Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) madgie válasza flash- (#1000) üzenetére


madgie
titán

A színprofil a pont az i-n. Mire oda elérsz, beállítottad a kütyü segítségével a helyes kontrasztot, a kívánt világosságot és gammát, a korrekt fehéregyensúlyt, stb. Már az is nagyon sokat ér ám.

Szerk: már ha nem full auto módban hagyod a programot futni...

[ Szerkesztve ]

(#1002) flash- válasza madgie (#1001) üzenetére


flash-
veterán

ok

és most akkor számít a videókártya a kalibráláshoz vagy nem?
mert erről megoszlanak a vélemények.
mármint hogy minden videókártyához picit másképp kelll kalibrálni a monitort?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1003) KTTech válasza Chosen (#999) üzenetére


KTTech
veterán

Teljes kalibrációt nem csináltam, csak színhőmérséklet beállítást a Samsung Galaxy Note-n. Azt remekül megoldotta, összehasonlítva az Eizo monitorommal a végeredményt.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#1004) Chosen válasza KTTech (#1003) üzenetére


Chosen
addikt

Azért kérdeztem, mert én Galaxy S-t próbáltam kalibrálni vele, (ott lehetséges a teljes kalibrálás, van RGB állítás). Értékeket ugyan mért rá, úgy és nézett ki, mintha haladnék vele, de a végeredmény a tökéletes számok ellenére (6500K , a* 0 b*0 körül) brutálisan sárga lett a kép, hiába mutatta a számok alapján jónak. Colormunki Photoval és i1D3-mal is próbáltam, ugyanaz. BasICColor 5-öt használtam, de valami mással is próbáltuk, de ugyanazt mutatta.

[ Szerkesztve ]

(#1005) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Székesfehérváron van vki aki tudna nekem egy monitort + egy plazma TVt kalibrálni?

Természetesen nem kérem ingyen.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1006) eddie1978


eddie1978
aktív tag

Üdv,

Azt szeretném megtudni, hogy mennyi hátránnyal jár ha analóg d-sub-al használnék egy monitort (valami 50k körüli DELL-t gondotam venni) notebookról?
Kalibráltatnám vásárláskor. (Jelenleg egy Lenovo X200s-em van 1440-es TN panellal. Fotó szerkesztéshez nem az igazi. Ezen a gépen csak d-sub van. Dokkolóval lene DisplayPort is. Ez viszont drága.)

(#1007) *Ropi* válasza eddie1978 (#1006) üzenetére


*Ropi*
félisten

Plusz 1 D-A konverziós folyamat, rosszabb minőségű és zajosabb kép.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1008) eddie1978


eddie1978
aktív tag

Ok ezt vágom. Arra gondoltam, hogy érdemes beletolni 50k-t a monitorba? Értem ez alatt azt, hogy jobb képet kapok még így analógon is mint a jelenlegi TN panellel a notebookon.
Jelenleg ezek a lehetőségeim.

(#1009) *Ropi* válasza eddie1978 (#1008) üzenetére


*Ropi*
félisten

Attól függ, milyen panel van az újban. :U De gyanítom, hogy ha csak D-SUB bemenete van, akkor low budget kategóriás monitor, akkor pedig 99,9%, hogy TN paneles: olyan, ami a laposodban is van, az pedig fotókidolgozásra alkalmatlan. :U

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1010) eddie1978 válasza *Ropi* (#1009) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Erre gondoltam: DELL U2312HM

szerk:
Amire nekem kell: hobbi fotózgatáshoz. Nem ebből élek, ezért nem kell 500000Ft-os Eizo vagy hasonló. Jelelnleg a fentebb említett notebookom van. Azt szeretném elérni, hogy a jelelneginél jobbak legyenek a betekintési szögek és pontosabbak a színei. Zavaró, ha megmozdulok, már teljesen mást látok.
Ha a jelenlegi helyzeten tudok javítani egy fent linkelt monitorral, az nekem már elég. Később egy gépcserénél már lesz a gépben DisplayPort.

Köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

(#1011) Nyugdíjas válasza eddie1978 (#1010) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

tökéletes választás ezért az összegért:K

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1012) *Ropi* válasza eddie1978 (#1010) üzenetére


*Ropi*
félisten

Rosszabbra számítottam, ez jó lesz. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1013) eddie1978


eddie1978
aktív tag

Kollégám tavaly egy itt fórumozó emberkétől vásárolt egy DELL kalibrált monitort. Sajnos nem emlékszem az adatokra. Abban az esetben ha itt van az illető, írjon egy pm-et. Nem akarok tovább offolni itt.

(#1014) *Ropi* válasza eddie1978 (#1013) üzenetére


*Ropi*
félisten

Valószínűleg Nyugdíjas kolléga volt az. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1015) Nyugdíjas válasza *Ropi* (#1014) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

ez meglehet. Több ilyen eset is történt hála a magasságosnak. Azé vagyok még életben :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1016) eddie1978 válasza *Ropi* (#1014) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Ok meg van a kontakt.

(#1017) *Ropi* válasza eddie1978 (#1016) üzenetére


*Ropi*
félisten

:)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1018) Gondwana válasza eddie1978 (#1006) üzenetére


Gondwana
addikt

Ha nem WSXGA+ paneles X200s-ed van, miért nem teszel bele AFFS IPS panelt? (Én X201-ben cseréltem ki, tisztában vagyok vele, hogy nem akkora gammut, mint egy Dell U2410 - ami itt van mellette - de megtanultam, hogy a zöldek egy kicsit telítettebbek lesznek a Dellen, innetől kezdve meg LightRoomra nekem tökéletes, főleg úgy, hogy ceruzával böködősen használom, mert a wacom réteget a kijelző hátuljáról bedrótoztam a webcam helyére)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#1019) eddie1978 válasza Gondwana (#1018) üzenetére


eddie1978
aktív tag

A legnagyobb felbontású kijelző van benne. Ezért macerás lenne az AFFS panel csere ahogy olvatstam a Thinkpados topicban. Tegnap du megérkezett a dokkoló. Most írok is Nyugdíjas kollégának a monitor ügyében.

[ Szerkesztve ]

(#1020) Gondwana válasza eddie1978 (#1019) üzenetére


Gondwana
addikt

Nos, igen, akkor mechanikailag teljesen más kialakítás, még a szalagkábel kivezetése is fönt helyett lent van. Egyszer megnéznék egy ilyen Toshiba panelt magamnak...

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#1021) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Az új Calman 5-höz kapott már valaki új kulcsokat a frissítési program keretén belül? Írtam nekik emailt pár napja, de még semmi válasz nem jött tőlük. Elvileg már több mint egy hete el kellett volna küldeniük a kulcsokat. A sales-nek küldtem a levelet, de lehet megpróbálom a vevőszolgálatot is. Azért illene egy választ visszabökni egy ilyen szintű cégnek. :U

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#1022) Thunderzolee

Üdv!

Érdeklődnék, igaz, h minden új VGA driver után újra kell kalibrálni a monitort?
Mert hát azért elég sűrűn jelennek meg driverek a videokártyához, monitort meg azért csak ritkábban vesz az ember.
És valakitől hallottam, h ha új driver van, akkor kalibrálni is újra kell(ene).

:F

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#1023) *Ropi* válasza Thunderzolee (#1022) üzenetére


*Ropi*
félisten

Elvileg igen. Gyakorlatban nem mindig reseteli az új driver a VGA LUT-ot, de jobb a békesség. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1024) M@trixfan válasza *Ropi* (#1023) üzenetére


M@trixfan
addikt

Szerintem a LUT reset nem indokol új kalibrációt, csak újra kell tölteni a profilt.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#1025) Nyugdíjas válasza M@trixfan (#1024) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

ige.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1026) *Ropi* válasza M@trixfan (#1024) üzenetére


*Ropi*
félisten

Rosszul fogalmaztam: ha a LUT-ban tárolt adatok felhasználását újradefiniálja (új referenciákat ad meg). :U

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1027) Thunderzolee

Öhhh... köszi, de nem mindegyik választ értettem. :B

Ha jól értem, driver csere esetén újra be kell állítani, h az ICC fájlt betöltse, ez volna a lényeg?

Egyébként mindez úgy került szóba, h kollegám adott egy Toshiba laptopot, amire egy darab nVidia drivert ad a Toshiba terméktámogatásként.
Ez fel lett téve, ezzel lett színprofil készítve.

Aztán azóta nálam járt a gép, raktam rá játékokat.
Egyébként Toshiba A500-ról van szó, (P8600 CPU + GT230M VGA).
Igen ám, de némelyik játék nemes egyszerűséggel nem volt hajlandó elindulni, és jelezte, h neki bizony újabb nVidia driverre lenne szüksége. Mivel Toshiba oldalán csak az az egy van, amit akkor tehetett a Toshiba a notebook drvierei közé, amikor kiadták a notit, szóval nVidia oldaláról leszedtem a hozzá való legújabbat.

Ezt, mikor a kollegámnak visszaadtam a gépet, megemlítettem neki.
Említette akkor, h ejha, akkor lehet majd újra kell kalibrálni a színeket.
Mert aki a kalibrációt csinálta neki, mondta, h drivertől is függ a kalibrálás. (Egyébként tudtommal egy szaktekintély monitorkalibráció ügyben az illető, itt a PH-n is fent van.)

Szóval nekem azért nem tiszta ez, mert itt a PH-n, vagy a notebookchecken ha tesztelnek egy monitort, vagy laptopot, simán kiteszik ide az oldalra is a monitor színprofilját. Viszont ha ez driver függő, akkor nem sok értelme, van, hiszen elég, ha én egy teljesen más VGA-t használok, mint amivel a PH a monitort hajtotta, máris értelmetlen leszedni a színprofilt. :F
Pedig ahogy a monitortesztes cikkek után levő kommentekből leszűrhető, elég sokan leszedik az ICC profilokat.

Na, szóval ezért szeretném tudni, h mennyit számít egy-egy új driver. :F

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#1028) *Ropi* válasza Thunderzolee (#1027) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nyugodtan feltehetitek a GT230M-hez kiadott legújabb nVidia drivert is, nem kell a Toshiba :D őskövületét használni. Egyre viszont készülhettek, hogy az új driver lehet, hogy TDR-t fog okozni, akkor vissza kell tegyetek valami régebbit (nem feltétlenül a Todhibáét, de az nVidia oldaláról eggyel régebbit mondjuk, vagy, ha az sem jó, akkor még régebbit). A lényeg, hogy ha pontos színeket akartok, akkor drivercsere után újra kell kalibrálni.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1029) kissdani


kissdani
senior tag

Sziasztok

Ezt érdemes megvenni Led tv kalibrálásához?

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#1030) Lacpac


Lacpac
őstag

Sziasztok,

Kértem kölcsön egy Spyder2express monitorkalibrálót.
A kalibrálást megcsináltam, jók is lettek a szinek.
Egy gondom van, ha LCD tv-re kiteszem a képet, (kiterjesztett asztal, vga kábellel) ott sokkal rosszabb lett a szín.
Ha a tv-t lekalibrálom, akkor a win színkezelésben, be tudom állítani azt, hogy a két eszköz más-más profillal legyen?
Azt látom ,hogy be lehet állítani, csak az oprendszer tudja e a két színprofilt egyszerre kezelni?
Konfig az adatlapomon. Win7x64

Ha nem tudja, van rá valami program, hogy lehessen a két színprofilt egyszerre használni?

Válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#1031) Lacpac válasza Lacpac (#1030) üzenetére


Lacpac
őstag

Tud egyszerre két színprofilt kezelni :-)

(#1032) Nyugdíjas válasza Lacpac (#1031) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

naugye :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1033) udimension


udimension
csendes tag

Sziasztok, talán itt jobb helye van a kérdésemnek.
Egy 300E5A S05 notebook esetében, (Nvidia geforce 520mx) próbáltam beállítani a képet a gépen lévő lehetőségekkel, de nem sokra jutottam. (grafikus tulajdonságokkal is)
Végül egy ismerősöm fogalmazta meg az igazi problémát: a színhőmérséklete a monitornak hideg és nincs olyan gépen lévő program, amellyel ezt lehetne változtatni. Baromira zavar, hogy olyan hideg-kékes az alapszíne, bárhogy állítottam is be.

Van olyan ingyenes progi, amellyel a színhőmérsékletet is tudom állítani? Kissé melegebbre szeretném.

Windows 7 van rajta gyárilag, ha ez segít.

Köszönöm előre is :)

(#1034) Thunderzolee válasza udimension (#1033) üzenetére

Itt az oldal közepén van egy színprofil, azt tedd fel hozzá:
http://www.notebookcheck.net/Review-Samsung-300E5A-S01-Notebook.70644.0.html

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#1035) Fail3D!


Fail3D!
addikt

udv erdeklodnek hogy egy eye one display 2 kalibraloval lcd tv it tudok kalibralni v csak monitort?

(#1036) Nyugdíjas válasza Fail3D! (#1035) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

HA számítógépre van kötve a tévé, akkor tudsz, persze:K

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1037) Fail3D! válasza Nyugdíjas (#1036) üzenetére


Fail3D!
addikt

es azokat a beallitsokat a tv adasra is atudom rakni ill ervenyesek lesznek? vagy csak a gepre jok az ertekek amiket mutat?

(#1038) partymaci


partymaci
aktív tag

Hozzájutottam egy ColorMunki Display-hez, viszont olvasgattam a fórumon hogy vannak jobb szoftverek is klibrálás szempontjából. Olyan kérdésem lenne hogy a Displayhez mennyire jó a gyári progi, illetve van e jobb alternatíva, esetleg dispcalGUI vagy http://www.argyllcms.com/, valamit hogy ezekkel mennyire pontosan tudom vizsgálni a kalibráció sikerességét?

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#1039) Nyugdíjas válasza partymaci (#1038) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Az argyll-al jól jársz, azzal bármit meg tudsz csinálni,de pont emiatt kezdőknek óvatosan érdemes vele bánni. Inkább hosszas olvasgatás, vagy már meglévő tapasztalat után javallom a használatát.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1040) partymaci válasza Nyugdíjas (#1039) üzenetére


partymaci
aktív tag

Köszönöm a választ, mindenképp szeretnék erről többet tudni, érdekel a téma, mivel fotós vagyok fontos a színhelyes kép. :R

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#1041) Nyugdíjas válasza partymaci (#1040) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Hát... jó olvasgatást :) Ha van hajlandóságod megtanulni, mindenképpen argyll:K

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1042) partymaci válasza Nyugdíjas (#1041) üzenetére


partymaci
aktív tag

Köszönöm! :)
Még arra lennék kíváncsi hogy dispcalGUI-ban ezt a kiértékelő táblázatot honnan lehet előcsalogatni?
Ebből a cikkből van a kép.

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#1043) Nyugdíjas válasza partymaci (#1042) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Tool - verify profile

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1044) partymaci válasza Nyugdíjas (#1043) üzenetére


partymaci
aktív tag

Köszönöm! :R

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#1045) Nyugdíjas válasza partymaci (#1044) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

"Tools", csak telefonról voltam,de gondolom azért kitaláltad :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1046) Rasiel


Rasiel
senior tag

Sziasztok!

X-Rite i1display proval bekalibráltam az NEC EA231WMi monitoromat. Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek megfelelőek-e ezek az értékek? ADC és Ambient Light Smart Control nélkül kalibráltam. Illetve még azt szeretném megtudni, hogy a Patch Set menüponton belül érdemes valamit állítani a jobb eredmény érdekében, vagy esetleg azt hagyjam Default állapotban?
Itt a link: Calibration Report

Válaszokat köszönöm!
Üdv

(#1047) Nyugdíjas válasza Rasiel (#1046) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Informatívabb lenne az eredmény szempontjából egy dE-re kihegyezett verifikációs report. Nem rémlek tud-e ilyet az i1 Profiler, én nem ezt használom.

A patch set-et minél nagyobbra állitod annál jobb lesz a profilkonzisztenciád, de persze tovább is tart, és a javulás legtöbbször minimális. De azért érdemes.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1048) flash-


flash-
veterán

melyik a legolcsóbb de tökéletes jó kalibráló eszköz?

pl Datacolor Spyder3 Express ról mi a vélemény?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1049) Nyugdíjas válasza flash- (#1048) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Jó ideje kint van a Spyder4 Express, igaz kicist magasabb áron. Hardveresen megfelelő lehet egy kezdőnek teljes mértékben,de a szoftvere túlságosan is egyszerű szerintem. Kérdés persze, hogy mit szeretnél vele elérni?

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1050) *Ropi* válasza flash- (#1048) üzenetére


*Ropi*
félisten

Szélsőséges esetekben nagyon könnyen elvéreznek a Spyderek. Volt olyan öreg, széthajtott TN paneles monitor (tehát nem amiatt, hogy túl új technológia), amit sem a Spyder 2, sem a Pantone Huey nem tudott bekalibrálni, csak az Eye One Display 2.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.