Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:49

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1
utolsó módosítás: 2019.11.07

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24401) darvinya válasza persoon (#24400) üzenetére


darvinya
titán

Nem tudod saját Google fiókodban lévő kódot?
Lopásban nem.segítek.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#24402) andHermann válasza Fr@nkieWilde (#24392) üzenetére


andHermann
tag

Sajnos ez egy verseny. Nem csak mobil területen, de gyakorlatilag minden tech közeli szakmában ez megy (pl. gépkocsigyártás is, de lehetne sorolni). Aki nem tolja az új feature-öket, az lemarad és potenciális vevők tömegétől esik el. Cserébe a nem kiforrott rendszerek miatt tömeges visszahívások, javítások, patchek borzolják az emberek kedéjeit. Vagy beáll az ember a sorba vagy elavult, nem támogatott, nem biztonságos rendszereket tud csak használni, ez van.

A fényerő dologra kitérve pedig, elvileg tanulékony. Beállítod magadnak néhányszor a megfelelő fényerősséget és utána már legközelebb jól interpolálja a rendszer a különböző fényviszonyokhoz. Van, aki szerint nem jó az algoritmus, de nálam kiválóan teszi a dolgát. Már persze, ha adaptív fényerőt használsz. Azt el tudom képzelni, hogy a logaritmikus skála miatt rosszabb lett használni manuálisan.

(#24403) infectedmann válasza darvinya (#24401) üzenetére


infectedmann
őstag

Olvasd már vissza az eddigi történéseket mielőtt teljes ostobaságot írsz.
A párja telefonját próbálja helyre hozni, aki jelenleg dolgozik, nincs otthon, nem elérhető stb. Nyilván az ő Google fiókjának a belépési adatait nem tudja fejből.

(#24404) darvinya válasza infectedmann (#24403) üzenetére


darvinya
titán

Biztosan párja?
Távolról írható bármi, és erre írtam, hogy lopásban segítséget nem adok.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#24405) persoon válasza darvinya (#24404) üzenetére


persoon
újonc

Természetesen az email címét és a belépési jelszavát tudom, de nem tudom mi az a kód. Sajnos nem vagyok egy számítógép zseni, sem pedig telefon guru, csak szeretném megmenteni a telefont. És igen a párrom, és nem lopott telefon, az eustoktól vettem, a számlát is megmutatom, ha kell.

[ Szerkesztve ]

(#24406) Fall-N válasza persoon (#24405) üzenetére


Fall-N
veterán

Hagyd rá. Biztos aki ellop egy telefont majd pont fórumon akarja megoldani. Biztos nem lenne egyszerűbb egy mobilos boltban feltörni.

(#24407) darvinya válasza persoon (#24405) üzenetére


darvinya
titán

Ha ismersz mindent, akkor G.fiókban a biztonság menü alatt megtalálható 15 perces kód.
Erről még képernyőmentést is régebben beraktam.

(#24406) Fall-N

Ezzel mennyit segítettél, vagy csak f…ázás megy.
Amúgy mobilos bolt sem tudja megoldani, mert A1-et hiába húzod újra EDL-ben.
Abba a pillanatban, mikor internetet kap lezár megint.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#24408) konzi


konzi
aktív tag

;-)

,egy valaszt megerdemlek ??,

(#24409) sutitomi


sutitomi
csendes tag

Tudja valaki, merre tudom megnézni, egyes alkalmazások mennyi akksit szívnak le? Egy ideje 4 és fél, 5 óra SOT-om van ami kicsit kevés normál használat mellett, valamelyik appra gyanakszom. Vagy nektek mennyi van a februári patch óta?

(#24410) drdr


drdr
senior tag

Használnám a biztonsági mentést, ha más rom-ot próbálnék ki, de már két napja "Várakozás a biztonsági mentésre" látható...
Mi okozhatja? 37%-os a tárhely használat....olyan, mintha semmit sem csinálna, wifi forgalom sincs látszólag...

(#24411) darvinya válasza drdr (#24410) üzenetére


darvinya
titán

Felhőtárad nincs betelve?

(#24409)sutitomi

*#*#4636#*#* Használati statisztika, vagy Play áruházból monitorozó app.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#24412) drdr válasza darvinya (#24411) üzenetére


drdr
senior tag

15/6.6GB használva.... Nem lenne elég 8.4GB? (akkor legalább böföghetne valamit....)

(#24413) darvinya válasza drdr (#24412) üzenetére


darvinya
titán

Akkor Play összetevők frissítés hiányzik neki.
Indítsd újra a telot, hátha leszedi és akkor elindul a mentés gyors WiFi-n.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#24414) drdr válasza darvinya (#24413) üzenetére


drdr
senior tag

Az újraindítás megvolt többször.... "Google biztonsági mentés" tároló ürítés... Aha, playben volt pár frissítés, G+, Gmail.., meglátjuk mit csinál ezután....

(#24415) mobilizmo válasza drdr (#24410) üzenetére


mobilizmo
addikt

Mármint magad kezdeményezted a mentést és nem kezdi el?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#24416) drdr válasza mobilizmo (#24415) üzenetére


drdr
senior tag

Igen, eddig ki volt kapcsolva.... (Rendszer/speciális/biztonsági másolat).
Újra is indítottam a telefont, látszólag semmi sem történik... Google drive-on sem nő a felhasznált tárhely....

(#24417) fluttershy válasza drdr (#24416) üzenetére


fluttershy
tag

Én úgy tudom hogy a google tárhelyéből nem fogyaszt a telefon backupja, de valaki javítson ki.

(#24418) persoon válasza darvinya (#24407) üzenetére


persoon
újonc

De így ez nekem kevés, írtam, hogy nem értek hozzá. Egy részletes mindenre kiterjedő ( mit, honnan, hova, mire stb. ) leírást, természetesen csak legálisat adhatnál, akár privátba is.

(#24419) fluttershy válasza persoon (#24418) üzenetére


fluttershy
tag

Inkább itt mint privátban mert ha valakinek hasonló problémája lesz akkor majd vissza fogja tudni keresni és akkor legalább az itt leírt tapasztalatokkal előrébb lesz a problémája megoldásában.

A téma összefoglalóra szerintem ráférne egy kiadós frissítés és kibővítés. Szívesen segítek benne én is. Ennek mi a pontos módja? Illetve ha valakinek van hasonló segítő szándéka akk ne tartsa magában.

(#24420) andHermann válasza sutitomi (#24409) üzenetére


andHermann
tag

Nekem sosem volt 4.5-5 óra SOTnál több még nugáton sem. Tulajdonképpen kijelenthetem, hogy nugát oreo pite rendszereken is kb bő 4 és fél órás max Sotok jöttek ki, így napi töltésre vagyok beállva. Persze ez rengeteg dolog függvénye, szóval ha nálad ez korábban jobb volt, akkor tényleg okozhatja valami beakadás. Az android beépített aksi statja elég fapados, szóval érdemes lehet valamilyen akku monitorozót letölteni, de abban nem igazán vagyok jártas melyek a legjobbak.

(#24421) darvinya válasza persoon (#24418) üzenetére


darvinya
titán

Barátnődé a telo, de Te akarod megjavítani?
Vagy Te használod barátnőd teloját?

Utóbbi esetben érthető is a lezárás, mivel idegen SIM kártyát használtál benne, de ezt nem csatoltátok hozzá.

A bökkenő annyi, hogy készülék kereső bekapcsolás melletti zárás felodás mindenféleképpen két lépcsős, és fog jönni telefon számára újabb kód, amit be kell írni 5 percen belül, különben ismét lezár.
Viszont erről nem lesz értesítő, hanem telefonban Google menüben belépve fogja kérni.

A Google fiókba lépve, saját rész alatt találod meg Biztonság menüt, és az alatt lesz feloldó kód.
Ezt a kódot kell beírni telonál, mikor kéri bekapcsoláskor.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#24422) drdr válasza fluttershy (#24417) üzenetére


drdr
senior tag

Szerintem sem, de a problémán az, hogy nem csinál semmit ez a szemét sz@r.
2 app volt kézzel felrakva, eltávolítva.... Action launcher eltávolítva... Drive újratelepítve... Nincs már több ötletem, hogy mit lehetne...

(#24423) drdr válasza drdr (#24422) üzenetére


drdr
senior tag

Most ezt láttam a Chromeban:

Hol lehet ezt visszakapcsolni? Lehet ez a gondja? Ha a szinkronizálást bekapcsolom, akkor kikapcsodik magától...

[ Szerkesztve ]

(#24424) persoon válasza darvinya (#24421) üzenetére


persoon
újonc

A teló a feleségemé, töltőről levéve tapasztalta, hogy MI logó, és sehova tovább, se kikapcsolni nem lehet. Semmit nem zárt vagy nyitott, semmit nem kapcsolt be, Ő még a kezeléshez sem igazán ért :) , csak használta. Ezek után még mindig nem tudom mit hova, mert a telefon nem működik. Valami részletes tájékoztatást kérnék, könyörgööööm :W

(#24425) mobilizmo válasza drdr (#24423) üzenetére


mobilizmo
addikt

Bocsánat, de a chrome szinkronizálásának mi köze a telefonod szinkronizálásához.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#24426) mobilizmo válasza fluttershy (#24419) üzenetére


mobilizmo
addikt

llwynog-ot kell megkeresni vele, ő a topikgazdi, ő tudja módosítani.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#24427) drdr válasza mobilizmo (#24425) üzenetére


drdr
senior tag

Maximum annyi, hogy nem működik a szinkronizálás.. csak nem találok módot az "újra aktiválásra". Egyedül a Chromeban találtam ezt, ami jelzi legalább, hogy valami nem kóser.

[ Szerkesztve ]

(#24428) pcnet válasza drdr (#24427) üzenetére


pcnet
addikt

Google fiókod beállításaiban is be lehet kapcsolni a Chrome szinkront. Lehet ott ki van kapcsolva, azért kapcsol ki Chromeban is.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#24429) mobilizmo válasza drdr (#24427) üzenetére


mobilizmo
addikt

Továbbra se értem a kettőnek mi köze egymáshoz.
Ha a telefon beállítások/google/biztonsági másolat (vagy esetleg mentés, nálam másolat) menübe bemész mit látsz?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#24430) drdr válasza pcnet (#24428) üzenetére


drdr
senior tag

Igen, ott be is van kapcsolva, ennek ellenére mégis azt mondja, hogy aktiváljam újra... Nem is érdekel engem a Chrome nem is használom, de ebből látszik, hogy valami probléma van és valószínűleg ezért nem megy az appok és eszköz beállítások... mentése. Fotókat és címtárat átvitte, de biztonsági másolatom továbbra sincs amiből vissza lehetne állítani mindent.

[ Szerkesztve ]

(#24431) mobilizmo válasza drdr (#24430) üzenetére


mobilizmo
addikt

beállítások/fiókok/drdrdrdr@gmail.com/fiók szinkronizálása-ba belépve mit látsz? Ha az itt lévő dolgokat sem tudja szinkronizálni akkor biztos hogy a belépéssel van gondja. Töröld a fiókot vedd fel újra, hogy az autentikációt megint meg kelljen csinálni.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#24432) darvinya válasza persoon (#24424) üzenetére


darvinya
titán

A teló a feleségemé, töltőről levéve tapasztalta, hogy MI logó, és sehova tovább, se kikapcsolni nem lehet…

Ez már megint más.
Hosszan power (ki/bekapcsoló) gomb, min. 30mp-ig nyomni.
Vagy egyszerre hangerő fel+power gomb, min. 30mp-ig nyomni.

Ekkor kikapcsol és bekapcsolható.
De ha ekkor csak Mi logó van, akkor fw-t kell flash-elni fastboot (hangerő le+power gomb) módban.
Más megoldás nincs.

(#24423) drdr

Ilyen akkor van, mikor rendellenes kezelés történt fiókoddal (pl: betörtek).
Ennek javítása legegyszerűbben telon Google menü-Biztonság és itt végig csinálni ami felkiáltójeles.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#24433) fluttershy válasza mobilizmo (#24426) üzenetére


fluttershy
tag

Ha majd lesz időm akkor lehet hogy fogok beadni "frissítéseket" a topik összefoglalóhoz. Csak jussak el odáig :D Köszi.

(#24430) drdr valószínűleg valamelyik google service baja lesz; próbáld meg a google app és a google play services adatait törölni majd telefonon beállított google fiókot eltávolítani majd újra hozzáadni. Akartam ajánlani a swift backupp appot a cuccaid lementésére de most olvasom a google playen hogy csak gapps mellett működik szóval valszeg nagyban támaszkodik a google backup szolgátatására.

(#24394) persoon bocsi. Ez lehet hogy az én hibán. Próbáld meg a (#24363) számú üzenetemben lévő leírást mégegyszer úgy hogy "- A miflash ablakában jobb alul válaszd ki azt a lehetőséget hogy "clean all and lock"." lépés helyett a szimpla "clean all"-t választod. Szerintem így működni fog... legalábbis remélem

Más. Mióta nincs fent google playen a mi remote applikáció? Újraraktam a LOS-t és feltűnt hogy a backupból nem telepítette. Rákerestem és ezek jöttek szembe:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.duokan.phone.remotecontroller&hl=hu
Asztali böngészőből: "Sajnos a kért URL-cím nem található ezen a szerveren."
Mobilon szintúgy hasonló. Wtf? Eltávolították? Miért? (már beszereztem aptoideról de ez milyen már hogy 3rd party app storeból kell beszerezni a telefonom gyártója által nekem készített szoftvert

[ Szerkesztve ]

(#24434) Fall-N válasza fluttershy (#24433) üzenetére


Fall-N
veterán

Valószínűleg a Peel-lel szerződtek, így már az van fent helyette a Peel Mi Remote. Értelemszerűen a nálunk előre telepített Mi Remote megmaradt a ROM-ban, bár az is lehet, hogy egy későbbi frissítéssel kicserélik rá.

Bár ez is inkább reklám a névhasználattal és ezért van az egész csere, mert az adatbázist eddig is ők adták.

Én mondjuk utáltam már a Samsungon is a Peelt, főleg mióta telerakták reklámmal. Én a fizetős AnyMote-ot használom régóta. Az tud Wi-Fi-s eszközöket is kezelni így nem kötelező az IR sem. Kodit is tudja vezérelni Android TV-hez.

[ Szerkesztve ]

(#24435) fluttershy válasza fluttershy (#24433) üzenetére


fluttershy
tag

(#24394) persoon közben rákerestem a "error:Erasing boot failed, maybe the device is locked" hibaüzenetedre és utánaolvasgattam a dolognak. Sajnos mindenhol azt írják hogy ha ilyen üzenetet dob az eszköz akkor brickelve van. Azért próbáld meg még amit a fentebbi üzenetemben írtam, hátha bejön. Ha 1 éven belül vetted akkor azt ajánlóm hogy küld vissza a kereskedőnek: ptk termékszavavatosság; javítás, kicserélés, árleszállítás, árvisszatérítés (ilyen sorrendben, de általában az első szokott történni). Ha az egy év eltelt vagy esetleg külföldről vetted akkor kezd el tanulmányozni ezt a leírást: https://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=1680467&highlight=mi%2Ba1%2Btest%2Bpoint
Annyira nem bonyolult de kell hozzá egy kis idő, türelem és vállalkozószellem

(#24434) Fall-N köszönöm. Az anymoteot megnézem.

[ Szerkesztve ]

(#24436) darvinya válasza fluttershy (#24433) üzenetére


darvinya
titán

Nekem ez a távirányító vált be. [link]
Próbáltam többet is, de Any izé még fizetősként is teli szemetelte a készüléket.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#24437) drdr válasza mobilizmo (#24431) üzenetére


drdr
senior tag

Minden be van kapcsolva, a fiókot már töröltem és újra felvettem....

(#24438) drdr válasza darvinya (#24432) üzenetére


drdr
senior tag

Nem tudom pontosan mire gondolsz Google menü-biztonság alatt, de sehol nem találtam felkiáltójeleket a fenti screenshoton kívül.... Pontosítanád?

(#24439) persoon válasza fluttershy (#24433) üzenetére


persoon
újonc

Sajnos az eredmény ugyan az, tanulmányozni fogom amit linkeltél, köszönöm, tanulmányoztam, az sajnos nem az Én világom, de azért köszönöm.

darvinya: az fw flash-elés közben irta ki azt a lock hibát, amit eddig beszéltünk, tehát az nem működik

[ Szerkesztve ]

(#24440) fluttershy válasza persoon (#24439) üzenetére


fluttershy
tag

Az egészben a legnagyobb bukkanó hogy le kell majd szedned a telefonról a házát és rövidre kell zárnod két pint (cinnel, fém csipesszel, bármivel ami vezet) az alaplapon hogy a telefon EDL módba kerüljön amikor a gépre dugod. Szétszedés közben vigyázz a képernyőre mert a nagy feszegetés közben eltörhet. A legjobb az ha találsz valakit akinek van telefonjavításban gyakorlata és megcsinálja neked vagy egy jó megbízható és olcsó szervizt (én ilyennel még nem találkoztam, de lehet mert vidéki vagyok, nemtom).

[ Szerkesztve ]

(#24441) darvinya válasza drdr (#24438) üzenetére


darvinya
titán

Google-Google fiók-Biztonság menüig lapozni-Gondoskodunk fiókja biztonságáról, itt Kezdő lépések.

(#24439) persoon

Azt azért írja ki, mert zárt Bootloader-en a flash-elő amit használsz nem tudja flash-elni az fw-t.
Tehát először fastboot-ban Bootloader-t nyitod, és utána mehet fw flash.leírás az eljárásokhoz

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#24442) fluttershy válasza darvinya (#24441) üzenetére


fluttershy
tag

21-es csapdája:
- Nem tud flashelni mert zárva a bootloader.
- Bootloadert nem tudja nyitni mert ahoz előbba fejlesztői beállításokban be kéne kapcsolnia az oem unlock lehetőségét.
- A fejlesztői beállításokban nem tudja bekapcsolni az oem unlock lehetőségét mert nem indul el a telefon.
- Ahhoz hogy elinduljon újra kell flashelni...

Szerkesztve: Visszaszívom. Mi Unlock app-ról még nem hallottam. Egy próbát megér.

[ Szerkesztve ]

(#24443) darvinya válasza fluttershy (#24442) üzenetére


darvinya
titán

OEM unlock nem kell kikapcsolni BL nyitáshoz. :)

OEM unlock új tulaj beállítás engedélyhez kell.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#24444) drdr válasza darvinya (#24441) üzenetére


drdr
senior tag

Ja, igen, így ismerem.... Minden pipa minden szuper zöld.

(#24445) drdr válasza fluttershy (#24433) üzenetére


drdr
senior tag

Minden Google appot/service-t tiltottam és töröltem az adatait illetve azokat is amiről tudom hogy Google.... Majd alapbeallitasok visszaállítása.... Fiókot is töröltem.... Majd minden fiókkal kapcsolatos beállítások... Helyzet nem változott....

A vicc, ez a telefon kezdetektől gyári, semmi hekkelés nem volt, mégis ledobta a láncot valami...

Azt hiszem feladom, keresek valami backup appot, aztán ezt most úgy tűnik gyalulni kell egyébként is....

[ Szerkesztve ]

(#24446) darvinya válasza drdr (#24444) üzenetére


darvinya
titán

Nem használsz VPN-es reklám blokkolót?
Otthoni hálózat nem UPC v6-os? (Ha igen, tiltó listás lett biztonsági másolat mentés)

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#24447) mobilizmo válasza drdr (#24445) üzenetére


mobilizmo
addikt

Akkor először root-olnod kell. Anélkül nem igazán van normális backup.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#24448) Fall-N válasza darvinya (#24436) üzenetére


Fall-N
veterán

Ja nagyon jó. Vagy évente fizetsz vagy fél oldalas reklám borítja a felületet. :U

Az AnyMote meg nem szemetel semmit.

[ Szerkesztve ]

(#24449) darvinya válasza Fall-N (#24448) üzenetére


darvinya
titán

Hol borítja féloldalas reklám, és ettől nem használható az ingyenes?
Ha már reklám, akkor is csak app-ban van.

Nem úgy mint, az Any, ami teli vág mindent.
És igenis szemetel, csak meg kellene mézned, mert havonta 10-20MB-al növekszik a mérete, függetlenül használva van.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#24450) HoaryFox válasza fluttershy (#24433) üzenetére


HoaryFox
őstag

Szívesen veszek bármilyen konstruktív ötletet arra, hogy kibővítsük az Összefoglalót. Nyugodtan írjátok be ide, mit szeretnétek látni és ha a többség is jónak találja, nincs akadálya, hogy belekerüljön, legyen az ROM hackelés vagy bármi. :)

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.