Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) tomic válasza *Ropi* (#1450) üzenetére


tomic
addikt

Rendben. Akkor regizek rá.

(#1452) gyeniko válasza yodamastah (#1436) üzenetére


gyeniko
őstag

Én megvettem, nagyon klassz, a nagyon alap dolgokat (kontraszt, fényerő, színtelítettség) elég jól meg lehet bütykölni vele műszerek nélkül is, de:

- Van olyan média lejátszóm is, amelyben nincs BD olvasó, ezért az ezekre dugott TV-ket nem tudom állítgatni a lemez segítségével, rippelni kellene, de hogyan?
- Igazi, részletes, igényes kalibráláshoz is megfelel, de ehhez profi műszerek és még inkább szaktudás kell!

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#1453) yodamastah válasza gyeniko (#1452) üzenetére


yodamastah
őstag

Az 1. kiadással volt dolgom. Nem rossz, de sajnos 255ig engedi fel BD forrásból a végpontot ami szerintem elég nagy hiba. (BD = 16-235) Van is erről a problémáról egy óriás topic avsforumon :) 2nd editiont nem láttam még, az lehet jó.

Mindenesetre nem tudok ennél jobbat szemre állítgatáshoz :)

(#1454) k_petya


k_petya
tag

Sziasztok!

Ha fotó retusálásni majd tintasugarason nyomtatni szeretnék akkor milyen fehéregyensúlyra kalibráljam a monitort 5500K vagy 6500K-re? aRGB-re vagy sRGB-re?

(#1455) k_petya


k_petya
tag

Másként teszem fel a kérdést. :)

Ki vállal kalibrálást IV,XIII,XIV,XV,XVI kerület környékén

(#1456) KTTech válasza k_petya (#1454) üzenetére


KTTech
veterán

Pl. Én a XV. kerületben :D

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#1457) KTTech válasza k_petya (#1454) üzenetére


KTTech
veterán

Én leginkább a D58/L* párost ajánlanám. Ez jó középút a véleményem szerint.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#1458) *Ropi* válasza KTTech (#1456) üzenetére


*Ropi*
félisten

PÜ! :)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1459) func93


func93
senior tag

szoftveresen lehet-e valahogy kalibrálni? kaptam most rokontól egy dell p2212h csak nem tudom jól belőni a színeket.

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#1460) KTTech válasza func93 (#1459) üzenetére


KTTech
veterán

Nem igazán lehet...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#1461) *Ropi* válasza func93 (#1459) üzenetére


*Ropi*
félisten

Csak hardveresen. Szemre csinálva olyan, mint a streetracing matrica egy Trabanton. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1462) Rasiel


Rasiel
senior tag

Sziasztok!

Egy számomra érdekes dologgal kapcsolatban fordulnék hozzátok. Adott egy NEC 2690WUXi monitor, amit basICColor és i1Display Pro segítségével szoktam kalibrálni. A minap húztam újra teljes egészében a rendszert (Win 8.1 Pro x64). BasICColort feltelepítettem és a következőre lettem figyelmes: [link]. A hardveres kalibráció (LUT) eddig inaktív volt, csak az alatta lévő 3 lehetőség közül választhattam. Mit ne mondjak, eléggé meglepett a dolog. A történethez hozzátartozik, hogy a jelenlegi kártyám (GTX780) gariban van és így az i5-2500K-nak az IGP-jét használom (Intel HD3000).
Azért is volt érdekes számomra ez az egész, mert tudtommal a NEC a 2008-as európai modellektől kezdődően letiltotta a hardveres kalibráció lehetőségét a WUXi-ban. Külföldi fórumokon fel lehetett lelni olyan megoldásokat erre, hogy egy gombkombináció segítségével az ilyesfajta kalibrációt aktívvá tehetjük ebben a típusban. Megpróbáltam, de sajnos nálam nem működött. Egyébként az enyém 2009 májusi gyártású.

Szerintetek hogyan lehetséges ez?

(#1463) Nyugdíjas válasza Rasiel (#1462) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Mivel a tiltás csak szoftveres, simán lehet, hogy valami szerencsés együttállás folyamán elfelejtették, hogy nem szabad nekik :D Én amugy találkoztam már ezzel a praxisban. Olyan nagyon ne örül neki, mert később ugyanigy "elmúlt" :U

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1464) Rasiel válasza Nyugdíjas (#1463) üzenetére


Rasiel
senior tag

Na, ilyenről még nem hallottam. Én meg már arra gondoltam, hogy OSD állítgatás közben véletlenül benyomtam valami gomb kombót, amitől aktív lett a lehetőség. :DDD Viccet félre téve, amilyen nagy szerencsém van szerintem simán az lesz, ha egyszer megjön gariból a kártyám, visszateszem, IGP letilt és inaktív lesz a funció. :) Minden esetre addig megpróbálkozok vele, bekalibrálom így, kíváncsi vagyok mit hoz.

Köszönöm a választ! :R

(#1465) Rasiel válasza Nyugdíjas (#1463) üzenetére


Rasiel
senior tag

Sajnos a kalibrálás nem sikerült, mert indításnál azt írta, hogy "Monitor not found". :) Úgyhogy erről letettem.

(#1466) XZoli


XZoli
aktív tag

Be kalibráltam a monitort Dell P2714H 99% sRGB, 6500K fehér pont sikerült beállítani, de csak 500:1a kontrasztarány. TFTCenrálon ugyan ezek az eredmények csak 1000:1 kontraszárarány mint rontok el? Spyder 4 pro kalibráló eszköz használok.

[link]

és az oroszok :DDD
[link]

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#1467) Chosen válasza XZoli (#1466) üzenetére


Chosen
addikt

Lehet, hogy sokat mentél le RGB értékekben. Be kell vállalni egy kis kompromisszumot színhelyesség vagy kontraszt felé.

(#1468) *Ropi* válasza XZoli (#1466) üzenetére


*Ropi*
félisten

"...mint rontok el? Spyder 4 pro kalibráló eszköz használok."

Meg is válaszoltad a kérdést. ;] ;) :DDD

A viccet (bár van alapja) félretéve: a monitorod kontrasztbeállítása hol áll? Húzd fel 90-re és kalibráld újra!

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1469) Chosen válasza *Ropi* (#1468) üzenetére


Chosen
addikt

Nem úgy volt, hogy a kontrasztot factory defaulton használjuk csak?

(#1470) Rasiel válasza XZoli (#1466) üzenetére


Rasiel
senior tag

Azonos típuson belül is kaphatunk eltérő kontraszt értékeket, bár ekkora különbség azért nem szokott előfordulni. Jobb kalibráló eszközzel kaphatnál nagyobb statikus kontrasztot is a művelet végén. Melyik szoftvert használtad? Hogyan végezted a kalibrálást (gondolok itt a beállításokra, monitor OSD, szoftver egyaránt)? Egy calibration reportot küldhetnél.

[ Szerkesztve ]

(#1471) KTTech válasza Chosen (#1469) üzenetére


KTTech
veterán

Az adja a legjobb eredményt, általában (legkevesebb részletvesztést).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#1472) KTTech válasza XZoli (#1466) üzenetére


KTTech
veterán

Milyen programot használtál? Mik voltak a monitoron a beállítások (meg volt kalib előtt a gyári visszaállítás)?

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#1473) XZoli


XZoli
aktív tag

A beállítások:
custom color rgb: 99/93/95
fényerő: 37
kontraszt: 75

de mindjárt újra kalibrálom.

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#1474) Rasiel válasza XZoli (#1473) üzenetére


Rasiel
senior tag

Szoftver, azon belül beállítások? Calibration report? LUTManagerre is kíváncsi lennék.

(#1475) XZoli válasza KTTech (#1472) üzenetére


XZoli
aktív tag

Visszatértem:

A kalibráció eredménye report: [link]

Képek a kalibrációról : [link]

gyári szoftver spyderpro 4.5.4

[ Szerkesztve ]

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#1476) XZoli válasza XZoli (#1475) üzenetére


XZoli
aktív tag

A képek: [link]

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#1477) Rasiel válasza XZoli (#1476) üzenetére


Rasiel
senior tag

A black level és a kontraszt valamiért tényleg nincs a helyén.

Ha van kedved és időd hozzá, akkor próbáld meg a basICColor display szoftvert. Nekem is itt ajánlották. Fizetős programról van szó, alapból nem fogsz tudni vele kalibrálni. De van egy olyan lehetőség, hogy igényelsz egy úgynevezett Tryout Licence-t, így 2 hétig, teljes funkcionalitással tudod használni. Spyder programjánál szerintem mérföldkövekkel jobb. Ha kell, akkor szívesen segítek\segítünk beállítani akár fórumon belül, akár privátban.

[ Szerkesztve ]

(#1478) *Ropi* válasza Chosen (#1469) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha nem hozza a monitor a kontrasztarányát, akkor értelemszerűen feljebb kell tekerni. :N

A Dellem papíron 1:1000 kontrasztot tud, gyári értéken 1:800 körül, az én beállításaimmal a legutóbbi mérés szerint 1:1136. ;)

(#1477) Rasiel: Az Argyll CMS + DispCalGUI páros ingyenes és legalább olyan jó, mint a BasICColor. Csak kicsit jobban el kell mélyedni a kezelésében. :D

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1479) artos válasza Rasiel (#1477) üzenetére


artos
tag

Használd a Nec SpectraViewII szoftverét, és működni fog a hardveres lut. Én is azt használom 2690wuxi-hoz.

(#1480) KTTech válasza artos (#1479) üzenetére


KTTech
veterán

Mert neked tudja a monitorod...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#1481) Lenry


Lenry
félisten

azt olvastam valahol, hogy monitort csak adott gépre kötve érdemes kalibrálni. ez tényleg így van?
van a cégnél egy Win8-as gép, U2412-vel, be kellene kalibrálni, de az Eye-One-hoz nincs már Win8-as driver...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1482) *Ropi* válasza Lenry (#1481) üzenetére


*Ropi*
félisten

Igen. Ha ugyanazzal a szoftveres és hardveres környezettel (oprendszer, driverek, programok, beállítások és a meghajtó VGA is azonosak mint a minta rendszerben) csinálod, akkor is csak közelítően pontos eredményt tudsz elérni.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1483) Lenry válasza *Ropi* (#1482) üzenetére


Lenry
félisten

csodás...
akkor mi lenne a megoldás? másik Windows nem játszik, arra a gépre ez van megvéve, úgyhogy marad, és másik kalibrátort sem valószínű, hogy vesz most a cég.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1484) *Ropi* válasza Lenry (#1483) üzenetére


*Ropi*
félisten

Konkrétan milyen kolorimétered van?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1485) Lenry válasza *Ropi* (#1484) üzenetére


Lenry
félisten

i1 Display 2

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1486) Chosen válasza Lenry (#1481) üzenetére


Chosen
addikt

Nekem a gyakorlatban nem jött ki egetverő különbség, amikor AMD-re volt kalibrálva és NV-re váltottam. (Konkrétan szinte semmi)

Szóval ha nincsenek professzionális céljaid, akkor még mindig jobb egy másik konfigon kalibrált, mint egy nem kalibrált monitor.

Gyári szoftvere amúgy is kuka az i1D2-nek, ArgyII+dispcalgui a nyerő, vagy basICColor, de az fizetős. Ebből nem tudom melyik megy W8-on sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#1487) Lenry válasza Chosen (#1486) üzenetére


Lenry
félisten

Szóval ha nincsenek professzionális céljaid
tankönyvkiadunk... szóval azért akadnak :)

de igen, mivel egyelőre jobb megoldás nincs, így a más gépen kalibrálás legalább közelítő eredmény fog hozni

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1488) Chosen válasza Lenry (#1487) üzenetére


Chosen
addikt

Huh, azt hittem csak valami átlag környezetbe kell :D Ebben az esetben jobb lenne a konkrét konfigon kalibrálás, de ha nincs rá lehetőség akkor valóban jobb a semminél a másik környezetben kalibrált.

(#1489) Lenry válasza Chosen (#1488) üzenetére


Lenry
félisten

kipróbálom ezt az Argylles dolgot, aztán hátha megyek vele valamire, bár igazából a probléma, hogy a gyári szoftver nem ismeri föl a kolorimétert Win8 alatt, gondolom valami driver mizéria miatt, de majd kísérletezgetek, hátha...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1490) yodamastah válasza Lenry (#1485) üzenetére


yodamastah
őstag

Kezdd azzal hogy hozzáméred egy új koloriméterhez vagy spektróhoz hogy mennyit driftelt el. D2-nél esélyes hogy mellé mér kicsit (vagy nagyon).

CMYK hoz kalibrálni a monitort meg eleve necces móka. A CMYK szükebb gamut még az sRGBnél is, de vannak olyan részei amik kilógnak srgb-ből, és csak pl aRGB-vel lehet lefedni. Viszont telibe aRGB-ben meg nem jól dolgozni mert az meg sokkal szélesebb gamut (a 100% RGB pontok közelében sokkal színesebb). Valahogy emulálni kell CMYK-t a megfelelő gamutot használva a megfelelő programokban (photoshop, indesign). Ha tényleg pro felhasználás megy, és kell a színhelyes monitor, akkor lehet nem árt nyomdai kalibrálásra szakosodott szakembert meg keresni.

[ Szerkesztve ]

(#1491) Lenry válasza yodamastah (#1490) üzenetére


Lenry
félisten

szerinted, ha lenne lehetőségem másik kolorimétert használni, akkor most szenvednék azzal, hogy életre keltsem az i1-t? :U

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1492) yodamastah válasza Lenry (#1491) üzenetére


yodamastah
őstag

Nem azt mondtam hogy vegyél másikat, hanem legalább nézd meg csal e vagy ha igen akkor mennyit és merre.

(#1493) Lenry válasza yodamastah (#1492) üzenetére


Lenry
félisten

én sem azt mondtam, hogy venni, hanem, hogy lehetőségem nincs másikat használni, ergo kölcsönkérni sincs honnan, így nem tudom mihez hozzámérni, de ha meg kölcsön tudnék kérni egyet valahonnan, akkor meg már nem az i1-t méregetném vele, hanem bekalibrálnám a Dellt, és viszon'látás

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1494) yodamastah válasza Lenry (#1493) üzenetére


yodamastah
őstag

Fére ne érts, nem kötözködni akarok :) Csak segíteni próbálok, mert én is sokat szívtam ezzel a koloriméterrel (3 darabon mentem át, mire meguntam). Mindegy ha nagyon eldriftelt akkor már szemmel láthatóan is rossz fehér pontot fog beállítani. Szóval ha ránézésre úgy ahogy jól néz ki az eredmény akkor max "4-500k" drift van.

CMYK-hoz meg ha nincs lehetőség külső szakembert bevonni, akkor menjen az sRGB gamut és mondjuk egy D55 fehér pont (bár ez héttérfény függő dolog is hogy mi a jó). Ehhez persze az is kell hogy a monitor közel sRGB legyen, mert ugye a vga lutos profilozással nem lehet gamuton módosítani.

(#1495) *Ropi* válasza Lenry (#1485) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az Argyll CMS + DispCAL GUI-t használd hozzá! Közben látom mások elmondták. :) Az i1D2 1.5-2 év után hajlamos durván elcsúszni ahogy hallottam (én nem találkoztam a jelenséggel mert még korábban eladtam az enyémet), nem tudom a Tiéd mennyi idős... :U

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1496) Lenry válasza *Ropi* (#1495) üzenetére


Lenry
félisten

én sem tudom mikori, de a doboza állapota alapján 1,5-2 évnél biztosan régebbi :)

köszönöm a válaszokat mindannyiótoknak :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1497) *Ropi* válasza Lenry (#1496) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha pesti vagy, akkor megbeszélhetjük, hogy elmegyek és bekalibrálom: akkor az is kiderül, hogy a kolorimétered mennyit mászott el. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1498) Lenry válasza *Ropi* (#1497) üzenetére


Lenry
félisten

:N
Szeged

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1499) *Ropi* válasza Lenry (#1498) üzenetére


*Ropi*
félisten

Vagy mégsem. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1500) XZoli


XZoli
aktív tag

a dispcalgui-val mennyi ideig tart egy kalibrálás,mert már 57 perc telt el és nincs vėge :DDD

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.