Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 3S/Prime

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) trebrona válasza margithid (#750) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Azért hívják globalnak, mert nincs benne kínai alkalmazás és google alkalmazások integrálva. :U

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#753) davarisimi


davarisimi
csendes tag

"A REDMI NOTE 1-el még könnyen megoldottam a rom cserét és minden egyebet... anno. De a redmi S3 kifogott rajtam és eléggé "kínai" nekem mindenféle leírás amivel rom-ot tudok cserélni. Már megrendelésnél elcsesztem a dolgot mert HK-n rendelte... megvámolták, DHL is lehúzott 50000-el. Egy szó mint száz, ott tartok hogy kib..om a pi..ba. Ezért szeretném megkérni a hogy aki elvállalná a rom cserét kérem jelezze privátba. Nagyatád, Kaposvár környéke előnybe.Most Szombaton Vasárnap Pesten leszek, esetleg ott is megfelelne. Előre is KÖSZÖNÖM a segítséget, és elnézést kérek a hangvétel miatt!"

(#754) davarisimi


davarisimi
csendes tag

Elnézést: 3s

(#755) davarisimi


davarisimi
csendes tag

5000-el

(#756) margithid válasza trebrona (#751) üzenetére


margithid
veterán

Értem, gondoltam én is, hogy igy van, de mint írtam ezt hallottam. :U

(#757) margithid


margithid
veterán

Érdekes amúgy, hogy még 2 GB Rammal szerelt készüléket is ki fognak adni mondjuk redmi 4ből is, hisz a 3 GB-os is már éppen elég, nem? Miui foglal azért elég szépen Ramot, no meg az alkalmazásai.
Tényleg a miui alkalmazásait ki lehet valahogy lőni, hogy ne fussanak háttérben? Vagy ehhez már root kell?

(#758) margithid válasza margithid (#757) üzenetére


margithid
veterán

(#759) Herbali


Herbali
tag

Nem tudom, hogy volt -e már....
De ötletes megoldás a hibrid sim problémára. :)
[link]

(#760) Dumm-dumm


Dumm-dumm
csendes tag

Sziasztok

Szeretnék venni egy Redmi 3s-t de még a pro is szóba jöhet.A [Geekbuying] illetve a [Spemall] néztem ki őket.A kérdésem abból állna,hogy a geek-en van egy tonna opció az áron és a telefon színén kívül nem változik semmi.A rom-olás annyira nem érdekel de nem szeretnék olyat venni amivel ha valami történik nem tudok hozzá nyúlni sehogyan.Ezek közül megtudnátok mondani melyik változaton melyik rom van?Na és melyiket éri megvenni?

Válaszotokat előre is köszönöm.

(#761) albandy válasza Dumm-dumm (#760) üzenetére


albandy
tag

Official International Version-t vegyél az tudja már LTE 800Mhz (B20) frekvenciát is

(#762) tothdev válasza Dumm-dumm (#760) üzenetére


tothdev
tag

Szept 23tól az eustock is fogja forgalmazni, magyar nyelvvel és b20szal, szerintem várd meg.

[ Szerkesztve ]

(#763) csongi


csongi
veterán

Sziasztok!
Szemezgetek ezzel a készülékkel.
Létezik EU-s rom a készülékre?
Zárt bootloaderes vagy sem?
Innen venném!
2 készüléket vettem már tőlük, eddig kommunikációs problémán kívül más bajom nem volt velük.
Illetve a működik a SD-naonsim mókolás?

(#764) csonor


csonor
tag

Ez egy vicc! Csomó oldalon néztem és mindenhol más specifikációk vannak... Valahol van ac-s wifi valahol nincs. Vagy van b20 vagy nincs. Láttam már emmc5.1-t is máshol nem. Van szürke nincs szürke.

(#765) Milestone2 válasza csongi (#763) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Az SD nanosim mókolás minden hybrid slotban működik.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#766) csongi válasza Milestone2 (#765) üzenetére


csongi
veterán

Ez jo hir!!!!!
Koszonom!!

(#767) attiati


attiati
veterán

geekbuying-on kívül ismertek más beszerzési forrást
1. EU raktárral
2. B20-as international verzióra?
Geek szállítását sokallom. Alin viszont nem találok sehol int. verziót.

dumm-dumm: A tonna opció amiatt van, hogy
international version: B20as LTE frekvencia
ES stock: EU raktárból érkezik áfa és vámmentesen.

(#768) margithid válasza attiati (#767) üzenetére


margithid
veterán

Geeknél nincs szállítás. Szerintem annál olcsóbban nem lehet megvenni a B20as változatot, kuponnal 140$ alatt volt picivel.

(#769) attiati válasza margithid (#768) üzenetére


attiati
veterán

hogy érted, hogy nincs szállítás?
a 3/32-es volt neked 140?

Itt most 170 USD a 3/32-es és erre még bizony rájön 34,39 USD szállítási díj !

Még ha rá is dobok egy kupont, akkor is 200 USD körül van, nem 140.

(#770) margithid válasza attiati (#769) üzenetére


margithid
veterán

[link]
Ehhez ingyenes a szállítás, keresel hozzá kupont és 140$ alatt lesz!
Tréfát is megúszod, akkor ajándék ennyiért ez a telefon B20-szal szerintem!

[ Szerkesztve ]

(#771) attiati válasza margithid (#770) üzenetére


attiati
veterán

jahogy a nem EU raktárosra gondoltál

végülis igazad van:
EU raktárból: 170 usd - 5% kupon + 34 usd szállítás = 195 usd
ázsia raktár: 147 usd - 5% kupon + 0 szállítás = 140 usd és ha erre rá is jön az áfa+vám akkor is 178 usd + 7 usd vámkezelés = 185 usd

De azért jobb számolni az áfával szerintem. Mikor rendelted? Neked átjött?

Esetleg garanciáztatásnál nem lehet gond az ázsia raktár? (több szállítási idő, több visszaküldési díj)?
Mert akkor nem éri meg szerintem a 10 usd-vel olcsóbb ár.

[ Szerkesztve ]

(#772) albandy válasza margithid (#770) üzenetére


albandy
tag

Tréfát nem fogja megúszni ...

(#773) margithid válasza attiati (#771) üzenetére


margithid
veterán

Visszaküldési díjat állítólag a paypal állja, valaki egyszer erről írt.
De azt gondolom mocerás lesz a garanciáztatás ah rá kerül a sor.

albandy

Ezt miből gondolod? Sok embernek átcsúszik a geekbuyingos rendelés.

(#774) GyurosAki válasza tothdev (#762) üzenetére


GyurosAki
tag

Túl szép, hogy igaz legyen. De megvárom. :R :R

(#775) Milestone2 válasza GyurosAki (#774) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ez már tény, nem a "túl szép hogy igaz legyen" kategória...
A cég megkezdte a 2016031-as készülékek (B20) beszerzését a 2016030-asok helyett.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#776) F.B.I. válasza Milestone2 (#775) üzenetére


F.B.I.
veterán

Nem értek néhány embert, mintha az életük múlna rajta, hogy már ma megrendelje, bár semmivel nem kapja meg hamarabb Kínából és még xarakodhat a vám kezeléssel is ha meg gari probléma is befigyel, akkor meg 4 oldalon keresztül a dexarezatelefon sírásokat olvasod tőlük... tipikus magyar. :C

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#777) attiati válasza F.B.I. (#776) üzenetére


attiati
veterán

Nem tudom, mennyi árkülönbség szokott lenni eustock és külföldi shopok között?
Lehet, hogy már megéri. Illetve ahogy olvasom, spemall-al jók a garanciáztatási tapasztalatok is.

(#778) Archttila válasza F.B.I. (#776) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

:D

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#779) margithid válasza attiati (#777) üzenetére


margithid
veterán

Igazából akkor éri meg a külföldi rendelés ha átcsúszik a vámon. Ha elkapják, akkor kb ott vagy mint az eustocknál.
Egyébként senki nem tudja még az EU stockos árakat.

(#780) Máté94 válasza margithid (#779) üzenetére


Máté94
addikt

54.900, ott van a Kapcsolat menüben.

[ Szerkesztve ]

(#781) margithid válasza Máté94 (#780) üzenetére


margithid
veterán

Várjuk ki a végét, várható ár van odaírva. Ja és azt se tudjuk, hogy ez a 2/16-os vagy a 3/32-es verzió.
Azért gondolom az utóbbi...

(#782) hevizms válasza attiati (#777) üzenetére


hevizms
addikt

Spemallnal a Redmi 3 és a Redmi 3Pro is kb 8000 ft-al olcsóbb volt.
2 év eu garival. Van akinek nem számít ennyi pénz.Nekem igen :)

[ Szerkesztve ]

(#783) Janou válasza Máté94 (#780) üzenetére


Janou
őstag

Én már azt várom hogy legyen már 23. És rendelem is eustockról. :K :R

(#784) csongi


csongi
veterán

Megneztem egy par youtubos videot. Nagyon rendben van a cucc. 3proval pariban van, ha nem fontos a jatek, es nekem nem az. Szuper kis keszulek ez. Ma dontottem a huawei 8 lite es ekozott. Ez szerintem jobb cucc, ar ertek aranyba, nekem a b20 nem fontos, vodas vok. :)
Szoval holnap rendelem amint meg van az info, melyik romot teszik fel.

(#785) Dani_kp válasza csongi (#784) üzenetére


Dani_kp
őstag

Plusz még hozzá jön az akku idő is. Volt szerencsém p8 lite-hoz, egyszerűen vicc volt, alig bírt ki 1 napot az akksi-ja...igaz aktív használat mellett, de akkor is gáz volt.
Elvégre azért veszi az ember ezeket a készülékeket, hogy használja. :U

Úgy tudom/tudja itt mindenki, hogy a 3s-ből van B20-as verzió is, szóval most már az sem kizáró tényező.

szerk.: egyenlőre még nem vagyok Redmi 3s tulaj, de tervezek vele egyre jobban, illetve konkrét összehasonlítási alapon sincs a fent nevezett készülékekkel. Addig elvagyok a kölcsönbe kapott LG L40-el :DDD .

[ Szerkesztve ]

https://ingatlan.com/33821564

(#786) 22Dávid22


22Dávid22
aktív tag

Az EU-s ROM frissítéséhez muszáj a TWRP-t használni? Az nem jó, ha Updater-ben tallózom be a csomagot? Csak mert az oldalukon a kommentekben a TWRP-t ajánlják.

(#787) Milestone2 válasza 22Dávid22 (#786) üzenetére


Milestone2
nagyúr

EU rom készítő ajánlása szerint csak TWRP-vel flesselhető, frissíthető.
El lehet térni, de nem hinném hogy menni fog.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#788) 22Dávid22 válasza Milestone2 (#787) üzenetére


22Dávid22
aktív tag

Érdekes.
"Installation via OTA is same as you do, so Updater - Menu - Select installation zip"
Ezt írják a letöltési oldalon, így gondoltam, hogy menne úgy is, csak sokan ajánlják inkább a TWRP-t. Csak azért kérdeztem, mert ha a telepítés után már nem szükséges a TWRP, akkor kicsomagoltam volna a hivatalos fastboot ROMból a recovery-t és felraktam volna a helyére, mert TWRP-ből simán lehet factory resetet csinálni, de a gyáriból nem. Tudom, ettől nem lesz törhetetlen a telefon, pláne nem nyitott bootloader mellett, de adna egy kis biztonságérzetet.

(#789) trebrona válasza 22Dávid22 (#788) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Persze ezt írják, mert feltételezik, hogy TWRP van a készüléken, mivel az feltétel.

Szerk: ha updaterben tallózod be, ugyanúgy TWRP-vel teszi fel, gyárival nem is lehet.

MIUI-nál örök "szabály":
gyári romok - gyári recovery
custom romok - custom recovery

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#790) mhmpista


mhmpista
aktív tag

Sziasztok!

Rendeltem egy Redmi 3st és MIUI ROM van rajta.
Ezzel most van baj? Igazából Anyumnak lesz, tehát ha működik, és igazán nincs vele baj akkor nem hiszem hogy zavarni fogja.
De nem ismerem, ezért kérdezném van ezzel baj? Újra kell rakni? Csak érdemes vagy ajánlott is?

Illetve nincs magyar nyelv benne ez ellen hogy tehetnék rootolás nélkül? Mármint ha marad a ROM.

MIUI-V7.5.9.0.MALMIDE van rajta. Megfelelő?
Illetve lehetséges hogy nem B20 as verzió, de az csak a vodánál fontos nem?
Köszönöm előre is a válaszokat, remélem valaki szakít időt rám.

:R

(#791) Milestone2 válasza mhmpista (#790) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ha marad a ROM sehogy nem tudsz rá magyar nyelvet.

MiFlash programmal tudsz rárakni MIUI GLOBAL hivatalos ROM-ot ami tud magyarul.

Ezt egyszer kell megtenned, utána már teszi a dolgát.

Szerintem biztos nem B20-as, ezt úgy tudod megállapítani még bekapcsolás nélkül is hogy megnézed a telefonon vagy a dobozás a verziószámát. Ha 30-as végű, akkor nem tud, ha 31-es végű akkor tud B20-at.

Nem csak a vodánál fontos. Mindenhol és minden szolgáltatónál fontos,ha olyan helyen laksz, ahol a 4G=B20.
Persze ettől 3G-d jó esetben lesz.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#792) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

A xiaomi.eu-n azt írják, a stable romhoz, hogy: "W/O ROOT", viszont a leírásban az áll, hogy "For root install SuperSU 2.76 in TWRP".
Ez most hogy van? A DEV alapbóll rootolt, vagy a a stable-t nem lehet supersu-val rootolni?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#793) cappa72 válasza Bici (#792) üzenetére


cappa72
nagyúr

A w/o azt jelenti, hogy without. Tehát root nélkül.
Így nem látok ellentmondást.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#794) Milestone2 válasza Bici (#792) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Pont azt írják: a stabil alapból rootolatlan (w/o root) és csak TWRP-ből SuperSU zippel rootolható.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#795) trebrona válasza mhmpista (#790) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Nekem ez gyári global stable romnak tűnik. Wifi kapcsolattal keress frissítést, ha talál és fel is teszi, akkor semmi szükséged MiFlash-re. Ha így van és magyar nyelvű romot szeretnél, töltsd le a global developer verziót, másold a downloaded rom mappába, majd updater alkalmazással tallózd be!

Ha nincs szükség magyar nyelvre, semmi dolgod a telefonnal, a kb havonta érkező frissítéseket leokézod és kész.

(#792) Bici:
Ahogy előttem is írták és ugyanez vonatkozik a developer változatra is. Ott is TWRP-vel kell a SuperSu-t feltenni.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#796) Milestone2 válasza trebrona (#795) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ezt mindig elfelejtem. Ha gyári stable.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#797) mhmpista válasza Milestone2 (#791) üzenetére


mhmpista
aktív tag

Köszönöm.
Akkor felteszem azt a Global ROMot. De ez használható rom ugye? Nincs vele nagy baj? Alap dolgokra megfelel? Böngésző Viber, skype társai lesznek futtatva rajta, semmi extra.

Igen 30as végű. Akkor nem B20as.
Ilyenkor a hálózati kapcsolatoknál tíltsam is le a 4gt? Pesten illetve Kecskeméten lesz használva. 3g bővel elég.

Köszi!

:R

(#798) Milestone2 válasza mhmpista (#797) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Nem kell letiltani. Használja ahol van.

És feltétlen olvasd el a #795-ös üzenetet!

Mert úgy egyszerűbb felrakni ezt: http://bigota.d.miui.com/6.9.15/miui_HM3SGlobal_6.9.15_f7d33b2934_6.0.zip Letöltöd és Updateren keresztül felteszed.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#799) mhmpista válasza trebrona (#795) üzenetére


mhmpista
aktív tag

Igen frissült OTGn keresztül magától.
Csak a Tinydeal alkalmazása van rajta ami felesleges, majd kigyomlálom. Play és gúgle társait tartalmazza. Valahol azt is láttam hogy GLOBAL. Szóval lehet neked van igazad!

"Ha így van és magyar nyelvű romot szeretnél, töltsd le a global developer verziót, másold a downloaded rom mappába, majd updater alkalmazással tallózd be!"

Akkor így teszek!
Köszönöm neked is.
:R

(#800) Milestone2

Igen annak néz ki!
MIUI Global 7.5 Stable (MALMIDE) Ez vagyon a verziónál írva vala!

[ Szerkesztve ]

(#800) Milestone2 válasza mhmpista (#799) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Csak reménykedem hogy gyári STABLE GLOBAL, ami most 7.5.9.0-nál tart.
Arra mehet fel amit egy hsz-vel előbb linkeltem.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.