Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 3S/Prime

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) Janou válasza D4ni (#650) üzenetére


Janou
őstag

Szerintem ez Grey. Nincs silver jelenleg.

(#652) Heuar válasza fudi2002 (#642) üzenetére


Heuar
csendes tag

Az int. version külsőre megegyezik az alap modell 3S-el, csak belsőben van eltérés. Lemértem vonalzóval. :DD

[ Szerkesztve ]

(#653) Antibá


Antibá
tag

Sziasztok!
A geekbuyingról szeretnék rendelni készüléket.Az lenne a fontos,hogy legyen benne magyar nyelv,akkor nekem az
Offical International Versiont kell rendelnem?
Köszi a segítséget.

(#654) albandy válasza Antibá (#653) üzenetére


albandy
tag

Azt kell nézni milyen rom van rajta , ha global beta , akkor lesz rajta magyar , de ahogy elnézem a képeket global stable van rajta szóval azon nem lesz magyar.
Persze könnyen feltehető rá a beta.

(#655) fudi2002 válasza Heuar (#652) üzenetére


fudi2002
veterán

Köszönöm! :R

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#656) Antibá válasza albandy (#654) üzenetére


Antibá
tag

Ezt az oldalon jelzik milyen rom van rajta?
Köszi

(#657) margithid válasza Antibá (#656) üzenetére


margithid
veterán

Stable van rajta. De nem nagy ördöngősség developer romot rakni rá ahogy hallottam olvastam.
Se root se bootlander nyitás, se hasonló dolgo nem kell hozzá!

(#658) F.B.I. válasza margithid (#657) üzenetére


F.B.I.
veterán

Én megvárom a hazai srácok, mennyiért fogják adni developerrel.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#659) margithid válasza F.B.I. (#658) üzenetére


margithid
veterán

Szeritnem annyiért amennyiért a redmi 3-at adták, legalábbis ezt írták.
Ha fontos a gari kakor tőlük kell venni, ha nem akkor kínából!

(#660) kisbarack


kisbarack
aktív tag

Láma kérdéssel fordulok hozzátok, van valakinek tapasztalata redmi3pro és 3s terén, akinek volt mind a kettő, hogy b20-at leszámítva van valami nagy extra? Ad annyival többet, hogy érdemes lenne váltani?

Defy/+, Lg F6, Xiaomi Redmi 3 pro, Huawei P 10, P30, P40 Pro

(#661) Petyka3


Petyka3
aktív tag

Ez a leírás mennyire lehet életképes? Esetleg a 3S-ben is lehet ilyen lehetőség?

(#662) albandy válasza Petyka3 (#661) üzenetére


albandy
tag

Semennyire sem, hardveresen nemtudja a B20-at

(#663) Petyka3 válasza albandy (#662) üzenetére


Petyka3
aktív tag

Honnan van ez az info?

(#664) albandy válasza Petyka3 (#663) üzenetére


albandy
tag

Már az első lépés nem működik *#*#717717#*#* kod ...

(#665) Maist


Maist
senior tag

Az en.miui.com fóruma tele van olyan bejegyzésekkel, hogy a 3s random reboot-ol. A sima 3s-ről szólnak a bejegyzések, lehet a B20 verziókat már nem érinti, de bárki, aki bármelyik 3s-t használja, és találkozik a jelenséggel, az ossza meg velünk itt a fórumon! Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#666) JohnyBlue válasza Maist (#665) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Nekem eddig egyszer sem indult újra! Csak akkor ha én nyomtam rá az újraindítás gomba.

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#667) margithid válasza Maist (#665) üzenetére


margithid
veterán

Azt lehet tudni melyik romokat érinti az újraindulás?
Global stable vagy developer, esetleg valami más rom?

(#668) Maist válasza margithid (#667) üzenetére


Maist
senior tag

Mindenféle rom verziónál írták, stabil, developer. Bug reportok közé is beírták már többen is, de B20 verziósról még nem született bejegyzés, azért is kérdeztem az itteni fórumozókat.

(#669) margithid válasza Maist (#668) üzenetére


margithid
veterán

Reméljük nem komoly gond. Alapvetően stabil és jó rendszernek mondják a miui-t, sajnos újraindulásokkal még stock droidon is találkoztam annak idején nexus s-en...

(#670) AiRLAC válasza Janou (#651) üzenetére


AiRLAC
addikt

Azóta már javították a gombot silver-ről gray-re (a megrendelésben, visszaigazolásban stb mindehol gray szerepelt egyébként is)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#671) margithid


margithid
veterán

Ha lehet ilyet kérdezni, kinek mi a legnagyobb problémája a telefonnal? Hardveresen is és szoftveresen is.
Összeségében elégedettek vagytok vele?
Global stable Romot lehet valami módon magyarítani? Gondolok itt launcherre, ha felteszem, akkor magyar lesz-e a kezelőfelület?
Illetve a playből letöltött alkalmazásoknál valahogy be lehet állítani a magyar nyelvet?

(#672) trebrona válasza margithid (#671) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Talán, ha elolvasnád az összefoglalót... :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#673) margithid válasza trebrona (#672) üzenetére


margithid
veterán

Elolvastam, de ezekre a kérdésekre nem találtam választ.
És személyes vélemények is érdekelnének, kit mi zavar a Miuiban, milyen hibákat talál stb. Egy olvtárs írta, hogy hívásnál valamikor a kezdőképernyő jelenik meg, ilyesmikre gondoltam.

(#674) trebrona válasza margithid (#673) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Nem a tapasztalatokra gondoltam.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#675) kisbarack válasza margithid (#673) üzenetére


kisbarack
aktív tag

Én itt azért látok rá megoldást:

Defy/+, Lg F6, Xiaomi Redmi 3 pro, Huawei P 10, P30, P40 Pro

(#676) Janou válasza AiRLAC (#670) üzenetére


Janou
őstag

Igen, látom. :) Csak azt nem értem miért van Gray és Dark Gray mikor egy és ugyanaz. :DDD Silver még sehol...

(#677) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Hali!

Ilyenkor mi van? :F

(#678) trebrona válasza Atomgeszi (#677) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Próbálkozz másik MiFlash-sel: [link]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#679) rasky válasza Atomgeszi (#677) üzenetére


rasky
senior tag

64bites win kell. ;)

(#680) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

64bites win7 van, de délelőtt még próbálkozom.. Elment most a kedvem.. R3P kb 15 perc alatt megvolt, ez még a download módba sem lép be, ha nem a 3 gombot nyomom egyszerre.. :F :U

(#681) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Megpróbáltam az összes lehető MiFlash-el ami fent volt.. Egyikkel sem jutottam még annyira sem, mint ezzel a régivel.
Viszont az is rettenetesen felcsesz, hogy mikor nyomom a hangerő FEL + power.. Bejön ez a kínai menü [link] Ugye itt a bal oldali downloadcsirkeláb-ra megyek. Ekkora nem elsötétül a képernyő, hanem bejön a Mi logó és szépen betölti a rendszert. :DDD :DDD Ha pedig a hangerő fel-le-power gombót nyomom, akkor megjelenik egy telefon képe a képernyőn, alul pedig, hogy menjen be a kábel, ha csatlakoztatom, akkor ő is bedugja és ennyi. Itt megáll a történet. :DDD Komolyan már kezdem Én hülyének érezni magam, hogy eddig minden Xiaomit sikerült megcsinálni, ez meg most már tényleg kezdi azt a bizonyost.. :O

(#682) trebrona válasza Atomgeszi (#681) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Most milyen rom van rajta?

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#683) Atomgeszi válasza trebrona (#682) üzenetére


Atomgeszi
veterán

MIUI 7.5 STABLE
7.5.1.0(MALCNDE)

System update-el nem tudok feltenni valami élhetőbb ROM-ot?

(#684) trebrona válasza Atomgeszi (#683) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Kínai developert fel tudod tenni, azzal pedig nyitni is tudod.

Fórumtársnak így sikerült dowload módba tenni: [link]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#685) margithid


margithid
veterán

Remélem nekem nem lesz ilyen nehéz a global stable Romot lecserélni a global developerre :

(#686) Atomgeszi válasza trebrona (#684) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Mármint system update-el felmegy a kínai dev?

Most download gombra kattintva bejött a download mód, ki is írja, hogy QC driver .. viszont a port csak nem jelenik meg. :O

(#687) trebrona válasza Atomgeszi (#686) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Mármint system update-el felmegy a kínai dev?
Igen, én is úgy tettem fel anno Redmi3-ra.

Most download gombra kattintva bejött a download mód, ki is írja, hogy QC driver .. viszont a port csak nem jelenik meg. :O
Nyomkodd a refresh gombot vadul! :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#688) Atomgeszi válasza trebrona (#687) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Én már komolyan mondom, kezdem elveszteni a türelmem. :DDD
Letöltöttem (szép lassan természetesen) a miui_HM3S_6.9.8_2bbb56f853_6.0.zip
Felraktam a telefonra.. Updater alkalmazással kiválasztom. Mit ír ki? Szüksége van WLAN-ra.. De nem engedi bekapcsolni a wifi-t, holott eddig tökéletesen működött.. még a Mi fiókba is beléptem stb. stb... Hiába kattintok a statusbaron a Wifi ikonra, semmi, prüttyög és semmi.. Settingsbe, wifi kapcsoló állandóan visszaugrik. :DDD
Komolyan ezt már tényleg nem hiszem el.

Fel sem fogom.. Minek kell neki internet egyáltalán(meg eleve miért nem kapcsolja be a Wifi-t), ha itt van a telefonon ez a ***** zip?!

[ Szerkesztve ]

(#689) Atomgeszi válasza Atomgeszi (#688) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Gondoltam próbálok egy factory resetet. Az sem megy, mert nem kapcsolja be a wifit. :(( :((

Viszont csodák csodájára 20x-szori próbálkozásra végig ment az unlock procedúra. :F :F

[ Szerkesztve ]

(#690) Atomgeszi válasza Atomgeszi (#689) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Akkor most, hogyan tovább egy global dev rom-ra? :O Már teljesen összezavarodtam, itt lerendezem a hattyúk halálát kb.

(#691) Atomgeszi válasza Atomgeszi (#690) üzenetére


Atomgeszi
veterán

TWRP telepítés ez alapján.. Most megy fel a ROM.. Remélem már minden sínen lesz. :R

(#692) Atomgeszi válasza Atomgeszi (#691) üzenetére


Atomgeszi
veterán

20 perce MI logó... Gondolom ez nem jelent jót. :DDD
Pedig még erre is figyeltem.. "- If you swipe to allow system modifications, just one more step need to be done after that is go to: Advance setting > Disable dm-verity to let your phone boot normally. Otherwise, it will stuck at Mi logo."

Igaz, utána egyből telepítettem a ROM-ot.
Fúú.. :( :(

(#693) cappa72 válasza Atomgeszi (#692) üzenetére


cappa72
nagyúr

Azonban nem rossz olvasni, hogy mit hogyan csinálsz, és mibe buksz bele, mert ebből a későbbiekben még profitálhatunk, hogy mire is figyeljünk, milyen sorrendet kövessünk.
Én neked szurkolok (és lelkileg felkészülök a 3s fogadására/módosítására)
Szóval csak így tovább, "búkmárokltam a hozzászólásaidat".

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#694) Atomgeszi válasza cappa72 (#693) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Tudom, azért írok be mindent, hátha valaki észrevesz valamit amit szarul csináltam.
De, ha tudsz esetleg okosat mondani, várom szívesen! :D

(#695) trebrona válasza Atomgeszi (#692) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Twrp-vel miért nem eu romot teszel fel? Azzal nincs ilyen gond.
Gyári rom, gyári recovery
Custom rom, custom recovery

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#696) F.B.I. válasza Atomgeszi (#694) üzenetére


F.B.I.
veterán

Én megírom neked: konkrétan 3 készülékkel szívtam a leírások miatt, amik jók de nem mindegyik koholt rom módosításához. Az RN3 közül egyik sem akart EDL-BE menni, sehogy fastboottal ment csak fel a rom, mintahogy a R3 sem akarta download módból semmit, az is csak a fastbootot akarta, mindhárom eustock romos volt, konkrétan az elsővel 6 órát szívtam éjszaka, mert mindent a leírás alapján akartam csinálni.
Amikor végképp befosott az RN3 twrp közben, akkor meg újból kezdtem fastboot rom, fastboot módban, ha hiba volt, másik miflash. Ennyi, érdekes.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#697) margithid válasza Atomgeszi (#694) üzenetére


margithid
veterán

Most mit is szeretnél csinálni? Global stable helyett global developert feltenni?

(#698) Atomgeszi válasza trebrona (#695) üzenetére


Atomgeszi
veterán

xiaomi.eu_multi_HM3SHM3X_6.9.8_v8-6.0.zip - szóval ezt.

Én még lemaradtam ott, hogy nincs magyar még az eu-sban, azért erőltettem a global developert..
Most átfutva megint az összefoglalót(nem mintha nem azt olvasnám már 5 órája), már látom, hogy 09.08-tól van benne..
Viszont most elindult a Global Dev... Tegyem fel akkor az EU-t helyette?

(#696) F.B.I. Én sem értem miért nem akarta az igazságot, pedig nem egy Xiaomi volt már itt műtéten és mindegyik tette amit kellett..

(#697) margithid Igen, a magyar nyelv miatt..

[ Szerkesztve ]

(#699) margithid válasza Atomgeszi (#698) üzenetére


margithid
veterán

Nem semmi hogy ekkroa szivás a csere...

(#700) margithid válasza Atomgeszi (#698) üzenetére


margithid
veterán

Ha nem akarod nyitni illetve rootolni a telót, akkor a stable - dev váltás majdhogynem semmit sem rejt magában szerintem. Le kell szedni a legújabb devet ([link]) és a telefonon van egy app hogy updater ami alapból is frissíti a telót. Megnyitod, jobb felső sarokban menü, pack kiválasztása és frissítés. Ennyi. Még csak recoverybe vagy fastbootba sem kell váltani. Azért írom le így mert én ezt a lehetőséget sehol sem találtam, pedig ez a legegyszerűbb a devre frissítésre, nem az MiFlash.

Egy kis segitség hátha.,...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.