Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:49

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1
utolsó módosítás: 2019.11.07

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24451) M@Db0Y


M@Db0Y
senior tag

Kijött a márciusi update, de nem ugyanaz a build mint a beta.

(#24452) janes1976


janes1976
őstag

Na csak megérkezett! :D

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#24453) petipetya válasza M@Db0Y (#24451) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi, fel is raktam:

"nincs rá lezsóidő"

(#24454) drdr válasza darvinya (#24446) üzenetére


drdr
senior tag

Nincs VPN és nem UPC a hálózat....

(#24455) drdr válasza mobilizmo (#24447) üzenetére


drdr
senior tag

"Akkor először root-olnod kell. Anélkül nem igazán van normális backup."

Épp ezért nem is foglalkoztam, ezzel, ami kellett lementettem manuálisan, a névjegyek és fotókat meg tudta szinkronizálni, majd nyomtam egy factory resetet.

Sajnos ezután sem működik a Biztonsági mentés, nem csinál semmit és a "Biztonsági mentés készítése" gomb le van tiltva (szürke).

(#24456) darvinya válasza drdr (#24454) üzenetére


darvinya
titán

A lényeg, hogy IPv6-ot használ a hálózatod.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#24457) drdr válasza drdr (#24455) üzenetére


drdr
senior tag

A megoldás ez és ez alapján; most már a "Biztonsági mentés készítése" gomb engedélyezve és a Drive-ban is megjelenik a biztonsági mentés...

Habár a telefonon a mentés után a híváslista és SMS-ek még mindig "Várakozás a biztonsági mentésre" állapotban maradnak, a fotók videók pedig "Állapot ellenőrzése". A Folyamat azonban sikeresen végződik....

Szóval valami még mindig megakassza, esetleg a router fog meg pár csomagot, de akkor meg kommunikációs hibát kellene jeleznie, nem? Vagy a google fiókban nem jó valami....

[ Szerkesztve ]

(#24458) darvinya válasza drdr (#24457) üzenetére


darvinya
titán

Ha nincs fiókhoz rendelve a mentés, akkor nem aktív a gomb.
És igen, a router gondja is lehet, amit írtam IPv6-on nem fog működni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#24459) huberpe


huberpe
aktív tag

a márciusi frissítéssel továbbra sem működnek bizonyos appok (konkrétan a hangouts és a naptár) led-es értesítései. ez csak nálam error? :)

(#24460) #56474624 válasza huberpe (#24459) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ez az adott alkalmazás "hibája", nem?

(#24461) huberpe válasza #56474624 (#24460) üzenetére


huberpe
aktív tag

a februári frissítésig mind a kettő szépen működött, azóta nincs led-es értesítés és még beállítási lehetőség sem az appokban. aki használ hangouts-ot, esetleg megírná, hogy nála mi a helyzet?

[ Szerkesztve ]

(#24462) gery2123


gery2123
őstag

Ezzel a márciusi frissítéssel is megy a fizikai gomb világítás ha bekapcsolom a szoftveres gombokat.....

Az értesítő LED engem nem zavar, már rég lemondtam róla 😂

-- PSN_ID: GerY2123

(#24463) #56474624 válasza huberpe (#24461) üzenetére


#56474624
törölt tag

Oké, de sok más alkalmazás meg továbbra is tudja használni, szóval ez az alkalmazásban is javítható kellene legyen. :)

[ Szerkesztve ]

(#24464) drdr válasza darvinya (#24458) üzenetére


drdr
senior tag

A routerben ki volt kapcsolva az IPv6...

"Ha nincs fiókhoz rendelve a mentés, akkor nem aktív a gomb."
Ezt nem tudom értelmezni...
Nincs hozzárendelve, mivel nem készült és nem is tudtam készíteni, mivel a gomb inaktív volt, magától pedig nem indult a mentés....

Nekem kellene hozzárendelni, -nem vágom,- mért kell(ene) nekem ezzel foglalkoznom? :F
... és ha igen, hol tehetem meg? Nem sikerült rátalálnom....

A Hívás lista és sms-ek, még mindig nem mentődnek. :( (Nem mintha annyira számítana nekem, de ez azt jelenti, valami még mindig hibádzik....)

[ Szerkesztve ]

(#24465) drdr válasza drdr (#24464) üzenetére


drdr
senior tag

Mobilhálózaton átment a Híváslista is, az sms várakozik, a Fotókon állapot ellenőrzés....

(#24466) darvinya válasza drdr (#24464) üzenetére


darvinya
titán

Nálam alapból ki van kapcsolva, de mikor bekapcsolom nincs egyből fiók, azt külön kell hozzáadnom.
Csak 1 Google fiókot használok készüléken.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#24467) persoon válasza darvinya (#24441) üzenetére


persoon
újonc

Sajnos a Bootloader nyitást sem engedi valamiért. Én feladtam, nem kínlódok tovább, Nyíregyházán nézek valami szervizest, hátha meg tudja oldani. Köszönöm az eddigi segítséget Mindenkinek. :O

(#24468) mobilizmo válasza drdr (#24465) üzenetére


mobilizmo
addikt

Wifi-vel lesz ott valami.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#24469) drdr válasza darvinya (#24466) üzenetére


drdr
senior tag

Én tegnap este nyomtam rá egy teljes visszaállítást, ott első lépésekben megadtam a fiókot - azt az egyet-...
Majd amikor gondoltam hogy mentek, bekapcsoltam és akkor felkínálta a megadott fiókot (amit ki is választottam), de a gomb nem lett aktív. Más is járt már így, a fenti két linken olvashatók megoldották... A gomb most már aktív, csak épp minden megy át... Persze semmi hibaüzenet amiről lehetne következtetni bármire is....

(#24470) drdr válasza mobilizmo (#24468) üzenetére


drdr
senior tag

Nem kizárt, majd este játszom vele....

(#24471) huberpe válasza #56474624 (#24463) üzenetére


huberpe
aktív tag

teszteltem ma egy kicsit és hangouts nem villogtatja a led-et a1-en és a2 lite-on, míg ugyanaz a verzió huawei p20lite-on meg igen. nyilván nem fogok belehalni, de ez valami android one gebasz lehet. :)

(#24472) Fall-N válasza darvinya (#24449) üzenetére


Fall-N
veterán

A fizetős nem szemetel, ne akard megmagyarázni, amikor több éve használom napi szinten.

A kép amit beszúrtál, azon pont látszik, hogy mekkora ótvar nagy reklám van benne. Na jó nem fél oldalas, hanem a 2/3-át takarja ki, nabumm. Az ennyire erőszakosan reklámozó és pénzéhes (előfizetés, mire??!!) alkalmazás a kukába való. Olvasd csak el a Playen mennyire szeretik. Ennél még a Peel is normálisabb, pedig az is erőszakos.

Egyébként újra fent van a Mi Remote, fel is dobott egy február 22-es frissítést.

[ Szerkesztve ]

(#24473) fluttershy válasza Fall-N (#24472) üzenetére


fluttershy
tag

Én csak egy samsung smart tv-t és egy midea légkondit szerettem volna infrával használni: Az anymote ingyenes változata nem kezeli ennek a telefonnak az infráját, a sure funkcióhiányos a légkondival de működik. Maradok a mi remotenál amíg el nem kurvul aztán újra körülnézek.

Kipróbáltam újra az ota frissítést a lineageos-en. Most már működik. Minden olyan mint a frissítés előtt (kivéve a verziószám), nem igényelt semmi beavatkozást és nem tűntetett el semmit. Most már szerintem nyugodtan használható a LOS 16. Szerintem hibátlan.

(#24474) darvinya válasza fluttershy (#24473) üzenetére


darvinya
titán

Nekem Samsung DVD-Videó kombót csak Sure kezeli, tehát nekem az marad.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#24475) trebrona


trebrona
nagyúr

Szokásos módon Magisk Uninstall / Restore Images.
Hiba nélkül felment a frissítés.
Ezután Tool-lal bootoltatott TWRP, magisk install, szintén gond nélkül.

GCam mintha mi sem történt volna.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#24476) konzi


konzi
aktív tag

Gyorsmenukhoz valahogy oda varázsolható a fényerő állítás mint más mobilokon ?

,egy valaszt megerdemlek ??,

(#24477) darvinya válasza konzi (#24476) üzenetére


darvinya
titán

:U

Értesítő sávnál levő gyors gombra gondolsz?
Mert ott van, csak le kell 2.-ra húzni az értesítőt.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#24478) konzi válasza darvinya (#24477) üzenetére


konzi
aktív tag

És tényleg !! Köszönöm. Jó bamba vagyok :(

,egy valaszt megerdemlek ??,

(#24479) fluttershy válasza HoaryFox (#24450) üzenetére


fluttershy
tag

Csináltam egy új összefoglalót. A mostaniban lévő infókat is beletettem:
[link]

Az összefoglaló kódja:
[link]

Ha valami nem okés vele akkor szóljatok nyugodtan, átírjuk :) Sajnos csak a lineage os telepítéséről írtam benne részletesebben; ha valaki érzi magában a bátorságot és vállalkozó szellemet akkor jó lenne más romokról is hasonló, részletes leírás.

(#24480) Fredy02 válasza fluttershy (#24479) üzenetére


Fredy02
tag

Köszönjük már rég vártam erre! :)

S23U

(#24481) Viktor0610 válasza fluttershy (#24479) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem ugyanúgy telepíthető minden ROM? Recoveryben betallózom, feltelepítem. :DDD
Vagy rég hekkeltem már telót? :B

Samsung Galaxy A54

(#24482) fluttershy válasza Viktor0610 (#24481) üzenetére


fluttershy
tag

Dede :D csak ilyen szájbarágósan, lépésről lépésre, honnan kell letölteni, melyik twrp-vel megy, van-e valami.speciális kívánsága stb. Mert a LOS 16 pl csak ezzel a recoveryvel telepíthető elvileg

(#24483) Nerazim válasza fluttershy (#24479) üzenetére


Nerazim
őstag

Grat, szép munka! Egyetlen apró dolog, hogy a kelzsoca féle program már nem elérhető régóta. Az eredeti öf-ben sem műkdött már.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#24484) konzi válasza fluttershy (#24479) üzenetére


konzi
aktív tag

Ez nagyon jó lett. Atbongeszve mindenre részletes választ kap a felhasználó. Köszönöm a munkád !!

,egy valaszt megerdemlek ??,

(#24485) yusukee válasza fluttershy (#24479) üzenetére


yusukee
aktív tag

Na most, hogy észrevettem ezt a leírást, meg is próbálkozom egy Havoc OS-el. Alapvető gondjaim vannak a gyárival sajnos.

(#24486) HoaryFox válasza fluttershy (#24479) üzenetére


HoaryFox
őstag

Wow, ez igen :Y Ilyen szintű Összefoglalóra nem számítottam, de nagyon köszönöm és köszönjük. :R

1-2 napig fenttartom még az esetleges módosítások miatt, ha minden OK, akkor cserélem a jelenlegit.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#24487) TFSi


TFSi
őstag

Ez csak egy vakmerő teszt, vagy lehet hivatalos esélye a Q-nak?

link

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#24488) Sordoran válasza TFSi (#24487) üzenetére


Sordoran
addikt

Lesz Android Q a telefonon, de nem hivatalos. Vagyis éppen még arra is van egy nagyon halvány esély, nem tudni még hogyan értelmezik a 2 év főverzió frissítést. Viszont ne számolj vele, így nem csalódsz. Maradnak a főzött rom-ok.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#24489) Fall-N válasza fluttershy (#24473) üzenetére


Fall-N
veterán

Kezeli az AnyMote az A1 infráját, csak be kell állítani a Settings -> Advanced Settings -> Use alternative Ir commands menüpontban. Pár telefonnal így működik csak. Huaweinél nem kellett használni, S4-nél szintén kellett az alternatív mód.

TFSi: Ennek semmi köze a Xiaomi hajlandóságához. Ez egy szokásos Google Pixelen kiadott Android Béta program ROM portja. Semmi köze ahhoz, hogy lesz-e az A1-re, és ha lesz is akkor sem biztos, hogy 100 %-ig ilyen lesz az esetleges hivatalos ROM. Eltérések biztosan lennének, eleve nem tudni mit tesz/tenné bele a Xiaomi a ROM-ba, meg persze lehetnek inkaktív menüpontok ez eltérő hardverek miatt. Például a Pixel 2-ben van oldalsó nyomás érzékelő szenzor és NFC. Ezek az A1-ben nincsenek meg.

[ Szerkesztve ]

(#24490) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Volt aki már próbálta 256gb-os kártyával?
Működött?

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#24491) HDR123 válasza fluttershy (#24479) üzenetére


HDR123
tag

Köszi, nagyon jó!

(#24492) mobilizmo válasza fluttershy (#24479) üzenetére


mobilizmo
addikt

Szép munka, gratulálok.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#24493) Fall-N válasza fluttershy (#24479) üzenetére


Fall-N
veterán

Apró észrevételek:

- az FM Rádióról a leírás frissítésre szorul, mivel az Android Pie óta nem kell szervíz menü.
- képernyő kép készítése: Android 9 óta a bekapcsoló gomb (hosszan nyomás) power menüjébe került.
- Kímélni szeretnéd a bekapcsoló gombot?
Szintúgy Android 9 óta sok Launcher tudja már a screen lockot anélkül, hogy 5 mp-ig fekete képet kelljen mutatnia.
Példa: Nova Launcher: Nova beállítások -> Képernyő zárolási módszer -> Megközelíthetőség.

[ Szerkesztve ]

(#24494) Viktor0610 válasza Fall-N (#24493) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A kikapcsológombos képernyőképpel az a baj, hogy azt is gombnyomásnak érzékeli, így pl. kiléphet a teljesképernyős megjelenítésből.
A gombkombinációval nincs ilyen gond.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#24495) trebrona válasza Fall-N (#24493) üzenetére


trebrona
nagyúr

Egyértelműen írta szerintem:
Android 9.0 óta a gyári rendszer alatt az FM rádió app a rendszer része.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#24496) Fall-N válasza Viktor0610 (#24494) üzenetére


Fall-N
veterán

Ha elég hosszan nyomod, akkor nem érzékeli nyomásnak.

trebona: Ez elkerülte a figyelmem. :R

(#24497) petipetya válasza Viktor0610 (#24494) üzenetére


petipetya
nagyúr

Csekkoltam, nálam nem lép ki.

"nincs rá lezsóidő"

(#24498) Viktor0610 válasza Fall-N (#24496) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igaz, Mi A2 Lite, de pl. ha a Fotók appban egy képet teljes képernyőre teszel, akkor a kikapcsológomb megnyomására megjelenik a státuszszor.

A hangerő le + bekapcs. gombbal nem. ;)

OK, hogy belekerült oda is a képernyőkép lehetősége, de a másik módot nem váltja ki.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#24499) yusukee


yusukee
aktív tag

Kérdés Havoc-OS szakértőknek (vagy annak aki tudja). Lehet a státusz sor (amin az óra meg az értesítési ikonok vannak) háttérszínét állítani? Játékban, ha lehúzom, hogy megnézzem az időt és a háttér világos, nem látni belőle semmit. Először azt hittem, hogy bugos és meg sem jelenik, közben csak nem látni.

(#24500) eclipse19


eclipse19
senior tag

9-es Androidon lehet még külső tárcsázó alkalmazást használni?
Konkrétan az érdekelne, hogy az exDialert működik-e?

(Még 8.1-en vagyok és mielőtt frissítenék szeretném tudni.)

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.