Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) old_artist válasza Bojár (#350) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Ha nincs mérő műszered (koloriméter vagy spectralfotometer), akkor csak szemre tudod belőni a monitort - ezzel, a teszt ábrákat használva!

Ha nem boldogulsz vele, akkor vannak itt, akik rendelkeznek olyan műszerezettséggel, amivel pontosan és korrektebben be tudják Neked állítani a monitort a legjobb színtelítettségre és színvisszaadásra!

Érdemes még ezt is elolvasnod a témában!

(#352) KTTech válasza Bojár (#350) üzenetére


KTTech
veterán

Ha nincs hozzá műszered, kérj meg valakit, akinek van :) ez a legjobb megoldás. Hardver nélkül nem fog menni.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#353) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Felötlött bennem egy elméleti kérdés: A mostani VGA-kkal az YCrCb vagy xvYCC formátumú kimeneti jelet is lehet software-esen kalibrálni? Mármint, a mostani "hagyományos" 16-bites LUT-ok alapvetően RGB értékeknek vannak, nem YCrCb (3D) koordinátáknak. Persze ezek csak számok (attól, hogy más nagyságrendűek, az még nem zavar egy lebegőpontos feldolgozást, és ugyan úgy 3 érték van, és a 16 bit elég tág...).
Ez csak azért érdekel elméletben, mert a mostani VGA-k ugye 3x8 biten frame bufferelnek RGB-t, aztán jön a 16 bites LUT, és aztán vagy 8 vagy 10 bit megy a monitor felé, csatlakozótól és elektronikától függően. És mivel engem elsősorban a videó források (főképp a Rec709-es HD anyagok) érdekelnek, és HDMI-n átmegy az YCrCb vagy xvYCC is, tehát elméletben egy videó renderer ily módon képes lenne megkerülni a 3x8 bites RGB frame buffert, mikor kiküldené a monitornak a 16 bites 3dlut-al konvertált képet (ami szintén lehet 16 bit RGB, vagy 16 bit YCrCb is, illetve netán yvYCC, amiknek nem kéne útba ejteniük RGB framebuffert)
Vagy a VGA-k még úgy működnek, hogy ha YCrCb jelet kapnak, azt RGB-be konvertálják, és a frambuffer (esetleg még a LUT) után visszakonvertálják YCrCb-re a kábelbe küldés előtt?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#354) Arpee78


Arpee78
senior tag

Üdv, olyan progit keresek amivel színprofilokat lehet betölteni. XP-ról váltottam Win7-re, XP-n használtam egy wincolor.exe nevű izét, de az úgy látszik csak XP-re jó.

Úgy értem nem csak a gép indulásakor tölt be, hanem amikor kedvem tartja átkapcsolok egyik profilról a másikra.

Árpi

(#355) i are robot válasza Arpee78 (#354) üzenetére


i are robot
senior tag

Ez már azt hiszem szóba került egyszer korábban, hogy a Vista óta onthefly is betölti az OS a profilokat, szóval nem kell hozzá külön program. Én Vistát használok, és sokáig abban a hitben éltem, hogy ezt is újra kell indítani :B de aztán valami kapcsán kipróbáltam, és tényleg átvált, a Win7-el dettó ez van. (Próbálj szerezni egy olyan profilt, ami totál más mint ami a kívánatos, szóval ha átváltasz, egyértelműen látszódjon hogy nem jó, egy próbát megér, hogy kipróbáld tényleg működik-e.)

(#356) qestion


qestion
aktív tag

2 monitorom van az egyik 1680*1050 a másik 1280*1024 hogy lehet beállítani melyik legyen a jobb oldalon?
Ki lehet kapcsolni (standby) újraindítás nélkül az egyiket, naponta többször kellene a kettő (de amikor elég egy zavaró a másik)?

[ Szerkesztve ]

a pálya

(#357) janos666 válasza qestion (#356) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Illeszd őket a jobb-alsó, bal-felső saroknál, akkor nem fogsz véletlenül átbóklászni, mikor nem használod a másodikat. De a letiltás sem nagy dolog. -> Bár ezeket csak Vista/Win7 alatt tudom, hogy egyszerűek, XP alatt passz. (Itt jobbklikk az asztalon, és screen resolution / képernyőfelbontás, aztán megfogod, húzigálod illetve ott van, hogy extend, clone, vagy csak X monitoron legyen kép.)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#358) weiss


weiss
addikt

Helló! Több helyen azt olvastam, hogy a monitor kontrasztját az alapértéken kell hagyni. Na most például a Dell 2209WA tesztjében a PH!-n 80-ra volt állítva kalibrálás után. Felvilágosítana valaki hogy ez miért jó? Ezt nem sínyli meg a színtér? A kalibrálás mely fázisában kell ezt állítani? Kössz szépen a válaszokat!

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#359) weiss


weiss
addikt

Helló! Próbaképp felraktam a PH!-s 2209WA tesztből származó ICC profilt, és azt vettem észre hogy a gradiensek nagyon sávosak lettek. Ez normális? A másik kérdésem is áll még. :) Kössz!

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#360) Nyugdíjas válasza weiss (#358) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Van amikor a szoftver szerint kell állítani a kontraszton. Néha valóbam, néha csak valamit "mellémér". Én általában nem szoktam a kontraszthoz nyúlni, az ördög találmánya az :D

Az ICC felrakása után pedig azért lehet sávos, mert, őőőő, szóval dezz jobban el tudná magyarázni,de elmondom amit én megértettem belőle, végülis praktikusan tudni fogod mi okozza,de a pontos műszaki hátteret nem fogom tudni elmagyarázni, ebben az említett fórumtárstól kellene majd érdeklődnöd.
Szóvall... DVi-on 8biten fog "átmenni a kalibráció", igy az eredetileg 10bites színszámításodat kvázi elrontja. Ezért olyan nagy "tudomány", hogy a CG EiZO-kat hardveresen lehet kalibrálni, kihagyva ezt a gyenge láncszemet jelentő kapcsolatot. Más monitorokat pedig ezért érdemes DisplayPorton kalibrálni (már, ha fogadják a 10bites jelet ezen a csatolón).
Remélem segitettem azért :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#361) weiss válasza Nyugdíjas (#360) üzenetére


weiss
addikt

Ez érdekes. :U Én azt hittem, hogy a profil a 16 bites LUT-ot modifikálja, és a 8 bitet már innen válogatják ki. Kösz! :R

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#362) Szaddi69


Szaddi69
csendes tag

Sziasztok!
Reménykedem hogy valaki tud segíteni!
A barátnőm most váltott egy kicsivel újabb gépre...a monitoron kívül minden cserélve lett.Eddig xp-t használt,most már win7et...Fogalmam sincs hogy mivel lehet a gond,de olyanok a színek a fotókon,mintha a 32bit helyett csak 16bitre lenne állítva.Jó annyira nem rossz mint amikor vissza veszem 16bitre..de csak így tudom elmondani a hibajelenséget...
Mivel elég sokat fotózik, nagyon idegesítő a dolog... :W
Próbáltam már másik videokártyát is,de ugyan ez a gond... :(

Valakinek ötlete?

Vera virtus actibus exhibetur. - Az igazi erény a tettekben mutatkozik meg.

(#363) *Ropi* válasza Szaddi69 (#362) üzenetére


*Ropi*
félisten

Monitor és videokártya pontos típusa?

Milyen programokkal dolgozod fel a képeidet, mi a teljes munkamenet?

Előtte kalibrálva volt a monitor az előző hardverhez? Most is azt a színprofilt használjátok?

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#364) Szaddi69 válasza *Ropi* (#363) üzenetére


Szaddi69
csendes tag

monitor egy fujitsu 19"lcd..az olcsóbb fajta. videokártya 9600gt .Elölte sem volt kalibrálva,de a régi s475ös gépel+egy 128megás videokártyával,gyönyörű színek voltak...
próbáltuk radeon kártyáéval is..de ugyan ez van...
Még annyi változás történt,h eddig xp volt most win7 fent... :F
ja a képek csak simán a fényképezőről fel vannak töltve a gépre(kb2 megás jpg-k) eddig is így volt,és eddig jók voltak.

[ Szerkesztve ]

Vera virtus actibus exhibetur. - Az igazi erény a tettekben mutatkozik meg.

(#365) *Ropi* válasza Szaddi69 (#364) üzenetére


*Ropi*
félisten

Túl sok itt a bizonytalansági tényező...A monitor beállításai nem lettek közben elpiszkálva? Mondjuk elég, ha csak egy másik színprofilra lett átnyomva. Állítsátok vissza gyári beállításra a monitort! Ellenőrizd, hogy véletlenül nem-e tényleg 16 biten hajtja a videokártya?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#366) Szaddi69 válasza *Ropi* (#365) üzenetére


Szaddi69
csendes tag

nem lett piszkálva..gyárin megy.és 32biten van a videokártya. nem annyira rossz mintha 16 biten lenne...de majdnem..főleg fekete fehér képeken látszik.

Vera virtus actibus exhibetur. - Az igazi erény a tettekben mutatkozik meg.

(#367) *Ropi* válasza Szaddi69 (#366) üzenetére


*Ropi*
félisten

A videokártya driverét frissítettétek már? A monitor színprofil-illesztőprogramja fel van töltve a többi közé és azt használja a Windows? Próbáltátok már törölni?

A monitornak más gépen jó a képe? Más monitor ezen a gépen mit produkál?

Nem állítottad át véletlenül mostanában a fényképezőgépben a színprofilt sRGB-ről Adobe RGB-re?

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#368) Szaddi69 válasza *Ropi* (#367) üzenetére


Szaddi69
csendes tag

driver a legújabb van fent.
a színprofilokat nem vágom..de majd hétvégén megnézem ,mert csak akkor megyek a csajomhoz.
fényképezőn nem állítottunk,sőt,másik fényképezővel csinált kép is ugyan ilyen.

másik monitort nem próbáltunk..és nagyon nem is tudunk

de én a videókártyára gyanakodok már,mert az én gépemben is ilyesmi képet produkált.csak azt nem értem,h ha kiveszem és egy totál másik a kártyát teszek be..ami ráadásul ati nemis nvidia akkor miért maradt ugyan úgy szar a szín.(driverek persze letakarítva+felrakva)

Vera virtus actibus exhibetur. - Az igazi erény a tettekben mutatkozik meg.

(#369) *Ropi* válasza Szaddi69 (#368) üzenetére


*Ropi*
félisten

"Mosottak" a színek? Akkor Adobe RGB-re lett átállítva a fényképező jpeg motorja. Állítsd vissza sRGB-re!

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#370) Szaddi69 válasza *Ropi* (#369) üzenetére


Szaddi69
csendes tag

a fényképező motorja?a fényképezőn kell átállítani?de mondom hogy másik fényképezővel is ugyan ilyen..meg a régi képek is.Vagy ezt a számítógépen kell átállítani?ha igen akkor hogyan,hol?

Vera virtus actibus exhibetur. - Az igazi erény a tettekben mutatkozik meg.

(#371) Szaddi69 válasza *Ropi* (#369) üzenetére


Szaddi69
csendes tag

már rájöttem..köszi tényleg ez volt a gond! :) Csak azt nem tudom h mi állította át..vagy ki? :)

na mind1..1000 köszönöm szépen! :DD :R

Vera virtus actibus exhibetur. - Az igazi erény a tettekben mutatkozik meg.

(#372) *Ropi* válasza Szaddi69 (#371) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nincs mit. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#373) benedekco


benedekco
addikt

Üdv mindenkinek!

Mostanában kezdtem el nézelődni ilyesmi tájékon. Gondoltam beruházok egy kalibrátorra.
-Az volna a kérdés, hogy milyen kalibráló eszközt érdemes venni, ha az ember a lehető legkevesebbet szeretné rákölteni a dologra. Illetve ha csak tft-ket szeretnék kalibrálni (se TV, se nyomtató, se semmi más).
-Mi a különbség a Datacolor Spyder 3 Express/Pro/Elite változatok között? Csak a szoftver más, vagy maga a kütyü és különböző? A kérdés abból ered, hogy vannak különböző szoftverek amikkel lehet helyettesíteni a gyáriakat, így gondoltam minek vegyem meg a drágábbat, ha egy olcsó/ingyenes szoftverrel helyettesíthetem az extra tudást. De ha ez nem ilyen egyszerű akkor valaki elmagyarázná? Pl ha BasICColor-t használnék akkor lenne különbség az express és az elite között? Tök sötétség dereng az agyamban ilyen téren.
-Van-e értelme egy szutyok TN paneles, Acer AL2216W, monitort kalibrálni? Fotó RAW előhívásban segítene, lenne-e értelmes javulás? Bár pár külföldi tesztben azt írták, hogy elég jók a gyári beállításai, a kalibrálthoz képest.

:R

szerk:
látom nem nagyon pörög a totyik :O június óta halott a téma... egyedül egy srgb probléma volt....

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#374) *Ropi* válasza benedekco (#373) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem az a lényeg, hogy mi a különbség a Spyderek között, hanem az, hogy mi a Spyderek és más hardverek (mint mondjuk az i1D2) között. Megmondom: ég és föld. ;) Ha nagyszínterű monitort akarsz kalibabrálni, ahhoz mindenképpen minimum i1D2. De a TN paneleshez tökmindegy, azon úgysem segít...Életszerű bőrszíneket ne várj tőlük, azok a VA paneleknél kezdődnek.

Egyébként a Spydereknél a hardver (majdnem) ugyanaz, szériaszám alapján azonosítja a program és engedi Pro verzióként használni. Legalábbis Spyder 2-nél még így volt.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#375) benedekco válasza *Ropi* (#374) üzenetére


benedekco
addikt

Nem hinném, hogy akár Adobe színterű monitor is a kezembe kerülne valaha is. Per pill 6-7db tn-es monitor/laptop van amit kalibrálnék (mind családtag, így nem kérhetnék érte lóvét :O ). Illetve tervben van egy Dell H2311 e-IPS-es moncsi, de annak is max sRGB a színtere, ahogy néztem a teszteken. De azt is csak akkor ha beszarik a mostani, vagy a család(közeli és távoli egyben) valamelyik másik monitora. Arc színe nem annyira mozgat ;) de ettől függetlenül, szerinted javíthat a látképen? Vagy mozizásnál észrevehető a kalibrálás ilyen TN-es monitorokon? Pl tesómnak van egy őskövület IBM moncsija. Valami 14"-os darab, szerintem valami 10+éves lehet, a fehérje olyan sárgás vaj, mint a PH! fórum kerete :W gondoltam azon is lehetne valamit javítani. Szegény azon edit-álja(az abszolút magyar kifejezés) a képeit. Igaz csak hobbi képek, semmi komoly, de akkor is.
Szal köszi a tippet, az eye one-ra, de az per pill 60+ pénz az argep-en.
Az az igazság, hogy eléggé vaskos összeget elkérnek érte, míg az express változatú spyder-ért 25körüli árat számolnak fel. Ezért gondoltam, hogy express-t vennék, a többit meg megoldanám ahogy tudom. Vagy ha az express csinál egy profilt automatikusan az is jó már. Nem szeretnék túl sokat variálni vele. Vagy annyival többet tudna a pro vagy az elite? Mind1.
Illetve van itthon egy Jó kis Dell 19"-os CRT-m amit szívesen kalibrálnék(minél többet csinálom annál jobban fog menni, a tapasztalat sosem árt), de nem tudom azt ugyanúgy lehet-e ezekkel, vagy ezek mind csak tft-re vannak kitalálva?

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#376) *Ropi* válasza benedekco (#375) üzenetére


*Ropi*
félisten

Koloriméterrel LCD-t és CRT-t is tudsz kalibrálni, max. előtét szűrő kell hozzá (legalábbis Spyderen biztos). És egy CRT-nek 1000x jobb a képe fotókidolgozáshoz, mint egy TN paneles "csodának".

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#377) BraderZoli


BraderZoli
csendes tag

Sziasztok!
Van a házamban több konfig is ebből 2 több monitoros. A sajátom egy 3 monitoros /DELL 3008wfp és két HP lp2065/ viszont nem sikerül úgy beállítanom hogy mind3 monitoron ugyanazokat a szineket lássam. A kérdés az hogy megéri e nekem megvenni egy spyder3as terméket? Elérem vele azt a hatást hogy ide-oda tologatva ugyanazt a képet fogom látni a különböző monitorokon? Illetve van olyan kalibráló amivel estleg lcd tv-t is tudok kalibrálni mint pc független tv nem mint monitor!? A többi monitorom sima tn paneles így ha veszek valamit akkor azzal is működnie kellene! Válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#378) *Ropi* válasza BraderZoli (#377) üzenetére


*Ropi*
félisten

Hmmm...Jó kis szoláriumod van. ;] ;) :))

A Delled IPS panellel szerelt nagyszínterű monitor, így soha nem fogod azokat a színeket még közelítőleg sem látni a két TN panelesen amiket rajta, ugyanis az utóbbiak képtelenek megjeleníteni a technológiájukból fakadóan.

Ha már több monitort szeretnél kalibrálni, akkor olyan szoftver is kell a kalibráló hardver alá, ami ezt támogatja (pl.: basICColor). Nomeg oprendszertől és videokártyátől függően minden monitornak külön vga, mert a Windows nem tudja egy kártyán kezelni az összes színprofilt (kivéve Win 7 egyes újabb Radeonokkal, mint az 5870). XP alatt minden monitornak külön vga kell. A koloriméterek lefelé kompatíbilisek, tehát a mai nagyszínterű monitorokra kitalált hardverek jók a régebbi TN paneles "csodákra" is, csak felfelé nem működik a dolog. Spyder 3 helyett inkább Eye One Display 2-őt (i1D2, EODIS2) vegyél, mert sokkal pontosabb!

LCD tévét simán lehet kalibrálni a fentiek szerint de csak a gépre monitornak. A tévés része más történet, adásfüggő is. A lényeg, hogy érjen el a koloriméter madzagja az usb luktól a tévéig. Vagy veszel egy hosszabbítót. ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#379) BraderZoli válasza *Ropi* (#378) üzenetére


BraderZoli
csendes tag

A 3 monitoros konfigban a két pivotos monitor is IPS paneles! Egy HD6870est használok hozzájuk. A másik gondom a szinek mellett hogy hiába csináltam már több szövegsimításos profilt a dellen nem tudom jól beállítani ezt sem :(
A dellhez displayportot használok egy miniDP-DP átalakitóval ez mennyire gond?

(#380) *Ropi* válasza BraderZoli (#379) üzenetére


*Ropi*
félisten

Igen, az ilyen felbontású Dellekkel mint a tiéd és az U2711 ugyanez a probléma, hogy nincsen hozzájuk normális driver. A MAC OS-X egyáltalán nem tudja vezérelni, a Win 7 is csak bizonyos kártyák bizonyos drivereivel. Ezekszerint a tied nem ilyen. Megoldás a: keress rá a gúgliban, hogy van-e a hardveredhez megfelelő driver. Megoldás b: add el és vegyél egy Dell 2709W-t, azzal nincs ilyen gond (igaz, csak full HD felbontást tud, viszont cserébe PVA paneles).

Átalakítókat ne használj, a Dellek nagyon érzékenyek az ilyenekre. Pl. gyanítom, hogy a teljes 2560-as felbontást nem is viszi át úgy, csak a saját gyári kábelével.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#381) BraderZoli válasza *Ropi* (#380) üzenetére


BraderZoli
csendes tag

A gyári kábelt használom viszont a kártyámon nincs csak minidisplayport ezt kell átalakítanom normállá amit a vga-val 1ütt adtak! Imádom a monitort és a felbontás a munkám miatt kell így csere nem jöhet szóba! Az Eye One Display 2 nekem drága hiszen csak itthonra venném és csak saját használatra ezért gondolkodtam egy 25k-s spyderen. Borzasztóan bosszant hogy tudom hogy a teljes konfigom mikre lenne képes és mégse tudom belőle kihozni a csúcsot... Viszont az megint tabu hogy monitoronként kifizessek 3000-3500 at egy kalibrálásért mert ha már kalibrálom akkor az összest kalibrálom és akkor már simán kijön egy spyder3pro akár.
1szómint100 picit kompromisszumos megoldás lenne de szerinted mennyire ésszerű így mindent átrágva egy spyder?Ja és ha már spyder akkor melyik?

(#382) *Ropi* válasza BraderZoli (#381) üzenetére


*Ropi*
félisten

Hogy nagyon őszinte legyek, ha ők fizetnének, akkor sem kellene Spyder, semelyik. Volt Spyderem, pontosan azért adtam el és vettem utána az i1D2-őt, mert ég és föld a kalibrálásuk közt a különbség. Már normál színterű monitorokon is, hát még IPS-es nagyszínterűn...Mostanában 60k körül van az i1D2, ez 12 monitor kalibrálásának az ára, ha ennyi monitorod van, 2-3 alkalom alatt megtérül. Gondold meg... :U

Ha jól működik az átalakítós téma, akkor rendben.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#383) BraderZoli válasza *Ropi* (#382) üzenetére


BraderZoli
csendes tag

Szabad megkérdeznem milyen spydered volt anno?

(#384) *Ropi* válasza BraderZoli (#383) üzenetére


*Ropi*
félisten

2 Pro. De összevetettük már 3 Pro-val is az i1D2-őt, ott is jobbnak bizonyult. Az express-szel nem is érdemes kísérletezni, mert az egy teljesen automatizált folyamat, semmilyen paraméteres beállítást nem enged meg.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#385) BraderZoli válasza *Ropi* (#384) üzenetére


BraderZoli
csendes tag

Feladom az állítgatást! Már kiprobáltam rengeteg szinprofilt, szövegsimítást de nem jutok 1ről a kettőre. Olyan gondom is van hogy az apróbetüknél elszineződést veszek észre :( Ezen segítene kalibrálás? Mintha analóg jelet kapna a monitorom :W

(#386) *Ropi* válasza BraderZoli (#385) üzenetére


*Ropi*
félisten

A színprofiloknak ehhez semmi köze.

Az LCD monitorok natív felbontáson adnak csak tökéletesen éles és kontrasztos képet (tehát a legnagyobbon, amit a kijelző tud, kissebb felbontásokon a pixelek összevonása geometriai torzítást okoz). A Windowsodban ugye be van kapcsolva a "clear type"? Van a Windowsban egy "clear type tuner" vagy vmi ilyesmi nevű akalmazás a betűkészleteknél, az segíthet belőni a betűtípusodat (Ugye nem valami speciális fontot használsz, aminek nincs clear type változata? ;) ).

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#387) BraderZoli válasza *Ropi* (#386) üzenetére


BraderZoli
csendes tag

Sikerült megoldani a betüket asszem... egy új színprofil és a monitor menüjében a gyárilag 50esen futó sharpnest lenulláztam. Időközben viszont bekapcsolás után sípol a monitorom :((( pedig natív 60Hz-en megy :F Egy idő után vagy én szokom meg vagy elhallgat nem tudom de akkor is bosszant.
Még ennél is OFFabb:
Tudsz nekem ajánlani PS3hoz 24es monitort mert másik topikban mindenkinek az DELL U2311H-t ajánlják de én még1szer DELL-t nem veszek! Na meg HDMI is kell rá! 16:9 1920*1080 legyen és szigorúan gamer mivel csak ps3-hoz kell! TX
ON

(#388) *Ropi* válasza BraderZoli (#387) üzenetére


*Ropi*
félisten

Bocs, én fotós szemmel nézem a monitorokat, nem tudom, mik a paraméterei egy jó gamer-nek... :B

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#389) weiss


weiss
addikt

Sziasztok! Egy Datacolor Spyder 2 Suite megér 40 Eurót?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#390) *Ropi* válasza weiss (#389) üzenetére


*Ropi*
félisten

Attól függ milyen monitorod van, mert az újabb nagyszínterűeket nem lehet vele kalibrálni.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#391) weiss válasza *Ropi* (#390) üzenetére


weiss
addikt

Dell 2209WA. Miért nem lehet vele? Hardveresen nem támogatja, vagy csak a program miatt?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#392) *Ropi* válasza weiss (#391) üzenetére


*Ropi*
félisten

A szenzorai miatt, pontatlan lesz nagyon, habár csak e-IPS paneles. Arra inkább i1D2-őt vegyél. 60-65K körül van újonnan.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#393) weiss válasza *Ropi* (#392) üzenetére


weiss
addikt

Értem. Azért az 5x drágább lenne. Mindenesetre kössz!

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#394) *Ropi* válasza weiss (#393) üzenetére


*Ropi*
félisten

Miért szeretnéd kalibrálni a monitorodat? Munkához kell? Akkor érdemes befektetned.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#395) weiss válasza *Ropi* (#394) üzenetére


weiss
addikt

Nem, dehogy. Csak otthonra és 40 Eurót megérne nekem, ha megér annyit a cucc.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#396) *Ropi* válasza weiss (#395) üzenetére


*Ropi*
félisten

Veddd meg, ha annyira akarod, végülis ennyiért itthon is el tudod adni, ha nem jön be.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#397) weiss


weiss
addikt

Na megvettem. Trükkös egy dolog ez, ugyanis nem tudok 0,4 cd/m^2 alá menni a feketében, így a kontraszt is csak 1:150 körüli. Gyanítom, hogy ez az IPS glow miatt lesz, de ha valakinek van ötlete, ne tartsa magában. :DD

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#398) *Ropi* válasza weiss (#397) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ott valami nem stimmel. Vagy tényleg ilyen gyenge az a koloriméter. Az i1D2-vel bármilyen IPS panelt kalibráltam eddig, simán tudták a 0,2 alatti feketét (az én Eizóm S-PVA paneles, annak 0,11-0,12), jellemzően 0,18-at.

Csak halkan kérdezem, hogy töksötétben kalibráltad? :U Ha nem, akkor csináld újra úgy! :K És pucold meg előtte a felületét!

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#399) *Ropi* válasza *Ropi* (#398) üzenetére


*Ropi*
félisten

Amúgy meg boldog ünnepeket a topiclakóknak! :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#400) Dudee válasza *Ropi* (#398) üzenetére


Dudee
senior tag

Hello!

Nekem is egy 19"-os S-PVA paneles Eizo monitorom van (sajnos most nem ugrik be a konkrét típus). Eddig csak a Spyder3 Pro-t nézegettem, de aztán ráleltem erre a fórumra, és képbe került az i1d2 is. Valóban sok jót olvastam róla, és spyder3 vs i1d2 témában az utóbbit dícsérték többen.

Igazából nem munkára kellene, de amatőr fotósként régóta szerettem volna már egy ilyen cuccot.

Eredetileg meg szerettem volna kérdezni, hogy valóban ennyivel jobb-e a i1d2, de aztán megnéztem a konkrét árakat:

spyder3 pro:
külföldről: 43.209 Ft (posta ktg-el)
itton 43-50.000 Ft
i1d2:
külföldről: 47.560 Ft (posta ktg-el)
itthon: 62.000-65.000

Így már nincs is jelentős árkülönbség.

Viszont 2 kérdésem még így is lenne:
- több változat létezik ebből az i1d2-ből, vagy csak egy? (külföldi -konkrétan amazon- rendeléskor ez fontos lehet) [link]
- a gépemen van windows és linux is. A kalibrálás eredménye egy icm file, ugye? (ha igen, akkor megnyugodhatok, hogy linux alatt is menni fog a dolog, mert vannak icm betöltő sw-ek)

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.