Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 3S/Prime

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) torp


torp
tag

Nem tudom ha ez volt tema mar,... a leendo tulajoktol szeretnem megkerdezni, hogy tenyleg ilyen jol birja a kijelzo vagy ezek a YT-os videok csak atveresek?

u.i vizes teszt

(#552) Lajos65


Lajos65
tag

Sziasztok! Szerintetek a gyártóitól jobb kamera app létezik?

(#553) Petyka3 válasza torp (#551) üzenetére


Petyka3
aktív tag

Passz, én inkább nem próbálom ki :D

(#554) Petyka3 válasza Lajos65 (#552) üzenetére


Petyka3
aktív tag

Szerintem ez a legjobb. :)

(#555) Petyka3 válasza koxo (#549) üzenetére


Petyka3
aktív tag

Azért én mérget nem vennék arra a B20-ra, főleg nem arra, amit az ilyen oldalak megígérnek pl, hogy tud magyarul a készülék. Én a Goldwaytől vettem, megígérték, hogy 0631-es verziót küldenek, kaptam egy 30-ast. Pedig ha ezt előre tudom, inkább a legolcsóbb helyről rendeltem volna.

(#556) atthany válasza koxo (#549) üzenetére


atthany
aktív tag

Eustocknál lesz B20-as? mondtak vmit, hogy mikor?
én még a SPEMALL-os megjelenést várom, az megbízható(bb) cég, európai szerviz, eu raktár stb!

(#557) torp válasza Petyka3 (#553) üzenetére


torp
tag

En sem probalnam ki, de ha valamelyest valos ez a dolog akkor legalabb normal hasznalatnal nem karcolodik.

(#558) bioarnold


bioarnold
csendes tag

Kedves Redmi 3s tulajok, lenne pár kérdésem, észrevételem a telefonnal kapcsolatban.

Múlt héten kaptam meg a 3s prime telefonomat kínából, nagyjából elégedett is vagyok vele, de azért találkoztam pár furcsasággal. Kínai stable ROM van rajta (MIUI 7.5 | Stable 7.5.9.0), direkt ilyennel rendeltem, mert az angol nyelv nekem bőven elég. Szóval a kérdések, furcsaságok:

- A google gmail app-jában az értesítések nem igazán működnek. Ezalatt azt értem, hogy hiába érkezik levelem, a telefon erről 10-ből 9 alkalommal elfelejt értesíteni. Azt vettem észre, hogy egy rövid ideig működik a dolog, aztán hirtelen az app elfelejti frissíteni magát a háttérben és semmilyen levelet nem kapok meg. Ilyenkor ha a Settings/Other accounts menüponton belül kérek egy frissítést a google accountra akkor megint egy darabig jönnek a levelek, aztán megint semmi. Valaki tapasztalt hasonlót a kínai ROM-al? Átmenetileg úgy oldottam meg a dolgot, hogy a gyári email app-ot használom, de ha Push-al kérem benne a leveleket akkor az sem működik, csak a fetch megy. Gyanítom, hogy ez a hiba összefüggésben lehet az általam feltett google play cuccokkal.
- Párszor már előfordult, hogy mikor az ujjlenyomat leolvasóval oldottam fel a telefont, akkor csak egy pillanatra felvillant a home screen de egyből el is sötétült. Volt amikor ezt csak úgy tudtam orvosolni, hogy újraindítottam a telefont. Valaki tapasztalt már ilyesmit?
- Nem nagy gond, de root-olás nélkül megoldható hogy a play store legyen az alapértelmezett áruház a telefonon? Kicsit zavaró, hogy pl. böngészőből a play store-os linkek a MI store-t indítják. Mondjuk ezzel még együt tudok élni.
- Eddig csak egyszer történt szerencsére, de ma gondolt egyet és újraindult a telefon. Épp nem használtam, lockolva volt mikor ez történt.
- Ezt most vettem csak észre, hogy a Settings\Other accounts menüponton belül bármelyik elemre is kattintok szépen lefagy a Settings app. Ezen pillanatnyilag az újraindítás sem segít. Korábban, mikor a gmail-es problémával küzdöttem akkor ezt a hibát még nem tapasztaltam. Pedig semmi extrát nem telepítettem azóta, Evernote, Facebook, Messenger, Twitter és Viber szerepelnek még itt a listában, de bármelyiket választom lefagy a Settings app.

Ha esetleg valakinek van ötlete, hogy lehet megoldani ezeket a problémákat az ne tartsa magában. :) Köszi!

(#559) tothdev


tothdev
tag

Hali, geekbuyingról van valami tapasztalat?

B20-as Redmi 3s 3/32 őt tudnék, 4% os kuponkóddal megvenni 131.37 euróért. Német bankkártyával fizetnék, biztonságos? Global Stable-val érkezne? Ha Registered Airmail-lal érkezne nagyobb az esély, hogy nem kell áfát fizetnem? :DDD [link]

(#560) albandy válasza bioarnold (#558) üzenetére


albandy
tag

Rakj fel egy globál romot és minden megoldódik!

(#561) xabolcs válasza Bici (#547) üzenetére


xabolcs
őstag

Annyival kiegeszitenem albandy hozzaszolasat, hogy mindegyik hivatalos rom tud angolul.

A kinai az a kinai piacra szant szoftver, kinai appokkal, Google nelkul. Lehet ra tenni, de az mas buveszkedes.
A nemzetkozi piacra szant szoftver a global nevezetu. Kinai appok nelkul, Google alkalmazasokkal. :K

Ha tenyleg nem kell a magyar nyelv, akkor mehet a Global Stable szoftver. De a Global Developer is jo.
Ha kell a magyar nyelv, akkor csakis a Global Developer szoftver johet szoba.

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#563) Bici válasza xabolcs (#561) üzenetére


Bici
félisten

Köszi!

Nem kell magyar nyelv, folyékonyan tud angolul akinek lesz a teló - minden cuccát angolul használja.

Az a lényeg, hogy frissüljön valahogy. A global stable tud OTA frissülni, ahogy olvasom az összefoglalóban. :)

Akkor ez lesz a befutó. Nem tudom, hogy stable, vagy dev. Nem szoktak akksi, vagy stabilitási, ill egyéb gondok lenni a DEV romokkal?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#564) bioarnold válasza albandy (#560) üzenetére


bioarnold
csendes tag

Erre én is gondoltam csak épp nem tudom, hogy mennyire segít a global ROM a gondjaimon. Oké a gmail-es problémát valszeg megoldja, de a többivel mi lesz? A global ROM nem csak annyiban tér el a kínaitól, hogy van benne alapból Google Framework meg egy csomó nyelvet támogat?

BTW, ha mégiscsak ROM cserére szánom el magam akkor megoldható valahogy, hogy ne kelljen az összes app-ot amit feltelepítettem a telefonra újra feltennem? Vagyis valami app backupra gondolok rom csere előtt, aztán restore ha már fent van az új ROM. Szóval létezik ilyen? Azt látom, hogy a telefon gyárilag tud backupot készíteni, kérdés hogy valaki próbálta-e már ezt a feature-t arra a célra amit most leírtam.

(#565) 22Dávid22


22Dávid22
aktív tag

Sziasztok, a legfrissebb global developer van fent. A kérdésem az, hogy hogyan tudok mentett WiFi hálózatokat törölni anélkül, hogy az a hatókörben lenne? A beállításokban nem találom ezt az opciót. Még a WiFi Manager appot ajánlják, de az azt mondja, hogy a 6.0-ás droidtól kezdve egy adott hálózatot csak az az app törölheti, amelyik létrehozta. Van valakinek valami ötlete?

(#566) Lajos65 válasza Petyka3 (#554) üzenetére


Lajos65
tag

Hát nem dicsérik. Más kamera app?

(#567) albandy válasza bioarnold (#564) üzenetére


albandy
tag

Amúgy ami neked most rajta van 7.5.1.0(MALCNDE) nem a legfrissebb kínai rom
Ez a legfrisebb V7.5.9.0.MALCNDE (MIUI7)

Én a global stable-t tenném fel.

A MI fiókkal tudsz mentést csinálni

(#568) bioarnold válasza albandy (#567) üzenetére


bioarnold
csendes tag

Köszi a választ!

Jogos a verzióval kapcsolatos észrevételed, tényleg nem a legfrissebb van rajta, ezt egy kicsit benéztem. :)

Én is a global stable-t néztem ki magamnak, valszeg az lesz a befutó. A MI Cloud-os backup/restore lehetőséget időközben felfedeztem a telefonon, ez elvileg pont jó lesz arra, hogy ne kelljen mindent kézzel telepítenem.

Még egy utolsó keresztkérdés:
Szóval a fastboot ROM-okkal kapcsolatban találtam egy ellentmondást. Az összefoglalóban azt írta a kolléga hogy a fastboot ROM-okat zárt bootloader esetén is fel lehet tenni. Viszont az oldalon ahol a fastboot ROM-okat le lehet tölteni szerepel egy ilyen mondat: "If your device is locked. please click here to unlock it first." Most akkor kell unlockolni ROM csere előtt vagy nem?

(#569) trebrona válasza bioarnold (#568) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Zárt bootloderrel és nem hivatalos rommal rendelkező készülékre fastboot romok tehetőek fel download módban

Nyitott bootloader-re vonatkozik a letöltő oldalon lévő leírás fastboot módban.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#570) bioarnold válasza trebrona (#569) üzenetére


bioarnold
csendes tag

Ajjjaj, van egy kis gond.

Feltettem a 3s Prime global stable ROM-ot a telefonra úgy ahogy itt le van írva:
https://prohardver.hu/tema/re_lehullott_a_lepel_a_redmi_3-rol/hsz_1483-1483.html

Gond nélkül végigment a folyamat, végén kiírta, hogy success, viszont a telefon azóta nem akar bekapcsolni. :( Totál sötét képernyő, semmi reakció semmire. Ha megint rádugom a gépre és próbálom a flash tool-ban a refresh gombot akkor az sem találja meg. Na, ilyenkor mi van, mit cseszhettem el és mit lehet tenni?

(#571) trebrona válasza bioarnold (#570) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Power gomb nagyon hosszan, akár 1 percig is.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#572) JohnyBlue válasza bioarnold (#570) üzenetére


JohnyBlue
őstag

igen, addig nyomjad amíg a telefon kínjában fel nem rezzen :D

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#573) bioarnold válasza trebrona (#571) üzenetére


bioarnold
csendes tag

Kösziiiii a választ! Elindult. :)

Kicsit rámjött a szívroham, hogy mi baja lehet. :)

(#574) margithid


margithid
veterán

Mi a legnagyobb bug ami a global developer Romban eddig volt?
Innen valaki rendelt már akkor?
A snap 430 átlag felhasználásra elég lesz? Játék nem érdekel.

(#575) Heuar válasza margithid (#574) üzenetére


Heuar
csendes tag

Holnap fogják meghozni ;)

(#576) Gabócza válasza Heuar (#575) üzenetére


Gabócza
senior tag

Szuper. Nekem még csak "Célországba elküldve" van. Kellett sarcot fizetni, vagy átcsúszott? Majd várjuk az élménybeszámolót. B20-at elméletileg ezzel tudod majd letesztelni...

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#577) albandy válasza margithid (#574) üzenetére


albandy
tag

Én egyetlen bugot találtam , hogy a területi beállításoknál a magyart álllítottam be , de most indiát mutatja nincs is magyar opció , de minden magyar ennek ellenére, nem indiai :)
Ja most a legutolsó devnél nem mindig világít az értesítő led....

[ Szerkesztve ]

(#578) trebrona válasza albandy (#577) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Ledes értesítést alkalmazásoknál külön be kell állítani, alapértelmezetten ki van kapcsolva.
[link]

Lehet, hogy csak ez a gond.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#579) albandy válasza trebrona (#578) üzenetére


albandy
tag

Kösz , facebooknál ki volt kapcsolva....

(#580) gabee77


gabee77
csendes tag

Sziasztok.Global dev 6.8.25 nem talál újabb frissítést OTA - n keresztül (pedig létezik újabb is 6.9.1)a bootloader zárt Vajon miért ?

(#581) Petyka3 válasza albandy (#577) üzenetére


Petyka3
aktív tag

6.9.1? Anno írtam itt, hogy nekem se működött, mielőtt összeomlott a PH. Másnál viszont állítólag nem volt ilyen gond. :F

(#582) JohnyBlue válasza Petyka3 (#581) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Nem csak állítólag :B face, msn, hangouts, sms, hívásértesítés ezeknél 100% hogy működik.

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#583) tfranky


tfranky
csendes tag

Szevasztok!

Ezt a verziót rendeltétek, és innen?

http://www.geekbuying.com/item/International-Version-Xiaomi-Redmi-3S-3GB-32GB-Smartphone---Dark-Gray-371273.html

Az elv olyan mint a fing: tartja az ember amíg tudja!

(#584) tomboy84


tomboy84
tag

Sziasztok!

Én hétfőn a HonorBuy-tól rendeltem Global (B20-as) verziót EU-s raktárról. Elvileg ma meg is érkezik. Bár ahogy most nézem kifogytak a fekete színű készletből (arany színű még van)

(#585) tomboy84 válasza tomboy84 (#584) üzenetére


tomboy84
tag

Na meg is érkezett, 48 órán belül :) A szívbaj kerülgetett mikor kinyitottam a dobozt és kiesett belőle egy hálózati átalakító adapter, de a dobozban EU-s töltő van :) 2016031-es, alapból volt magyar nyelv (MIUI 8 Global 6.9.1 Beta)

Ez az első kétkártyás telefonom, azt nem lehet valahol beállítani, hogy bizonyos kontaktokat alapból valamelyik sim-hez társítsa?

(#586) margithid válasza tomboy84 (#585) üzenetére


margithid
veterán

Sebességre milyen a miui 8-cal?

(#587) borsodika válasza tomboy84 (#585) üzenetére


borsodika
őstag

A töltő xiaomi gyártmány? Még a b20-at kell majd tesztelni. :)

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#588) tomboy84 válasza margithid (#586) üzenetére


tomboy84
tag

Nincs tapasztalatom MIUI-ról, de gyorsnak tűnik. Alkalmazásokat gyorsan vált, menüben se tapasztaltam akadást.

(#589) tomboy84 válasza borsodika (#587) üzenetére


tomboy84
tag

Ilyen: http://i.imgbox.com/5L3OZIuK.jpg
B20-at csak 2 hét múlva tudom megmondani, akkor leszek olyan helyen, ahol elvileg az van (tudom van rá app, de rootolva nincs a készülék)

(#590) borsodika válasza tomboy84 (#589) üzenetére


borsodika
őstag

Köszi a képet.

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#591) albandy válasza tomboy84 (#584) üzenetére


albandy
tag

40 $ a szállítás? Ez rablás....

(#592) tomboy84 válasza albandy (#591) üzenetére


tomboy84
tag

Az...de gyorsan kellett (48 órán belül megkaptam, Olaszországból jött DHL Express), B20-as, fekete, tuti nem vámolják meg, stb. De ja ez rablás.

[ Szerkesztve ]

(#593) fszom


fszom
csendes tag

Sziasztok!
Innen rendelt már valaki?
[link]
Tudom hogy nincs benne a bűvös b20, de most is redmi 1s-t használok és ez is csak 3g-t tud, meg erre mifelénk a vodas 4g amúgy sem a legjobb.

Vagy inkább rendeljek a spemall-ról?

[ Szerkesztve ]

(#594) albandy válasza fszom (#593) üzenetére


albandy
tag

Inkább spemall eu expresszel , az vámmentes ...

(#595) Petyka3 válasza albandy (#594) üzenetére


Petyka3
aktív tag

Aliról nekem összesen jött ki 46e-re. Készülék /16/2/ 27%-os áfa+kezelési költség. Viszont, ha nem szúrják ki, akkor 35e-ből megúsztam volna. :D

[ Szerkesztve ]

(#596) koxo válasza atthany (#556) üzenetére


koxo
csendes tag

Nekem azt írták talán már szeptemberben lesz. Remélem nem arra várnak hogy elfogyjon a b20 nélküli redmi 3 keszlet meg azt is hogy szintén 45 lesz az ára.

(#597) Huszti74


Huszti74
csendes tag

Sziasztok!

Bocs a kicsit off-ért, de a segítségeteket kérem. Az előző 3 évben Jiayu G4T-t használtam, amit szerettem (a típushibás gps ellenére), de júliusban megadta magát. Ezután rendeltem egy UMI Supert, ami szállítás közben "elveszett", a Paypal korrekt volt, kb. 3 hét alatt visszautalta a vételárat. A készülék fórumát olvasva hááát vannak még hibái, (kamera, gps) amit talán majd szoftveresen javítanak. Alapvetően azért közel sem rossz készülék, csak még nem annyira Super, pedig hardveresen egész jó. 4/32, 4000 mha akksi, P10 proci, stock android, stb.
Már majdnem újra megrendeltem, amikor szembejött a "honorbuy-os" Redmi 3s 3/32-vel, MIUI 8-cal, B20-szal , global dev. rommal, így most erősen gondolkodom... Ha valaki tudna segíteni a Umi Super vs Redmi 3S dilemmámban, nagyon megköszönném. (Esetleg várjam meg a Redmi 4-et?) :)

Előre is köszi a segítséget! :R

(#598) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

3S Prime készülékre akarok rakni egy play store-os rom-ot.
Az EU szable és a Global stable között vacilálok. Tudtok segíteni, hogy melyik miben a jobb?
Elvileg van nyitási engedélyem.
Szeretném rootolni a telót.

Kössz!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#599) pranksta


pranksta
tag

Sziasztok!

Nem akartam nagyon belenyúlni a telefonba, de kíváncsi vagyok, h vajon mi itt a helyzet...
Az én telóm Global Stable 7.3-mal jött, aminél elvileg már van frissebb, de OTA nem látja a telefon. Ez normális? Mit kell belepiszkálni, h tudjak frissíteni?

dubito ergo sum

(#600) margithid


margithid
veterán

A geekbuying-on mi a különbség az official international version és az official international package B között?
Innen mivel fog jönni? Stable vagy developer Rom?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.