Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) madgie


madgie
titán

DDC/CI ide, vagy oda, megéri nem beállítani a monitoron a fényerőt és a WB-t? Már próbáltam így is, úgy is, native-ra állítottam a monitort vagy épp sRGB-re, aztán végül mindig visszatértem a saját beállításokhoz.

(#552) Nyugdíjas válasza ATM_automata (#550) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

LUTManager-ben azt kell nézned, hogy több görbéd van-e, nem csak egy kék...

Egyébként miben gondolod érthetőbbnek ezt a leirást mint a másikat (szerintem ehez csak ábrák kellenek, igy nem is igazán értem mi a különbség:) )?

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#553) ATM_automata válasza Nyugdíjas (#552) üzenetére


ATM_automata
őstag

Három külön görbét látok a LUTManager-ben. Ezért is kérdezem, hogy mit nézzek, mert nektek lehet, hogy triviális, hogy mi kell nézni, de mivel én nem tudom, hogy mi az előtte-utána állapot, ezért ezt már bebuktam. :)

A leírás ügyében volt egy pont, ahol elveszítettem az elsőnél a fonalat (de lehet, hogy csak félre olvastam valamit), a másodiknák már egyértelmű volt.

A első kérdésemre esetleg tudod a választ?

[ Szerkesztve ]

What else?

(#554) justaview válasza *Ropi* (#549) üzenetére


justaview
őstag

De a LUT loader attól még nem tölti be a saját részét

Ezt most én sem értem teljesen. Ha az i1DPro-val elvégzem a kalibrálást, majd a végén kérem az új ICC profil elmentésére -- amennyiben Win7-ed van -- azonnal belementi a rendszer színprofiljai közé és be is állítja alapértelmezettnek. Ezzel azonnal látod a változást. Sőt, ha kapcsolgatsz az előző és az új között, akkor meg nagyon (persze a megfelelő monitor beállításokat igazítva az éppen aktuális ICC profilhoz). Azt tudom, hogy még további beállítások szükségesek ahhoz, hogy a rendszer legközelebbi indításkor ezt az újat töltse be, de a különbség észleléséhez a fenti kapcsolgatás azért elégséges. Én ezt játszom a gyakorlatban.

Vagy valamit nagyon félreértettem, de a "nem tölti be a saját részét", ezt nem értem. Mi az, hogy saját rész?

(#555) ATM_automata válasza justaview (#554) üzenetére


ATM_automata
őstag

Biztos, hogy nem elég az iProfiler progi meg amit még feltelepít a rendszerre ahhoz, hogy újraindítás után újra betöltődjön a kalibrációkor létrehozott .ICC profil Win7 alatt? Ez azért elég nagy gond lenne, mert ennyi erővel minek van a szoftver, ha újraindításkor már nem jön be amit kalibráltunk...azt meg sehol nem írják, hogy hé hülye user, hiába veszed meg a készüléket, még kell egy csomó manuális beállítás ahhoz, hogy hasznát is vehesd annak, amit csinálsz vele :D

[ Szerkesztve ]

What else?

(#556) justaview válasza ATM_automata (#555) üzenetére


justaview
őstag

azt meg sehol nem írják, hogy hé hülye user, hiába veszed meg a készüléket, még kell egy csomó manuális beállítás ahhoz, hogy hasznát is vehesd annak, amit csinálsz vele :)

EZT innen olvasd:
Itt tévedhet a felhasználó, mivel abban a tudatban van, hogy ezzel már megfelelően fog működni a monitorunkhoz rendelt és alkalmazott színprofilunk, viszont a számítógépünk újraindításakor még mindig nem töltődik be ellenőrzött körülmények között a video LUT-ba az eszközprofilunk.

[ Szerkesztve ]

(#557) ATM_automata válasza justaview (#556) üzenetére


ATM_automata
őstag

Ezt vágom. De itt én úgy értelmeztem amit írnak itt és a másik leírásban is, hogy ez akkor él, ha hazaviszed a színprofilt az új monitoroddal együtt tőlük a boltból és be akarod tenni alapértelmezettnek.

Ezért tettem fe a kérdést, hogy a progi, amit adnak az i1D Pro-hoz,az iProfiler sem biztosítja azt, hogy a profil betöltődjön? Akkor is végig kell ezeken a lépéseken menni, ha a monitor kalibrációs szoftver fent van a gépen és startuppal együtt betöltődik? Mert betölt egy CalibrationLoader 5.0 nevű cuccot a startupba az iProfilerrel együtt. Legalábbis ezt néztük *Ropi* kollégával egyik este.

What else?

(#558) *Ropi* válasza ATM_automata (#553) üzenetére


*Ropi*
félisten

A 3 különböző színű görbe a három színcsatornát (RGB) jelöli. Minél inkább fedik egymást, annál inkább egyenletes a színegyüttfutás és pontos a kalibráció. Az optimális az, ha csak 1 vonalat látsz, mert annyira fedik egymást.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#559) *Ropi* válasza justaview (#554) üzenetére


*Ropi*
félisten

Mint korábban leírtam, a kalibrálás két részből áll. A hardveres korrigációs értékeket a Windows olvassa be a profilból, a szoftveres finomításokat pedig a LUT loader tölti be a kártyába következő újraindításkor. Így ha csak a Win alá töltöd be a profilt, akkor a beállítások fele van csak meg.

Látsz változást, de az még nem színhelyes.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#560) ATM_automata válasza *Ropi* (#558) üzenetére


ATM_automata
őstag

Na végre :D Köszi. Akkor nyugodtan kijelenthetjük, hogy ez egy fos.... A kérdés, hogy mit tehetek, hogy az eredmény javuljon. Vagy ez attól még be van kalibrálva és betölti a profit is, hogy elég messze vannak egymástól?

LUT is abból a profilból tölti be a dolgokat, mint amit a Windows betölt? Tehát ugyan azt a profilt 2x két helyen kell betölteni?

[ Szerkesztve ]

What else?

(#561) justaview válasza ATM_automata (#557) üzenetére


justaview
őstag

De itt én úgy értelmeztem amit írnak itt és a másik leírásban is, hogy ez akkor él, ha hazaviszed a színprofilt az új monitoroddal együtt tőlük a boltból és be akarod tenni alapértelmezettnek.

Nem. Sajnos mindenképpen meg kell tenned ezeket a rendszer szintű beállításokat, ha azt akarod, hogy a rendszer indításkor betöltse, mert odáig nem nyúl le az i1profiler program, csak az éppen aktuális user-nek a színbeállításaiba menti el és állítja át alapértelmezettre. Legalábbis ez az én tapasztalatom eddig.

(#562) old_artist válasza ATM_automata (#557) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Tulajdonképpen ITT EZ A GOND a Win7-ben, hogy nincs bakapcsolva alap helyzetben (ej-ej Microsoft) a „Windows kijelzőkalibrálás használata” és ezeken felül/belül a "Windows színrendszer alapértelmezései"+ "Eszközprofil"-nál is alapértelmezetten be van-e állítva a színprofilunk (mert ezt kézzel kell sajnos elvégeznünk)!
Ha ez megvan és helyesen "be van téve neki" minden, akkor újraindításnál magával húzza a színprofilt alapértelmezetten!

[ Szerkesztve ]

(#563) *Ropi* válasza ATM_automata (#560) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ja, hogy neked ATI kártyád van...Nagyon gyorsan gyilkold le a gépről a CCC-t (Catalyst Control Center, csak a VGA driver maradjon!), mert miután betöltődött a kalibrált profil, ő erőszakkal rátölti a sajátját. Magyarán lesz egy hardveresen elszabott beállítás jó LUT értékekkel...Szóval a CCC-t mindenképpen le kell gyalulni! Utána kalibráld újra!

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#564) justaview válasza *Ropi* (#559) üzenetére


justaview
őstag

Én eddig azt hittem, hogy az elkészült színprofilt a windows-on keresztül csak (és azonnal) a grafikus kártya használja, hogy módosítson a kimenő értékeken, amelyekkel a monitort vezérli.

Akkor eszerint még mindig nem látom át rendesen, hogy ki kivel van. Vagyis a színprofil hova kerül, mi használja, és hogyan? Mi olvas ki belőle infókat és az mit módosít? :F

[ Szerkesztve ]

(#565) ATM_automata válasza *Ropi* (#563) üzenetére


ATM_automata
őstag

*Ropi*: Na bakker...azért van itt bőven még "hopsz".

old_artist: Az általatok készített leírást használtam. Érthető volt és a mini Wikipédia is jó dolog az oldalatokon. :R Azt elárulnád, hogy szerinted mi a helyzet ezzel a LUT Loader témával?

Valaki nem akarja összefogalni, hogy akkor hogy is néz ki ez a kalibrációs folyamat tulajdon képpen? Mert az elmúlt napokban olvasottak alapján már közel se úgy, ahogy eddig én képzeltem meg ahogy a boltban mondták és justaview is kezd lemenni hídba ahogy látom :D

[ Szerkesztve ]

What else?

(#566) Nyugdíjas válasza ATM_automata (#565) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Többek között ezért nem használok win-t. Már régen túl lennétek ezen a dolgon :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#567) ATM_automata válasza Nyugdíjas (#566) üzenetére


ATM_automata
őstag

Sajnos nem opcionális a dolog.... :( Ezen a platformon kell megoldani a folyamatot.

What else?

(#568) justaview válasza ATM_automata (#565) üzenetére


justaview
őstag

:D

Jó lenne valahol erről egy egyszerű és átlátható kézikönyv...akár még angolul is. Valóban, amíg az ember nem látja át az egész rendszert és összefüggéseit, addig csak állítgat és nézi mi történik. :) A baj ezzel a felületes tudással csak az, hogy ha valami egyszer összeborul, a helyreállításhoz ez már nem elég.

(#569) *Ropi* válasza justaview (#568) üzenetére


*Ropi*
félisten

Win 7 alatt nagyon megbonyolították a dolgot, mert XP alatt is már kétféle színkezelés volt: külön a megjelenítésnek és külön a nyomtatásnak, de a Vistában még hozzádobták a WCS-t is...

Majd később írok egy összefoglalót, most offline leszek estig.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#570) justaview válasza *Ropi* (#569) üzenetére


justaview
őstag

Nem akarlak ám fárasztani, és senkit sem.
De köszönöm. :)

(#571) KTTech válasza *Ropi* (#549) üzenetére


KTTech
veterán

Nem kell ;)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#572) ATM_automata válasza KTTech (#571) üzenetére


ATM_automata
őstag

Jah...hogy újraindítás nem kell.

[ Szerkesztve ]

What else?

(#573) KTTech válasza *Ropi* (#569) üzenetére


KTTech
veterán

Igazából Win7 alatt egyszerűsítették... csak a WCS-el kell foglalkozni.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#574) KTTech válasza justaview (#554) üzenetére


KTTech
veterán

Az i1Profiler elintéz neked mindent, semmit nem kell csinálni kalibrálás után. Gép indításkor is intézi a dolgait.

Annyi mondjuk nem árt, hogy Win7 alatt is célszerű ICC v2-t használni, mert böngészőknél csak ez fog jól működni. Egyedül a Safari kezeli az ICC v4-et, a Firefox csak ICC v2-vel működik (about:config átállítás után). A többi böngésző meg sehogy...

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#575) ATM_automata válasza KTTech (#574) üzenetére


ATM_automata
őstag

Na ez egyre kuszább. Akkor szerinted mi van ezzel a LUT-al betöltöm a video kártyába dologgal? A másik, hogy a Windows nem globálisan kezeli a színeket a megjelenített képre, hanem az alkalmazásoktól függ, hogy milyen lesz a kép? Tehát a kalibrált képem browserek alatt nem lesz olyan, mint a desktop-on?

What else?

(#576) KTTech válasza *Ropi* (#563) üzenetére


KTTech
veterán

Nem szükséges legyilkolni... nagyon jól működik úgy is, hogy fent van. Sajnos sok esetben szükség van a CCC-re.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#577) KTTech válasza ATM_automata (#575) üzenetére


KTTech
veterán

A LUT feltöltés az kell, az korrigálja a monitor problémáit. De az alkalmazások - különösen a böngészők - nem tudnak mit kezdeni a kalibrált profilokkal. Ha van egy nagy színterű monitorod, olyan narancs színű lesz minden böngészőben, hogy öröm nézni. Ezt csak megfelelő beállítással lehet korrigálni, ami csak ennél a két böngészőnél lehetséges, tetszik vagy sem. Ugyanez igaz a képnézegetőkre is, ha nem megfelelő a színkezelése a képnézegetőnek, akkor bizony nem megfelelő színeket fog mutatni... ez pl. nem fordulhat elő a Lightroomal, mert ott bele van drótozva a megfelelő színkezelés. De pl. Irfanview-nál külön plugin van erre (erősen ajánlott használni).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#578) ATM_automata válasza KTTech (#577) üzenetére


ATM_automata
őstag

Valaki írja már le legyen szíves, hogy a LUT-tal pontosan mit kell csinálni, hogy betöltse a profilt a kártyába. Ha nem nagy kérés... :R

CS5-ben be kell valahol állítani az ICC profilt?

[ Szerkesztve ]

What else?

(#579) KTTech válasza ATM_automata (#578) üzenetére


KTTech
veterán

A kalibráló programok felrakják a saját LUT loaderüket, berakják a kalibrált profilt a megfelelő helyre. A LUT loader benne van az indítópultban (kalibráló programonként változik a neve). Ezek mindent elintéznek, neked nem kell hozzányúlni.

Egyedül akkor lehet gond, ha valami felülírja a LUT-ot (jellemzően 3D játékok). Ilyenkor - ha nem töltődik vissza automatikusan - újra elindítod a LUT Loadert az indítópultból és kész. Amikor betöltődik a profil (ha nagyobb az eltérés a monitor natív megjelenítése és a LUT-al korrigált közt) látható lesz a különbség.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#580) Nyugdíjas válasza KTTech (#577) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Az Irfanview pluginnek mi a neve? Kipróbálom már (bár nem sokat vagyok win-es gépen,de csak jól jön...).

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#581) KTTech válasza Nyugdíjas (#580) üzenetére


KTTech
veterán

Le kell tölteni a teljes plugin packot az irfanview.de-ről és benne van. A Viewing-on belül be kell pipálni a Color management-et, pötty a Current monitor profile-hoz és kész (ez jól dolgozik ICC v2 és v4-el is). Egy hátránya van: hosszabb ideig tart a képek beltöltése...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#582) *Ropi* válasza KTTech (#581) üzenetére


*Ropi*
félisten

Jó, hogy jöttél, mind a ketten mást mondunk nekik. ;) :DDD :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#583) ATM_automata válasza *Ropi* (#582) üzenetére


ATM_automata
őstag

Hát ja....Van itt valaki, aki tudja hogy ténylegesen hogyan is működik ez a kalibrálósdi? ;]

What else?

(#584) ATM_automata válasza KTTech (#579) üzenetére


ATM_automata
őstag

KB 2x már leírtam, hogy az iProfiler beteszi magát és egy CalibrationLoader 5.0 nevő cuccot az indító pultba. Akkor ez egy LUT lodaer lenne, ami betölti a profilt a VGA kártyába meg a Winfosba is ahogy kell? :F

What else?

(#585) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Na, alakul ez...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#586) justaview


justaview
őstag

Ha valaki el tudná magyarázni, hogy egy fájlban elmentett kép min megy keresztül, mire megjelenik a monitoron, és ezen az úton hol helyezkedik el az ICC profil, és azt mi kezeli, az közelebb vinne talán a megértéshez.

Pl.:Lefényképezek valakit, akin van egy piros sapka. Ezt a képet felteszem a PC-mre pl. jpeg-ben. Aztán megnyitom egy kép nézegetővel. Gondolom, hogy a piros sapkának van egy RGB értéke :) , ami a képnézegetőn keresztül eljut a grafikus kártyához. A kártya ezt az értéket az előzőleg betöltött ICC profil alapján korrigálja úgy, hogy a monitoron a sapka lehetőleg olyan piros legyen, mint az valójában, vagyis kicsit más értéket küld el a monitornak, mint a fényképen eredetileg ez megjelenik.

Ez így jó gondolat menet, vagy sántít több helyen?

(Mellesleg az ICC profil és a LUT tábla viszonya hogyan néz ki?)

[ Szerkesztve ]

(#587) ATM_automata válasza Nyugdíjas (#585) üzenetére


ATM_automata
őstag

Ez egy NEC által fejlesztett kalibráló szoftver? Lehet tudni, hogy ennek mik az erősségei a mostani progival szemben?

What else?

(#588) Nyugdíjas válasza ATM_automata (#587) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Igazából azon van a lényeg, hogy lassan hátha bekerül más kalibráló-szoftverekbe is a támogatás az uj cucchoz, mert már szivesen használnám a BasICColor-ommal pl :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#589) ATM_automata válasza Nyugdíjas (#588) üzenetére


ATM_automata
őstag

Az mit tud, azon kívül, hogy már megszoktad. Mit érdemes róla tudni?

What else?

(#590) justaview válasza Nyugdíjas (#588) üzenetére


justaview
őstag

Én két hete írtam egy levelet a BasicColor-t gyártó (programozó) cégnek. Azt a választ kaptam, hogy (a reményeik szerint már októberben megjelenő) BasicColor 5 már támogatni fogja az i1 Display Pro retail változatát.

(#591) Nyugdíjas válasza justaview (#590) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

:K

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#592) justaview


justaview
őstag

ERRE valaki ?

(#593) justaview


justaview
őstag

Ez az, amire gondolok??? :) :) :)

(#594) justaview válasza justaview (#593) üzenetére


justaview
őstag

A Colornavigator csak EIZO monitorokra használható? Mert hogy felinstalláltam, és azt írja ki, hogy nem talál valami USB-s monitort, és dugjam rá USB-re a monitoromat.

(#595) *Ropi* válasza justaview (#594) üzenetére


*Ropi*
félisten

Igen és Eizo-ból sem mindegyikhez jó, csak az újabbakhoz.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#596) justaview válasza *Ropi* (#595) üzenetére


justaview
őstag

Eszerint akkor marad a BasiCColor 5, ha külső programmal akar az ember kalibrálni.

(#597) *Ropi* válasza justaview (#596) üzenetére


*Ropi*
félisten

Igen, úgy van, meg kell várjuk.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#598) Nyugdíjas válasza justaview (#596) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Éppen tegnap este nyomkurásztam egy kicsit a szoftverért a cuccnak (már a gyárit), és tökre bejön. Persze azért az ötös BasICColor-ra énis jobban kiváncsi vagyok.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#599) justaview válasza Nyugdíjas (#598) üzenetére


justaview
őstag

Igen, gyorsan és egyszerűen be lehet kalibrálni vele egy monitort, ráadásul az ICC profilt is gombnyomásra beilleszti a Win7 rendszer színkezelő részébe és át is állítja defaultra. Én csak az ellenőrzési oldalról (QA) hiányolom, hogy nem méri meg a fekete szintet, illetve nem írja ki, csak a deltaE értékeket.

(#600) *Ropi*: IGEN, a testreszabhatóság hiányzik. :)

[ Szerkesztve ]

(#600) *Ropi* válasza Nyugdíjas (#598) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nálam mindig is a BasICColor vitte a pálmát bármi más előtt. Pontosabb és jobban testreszabható, mint a többi. :R

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.