Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#549) csozsi


csozsi
tag

Kezdem nem érteni a dolgot.
Az alap gond az volt, hogy nem mennek a torrentek, arra hivatkozva, hogy nincs ott az állomány, vagy a könyvtár (természetesen minden ott van, ahol lennie kell). Ez pár hetes folyamatos működés után jött elő.
Az FFP egy SD kártyát fogadó usb-stickről futott (Kingston olvasó, 1gigás EMTEC kártya). Oké, lecserélem egy pendrivera (Sandisk Cruzer micro), ami a kezem ügyébe esett. Erről eddig úgy tűnik, kifogástalanul fut, de a 128 MEGÁS mérete már az MC telepítésekor kevésnek bizonyult.
Elővettem egy 1 gigásat (Kingston), lehet, hogy gondja van, mert minden formázni akarta az első csatlakoztatáskor.
Formázás után megkapta a szükséges fájlokat, be a nasba, de az órák alatt sem kelt fel a "system led villogása" állapotból.
Irány a bolt, vettem egy 4 gigás (Sandisk), majd egy 2 gigás (Kingston) sticket, ez utóbbit azért, mert feleslegesnek éreztem, hogy egy 4-es fityegjen feleslegesen a NAS-ban, amikor az másra is alkalmas.
A témaindító leírásból készítettem egy szövegfájlt, amiben csak a célkönyvtár, és az engedélyezett ip-cím a különbség, így copy-paste módszerrel pillanatok alatt megvagyok a gépelés helyett.
Már nem ugrik be a sok cserebere között, hogy a 4-essel mire jutottam, de a 2 gigás drive a telepítéskor ilyen hibaüzenetet ad:
[20:57:55.489] UDP Failed to set receive buffer: requested 4194304, got 208896 (tr-udp.c:75)
[20:57:55.489] UDP Please add the line "net.core.rmem_max = 4194304" to /etc/sysctl.conf (tr-udp.c:80)
[20:57:55.490] UDP Failed to set send buffer: requested 1048576, got 208896 (tr-udp.c:86)
[20:57:55.490] UDP Please add the line "net.core.wmem_max = 1048576" to /etc/sysctl.conf (tr-udp.c:91)

(nem tudom, mit kezdjek vele)
Látszólag nem okoz gondot.
Reboot után felkel a nas, a saját beállításait tudom kezelni gond nélkül.
Csak épp nem érem el a nas-t se x.x.x.x:9091-gyel, sem a Transmission klienssel, mert 403-as hibát dob, mondván, nincs engedélyezve a fehérlista, valamint az ip-cím.
Mint írtam copy-paste-os a telepítés, tehát azonos a működővel.
Ha behívom a settings.json-t, rendben lévőnek tűnik benne minden.
Mit ronthatok el mégis?

''Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást'' (Murphy)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.