- Graphics: OnePlus 13R - Üzemidőbajnok és remek képességek
- Graphics: Hello Moto! - Kipróbáltam a Motorola Moto G55 5G-t. (videó is)
- t72killer: Fürdőkád kontra elektromosság: XXI.század
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- t72killer: Egy gyors töltőteszt
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
mikrofon #2679 üzenetére
Aha, akkor a jó megoldás itt az, hogy ki kell alakítani több zónát, még akkor is, ha amúgy erre nem nagyon lenne szükség. Az említett task még mindig megy, jelenlegi futási ideje: 1605 perc, és még 148 van vissza
Persze ebben benne van a közel 1 napos, alacsony hőfok miatti akku-nem-töltés malőr. Ráadásul most ugyanúgy 3 fok van, és tölt éppen, mármint tényleg
-
A Yuka Mini nagyon védi az akkuját, szerintem egy kicsit túlgondolták a srácok (de lehet hogy csak bug): tegnap adtam neki két zónára (~500m2) egy taskot, checker board patternnel. Ez nem rövid folyamat, töltésekkel együtt jó 8-10 óra. Éjszaka ugye hideg volt, itt nálunk -2-ig ment le. Naplemente után állt ki tölteni, ekkor már warningolt, hogy szerinte hideg van (4 fok volt). Ráállt a dokkra, majd azt mutatta hogy tölt (animáció az akku jelen), de nem töltött semmit, 14%-on állt. Ma de. már sütötte a nap, 11 fok volt, de még mindig 14% akku, app szerint: task paused, charging, töltés animáció megy.... Gondoltam megvárom mi lesz ebből, majd este kikapcsolom, de úgy sejtettem, hogy ennek így vége van, lefagyott/beragadt valahol valami, bukó a task folytatása (abban azért bíztam, hogy fizikailag nem ment tönkre semmi). Na hát nem így lett, 15:00 körül elkezdett tölteni, és most kezdte folytatni a munkát 80%-on.
Eléggé edge case -1-2 fokokban aktívan kint tartani a gépet, megértem hogy nincs ez átgondolva jól, de azért vicces.
@mikrofon, Nikla: egyébként amikor egy task ténylegesen megszakad, mi a módja a folytatásnak? Azt láttam, hogy be lehet állítani %-osan egy új tasknál, hogy mennyi van kész. Ilyenkor figyelembe veszi, hogy előzőleg honnét indult, milyen pattern alapján mennyit ment, és ez alapján kap egy hozzávetőleges új indulási pontot, ami kb. meg fog egyezni az előző végével?
-
válasz
mikrofon #2649 üzenetére
Köszi, akkor mindenképpen kipróbálom a zero point turnt, ha koptatja a füvet, akkor majd visszaállítom. Amúgy én szük helyeken azt tapasztalom, hogy inkább az Y turnt részesíti előnyben, és arra hajt, hogy annak legyen hely, a szegély ilyenkor kevésbé érdekli. Láttam ennek a fordítottját is, de az ritkább
-
válasz
mikrofon #2645 üzenetére
Neked régóta üzemel a Yuka, próbáltad esetleg a multi-point turn és a zero turn-t tesztelni? A default ugye a multi-point, de azt látom, hogy sokszor azért nem tökéletes a szegélynél a nyírás, mert nincs helye kimatekolni az Y fordulót, ezért inkább előbb kezdi el. Másrészt a meló is gyorsabban menne, ha simán csak megfordulna a csíkok végén. Kérdés, hogy mennyire koptatja ki a füvet ilyenkor, mert a multi-pointnak ugye ez az egyetlen előnye (kíméletesebb).
Nem próbáltam egyébként, csak egy ötlet, lehet hogy rosszabb lenne, de ha te esetleg ezen már túl vagy, akkor nem teszek bele időt
-
Ciki, hogy sáros, de megosztom
A tegnapi teszt végén szakadni kezdett az eső. Az a durva, hogy ez már egy letakarított állapot, még lesz vele dolgom
Szóval ilyen állítva:
A bordás akkutakaró műanyagon áll, a két kerék támasztja oldalról (ezek nem forognak el ilyenkor, tévedtem, tegnap alatta maradt egy kábel). A doksi nem írja, de szerintem ez szándékos, rendeltetésszerű. Stabilan áll, lehet mosni, kést cserélni, jól ki van találva. Az infra adó (vevő?) nem ér a földhöz ilyenkor, de nyilván tud karcolódni, szóval figyelni kell rá.
-
válasz
mikrofon #2630 üzenetére
Amúgy ezt még el is tudom fogadni mint indok, de azt nehezen, hogy normál körülmények között (otthon vagy, ülsz a házban pl.) folyamatosan a BLE az elsődleges kommunikáció. Kimegyek főzni ez kávét a konyhába, ott már megszakad a BLE, indítom az appot, és disconnected, nyomjam meg hogy reconnect. Megnyomom, csatlakozik wifie-vel. Totál felesleges az egész. Ha megfordítanák, és a wifi lenne az elsődleges, sokkal kényelmesebb lenne, mert ha már minden be van állítva, akkor ritkán kell manuálisan irányítani. Vagy az is elegendő lenne, ha csinálná magától a háttérben (van a házban még ilyen folyamatos BLE kapcsolatos cucc, megoldja az app a dolgot szépen, és nem merül tőle a telefon jobban). De szerintem ebben az is közrejátszik, hogy így tudják csökkenteni a cloud terhelését is.
Az meg már csak álom marad, mert az összes rohadt gyártó így csinálja, és nem is fognak ebből engedni, hogy mehetne az egész local wifin, cloud nélkül (is). Integrálni is egyszerűbb lenne más rendszerekbe (pl. Home Assistant).
Hozzáteszem azért: ennél nagyobb baja ne legyen.
@sagesz93: tök ugyanaz a két gép, csak az akku a különbség. Illetve a soft limit (terület mérete + zónák száma). Sajnos a 600-asból nem tudsz 800-ast csinálni egy nagyobb akkuval, ahhoz a 800-as firmware is kellene rá.
-
Amúgy szemre egész gyors, az egyenesekben, csak a végükön a fordulókban baromi lassú. Erre van két opciója (multi point turn: Y-ozova fordul, kiméli a füvet, zero turn: direktben fordul, ahogy adja, ilyenkor ugye nagyobb eséllyel kaparhat). Multi point volt neki beállítva, szerintem ez nagyon megnöveli a nyírási időt.
Még egy érdekesség: nem értettem miért van egy csavarokkal rögzített műanyag takaró az akku előtt. Más gépeknél ez egy nyitható ajtó általában. Nos ma kiderült: fel lehet állítani, és olyankor ez a talpa. Remekül lehet így takarítani (ki is mostam slaggal, mert kicsit sáros lett), stabilan áll, ráadásul ilyenkor a hátsó nagy kerekei is a levegőben vannak, forgathatóak.
-
Bocsi, lehet hogy félreérthetően fogalmaztam: szóval BT, wifi és LTE között kapcsolgat az ökoszisztéma, de a BT az elsődleges. Ha kimegy a telefon a range-ből, akkor vált az egész kommunikáció wifire (és ezzel együtt megjárja a fél világot, mert cloudos), a "reconnect" gomb ilyenkor jön, az app nem áll át a cloudos elérésre amikor megszakad a BT.
-
Úgy látom a Yuka Miniknél bővítettek a specit végre a soft limit maximumával, pontosabban lett egy "recommended" és egy "max" érték:
Yuka Mini 600 - 600m2/800m2
Yuka Mini 800 - 800m2/1200m2Nem rossz!
És egy kis teszt beszámoló: ma nyomtam egy teljes nyírást a Yuka Mini 800-al a tesztre kijelölt területen, ami 146m2. Ez összesen 6 óra 20 percbe telt neki (az okát lásd lent), úgy, hogy 3 óra munka után állt ki tölteni. A töltés 115 perc volt, de hogy hány %-ig töltötte, azt nem tudom, pont nem figyeltem. A logja meg nem mondja meg, nem valami részletes, a Worx ebből a szempontból sokkal jobb volt, ott azt is lehetett látni ha valaki köhögöt egyet a szomszédban.
Ezek elég nagy számok, viszont: default módban indítottam, ami a chess board minta, tehát vízszintesen és függőlegesen és végignyírta a területet (szerk.: lehet, hogy ezt én nyomogattam el, és a sima zig-zag a default, amivel egyszer megy végig). Szóval így kétszer járta be a területet, ezért tartott ennyi ideig. Azt pont láttam munka közben, hogy a vízszintes rész végén még 30-40% körül volt az akkuja, szóval a speciben megadott értéket (230m2 egy töltéssel) szerintem hozza.
Ami nekem furcsa benne, az a kapcsolatok kezelése az appal/telefonnal. Gondolom nagyon seamless-re akarták csinálni, ezért váltogat a BT és a wifi között, illetve ha egyik sincs, akkor gondolom az LTE modemmel oldaná meg. Engem ez kicsit idegesít, ugyanis a BT az elsődleges, és ha kimegyek rangeből, megszakad. Néha magától észhez tér, néha meg kell nyomnom egy reconnect gombot. Na de mégis minek? próbálkozhatna folyamatosan, tegyen ki hozzá pörgő státusz izét, még az is jobb lenne ennél. Itt megemlíteném, hogy ez a probléma az appról szól, a robot és az RTK teszi a dolgát eközben, azok kapcsolódnak folyamatosan a wifire és az LTE-re is) Mindennek szerintem az az oka, hogy a wifi esetén a cloudon keresztül megy minden, és a manuális taskoknál (zónák/no-go zónák/minták/átjárók/stb.. kijelölése) fontos a BLE, mert ugye azzal tuti reszponzív a virtual joystickos távirányítás. Gondolom ennek az lehet az oka, hogy nem akarták semmiféle kapcsolgatással terhelni a laikus usereket. Én jobban örültem volna, ha betesznek erre egy opciót, aztán a "pro" userek állítgatják maguknak ha zavarja őket.
Szegélyköveknél nem hagyott el semmit szemre. Derékszögben érkezik meg rájuk, ahogy a nyírási sávok kiadják, felfut (mivel a mappingnél is felfuttattam), majd úgy fordul meg, hogy az első kereke kint van már (az ő szempontjából persze ez még zónán belül van). Ebben ráadásul az a jó, hogy a nyírási "satírozás" szögét lehet állítani az appban, gyakorlatilag tetszőlegesen lehet forgatni a csíkos mintát, így szabályozható, hogy milyen szögben támadja a szegélyköveket. Jó lesz ez így, sőt nagyon jó, de igazán csak akkor fogom látni az eredményt, ha majd nőni fog a fű.
-
Igen, fedélzeti GPS + földi GPS referenciaállomás (RTK station) + kamera + AI alapon dolgozik, mintát nyír a fűbe, ha akarod. A gyártó a Mammotion, 3 éve törtek be a piacra a Luba-val, terjeszkednek, fejlesztenek, nagyon sikeresek, van hazai hivatalos forgalmazó is, és EU-s raktár. Alkatrész itt nem játszik, DPD jön a gépért, hoz egy másikat a gari ideje alatt (3 év). Ha alkatrész alatt, akkut, meg egyéb hasonlókat értesz, akkor az persze van. Hogy később mi lesz, nem tudni. Vagy ezt lehet bevállalni, vagy a Segwayt, a többi hasonló még ennél is kisebb és bizonytalanabb a support. Most vagyunk az átmeneti időszak második felében (vezetékes gépek vége, kamerás gépek betörése), sokan el fognak hullani a nagyok közül is, ha nem tudnak hasonló funkcionalitást produkálni hasonló áron. Kicsit hasonló helyzet kezd kialakulni, mint az elektromos autóknál (nagy gyártók bealudtak, Kína berúgta az ajtót).
Vevő oldalról sajnos ha ennél sokkal biztosabbra akarsz menni, akkor az egyetlen dolog amit tehetsz, hogy vársz még. Szóval a személyes tanácsom az, hogy 2025-ben ne adj 300-400eFt-t (többet meg pláne ne) vezetékes gépért. Ezzel persze lehet vitatkozni, biztos sokféle szempont van, de én így látom.
-
Amúgy pont a "múltat idéző" működés miatt nem lehet megválaszolni az eredeti kérdésed: ezek a gépek random pattognak az általad lefektetett határolóvezetéken belüli területen. Hogy éppen adott napon hova jut el, meg hova nem, az teljesen random (1 órán belül nézve meg lehet hogy pont ugyanott fog tekeregni ahol már végzett). Az alapelv az, hogy járatod folyamatosan, aztán egyszercsak eléri mindenhol a fű ugyanazt a magasságot. Az ehhez szükséges napi működési óraszámot pedig tapasztalati úton növeled/csökkented, figyelembe véve az aktuális körülményeket is (évszak, csapadékmennyiség, stb.., azaz hogy éppen mekkora a fű, és milyen ütemben nő).
Persze most mindenki rá van pörögve "wireless" gépekre, megy a pezsőgbontás, főleg idéntől. De azért van még potenciál a vezetékesekben is, azok is szépen rendbe tudnak tartani egy kertet, és hozzák az "iszom a söröm a 40 fokban, a robot meg dolgozik" életérzést. Ha valakinek ilyen van, és jól működik, nem kell lecserélni. Viszont nulláról beruházni most valamibe, ami határolóvezetékes, és nem valami low-cost ("a semminél ez is jobb" szempont szerinti) megoldás, az nem biztos, hogy jó ötlet.
-
Telepítettem végül ma a Yuka Minit, mert muszáj volt már kipróbálni a rendeltetésszerű élőhelyén, nehogy az legyen, hogy hetek múlva veszem csak ki a dobozból, és kiderül, hogy valami nem oké vele. Egyébként szerenccsére semmi gondja nincs.
A telepítés just works élmény, ha nem olvasok hozzá semmilyen doksit, nem nézek egy videót sem, csak kiveszem a dobozból fogalmatlanul, akkor is adja magát, egy gyerek is képes rá szerintem: a dokkólót bárhova el kell helyezni a szegély mentén, ahol áram van a közelben. Van rajta egy kis pigtail tápcsati az RTK-nak, azt innét is lehet tápolni. Ha az messzebb kerülne, akkor adnak hozzá egy dedikált tápot, abban az esetben azt kell használni. Szóval dokkoló tápja bedug, RTK földbe leszúr, ráköt a dokkolóra, robot belerak a dokkolóba, bekapcsol, app indít, és kb. ennyi volt a telepítés szerelés része. Határolóvezetékes gépekhez képest ez egy álom, sőt, egy másik dimenzió
Az RTK póznája átalakítható amúgy fali konzollá is, dübeleket is adnak hozzá, így abból szerintem felesleges megvenni a gyári extrát (talán szebb, masszívabb, de ennyi).
A robotban és az RTK stationben is van BLE, az app az első bekapcsoláskor azon csatlakozik rájuk, nem kell bajlódni előzetes wifi setup-al (a kapcsolódás után elküldi nekik a kiválasztott AP-t és a megadott jelszót).
A mapping egyszerű, egyelőre a teszthez egy kisebb, 150m2-es területet jelöltem ki, manuálisan körbejárva a géppel. A süllyesztett szegélyekre nagyon könnyen fel tudtam kaptatni. Viszont az irányítás nem annyira reszponzív, ezen nem segít a két elől levő bolygókerék sem, szóval érdemes a speedet visszavenni, úgy egész precízen lehet csinálni. Hogy ebből aztán milyen pontosság marad meg a valóságban, azt nem tudom, mert besötétedett közben (vicces volt, ahogy a kis lámpájával satírozott, de aztán megállítottam inkább). De ha pár cm hibával tudja tartani amit végigjárattam vele, akkor nagyon boldog leszek. Sokkal jobb a terepjáróképessége mint a Worx-nek, az a szegélykőre nem ment fel így, néha elkapart, matekolt, bár nekem még a régi, nem floating-deckes M700 volt.
Az "edit map"-nél furcsa volt, hogy minden lerakható elemet (zone, no-go zone, channel) csak úgy lehet létrehozni, ha kimegyek a géppel az adott helyre, és manual módban a telefonról irányítva "megrajzolom" vele. Itt jött egy negatívum is: tud műholdképet berakni layerként, de nem tudom honnét szedi, semmilyen általam ismert szolgáltatónál nincs ennyire rossz minőségű fotó erről a területről, a ház gyakorlatilag csak egy pixelhalom.
A terepjárási képességei fenomenálisak számomra, bár láttam róla már-már hihetetlennek tűnő videókat, de élőben a saját keretben látni azért más feeling. A Worx se akadt el, de azért tennem kellett érte (gondos tervezés a vezetékkel, szegélyek tisztán tartása). A Yuka Minit kivágva a tél utáni hepehupás nedves talajra zéró takarítással, úgy mozgott mint semmi más amit eddig láttam (nyilván itt a kategórián belüli gépekre gondolok, nem a 4 motoros, AWD-s, milliós cuccokra). Csak lestem, hogy 4cm-re állítva milyen határozottan megy át mindenen, még csak el sem kapart sehol a vizes fűben, még olyan hajtű fordulókban sem, ahol emelkedő van. Döbbenet, és hatalmas öröm.
Összeségében egyel jobb az egész mint vártam, pedig féltem tőle, hogy túlzott elvárásaim lesznek. Nyitott kérdés még, hogy mennyit fog elhagyni a szegélyeknél, ehhez még jó sok idő kell, mert nem fog most hadrendbe állni, egyrészt nincs is mit nyírnia, nem indult meg a fű még, másrészt szellőztetés, felülvetés, növesztés kell még, szóval gyenge 1 hónapba fog telni mire erről lesz érdemi tapasztalatom. A másik pedig, hogy az RTK-t látja e a kert túlsó végéből (közte van a ház), de ezt holnap ki tudom próbálni.
-
Megjött ma a Yuka Mini 800. Szombaton rendeltem egy csomag pengével együtt, hétvégén nem nyúltak hozzá, a DHL-nél is csak hétfőn regisztrálták, sajna két külön csomagban. A pengék hétfőn indultak el, a gép kedden (mindkettő DE-ből, de nem ugyanonnan).
Masszív, minőségi cuccnak tűnik, egyelőre csak bekapcsoltam, regisztráltam, firmwaret frissítettem, kicsit bohóckodtam a manual + FPV mode próbálgatásával a telefonról. Ehhez nem kell se dokkoló, se RTK állomás, csak be kell kapcsolni a gépet, vígan lehet vele RC autózni bárhol (én a nappaliban csináltam a parkettán
). Egyelőre ennyi, még meglátom hogy hétvégén hadrendbe állítom e, kicsit korai, és szellőztetni is kellene, valamint a Worx határolókábelét is fel kellene szedni.
-
Gondolom nem vitted el checkoutig, csak a listaárat nézted a terméknél. Itthon 433eFt a fizetendő összeg, mert adnak rá akciót ha kosárba rakod, és megkapod ajándékba a 24 részes pengecsomagot is. A Mammotion EU sotre-ban ugyanez 1104 EUR (ha feliratkozol a hírlevélre, és kihasználod az így kapott 50 EUR-os kupont). Szóval itthon olcsóbb picivel.
-
3 évet ad a gyártó az EU storeban. Egyébként a hazai forgalmazónál voltam tavaly nyílt napon, segítőkész, megbízható, nem hinném hogy baj lenne vele, nyugodtan lehet onnét is rendelni. Egyáltalán nem volt célom lebeszélni bánkit, billegetem, és most ez volt az egyéni véleményem/döntésem a készlet miatt.
Illetve mivel hivatalos forgalmazó, így szerintem helyből érvényes az EU-s gyártói garancia is a tőle vett gépre, nem csak a hazai, tehát esélyes, hogy ugyanazt processt lehet alkalmazni adott esetben, mintha az EU webshopbol vetted volna. Persze ez csak tipp, meg kellene kérdezni róla a gyártót.
-
Kis gondolkodás után végül a hivatalos EU store lett. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a hazai forgalmazó ajánlata árban jobb, mert a checkoutnál látszik már, hogy ad némi kedvezményt + egy 24db-os gyári pengekészletet is.
Viszont ezt a "felírom az igényt, és majd valamikor megjön" dolgot nem tudom hova tenni (telefonos érdeklődésre kaptam ezt az infót). Az EU storban hetek óta elérhetőek raktárról az új termékek is, 3-7 napos szállítással. Tessék tartani árukészletet, és jobban megjön a bizalma mindenkinek. Sajnálom, de ezt most nem tudtam így támogatni.
Ha kamuzik a gyártó, és nem fog megjönni 3-7 nap alatt, mert valójában náluk sincs, akkor mea culpa, meg lettem vezetve, de ezt azért nem hinném.
-
Megrendelném ma a Yuka 800 Minit, de elbizonytalanodtam kicsit:
Hazai hivatalos forgalmazó:
- nincs raktáron, de az ígéret szerint valamikor márciusban megjön
- 433eFt (ingyenes postával)
- hazai gari, tapasztalat nincs vele
- magyar céget támogatok
- 14 nap elállás, de csak a törvényi kötelezettség miatt, tapasztalat nincs veleMammotion EU store:
- van raktáron, EU-ból UPS-el vagy DPD-vel jövő héten megjön
- 425eFt (ingyenes postával, 50 EUR kedvezmény kihasználásával)
- futáros gari, a Mammotion intézi és fizeti, tapasztalat persze ezzel sincs
- 30 napos elállási lehetőség a gyártó által vállalva és reklámozva az webshopban, futárt ők intézik hozzáTi melyiket választanátok?
-
-
Sajnos a Mammotionnél nem kamu, szoftveresen is korlátozzák (az app-ban "körberajzolható" terület nagysága van lekorlátozva, és a zónák száma). Hardveresen 1:1-ben ugyanaz a két Yuka mini. A 800-asnál a +80eFt-ért cserébe egy nagyobb akkut kapsz, és megemelik a szoftveres korlátot. Nem valami korrekt, de ez van.
-
válasz
szekera #2559 üzenetére
A 20 órát szerintem jól számoltad. De azt kell figyelembe venni, hogy a Yuka egy szisztematikus gép, a Parkside meg nem, tehát teljesen máshogy kell értelmezni az X óra nyírási időt. Szerintem 800m2-en nem jut el a mindenhova kb. egy random működésű gép sem 20 óra nyírási idő alatt, bár lehet hogy találnánk ilyen nagyobb gépet, nem kerestem.
Pl. tavaszi indításkor ha a kézi nyírás után alacsonyabbra állítom a Worx m700-at, akkor kell neki jó 8-10 nap, de lehet hogy több is, mire egyenletes magasságú lesz a fű mindenhol (~630m2-őn).
Illetve mindkét gép megy délelőttől kési délutánig általában, semmi szükség rá, hogy éjszaka dolgozzanak. Összeségében folyamatosan karbantartják a területet, de a szisztematikus valamivel hatékonyabban (ezt mondjuk ki is használják a gyártók, láthatóan ugyanakkora területhez jóval kisebb akkukapacitást adnak). Ha valahova nem jutnak el napon belül, nincs semmi, majd másnap eljutnak. A robotfűnyírók így működnek, egy kicsit vágnak a tetejéből, de ezt minden nap megteszik, nagyobb időtávot nézve így előbb-utóbb egyenletes eredményt kapunk mindenhol. Ezért is van az, hogy ezek a gépek alkalmatlanok arra az itt is néha felmerülő igényre, hogy valaki elvigye pl. a nyaralóba, lenyírja ott a füvet, majd aznap vagy másnap hazavigye.
Szerintem a 3 év gari nagyon fontos ilyen értékű gépnél.
-
válasz
jbnd-007 #2404 üzenetére
Nálam 3 évig volt lent vezeték legtovább, és akkor sem volt semmi baja, csak felszedtem tereprendezés miatt, és akkor már újat tettem le. Ahol nagyon lazult, ott feszítettem rajta mindig, ha észrevettem, és soha nem volt semmi baj vele, se 40 fokban, se -20 -ban. Ráadásul itt nagyon agyagos a talaj, igaz hogy süllyedt valamennyit már az első évben, de mindenhol, sok helyen még 3 év múlva is simán a felszínen volt.
-
Tetszőleges villanyász boltban sodrott 1.5mm2 -es rézvezeték jó. Ha sokat veszel, tolj egy google keresést, és hívd fel a közeli boltokat, mert elég érdekesen áraznak sok helyen. Szakboltban akartak már nekem adni dupla áron, a két sarokkal odébb levő szintén szakbolthoz képest (tök ugyanaz a márka, szín, keresztmetszet, 200m 10eFt vs 22eFt). OBI és társai meg még ezekhez mérten is jóval drágább tud lenni. Ha csak pár méter kell toldáshoz/javításhoz, akkor persze mindegy, a legközelebbi a legjobb.
-
válasz
Junker22 #2331 üzenetére
Nemrég Worx-re összeszedtem hasonló problémák eseten a tennivalókat, kiszedtem belőle a Worx specifikus dolgokat neked, hátha valamelyik bejön:
- DC táp probléma (ezt már cserélted, nem hiszem hogy azon a 100mA-en múlik a dolog, de sosem lehet tudni, szerintem vegyél egy Meanwell-t inkább, már csak a minőség, IP rating miatt is, gyárit felesleges rendelni, ez csak egy buta DC táp, és úgyis silányabb lesz mint egy MW).
- DC kábel ellenőrzése (lehet belül is korrodált, ha le tudod cserélni a dokkoló és a tápegység közötti vezetéket, akkor tedd meg)
- Roboton és a dokkon levő érintkezők korrodálódtak, koszosak (csiszolópapír + isoprop. alkohol, esetleg wd40)
- Dokkolón levő határolóvezeték terminálok érintkezői retkesek, tisztítás ugyanígy + sűrített levegővel érdemes belefújni. Opcionálisan érdemes akkor már a vezeték végeiből is lecsípni egy kis darabot, és újrablankolni.
- Dokkolón belüli kötések korrodálódtak, szétrágták a hangyák, stb..
- Tényleges határolókábel hiba. Itt ugye nem biztos, hogy elég az, hogy rámérsz, és 6-8 ohm alatt vagy, de ez már egy jó előjele azért annak, hogy ok a vezeték. Viszont ettől még lehet szigetelési hiba, mely esetén párás/esős időben a föld felé szivárog a jel.De egyébként ha egy rövid teszt loop-al jó, akkor elég nagy esélye van annak, hogy a határolókábel sérült valahol.
-
válasz
BullZeye #2318 üzenetére
900Mhz-t nem használhat, mert az itthon (és az EU-ban) nem engedélyezett. Az ISM sávban nálunk a 868Mhz ennek a megfelelője. Nagy kérdés, hogy a gyártó ezt hogy oldotta meg. Csinált külön EU verziót 868-al, vagy mivel ugyanez a kommunikáció megy a 900-as modellen 2.4Ghz-n is, ezért itt egyszerűen nincs ilyen alacsony freki használatban, csak a 2.4? Erről van infó? Érdekelne engem is, mert jövőre tervezem egy Yuka beszerzését, és a 868Mhz terjedése sokkal-sokkal jobb mint a 2.4Ghz-é.
Szerk.: na, ez gyorsan meglett, van külön 868-as EU-s verzió, de van vele egy kis probléma:
https://www.reddit.com/r/MammotionTechnology/comments/1dl2w0j/rtk_spammes_868_mhz_band/
Durva, ha ezzel nem csinálnak valamit, akkor kemény bünti+visszahívás lehet belőle.
-
Az addig oké, csak nem mindegy, hogy egy akku önkisülés miatt mondjuk fél év alatt jut 80%-ról 20%-ra, vagy éppen rajta lóg egy jól tervezett eszközön, ami energiatakarékos módban standby-ban terheli, és ez a fél év emiatt mondjuk csak 1 hónap, rossz esetben 1-2 hét.
Szóval ez így nem annyira oké. Ez ugyanaz a hibás elektronikai design mint a Landxcape esetén. Ezek jó nagy akkuk, motorokkal mozgatnak órákon át több kilós gépeket, nem kellene fél nap alatt a wifi kapcsolattól meg az elektronika standby-tól lemerülniük, ha ezek a modulok tisztességesen ki vannak találva, meg vannak tervezve hardveresen és szoftveresen is.
-
Ezt azért egy Worx hozza. Kamera, ai, meg egyéb plusz funkciók ide vagy oda, dupla áron elvárnék azért hasonlót, max ha 3 év után kifekszik (bár ennyit a gari is lefed, csak létezzen még a gyártó), betudnám annak, hogy én voltam a hülye, hogy early-adopterkedtem, de alatta azért elég mérges lennék.
@mikrofon:
Köszi, akkor bizakodó vagyok továbbra isAz offline infókat is köszi, ez így akkor nem jelent túl nagy kockázatot.
Van itt valaki akinek 4-5 éves berendezése van napi használatból?
Szerintem többünknek is.
-
válasz
mikrofon #2154 üzenetére
Uh, ezek annyira azért nem jó hírek, mindenesetre köszi szépen a beszámolót, jöhetnek majd az infók még, ahogy gyűlnek a tapasztalatok
A levélgyűjtő kiegészítő engem is vonz eléggé, kíváncsi vagyok milyen lesz.
Amit kérdeztem a forgalmazótól, és azt mondta, hogy szerinte sima ügy, de láttam rajta, hogy kicsit el van bizonytalanodva: tud teljesen offline működni? Állítása szerint igen, csak sw frissítések nem jönnének ugye. Ez azért fontos kérdés, mert ugye 4-5-sok évre tervez mindenki a géppel, miközben egy startupról van szó, ha beleállnak a földbe, és hirtelen megszűnik a cloud, akkor elég kellemetlen nézni a kertben a 800eFt-s ócskavasat. Jó lenne, ha ilyenkor tudna nyelni egy nagyot az ember, hogy oké, így jártam, de legalább a gép elműködget offline, amíg nem megy tönkre
-
Yuka lassan lesz már raktáron a hazai forgalmazónál is elvileg. 2-3 hete demó darabok már voltak, akkor azt mondta, hogy hó közepe felé jön az első szállítmány. Ebből gondoltam, hogy nyugatabbra már hozzáférhető könnyen, de annyira nem néztem utána.
Amúgy fejlettebb mint a Luba, én úgy tervezem, hogy jövőre erre megyek rá, addigra az is kiderül, hogy van e vele valami probléma, esetleg kiforrja magát, stb..
-
Yuka-hoz képest hol áll a Segway? Annyira sose mélyedtem bele, de ha azt mondod kinőtte már a gyerekbetegségeket, ránézek, jövőre én is váltanék kamerásra. Elvileg a Yuca újabb és fejlettebb mint a Luba, illetve inkább az a klasszikus robotfűnyírók alternatívája, rendezettebb kertekbe, ráadásul olcsóbb is.
-
Valószínűleg a háló a legjobb, ezt csak azért linkelem, mert a minap jött szembe, és tényleg őszintének tűnt. Nekem szerencsére nincs tapasztalatom, de nem tudom meddig fog ez még így maradni, sajnos a szomszédnál már alkotnak a kis rohadékok.
-
válasz
jbnd-007 #2069 üzenetére
Ez biztosan valamilyen tervezési hiba, Worxnél ha kikapcsolod a sechedulet, és úgy hagyod mondjuk 2 hétre, akkor pár %-ot fog merülni csak (amennyi egy indokolt standby fogyasztás). Ráadásul pátyolgatni se kell nagyon, az enyém garázs nélkül kint áll a tűző napon a ház déli falának a tövében, és pont annyit tud nyírni mint 4 éve. SoH-t persze nem mértem, csak a work time-okból látszik, szóval néhány %-ot azért biztos degradálódott, de a gyakorlatban ez nem tapasztalható. ~3000 óra work time-ra amúgy 649 ciklusom van.
-
válasz
jbnd-007 #2056 üzenetére
Nálam biztosan nem csinál ilyet, mert monitorozom. A screenshotodban amúgy látszik a filenév, már az is gyanús kicsit, mert 3.45 meg 3.51 Worx Landroid firmware nincs, a latest a 3.32.
Kicsit túrva a netet, vélhetően itt valamelyik 2018 előtti pre-landroid gépről lehet szó, azokhoz vannak ilyen firmware verziók, de hát ezeket már 6 éve nem gyártják, az is egy csoda ha még működik valahol ilyen, és az a legnagyobb gondja, hogy 3 óránként rátölt az akkura.
Röviden is tömören: amit mi itt ismerünk, és valaha meg tudtunk vásárolni, vagy egyáltalán képbe kerülhet, az a "mostani" Worx Landroid széria (elmúlt 6 évben gyártott narancssárga cut to edge logós gépek), azokkal biztosan nincs ilyen gond. Egyébként ezeknél baromi részletes a log, a legutolsó kis mozzanatát is látod a motoroknak, szenzoroknak, csak 1db töltési ciklus történéseiről vagy 30-40 sor keletkezik. Szóval nagyon gyorsan kiderülne.
-
válasz
jbnd-007 #2052 üzenetére
A Landroidoknak tuti nincs ilyen bajuk, nagyon jó a fedélzeti töltőjük/elektronikájuk az akku meg pláne (Makitat simán veri minőségben). A Worx egy USA székhelyű cég, a fejlesztés is ott van, és mint egy rakás más cégnek vagy brandnek is, az anyavállalata a kínai Postiec group. Nem hinném, hogy ez utóbbin kívül bármi köze lenne a Landxcape-nek a Worxhöz. A Landxcape nem tudni honnét/hogyan került a Positechez, de ők maguk se lehetnek rá valami büszkék, mert konkrétan sehol nem szerepel a honlapjukon. Mivel white-label gyártóként is működnek, ezért simán lehet, hogy azért van ez így, mert valaki rendelte tőlük, az a valaki pedig ezt a minőségi szintet kérte. Sajnos ez ilyen.
Nem arra akarlak rávenni, hogy vegyél Worxot helyette, csak jó lenne, ha nem azt olvasnák az ide betévedők, hogy ez egy és ugyanaz a brand/termék, csak ez fele annyiba kerül, kicsit máshogy néz ki, és más rajta a felirat (mondjuk itt már érdemes erősen gyanakodni azért
) , és egy nagy sz** mindkettő.
Marhára nem. A Worx Landroidok teljesen jó gépek, és az egyéb Worx kéziszerszámokra se nagyon találsz panaszt (sőt..., elég csak az Amazon review-kat megnézni ). Az akkuik minőségéről (és ezt úgy mondom, hogy szétkaptam egyet kíváncsiságból) meg példát vehetne pár gyártó.
Najó, tudok írni negatívumot is: a közel 5 éves, 3000 órás (work time!), 100%-os akkus géphez vennem kellett most egy DC tápegységet 10kHUF-ért
-
válasz
Dadpool #2041 üzenetére
A kinézett Worx egy elég kiforrott cucc, jók a tapasztalatok vele, floating deckes, cut to edge, stb.., ráadásul ebben a csomagban benne van az ACS is. Az akció miatt ennél jobb megoldást szerintem nem fogsz találni ezért az árért. Ha nem láttam volna a fotód, azt mondtam volna, hogy ne is gondolkodj tovább.
Az a gond, hogy a határolóvezetékkel sokat kellene szórakoznod, és utána egy útvesztő lenne a robotnak a körbehatárolt terület. A mászóka és trambulin is olyan, hogy nem tudod ráhagyni a robotra, hogy úgyis lekoccolja majd, mert be fog szorulni/ráfut/felakad. A facsemetékkel ugyanez a helyzet, túl kicsik még, szemre meg merem kockáztatni, hogy simán lehajtaná és bedarálná őket bármilyen nem-kamerás robot (persze lehet hogy nem, ezt nehéz megmondani innét). Nem tudom, hogy ezekből mit tudna megoldani az ACS, és mit nem nincs vele tapasztalatom. Ha valakinek van, és azt mondja hogy oké, akkor működhet a dolog, mert nem kell annyira szétbonyolítani a vezetéket.
-
Gondolkodtam rajta, összeségében érdekes elképzelés amúgy. Nekem főleg debug célokra lenne kényelmes egy ilyen "zseb" elektronika, akár akkuval működtetve. Ha lesz időm, rámérek a Worx jelére egy szkóppal.
Egyébként nem hinném, hogy nagyon eltérőek lehetnek a gyártóknál a használt frekik, jelszintek, és jelalakok. Egy mcu-val talán megoldható olyan egység is, amin be lehetne állítani adott gyártót (persze miután megvan a szükséges infó a jelhez), így lehetne univerzális dokkoló emulátor készíteni. Hazavezető szálas gépeknél mondjuk kicsit bonyolódik a dolog...
-
válasz
Speederer #2015 üzenetére
Elvileg elég egyszerű megoldás, amennyire tudom statikus analóg jel, nem megy benne semmilyen adat, vagy kommunikáció. Rá kell mérni egy oszcilloszkóppal, hogy konkrétan milyen a jelalak és a freki. Vélhetően gombokért lehet építeni elektronikát ami elő tud állítani egy ilyen jelet, és egy vezetékbe bele tudja küldeni. A gyakorlati megvalósítás kapcsán nem tudok segíteni, pláne nem Parkside-ban.
Egyébként egy ilyen DIY projektet sem láttam szembejönni, és szerintem az az oka, hogy ezek a gépek a működésükből adódóan alkalmatlanok ad-hoc feledatokra. Tehát az nem működik, hogy 1-2 hetente elviszem a nyaralóba, és majd egy full akkuval rendbe teszi ott a füvet amíg ott vagyok. Ahhoz, hogy bármit tudjon kezdeni vele, le kell nyírni, utána azt tudja szinten tartani. De ha le van nyírva, akkor minek a robot? Ha netán annyi időre marad, hogy annak értelme is legyen, akkor addig mi nyír az eredeti helyen?
-
válasz
_Dumber_ #2005 üzenetére
Igen, szerintem jó lesz, ez tök ugyanaz, csak 3.1A-es. Maxon azért ezt se hajtsd, gondolom az M1000-es vacak kínai tápja is 3A alatt van inkább a valóságban. Én beállítanám 2.8-2.9A környékére a fent írt módszerrel. Aztán lehet, hogy aki tervezte a Worxnél röhögne ezen, mert minden 5-6A-re van méretezve, hogy a robot fedélzeti töltője tudjon ~4.5A-t biztonsággal, és csak üzleti okokból mentek el 3A-es tápig, de ezt ugye mi nem tudjuk, csak tippelgetünk, meg megérzünk.
-
Lejárt a szerk.: egy fontos kiegészítés még, hogy ha valaki később olvassa, és nagyobb tuningban gondolkodik (én nem tenném), azért a tápot akkor se méretezze túl. A dokkoló elektronikája ugyanis szerintem hibásan van tervezve. Magának a robotnak a fedélzeti töltője megáll ugyan 4-4.5A-nél, de a dokkoló 8-9A-t kifacsar a tápból, ha az bírja. A különböztet ugye jobb híján elfűti. Nekem konkrétan megégette a kezem a benne levő elektronika belső műanyag takarólemeze(!), amikor 10A-es áramkorláttal hajtotta a labortáp. Milyen forró lehetett akkor a board meg a rajta levő alkatrészek? Ebből is látszik amúgy, hogy a dokkoló jól bírja a gyűrődést, mert vígan üzemel azóta is, csak már 2.2A-re korlátozott táppal (ennyivel épphogy csak kézmeleg töltés közben).
-
válasz
_Dumber_ #2002 üzenetére
Lehet, fejből írtam
A lényeg, hogy a robot+dokkoló próbál minél nagyobb árammal tölteni, és monitorozza közben a feszültséget, ha kicsit esik, akkor abbahagyja azon a ponton, ez lesz a max töltőáram, ennyivel folytatja utána. A robotban levő töltő 4-4.5A környékéig megy el (ezt még labortáppal próbáltam ki). Szerintem a 2A környéke biztonságos és oké az M700-nak, ennyi tuning nekem belefért.
-
válasz
_Dumber_ #1997 üzenetére
Ha csak a dokkolón csinálja, akkor szinte biztos hogy a táp lesz az... Én végül ilyet vettem (a 20V-os után, hogy rohadna meg a kínai aki rácímkézte a gyárira): Mean Well XLG-100-24-A De nem saját választás, minden fórumban erre vált mindenki, az említett vérprofi németek is
Van a hátulján egy áramhatároló poti, azzal akár a gyári táp értékére is be tudod állítani (1.5A), de én bónusz jelleggel felmentem 2.2A-re, ha már... Ezt a legkönnyebben úgy tudod megtenni, ha nézed a roboton az LCD-n a diag menüben a töltőáramot, ha nem oké, lekapcs, tekersz a potin, bekapcs, stb.. A robot egyébként 4.4A-ig megy, de azért jobb a békesség (bár M1000 tápja 4A-es, és nem hallani a nagyon a régieknél sem gyorsabb akkudegradációról, bitang jók a Worx akkuk, szóval up to you).
-
BTW: Mammotion nyílt napon volt ma valaki Szentendrén? Elég impozáns helyszínt választott a hazai képviselet (Daalarna Garden), tök jó volt az egész. Volt kint Yuka is, levélgyűjtő modullal. Hála a jó istennek vásárolni nem lehetett, így megmenekültem
-
válasz
_Dumber_ #1994 üzenetére
Szerintem ez ugyanaz a problémakör amibe mindketten belefutottunk már. Több dolog is okozhatja. A hibajelenség is változatos (az amit most tapasztalsz, vagy nem áll meg a dokkolón, nem tud maxra tölteni, stb...). Én tényleg nyakig beleástam magam, ez alapján ezeket tudom mondani:
- DC táp (csere esetén 24V-os kell, ahogy már írtam!). Ez az elsődleges, 90%-ban ez okozza a problémát. Terhelés nélkül hiába van meg a fesz, akkor szokott beesni, amikor a robot ráterhel töltésnél. Emiatt a dokkban levő vezérlőelektronika újraindul, eldobja a loopot egy rövid időre, amitől a robot bepánikol.
- DC kábel (ez lett nálad cserélve, de megér egy ellenőrzést hogy nem sérült e véletlenül)
- Roboton és a dokkon levő érintkezők korrodálódtak, koszosak (csiszolópapír + isoprop. alkohol ftw, esetleg wd40)
- Dokkolón levő határolóvezeték terminálok érintkezői retkesek, tisztítás ugyanígy + sűrített levegővel érdemes belefújni. Opcionálisan érdemes akkor már a vezeték végeiből is lecsípni egy kis darabot, és újrablankolni.
- Dokkoló szintezése (meglepő, de ez is okozhatja)
- Dokkolón belüli kötések korrodálódtak, szétrágták a hangyák, stb.. Szerencsére csavarmentesen lekapható a teteje, és ellenőrizhető.
- Maga a dokkoló hibásodott meg, de ennek nagyon kicsi az esélye (az egész internetet szénné túrva 1db ilyen esetet találtam, de ott konkrétan elfüstölt benne egy alkatrész és teljesen halott volt).
- Lehet, hogy tényleg határolókábel hiba. Itt ugye nem biztos, hogy elég az, hogy rámérsz, és 6-8 ohm alatt vagy. Simán lehet szigetelési hiba, mely esetén párás/esős időben a föld felé szivárog a jel. Csak a dokkon jelentkező hibáknál egyébként ez nem elsődleges dolog, szinte mindig valamelyik fenti probléma okozza inkább.Azt hiszem más nem lehet. A helyedben én a tápra néznék rá első körben. A logokban lehet amúgy látni, amikor próbál magasabb töltőáramra kapcsolni, és írja ha nem sikerül neki. Ha látsz ilyen bejegyzést, az elég beszédes.
pl (időben visszafelé vannak a bejegyzések ugye):
[Battery Charger] changing to hi-current mode 18.8°C 18.86V 341mA
[Battery] Status: 18.8°C 18.86V 338mA
Majd kicsivel később:
[Battery Charger] changing current mode failed, keep current setting 18.8°C 18.87V 338mA
És a következmény:
!ERROR! wire missing!
Mower base detected! chk current...
[BW] Left: unknow[0][0], Right: unknow[0][0]
Mower in idle state 18.1°C 19.01 Volt
Battery Charge End By Base! base Current: 18.1°C 19.01V 55mA
[Battery Charger] low current: retry #3 18.1°C 19.01V 31mA
[Battery Charger] low current: retry #2 18.1°C 19.01V 20mA
[Battery Charger] low current: retry #1 18.1°C 19.02V 39mA
Log letöltés ha nem lenne meg: fat-ra formázott pendirve bedug, robot bekapcsol. Automatán ki fogja írni, utána meg tudod nézni bármilyen gépen, html-ben menti le.
-
válasz
wik_406 #1942 üzenetére
Nekem ez így tavasszal nagyon kevésnek tűnik. Van egy rész ahol nem jár a robot nálam, 9 napja nyírtam le, simán nőt vagy 4-5 cm-et ennyi idő alatt. Persze ez függ az adott fűtől is, meg hogy éppen kapott egy trágyát, de jellemzően ilyenkor szokott, ami még jobban megturbózza a növekedést.
Redditen jött szembe a minap egy nagyon jó post a témában, igaz ez Worx Landroidra vonatkozik, de nem hinném, hogy a random mozgású gépeknél olyan óriási eltérések lennének, szerintem a 45m2/órával lehet számolni nyugodtan: link
Nagy vonalakban azt írja egy 450m2-es példával, hogy annak a teljes bejárásához kb. 10 óra kell. 10mm-nyi növekedéshez 1db komplett bejárást javasol a szinten tartáshoz. Azaz ha heti 30mm-et nő a fű, akkor 30 órát kell mennie a robotnak hetente, és persze ezt egyenletesen elosztva. Soha nem mértem ki ennyire precízen, de nagyjából meg tudom erősíteni ezeket a számokat a tavaszi szezonra. Persze nyáron - amikor lenyugszik kicsit a természet a hőség miatt - már más a helyzet.
Egyébként elrontani nem lehet, úgyis látod ha kihagyott részek vannak, valamint ahogy a post is írja, az akkuidő is árulkodó: ha nagyon megugrik, és sokáig megy a gép egy töltéssel, akkor nem nyír semmit (nincs ellenállás), ha nagyon lecsökken, akkor pedig küzd a nyírással.
-
válasz
jbnd-007 #1889 üzenetére
Ahogy írod, érdemes ezeket azért a helyén kezelni. Minden ilyen "rakjunk súlyzót a hátuljára", meg "alakítsuk át a kasztnit offroadosra" topicban érdemes megnézni a képeket. Jellemzően tipikus igénytelen kertek vannak a fotókon/videókon. A robotok a porban/sárban forgolódnak, a háttérben talán találsz néhány fűcsomót. A linkelt topicba is elég belescrollozni, és máris ott egy ilyen fotó. Szóval ezeket nem tudom hova tenni, 3 kerekű, nyilvánvalóan tömör és sík zöldfelületre való gépekkel kár ilyen prériken próbálkozni, ezeknek nem robot kellene, hanem kecske!
Tele van ilyenekkel a reddit, nem csak Worx témakörben. Amúgy kezdek róla leszokni, egyre több ott az idióta. A minap láttam egy sok commentes topicot, ahol egymást spanolták fel annak kapcsán, hogy ha növelik a wifi jelerősséget, akkor nem lesz "wire missing" hibaüzenet
A Roboter-forum ehhez képest egy egészen más dimenzió, csak kár hogy német
-
válasz
_Dumber_ #1862 üzenetére
Nem éri meg szerintem sem, ha valaki anno M700-at vett, akkor minek akarna vele 1000m2-őt nyírni ma (bár mondjuk költözés miatt lehet
) . Amúgy elég jó minőségűek a Worx akkuk, most ebbe is beleástam magam (jobb fajta Sony cellák vannak bennük + rendes hegesztett bus barok, szigetelés, 2db hőmérő szenzor, minőségi BMS, stb..), szerintem bírná simán. Az enyém 2020 óta megy, garázs sincs, kint állt a tűző napon (déli oldalon) töltés/pihenés közben mindig. Ehhez képest az esős-kelős táppal, max 19V-ra töltéssel (20.4 helyett) is eljárkált itt a napokban 2.5-3 órákat.
-
válasz
_Dumber_ #1860 üzenetére
Most labortáppal tesztelem, szóval még nem merem elkiabálni (bár az előbb már elkiabáltam
). Minden estre igazuk lesz a német srácoknak, teljesen máshogy viselkedik minden 24V-on, akku tötlésszintek, kapocsfeszültség, töltési idők is rendbe jöttek, és nincs "wire missing" sem tötlés közben.
Valamint ilyen örömteli üzenetek tűntek fel a logban töltés közben hogy:
[Battery Charger] changing to hi-current mode 22.7°C 18.48V 429mA
[Battery] Status: 22.7°C 18.7V 2007mA
[Battery] Status: 24.8°C 18.93V 3281mAEgészen 3.4A-ig növeli, ha jól láttam. Gondolom feszültségesést figyel a tápon, és ha stabil akkor emeli a töltőáramot.
Szóval arra a régi kérdésre is megvan a válasz, hogy lehet e nagyobb táppal gyorsabb töltési időt elérni, ezáltal az M700-ból kvázi M1000-et csinálni: úgy tűnik, hogy igen, teljesen figyelmen kívül hagyja a gép típusát, pedig látja, szóval akár limitálhatná is 1.5A-re a töltést, de nem teszi.
Az Ecovacs ára elég baráti a többi szereplőhöz képest. Olvasgattál már róla valamit, hogy amúgy milyen? Osztrák OBI is forgalmazza amúgy, ott jött szembe a minap.
-
@jbnd-007: bocsi, közben visszaolvastam, és lejárt a szerk. Tényleg durva sztori. Én fentebb a Worx-re brandelt gépekre értettem mindent, Landxscape-es és Worx Vision-ös topicokat szintén átugrottam az említett túrásnál, bár rémlik, hogy a címekben benne volt az általad említett hiba és ezek a topicok most nagyon pörögtek. Szóval módosítanám úgy, hogy a Positec gépekből/brandekből szerintem a vezetékés Worx-ök tök rendben vannak (S/M/L szériák, 2019-től).
-
válasz
mikrofon #1857 üzenetére
Ezt meg tudom erősíteni én is, 4-5 éve működött hibátlanul. Most tápot kellett cserélnem 12eFt-ért, és ennyi.
A "tele van az internet vele hogy..." dolgot sem értem. Sajnos azért mérges vagyok rájuk, mert kicsit megszivattak, de ennek köszönhetően az elmúlt napokban tényleg az internet legsötétebb bugyrait is feltúrtam Worx ügyben, a Reddit topicok nagy részét végigolvastam. Ma egy jó nagy német Worx communityt rágtam át google fordítóval (és a végén írtam is nekik angolul
). Sehol nem láttam ilyet, hogy utálnák a gépüket, jobbára elégedett mindenki, a hibák ismertek, a fixek szintúgy, megbízható, jól használható cuccok ezek. A Vision felett viszont teljesen átsiklottam, úgy tudom az jó szar lett, de nem is érdekel igazán.
Btw tápcsere: azzal szivattak meg, hogy 20V/1.5A van ráírva a gyári tápra, és valójában 24V-os. Hiába esik rajta a fesz terhelés alatt 20.7 körülre (gondolom ezért írták rá a 20V-ot), az még bőven elég a dokkolónak és az akkutültő modulnak, mert az 20.5V felett már nem produkál hibákat. Ha másért nem is, ezért igazán járna a Worxnak egy jó nagy seggberúgás. Az általam vásárolt Mean Well így 20V-os lett, az viszont kevés neki a stabil töltéshez, ráadásul pont ugyanazokat a hibákat adta elő, mint a tápcsere előtt, így aztán jól félrevitt. De köszönhetően a német srácoknak, ez a dolog is meg lett oldva.
Nálam egyszerű a képlet hogy mi történne ha végleg megadná magát: ha rászánnám magam egy kamerásra akkor Luba2 vagy Yuka, ha nem, akkor tuti hogy maradna a Worx (de csak a vezetékes modelljeik közül valamelyik).
-
Worx élmények: M700, az 5. szezonját kezdi:
Van benne futás, jövőre el akarom adni, visszapörgetést vállal valaki? Nemdohányzó orvosmatektanárnő tulaj..., a kertből sose vitte ki!!
Blade work time is 1000+ volt, szerintem egyszer reseteltem csak, most megnyomtam, azért nulla. Akku gyári, degradáció nem tudom mekkora lehet, holnap megnézem egy szuszra mennyit bír menni.
Azért nem teljes az öröm, már tavaly a szezon utolsó napjaiban elkezdte játszani azt, hogy túlmegy a dokkon, illetve töltés közben "wire missing" eventeket dobált. Kicseréltem a tápot egy Mean Well-re, sajnos hiába, nem ez volt a gond, mert most folytatta. Később olvastam pár helyen, illetve @_Dumber_ -nél is az volt, hogy a DC oldali tápkábel csere oldott meg ugyanilyen problémát (nála garis szerviz volt). A dokkóló belsejében a bemenetnél rögtön egy elég spéci csatlakozója van, így teljes kábelcserét most nem csináltam, egyelőre csak levágtam róla minden felesleges centit + a vízálló gyári csatlakozókat is (az új tápomhoz amúgy is feleslegesek), egyelőre töltögeti, nem ír hibát, meglátjuk holnap mi lesz.
-
Kb. 1 hónapja szellőztetés és egyéb munkák miatt felszedtem a 4 éve lerakott határolót. Az előző commentekhez egy tapasztalat: ez egy közönséges 0.75mm2 -es fekete MKH vezeték volt, villanyász boltból. Persze ez nem feltétlen jelent bármit is, lehet, hogy csak szerencsém volt.... Egyébként nem volt vele gond most sem, de ha már munkát teszek bele, akkor legyen a vezeték is új. Ugyanilyet vettem, 200m ~10eFt volt.
Biztosan többször is írtátok már itt a csoportban, de nehéz erre keresni: Worx wr142e -m van (M széria, 700-as), mekkora ennél a típusnál pontosan a határolóvezeték és a robot jobb szélső pereme (mondjuk a kerék külső síkja) közötti a távolság? Sajna a felszedés előtt elfelejtettem megnézni
Anno a gyári sablonnal dolgoztam, de ugye abban van jócskán ráhagyás. Szóval ha valaki meg tudná mondani, hogy pl. az orránál pontosan hol fut a vezeték, azt nagyon megköszönném. Szeretném egy kicsit precízebben, átgondoltabban telepíteni most.
-
válasz
noorbertt #1575 üzenetére
A Kress-t nem neked írtam, az csak igazolta a dolgot (hiszen láthatóan ugyanattól a gyártótól van az a gép is mint a tiéd). Én Worxra tippeltem elsőre, de tényleg kb. bármilyen felirat lehet rajta ami Positec fennhatóság. A Worx mellett még rengeteg szerszámgép brand tulajdonosai, gondolom tekergetik ott rendesen, hogy milyen termék melyik brand alatt jelenjen meg.
Vagy B verzió: egymást másolják a kínaiak, ez is simán lehet
-
-
válasz
_Dumber_ #1518 üzenetére
Bekötöttem ma az új tápot, jól működik, teszi a dolgát. Amúgy már elraktam volna idénre, de pár nap tesztelés még belefér. Gondolkodtam rajta, de szerintem gyorsabban tölteni nem fog, a töltőelektronika a robotban van, és szerintem sw-ből van szabályozva (tudja magáról hogy melyik modell, és ennek megfelelően terhel rá a tápra). Ha nem így lenne, akkor folyamatosan 100%-ra hajtotta volna a gyári tápot is, de a mérések nem ezt igazolták.
-
válasz
_Dumber_ #1515 üzenetére
Igen, a 60-ast. Anno itt összeszedtem, hogy hogy játszik a Worx azzal, hogy ugyanazon típusú gépet átcímkéz (persze azóta jöttek ki újak is), add mellé nagyobb akkut+tápot, és kész a nagyobb modell. Viszont nyilván lehet a firmwareben típus alapján töltési korlátozás, sőt, szint biztos. Nem hinném, hogy csak egy nagyobb táp+akku kombóval upgradelni tudsz, de most ez ki fog derülni
-
válasz
_Dumber_ #1513 üzenetére
Nekem M700-am van, ahhoz 1.5A-es jár. A feszültség mindegyiknél megegyezik, ha jól tudom (20V DC).
De itt a tábla is (látszik rajta, hogy nem kíméltem, házfal tövében volt a járdán 4 évig):
Végül amúgy ezt a Mean Well -t rendelem, a LED-esekből vannak jobb ár/érték arányúak, de ezek a PWM-es, constant current-es kimenetek nekem nem tetszenek, maradok a tuti megoldásnál. Ha megjön, majd beszámolok.
-
válasz
_Dumber_ #1505 üzenetére
FB csoportban többen is ilyet használnak, és elvileg állítható, de a pdf-et megnézve, csak a "constant current"-re van egy poti ezen a tápon, ami hatással van a feszültségre, de nem úgy... Lehet, hogy a hosszú vezeték miatti feszültségesést kompenzálják vele, megkérdezem mindjárt.
Egyébként ezt direkt 20V-os robotfűnyírókhoz ajánlja az MW: link,
Viszont drágább, és felesleges rajta a DC jack + ki tudja mennyire könnyen szerelhető/forrasztható kábel van a kimeneten. A LED meghajtók ebből a szempontból jobbak. Van amúgy 20V-os még bőven, belemélyedek majd, úgysem kell sietni, nincs már dolga idén a gépnek -
Aha, hát ez kapufa, kicsit sejthető volt:
Amúgy a hátlap minimális erőkifejtésre a kezemben maradt, szerintem megette az uv rendesen a ragasztást, az is lehet hogy beázott a kábelek bevezetésénél, mert azok tök könnyen mozognak a trutyiban. Amivel ki van öntve, az nem kemény műgyanta, hanem inkább puha, zselé szerű.
-
válasz
_Dumber_ #1500 üzenetére
Én is ránéztem a Worx csoportra most FB-n, direktben PSU-ra keresve. Enél a hibajelenségnél szinte mindenkinél a táppal volt gond.
Nem hinném egyébként, hogy az sw okozza. Az 1.5A-nek láthatóan a felét sem használja ki a robot+dokkoló. 800mA-nél nagyobb áramot nem láttam rajta, sőt, inkább 500-600mA között volt többnyire. Visszakötve a gyári Worx tápot, 30 sec-en belül letérdel a töltéstől, szóval nem bír ez már ~0.5A-t sem. Szerintem simán csak elöregszenek a melegtől/párától ezek a tápok, megpróbálom majd szétbontani, hátha van benne egy kiszáradt kondi, vagy ilyesmi.
-
válasz
_Dumber_ #1485 üzenetére
No, elkezdte nálam is. A dokkolón ugyan nem megy túl, érzékeli, megáll tölteni, de töltés közben "wire missing" üzeneteket spamel. Ez könnyen elcsíphető szemmel is, robot csippan, hogy idult a töltés, dokkolón a zöld led villogni kezd. Majd random 10-60 sec után a led vibrálni kezd, töltés megáll, wire missing, és kezdődik újra a töltés, kis idő múlva a led megint vibrál, stb...
A tápra rámértem, nálam terheletlenül 22-24V jön ki belőle. De azért nem hagyott nyugodni a dolog: a tápkábel végére rábarkácsoltam egy labortápot, 1.5A-es áramkorláttal, 20V-ra állítva. Az a helyzet, hogy tökéletesen működik, 2-3 órája lóg már rajta, megy a töltés, nincs wire missing, nincs led vibrálás. A labortáp szerint az áram 550-800mA között mászkál, de jobbára statikusan áll egy értéken, majd néha 15-20 percre megemeli kicsit.
Ez alapján én azt mondom, hogy a tápegység szart be, ami öröm, mert ilyet könnyen lehet venni, vagy építeni, nem kell gyári.
A gép (Worx m700) egyébként a 4. szezonját húzta le, soha semmi gondom nem volt vele, igazából ha most az jött volna ki, hogy maga a gép halt meg (és mondjuk javíthatatlanul), boldogan mennék tavasszal venni egy ugyanilyet, illetve az új modellt. De szerencsére a diagnózis alapján ilyesmin nem kell gondolkodni
-
válasz
_Dumber_ #1481 üzenetére
Tipikus hiba, nemzetközi FB csoportban meg ha jól rémlik itt is volt rá már panasz. Nálam is csinálta idén szezon elején, de a vezeték két végének az újrablankolása és a csatik takarítása (kontakspray) megoldotta, azóta jó. Kb. ez szokott lenni az egyetlen javaslat a dokkoló cseréje előtt. Nálad ez ki lett próbálva az 5m -es tesztkor, szóval tartok tőle, hogy megdöglött, de azért persze piszkáld meg, takarítsd ki, hátha...
Javítás nem tudom mennyire lehetséges, annyira még nem néztem, de talán van infó róla a neten.
-
Sajnos ez ilyen, ugyanaz megy az autógyártóknál is, b2b alapon üzletlenek a mobilszolgáltatókkal, és X régióban Y szolgáltatótól kapják az userek a beépített modemre a kapcsolatot. Van gyártó aki ingyen adja (BMW-ről, KIA-ról tudom hogy ilyen), max kiegészítő szolgáltatásokért kell fizetni, meg van aki éves díjat kér az alap működésért is (pl. Volvo).
Így vagy úgy, de kifizeted egyébként, mert ők is kifizetik a szolgáltatóknak, max beépítik a gép árába, ami ugye előre is vetíti, hogy nem fog bármeddig működni. Az autógyártós példánál pl. a Volvo kér évi 20eFt-t, cserébe gond nélkül megy 10 éves autóval is + adnak supportot aki honosítja a szolgáltatást magyar hálózatra (mert nem úgy megy ám ezeknél mint a magán sim-eknél a roaming). A többinél meg idősebb autó esetén megy a találgatás, hogy azért nem éri el éppen a mobilapp, mert valami átmeneti gond van, vagy eljött az idő, és kidobták az autót szerver oldalon a támogatottak közül, vagy éppen külföldön vásárolt autó X idő után itthon nem csatlakozik.
-
Még egy kiegészítés ha már írtam "tartós teszt" jelleggel. Pár hete elkezdte azt csinálni, hogy kikapcsolt állapotban találom a határoló mentén, de nincs nyoma annak hogy elakadt volna, vagy elásta volna magát, szép egyenletes akadály nélküli helyeken történik. Az app-ban ilyenkor "manual stop" üzenetet látszik, majd kikapcsol. FB csoportban, redditen, és egyéb helyeken azt átlagoltam ki a hasonló esetekből, hogy a dokkoló kezdett el döglődni (vagy annak a tápja). Egyelőre újrablankoltam a két csatlakozási ponton a vezetéket, kicsit korrodált volt, meglátjuk.
-
A Worx M700 nálam a negyedik szezont húzza, nincs garázsa, majdnem egész nap direktben süti a nap. Ha a burkolatot áttörölgetem egy nedves ronggyal, akkor olyan mintha új lenne, nincs nyoma annak, hogy megette volna az UV bárhol, még közelről nézve sem. Egyetlen dolgot vettem észre: az LCD kijelző 1 pixelnyi sora döglött, de ez is inkább kontakthiba lehet, és a működést/olvashatóságot nem befolyásolja, szóval nagyon nem foglalkozok vele.
-
válasz
MaCS_70 #1176 üzenetére
Azért az nagyon nem mindegy, hogy miben van az az aku, és mennyi ideig van kültéren. Ha 7/24-ben van fagyban, ráadásul ott kellene tölteni is, adott esetben a fagypont alatt levő akkut magát, akkor illene valami védelem, temperálás, stb... (lásd elektromos autók), mert biztosan nem tesz jót neki.
Ha más nem, akkor a folyamatos üzem ezt képes megoldani, mert termel annyi hőt az eszköz, hogy ne legyen ezzel semmi gond, de a robotfűnyírónál ez sem játszik, mert éjszaka teljesen le fog fagyni. Szerszámok és egyebek meg jellemzően olyanok, hogy kimész, dolgozol vele, beviszed, töltöd, stb..Gondolom ezért küldte az alerteket.
-
robot porszívókhoz képest ezek 'buták'
Sajnos ami működik beltérben, az kültérben nem. Olyan kamera/lidar és egyéb megoldások kellenének bele a napfény és a nagy terület miatt (na meg hozzá nem kicsi számítási kapacitás), hogy nem igazán lenne piaca az ára miatt. GPS-el néhány gyártó próbálkozik, de kevés sikerrel. Sajnos csodák nincsenek, a GPS/Glonass/Galileo szándékosan van butítva ugye a civil szféra számára, szóval nem a gyártón vagy a beépített műholdvevő SoC-on múlik a pontosság, egy szint alá egyszerűen lehetetlen menni, mert ennyit enged maga a szolgáltató. Ha egyszer majd nem lesznek háborúk, meg különleges katonai műveletek, akkor talán megkaphatja a lakosság is a cm-es pontosságot, de erre kevés esélyt látok a mi időnkben
Amúgy azt én sem teljesen értem, hogy földi jeladókkal kiegészítve miért nem próbálkoznak. Így csak pár elemes jeladót kellene leszúrni a kertben, de ilyet még nem láttam egyik gyártótól sem.
Lehet mostanában látni mozgolódást azért, pl. ott a Segway, vagy a Worx új határolókábel nélküli modellje. Az elsővel nem tudom mi a helyzet, az utóbbit meg jegelte a Worx nyersanyaghiányra hivatkozva. Ha fontos ez, akkor lehet, hogy várnod kell 1-2 évet, de akkor is max betatesztelhetsz egy kisebb vagyonért
-
Tudom, én pl. wago-zom ha netán megsérül. Nem igazán érdekel, nagyon sok kell ahhoz, hogy annyira berohadjon, hogy ne érintkezzen, na meg ezek pont azok a pontok, amikről pontosan tudom hogy hol vannak, szóval nincs velük semmi para. Csak nem akarok ilyen tanácsot osztogatni, mert ha véletlenül baj lesz vele mégis, akkor meg engem szidnak
-
Ha a rádiós módszer se jött be, akkor nincs mese, bruteforce-olni kell
Én úgy csinálnám, hogy lehúznám a dokkolóról az egyik vezetéket, vennék egy megfelelően hosszút (legolcsóbb amit találsz jó), a hurok közepénél felszedném a kábelt, elvágnám egy ponton, oda bekötném a tesztvezeték egyik végét, a másik végét a dokkolóba az üres helyre. Ezzel ugye megfelezted a zónát, és csak az egyik felét teszteled. Ha nem működik, akkor ebben a felében van a probléma, ha működik, akkor a másikban.
Ezután értelemszerűen a hibás felet tovább felezgetném. Szerencse függvénye hogy a végén hány megszakítást kell csinálnod, és az hány darab zsírcsatlakozóba fog kerülni. Ha szerencséd van, akkor kevésbe
Persze az szar benne, hogy minden ilyen megbontott pont plusz hibalehetőséget fog a jövőben jelenteni, de még mindig jobb mint a jelenlegi állapot.
De lehet amúgy kombinálni is, lehet hogy az első felezés után már jobban fog működni a rádiós vagy a kábelteszteres módszer is a hibás félben.
-
Mindegyik Worx tud "cut to edge"-t, nem is igazán funkció ez, by design ki van rakva oldalra a kés mindegyiken, az pedig ezzel jár ugye. Ha úgy rakod le a határolót, hogy a téglakőre vezesse fel a jobb oldali kerekét, és nincs lapos szögben/oldalra növő gyom/fű ami rá tud "kúszni" a kőre nyírási magasság alá, akkor jó lesz szerintem. Ehhez persze tényleg egy szintben kell lennie a kőnek a fűvel, hiszen ha felemeli/dönti a gépet, akkor a kés is emelkedik, és magasabban fog csak vágni.
-
válasz
mikrofon #1064 üzenetére
Ha a fizikai mérete eltér a gépnek, akkor az valójában is egy másik gép, a régi (de még forgalomban levő) sima m500,m700,m1000 milliméterre ugyanakkora (m500-nál kijelző azért eltér). Dokkolóból is kétféle van (ezek megvehetők külön is) ha jól rémlik small és large néven.
A kertet mindenképpen alakítani kell a robothoz. Én is azt hittem elsőre hogy minden oké lesz, de aztán 1 nap ráment arra, hogy négykézláb másztunk a szegélyeknél és takarítottuk meg egyengettük a talajt. Ha szemre jó, és nincsenek gödrök, belógó növények (amiket nem határolnál körül), akkor nagy csoda nem lesz, túlgondolni se kell. Mehet a try&fail módszer, azaz elindítod, aztán úgyis jön a push ha elakadt, odamész, javítod, ennyi, előbb-utóbb elfogynak ezek az apróságok. Írták itt többen, hogy elkapart nekik az apróbb kavicson vagy mulcson, hálisten nálam ilyen nem volt. Azzal is lehet játszani, hogy a legmagasabbra állítod, úgy a legkevésbé kényesebb, és fokozatosan csökkented a magasságot. Pl. én most rápróbáltam 3mm-re kíváncsiságból, de esélytelen, föld egyengetésből állt volna a nap (persze csak tenyérnyi helyeken). 4mm-el már tökéletes, 1 hónapja megy elakadás nélkül, kisebbet meg nem akarok úgyse, sőt..
1: A dokkolónál egyrészt a tápegység kábelének a hossza korlátoz, másrészt a dokkolóra csak párhuzamosan tud beállni, tehát a robotnak már egyenesben kell lennie mire a dokkolót megközelíti. Ír a doksi erre egy minimum távolságot, aminél közelebb a dokkolóhóz nem lehet törés vagy ív. Szóval a sarok meg beugró nem biztos, hogy jó lesz, de leméred és kiderül.
2: Erősebb fűvel nem lesz gondja, mert nem számít, hiszen úgyis csak pár mm-et fog vágni a tetejéből normál üzemben. Ha meg nem normál üzem van, akkor ki sem fog derülni hogy bírna e vele, mert akkor oda úgyse tud bemenni, előtte le kell nyírni.
3: Fejből nem tudom, de a doksi részletesen taglalja.
4: Teljesen akkor megy körbe, ha aznapra kértél tőle edge routine-t (szegélynyírást). Ellenkező esetben megindul egy irányba (letolat a dokkolóról és valamerre elforog), és a határolóvezetéket érintve random "pattog" a területen belül. Zónákról nem tudok nyilatkozni, nem néztem, nem követem az ezzel kapcsolatos updateket sem, nálam csak 1 van. -
válasz
mikrofon #1062 üzenetére
Majd a többiek megírják pontosan, nekem csak annyi maradt meg, hogy meglepetten olvastam itt kisebb panaszokat, de a végén mindig kiderült, hogy jóval bonyolultabb a setup, így betudtam ennek, és lapoztam tovább.
M500/700/1000 témakör: a Worx nagyon szeret a töltő teljesítményével és az akku méretével játszani, és színtisztán ezek változtatásával nevet adni a modelleknek, és valójában a gép és a dokkoló csak 2-3 "felfelé lépés" után változik ténylegesen fizikailag. Pl a régebbi (azaz nem a Plus) modellek esetén: M700+3A-es töltő+kicsivel több tüske és hosszabb határolóvezeték a dobozban = M1000, még az akkuméret is ugyanaz. Ráadásul a "töltő" ezeknél egy buta DC tápegység csak, szóval ha bebaktatok a megfelelő helyre, veszek egy 3A-es 20V-os Mean Well tápot, ráakasztom, akkor "van egy M1000-esem".
De amúgy egyszer kiszámolgattam, árban is arányosan skálázódik, esetleg utángyártott szirszar akkukkal + töltőkkel fel lehet upgradelni mondjuk egy m500-ast (ennél az akku is kisebb) a gyári m1000-es szintjére, ahhoz képest valamivel olcsóbban mintha egyből m1000-est vennél, de nem éri meg a szarakodást. Szóval ne bánd, jó ez így.szerk.: a Plus-os modelleknél nem mélyedtem bele ennyire, és neked ilyen van már, nem tudom ezeknél mi a helyzet, de sanszos hogy ugyanez.
-
válasz
mikrofon #1058 üzenetére
Igen, itt a többségünknek Worx van, kisebbtől a nagyobbakig, általában mindenki elégedett vele. Ahogy észrevettem viszont, a terület bonyolultságának és a zónák számának növekedésével nő a panaszok száma itt is és a nemzetközi Worx FB csoportban is. Viszont sanszos, hogy ez minden típusnál így van.
Nálam egy m700 (wr142e) üzemel, ez a harmadik szezonja, tavasszal bekapcsolom, ősszel kikapcsolom, nem tudok róla mondani semmit, teljesen eseménytelenül teszi a dolgát. A legnagyobb bajom vele az, hogy havonta egyszer egy lehullott ág miatt meg kell keresnem, és kiszabadítani belőleViszont nálam 1 zóna van csak, nagyon egyszerű minden, illetve sok fa van, de azokat lekoccolja és megy tovább.
Ne legyen ilyen, de ha holnap megállna, és elkezdődne a "nem tudjuk mikor jön alkatrész, talán augusztus, stb..", akkor rezzenéstelen arccal tenném le a pénzt egy ugyanilyenért a legközelebbi/leggyorsabban szállító boltnál. Életem egyik legjobb költése volt, csúcsszezonban heti 1 munkanapot spórol meg nekem kb.
-
Hmm, ez érdekes, spottoltak valahol egy ilyen Worx molinót. At mondják, hogy ez is határoló vezeték nélküli modell lett volna, és most tavasszal jött volna ki, de a chiphiány miatt elhalasztották, egyelőre 2023 a terv (Worx FB csoport).
-
válasz
_Dumber_ #1019 üzenetére
Hát ez gáz, a gépeket annyira nem is néztem. A L2000 tuti elírás, ott van külön "rendes" áron is a valós. A m500/700 plus/sima dolog is sanszos így már, bár abban még kicsit lehet reménykedni, hogy csak a kép hibás. Kár érte, szokásos Alza precizitás
Azért remélem a garázsnak nem az az Alkos lesz a vége, amit mindenhol lehet kapni 25-ért
-
FYI: Alzában megjelent egy halom Worx gép + kiegészítők. Hazai beszerzés + az ezzel járó gari+számlához képest némelyik szerintem korrekt áron. Egyelőre "beszállítás alatt" a státusz mindennél, de engedi kosárba rakni és kifizetni, szóval vélhetően ezek ennyiért meg is fognak érkezni májusban. Főleg az m700 plus tűnik jó ajánlatnak, de engem nem érint, csak egy gyors keresést toltam, majd megmondjátok ha van jobb deal.
Illetve gondolkodok egy garázson, persze könnyen lehetne barkácsolni is, de a gyári worx garázs 37kHUF-ért nekem már időmegtakarítás/design szempontjából oké (így is lehúzás persze 2db fém lábért meg egy darab műanyagért ennyit elkérni, de ez van).
-
Nincs benne kamera, ezért is írtam, csak gps + ultrahang + a saját mozgásából (gondolom g szenzorok) érkező adatokat próbálja összegezni, és ezekből szoftveresen kihozni valami használható pontosságot. Igen kamera+AI-hoz nagyon durva cucc kell, a robotporszívókban levő kis lidarok meg nem működnek jól kültéren (vagy ami igen, ahhoz 2 milliós böhöm nagy robot kellene), ezért is nincsenek ilyenek. Segway is kikerülte ezeket érthető okokból, meglátjuk mennyire sikerült.
zsuri0: szerintem simán hosszabbítható, de jövő tavasszal megmondom
Én egy din sines DC tápot tervezek a benti elosztószekrényembe, és onnét lesz a kertbe kihúzva a dokkhoz a vezeték (20 méter lesz kb.). Azért így, mert már adott a járda alatt becsövezve egy vékonyabb drót, de még FI relével se szívesen vinnék rajta 230V AC-t. Szemre a két vége jó állapotban van, de az ördög nem alszik.
Amúgy én a helyedben a DC szakaszt hosszabbítanám, a dokkoló felőli oldalon meg tudod úgy bontani, hogy ne legyen nyoma (garancia szempontból fontos lehet), cserébe forrasztani kell hozzá a dokkon belül.
-
válasz
static00 #880 üzenetére
Nem a kerítés "fogja meg" a gépet, hanem a határolókábel. Ezt egy normál vezeték, ki kell feszíteni, vagy műanyag tüskékkel leszurkálva, vagy vannak sokan akik pár cm mélyen a föld alá helyezik. Az összes gép így működik. Értelem szerűen az akadályokat is ezen vezeték megfelelő fektetésével tudod kizárni. Fákat, egyéb hasonló akadályokat nem kell feltétlenül így kizárni, azokat lekoccolja a gép és továbbmegy. Bokrokat, virágágyást viszont célszerű, mert nem "határozott" akadály, és csak összedarálja/elakad benne.
Viszonylag rendezett, sík terület azért szükséges hozzá, az árok pl. vélhetően probléma lesz. Kisebb emelkedő nem gond.
-
-
Ez tényleg érdekes. Érintkezők a roboton és a dokkon tiszták? Én egy nedves dörzsi szivaccsal megküldeném kicsit őket, akkor is hat tisztának látszanak, utána persze töröld jó szárazra. Nálam elég mostoha körülmények vannak, a dokkoló konkrétan befelé (a nyírandó terület felé) lejt kicsit, ráadásul sajnos nem igazán tud nyírni alatta, én meg le***om eléggé, szóval van hogy egy "bozót" alakul ki a dokkolónál, de nincs vele semmi gondom.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Android szakmai topik
- Politika
- SDQHD felbontású monitor jött a JapanNext műhelyéből
- Villanyszerelés
- iPhone topik
- RAM topik
- Egyéni arckép 2. lépés: ARCKÉPSZERKESZTŐ
- Békéscsaba és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Tőzsde és gazdaság
- The Elder Scrolls IV: Oblivion Remastered - Már több mint 4 millió játékos
- További aktív témák...
- Telefon felvásárlás!! iPhone 13 Mini/iPhone 13/iPhone 13 Pro/iPhone 13 Pro Max
- Intel Core i7-13700K Processzor
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i9 14900K 24 mag 32 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- Lenovo ThinkPad X1 Carbon G8, i7-10510U, 16GB, 1TB SSD, 4K kijelző + WWAN
- Huawei P20 Lite 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest