Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) tomic válasza *Ropi* (#1200) üzenetére


tomic
addikt

Oázisban 70ezer az i1Display Pro. Németben ugyan ez 156 euro(46-47E jelen árfolyamon) + max 5 ezer a posta.
Nem ebayről kell ilyen dolgokat rendelni. ;) De amúgy sok árut veszek ebayről, és soha nem volt gondom a postával.
De majd 20 ezer azért nem mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#1202) 2csi válasza tomic (#1201) üzenetére


2csi
aktív tag

Ha németből veszem, akkor a garanciát hol/hogy tudom érvényesíteni magyarországon?

(#1203) gezatata válasza *Ropi* (#1200) üzenetére


gezatata
aktív tag

ennek a készüléknek van elhasználódási ideje, úgy értem ha évente csak kevés alkalommal használom akkor is tönkre fog menni 3-4 év alatt, vagy amit tud azt mindig ugyan olyan jól fogja tudni végezni?

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#1204) tomic válasza 2csi (#1202) üzenetére


tomic
addikt

Sehol. Csak kint tudod. Ezt kalkuláld bele.

(#1205) Nyugdíjas válasza *Ropi* (#1200) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Az nem sok :) Aszittem nagyobb összegről beszélünk.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1206) levy1983


levy1983
aktív tag

Nem tudom jó helyre írok-e, de lenne egy problémám/kérdésem, remélem tudtok segíteni:
Adott egy Radeon M5950-es VGA kártya, 2db monitor, 2db display port kábellel. Amint engedélyezem a Catalsyt Centerben a 10-bites megjelenítést, a kép rendkívül sötét és túlszaturált lesz. Találkozott már valaki ilyennel, mi lehet a probléma és mi lehet a megoldás? Előre is köszönöm.

Mert a jóidőhöz munka kell!

(#1207) *Ropi* válasza tomic (#1204) üzenetére


*Ropi*
félisten

Pont előbb írtam, hogy itthon is tudja, csak le kell levelezni az X-Rite supporttal (az a lényeg, hogy EU-n belüli vásárlás legyen: én például egy angol webshopból rendeltem az enyémet). Utána bekocog a hazai hivatalos forgalmazóhoz és szó nélkül cserélik. Nekem legalábbis így volt.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1208) tomic válasza Nyugdíjas (#1205) üzenetére


tomic
addikt

Olvastad az egyel alatta lévő hsz-t is? :U

*Ropi* Elnézést. Nem értelmeztem rendesen. De így még egy ok amiért nem otthon venném. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1209) *Ropi* válasza levy1983 (#1206) üzenetére


*Ropi*
félisten

Pontosan milyen monitorok? Milyen DP kanócok? Egyformák?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1210) *Ropi* válasza gezatata (#1203) üzenetére


*Ropi*
félisten

A régebbiek kb. 2-3 évet tudtak, ezek viszont még nem olyan idősek, hogy érdemi információt lehetne belőle kikövetkeztetni. :U Mindenesetre újabb technológia, így várható fejlődés ebben a vonatkozásban is. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1211) levy1983 válasza *Ropi* (#1209) üzenetére


levy1983
aktív tag

U2410, Equip 2m-es kábelekkel, amik egyformák Kábel

[ Szerkesztve ]

Mert a jóidőhöz munka kell!

(#1212) *Ropi* válasza levy1983 (#1211) üzenetére


*Ropi*
félisten

Driver hiba lesz...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1213) Nyugdíjas válasza tomic (#1208) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nem. Igy már megint más a dolog.

Szóval akkor idén is belföldön nyaralok? ;]

#1210 *Ropi*: Az a baj elképzelésem sincsen én mióta használom az i1DPro-t (Az eszem rövid,de az biztos hogy ahogy kijött, szinte rögtön utána vettük. Az mikor lehetett?),de most bontottam egy újat a napokban, és ha lesz egy szabad fél napom, csinálok teszteket, mert a referencia műszerhez képest sokat "csal" a régi. Kiváncsi vagyok az új mit mond. Sajnos szemre is van különbség, ugyhogy félek, hogy csak az derül ki majd a végére, hogy ezek sem örök életűek.

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1214) *Ropi* válasza Nyugdíjas (#1213) üzenetére


*Ropi*
félisten

Amikor az i1D2-őt cserélték, összehasonlítottam 2 vadiúj darabot és azok között is volt eltérés, ha jól emlékszem 15 Cd/nm.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1215) M@trixfan válasza Nyugdíjas (#1213) üzenetére


M@trixfan
addikt

Na ez engem is fog érdekelni! Bár lassan eljutunk oda, hogy a plazmák, projektorok alapból normális színvilággal jönnek.

Egyébként pl. egy i1 spektrót szabad használtan venni, vagy az is elmászik egy idő után? Az ember azt hinné, hogy ott nincs filter, de ki tudja...

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#1216) Nyugdíjas válasza M@trixfan (#1215) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Azok nem a filter öregedése miatt, hanem csak idővel hőmérséklet, páratartalom, satöbbi miatt mászhatnak el. Én nagyon semmit sem vennék ilyesmit használtan. Pl. A ColorMunki Photonk se egy nagy fény már :( Úgyhogy lassan ki is sírok egy i1 Pro 2-t ;]

(#1214) *Ropi* : Sajnos itt többről van szó. A régi durván zöldre húz mindent. Az összes többi műszer (i1 Pro, illetve a CG27 beépített colorimetere, meg az új i1D3) pedig nagyon közel egymáshoz. Úgyhogy sanszos az ügy...

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1217) *Ropi* válasza Nyugdíjas (#1216) üzenetére


*Ropi*
félisten

Na most már felcsigáztál, hogy bemenjek és összehasonlítsuk az enyémmel... :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1218) Nyugdíjas válasza *Ropi* (#1217) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Egyébként nem lenne rossz, mert nem nagyon bontogatnék ki belőle feleslegesen többet,de jó lenne a "mintavételezésen" javitani.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1219) *Ropi* válasza Nyugdíjas (#1218) üzenetére


*Ropi*
félisten

Mikor? :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1220) KTTech válasza *Ropi* (#1219) üzenetére


KTTech
veterán

Az enyémet is meg lehetne nézni :D

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#1221) Nyugdíjas válasza KTTech (#1220) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Bonyolodik :D

Előbb szerzek i1Pro-t, vagy Pro2-t. Már folyamatban van:K

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1222) *Ropi* válasza KTTech (#1220) üzenetére


*Ropi*
félisten

Topictali lesz? :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1223) gyuri86


gyuri86
tag

Sziasztok.
Adott egy Dell u2410-es monitor és a gyári értékeket szeretném átállítani egy előre konfigolt profil alapján.
Ezzel kapcsolatban hogy tudok Delta-E (dE) értéket szoftveresen mérni? Mert ugyan a leírásban le van írva hogy az általuk kalibrált értékek mellett mekkora értékek születtek, azért szeretnék én is meggyőződni róla hogy valóban így van.

A profil-t ez alapján adtam hozzá: http://www.tftcentral.co.uk/articles/icc_profiles.htm#calibrate
Használtam a displayProfile progit is.

Erről van szó: http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_u2410.htm
(Dell U2410 - Calibrated Settings sRGB Mode)

Az icc profil pedig letölthető az adatbázisukból.

[ Szerkesztve ]

(#1224) Nyugdíjas válasza gyuri86 (#1223) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Őőőőő, izé. Ez nem pont igy megyen ám.

Legalábbis remélem, hogy félreértelek,de ha mégsem, akkor hiányzik egy műszer a dologhoz amit szeretnél. Ez igy nem éppen az igazi...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1225) gyuri86 válasza Nyugdíjas (#1224) üzenetére


gyuri86
tag

Azt gondoltam hogy kell műszer, csak reménykedtem hogy progival is megtudhatom a dE-t.
Tehát betöltöm a icc-t és bízom benne hogy azt az értéket kapom mint a tesztben?
A displayProfile proginál jól sejtem hogy csak ki kell választani melyik profilt szeretném és kész? Egy kattintás az egész és azt a beállítást használja?!

(#1226) KTTech válasza gyuri86 (#1225) üzenetére


KTTech
veterán

Hát, biztosan jó kis eltérésed lesz a jóhoz képest... mert azok az értékek arra az egy monitorra érvényesek. Szóval inkább fizesd ki a kalibráció árát, nem olyan nagy pénz az... (vagy vegyél hozzá eszközt).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#1227) Nyugdíjas válasza gyuri86 (#1225) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Huh, azért ez az egész ügy ennél sokkal bonyolultabb.

Megpróbálom rövidre zárni az ügyedet, mielőtt mindketten nagyon belebonyolódunk :)
Mit szeretnél elérni a kijelzővel, és milyen célból?

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1228) gyuri86 válasza Nyugdíjas (#1227) üzenetére


gyuri86
tag

Grafikus és Ergonómia tervezéshez használnák és a gyári beállítások nagyon gyengék. Ezért kitalálta a projekt vezető hogy a tftcentral-ról letöltött icc profil alapján állítsuk inkább be. Hozzá teszem hogy ez projekt nem igényel annyira magas szintű megjelenítést.

(#1229) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Én inkább azt javasolnám a kalibráló szekmbereknek, hogy egy komolyabb referencia minőségű Konica-Minolta spektróval a piaci igényekhez igazodva reális áron vállaljanak méter hitelesítést!

Ma már egyre inkább az a trend, hogy a megjelenítők egyre komolyabb színhelyességgel érkeznek az átlagember igényének növekedésével és a költségek csökkenésével. Én azt látom egyre nagyobb igény keletkezik a lelkes amatőtök, házimozisok körében akiknek többb eszközük is van és inkább vásárolnak métert mint egyenként kifizetnék a kalibráció árát. Ráadásul projektoron 100-200 óránként rá kell nézni a lámpa driftelése miatt, gyakorlatilag nem éri meg kifizetni a kalibrátort. Viszont pont ezek a lelkes emberek vennének igénybe hitelesítést szerintem. Ha csak belegondolok, nekem is van 4-5 eszközöm amit lehet kalibrálni és még egy üzletembernek sem hülyeség egy prezentáció előtti 5-10 percben végigfuttatni egy ma már percek alatt elkészülő 128-cas mintát.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#1230) yodamastah válasza M@trixfan (#1229) üzenetére


yodamastah
őstag

Miolta spektrót árát azért nem könnyi kitermelni? Még az i1pro ára is igen lassan jött vissza....

[ Szerkesztve ]

(#1231) M@trixfan válasza yodamastah (#1230) üzenetére


M@trixfan
addikt

Oké, valamiért ez jutott elsőre az eszembe, mindenkiből a saját vagya beszél valamilyen szinten :) Lehetne olcsóbb eszközt is használni persze :)

szerk:
Egyébként van lehetőség hitelesítésre?

[ Szerkesztve ]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#1232) yodamastah válasza M@trixfan (#1231) üzenetére


yodamastah
őstag

Spektrókat is vissza kell küldeni a gyártóhoz időnként. I1pro-t legalábbis igen. Én is most tervezem a visszaküldést, de előbb hozzámérem egy zsír új 8k eurós spektroradiométerhez, és ha nincs problémás eltérés akkor nem küldöm vissza. 100k lenne a visszaküldés, és csak azért nem fogok 100k fizetni, hogy kapjak egy papírt hogy minden rendben :D

(#1233) Nyugdíjas válasza M@trixfan (#1229) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ahogy a "kolléga" is mondja, az azért kicsit ágyúval lenne. Egy i1 Pro minden olyan igényt ki kell hogy elégítsen ami felmerülhet egy "egyéni kalibráló szakembernél". Vagy hogymondjam... de értjük egymást szerintem.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1234) Nyugdíjas válasza gyuri86 (#1228) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Tehát a projekt vezető nem nagyon sejti merre van arccal :D Kimegyek inkább utiköltségért kalibrálni, csak ne tegyétek ezt velem :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1235) gyuri86 válasza Nyugdíjas (#1234) üzenetére


gyuri86
tag

Tehát akkor megmondhatom neki hogy az elgondolása egy nagy hülyeség?:) Igaz ő programozó, csak szeretne mindenhez érteni egy kicsit:D

Amúgy mennyibe fájna egy szakember munkája 2 monitor esetén pl? Budapest.

[ Szerkesztve ]

(#1236) yodamastah válasza yodamastah (#1230) üzenetére


yodamastah
őstag

Azért korrekt hogy 1 mondaton belül 3 szót is fére tudok gépelni :D Bocs kicsit sietve gépeltem :D

(#1237) Nyugdíjas válasza gyuri86 (#1235) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

'zzattólfügg :D Vannak itt bőven akik ilyesmivel foglalkoznak. Szerintem hirtelen begyűjtesz majd pár árajánlatot.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1238) tomic


tomic
addikt

Érdeklődnék,hogy a spektrofotométerek is öregszenek,mint a koloriméterek?

(#1239) KTTech válasza tomic (#1238) üzenetére


KTTech
veterán

Mint minden eszköz, azok is öregszenek. Ezért kell újrakalibrálni őket bizonyos időnként.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#1240) yodamastah válasza tomic (#1238) üzenetére


yodamastah
őstag

I1pro esetében kutattam én is információ után ezzel kapcsolatban. Általában akik visszaküldték ellenőrzésre, nem kellett utána állítani, specifikáción belüli volt a pontosság évek múlva is. Mindenesetre néha nem árt utána ellenőrizni egy referencia műszerrel hogy biztos legyél benne hogy minden rendben van.

(#1241) Nyugdíjas válasza yodamastah (#1240) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Viszont én egy pár év alatt sajnos már szemmel láthatóan csalósra harcoltam le a ColorMunki Photonkat. Mindenképpen érdemesebb összespórolni a pénzt az i1 Pro-ra, mert a CM-t nem lehet ellenőriztetni, szóval az ilyenkor kuka.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1242) yodamastah válasza Nyugdíjas (#1241) üzenetére


yodamastah
őstag

Hát igen 2 koloriméter elfogyasztása után nekem is tele lett a tököm és megvettük az i1Pro-t.

(#1243) Nyugdíjas válasza yodamastah (#1242) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nagyjából... :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1244) tomic


tomic
addikt

Azért kérdeztem mert plazma tv-hez és a monitoromhoz keresek. Ebay-en lenne is most használtan egy X-Rite ColorMunki Photo,és egy X-rite i1display pro.
Ezek szerint az X-rite-vel jobban járnék. Ha utána lehet őket állítani.

(#1245) Nyugdíjas válasza tomic (#1244) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

i1 Display Pro az nem egyenlő i1 Pro. Az egy kicsit komolyabb játék :D

Ezek közül egyiket sem érdemes használtan venni, mert mindegyik lehet hogy már driftel rendesen.

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1246) tomic válasza Nyugdíjas (#1245) üzenetére


tomic
addikt

Utána néztem. Tényleg kicsit más kaliber.
Akkor a felsoroltak közül marad az i1 Display Pro. Ha tényleg jó plazma tv-hez is.És csak új.

(#1247) Nyugdíjas válasza tomic (#1246) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Az "lát be legjobban" feketébe, szóval ha valami akkor az jó lesz.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1248) gyuri86


gyuri86
tag

Sziasztok.
Dell U2410-es monitor kalibrálásra várnék jelentkezőt (árajánlattal privátba) bp. XI. ker. Prielle Kornélia utca. 2 monitor kalibrálásról lenne szó.

(#1249) Joshi


Joshi
titán

Üdv mindenkinek. Régóta szeretnék venni egy monitorkalibráló eszközt de valahogy sokallom érte azt a min 50-60k összeget, meg aztán valljuk be hogy egy átlag felhasználónak felesleges is. Ahogy olvasom itt a fórumon többen érdeklődnek az esetleges bérlésről, ha lenne egy olcsó alternatíva új készülék beszerzésére vagy kölcsönzés Győrben az ossza meg velem. Köszi. :R

(#1250) Nyugdíjas válasza Joshi (#1249) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Mi szoktunk kölcsönözni,de csak Pesten egyelőre. Persze ha elviszed, visszahozod, nekünk mindegy hol fogod használni,de Győri megoldást sajnos nem tudok.

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.