Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) biega


biega
aktív tag

Holnap tesztelgetem és jelentkezek, köszi az eddigieket!

(#652) biega


biega
aktív tag

Rosszul emlékeztem, 1600*900 -as felbontása van a notinak.

(#653) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Beszereztem egy I1Display Pro (tehát a legújabb III-as) métert. Mekkora kavarodás van az elnevezésekkel és verziókkal, hogy melyik programhoz melyik való! :Y Kicsit utólag néztem már utána a dolgoknak és lehet, hogy ebből a verzióból a SpectraCal C6 néven futó, plazmákhoz vetítőkhöz utánfinomított kiadás most a Best Buy, de magamfajta hobbistának a "retail " X-rite verzió is elég fájdalmas kiadás volt. A C6 695 EUR önmagában és akkor még kell hozzá a Calman 4.4 mert csak azzal működik.

Csalódás volt az X-Rite Profiler projektor része, mert nem tud valós idejű munkafolyamatot, hanem "csak" profilt készít a projektorhoz. Szó se róla, nagyon szépen behúzta a színeket még így is és meglepően gyorsan mér. Kicsit tartottam tőle, hogy mit lát egyáltalán a legsötétebb árnyalatoknál ahol tök sötét van a szobában és akkor is gyorsan mért. Az eddig szemre belőtt projektor érezhetően hideg volt, térhatásúbb lett a kép és természetesebb. Nagy előkészület sem volt a méréshez, kb 1 méterről beirányoztam lencsét egy lézerrel a kép közepére. Nem tudom mennyivel lenne még jobb állványról képsíkra merőlegesen ránézni.

Még lehet meglépem a Calman 4.4 DIY licenszet ami szerencsémre éppen a gyári Display Pro-hoz készült. Igazából hasonlót vártam volna el a Profiler-től. A guta kerülgetett, hogy nem lesz valósidejű programom: a HCFR túl régi, Chromapure nem támogatja, Basiccolor 5-ről nem találtam semmi infót. Jó nagy ideg így utólag tájékozódni, de lehet megúszom a Calman-nal és akkor egy egész jó kis toolkit-em lett. Ez már így is, úgy is foghúzás, nem vagyok én ISF kalibrátor...

Mivel nagyon az elején vagyok a dolognak csak sejtéseim vannak. Mekkora különbség van a kizárólag forrás oldali ICC profil készítése és a projektoron belüli kalibráció között? Utóbbihoz kellene még a Calman és utána még mindig lehetne csinálni egy ICC profilt is finomhangolásra. Elvileg a HTPC ilyenkor egy "DIY CMS processzor".

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#654) ATM_automata válasza M@trixfan (#653) üzenetére


ATM_automata
őstag

Ennek a felét se értem, de ahogy elnézem a tolongó válaszokat ezze nem lehtek egyedül :D

What else?

(#655) Nyugdíjas válasza ATM_automata (#654) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én értem, ha ez megnyugtat, csak éppen nem kalibráltam még életemben soha projectort...

Ellenben ez elég érdekes kis ötlet. Nekem tetszik...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#656) M@trixfan


M@trixfan
addikt

De ugye ez a fő kalibrálós topik it PH!-n? :) Az a baj, hogy én az egész kalibrálásnak nagyon az elején vagyok. Az elméleti, logikai oldalát értem a dolognak, csak a gyakorlatban vannak érdekes kérdések. Amúgy az ICC vs hardveres kérdésre valaki (projektor helyett lehet bármi más)?

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#657) ATM_automata válasza M@trixfan (#656) üzenetére


ATM_automata
őstag

Ha azt gondolod, hogy érted, akkor olvass vissza pár száz hozzá szólást és látni fogod, hogy azért itt is vannak elképzelés beli különbségek arról, hogy mi és hogyan is van. Perszer az alapok egyezenek. Látni fogod, hogy az új i1D Pro-val és a hozzá kapcsolódó szoftver képességeivel, beállításaival és minőségének milyenségével kapcsolatban vannak eltérő vélemények és nyitott kérdések...legalábbis nekem ez összegződött a fejemben. És nagyon remélem, hogy ezzel nem sértettem meg senkit, mert az nem áll szándékomban. :R

Én már pár készüléket belőttem a fent említett kütyüvel, de elég vegyes érzések vannak bennem a kalibrálással és a végeredménnyel kapcsolatban.

Ami pozitívum, hogy kalibráltam olyan helyen, ahol egy elismert cég kalibrált előttem monitort és össze hasonlítottuk a két kalibrált kijelző képét és gyakorlatilag megegyeztek, így eredményes volt az általam végzett kalibrálás is.

Laptopok esetében viszont több olyan volt, ahol azt mondták, hogy inkább szeretnék az eredeti állapotot vissza kapni, mint az új, színprofil által nyújtott képet nézni. Szerencsére ezek inkább ismerősök voltak, akiknél teszt jelleggel kalibrálgattam. Egyik ismerős panaszkodott, hogy zöld utánhúzása lett az egér kurzornak a kalibrálás után, a másiknál pedig szemmel is látni lehetett, hogy az amúgy alap állapotban félelmetesen kék kép szép lett, de a fotók egyes részei, jellemzően az arcok teljesen besötétedtek. A képek rendben voltak, mert olyan teszt képeket vittem, amikről tudom, hogy milyenek valójában.

A szoftverrel kapcsolatban olyan tapasztalataim vannak, hogy egy esetben alig települt fel a Win7-es laptopra, megállt, megfagyott, aztán egyszer csak felkerült...utána már kalibrált rendesen.

Mivel nem jellemző rám, hogy állatira elállítgatnám a kalibráló szoftvert, ezért azt bizton állíthatom, hogy nem e miatt lehetett rossz az eredmény. Az viszont lehet, hogy bizonyos beállításokat nem, vagy pedig más értéken kell használni a kívánt eredmény elérésének érdekében...na innetől kezdve kezd érdekessé válni a dolog, mert így már inkább kísérlezezés a dolog és nem kalibrálás.

[ Szerkesztve ]

What else?

(#658) Nyugdíjas válasza ATM_automata (#657) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

A szoftverrel kapcsolatban olyan tapasztalataim vannak, hogy egy esetben alig települt fel a Win7-es laptopra, megállt, megfagyott, aztán egyszer csak felkerült...utána már kalibrált rendesen.

Ezt egyszer nekem is eljátszotta,de eddig még csak Win7nél. Nem jöttem rá mi fájt neki...

Mivel nem jellemző rám, hogy állatira elállítgatnám a kalibráló szoftvert, ezért azt bizton állíthatom, hogy nem e miatt lehetett rossz az eredmény.
Nehogyazthidd...
Pont notebookoknál gyakori ha be van kapcsolva az ADC akkor elég vacak eredményt ad. A hibák leirása is elég analóg azzal amit én is tapasztalok. Egyébként mindettől függetlenül nekem is szoktam borzalmas LUT görbék kijönni notikkal, akárhogy próbálom (ugye ott eleve alig van lehetőségem kézzel korrigálni), és akármilyen készülék+szoftver kombóval, ugyhogy szerintem ezt nyugodtan irhatjuk a notikban található lehető legsilányabb kijelzők számlájára. :)

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#659) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Pozitív hangvételű teszt az i1 Display 3-ról a Chromapure videó kalibráló program oldalán.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#660) ricsik


ricsik
őstag

Sziasztok!

Fél éve vettem egy Dell U2410-et. A gyári színei borzalmasak, túl meleg, nem tetszik. Egyik Presents sem. Rengeteg beállítás van rajta, ha jól emlékszem Ipon teszt alapján belőttem, egész jó lett a gyárihoz képest, de nem az igazi. Elgondolkodtam egy Spyder Express 3-on. Nem vagyok grafikus, otthoni felhasználásra kell, de szeretnék szép, realisztikus színeket. Amit nem értek, hogy ha jól tudom ezzel egy monitor kalibrálható csak be. Ha 2 év múlva cserélek monitort, vagy ha ez tönkremegy, akkor a Spyder is kuka? Vehetek másik kalibrálót? Ha igen ez nem jöhet szóba, mert ha veszek, akkor szolgáljon ki sokáig. Mit lenne akkor érdemes vennem? Nem akarok sokat költeni. Köszi.

(#661) Nyugdíjas válasza ricsik (#660) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Miért nem kalibráltatod be mondjuk évente valakivel a monitorodat (itt a topicba kapsából találsz erer a feladatra jelentkezőt vagy ötöt), és úgy is kb 5 év múlva leszel ott árban mint a Spyder Express, és nem neked kell rá egyben annyit költeni, illetve a kollégák azért az Expressnél komolyabb eszközökkel dolgoznak általában. Ennyi...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#662) ricsik válasza Nyugdíjas (#661) üzenetére


ricsik
őstag

Jó amit írsz, de szeretem a külyüket és gondoltam azt a 30 ezret kiadom egyszer és legalább a haverok is örülni fognak, ill. a munkahelyemen is szebb lesz a monitor képe. Mindenesetre megfontolom a javaslatod. Az eredeti kérdésemre van ötleted? Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#663) Nyugdíjas válasza ricsik (#662) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Egy idő után elöregszenek a colorimeterek,de használattüól is függ. Örökké nem fog kitartani, de akét év valószinü meglesz.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#664) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Sziasztok!

Van nékem egy U2410 monitorom és egy Eye One Display LT készülékem.
Mivel gyári szoftverben butított az eszköz, így ajánlás után ArgyII CMS + DispcalGUI párost használgatom. Ehhez van korrekciós fájlom is a monitorhoz.

Szóval most sikerült eljutnom oda, hogy olvasgattam ezt a kis leírást a win7 színkezelésével kapcsolatban: [link]

Win indulásakor betöltődik a kalibrációs profil, melyet kézzel alakítottam ki egy .cmd fájllal:
c:\Argyll\bin\dispwin.exe "d:\MonitorProfil\DELL U2410 2011-11-08 max native min native 2.2 HQ 1xCurve+MTX\DELL U2410 2011-11-08 max native min native 2.2 HQ 1xCurve+MTX.cal"

Mikor betöltődik a fenti profil szemmel láthatóan megváltozik változik a kép, még ha nem is eget rengető a változás.

Nézegettem a cikkben írt win7-es beállítási lépéseket és feltűnt, hogy nálam jelenleg egy (gondolom) winupdate-ről letöltött színprofil van beállítva alapértelmezettnek.

"...ez sajnos csak a következő újraindításig él, vagy ameddig valamilyen szoftver nem törli a videokártyánk LUT(LookUpTable)-ját"

A cikkből számomra az jön le, hogy win indulásakor betöltődik a dispcal profil, de ha egy progi törli a LUT-ot, akkor az említett winupdate-es profil lesz használva.

Milyen programoknál bevett szokás a LUT törlése? Ez mennyire gyakran szokott előfordulni?

Nézegettem a dispcal által létrehozott profilt, de nem találtam benne a cikkben is említett .icm fájlt, szóval nem igazán tudtam alapértelmezettnek állítani.

Másik problematika tárgya pedig az AMD féle CCC kérdése, amire a cikkben ezt lehet olvasni:

"Sajnos hasonló képpen "nem barátunk" pl. az ATi Catalyst Control Center (ATi CCC) sem. Ha fel van telepítve a teljes szoftvercsomag szinte teljesen kiveszi a kezünkből a LUT menedzselését, ami szintén nem vezet jó eredményre, igy ha egy mód van rá, a videokártya esetében is hazsnáljuk a lehető "legcsupaszabb" drivert."

A képernyőfotók alapján két hónapos a cikk, emiatt úgy gondolom a CCC-re vonatkozó megjegyzés jelenleg is aktuális lehet.

Szóval van egy kalibrált készülékem, amit lehet, hogy nem tudok megfelelően használni szoftveres problémák miatt.

A CCC mennyire kavar be a LUT kezelésbe? Valóban jobban járok, ha most driver frissítésnél nem telepítem?
Hogyan tudnék .icm fájlt kialakítani dispcal profilból, hogy alapértelmezettnek be lehessen állítani?

Más:
"Egy idő után elöregszenek a colorimeterek,de használattüól is függ. Örökké nem fog kitartani, de akét év valószinü meglesz."

Mivel nem vagyok járatos a témában (lehet mondani, hogy kotnyeleskedek jelenleg :B ), így most találkoztam először ilyen információval. Az elöregedést mi okozza, hogyan lehet (már, ha egyáltalán lehet) késleltetni ill. kb. mennyi időt lehet jósolni egy colorimeternek?

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#665) ATM_automata válasza ricsik (#660) üzenetére


ATM_automata
őstag

ricsik: ne vedd magadra amit írok, nem neked szól, hanem úgy általában bizonyos ember típusnak...Nem neked! Ahogy előttem is mondták, kalibráltasd be valakivel. Olcsóbb és pontosabb és sokan lesznek akik segítségedre lehetnek ebben. Ha gépet akarsz venni, akkor gyűjts egy kis pénzt és vegyél egy komolyabbat...szerintem.

Szóval annyirszor találkozom a munkám során azzal, hogy nem kell profinak lennie a gépnek, csak fusson rajta a word meg az excel, nem kell profi weblap, csak weblap legyen...állatira nem értem, hogy ennek mi értelme. Ha egy gép szar, akkor szar...attól, hogy csak word meg excel fut rajta, még megbízhatónak kell lennie. Egy weblapnak semmi értelme nincs, ha minimálisan nem kereső barát vagy 4 böngésző verzióból 3-nál darabokra hullik a design.

Egy kalibrálásnak mi értelme, ha nem a lehető legpontosabb értéket hozza? Nem baj, ha nem olya kék, amilyennek lennie kell, csak kékebb kék legyen, mint most? Vagy hogy? Ha valami megfelelően van beállítva, akkor pontos. Ha meg nem megfelelően van beállítva, akkor pont olyan szar, mint előtte volt, mert nem az, aminek lennie kell...bocs...érett már, hogy kidühöngjem magam. A hét mondata egy koncert fotós ismerőstől: A laptopon jól tudok retusálni, mert elfogadható a kijelzőjének a képe, nem kell kalibrálni, jó a szemem nagyon....meg amúgy se nyomtatásra dolgozok, ide meg jók így is... Ennyit a minőségről...és kb 6.000.-FT/profilról beszélünk jelen esetben.

[ Szerkesztve ]

What else?

(#666) Nyugdíjas válasza AtHoS (#664) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Az sajnos egy rejtekes dolog, hogy mikor szereti a Win leresetelgetni a LUT-ot. Nem gyakran történik meg egyébként,de előfordul. Pl. driver ipdate-eknél, esetleg bizonyos játékok szeretnek ilyet tenni.

A CCC-vel meg az a baj, hogy nem lehet kézzel belemászni a color manegementbe ha fent van, elgalábbis én ezt többször tapasztaltam. Mondjuk kissé már kopottas a gyakorlati tudásom Win ügyben,de nem találtam rá más megoldást, csak az auninstallt eddig. Majd ha valaki tudja az okosat most ugyis fény derül rá.

Mindezen túl, ha látod, hogy megváltozik a kép akkor valamilyen LUT tartalom betöltődik, tehát az általad használt szoftver valahogy megkerüli a CCC-t. Bár kitudja hogy ki, és mit tölt be, csak az a biztos a változás alapján, hogy valami LUT tartalom betöltődik.

Colorimeter ügyben pedig ezeket lenne érdemes átfutni. 1, 2, 3

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#667) *Ropi* válasza AtHoS (#664) üzenetére


*Ropi*
félisten

A CCC periodikusan és "erőszakosan" frissíti a LUT-ot, így miután betöltődött a kalibrált profilod, visszatölti rá a sajátját (ez tökéletesen látható is a Windows indulásakor).

Én minden olyan gépen ahol van, kalibrálás előtt azzal kezdem, hogy legyalulom a gépről: csak a csupasz VGA driver marad fent.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#668) AtHoS válasza Nyugdíjas (#666) üzenetére


AtHoS
nagyúr

No akkor biztosat nem lehet tudni erről a LUT resetelésről. El tudnám amúgy képzelni pl. az Aero ki/be kapcsolásakor ezt a reset dolgot.

A színprofil betöltésekor valami csak változik. Most kikapcsoltam a kézzel beállított win indításkori színprofil betöltést és újraindítottam a gépet.

Közvetlenül indítás után LUTmanager-ben ezt kaptam:

Ezután elindítottam a .cmd fájlt és betöltődött a színprofil.
LUTmanager-ben frissítésére ezt látni:

A linkeket pedig köszönöm :R

Mod:
nem működik a ph! képfeltöltési része, így máshová dobtam fel, ahonnan jó darabig még elérhetőek lesznek a képek

Mod2:

*Ropi*

LOL. :Y Ez tényleg elég problémás jelenség. Asszem most a 11.11b felrakásakor ismét nem lesz CCC a gépen csak az alap driver.

Ám ez a periodikus CCC-s frissítés milyen időközönként "szokott" megvalósulni?

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#669) Nyugdíjas válasza *Ropi* (#667) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Valami ilyet tapasztaltam énis, csak nem volt elég időm megfigyelni, mert nem saját gép, és nem voltam előtte annyit, hogy rájöjjek csak egyszer csinálja-e, vagy időközönként.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#670) Nyugdíjas válasza AtHoS (#668) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Igen, ez alapján jónak tünik a betöltés. De a CCC-től részemről biztosan megszabadulnék, ha a helyedben lennék.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#671) AtHoS válasza Nyugdíjas (#670) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Az lesz, már kerestem is neki alternatívát: RadeonPro

Most ismét megnéztem mit mutat a LUTmanager és a színprofil betöltése utáni görbét mutatta. Szóval érdekelne milyen időközönként babrál a CCC a LUT-tal. 40 perce fut a win egyhuzamban, szal ezalatt még nem babrált, igaz csak böngésztem, semmi egyéb

read-only mode on the forum

(#672) *Ropi* válasza AtHoS (#668) üzenetére


*Ropi*
félisten

Játékok betöltésekor, egyes programok indításakor (ennek leglátványosabb módja, amikor a Win7 közli, hogy átállt csökkentett színösszeállításra, ilyesmik).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#673) ATM_automata válasza AtHoS (#671) üzenetére


ATM_automata
őstag

KTTech kolléga azt írta egy korábbi postban, hogy a CCC szerinte nem kavar be, szóval én azt mondanám diplomatikusan, hogy ebben a kérdésben sem egyezik mindenki véleménye...ahogy azt korábban jeleztem is már :R

Mindenképpen érdekelne amúgy, hogy mi az igazság és hogyan bizonyítható :D

[ Szerkesztve ]

What else?

(#674) KTTech válasza *Ropi* (#667) üzenetére


KTTech
veterán

"A CCC periodikusan és "erőszakosan" frissíti a LUT-ot, így miután betöltődött a kalibrált profilod, visszatölti rá a sajátját (ez tökéletesen látható is a Windows indulásakor)."

Ez nem igaz... még véletlenül se csinál ilyet.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#675) KTTech válasza *Ropi* (#672) üzenetére


KTTech
veterán

Ilyen esetben CCC-vel és nélküle is törlődik a LUT... a CCC visszatölti az alapértelmezett profilt, ami alaphelyzetben a kalibrált profil... ha nincs CCC, akkor nem töltődik vissza semmi -> innen kezdve nincs is kalibrált profil aktiválva...

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#676) *Ropi* válasza KTTech (#674) üzenetére


*Ropi*
félisten

Gyakorlati tapasztalat, Agánál szívtunk vele eleget. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#677) KTTech válasza *Ropi* (#676) üzenetére


KTTech
veterán

Szintén gyakorlati, hogy valószínű Ti voltatok bénák ;) mert nekem itthon AMD/ATI van és nem tapasztalom azokat, amit leírtál... és fent van a CCC, mert szükséges bizonyos funkciókhoz.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#678) ATM_automata válasza KTTech (#677) üzenetére


ATM_automata
őstag

Én elég beginer vagyok a témában, de nálam is fut a CCC és a profil is...mivel alapértelmezett a létrehozott profilon, ha újra tölti a lutba valami, akkor úgy gondolnám, hogy ezt fogja újra tölteni és nem másikat.

What else?

(#679) Nyugdíjas válasza KTTech (#674) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Amit én tapasztaltam lehet nem is volt vele összefüggésben, mint mondtam annyi iődm végképp nem volt a gépnél, hogy ezt jól megfigyeljem,de az tuti, hogy nem tudtam sehogy sem előcsalni a szinkezelést a kindózból, csak a CCC volt a főnök. Ez nálad hogy van?

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#680) KTTech válasza Nyugdíjas (#679) üzenetére


KTTech
veterán

A CCC ha nincs piszkálva benne az RGB görbe, akkor nem piszkál semmit. HA bele van piszkálva, akkor átveszi a hatalmat, viszont ezt beleszámolja a kalibráló is a profilba. A Windows 2D-3D váltáskor nullázza a LUT-ot, bármilyen videokártyánál.

Sajnos a Win indításakor csinál egy kis trükköt, átvált másik üzemmódba. Emiatt, ha túl hamar indul el a LUT loader, akkor ki is nullázza magát... emiatt pl. az i1Profiler leírásában külön kitérnek arra, hogy szükség lehet a loader késleltetésére.

Nekem egyébként több gondom van az alvó módba küldött gépekkel, mert ott teljesen kiüti a kalibrálást az altatás (hibernálás vagy STR, teljesen mindegy), legalábbis Intel vezérlőknél tuti. Van, amikor visszatölti, van amikor nem... ez driver hiba, sajna nincs rá gyógymód jelenleg még :(

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#681) Nyugdíjas válasza KTTech (#680) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Köszi az infokat. Sajnos nem tudom mi volt a konkrét esetben, mert nem saját gép,de akkor majd figyelek erre, hogy ne legyen elbabrálva az RGB a CCC-ben:K

Az inteles tipp is hasznos.

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#682) AtHoS válasza KTTech (#680) üzenetére


AtHoS
nagyúr

No akkor CCC-nek mégsem kell gyalu.

Viszont arra jöhetne ötlet, hogy a dispcal féle színprofilból hogyan tudnék win7 alá alapértelmezettnek betehető icm formátumú fájlt alkotni?

Ugye másik eset az lenne, hogy az említett 2D - 3D váltásoknál bekövetkező LUT nullázások esetére lefutó profilbetöltés automatizálást lehetne eszközölni. Magyarán lehet-e ilyen eseményhez pl. a win7 ütemezőjével tevékenységet rendelni?

read-only mode on the forum

(#683) ATM_automata


ATM_automata
őstag

Kéne csinálnom egy prezentációt a kalibrálásról. Ehhez keresnék előtte/utána állapot bemutatására képeket, de nem nagyon találtam...lehet rosszul kerestem. Tudna nekem adni valaki olyan kép párt, amin bemutatható a kalibrálás előtti-utáni állapot?

Előre is köszönöm a segítséget. :R

What else?

(#684) M@trixfan válasza ATM_automata (#683) üzenetére


M@trixfan
addikt

Ebben a kalibrációs leírásban van egy-két ilyen ábra, ez jutott most rögtön eszembe.

Más: megvan a Calman 4 licensz amivel végre mérni is tudok és nemcsak profilt készíteni.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#685) *Ropi*


*Ropi*
félisten

i1Profiler (i1Publish)

Mouse Clicks Don't Work With Wacom Tablets

The i1Profiler user interface (as well as other X-Rite applications: i.e., ColorMunki Photo, ColorMunki Design, ColorMunki Display, etc...) is based on Qt Framework. More information on Nokia’s Qt Development Framework can be accessed at:

http://en.wikipedia.org/wiki/Qt_(framework)

There is a known issue with Wacom tablets and Qt based applications. Wacom tablet mouse clicks are not working in Qt based applications. This issue has been logged as a bug with the Qt development team and there could be a resolution soon. It is possible that Wacom can provide a solution as well. There are workarounds posted on the Wacom User Forum website. The two simplest workarounds seem to be to switch the tablet mouse to “Pen Mode” or to connect a standard USB or wireless mouse when using the i1Profiler application.

If the solution is provided thru a Qt Framework update, then the next released version of i1Profiler should include the fix to this issue.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#686) ATM_automata válasza M@trixfan (#684) üzenetére


ATM_automata
őstag

M@trixfan: Köszi! Ha valaki még tud, akkor dobjon egy linket legyen szíves. :R Calman 4-ről írhatsz, ha gondolod, szerintem érdekelne pár embert...engem biztosan.

What else?

(#687) Predator2


Predator2
addikt

Hello

Van egy [Samsung BX223]
típusú monitorom szeretném bekalibrálni h kihozzam belőle a maximumot
Nagyon kezdő vagyok a dologban nem tudom h fogjak hozzá
Láttam h vannak garfikonok az alapján döntitek el h kell e kalibrálni avagy sem. Azt milyen progival csináljam? Meg egyáltalán h fogjak hozzá?

Válaszotokat köszönöm előre is

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#688) ATM_automata válasza Predator2 (#687) üzenetére


ATM_automata
őstag

Szemre nem kalibrálunk, az kuruzslás...aki mást állít az hazudik :) . Az ábrák segíthetnek, de semmi képpen sem az alapján dől el, hogy kell-e kalibrálni vagy sem. Ha nem volt kalibrálva, akkor biztosan kell/nem árt neki. Ha már volt kalibrálva, akkor feltehetően közel színhelyes, de adott időközönként újra kell kalibrálni, mert valamennyire elmászik a szín.

Itt géppel kalibrálásról van szó leginkább, arról, hogy melyik gép milyen, melyik ezeket működtető szoftver milyen.

Kalibráláshoz tehát gép kell, vagy valaki, akinek van gépe és elmegy hozzád megcsinálni. Itt többen is foglalkozunk kalibrálással. Olcsóbb, mint venni egy gépet.

[ Szerkesztve ]

What else?

(#689) Predator2 válasza ATM_automata (#688) üzenetére


Predator2
addikt

köszönöm a választ
nem volt még kalibrálva
Nógrád megyében lakom (Borsosberényben) ide a madár sem jár meg hát gondolom a gépi kalibrálás csilliárdokba is kerül
milyen progival lehet a grafikont megcsinálni? kíváncsi vagyok mit ír
bár igaz h nekem nem mondana semmit :D

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#690) ATM_automata válasza Predator2 (#689) üzenetére


ATM_automata
őstag

Egyáltalán nem biztos. Egyrészt nem csak pesten van olyan, akinek van gépe. Én pl. Gyöngyösön vagyok. Árban meg töredéke egy kalibrálás a gép árának...

Egy szoftver magában nem tudja megmondani, hogy milyen most a monitorod, mivel a kalibráló gép méri be azt, hogy milyen most és milyen legyen ezek után...kis túlzással.

[ Szerkesztve ]

What else?

(#691) ken26


ken26
tag

sziasztok! volna egy kérdésem,ami nem hd-és lcd monitor azt nem is lehet semmiféle át alakitóval megoldani? :)

A normális üzletem után,kérem a piros pontom!

(#692) AtHoS válasza ken26 (#691) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Helló!

Lehet én vagyok most rossz passzban, de valahogy nem tudom kihámozni mit is szerettél volna megkérdezni :B

read-only mode on the forum

(#693) ATM_automata válasza ken26 (#691) üzenetére


ATM_automata
őstag

Én se igazán értem...

What else?

(#694) Nyugdíjas válasza AtHoS (#692) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Szerintem őse...

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#695) ken26 válasza AtHoS (#692) üzenetére


ken26
tag

arra gondoltam hogy vettem 22"colos lcd monitort de nincs rajta hd dugo,gondolom ha nincs rajta olyan dugó nem lehetséges olyan minőséget csinálni rajta? :)

A normális üzletem után,kérem a piros pontom!

(#696) ATM_automata válasza ken26 (#695) üzenetére


ATM_automata
őstag

Az LCD egy panel, a HD meg egy felbontás. Amire te gondolsz az a HDMI és az meg egy csatlakozó fajta. Szóval elég erős a kavar abban amit írsz :D Ezt olvasd el.

What else?

(#697) ATM_automata


ATM_automata
őstag

Frissült az iProfiler. Kijött az 1.2.0-ás verzió.

What else?

(#698) *Ropi* válasza ATM_automata (#697) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ja, emiatt szívtam egy napot, 6 órán át kalibráltam újra és újra a monitort, sejthetitek...Az új nVidia driverrel nem hajlandó DDC/CI-n keresztül kommunikálni a monitorral, csak reseteli a gyári beállításokat, de azt mndig. :W Viszont érdekes, hogy miután így "bekalibrálta", jónak mérte vissza az értékeket (166 Candelára 120-at mondott, hogy szerinte annyi és úgy jó), magyarán valami nem okés abban a programban. Van még más nyűge is, de nem sorolom, egy rakás x@r az egész szoftver. Az ADC olyan peremértéki beállításokkal dolgozik (fényerő:3, kontraszt 93), hogy amiatt teljesen szétesik a színkonvergencia...Az előző verzió legalább natív fehérponttal nagyjából jól kalibrált, ez már azzal is bíborba húz...csak manuális beállításokkal lehet valami értelmeset kicsikarni belőle. Kipróbáltam minden lehetséges verziót, végül annál maradtam, hogy vissza kellett tegyem a régebbi nVidia VGA drivert, a programból az új van fent, de vissza fogom tenni a régit, mert ez csak idegesít...Pl. miért kell a környezeti fénymérő diffúzort akkor is ráhajtani a végén, ha nincs bekapcsolva a környezeti fény mérése? Így két plusz mozdulat, ha vissza akarom ellenőrizni a kalibrálást (display QA). :W

Mielőtt valaki meg akarná mondani a tutit: másoknak is van ilyen baja vele, tele vele a net...Jöhetne már a BAsICColor v5. :U

Bocsánat, kissé zaklatott vagyok, mert egy munkám bánta majdnem: nem kívánom senkinek azt az idegeskedést, hogy reggel 5-kor felkelsz dolgozni csak hogy készen legyél határidőre és 6 órát buksz emiatt...Ennyi idő alatt már készen lettem volna a munkával is. Amennyire örültem neki az elején, annyira tele van a hócipőm most vele... :(

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#699) Nyugdíjas válasza *Ropi* (#698) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nem akarok én beleokoskodni.... de ezért nem szokás munkagépen "early adopter"-kedni. Semmivel. Én ezt sajnos saját bőrömön tanultam meg,de már régebben. Azóta nagyon óvatos vagyok. Még a BasiCColor-nak sem fogok nekimenni látatlanban egyből az éles gépen.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#700) *Ropi* válasza Nyugdíjas (#699) üzenetére


*Ropi*
félisten

Idáig maximálisan rászolgáltak a bizalomra, de ezt most nagyon elkefélték. Remélem, hamarosan jön valami szoftverfrissítés hozzá, vagy veszek megint egy i1D2-őt.

Automatice frissítette magát (mármint rákérdezett, de ki a fene gondolta volna, hogy ez lesz belőle), aztán már megvolt a galiba...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.