Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) i are robot válasza Gondwana (#148) üzenetére


i are robot
senior tag

A Gréta az valójában már X-Rite, de ugyanaz, csak utóbbi megvette az előbbit, vagyis átalakult a cég. :)

A Lacie kütyüje egyébként ugyanaz mint az X-Rite-é, vagyis utóbbi gyártja, csak a Lacie a saját logóját teszi rá, viszont a szoftvere saját és talán valamivel jobb mint az X-Rite-é. Tehát a hardver ugyanaz, de ha a kicsit jobb szoftver kell, akkor megéri a Lacie-t venni, még ha valamivel drágább is.

Ja, mégvalami, egyébként az van, hogy a Lacie Blue Eye 2 az manuális kalibráláshoz való, mármint olyan monitorokhoz, ahol manuálisan kell az OSD-ben beállítani a világosság/kontraszt/RGB értékeket, a Blue Eye Pro pedig azokhoz, ahol ezzel nem kell bíbelődni, mint pl az EIZO CG, és az NEC Spectraview sorozatai. Tehát a Lacie Blue Eye 2 ugyanaz mint az X-Rtie i1D2.

(#152) i are robot válasza Gondwana (#150) üzenetére


i are robot
senior tag

Mint az előzőben írtam, neked nem ez a Lacie kell, hanem a Blue Eye 2. Viszont ha külföldi forrásból veszed, akkor jóval olcsóbban is megúszhatod, most perpill nem olyan vészesen gyenge a forint, úgyhogy talán érdemes belevágni.

[ Szerkesztve ]

(#153) old_artist válasza i are robot (#151) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

... viszont csak az a baj ezzel a Mo.-i linkelttel - a LaCie-vel, mert ez csak kimondottan a LaCie 300 és 500-as szériájú monitorjaihoz jó, és persze nincs hozzá szoftver (ezért is olyan olcsó), mert a LaCie monitorok szoftverjéből állítható a kalibrálás (ahogy írad), de szoftverrel együtt már kit-ben egészen más az árfekvése, bár az is igaz, hogy a 2 évvel ezelőtti árához képest, majd a felére csökkent!

Az viszont igaz, hogy megegyezik az X-Rite i1D2-vel a hardvere, csak "átcimkézik" LaCie-re és a belső memóriáját is átírják!

(#154) Gondwana


Gondwana
addikt

Nagyon köszönöm a válaszokat! Legfontosabb, hogy nem elég, ha a név fele hasonlít arra, amit keresek, mert az végösszegben nagyon drága lehet.
Következő lépés, hogy megnézetem, Szingapúrból mennyivel jönne ki olcsóbban.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#155) old_artist válasza Gondwana (#154) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

... végtére is, ez is megoldást jelenthet - irány Szingapur! :K

(#156) i are robot válasza Gondwana (#154) üzenetére


i are robot
senior tag

(#157) old_artist válasza i are robot (#156) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

... és ehhez a linkelt LaCie-hez van szoftver is? :F - mert szvsz ez csak maga a kalibráló hardver, vagyis csak a kolorimeter!

[ Szerkesztve ]

(#158) old_artist válasza old_artist (#157) üzenetére


old_artist
addikt

... ja, és egy szoftveres ismertető flash a használatáról!

(#159) i are robot válasza old_artist (#157) üzenetére


i are robot
senior tag

... és ehhez a linkelt LaCie-hez van szoftver is?

Az nem derül ki az írásból, de szvsz illenék, mert önmagában a koloriméterrel nem sokmindent lehet kezdeni, ráadásul ahogy már beszéltünk róla, a Lacie elég spur, és nem teszik közzé ingyenesen a szoftvert ahogy azt pl az X-Rite megteszi. Én speciel nemrég írtam nekik (a Lacie-nek), hogy az X-Rite hasonló cucca van meg, és szeretném a Blue Eye Pro szoftverrel kipróbálni, hogy létezik-e valami demo, vagy mennyiért lehet megvenni csak a programot, de se kép, se hang, nem jött még válasz. Továbbmegyek, a neten sehol nem találtam még a szoftver áráról infót, ami számomra azt jelenti, hogy önmagában sem nagyon árulják, tehát akkor marad az, hogy adják a kütyühöz, illetve adniuk kellene. Nem értem én mire fel ez a nagy titkolózás. :F

(#160) Gondwana válasza i are robot (#159) üzenetére


Gondwana
addikt

Ez alapján úgy sejtem, hogy a LaCie szappan sorozatszámának regisztrálása után adnak linket a letöltéshez.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#161) i are robot válasza Gondwana (#160) üzenetére


i are robot
senior tag

Igen, a technikai megvalósítása így működik, csak azt nem tudni, hogy melyik kütyühöz jár automatice a licensz. Ez akkor is egy vicc, hogy megveszed, regisztrálsz, bepötyögöd a kódot, leellenőrzik, küldenek egy linket emailben, amit meg letöltesz, mindeközben pedig napok/hetek telnek el. Ne mondja nekem senki hogy ennek nincs gyorsabb és egyszerűbb módja… Árulnak egy terméket amit nem is ők gyártanak, csak a szoftvert írták hozzá, persze drágábban adják mint maga a gyártó a sajátját, és ezt a játékot játszák. Vagy adnák ugyanannyiért, vagy árulnák külön a szoftvert is. Mindez azzal megspékelve, hogy ez utóbbinak a PC-s verziója hardverkulcsos, a Mac-es pedig nem, érdekes módon az mindenféle ellenőrzés meg regisztráció nélkül simán működik. Mintha valami atomtitkot őriznének. Komolyan nem értem az üzletpolitikájukat.

(#162) old_artist válasza Gondwana (#160) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Igen, adnak, de ahhoz rendelkezned kell egy "kimondottan" LaCie koloriméterrel, aminek a szériaszámához és a dobozán található ID kódjához kapod meg a szoftvert, amit leellenőríznek, és utána kapsz egy 15napos demót, és regisztrálás után, ha kiegyenlítetted a szoftver árát, akkor aktivizálódik!
Még régebben nekem is külön kellett megvenni a szoftvert (és kaptam hozzá egy USB-s hardver kulcsot is), ami nem volt olcsó mulatság, de mostanság, ha jól tudom, akkor már hw kulcs nélkül is árulják, de sajna még így sem olyan olcsó! :W

(#163) old_artist válasza i are robot (#159) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Igen, bizony külön árulják a kis kolorimétert és hozzá a szoftvert, mert a LaCie monitorokhoz nem kell a LaCie "külön BlueEye" szoftvere, mivel a monitorhoz kapott CD-n külön, csak a 300 és 500-as szériájú monitorokhoz van egy kalibráló szoftver, és azzal működik! Ezt meg lehet monitor nélkül, vagy monitorral együtt is rendelni, ezért árulják külön a kis kolorimétert! :K
Igen, külön is meg lehet venni, a már előbb említett módon!

(#164) i are robot válasza old_artist (#163) üzenetére


i are robot
senior tag

Igen, bizony külön árulják a kis kolorimétert és hozzá a szoftvert, mert a LaCie monitorokhoz nem kell a LaCie "külön BlueEye" szoftvere, mivel a monitorhoz kapott CD-n külön, csak a 300 és 500-as szériájú monitorokhoz van egy kalibráló szoftver, és azzal működik!

Épp erről beszéltünk pár sorral feljebb, hogy ez a Lacie Blue Eye Pro, emiatt pedig nem ezt, hanem a Lacie Blue Eye 2-t kell megvenni, mert az minden monitorhoz használható, azokhoz pedig igenis kell a szoftver. Egyébként akkor miért nem találok sehol infót (pl. ár) csak a szoftverről, meg miért nem képesek visszaírni, hogy igen, megvehető külön, itt és itt és ennyiért? A support és a sale nincs a helyzet magaslatán.

[ Szerkesztve ]

(#165) old_artist válasza i are robot (#164) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Igen, de a LaCie BlueEye2-höz tudtommal egy kicsit "butítottak" a szoftveren (azért is olcsóbb), de erre is (ha jól tudom) a supporttól kell kérni hozzáférést és vásárlási lehetőséget (talán azért nem találsz árat sehol sem)!
Az viszont tényleg idegesítő, hogy még nem is válaszolnak a kérésedre - lehet, hogy nyaralnak, vagy válságban vannak! ;]

(#166) Zinho


Zinho
aktív tag

Sziasztok!
Ha nekem van egy koloriméterem, de azt nem monitorkalibráláshoz készítették, tehát nincs hozzá ilyesmi szoftver pénzért sem, akkor azzal hogyan tudnék monitort kalibrálni? (Egyetemen van a műszer.) Lehetséges egyáltalán?

(#167) old_artist válasza Zinho (#166) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Ha megírnád pontosan, hogy milyen típusú a műszer, akkor jobban a segítségedre lehetnénk! :K
Egyébként van combo műszer is, amivel nyomtatót, scannert, projektort, monitort is lehet kalibrálni, de van külön kimondottan cél-műszerek is, sőt külön szoftverekkel is lehet "manipulálni" - de azok már nagyon drágák lehetnek - külön megvásárolni!

(#168) Zinho válasza old_artist (#167) üzenetére


Zinho
aktív tag

Nem tudom pontosan a típust, Konica Minolta, talán sc1000-es spectroradiometer.
Magyarán nekem eszközfüggetlen szoftverre lenne szükségem.

(#169) i are robot válasza Zinho (#168) üzenetére


i are robot
senior tag

Errefelé nézelődtél már? Talán a konkrét típust is megtalálod.

Mondjuk egy ilyennel elég problémás lehet monitort kalibrálni. Nem hiszem hogy megoldható lenne, vagy ha elméletileg igen, akkor érdemes lenne ezzel vacakolni.

[ Szerkesztve ]

(#170) Zinho válasza i are robot (#169) üzenetére


Zinho
aktív tag

Néztem, de csak olyan szoftver van hozzá amivel a számítógépbe be tudom vinni az adatokat.

(#171) i are robot válasza Zinho (#170) üzenetére


i are robot
senior tag

Ezért mondtam hogy valószínűleg aránytalanul macerás, mert tételezzük fel beviszed a mért adatokat, vagyis egyesével meg kéne mérni tudomisén hány (24?) színt, de akkor még annak megfelelően kéne még egy másik, és valószínűleg Q drága szoftverrel létrehozni+szerkeszteni a kívánatos profilt, ami viszont már professzionális tudást igényel. Szóval szerintem ezzel felejtős a kalibrálás. Inkább kérj meg valakit hogy szolgáltassa meg neked a műveletet (pl. old_artist ebben nagyon profi, de vagyunk még páran akik rendelkezünk kalibráló műszerrel).

[ Szerkesztve ]

(#172) jegenye77


jegenye77
addikt

Hali!
Valaki vállal monitor kalibrálást?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#173) old_artist válasza jegenye77 (#172) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Az aláírásomban láthatod ;] , de ha nem BPesti vagy, akkor vannak olyanok is, mint a "wwhy", aki pl. Debrecen, Nyiregyháza és környéként teljesít szolgálatot! :K - vagy a hsz-szed felett a "i are robot"!

[ Szerkesztve ]

(#174) jegenye77 válasza old_artist (#173) üzenetére


jegenye77
addikt

Szegedi vagyok!

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#175) Zinho válasza i are robot (#171) üzenetére


Zinho
aktív tag

Köszi, egy próbát azért megért. Amúgy van monitorkalibráló koloriméter is. :)
Csak a Konica-Minolta egy csöppet pontosabb. Ne érts félre, nem én vagyok javíthatatlanul maximalista, szemvizsgálathoz kéne bekalibrálni monitort (szakdoga...), és ha már adott egy protfi eszköz... csak szoftver kellett volna hozzá :))

(#176) Stitch


Stitch
őstag

Ma melyik a legolcsóbb kalibráló eszköz a piacon ami megfelelő teljesítményt nyújt?

(#177) mickemoto


mickemoto
őstag

Sziasztok!
E1D 2-vel való kalibrálás során amikor a környezeti fényviszonyok mérése történik a környezet színhőmérséklet és fényerő értékét méri a műszer, amiknek ideális esetben a mutató zöld sávjába kell esniük.Ha tegyük fel nem így van, akkor a környezeti fényviszonyokat kell addig korrigálnom amíg így nem lesz?És mi van ha ez mondjuk sehogyansem sikerül, mert a helyiség fényviszonyai ezt nem teszik lehetővé?

Nem úgy volna értelme ennek hogy a műszer beméri a környezeti fényviszonyokat és aztán az egész kalibrálást ehhez igazítja? és így más lesz a színprofil ugyanarra a monitorra egy sötét szbában mint egy világosban?

A válaszokat előreis köszönöm!

(#178) i are robot válasza mickemoto (#177) üzenetére


i are robot
senior tag

Én mondjuk még sosem mértem a környezeti fényeket, mert ahol kalibráltam, ott mindig változó fényviszonyok voltak, tehát nem állandó megvilágítás. Ennek szerintem max olyan stúdióban/nyomdai előkíszítésnél van értelme, ahol egyrészt van a monitoron az a bizonyos takaró lemez (pl profi EIZO-khoz meg NEC-khez adnak ilyet), másrészt állandó színhőmérsékletű mesterséges megvilágítás van. Ez viszont mindig adottság, és nem a megvilágítást változtatod, hanem pont azért méred be, hogy ehhez igazíthasd a kalibrációt, tehát ehhez igazodjon a fényerő és a fehéregyensúly. Ráadásul a környezeti fényviszonyt nem is tudod korrigálni. Hogyan tennéd? Más színhőmérsékletű izzót teszel be, vagy távolabb viszed a világítótestet? Ennek így nincs értelme.

(#179) mickemoto válasza i are robot (#178) üzenetére


mickemoto
őstag

Én is így gondolom, csak a ph-s tesztet olvasva nem volt világos.
ami egyébként így néz ki:

Amikor így teszünk, a program először figyelmeztet, hogy tegyük a kalibrátor aljára a műanyag talpat (4. kép), ugyanis a környezeti fényviszonyok mérése következik. Ezután rákattintunk a kalibrálás gombra, mire a program érzékeli (5. kép), hogy a kalibrátor készen áll a mérésre (6. kép). Még mindig teljesen bolondbiztos a program, képeken keresztül szemlélteti a tennivalót. Ezek után a monitor elé kell tartani a kalibrátort úgy, hogy a benne található mérőegység a monitorral ellentétes irányba nézzen (7. kép), így a bemérés (Measure) gomb megnyomása után érzékelni tudja a környezet színhőmérsékletét (Color Temperature) és fényerejét (Illuminance fotometriában) (8. kép). A környezeti fényviszonyokat addig kell állítgatni, amíg a színhőmérsékleti és fényerő skálán az aktuális érték mutatója a zöld sávba nem esik, ugyanis csak ekkor nevezhető ideálisnak a háttérvilágítás. Ha ezzel megvagyunk, akkor tegyük fel a monitorra a kalibrátort (9. kép) lehetőleg középre, és lépjünk tovább.

Az i1Diagnostics programot lefuttatva pedig mindent rendben talál egyedül az ambient light beállítását irja rossznak.

(#180) i are robot válasza mickemoto (#179) üzenetére


i are robot
senior tag

Na akkor otthon majd kipróbálom, mert ez így elég érdekesen hangzik, a tesztnek ezt a részét én szerintem át is ugrottam, mondván nem szoktam a környezeti viszonyokkal foglalkozni. Mindenesetre ott van jobboldalt a Help szöveg, azt kell majd megnézni mit ír teljes hosszában, lehet hogy abból kiderül a turpisság.

[ Szerkesztve ]

(#181) mickemoto válasza i are robot (#180) üzenetére


mickemoto
őstag

Holnap én is kipróbálok egy kalibrálást ambient light-al és egyet nélküle hogy lesz-e különbség.

(#182) mickemoto


mickemoto
őstag

Üdv!
Kipróbáltam a kalibrálást ambient light-al és nélüle is.
monitor: Hanns'G Hi221D, VGA: HD4830, (White point:6500, Gamma:2.2, Luminance:120cd/m2)

ambient light nélkül:
Brightness:89
Contrast:94
R:55
G:47
B:42

ambient light-al(a környezeti fényviszonyokat ideálisra lőve(addig forgattam a mérőt amíg jó nem lett):
Brightness:60
Contrast:99
R:55
G:50
B:46

ambient light-al(nem ideális környezeti fényviszonyokkal):
Brightness:77
Contrast:94
R:54
G:47
B:42

Ezek szerint nem mindegy hogy az ambient light be van e kapcsolva vagy nincs illetve ha bevan akkor a fényviszonyoktól függően más és más a színprofil.

(#183) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Kalibrálót szeretnék venni. Mit tudtok ajánlani? Minden árkategóriából érdekelne , milyen külnbségek vannak egy 30 egy 60 és egy 100 ezres között?

(#184) Gondwana


Gondwana
addikt

i1D2 kütyüvel CRT kalibráláskor rendszeresen (10-ből legalább 7-8x) kiakad az első fekete patch mérésénél. Pontosabban, amikor a brightnesst kéri beállítani még előtte, még a 100%-ra se mozdul meg a bal széltől, nem, hogy a zöld sávba beérjen, majd, amikor elindítom, hogy mérjen, leméri az első néhány szürke foltot, majd következne a fekete, aminél addig várakozik (1.5 óra volt a legtöbb, amit próbáltam), amíg nem adok neki oldalról egy kis fényt valahogy. Egyébként 140nit körül van a monitorok max fényereje, de rendszerint 70-re igyekszek kalibrálni. Trinitron meg Diamondtron csövek, tehát a fekete az fekete rajta, nem hajnalodik.
Ez normális jelenség?

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#185) einstein


einstein
senior tag

Sziasztok, van egy két homályos pont számomra a témakörön belül, remélem valaki segít megérteni. :B
Elsősorban a színprofil és a hardveres beállítások közötti kapcsolat nem világos nekem. Odáig eljutottam, hogy vannak egyszerűbb kalibrációs eszközök, melyek nem "bántják" a monitor beállításait, hanem csak a számítógép által használt színprofilt állítják be, így korrigálják a színeket. (pl a huey is ilyen? Illetve ahogy sejtem, az eye one egyszerű kalibráló módja is..) Ezt én úgy értelmeztem, hogy az eszköz nem a monitort, hanem gyak a videókártyát állítja be, azt állítja hozzá a kijelzőhöz.
De... Ahogy ebben a tesztben is leírják, van olyan módszer, amikor magán a monitoron végezzük a színek beállítását. A végén kapunk egy R/G/B/Kontraszt/Fényerő beállítást.
Ilyenkor mi szükség van az alaptól eltérő színprofilra? Vagy ilyenkor csak az a lényeg, hogy egy adott -kvázi bármilyen- színprofilhoz beállítjuk a monitort? Akkor mégis miért kell az alap profilt is megváltoztatni?
A kérdés a tévék kalibrálásával kapcsolatban merült fel bennem. Ugye tévék esetében nem beszélhetünk színprofil cseréről... Ott hogy oldják ezt meg?
Az avforums.com 'guide'-jában is eye one display 2-t javasolnak használni, és szó nem esik profilról. :) Igaz más szoftvert is használnak, nem a hozzáadott gyárit.

Szóval örülnék, ha valaki felhomályosítana engem ezzel kapcsolatban. :)

(#186) Gondwana válasza einstein (#185) üzenetére


Gondwana
addikt

Röviden: a hardveres és az OK-OK-Yes-OK-Yes kalibrációnál is végül ugyanaz történik, a külömbség, hogy nem ugyanabból a kiindulási pontból. Ha előtte megcsinálod a hardveres birizgálást, a végeredmény sokkal kisebb korrekciókat fog tartalmazni. Konkrét ferde példa a Lenovo T60-am IPS kijelzője - aminek siralmasan leromlott a max. fényereje (azért ferde példa, mert nincs hardveres utánaállítási lehetőség): kalibráció előt i1D2 lemérte, hogy max brightness 80nit, WB:4800K, bekalibráltattam 6500K-re a max fényerő leesett majdnem 50nitre, de amikor újrakalibráltattam 5000K-re, a 75nit-et eléri. (Az már az én bajom, hogy a gyári értéke ennek a panelnek 200nit, de fórumokon mások is panaszkodnak, hogy sötétedik - de legalább még nem vörösödik annyira, mint asszonypajtás T42-jében az IPS)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#187) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Van egy kis dilemmám: Egy S-PVA paneles monitort nyúzok már 1,5 éve. Új korában be lett lőve, de már elcsúszott annyit, hogy inkább vissza is raktam defaultra a színeket, és kidobtam az ICC filet.
Mivel vidéken van, így a házhoz járós kalibráltatás kicsit körülményes és drága, elkezdtem nézelődni, hogy veszek egy újat, és bérbe adom, míg visszahozza az árát, de inkább egy használt, vagy használt, és visszafogottabb tudású (de olcsó) eszközzel is beérném.
Szóval e kettő közt gondolkozom:
- Egy új HuyePRO, ami az amazonon le van árazva potom 13k-ra, ha valahogy sikerülne olcsón idejuttatni, jó vétel lenne...
- Egy használt, és "sérült" EyeOne 2 Display, ami ilyen értékeket produkál: [link]

Csak hétköznapi felhasználáshoz kéne belőni. Netezés, játékok, bluray filmek (ez lenne a leg sarkosabb, ahol kényes vagyok a képminőségre), stb, semmi nyomtatásra kerülő képszerkesztés, vagy ilyesmi...
A szobában egy elég vastag, de sárga sötétítő függöny van. Ez gyakorlatilag 24/7 el van húzva, és fel van kapcsolva a villany (egy ~20W-os fehér neon), ha ott vagyok, de nem alszok, illetve filmezéshez is lekapcsolom. Szóval erős napfényben kap egy kis sárga hátteret a szoba, ha már lement a nap, akkor pedig vagy természetes homály/sötétség, vagy neonfény éri a monitort.

Szóval, a változó fényviszonyok miatt érdekesnek tartom a realtime szín utó-kalibrálást, de nem tudom ez mennyit ér annak fényében, ha fénytől függetlenül kevésbé pontosan lövi be a monitort.
Tapasztalat híján a hibás Eyeone értékeit sem tudom megítél, hogy most egálban van-e egy Huye-val, jobb, rosszabb... És persze itt kérdés még, hogy mi az, amit kimér az Eyeone, és mi az, amit a Huye nem, de akár többet jelentene, mint a valós idejű szín utó-igazítgatás.
A hibás Eyeone-hoz olcsóbban hozzá tudnék jutni, mint az új Huye-hoz. (Illetve fennáll egy apó esély a javítására...)

Aki ért hozzá, az adna tanácsot? :R

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#188) einstein válasza janos666 (#187) üzenetére


einstein
senior tag

Nekünk asszem ugyanaz a monitorunk... :) (L220x)
Én egy Eye One Display LT-t vettem ebay-ről 30k körül szállítással megvan (UK-ből). Mondjuk csak egy monitor miatt nem vettem volna, de kezdenek gyűlni az eszközök, amikhez fel tudom használni (más monitor + laptopok + lcd tv) , így megleptem magam vele Karácsonyra. :DDD
Én is néztem a Huey-t de az LCD tévé miatt döntöttem a Eye One mellett ... (2 hsz ezelőtt le is írtam a problémámat, hogy vajon lehet-e tévét kalibrálni :) )
Mivel az Eye One elég népszerű eszköz, támogatja más program is, pl. a ColorHCFR, ami nagyszerűen használható tévéhez is. A Huey-nál nem volt ilyen lehetőség. Ráadásul külföldi fórumokon olvastam olyanokat, hogy az olcsóbb megoldások pl. Spyder2-3, Huey nem is olyan pontos, azaz gyárilag nincs kalibrálva - i.e. kifoghatsz rossz darabot is. Lehet, h hülyeség, de maradtam az Eye-nál.
Az LT és a 2-es között pedig hardverben nincs különbség, lehet pl. upgrade kódot is vásárolni hozzá, de biztos lehetne valahogy hekkelni is. ;] Tehát csak a saját programja különbözteti meg a kettőt, mégpedig annyiban, hogy nem tudsz luminance-t állítani a végén és nem kapsz szép színes összehasonlító grafikonokat.

(#189) madgie válasza einstein (#188) üzenetére


madgie
titán

Érdemes az ebay-en nézelődni, most ketten is vettünk 40k körüli áron Eye One Display 2-t.

(#190) einstein válasza madgie (#189) üzenetére


einstein
senior tag

Az tényleg jó ár. USA-ból vagy EU-ból vettétek? Én az áfa miatt nem mertem USA-ból rendelni, számolgattam, és úgy jött ki, hogy ott nem volt annyival olcsóbb, hogy a +25% megérte volna. De ugye EU-ból meg nincs ilyen gond.

(#191) madgie válasza einstein (#190) üzenetére


madgie
titán

Az enyém Demo példány és Usából jött (és megúsztam a vámot), cimborámnak Németországból, de tudtommal az is kifogástalan példány, hiába használt.

Szerk: a ColorHCFR-t megnézem otthon, nem ismerek túl sok programot, jól jön az infó.
A saját és a családom monitorjait basICColorral kalibráltam be, mert pár mérés alapján úgy tűnt, a gyári X-Rite proginál pontosabb profilt csinál.

[ Szerkesztve ]

(#192) einstein válasza madgie (#191) üzenetére


einstein
senior tag

Az enyémet újként árulták. Van rá rendesen garancia, bár itthonról gondolom azt nehezen tudnám érvényesíteni, de végülis mindegy, mert hibátlan. :)
Ugye azért volt olcsóbb, mert LT és nem 2... Ha valaki venni akar egyébként, ajánlom figyelmébe, mert lehet egy kicsit spórolni, és a gyári progin kívül ugyanazt kapja.

Egyébként kösz a az ötletet a szoftverről, azt is ki fogom próbálni. Gondolom ingyenes. :)

(#193) mzsombor válasza einstein (#188) üzenetére


mzsombor
tag

Kicsit off, de én is egy L220x-et készülök venni... :)

El tud mászni a kalibrációja? :O Amúgy mennyire vagytok megelégedve a monitorral?

(#194) madgie válasza einstein (#192) üzenetére


madgie
titán

Nem ingyenes, de 14 napig használhatod a próbaváltozatát. Ilyen lett az NEC-m ezzel a progival, de az öcsém 38 ezres ócsó BenQ-ját is pofásan bekalibrálta (fényerő halálpontos, 0,67 áltag delta E, a kék lett csak 3.11)

(#195) janos666 válasza mzsombor (#193) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Én nagyon, az árát legalább is bizonyosan megérte, és alapjában véve is jó.
Persze nincs rajta HDMI, Displayport, nem tud natív 1080p24-et, de ilyen árkategóriában ilyesmiket nehéz összehozni, mármint így, hogy ne TN panel legyen benne, hanem rögtön S-PAV. Nincs zavaró utánhúzás, egész szép a feketéje is, az input lag se sok, szóval otthonra tökéletes (játék, film, net...)

Minden monitort újra kell időnként kalibrálni, a profi nyomdászoknak akár még a naponta történő bemérés is javasolható, de a heti-havi rendszerességű már a hobby-fotósoknak is. Ha elég lenne egyszer, akkor nekünk egyszer sem kéne, mert megcsinálhatnák a gyárban.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#196) einstein válasza mzsombor (#193) üzenetére


einstein
senior tag

Én teljesen meg vagyok vele elégedve. Használom játékra is, nem tapasztalok vele semmilyen utánhúzást / lagot szóval merem ajánlani. Mondjuk ha játékra veszed, ott hátrány a nagy felbontása, munkához, de még netezéshez is viszont jól jön.
Gondolom használtan veszed. Figyelj a pixelhibákra, mert sok embernek volt vele gondja. Nekem szerencsére hibátlan jutott.

(#197) mzsombor válasza einstein (#196) üzenetére


mzsombor
tag

Játék az, amire nem használnám, amúgy munka, filmek, ilyesmi. Használt valóban, de még bőven garis, egy subpixel hibája van, de az is kieső helyen, természetesen az ára is ehhez mért (62k lenne, szerintetek?). Most is egy 14,1"-os 1400x1050-es felbontású notebook előtt ülök, és kifejezetten nem zavar a kicsi pixelméret, sőt.

(#198) madgie válasza mzsombor (#197) üzenetére


madgie
titán

Nagyon jó ár érte, főleg, hogy garis. Szerintem hozd elfele :)

(#199) mzsombor válasza madgie (#198) üzenetére


mzsombor
tag

Köszi a válaszokat mindenkinek, nem is offolok tovább. :)

(#200) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Bugyuta kérdés lesz, de: Az normális dolog, ha egy Eye One Display 2 -nek "lötyög a bele"? Mert talán ez lesz a hiba forrása, hogy szögben állnak a lencséi a felülethez képest.

Használtan és bevallottan csökkent képességűként vettem aprópénzért, de elvileg az RGB optimalizálás (ami nekem ennyi pénzt megért volna) még jól menne neki, csak a luminance terén nem az igazi, és az ICC profiljai a furcsák.

Most ha elkezdem a ColorMatch-el vagy BasICColor programmal a fehér egyensúly optimalizálást, akkor az R és B csúszkák kint vannak a skála legszélén, nem is nagyon mozdulnak, csak a G mászkál.
A Basiccolorban találtam egy teszt, ahol folyamatosan írta a fehéregyensúlyt, és azt néztem, miközben iterálgattam az RGB csúszkákat a monitoron. Utána lefuttattam a LUT kalibrálást, és azt mondta érvénytelen görbe jött ki, passzolja. A ColorMatch viszont hajlandó volt legyártani egy ICC-t, és nem is lett annyira gázos. Sőt, nekem elsőre kimondottan tetszik. Első blikkre csak sötétedett, de sok képen előjöttek az apróbb árnyékok, a program sample képén a nő arca sokkal élethűbben néz vissza betöltött ICC-vel.

Viszont profilozás után újból visszaellenőrizve már csak ~6300k, 2.1-es gamma, és 2.73-ös lenormált deltaE64 fogad, amiből a kéké a csúcs.

Végül is jobban tetszik most a kép, mint amilyen állapotban volt a monitor pár hónapja, de nem bízom benne, hogy most a topp közelében lenne.

Amúgy nevetséges, hogy milyen kevés cucc van a házán belül. Levegő, egy kis nyomtatott áramköri lapka, ami valami fixált talpazatra illeszkedik. Félek, hogy szétbarmolás nélkül nem tudnám helyretenni a lötyögő lencséket, ha az tényleg nem normális.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.