Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 3S/Prime

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) Graphics válasza H.Istvan25 (#149) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Miért, volt erről szó valahol? :)
Csak mert akkor kérlek egy linket is szúrj be mellé :R

Tedd már off-ba mert ez meg már végképp nem kapcsolódik ide..

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#152) janeszgol válasza Graphics (#151) üzenetére


janeszgol
félisten

Utolsó előtti bekezdés.
Izgulni nem kell még, mert addigra a mai okostelók többsége elromlik/elveszik/elavul. De a levegőben ott van (ezt pláne a Telekomosok érezhetik, ahol jócskán visszavették a 3G-t*).

(*2 éve még azt beszélgettem itt egy szakértővel, hogy a Telekom 3G-je a legjobb, mert ott fullosan jön minden, nem telenoros pontszerűen és nem 2-3 megbittel ,mint a Vodánál. Azóta eléggé leépítették ezt, meg is szüntettem a feltöltős Web-simet náluk.)

[ Szerkesztve ]

(#153) Graphics válasza janeszgol (#152) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem leépítették, hanem telítődött a hálózat, és a 3G-t pedig nem bővítik.

De ez már tényleg off :/

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#154) H.Istvan25 válasza janeszgol (#152) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

A Vodának már régóta jobb a hálója, ezt tapasztalatból mondom. 2012 óta verik minden téren a Telekomot. De a Telekom tényleg romlott sokat. Korábban 10 megabitet szokott hozni, legutóbb amikor próbáltam akkor sose ment 5 fölé

Huawei Mate 9

(#155) ttt1


ttt1
őstag

Mindenkinek gratulálni szeretnék, elsősorban az első B-huszazó embernek,mert 100 hsz arról szól miért is szar és miért is rossz a B20. Örülök, hogy a "szakmai" fórumból ilyen színvonalas vita keveredett és bármelyik Xiaomi hírhez megyek mindenhol ez a téma. Gratula. Csak, hogy on is legyen a táblázatból amit linkelt az elején még a kolléga 1 fontos azért kiolvasható. A 430-as 1080-at"csak" 30 fps-el tudja kezelni míg a 616-os 60-ba.

(#156) citkar válasza istnag (#148) üzenetére


citkar
addikt

Nem arra reagáltam, olvasd el mire, de segítek: "Szóval Te még sosem kerestél éttermet, menetrendet, turistautat a Balatonon."

Ugyanis én kerestem és találtam is, B20 nélkül is. Fel kéne fogni, hogy B20 nélkül is használható a készülék és valakinek nincs rá szüksége.

A lényeg, hogy B20 nélkül is sok helyen van 4G, kevesebb helyen ez kétségtelen, de sokan használhatatlannak állítják be a B20 nélküli telefonokat, ez butaság, megtévesztés. Miért nem lehet az igazat mondani? Kevesebb helyen lesz 4G és ennyi. Aki pedig kíváncsi rá, hogy melyik szolgáltatónál mire számíthat (mert nyilván ez egyéni preferencia kérdése) már arra is van topik. Hiába sírjátok el ezredik alkalommal (mintha ettől jobb lenne), épeszű ember utánanéz, informálódik és eldönti kell-e neki vagy sem. Nem muszáj B20 nélküli telefont venni. Vegyél nyugodtan B20-s készüléket és mindenki más is akinek szüksége van rá, nem akarlak megtéríteni, de talán neked se kéne másokat és fogadd el, valakinek nincs szüksége B20-ra.

[ Szerkesztve ]

(#157) istnag válasza citkar (#156) üzenetére


istnag
addikt

Nem arra reagáltam, olvasd el mire, de segítek: "Szóval Te még sosem kerestél éttermet, menetrendet, turistautat a Balatonon."

Éppen ez az, hogy ennek előzménye van, de légy szíves olvasd már el amit korábban linkeltem. Saját tapasztalat, példa

(#158) mikung válasza citkar (#147) üzenetére


mikung
aktív tag

Budapesten és a nagyvárosokban persze hogy megy B20 nélkül is, mivel ott B3 vagy B7 van.

Mucsán viszont nem telepítenek a szántók négy sarkába is 2600 MHz -.es LTE tornyokat. ;)

Ahogy valahol az elején is írták, ez tényleg max. LTE ready 3G ha nem megy a B3 & B7 & B20.

A cikkbe sem fért bele ez a kis kiegészítés hogy "LTE/4G(nincs B20)" vagy "LTE/4G(B3,B7)".

(#159) HKorn válasza ttt1 (#155) üzenetére


HKorn
addikt

B20 fejűek :D

Run&Ride

(#160) whYz válasza istnag (#157) üzenetére


whYz
addikt

Te leirtad a te tapasztalatodat, o meg az ovet. Arra nem is gondolsz, hogy mindkettotoknek igaza van?

En max varoson belul hasznalom a mobilnetet, szoval nem esek ketsegbe, ha nincs mashol. GPS-t hasznalok, de szerencsere van offline terkepem.

Ha mindenkepp szukseged van B20-ra akkor legyel olyan kedves es faradj at valamelyik masik topicba es ne ide flamelj.

(#161) tibcsi0407 válasza H.Istvan25 (#150) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Működik.

https://utdetailing.hu/

(#162) Chaser


Chaser
titán

úgy látom ez a b20 örök téma marad
csak azt nem érem, akinek kell és tudja h nincs benne mért köpköd mindig, attól nem lesz benne...nem ezt kell vennie:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#163) tibcsi0407 válasza Chaser (#162) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Azért, mert akkor átlátható és szakmai maradhatna a fórum. Ők ezt nem akarják, tehát trollok. :))
Egyetértek veled, akinek kell a B20, csak szimplán ignorálhatná ezeket a híreket.

https://utdetailing.hu/

(#164) mikung válasza tibcsi0407 (#163) üzenetére


mikung
aktív tag

De hogy ignoráljuk ha nem az a címe a hírnek :

"Több újítással támad a Xiaomi Redmi 3s - nem a B20 -al"

:U

(#165) istnag válasza whYz (#160) üzenetére


istnag
addikt

Na téged meg aztán ki kérdezett? Az nem jut eszetekbe, hogy Ti flameltek a hülyeségeitekkel? De megyek amúgy innen.

(#166) citkar válasza mikung (#158) üzenetére


citkar
addikt

Te másik topikot olvastál? :)
Azt írtam, akinek szüksége van B20-ra vegyen olyan készüléket, ami kezeli azt, akinek nincs, annak meg mindegy. Lehet ragozni, de ennyi az egész. A rizsa, hogy miért van így, melyik szolgáltatónál, hol, milyen készülékkel lehetséges ez máshova tartozik, aztán az, hogy valaki sokkot kap ha csak 3G-t használhat, vagy a 4-es a szerencseszáma, vagy egyeseknek Trónok harca szintű fantasy-be illő műsör megkérdezni egy járókelőt, vagy a helyi kocsmában, hogy merre van az ulticélja stb. dolgok miatt teljesen egyéni preferencia a B20 szükségessége.

Általánosítanak itt feljebb, hogy B20 nélkül gyakorlatilag használhatatlan a telefon, sőt valaki látja a jövőt miszerint mindjárt lekapcsolják a 3G is és szerintem ez hiba, csak oda tudok visszatérni: egyéni preferencia, mindenki döntse el magának.

(#167) whYz válasza istnag (#165) üzenetére


whYz
addikt

Teged se kerdezett senki, megis osztot az "eszt". ;]

Jobb is ha mesz...

(#168) kriszpontaz válasza citkar (#156) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Lassan tényleg minden Xiaomi hír erről szól :D.

(#169) mikung válasza citkar (#166) üzenetére


mikung
aktív tag

A cikkben tényleg nincs benne hogy nem kezeli.

Sokak szerint jó ez a készülék, de B20 nélkül félkarú óriás csupán. :(

(#170) citkar válasza kriszpontaz (#168) üzenetére


citkar
addikt

Kb, mint egy ördögűzés :D

(#169) mikung :
A cikkben valóban nincs benne. És igen, valóban beleírhatták volna.
Azért itt a környéken, közel 2 millió lakosnál nincs félkarú óriás :D Persze kétségtelen, hogy máshol kevésbé előnyös. Supermant is legyengíti a kriptonit :D

[ Szerkesztve ]

(#171) whYz válasza janeszgol (#152) üzenetére


whYz
addikt

Ha atkapcsoljak a 900MHz-es frekit 3G-rol 4G-re, az pont, hogy a xiaomi keszulekeknek lesz jo, mivel a legtobb tamogatja ezt a savot(a mi 5 biztosan).

VoLTE meg nagyon messze van meg. Jelenleg a technologia is eleg kiforratlan. Ha olvasgatsz a B20 topicban lathatod, hogy jelenleg ugy mukodik, hogy a szolgaltatok a sajat telefonjaikra felrakjak a sajat romjaikat amibe integraljak a tamogatast. Ha romot cserelsz, vagy olyan telefont veszel amit nincs kedvuk tamogatni, akkor igy jartal. Ez a kesobbiekben valtozhat termeszetesen.

[ Szerkesztve ]

(#172) mikung válasza citkar (#170) üzenetére


mikung
aktív tag

Ne kicsinyeskedjünk, vidéki nagyvárosokkal együtt legyen 4,5. ;)

Attól még ha lemegy ősei földjére mucsára szilveszterezni ugyanúgy cumi lesz neki az óriása. :U

(#173) H.Istvan25 válasza tibcsi0407 (#161) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Ja hát ha a te igényeidnek megfelel az EDGE akkor működik :D

Huawei Mate 9

(#174) tibcsi0407 válasza H.Istvan25 (#173) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nekem 4G van B20 nélkül Nyíregyházán. Néha Kaposváron vagyok és ott is van. Ha a szüleimet látogatjuk meg, vagy a család többi tagját, akkor pedig nem azért megyek, hogy telefont nyomkodjak. Így igen, tudok élni nélküle.

https://utdetailing.hu/

(#175) H.Istvan25 válasza tibcsi0407 (#174) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

De ne próbálja már a sok idióta bemagyarázni, hogy az hülye meg netfüggő akinek kell a B20. Az a normális ha van benne. Amiben nincs az kompromisszumos megoldás, de persze van akinek nem baj. Én azért szídom a B20 nélküli telókat, mert a Xiaomi és Meizu telefonok nagyon tetszenek, de ezzel el vannak cseszve. Pedig lehet olyat vennék, ha végre megoldanák ezt.

Huawei Mate 9

(#176) tibcsi0407 válasza H.Istvan25 (#175) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Tehát idióta vagyok, mert nincs szükségem B20-ra, valamint a párezer LeEco, Xiaomi és Meizu tulaj is az a fórumon. :)
Azt hiszem az elvárható szint alá süllyed a fórum az ilyen kijelentésekkel.

https://utdetailing.hu/

(#177) whYz válasza H.Istvan25 (#175) üzenetére


whYz
addikt

Szerintem meg olyan telot akarsz ami olcso, eros, jol nez ki es tudja az osszes frekit. Na ilyen nincs, alomvilagban elsz. Mindenkeppen kompromisszumot kell kotnod. Ha kell a B20 akkor szepen kiperkalod az extrat es valami dragabb telefont valasztasz. Aki nem akarja kifizetni az extrat az meg szepen el kompromisszumosan es nem sir a szaja ha a vilagvegi kis faluban nem tudja HD-ben nezni yt videokat.

(#178) Chaser válasza H.Istvan25 (#175) üzenetére


Chaser
titán

azért mert tele szemeteled ilyenekkel a fórumokat, nem fogják megoldani...sajnos
neked nem felel meg, nem kell megvenni
problem solved:)
lesz@rják, érted? nem eu a piac, annyit eladnak csájnában' h nem érdekli őket, de dealerek behozzák ide is meg eu-ba, nem tökéletes na bumm, mit kapsz ennyiért más gyártótól? pláne itthon

szerk: vmelyik topikban, talán első redmi3 cikk, azt mondja egyik gyerek ez max 30k-t ér
:F :D
aztán megkérdeztem tőle fejtse már ki, akkor én vagyok a hülye, nem is mondott ilyet...még jó, hogy ott van a hsz-e ;] legalább annyi esze volt ne égesse tovább magát
csak úgy eszembe jutott:D

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#180) kriszpontaz válasza H.Istvan25 (#175) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Kínai belpiacos telefonokról beszélünk, amit hivatalosan nem forgalmaznak EU-ban és máshol, max Indiában, Indonéziában, és kész. Ott a B20 mint sáv, nem használt, épp ezért nem is támogatja hivatalosan egy Xiaomi telefonban sem, még ha tudná is.
Minden EU-ban forgalmazott telefon ha 4G képes, tudja a B20-at, de még mindig van olyan készülék ami csak 3G-t tud, és a mai napig kapható.
Ezzel tisztában vannak a kintről, vagy egyéb forrásból rendelő leendő tulajok, épp ezért nem értem a problémádat. Le lett írva hogy mit tud, látom, te is tisztában vagy vele, de annyi az egész, hogy nem ilyen készüléket veszel, más meg aki megveszi, tudja a korlátait és (nagy általánosságban) megelégedéssel használja.
Az én Redmi 1S-em 1,5 éven túl van, lassan 2 éves lesz, és soha nem volt semmi baja, tehát a minőségére sincs panaszom.

[ Szerkesztve ]

(#184) Ku'leth válasza Graphics (#105) üzenetére


Ku'leth
tag

A B20 hiánya mióta számít offnak vagy flamekeltésnek egy 4G telefonról szóló cikkhez tartozó topikban ?

Ahogy sokaknak, nekem is tetszik a teló, vennék is, a cikk fel is keltette az érdeklődésemet ( "Több újítással támad a Xiaomi" ), erre jön a poféraesés hogy nyenyenye, nincsen B20, majd az oltás hogy akinek kell vegyen mást, ez a pöstieké (4G), ha vidékre mész ne bVzeráld a telefonod, ...

Bocs, de ez nem érv és remélem hogy a legközelebbi cikk már tényleg arról fog szólni XXL -es kiemeléssel hogy a Xiaomi kiadott egy B20 -on - tehát vidéken - is működő erős és jó árú telefont

A tanácsadó az, aki a szeretkezésnek harminc módját ismeri, de barátnője még sosem volt.

(#185) tibcsi0407 válasza Ku'leth (#184) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ha olyat fog kiadni, nyugodt lehetsz, hogy benne lesz a főcímben.

https://utdetailing.hu/

(#191) Fejvadi válasza istnag (#144) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Persze, hogy nem használnál ilyet, csak bejöttél trollkodni, fikázni. Hidd el nem is neked való, kezelni se tudnád, ahogy látom. Még annyi sem jut eszedbe, hogy aki Wodas annak mindenhol van 3G, de biztosan jobb éttermeket lehet találni 4G-n.Pontosan, nekem nem fontos és még sok másnak sem aki ilyen telefont vesz. Értem én, hogy egyszer beírod, hogy nincs B20, de nem is tudsz másról beszélni. A telefonról lövésed sincs, soha nem láttál, nem használtál ilyet. Ahhoz képest, hogy EU felé még csak nem is nyitott elég szép helyen állnak. Valóban egy retek lehet. Valószínű én sem használnám a B20 ratyid, mert megölne az unalom.

(#146) H.Istvan25
Az emberek nagy része, még a telefonját se tudja beállítani. A többség a programok nagy részét sosem használja. Értem én, hogy már mindenki annyira fontos embernek tartja magát, hogy mindig aktívan kell figyelni a telefont, bár az életbe már megszólalni se tud.

(#147) citkar
Hiába mondod nekik, ők tudják, hogy csak a 4G király a buszon.
Azt sem tudják hány változata van a 4G-nek.

(#149) H.Istvan25
Pár év múlva lesz benne, nyugodtan írd fel magadnak. Még ennyi se kell.
Ez a telefon nem EU-nak készül jelenleg, de elvárod, hogy minden EU szabvány legyen.
Én is a használhatóságra megyek, de azért mutatnék olyan helyeket ahol a drága telefonokon még térerő sincs.

Részemről a vita befejezve, vegyet nektek valót, azt legalább lehet hitelre is.

(#192) kovbandi82 válasza Fejvadi (#191) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

És mennyire igazad van!
Mellesleg Kecskeméten wgyes helyeken a Voda 3g-m annyit produkált, mint a T 4g

(#196) TTTotya válasza Matada2.3 (#14) üzenetére


TTTotya
senior tag

Jaja, és már a model nevek/számozások is pont ugyanolyan kuszák mindkét cégnél.

(#197) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szép estét az Uraknak!

Most már legyetek szívesek befejezni ezt a témát, mielőtt teljesen eldurvul a társalgás!

(#198) Upo


Upo
addikt

Írtam a qualcommnak, hogy a 430-nál 16 vagy 21MP a max. kamera, mert egyik helyen ezt, másikon azt írják. Válaszoltak, de nem lettem okosabb. Azt írták, hogy azon kívül ami a honlapon kint van, minden más adat confidential, és csak a licence partnereknek elérhető. Javasolták, hogy próbáljam felvenni a kapcsolatot egy ilyen partnerrel, hátha megkapom az infót. :F :N

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#199) gerii válasza Upo (#198) üzenetére


gerii
addikt

A telefon szempontjából ez nem tök mindegy, vagy mit lehet ebből leszűrni?

Ja, értem :)

[ Szerkesztve ]

(#200) Upo válasza gerii (#199) üzenetére


Upo
addikt

De, csak ha már megcsináltam az összehasonlító táblázatot és ellentmondó információkat találtam, gondoltam rákérdezek.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.