Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) Nyugdíjas válasza *Ropi* (#900) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

VitatkozNÁK :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#902) *Ropi* válasza Nyugdíjas (#901) üzenetére


*Ropi*
félisten

Csak tessék, csak tessék (de felesleges)! ;) :)) :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#903) Nyugdíjas válasza *Ropi* (#902) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ha az akkor nem. Felesleges időm szerencsémre igen kevés van :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#904) ez_meg_emaz


ez_meg_emaz
őstag

Engem azért csak érdekelne :DDD
Nyugdíjas, tisztelj meg legalább engem a véleményeddel. :R

[ Szerkesztve ]

(#905) *Ropi* válasza ez_meg_emaz (#904) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az a lényeg, hogy ilyen komplex rendszert csak a rendszerben résztvevő egzakt alkatrészek mindegyikének jelenlétében lehet pontosan kalibrálni. Ha az egyik alkatrészt kicseréled, akkor az egész rendszer borul, nem ugyanazok lesznek a működési paraméterei. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#906) Gondwana válasza *Ropi* (#905) üzenetére


Gondwana
addikt

Ez kb. olyan dolog, mint a tolerancia a gépészetben: először nem árt tisztázni, milyen pontosságot vár el az end-user. Nem kell mindenkinek 0.1ΔE, van, akinek elég a 2-3 környéke is.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#907) KTTech válasza Gondwana (#906) üzenetére


KTTech
veterán

Valójában jóval kisebb mint 0,1ΔE a különbség :) Egy nem teljesen bemelegedett monitor kalibrációja több hibát okoz jóval... Ha nem high-end monitorról van szó, akkor nem számottevő (sőt gyakran a mérő műszer hibahatárán belüli) a különbség (egy EyeOne Display Pro esetében is, nemhogy egy gyengébb kalibrálónál).

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#908) *Ropi* válasza Gondwana (#906) üzenetére


*Ropi*
félisten

Én kérek elnézést, amiért maximalista vagyok. ;) :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#909) Nyugdíjas válasza *Ropi* (#908) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Túl... maximalista. Az előttem szólónak tök igaza van. Sokkal fontosabb, hogy a monitor, és a műszer! elérje a megfelelő hőfokot.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#910) ATM_automata


ATM_automata
őstag

Hali!

Az iProfiler jelezte, hogy frissítené magát 1.3.1-re. Tudjuk, hogy mit hoz az update? Akarjam feltenni?

What else?

(#911) *Ropi* válasza Nyugdíjas (#909) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ezt nem vitatom, hogy járatni kell a monitort kalibrálás előtt: fél-egy óra kell nekik típustól függően. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#912) Nyugdíjas válasza *Ropi* (#911) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Kb... Én inkább mérem a fehéret, aztán amikor már nem igen változik akkor jó. De ugyanaz kb.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#913) *Ropi* válasza Nyugdíjas (#912) üzenetére


*Ropi*
félisten

Viszont erről az 1.31-ről nem találok infót, feltenni meg ne most fogom, tanulva a múltkoriból... :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#914) KTTech válasza *Ropi* (#908) üzenetére


KTTech
veterán

(hehe, akkor egy Spektro-t vettél volna, nem i1D3-at :DDD)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#915) *Ropi* válasza KTTech (#914) üzenetére


*Ropi*
félisten

Pénz is van a világon... ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#916) KTTech válasza *Ropi* (#915) üzenetére


KTTech
veterán

Ettől függetlenül a mostani műszered többet téved, mint egy driver vagy épp videokártya csere (főleg, ha azonos gyártóról van szó)... régen, analóg összeköttetésnél még számottevő volt az eltérés AMD/nVidia/Intel közt, ma már DVI/DP/HDMI összeköttetésnél nem igazán az...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#917) *Ropi* válasza KTTech (#916) üzenetére


*Ropi*
félisten

Még mindig kevesebbet téved, mintha szemre állítanám be. ;) :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#918) KTTech válasza *Ropi* (#917) üzenetére


KTTech
veterán

Ez tény :) de nem is erről szólt a dolog :DDD

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#919) *Ropi* válasza KTTech (#918) üzenetére


*Ropi*
félisten

A lényeg, hogy a határaimon belül a lehető legjobban szeretem csinálni, amit csinálok. Csak úgy van értelme. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#920) M@trixfan válasza KTTech (#916) üzenetére


M@trixfan
addikt

Vicc, de lehet hajszálnyi különbség az eltérő framebufferek miatt, főleg világosságban. Ezért javasolják a lejatszóból való kalibrálást, ami a filmek fő forrása lesz. Olcsóbb spektrókkal az a baj, hogy borzasztó lassúak tudnak lenni ha egyáltalán mennek rendesen vetítővel. Szerintem otthonra a legjobb választás a SpectraCal C6 ami egy i1 Display Pro tovább hitelesítve egy 22000 dolláros referencia spektróhoz mindenféle kijelzőtípushoz kalibrálva. Csak hobbi célra már a síma Display Pro is elég drága és akkor jön meg hozzá a szoftver.

Amúgy nincs valaki aki műszer hitelesítét vállal itthon? Iszonyat drága lesz Amerikából rendelni, postazni valamit mire ideér :(

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#921) *Ropi* válasza M@trixfan (#920) üzenetére


*Ropi*
félisten

KTTech-nek meg nekem is i1 Display Pro van (természetesen csak a mezei fajta). :D Ezekkel is eléggé sokszínűen látjuk a világot. :DDD

Hitelesítésről nem tudok, de ahogyan az itthoni árakat tippelem, lehet, hogy még olcsóbban jönnél ki az USA-ból rendeléssel...Esetleg kérdezd meg a Goodwill International Kft.-nél, ők a hazai disztribútora az X-Rite-nak.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#922) Nyugdíjas válasza *Ropi* (#921) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ők nem csinálnak ilyesmit. Ismerem őket. De egyébként miért nem jó erre a célra egy Colormunkival, vagy más "olcsóbb" spektróval készített korrekciós mátrix az i1DPro-hoz? Nem olyan mint ha egy 22000USD-s cuccal csinálnád, de lényegesen pontosabb lesz, és elég jól kombinálja a két eszközt ahhoz, hogy erre a célra amire mi hazsnáljuk már tökéletesnek lehessen mondani... Persze enek a hátránya, hogy minden monitorhoz meg kell csinálni.

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#923) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Szeretném azt elérni Win 7 alatt, hogy minden eseetben rendszer szinten érvényes legyen a kalibráció. Elég az i1Profiler-t telepítenem és kalibrálnom? Azt vettem észre overlay és 3D funkció alatt ugrik a profil. 600 menü van a színkezelésben Win alatt, de úgy látom a normális működéshez mókolni kell.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#924) Nyugdíjas válasza M@trixfan (#923) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Olyan sajnos nincsen, hogy minden képernyőn megjelenő dolog full colormanagelt legyen,de a legtöbb amit tehetsz az ez.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#925) madgie válasza Nyugdíjas (#924) üzenetére


madgie
titán

Azt hittem, hogy a hackintosh topikot fogod belinkelni neki :DDD

(#926) Nyugdíjas válasza madgie (#925) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#927) KTTech válasza Nyugdíjas (#924) üzenetére


KTTech
veterán

Ez a lutloader igen hasznos... a laptopom (integrált Intel HM55) mindig elfelejti amikor aludni megy, mi volt a LUT-ban, és elég zavaró tud lenni :) Így legalább 2 kattintásból vissza van töltve :D

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#928) M@trixfan válasza Nyugdíjas (#924) üzenetére


M@trixfan
addikt

Köszönöm! Akkor nagyjából annyi a tudomány mint sejtettem. Érdekes, hogy nem olvastam még ezt az írást, pedig az i1 Display Pro is innen van, ismerem az oldalt. Hackintosh link adta volna rendesen :DDD

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#929) Nyugdíjas válasza M@trixfan (#928) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Tudom, hogy nálunk vetted ;], akkor még szerintem nem volt kint az írás.

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#930) ez_meg_emaz válasza Nyugdíjas (#924) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Pont ilyesmi leírást kerestem! :R
Ha nem találtam volna, amikor megyek hozzátok kalibráltatni úgy is megkérdeztem volna :D (Sikerül eljuttatnom a cuccot Pestre, így nem lesz gond a kalibrációval. Helyben nem találtam senki erre a feladatra)

Még egy kérdésem viszont lenne kalibrálással kapcsolatban. Most vettem dell 2412m monitort és itt áll az asztalon bontatlan csomagolásban (per pill nincs vga a gépben, várom az újat a nagykertől). Van-e bármi jelentősége annak ha "be van járatva" kalibrálás előtt? Jelent-e bármi hátrányt a kalibrálás szempontjábol (mit tudom én... pontatlanabb lesz mondjuk mintha x órát üzemelt volna már) ha bontatlan csomagolásban viszem el hozzátok és ott bontjuk ki?

(#931) Nyugdíjas válasza ez_meg_emaz (#930) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

LED háttérvilágítású kijelzőknél gyakorlatilag semmi jelentősége nincsen. De sosem árt. Kitudja :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#932) *Ropi* válasza ez_meg_emaz (#930) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem a kalibrálás szempontjából, de mondjuk észreveszed, ha esetleg pixelhibás. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#933) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Vajon a Spectracal-féle CalPc tud valami spéci dolgot, hogy ők kifejezetten a játékokat említik, holott pont ott szokot felülíródni a lut?

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#934) spanyoll


spanyoll
addikt

Bp-en mi a legjobb ár-arány értékű hely, ahol végeznek kalibrálást? Kéne a fotózás miatt egy színhelyes beállítás.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#935) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Van új i1 Profiler (v1.3.2).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#936) Gondwana válasza *Ropi* (#935) üzenetére


Gondwana
addikt

Az hagyján, de még játékot is csomagoltak mellé!
hepimíl
:C :DD

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#937) ATM_automata


ATM_automata
őstag

Tudom, hogy ez nem a milyen monitort vegyek topik, ha már kalibráció miatt itt olvasgatok, akkor tőletek kérnék inkább tanácsot.

Monitort kéne cserélni egy fotó retusálással is foglalkozó ügyfélnél, a kérdés az, hogy mit ajánljak neki. Ár/érték arányban vállalható vételt keresünk, amit rendesen be lehet kalibrálni. 2 db kellene majd, az egyik egy laptopra lenne kötve a másik egy asztali gépre. Valamilyen IPS?

Ha ajánlanátok termékeket nagyon örülnék neki. Jöhet akár privátba is, hogy ne offoljuk szét a topikot. :R

What else?

(#938) ATM_automata válasza *Ropi* (#935) üzenetére


ATM_automata
őstag

És mit tud? Amúgy lehet béna vagyok, de én azt veszem észre a programban található QA Riport futtatásakor, hogy a verzió számok emelkednek a visszamérés szerint meg egyre rosszabb értéket mutat a monitor....én csinálok valamit rosszul?

What else?

(#939) *Ropi* válasza ATM_automata (#937) üzenetére


*Ropi*
félisten

Itt a hardveraprón is vannak S-PVA panelos Eizók, használtan ~30-40k körül. Vagy lehet IPS is, ami nagy színterű, de a feketéi rosszabbak. Egyáltalán mennyit szán rá?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#940) *Ropi* válasza ATM_automata (#938) üzenetére


*Ropi*
félisten

Fejlesztik a mérés pontosságát, ez nyilvánul meg a rosszabb értékekben. ;] ;) :D

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#941) ATM_automata válasza *Ropi* (#939) üzenetére


ATM_automata
őstag

Új termék kell. Az IPS esetében írt a "feketéi rosszabbak" mit jelent, mondjuk egy ASUS laptop kijelzőhöz képest, vagy mondjuk ehhez képest?

Árban 60K fölé lehet menni, ha ütős a végeredmény, a mostani állapothoz képest, akkor 100K is beleférhet.

[ Szerkesztve ]

What else?

(#942) Nyugdíjas válasza ATM_automata (#941) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Praktikusan manapság az IPS-es DELL-ek jönnek szóba ha jó ár/érték arányról van szó. Pénztárcától függően. Most az oké, hogy a feketéi "rosszabbak",de ezt igy egy szóval elintézni azért elég hanyag megoldás. Jó lesz az, nem kell megijedni. :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#943) ATM_automata válasza Nyugdíjas (#942) üzenetére


ATM_automata
őstag

Értem. Tudsz esetleg ajánlani konkrét darabokat?

What else?

(#944) Nyugdíjas válasza ATM_automata (#943) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

U2212HM, U2312HM, U2412M, U2410, U2711, satöbbi :)
Aztán ha van több pénz akkor NEC, EiZO. NEC-ből meglepően olcsón meg lehet néha uszni a DELL-nél profibb cuccokat. Pl. PA231w, P241w

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#945) *Ropi* válasza ATM_automata (#941) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem tudtam, hogy mennyi a keret, ezért ajánlottam ilyen megoldást. Nyugdíjas kolléga is jót akar, viszont én kifejezetten a fotós utómunkára gondolva mondtam, amit mondtam. Az IPS paneles monitorok is jók, de én személy szerint (ezt most a fotós mondja belőlem) PVA-ra szavazok, kettő is van előttem az asztalon. :U

"Az IPS esetében írt a "feketéi rosszabbak" mit jelent, mondjuk egy ASUS laptop kijelzőhöz képest, vagy mondjuk ehhez képest?"

A laptopok 80%-ának (a maradék 20%-ban meg IPS vagy PVA panel van ;) ) kijelzőit oda-vissza veri (meg a linkelt monitort is) az IPS panel: mérföldekkel jobb kategória még a feketéi ellenére is. Az, hogy rosszabbak a feketéi, mint a PVA-nak azt jelenti, hogy a PVA feketéi mélyebbek-teltebbek és több árnyalat van bennük. Az IPS feketéi inkább szürkék, olyan "tejfölösek". Persze normál felhasználásnál ez nem annyira számottevő, de utómunkázásnál annál jobban, amikor minden részlet számít. ;)

Ennek fényében Nyugdíjas kolléga biztosan tud ajánlani olyan monitorokat, amik maximálisan tökéletesek lesznek a feladatra.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#946) Nyugdíjas válasza *Ropi* (#945) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Tök kár beleúszni abba, hogy most a PVA, vagy az IPS a jobb. Benzin/dízel kérdés ez. Mindegyiknek van baja, meg előnye is bőven. Én aztmondom, hogy csak "úgy nagyjából" fotózik az illető akkor szinte mindennel elégedett lesz ezek közül. Ha meg komolyan veszi magát, és ezt a dolgot akkor ugyis megnéz egy pár kijelzőt mielőtt dönt.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#947) *Ropi* válasza Nyugdíjas (#946) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ámen. :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#948) Stitch


Stitch
őstag

Sziasztok!

Van egy Belinea 101920 és egy Dell 2209WA monitorom amiket mostantól kalibráltan szeretnék járatni.

(a Dell vásárláskor, vagyis két éve kalibrálva lett, de ugye semmi sem tart örökké..)

Fotószerkesztés a legfontosabb munkafolyamat a monitorokon, melyik kalibráló eszközt javasoljátok? Spyder4 Express vagy Eye One Display 2?

Nekem a Spyder4 szimpatikusabb, főleg az ára miatt, mert már a 40 ezret is sokallom egy kicsit, de ha sokkal jobb az Eye One, akkor esetleg..

[ Szerkesztve ]

(#949) *Ropi* válasza Stitch (#948) üzenetére


*Ropi*
félisten

Eye One Display 2-őt (más néven i1D2 vagy EODIS2) már nem gyártják, Eye One Display Pro (i1D3) van helyette kb. 60000 Ft-ért, és igen, sokkal jobb a Spydernél. :K

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#950) Stitch válasza *Ropi* (#949) üzenetére


Stitch
őstag

Itt még van raktáron. Ez az i1D3 változat nálam nem játszik, ennyit nem szeretnék rááldozni.

És az említett monitorokhoz érdemes egyáltalán a sokkal jobb eszközt venni? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.