Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11051) Predator2 válasza Intruder2k5 (#11050) üzenetére


Predator2
addikt

a sebesség megvan csak sajna elkezdett érdekes dolgokat csinálni

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#11052) Intruder2k5 válasza Predator2 (#11047) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A jelszintek milyenek a modemben, lehet valami kábelhiba van a dologban, vagy bedöglött egy erősítő, stb...

http://192.168.100.1

Ezeket keresd: Upstream / Downstream Power Level, SNR

(#11053) Predator2 válasza Intruder2k5 (#11052) üzenetére


Predator2
addikt

Bemásolom neked (nem is tudtam h a modemben is lehet kutakodni :D)

Status

HW/FW Versions

Itt azért elég sok ronda dolgot olvasok
Event Log

CM State

Remélem neked/nektek ez majd többet mond mind nekem.
THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#11054) Intruder2k5 válasza Predator2 (#11053) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A jelszintek tökéletesek, ezek abszolút semmilyen galibát nem indokolnak! Ami ezekből igazán fontos...

SNR (Signal to Noise Ratio)
Minél nagyobb, annál jobb, de mindig 30 felett legyen, viszont 40-es érték már több mint kiváló!

Downstream Freq/Power
Modem érzékenységtől függően valahol -18 és +18 közt megfelelő az érték, vagyis ez a 9 is tutinak mondható!

Upstream Freq/Power
Ha jól rémlik, akkor 55 körül van a plafon, de minél kisebb annál jobb, a 43 egy erős közepes érték...

(#11055) Predator2 válasza Intruder2k5 (#11054) üzenetére


Predator2
addikt

thx

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#11056) GAthersw


GAthersw
csendes tag

Sziasztok!

Vettem ma egy TP-link TL-WR841N (ver. 8) típusú wifi routert a t-onlineos netem (PPPoE, modem: D-Link DSL-360R).
Minden tökéletesen be van állítva, PPPoE kapcsolat, felhasználónév/jelszó stimmel, connect on demand, idle 0. Ennek ellenére nem kapcsolódik, logban látom, hogy kiküldi a router a PADI csomagokat, de nem jön válasz, time-out.

Közvetlen a gépre dugva pöcc-röff a net, sőt még az xbox360al is egyből csatlakozik, egyszerűen a routerrel viszont nem akar felmenni az istennek sem.

Valakinek ötlet?

20 1st day 00:01:00 PPP ERROR Timeout waiting for PADO packets
19 1st day 00:00:40 PPP INFO sent [PADI Host-Uniq(0x0000026c)]
18 1st day 00:00:30 PPP INFO sent [PADI Host-Uniq(0x0000026c)]

[ Szerkesztve ]

(#11057) Intruder2k5 válasza GAthersw (#11056) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igaz még csak hétfő van, de a héten Te vagy az első, aki TP-LINK + DSL-360R párossal jön... Ebből a kettősből minden hétre jut ide egy-kettő! Megoldás nem nagyon van rá, vagy másik router, vagy másik modem kell...

[ Szerkesztve ]

(#11058) Handball94


Handball94
aktív tag

Üdv!
Volt egy régebbi, kis sebesség továbbítására alkalmas routerem, ami már az UPC Fiber Power-es 50 megás netet nem bírta átvinni (csak 18-20 mega körülit), ezért vettem egy középkategóriás, N-es routert, méghozzá ezt:
TP-LINK TL-WR741ND 150Mbps N Router, kicsit nehézkes volt beüzemelni, először 20-25 jött át ezen is, de egy idő után sikerült konfigurálni, átjött rajta rendesen a 48-50 mega. Azonban pár napja észrevettem, hogy bár az 5 megás feltöltés megvan, a letöltés nincs, először arra gyanakodtam, hogy maga az UPC hálózat instabil, de rádugtam direktbe a netet, és jött szépen a 48-50. (Nem a hálókártyával van a gond, az 150-es)
Most újraindítottam a routert (megnéztem 7 napja ment, szóval nem egy olyan időtartam amitől el kellene fáradnia egy routernek.. ), és szépen jön rajta a 48-50 mega, de mi lehet ennek az oka ? Lehetne-e ezzel valamit csinálni, hogy ne forduljon elő többet? Láttatok már ilyen hibát?

(#11059) kali válasza Handball94 (#11058) üzenetére


kali
legenda

wifi kapcsolatról van szó? ebből következtetek; Nem a hálókártyával van a gond, az 150-es - vagy félreirtad, mert a lan 100-as, mert a 150 az a wifi jelölése!
próbáld ki más/minden csatornán a szórást, mert a wifi az kényes dolog, elég egy zavaró hálózatjel, és már csaökken is a sebesség, illetve problémásabb esetben még a kapcsolat is szakadozhat!

(#11060) Wind-Storm válasza Intruder2k5 (#11057) üzenetére


Wind-Storm
őstag

:C

Szerintem az első hsz-be bele kéne írni, hogy ha dlink modemed van, akkor ne vegyél tp-link routert... bár tudom, ez nem a milyen routert vegyek topik...

Jah, nem tudom volt-e már szó arról, hogy esetleg openwrt vagy dd-wrt-vel is ezt műveli?

[ Szerkesztve ]

(#11061) Handball94 válasza kali (#11059) üzenetére


Handball94
aktív tag

igen, bár nem írtam, de wifis kapcsolatról van szó, routeren keresztül osztom itthon a netet, és több eszközön wifin keresztül veszem.

(#11062) choorka


choorka
csendes tag

Sziasztok!
Új router vételére adtam a fejem, (tp link WR741ND) és az istennek sem tudom működésre bírni őfelségét. A hibajelenség: lefuttatom a telepítőlemezt, minden klappol neki, kb két perc töltögetés után. Az internet is megy nem egészen több mint öt másodpercig. Ha újra lefuttatom a telepítőt, vagy a routert újraindítom ismét nyerek magamnak 5 másodperc szabadságot a világháló bugyraiba. Ám telhetetlen mivoltomnak köszönhetően szeretném ezen drága idő intervallumát kicsit (lényegesen) megnövelni. A routert már kicseréltettem a boltban (ma vettem ugyanis) de a hiba változatlan. Ha közvetlenül a modemből vezetem a internetet a gépbe, akkor nincs is semmi gond.
Valakinek van bármiféle ötlete, hogy mégis mi a bűbánat baja lehet drága Tplinknek? Esetleg valami más beállításon kellene változtatnom?
A válasz(oka)t előre is köszönöm.
szerk: a modem típusa valami Scientific Atlanta. Internet szolgáltató pedig Digi, modemes kábelnet

[ Szerkesztve ]

(#11063) Handball94 válasza kali (#11059) üzenetére


Handball94
aktív tag

Gondolom itt kellene állítani, azt amit tanácsoltál.
Ez nekem alapból "Auto"n van, próbáljak esetleg egy bizonyost használni?

(#11064) kali válasza Wind-Storm (#11060) üzenetére


kali
legenda

csak a dsl-360r, és még abból sem mindegyik - vagy csak nekem sikerült valahogy összehozni a netet például dsl-360r + tl-wr941nd párossal, bár a tulajnak ott sem sikerült, látatlanban itt biztos arra is ráhúzták volna az inkompatibilitást, de szerencsére nem volt az!

Handball94; a wifi régiós beállítása sem jó, magyarra kell állítani, és máris 13 csatornád lesz! az auto sajnos nem azt jelenti, hogy automatikusan kiválasztja a legjobbat, hanem egy gyárilag előre beállított fix csatorna, szóval igen, próbáld végig mindet!

[ Szerkesztve ]

(#11065) Wind-Storm válasza choorka (#11062) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Rekord! Lehet, te vagy a második ezen a héten? :DD

Még mielőtt esetleg fölösleges köröket futnánk, a modemednek mi a pontos típusa?

(#11064) kali

Igazából direkt nem részleteztem a pontos típusokat... :)

[ Szerkesztve ]

(#11066) Intruder2k5 válasza Wind-Storm (#11060) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez a régebbi típusú (B3 és C3), és azon belül is a már gyengélkedő darabokra vonatkozik! Valamiért a TP-LINK nem képes tolerálni valamit ezen modemektől, amit más routerek, és a PC-k még igen! Ha lecseréli egy ugyanilyenre, de újra, már nem lesz gond... A T1 verzióval szintén nincs gond! Szóval nem lehet a D-LINK-re sem általánosítani, mert ez tényleg csak a régi 360R-re vonatkozik!

A TP-LINK-nél ugyanez, volt aki feltett DD-WRT-t, de semmi sem változott, illetve jelentkezett már 5-ös sorozaton is, amire nincs is custom fw!

Ő volt a múlt heti! :)

[ Szerkesztve ]

(#11067) Handball94 válasza kali (#11064) üzenetére


Handball94
aktív tag

Köszönöm a segítséget, nem tudtam, hogy van jelentősége a régiós beállításoknak.
Beállítottam a szerencsés 13-as csatornára, és várok, hogy meglesz-e stabilan az 50 megás net.

(#11068) choorka válasza Wind-Storm (#11065) üzenetére


choorka
csendes tag

Nagy fekete. höhö
A borításon az van hirdetve hogy Scientific Atlanta, de akkor gondolom nem ez a márka, hanem Webstar, azon belül pedig EPX2203

(#11069) Wind-Storm válasza Intruder2k5 (#11066) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Nekem is van egy B3-asom, gyári, már púpos kondikkal. Ha még mindig csak ADSL-em lenne, tuti már rég kipróbáltam volna a 1043ND-mmel és kondicsere után is. :D

(#11068) choorka

Aham.
A routert egyébként ne a szoftverén keresztül konfiguráld be, hanem a webesen!
http://192.168.1.1 vagy http://192.168.0.1-es címek valamelyikén el kell, hogy érd, miután rádugtad a gépre ki-reset-elt állapotban (ha elállított volna valamit a program rajta).
WAN connectionnál a pppoe-t kell választanod, stb. UM-ben egyébként le is van írva az erre vonatkozó rész. De a lényeg, hogy a konfigoló szoftver kapásból kuka.

Apropó: ADSL-ed van vagy kábelnet?

[ Szerkesztve ]

(#11070) GAthersw válasza Intruder2k5 (#11057) üzenetére


GAthersw
csendes tag

Köszi a választ! Esetleg a modemhez elérhető CFW-vel nem próbálta valaki a sok sorstárs közül?

[erre gondolok]

[ Szerkesztve ]

(#11071) Intruder2k5 válasza GAthersw (#11070) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez csak a T1E verziójú DSL-360R modemekhez jó, vagyis ahhoz, ami fekete házban van! Ennek van webes admin felülete is, még a másikat csak konzolon lehet paraméterezni!

(#11072) choorka válasza Wind-Storm (#11069) üzenetére


choorka
csendes tag

nem adsl-em van ezért gondolom akkor nem is a pppoe kell, hanem kábeles, így gondolom akkor a dynamic ip-t kell választanom. Az említett ip címen próbáltam egy quick setupot azzal is fennáll ugyanaz a probléma. Más ötleted maradt még?

(#11073) Wind-Storm válasza choorka (#11072) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Nem-nem, ADSL-hez pont pppoe kell, hogy beírd a felhasználóneved és jelszavad.
De ha olyan típusú a modemed amin ezek a beállítások eltárolhatók, akkor megoldja magában a "betárcsázást".

Ezt kéne kiderítenünk.
Ha a modemet közvetlenül bedugod a gépbe akkor felh. névvel meg jelszóval felcsatlakozol, vagy csak simán automatikus IP konfigurációval kapsz egy WAN IP-t?

[ Szerkesztve ]

(#11074) choorka válasza Wind-Storm (#11073) üzenetére


choorka
csendes tag

épp azt mondom, hogy nem adsl-em van:) nem kell beírni semmi jelszót vagy felhasználónevet, csatlakozik ez szépen csöndben magának

(#11075) Intruder2k5 válasza choorka (#11074) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A fentebb említett modem kábelnethez van, tehát amint mondod is, nem ADSL-ed van!

[ Szerkesztve ]

(#11076) Richard!


Richard!
addikt

Üdv!

Van egy [link]routerem.A kérdésem az lenne,hogy ennek lehet cserélni az antennáját?egyáltalán érdemes?
Köszönöm szépen előre is :R

[ Szerkesztve ]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#11077) Wind-Storm válasza Intruder2k5 (#11075) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Sry, késő van már nekem ehhez... :B
Igen, automatic, de akkor már nem is szólok.

(#11076) richie900812

Nem lehet, csak ha kiszereled és újat forrasztasz a wifi kártyájára, vagy ha van olyan kis csatlakozó a kártyán, aminek most hirtelen nem tudom a nevét... szóval erre a csatlakozóra pigtailt tudsz betenni.

Van, bejelöltem a képen:

De tudtommal ez a t-home tulajdona.

[ Szerkesztve ]

(#11078) Richard! válasza Wind-Storm (#11077) üzenetére


Richard!
addikt

Köszi a választ.és nem lehetne kicseréltetni velük?vmi újabbra?

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#11079) Wind-Storm válasza Richard! (#11078) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Kérdezd meg, de szerintem nagy ívben tojni fognak erre az egészre, ők nem routerszerviz.
Amúgy nem tudom pontosan mi a probléma, de inkább a kliens oldalon erősíts és akkor hátha nem kell még csak a módosítás gondolatán sem töprengened evvel az eszközzel kapcsolatban.
Milyen wi-fi adaptereket használsz hozzá?

(#11080) choorka válasza Wind-Storm (#11077) üzenetére


choorka
csendes tag

Köszi azért.

Valaki más esetleg tud megoldást a fentebbi problémámra?

(#11081) Wind-Storm válasza choorka (#11080) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Még esetleg egy alternatívát tudok ajánlani.
Veszel hozzá egy AP-t, amit hozzákötsz UTP-n és azon már lecserélheted az antennát. :K
Ez a router mellé egy másod eszközt jelentene.

De az előbbi kérdésemre nem válaszoltál, pedig érdekelne, hogy mikkel kapcsolódsz rá.

[ Szerkesztve ]

(#11082) Richard! válasza Wind-Storm (#11079) üzenetére


Richard!
addikt

Kicsit gyengusnak érzem a wifijét.a jel erősséget.teló+tv használja a wifit.
Azért gondoltam,h talán meg lehet oldani okosba,mókolás nélkül,de úgy látom h nem.

[ Szerkesztve ]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#11083) choorka válasza Wind-Storm (#11081) üzenetére


choorka
csendes tag

most asszemaz én problémámat összekevered a másik folyó ügylettel:) vagy ha nem, akkor nem értem, miért kell antennát cserélnem.

Hogy érted, hogy mikkel kapcsolódom rá? első indításnál annyit csináltam, hogy bedugtam a kábelt a gépbe meg a modembe, elindítottam egy böngészőt, bejött egy digis oldal, hogy szeretné regisztrálni a MAC-címem, ezt megtette, majd egy gép újraindítás után megy a net. csak hát én olyan makacs vagyok, hogy szeretném ezt egy router közbeiktatásával megzavarni.

(#11084) Wind-Storm válasza Richard! (#11082) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Értem. Azokon a klienseken nagyon változtatni nem lehet...
Az AP neked mókolós? UTP kábelen hozzácsatlakoztatod, bedugod a hálózatba a dugasztápját és némi beállítás és már működik is. Itt van olcsón pl. ez akár [link], vagy vehetsz kicsit drágábban bármi mást is.

(#11083) choorka

Semmi bocs, azt hiszem itt hagyom mára ezt a topikot... :D

Ez esetben egyébként a MAC klónozást lehet, hogy meg kéne ejtened. Annak a gépnek a MAC címét írod be a routerbe a megfelelő szekciónál, amivel már hosszabb távon is működik az UPC-s net.

[ Szerkesztve ]

(#11085) Richard! válasza Wind-Storm (#11084) üzenetére


Richard!
addikt

Előszőr futok egy kört a t-home-nál.hátha.
Mindenesetre köszönöm h segítettél :R

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#11086) choorka válasza Wind-Storm (#11084) üzenetére


choorka
csendes tag

Na most vagy megáltosodott valami isteni sugallatra, és nem 5másodpercig, hanem két percig megy, vagy végre megvan a megoldááááás. Köszönöm szépen, egy virtuális baráti kézfogást adj át magadnak. csak sikerült a topik itthagyása előtt megoldani. (és amúgy digis a net, de nem szarrágok:D)

(#11087) Wind-Storm válasza choorka (#11086) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Nincs mit nektek! :)

Nem tudom miért UPC rémlett :F na mindegy...
Ja igen, mert nem rémlik nekem digiről, hogy lenne MAC szűrés, általában UPC-nél hallom! :))

(#11088) Intruder2k5 válasza Wind-Storm (#11087) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pedig ott sincs! :)

[ Szerkesztve ]

(#11089) kali válasza Wind-Storm (#11087) üzenetére


kali
legenda

a upc esetében is csak régebben volt!

(#11090) Wind-Storm válasza kali (#11089) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Évben meddig? :)

(#11091) kali válasza Wind-Storm (#11090) üzenetére


kali
legenda

nem emlékszem pontosan, 2005 - 2010 között voltam előfizetőjük, és eleinte még biztosan volt, mert sokszor vacakolni kellett vele!

(#11092) Intruder2k5 válasza Wind-Storm (#11090) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azt én sem tudom, főleg mert csak nem régen vagyok UPC-s, de már ezek sem múlt heti hsz-ek, és Alex már itt is azt mondja, hogy "régen", "jó ideje" nincs már MAC szűrés!

Egyébként most is regisztrálják a MAC címet, csak most már elvileg automatikus a dolog, viszont volt már rá példa amikor beragadt, és telefonálnom kellett, hogy valamit csináljanak, mert az egyik eszközzel nincs net! Valamiért ide-oda cserélgettem akkor a gépet a routerrel 5 percenként, és beragadt a MAC cím! Azóta klónozva van nekem is a gép címe a routerbe, így tuti nincs gond! De mondom, ez már csak rendellenes működés, azaz hiba eredménye lehet, normális esetben lehet cserélgetni az eszközöket!

[ Szerkesztve ]

(#11093) Wind-Storm válasza Intruder2k5 (#11092) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Aham.
Nekem is van hasonló a mostani DCM-301 kábelmodemmel, itt t-home kábelnet van, de ez valószínűleg csak a modem hülyesége.
Újra kell indítanom ha eszközt cserélek mögötte. Kár, hogy távolról csak factory reset-tel tudom újraindítani ha nem akarok a szomszéd szobába átmenni. Eléggé időigényes mire feltalál és letölti a konfig fájlt... főleg, hogy ez a modem még a 700mhz-es frekvenciasávra lett kitalálva szoftverileg, azóta meg már átállás volt az 500-asra. Szűrőcsere alkalmával majdnem ki is lett cserélve egy "cisco EPC"-re, de aztán kivártuk amíg felcsatlakozik és így megmaradt szerencsére.

Így néz ki:

[ Szerkesztve ]

(#11094) Intruder2k5 válasza Wind-Storm (#11093) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem semmi bajom a CISCO EPC3208-al, viszont távolról ezt sehogyan sem lehet újraindítani, nincs ilyen lehetőség benne! Mármint a UPC ugye tudja, de a számomra is elérhető admin felületén nincs ilyen! Amikor még nincs online-ban, akkor egy sokkal bővebb, több menüből álló admin felülete van, ahol a Tiedhez hasonlóan van valami konfigurálással egybekötött reboot gomb (talán frekiket tudsz ott állítani, ha minden igaz), de amint online lesz a modem, az admin felület lecsupaszodik egy ilyen egy oldal infó oldalra, ahol semmit nem tudsz állítani!

(#11095) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Hali!

Elkövettem egy olyan bakit, hogy a router admin jelszavába ékezetes karaktert is raktam, persze nem tudok bejelentkezni. Ilyenkor mi a teendő?

<< Heimdal >>

(#11096) krealon válasza Retekegér (#11095) üzenetére


krealon
veterán

Reset-eled a router-t gyari allapotra es ujra beallitod.

(#11097) Wind-Storm válasza Retekegér (#11095) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Általában a routerek tápcsatlakozója mellett van egy luk, amin bedugsz valami hegyeset: toll vagy csavarhúzót és nyomva tartod míg a LED-ek felvillannak vagy épp bármi változást látsz rajtuk, majd ekkor elengedheted és újraindul. Elvileg ezután már a gyári jelszóval tudsz belépni.

[ Szerkesztve ]

(#11098) Retekegér válasza krealon (#11096) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

és Wind-Storm: hálás köszönet, magamtól is eszembe juthatott volna. :B

<< Heimdal >>

(#11099) pizzas84


pizzas84
tag

Sziasztok.

A problémám: vettem egy tl - wr741nd wifis routert. Sikerült üzembe helyezni, de a számítógépen a net pingje 15ms-ről 70-re nőtt. Érződik is böngészés közben, néha elgondolkodik a gép és azután hozza a dolgokat. Ez normális?(inviteles 10M-ás kábelnet)

(#11100) kali válasza pizzas84 (#11099) üzenetére


kali
legenda

nem, nem normális, a router - megfelelő beállítás...stb esetén - nem hozhat érzékelhető növekedést a ping tekintetében!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.