Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 3S/Prime

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) Ku'leth válasza trebrona (#100) üzenetére


Ku'leth
tag

Én pl. VoIP -on telefonálok (ezért is fájna annyira a B20 hiánya).

Te írtad hogy János úgyis folyton wifin lóg. :)

A tanácsadó az, aki a szeretkezésnek harminc módját ismeri, de barátnője még sosem volt.

(#102) .DLL


.DLL
veterán

Na én zárom ezt a topikot. :D

(P.H.)

(#103) Fejvadi válasza Ku'leth (#96) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Én meg vagyok a "Kovács úr", aki használja is a 4G-t Pesten kívül is.
Ha meg Wodás lennék, nem is érdekelni a 4G, mert mindenhol van 3G.

(#97) haxiboy
Értési gondjaid vannak neked is, mint az előtted szólónak?

(#104) trebrona válasza Fejvadi (#103) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Relax, elgépelted: megnyomtatlak Pesten kívül is van élet. :D

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#105) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Na, akkor ha kisakkoztatok a Béhúszat, terjunk mar vissza a telefonra is.

Delutan óta tjb007 írt értelmeset, meg pár normalis forumtag

Ku'leth Úr, ami olyan azt tedd már offba, köszi. A flamekeltést is hanyagold, mert abból is beszórtál párat. Régi tag újraregisztracioja vagy, vagy esetleg még friss vagy itt?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#106) whYz válasza Ku'leth (#99) üzenetére


whYz
addikt

Na mi az, eddig tartott az ertelem? :D

[ Szerkesztve ]

(#107) Fejvadi válasza trebrona (#104) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Igaz, nem vettem észre. :R
Azért lehet érteni, aki akarja.

(#106) whYz
Biztos nincs 4G :D

[ Szerkesztve ]

(#108) Criminal017


Criminal017
őstag

Így nyugodtan fogok aludni, ebben a topikban is jól meg lett rágva az "ómájgád nincs béhúsz, mindmeghalunk"... Ha neked kell a B20, ne vegyél ilyet. Ha Kovács Jánosné úgy megy telefont venni, hogy nem tájékozódik előtte, akkor megérdemelte.

(#109) Atomcsirke válasza Graphics (#41) üzenetére


Atomcsirke
aktív tag

Tééényleeeg, béééhúúúsz vaaan benneeee?! :DDD ;)

Szerintem tuti azért kapott új modellszámot, mert rá nem tudok jönni, hogy mi a pékért nem Redmi 3 Pronak hívják ezt is? Vagy elfogyott a kiárúsított 616 készlet a Sziamiaú raktáraiból, és kellett valam új név a gyereknek?! :F Ha gonosz akarnék lenni, akkor akár apróbetűs hír nélkül is kicserélhették volna a SoC-ot a R3Pro-ban, a kutya nem vette volna észre, max. az Antutu-huszárok...

[ Szerkesztve ]

--- Lenovo P770 & Xiaomi Redmi 3s & Meizu M6 Note, Realme 6s ---

(#110) Graphics válasza Atomcsirke (#109) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Lehet ez olcsóbb soc volt, passz.

Nekem bejön, igazi fullhd-vel lett volna. De így is oke

Criminal017: Tajekozodni sose tilos.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#111) Obyboy válasza Freiherr (#18) üzenetére


Obyboy
addikt

+1
Remélem eustock ezt is forgalmazni fogja.

[ Szerkesztve ]

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#112) Scrydhan


Scrydhan
aktív tag

Akkor valami konstruktívabb: van róla infó mikortól lehet kapni?

2011: "Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük."

(#113) athomi


athomi
veterán

Ha már jönnek ezek az "S"-ek, legalább mennének le velük 4.5"-ra. Nem mindenki vágyik tepsire, szerintem sokan szeretnének egy kényelmesen használható, hordozható telefont.

[ Szerkesztve ]

(#114) Fejvadi válasza athomi (#113) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Nem olyan nagy ám ez a készülék, elég kompakt.

(#115) Graphics válasza athomi (#113) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez elég kompakt :) Volt nálam Redmi 3

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#116) athomi válasza Fejvadi (#114) üzenetére


athomi
veterán

5" - Xiaomi Redmi 3S: 139,3 x 69,6 x 8,5, 144gramm
4.5" - Huawei G6: 131,2 x 65,3 x 7,9, 115gramm

Nagyon nem mindegy sem mikor kézbe fogod, sem mikor zsebre vágod!

[ Szerkesztve ]

(#117) Graphics válasza athomi (#116) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

És az se, ami eltérés tudásban van a kettő között :)

Ma egy 8" tabletet vágtam zsebre... Innentől ez a 3-4mm nem vágna földhöz :)

Mondom ezt úgy, hogy kis kezeim vannak, tehát nem egy csajozós ujjperc :D , és 5,5"-es telefonom is volt már.

Nekem a Redmi 3 pl kifejezetten kicsi az 5"-os mezőnyben.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#118) H.Istvan25 válasza Fejvadi (#46) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

A 4G ma már alap, a legfontosabb egy telefonba. Amiben nincs az kuka.

Huawei Mate 9

(#119) Upo válasza tjb007 (#78) üzenetére


Upo
addikt

21 ? Biztos? Akkor ezek szerint ez a hibás, nem pedig a webes táblázat lett copy-paste áldozata? Honnan van a biztos infó?

És szerintem nem kisebb, ugyanabban a házban van mint a redmi3/3pro.

Sőt, most nézem hogy ez is dual quad core felépítésű, 4x1.4GHz + 4x1.1GHz. [link]

Ja és ugyanúgy 699/899 yuanért árulják mint a sima redmi3-at, az előállítása lehet esetleg olcsóbb, bár nem tudom mennyiért adja a qualcomm a 430-at és a 616-ot, de talán a 616 lehet drágább, mert pár komponenshez külön külső ic-k kellenek amik a 430-ban már soc-ba építettek.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#120) janeszgol válasza Graphics (#117) üzenetére


janeszgol
félisten

Kicsit kiforgattad athomi szavait. A Nexus 5-nél nincs kompaktabb 5 colos a világon tán, mégsem annyira kényelmes, mint egy 4.5 colos. Pedig a nexus 5 eszméletlen jó fogású telefon.
Én is úgy vagyok vele, hogy 4-4.5 col a legkényelmesebb utcára és a minden napokra. De inkább a 4 col, mint a 4.5. :)
És ha már S jelzésű, valóban lehetne kisebb. (Vagy legalább valami eltérés a simától.)

[ Szerkesztve ]

(#121) istnag válasza Fejvadi (#103) üzenetére


istnag
addikt

Hogy értsd másnak (pl nekem) miért fontos a B20:
[link]
Ebből még kimaradt az a hely ahová horgászni szoktam menni, ott is van 4G 800 Mhz-en meg edge, aztán jó napot.

(#122) mjani1172 válasza Graphics (#41) üzenetére


mjani1172
addikt

Na viccelj már.Megközelítem onnan hogy itthon csak kifejezetten a rajongók vesznek ilyet,azok vannak ebben a fórumban és ha azok sem értik ezeket az összevissza lépéseket,bejelentéseket,akkor senki.Nézd meg a MI5 fórumban mi folyik,nem tudni mi, mikor, milyen teljesítménnyel,hátlappal,rommal,kapható.Semmi köze nincs az átláthatósághoz és a kíszámíthatósághoz.

(#123) Dhampir válasza athomi (#116) üzenetére


Dhampir
félisten

Valóban nem mindegy a súly sem. A Nokia E61 a kicsi mellényzsebből folyton ki akar szánkózni a maga 144 grammos súlyával.

(#124) Graphics válasza mjani1172 (#122) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Beleolvastam, de hirtelen nem találtam semmi anomáliát, ha van konkrét linkeld, mert még lehet korán van nálam :D

Amúgy én nem állítottam azt ,hogy köze lenne az átláthatósághoz, habár nekem még mindig egyértelmű a dolog.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#125) athomi válasza Graphics (#117) üzenetére


athomi
veterán

Hogy jön ide a tudás? Bedobtam összehasonlításképp egy korrekt méretű 4.5" méretű telefont.
Az 5" pedig nem kompakt. Az említett két készülék között pedig magasságban 8.1 mm, szélességben 4.3 mm, vastagságban 0.6 mm a különbség. És a súly sem mindegy, abban is van 29 gramm különbség. Baromira nem mindegy melyiket vágod zsebre!
És pont a fentiek miatt az a bajunk sokunknak, hogy nem jön ki néhány korrekt, modern 4.5" körüli telefon.

(#126) Graphics válasza athomi (#125) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Rendben, hát akkor lehet venni Samsung J1 Mini-t az kellően kicsi :) igaz, hogy nulla telefon.

Sajnos ez van, a piac diktál, és a 4,5"-es telefonra a gyártók nem alapoznak :)

Az meg , hogy mi kompakt, teljesen nézőpont, és felhasználó kérdése, van akinek ez is kompakt ,van akinek meg nem.

Nem vagyunk egyformák

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#127) kovbandi82 válasza mjani1172 (#122) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Ezt most nem ertem. A fekete pro elerhetősége volt nehézkes, de speciel 3 teljesítményben és színben elérhető.
A romról meg a webshopok tehetnek, mert kókányolnak, de maga a gyár China stable rommal adja. Szoval ne haragudj meg, de tajekozodj mielott irkalsz.
(#118) H.Istvan25 : azert legyunk pontosabbak, 4g van, csak B20 nincs. Pl. nagyobb varosokban Telekom, Telenor 4g elerhető. Mondjuk Voda az szívta a dolgot.
(#109) Atomcsirke: ha csak simán kicserelik a SOC-ot, hamar beindult volna a téglagyár frissítéskor :D

Ettől függetlenül én se értem, erre a telefonra meg mi szükség volt.

[ Szerkesztve ]

(#128) Chaser válasza haypro (#20) üzenetére


Chaser
titán

van olyan, mi4-nek hívják...:)
ez belépő xiaominál, nem tudom, ott mióta elvárás a fhd kijelző, egyébként összességében ez is korrekt közép kat.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#129) Graphics válasza kovbandi82 (#127) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha csak 1-2$-ral olcsóbb a SoC esetleg, és a cserebere is olcsón megvolt.

Akkor amennyit a Xiaomi kiszór ezekből kiszámolható, hogy rengeteg pénzt tudnak spórolni egy ilyenen

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#130) gerii válasza athomi (#125) üzenetére


gerii
addikt

5" kategóriában ez tényleg nagyon kicsi, MM-ben nem találtam 70mm alatti 5"-os telefont, talán a Lenovo X2 vagy mi volt hasonló.
Z5C lenne még jó, de nem 160k-ért.

(#131) kovbandi82 válasza Chaser (#128) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Mindig ez van. A tudáshoz képest olcsón odaraknak egy telefont, azutan meg megy a nyavalyás, hogy ez meg az miért nincs benne. (főleg a B20)

(#132) Chaser válasza kovbandi82 (#131) üzenetére


Chaser
titán

b20 még oké, ha valakinek hiányzik hiányozzon, hasonló kategóriás csájna' telefonban éppen lehet is, de azért fhd-t ne várjunk már el
ott a mi4, mi4c, mi4s, jobb kamera, jobb panel, jobb soc, mi4s pl designban is elég csúcs, ahhoz képest nem is drága

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#133) Graphics válasza Chaser (#132) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Viszont kisebb az aksi, ez a fájó pont nekem a Mi4-nél, pedig már megvettem volna bármelyik variánst, mert mélyen leárazták mostanság.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#134) kovbandi82 válasza Chaser (#132) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Hasonlo kategorias china fon nem is ezt a minoseget hozza. Azert a Xiaomi minőségben elegge jo.

(#133) Duliee: Elegge jo, kb. 5 oras SOT-ot hoznak ki belőle, nem rossz azért

[ Szerkesztve ]

(#135) Chaser válasza Graphics (#133) üzenetére


Chaser
titán

mi4 2/16 fehér verzió 45k spemalltól eu directtel, az vicc:) viszont nekem kell dual sim

kovbandi82 1-2 alternatíva azért akadhat, csak ugye az már nem xiaomi és miui
mondjuk két éve kicsit másabb volt a support meg hozzáállás náluk...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#136) tjb007 válasza Upo (#119) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igen, biztos. Honnan az infó? A Qualcommtól. A felépítés meg az összes nyolcmagosnál dual quad core (ha a tervezőnek van egy kis agya és tud racionálisan gondolkodni), csak az órajel más klaszterenként (vagy nem).

„de talán a 616 lehet drágább, mert pár komponenshez külön külső ic-k kellenek amik a 430-ban már soc-ba építettek”

A 430 listaára nem alacsonyabb a 616-énál, és nem kellenek, pont ugyanazok* vannak beépítve mindkettőbe.

*fatájukat tekintve

[ Szerkesztve ]

(#137) Fejvadi válasza athomi (#116) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Azért ennyi, az nem sok különbség.
A Tesco-ban vannak kicsik 3.500Ft körül.

(#118) H.Istvan25
Inkább azt mond, hogy neked a legfontosabb.
Akkor te is azok közé tartozol, akitől ha elvennék a telefont és bevezetnék egy szobába, 2 héten belül éhen halna, mert nem talál ki?

(#121) istnag
Értem én. Vannak akik csak akkor tudnak élni, ha folyamatosan neten lóghatnak.
Nálatok olyan a házibuli, hogy mindenki egy szobában ül a kanapén és FB.on irkáltok egymásnak?

[ Szerkesztve ]

(#138) Upo válasza tjb007 (#136) üzenetére


Upo
addikt

A 616 pdf adatlapjában írják, a BT WIFI analóg résznek külön chip kell.
† Digital integrated in SoC, Analog added via additional chip

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#139) istnag válasza Fejvadi (#137) üzenetére


istnag
addikt

Hogy jön ezekhez a házibuli? Ennyi az ész érved? Értem. Teljesen hétköznapi helyszínek, ahol nem meglepő ha kell a net. Inkább hagyjuk.

(#140) tjb007 válasza Upo (#138) üzenetére


tjb007
nagyúr

A 430-nál is, meg a többinél is, csak nincs külön feltüntetve. Ebből a szempontból egy katyvasz az oldal amióta máshoz került a menedzselés.

(#141) mpierre válasza Graphics (#133) üzenetére


mpierre
veterán

Azért pl a mi4s-nél belőhető az egyedi akksi profil (Gondolom ezt a miui alapból tudja) Azzal 2-3 nap kihozható. Nem tűnik kicsinek az akksi.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#142) Fejvadi válasza istnag (#139) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Pont úgy jön hozzá, mint a Balaton part.
Szerintem is hagyjuk, mert ez a telefon nem neked való, mégis itt nyomod a B20 hiányát. Amúgy sem az átlag droidos veszi a Xiaomi-t. Fárasztó már ez a B20 rinya. Venni kell 2x ennyiért egy gyenge Samut, aztán lehet tolni a nulla értékű FB. megosztásokat éjjel-nappal.

(#143) Atomcsirke válasza kovbandi82 (#127) üzenetére


Atomcsirke
aktív tag

Várjál, majd jön két hét múlva -Snapdragon 617-el - a Redmi 3s Pro! Vagyizé, Redmi 3 Pro S?! Már kezdek belekeveredni... ;)

--- Lenovo P770 & Xiaomi Redmi 3s & Meizu M6 Note, Realme 6s ---

(#144) istnag válasza Fejvadi (#142) üzenetére


istnag
addikt

Szóval Te még sosem kerestél éttermet, menetrendet, turistautat a Balatonon. Értem. Én nem nyomom itt a rizsát, csak megjegyeztem, hogy attól mert Neked nem fontos, másnak lehet az a B20, egyébként meg ha fizetnének sem használnék ilyen telefont.

(#145) janeszgol válasza istnag (#144) üzenetére


janeszgol
félisten

Szerintem is fontos a B20, de nem mindenkinek. Xiaomit meg valóban nem vesz átlag ember, vagy ritkán. Ennyi baki belefér. :R
Nagyon átlag ismerősök már a Huawei-re is azt mondják, mi ez fura név és hogy kell kiejteni? Akkor a Xiaomi meg sem látják, szóval ez a probléma nem áll fent. Szolgáltatónál egyszer történt B20 nélküli 4G-s telefon árusítása (Telekom, Honor 4X). Másra nem emlékszem, szóval védve vannak az emberek.

[ Szerkesztve ]

(#146) H.Istvan25 válasza Fejvadi (#142) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Ez kb olyan mintha csak az 1800-as GSM-et tudná a teló, és csak a városokban tudnál telefonálni, és azt mondanád, hogy ez nem baj. Sőt a B20 hiánya még nagyobb baj, mert aki okostelefont vesz, az többet netezik általában mint telefonál

Huawei Mate 9

(#147) citkar válasza H.Istvan25 (#146) üzenetére


citkar
addikt

(#144) istnag :

A hétvégén kb 550 km-t utaztam az országban és igencsak sok helyen volt 4G, ahol nem ott 3G a Xiaomin.
Ne essünk túlzásokba, B20 nélkül is lehet 4G-t használni, Budapesten is, vidéken is (szolgáltató függő ez tény), szóval a Balatonnál ha nyomoromban 3G-n kell éttermet keresnem, elviselem, ha egyébként teljesen jó a Xiaomi készüléke.

[ Szerkesztve ]

(#148) istnag válasza citkar (#147) üzenetére


istnag
addikt

Olvasd el az előzményeket, amit először linkeltem, legalább arra vedd a fáradtságot ne csak beleszólj a nagyvilágba.

(#149) H.Istvan25 válasza citkar (#147) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Ez pár év múlva lesz igazán nagy probléma, amikor lekapcsolják a 3G-t.

Huawei Mate 9

(#150) H.Istvan25 válasza Fejvadi (#137) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Én kibírom telefon nélkül, de ha már veszek sok tízezerért egy okostelefont, akkor elvárom hogy működjön

Huawei Mate 9

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.