Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#665) envagyok


envagyok
veterán

Most elvoltam futni 2 órát, közben gondolkodtam az okokon, és miérteken.
Szerintem rájöttem, mi lehet az oka annak, hogy van aki hallja, és van aki nem a különbséget.
De hosszú sztori lesz, mivel csak magamból tudok kiindulni, úgy érzem nagyrészt függ az embertől (igen, szerintem a zene iránti szeretet, és a lélek, a genetika, valamint a felmenők is), nagyon függ attól, hogy van-e igénye a zene iránt, hogy milyen helységben, milyen bútorok között, milyen kapcsolású erősítővel, milyen hangfalakkal, milyen zenét, milyen kiemelésekkel hallgat, és mennyire tud rá figyelni.
Voltak-e meghatározó élményei a zene minőségét illetően.
Hétvégére nem ígérem, de hét elejére megírom.
De addig egy kérdés: ki van itt rajtam kívül, aki szokott olyan koncertekre járni, ami jó akusztikai körülmények között mindenféle erősítés, mikrofonok, hangfalak nélkül kerül megrendezésre, és nem egy utcazenészre gondolok, hanem mondjuk egy neves profi filharmonikus zenekarra?
Mert itt kezdődik minden, ez után vágysz arra, hogy ezt halld otthon is.
Mert aki nem tudja hogyan kellene szólnia valaminek, az nem fogja felismerni a hibákat sem, főleg mivel minden jellegű reprodukció csökkenti valamennyire a hangzás minőségét. (Igen, a flac is, a cd is, és a bakelit lemez is.)

Csak egy gyors prológus:
kb 40 éve meghatározó számomra a zene.
Több rokonom is van, aki hangszeren játszik, pl. az egyik rokonom a Győri filharmonikusoktól most ment nyugdíjba, 40 évig játszott ott, most is oktat csellót. Ő is félig süket volt már, de az nem azt jelenti, hogy rossz a hallása, mert ha hamisan játszik, ez nem az a hely, ahol maradhatott volna. Másik rokon a Máltai filharmonikusokig jutott, mint első brácsás, ami azért nem piskóta, de játszott a Bécsi filharmonikusoknál is. Bécsbe járt tanulni is zenei egyetemre [link]
A párom is énekesnő szeretett volna lenni, csak szülei nem engedték, így otthon énekelget, és hobbibó sorra nyeri a karaoke versenyeket, néha fellép itt ott. [link]
Én csak hobbi szinten játszom tangóharmónikán, és régebben volt zongorám is, de azt eladtam pár éve. Gyerekkoromban zene tagozatra jártam, ott furulyázni tanultam (Nem röhögni)
A zenehallgatáson kívül régebben 30 évvel ezelőtt kb. 8 évig voltam DJ, több Győri, Győr környéki helyen, volt ami saját volt, volt ahol mint meghívott DJ, általában 1000 feletti létszám volt, de 2000 felett sem volt ritka. Sokszor mikor sztárvendégek léptek fel, el voltak ájulva a hangzástól, sőt kértek, hogy menjek velük a hangosításokat elvégezni. Nálam nem arról szólt a diszkó, hogy felaggatok 8 hangfalat, meg 5 lámpát, és induljon a buli. Bécsből, később Pestről is hoztam a MAXI LP-ket (amik lényegesen jobbak dinamikában mint a sima lemezek), szigorúan Technics SL-1210 lemezjátszóval, speckó Ortofon tűvel, és NEM digitális erősítővel. Több napos történet volt kialakítani az adott hely akusztikáját, a lemezjátszók elszigetelését. CD-t próbáltam, de nem használtam, mert nem volt megfelelő a hangminősége.

Majd folytatom a számomra meghatározó zenei élményekkel. (Orsós magnó, Morricone, fiam)

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.