Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) i are robot válasza old_artist (#100) üzenetére


i are robot
senior tag

Azért ez kicsit beteg: 9500K, 80 cd/m2
:DDD :DDD :DDD

(#102) old_artist válasza i are robot (#101) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Ez csak egy példa, ez egy nagyon régi 17"-os crt monitor kalibrációja, ahol csak 9500K volt megadható, viszont nagyon szép képe volt! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#103) Sas madár válasza old_artist (#102) üzenetére


Sas madár
őstag

Ezekből a K értékekből mejik a jobb ha minnél magasabb ,vagy ha alacsonyabb?

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#104) i are robot válasza Sas madár (#103) üzenetére


i are robot
senior tag

A „K” érték az a színhőmérséklet. Elvileg neked kell beállítani a kívánt értékre, már amelyik monitoron ez megoldható (a derültség épp ebből fakadt). Bővebben.

[ Szerkesztve ]

(#105) Sas madár válasza i are robot (#104) üzenetére


Sas madár
őstag

Igazán jó lehet ez a cikk de most épp nincs idegem végigolvasni és tele is van még hivetkozó linkekkel.......de a gyors átfutásával nem derült ki a válsza. :)
De majd szakítok rá valamikor időt.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#106) old_artist válasza Sas madár (#103) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Általában 6500K a normális (minden monitoron szinte beállítható), de a grafikusok pl. színbontáshoz és nyomdai munkálatokra ennél alacsonyabb, 5000-5500K értékre állítva használják (pl.).

mod: amit az "i are robot" linkelt, azt érdemes értelmezned/átfutnod, ha bővebben akarsz vele foglalkozni!

[ Szerkesztve ]

(#107) Sas madár válasza old_artist (#106) üzenetére


Sas madár
őstag

Csak azért kérdeztem,mert az enyémen az alap beállítot profilok 5500,6500,9500

Amíg nem jön össze a kalibrálás addig mit érdemes.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#108) sysrq


sysrq
őstag

Sziasztok.
Én kaptam egy ilyet Ángliábúl. eye-one display 2. Szoftverrel kompletten.
Az árának jobban örültem volna, hol lehetne egy ilyet eladni?
Egy grafikus ismerősöm szerint drága dolog ez megvenni de örült hogy kölcsönadtam, megköszönte és visszaadta. Hol van ennek piaca?

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#109) Sas madár válasza sysrq (#108) üzenetére


Sas madár
őstag

Nekem is kölcsön adhatnád :)
Menyivel egyszerűbb az ember élete ha az ismerősei ilyen eszközökkel bírnak.
Szerintem a neten rengeteg helyen meg tudod hírdetni.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#110) old_artist válasza Sas madár (#107) üzenetére


old_artist
addikt

6500K (a gyári beállításokat is erre optimizálták)

(#111) old_artist válasza sysrq (#108) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Szinte egy jó TN-es monitor árával vetekszik (60-80e között árulják hazánkban)!
Ha meghirdeted itt a PH-n, szvsz el is fog kelni egyhamar!

(#112) Sas madár válasza old_artist (#110) üzenetére


Sas madár
őstag

Na ...gondoltam ki is próbálom és átteszem 5500-ról.
Erre ott ugye nem tudom a színeket is állítani mivel az előre beállított.
Szerinted mire vannak a színek állítva?

Mind 50%......ugye nem kell írnom,hogy olyan a kép,hogy le sem tudom írni. :o

Kell találnom valakit akinek van eszköze a kalibráláshoz. :))

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#113) i are robot válasza Sas madár (#107) üzenetére


i are robot
senior tag

6500-ra, vagy 5500-ra állítsad. Igazából iparáganként vannak a sztenderdek felállítva, fotósoknál is 5500-5600K, de a napfénynek elvileg 6500K értéke van. A lényeg, hogy minél alacsonyabb ez a szám, annál melegebb, vörösesebb, és minél magasabb a szám, annál hidegebb, kékesebb lesz a kép amit a monitoron látsz. Ezt azonban csak akkor érzékeled igazán, amikor monjduk átállítod, ugyanis a szem hozzászokik, és negyed-fél óra használat után már nem fog feltűnni. Amúgy az emberi látás, színérzékelés olyan, hogy elvileg nem a színtani értelemben semleges fehéret, hanem a kicsit hidegebb, kékes fehéret tartjuk szebbnek, tehát a 6500K-el jobban jársz.

(#114) pilóta válasza sysrq (#108) üzenetére


pilóta
nagyúr

Bruttó 80k az új ára. Ha meghírdeted itt a Ph-n 50k-ért, percek alatt eladod...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#115) Sas madár válasza i are robot (#113) üzenetére


Sas madár
őstag

Ez lehet így van de ha én átteszem a 6500 olyan világos szürke kinézetü lesz például ez a PH. oldal.....lehet a szemem megszokja de az agyam nem tud összebarátkozni ezzel a színnel.

Találtam egy programot ahol lépésenként kellene végig menni és potméter húzásokkal megadni a látott négyzeteknél melyiket gondolom a legjobbnak,de mivel teljesen angol nem boldogulok vele ugyanis nem tudom mit kell nézni. :F

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#116) old_artist válasza Sas madár (#112) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Mindenképpen 6500K-en használd, ha csak nem képszerkesztéssel és grafikai munkákkal foglalkozol! Ha a színeket akarod beállítani, akkor azt csak a Custom módban tudod, viszont igy hébe-hóba való állítgatás nem szerencsés, mivel nincs hozzá színprofilod!
Ha különböző színhőmérsékletre szeretnél beállításokat, akkor mindenképpen kalibráltatnod kell - bár attól függ, hogy milyen a monitorod és a VGA-d, mert ha nem profi, akkor szinte halott dolog a különböző színhőmérsékletekkel való próbálkozás.
Általában a gyári beállításokat is 6500K-re állítva készítik el, tehát, ha text, sRGB, stb.-re állítgatod, akkor azok a már említett színhőmérsékletre lettek belőve!
Figyelmedbe ajánlom ezt a videot, hátha segít a megértésben! :K

(#117) Sas madár válasza old_artist (#116) üzenetére


Sas madár
őstag

De írtam már nálam a 6500-hoz mind a 3 szín 50%ra van állítva...............hátha ez a gyári akkor ezt ott a titkárnő állíthatta be aki azt hitte ez egy kávéfőző. ;]

Most már sokadszorra olvasom ezt a Custom módót,de ez mit jelent?Hol van ez,hogyan lehet előhozni?

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#118) old_artist válasza Sas madár (#117) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Ja, most már értem, hogy mire írtad az 50%-ot!
Ahol a 3 szín 50%-ra van állítva, ott kell, vagyis ...... milyen a monitorod? - típus? - először is! - és esetleg egy VGA kártya! :F

Egyébként a monitor üzemmód választókapcsolóján, vagy az OSD menüben található a Custom mód, a Text, az sRGB, a Movie vagy a Picture környezetében található!

(#119) Sas madár válasza old_artist (#118) üzenetére


Sas madár
őstag

na kasa.
Nézem az osd-t de még véletlen sincs custom mód a menüben.
Monitor Hanns-g Hi221D, a vidó kari pedig Radeon 9600.
Ezeket a környezeti menüket meg aztán végképp nem találtam.

Onnan indul a gondom a monitornak csak Vista drivere van de állítólag xp-kompaktibilis de ha elindítom szerintem nem csinál semmit.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#120) old_artist válasza Sas madár (#119) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Akkor passsz! - ha nincs, akkor nincs miről beszélni, bár csodálkozom, hogy nincs gyárilag beállított üzemmódjai!!! - ... ja, igen, már volt róla szó a driverről, gondolom azóta sem oldódott meg a probléma!

(#121) Sas madár válasza old_artist (#120) üzenetére


Sas madár
őstag

Ha esetleg arra a menüre ahol a színeket lehet állítani és van a 3 féle gyári beállítás de azt itt Color setting menü.Abban van a 5500 6500 és 9500K ami nem igazán használható.

Találtam itt aki kalibrál 5000ért.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#122) Sas madár


Sas madár
őstag

De azt hiszem nem szánom rá az összeget hanem tovább küzdöm ugyanis a beszélgetés közben nem igazán győzőtt meg.

Marad a kalibrálgatás házilag.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#123) Sas madár válasza old_artist (#120) üzenetére


Sas madár
őstag

Ma jöt válasz és sajna a forgalmazó szerint ez szervizes hiba lessz.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#124) old_artist válasza Sas madár (#123) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Gondolom van rá garancia, és a helyedben elvinném "szervízeltetni"!

[ Szerkesztve ]

(#125) Sas madár válasza old_artist (#124) üzenetére


Sas madár
őstag

Igen most épp a papírjait várom mert azok elkeveredtek az első tulajnál és most vannak pótolás alatt.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#126) Sas madár


Sas madár
őstag

De jó..
Közben érdeklődtem és itt is volt a városban szervíze de felontották a szerződést. :(

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#127) sysrq


sysrq
őstag

Kipróbáltam a kalibrálást, (7x egymás után,a végén már untam), ez lett az eredmény. De nekem nem volt lehetőségem visszanézni az eredeti beállítást. Meg hiányoltam a fényerőt és a kontrasztot honnan kellet volna indítanom, ha a programot követtem, nem lett meggyőző, ezért nyomtam a monitoron egy alap beállítást és onnan indultam. Eddig sem volt bajom a beállítással, a Pista is felismerte a monitort és társította hozzá a profilt (hiába no, prémium kategóriás volt a maga idejében) ami szembetűnő lett az a fekete. Az mintha szebb lenne.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#128) old_artist válasza sysrq (#127) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Easy módban használtad/indítottad, vagy pedig Advanced-ben és LCD módban? Advanced-ben indítva kövesd a Help szerinti utasításokat, mert ebben lehet fényerő és kontraszt állításokat is végrehajtani - ideálisra állítani!
Egyébként meg ne várj jó/kiváló eredményt, mivel az LG 1940PQ TN paneles! Esetleg...

[ Szerkesztve ]

(#129) sysrq válasza old_artist (#128) üzenetére


sysrq
őstag

Persze olvastam a "kapcsolódó teszt"-et, sőt, pontról pontra követtem az utasításokat.
De a kontraszt/fényerő összefüggő! A legkisebb eltérés is teljesen más eredményt hozott, nem beszélve a három szín egymást követő mozgását, pl. ha növeled a kéket vele mozdul a sárga/piros, van vele játék. A monitorommal elégedett vagyok. Köszi.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#130) old_artist válasza sysrq (#129) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Igen, a kontraszt és fényerő összefüggő ebben a szoftverben, és bizony nagyon pontosan kell a csúszkákon való RGB pozícionálásokat is végrehajtani, és mindenképpen pontosan középre kell "igazítani" és egybevágólag minden színt, csak akkor bízhatsz az ideális kalibrálásodban! Egyébként milyen koloriméterrel végzed a műveletet?

(#131) sysrq válasza old_artist (#130) üzenetére


sysrq
őstag

E1D2. Az nem tiszta nekem a kezdetkor mekkora értéken álljon a fényerő? Az rendben van hogy 100% legyen a kontraszt kezdésnek, (kontraszt-színhőmérséklet-fényerő a sorrend) de mekkora legyen a fényerő? Mert ügye lehet 0% és 100%. A színbeállításra már egészen jól ráéreztem.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#132) old_artist válasza sysrq (#131) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Igen, a fényerőt 0-ról kezd a kontraszt 100% állításához képest! - igen, ez nem egyértelmű a teszben!

[ Szerkesztve ]

(#133) Sas madár


Sas madár
őstag

Leül a topik.......nem sokaknak van ezek szerint eszköze...sajna

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#134) old_artist válasza Sas madár (#133) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Talán azért sincs eszköze sok tulajnak, mert az ára ezeknek felér egy új monitor áráéval, sőt néha egy professzionáliséval (Spectralfotometer)!
Megvétele lehet, hogy sohasem fogja "behozni" az árát, és hogy a polcon porosodjon, arrra meg semmi értelme! Stúdióknak (ahol esetleg több gép is van), grafikusoknak és képszerkesztőknek esetleg megéri, de azok is inkább egy drágább monitorra költenek, és inkább elhívják a "kalibráló embert", mert árban (és persze a kapott képminőségben is) mindenképpen megéri, bár sokan vannak, akik egy majd 40 perces műveletért horrorisztikus árakat is elkérnek, de valamikor a nyomdai és képfeldolgozói munkálatok miatt megéri!

(#135) Sas madár válasza old_artist (#134) üzenetére


Sas madár
őstag

Hát igen sajna a horrorisztikus árral sikerült összefutnom..
De még szerencsére csak árajánlat formájában.
Nem lessz bekalibrálva... ennyi.megszokom :)

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#136) old_artist válasza Sas madár (#135) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Azért remélem valahogy sikerült belőnöd a kijelzőt, egy ideális szemre történő beállításra! :F

(#137) Sas madár válasza old_artist (#136) üzenetére


Sas madár
őstag

Napokban is szedtem le szoftveres programot pl. ,hogy gamma beállítás de nem sikerült rájönnöm hogyan kell használni.

Nem is foglalkozom anyit vele de most lessz gondom mivel elkezdtem a photoshop után érdeklődni mert össze szeretném két képet montírozni és azt hiszem lessz még gondom a színhűség miatt.

Megszokom...

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#138) old_artist válasza Sas madár (#137) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Hááát igen, vagy megszokni, vagy megszökni, vagy kalibráltatni! :K

(#139) Sas madár válasza old_artist (#138) üzenetére


Sas madár
őstag

Amíg az ismeretségi körömben nem derül ki,hogy valaki tud ilyent végezni addig pici az esélye,a kalibrálásnak.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#140) pBandi


pBandi
tag

Próbált már valaki laptop kijelzőt kalibrálni bármilyen kalibrálóhardverrel? Milyen eredményre jutott?

...

(#141) borisz_B válasza pBandi (#140) üzenetére


borisz_B
tag

Nekem már kalibráltak HP laptopomon, és elég jól lett, ahoz képest, amilyen volt, ég és föld lett utána! Valahol, ha megtalálom a pdf grafikonját, akkor linkelem majd, meglepő volt még az én számomra is!

Romboljunk, hogy építhessünk!

(#142) pBandi


pBandi
tag

Hú, ez érdekel, köszi a előkeresed.

...

(#143) borisz_B válasza pBandi (#142) üzenetére


borisz_B
tag

Mivel nem tudtam az egész pdf-et feltölteni, ezért csak a grafikont kivettem belőle, de azt hiszem, hogy ez is elmond mindent! A fenti az a kalibrálás előtti, az alsó meg már a kalibrált kijelzőt mutatja, és szemmel láthatóan is nagy volt a különbség, amit a kijelzőmön láttam kalibrálás után! Számomra nagyon durva volt a különbség, és nagyon megérte, hogy bekalibráltattam az old_artist-tal!

Romboljunk, hogy építhessünk!

(#144) i are robot válasza pBandi (#140) üzenetére


i are robot
senior tag

Én most végeztem egy Apple iBook-on kalibrálást, végeredményként a színhőmérsékletet, gammát és világosságot is 1%-os hibaszázalékkal lőtte be, a delta E értéknél pedig 1,5 volt az átlag, és 3,6 volt a maximum, ami speciel a vörös volt, és ha jól emlékszem még 2 szín ment 2 fölé. Ez gyakorlatilag megfelelőnek mondható, ha 4 alatt van egy érték akkor elfogadható, ha 2 alatti jön ki, az meg már nagyon jó eredménynek számít, úgyhogy nagyon sokat számított a kalibrálás, magam is meglepődtem hogy viszonylag milyen jó eredmény született. Grafikont nem tudok sajna mutatni, de a borisz_B általá belinkelthez hasonló volt az eltérés a kalibrálatlan és a kalibrált állapot között, és szabad szemmel nézve is ég és föld volt a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#145) istvan170


istvan170
aktív tag

Érdeklődni szeretnék, hogy ezek az eszközök alkalmasak-e a plazma televíziók kalibrálására? Mindenhol csak LCD, illetve CRT-ről írnak. Ha igen, konkrétan mit javasoltok 100e alatt?

(#146) Olxander


Olxander
csendes tag

Miért jobb az 5500 as érték, mint a 9500 as ?

(#148) Gondwana


Gondwana
addikt

Üdv mindenkinek!
Elkezdtem monitorkalibrálót keresni, mert itt, a cégben már kezd összejönni az igény: jelenleg 6 monitort kellene helyretenni, de Szabadkán nem találtam senkit, aki ilyennel foglalkozna. Most ott tartok, hogy Gréta, vagy a Lacié: ebből a tesztből az derült ki, hogy akkor inkább LaCie Blue eye Pro, mint Eye One Display2. Ez továbbra is így van, vagy 2006 óta változtak a preferenciák?

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#149) old_artist válasza Gondwana (#148) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

szvsz a LaCie a legjobb, bár drágább is, vagy a Colormunki még, ami manapság elfogadható árban van! :K

(#150) Gondwana válasza old_artist (#149) üzenetére


Gondwana
addikt

Hmmm... Akkor valami biztos lehet a háttérben (pl nincs készleten, csak az árát tudják), hogy itt olcsóbb a LaCie, mint pl. itt a GMB - bár GMB biztos van olcsóbban is, de nem annyival.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.