880i-re. Meg is volt a net sebesség 15 mega felett. De ez a modem néhány percenként eldobta a kapcsolatot. Ezért gondoltam, hogy beruházok erre a Cisco-ra.

A gondom az, hogy csak 8 Mbps-ot mérek, 37 ping.
Remélem tud valaki segíteni.

(#11697) Intruder2k5 válasza hitman43 (#11696) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

ADSL módot lehet állítani benne? Ha igen, akkor ADSL2+ -ban van?

(#11698) hitman43 válasza Intruder2k5 (#11697) üzenetére


hitman43
csendes tag

Szia!
Igen, lehet. Jelenleg Multimode-on van. Máshogy nem kapcsolódik.

(#11699) hitman43 válasza hitman43 (#11696) üzenetére


hitman43
csendes tag

Jelenleg ez a beállítás. Csak így talál DSL kapcsolatot.
Régi modemnél a Downstream rate kb 19000 Kbps, az upstream pedig kb 1200 Kbps.

Remélem ez segít valakinek, hogy mi lehet a baj. :)
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#11700) Gubek-Einste válasza hitman43 (#11699) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

dchard fórumtárstól kellene segítséget kérned, ő ebben nagyon jó.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.