Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Mtubi válasza *Ropi* (#423) üzenetére


Mtubi
csendes tag

Megvettem az i1Disp LT-t és nekem is rev. C a belseje. A BasICColorral kalibráltam és pöpecül müxik. Szép eredmény lett, az egyik fórumtárs kalibrálta be nekem (i1Disp2-vel+BasICColorral) lassan egy éve a monitorom és úgy látom, hogy azonos eredményt értem el. (az akkori feldolgozott fotóimmal ellenőrizve)

Aki nem Spyder féle verziókban gondolkodik és szeretne egy jó kalibrátort + nem a gyári szoftverrel használná, annak bátran ajánlom a i1Disp LT-t. Ebayről (UK) postaköltséggel együtt volt kb. 34.500 Ft újonnan. Elvileg az infók szerint azonos a hardware a Disp2-vel.

Szeretném itt is megköszönni KTTech kolléga segítségét! :R

(#452) *Ropi* válasza Mtubi (#451) üzenetére


*Ropi*
félisten

Gratula a cucchoz, használd egészséggel!

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#453) Mtubi válasza *Ropi* (#452) üzenetére


Mtubi
csendes tag

Köszönöm! ;)

(#454) istvan170


istvan170
aktív tag

Helló!

Érdeklődni szeretnék, hogy Esztergomban vállalna-e valaki kalibrálást, akinek már van műszere. Egy Samsung LCD monitor, illetve egy Panasonic plazma a két alany, ezek miatt nem szeretnék venni egy ilyen kütyüt. Mindkettő win7 alapú pc-ről van meghajtva digitális kimeneten. Régebben már kérdeztem itt a fórumon, hogy a plazma televíziót egyáltalán lehet-e, de nem kaptam rá választ. Ha esetleg vennék magamnak ilyen kütyüt, melyik a legolcsóbb, amit érdemes megvenni? Előre is köszönöm a válaszokat!

(#455) *Ropi* válasza istvan170 (#454) üzenetére


*Ropi*
félisten

Plazmát nem lehet, legalábbis házi módszerekkel.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#456) istvan170 válasza *Ropi* (#455) üzenetére


istvan170
aktív tag

Egy cégnél ajánlották a Spyder3 tv-t, hogy az jó hozzá. A kérdés az, hogy vajon hardveresen különbözik a spyder többi tagjától, vagy csak valami plussz szoftver van hozzá. Csak mert egy kütyüt még megvennék, de külön a tv-hez, meg külön a monitorhoz... hát az erős túlzás. Szóval valami ötlet, hogy mit vegyek, ami mindkettőhöz jó. A házi módszerek alatt egyébként mit értesz? Mert mint írtam mindkettő egy komolyabb ATI vga-ról megy digitálisan, tehát ha egy ilyen kütyü megmondja mi a baj, akkor szinte bármit tudok állítani a tv-n is. Elnézést a tudatlanságomért, de még nem láttam ilyen kütyüt működni.

(#457) *Ropi* válasza istvan170 (#456) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha tudsz állítani a TV-n RGB egyensúlyt, fényerőt és kontrasztot, akkor tudod kalibrálni abban az esetben, ha például a kontrasztátfogása nem esik kívül a kolorimétered méréshatárán. Plazmáknál pedig ez a milliós nagyságrendű kontrasztértékekkel egyértelmű (egy jobbfajta átlag TFT LCD TV kontrasztja 1:1000 körül van).

Igen, más szenzor van a Spyder 3-akban, mint a 2-es szériában.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#458) istvan170 válasza *Ropi* (#457) üzenetére


istvan170
aktív tag

OK, köszönöm! A Spyder3 tudom, hogy más, mint a 2, de van a Spyder3 sorozaton belül egy kimondottan TV-re tervezett mérő. Arra azt monja a gyártó, hogy jó plazma tv-hez, lcd-hez, projektorhoz. Gondolom, ha jó lcd tv-hez, akkor monitorokhoz is. Az a kérdés, hogy vajon az különbözik-e a 3-as sorozat többi tagjától hardveresen, vagy csak adnak mondjuk hozzá valami szoftvert házimozi belövéséhez. Amiket írtál, azt mindet lehet állítani a tv-men, de a videokártya beállítási lehetőségei még további fondorlatokat tudnak, és működnek is a tv-n, kipróbáltam. Egyébként nem hiszem el, hogy a plazma tv-jét még senki nem akarta kalibrálni, neked pedig nagyon köszönöm az eddigi segítséget!

http://www.datacolor.eu/en/products/home-theater-calibration/spyder3tv/

(#459) Nyugdíjas válasza istvan170 (#458) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Jól mondja Ropi kolléga. Ha tudsz RGB értékeket állitani, illetve kontrasztot, meg fényerőt, és PC-ről hajtod akkor simán lehet kalibrálni (végülis igy mint monitor funkcionál egy szemszögből nézve), tényleg csak a kontrasztátfogás zavarhat be,de egy próbát megér a dolog.

Nekem hasonló módon üzemel egy LCD tévé, meg egy szintén LCD monitor, és gyönyörűen lehetett kalibrálni.

BTW nálunk (Oázis) lehet bérelni is az eszközöket, igy egy kisebb összeg fejében tehetsz egy próbát. Ha gondolod...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#460) Szab02


Szab02
aktív tag

Sziasztok!
Ha valakinek megvan a blue eye pro nevű progi, léci dobjon rám egy privátot.
Előre is köszönöm!

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#461) DeFranco válasza Nyugdíjas (#459) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hol lehet erről a bérlésről olvasni bővebben?

[ Szerkesztve ]

(#462) Nyugdíjas válasza DeFranco (#461) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Még sehol :)
De hamarosan kikerül, csak még nem irtam meg a dolgot. De priviben válaszolok, ha megmondod mit szeretnél tudni.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#463) DeFranco válasza Nyugdíjas (#462) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Köszi, általánosan érdekel a dolog. Mindig motoszkált a fejemben hogy egyes cuccokat megvenni nem vennék, de bérelni igen 1-1 alkalomra. Követem akkor az oldalt és minden kiderül. :)

(#464) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok!

Van egy software-es kalibráló progi, Atrise Lutcurve LCD and CRT Monitor Calibration Software ami szinte tökéletes eredményt hoz.
A kérdés az, hogy azt hogy lehet megcsinálni, hogy a kapott eredményt win-es színprofil file-ba lementeni, és hozzárendelni a win-hez hogy auto azt töltse be?

Mert ez a program, igaz hogy automatikusan elindítja a segéd programját, és átkalibrálja a win-t, azonban (noti lévén) egy-egy direct x-es alkalmazás használata után visszaáll az eredeti gyári beállítás. Az hogy a noti hogy jön ehhez nem tudom, de csak ott tapasztaltam, továbbá ezen a notin az Ati catalyst színbeállítása is sokszor visszaáll az eredeti gyári színekre. (a noti kijelző beállítása gyárilag rossz, nagyon erősen kékes, ezért kell a kalibráció, Toshiba L500 1XR külön Ati garifkus karival, és neten utána olvasva, másoknál is ugyan ilyen)

thx

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#465) *Ropi* válasza Jazz (#464) üzenetére


*Ropi*
félisten

Első körben gyaluld le az ATI CCC-t (ATI Catalyst Control Center) a gépedről (az ATI Install Managerből le tudod úgy szedni, hogy a drivert fent hagyja), az nyírja ki a színprofilodat, pontosabban a betőltődése után újra rátölti az alapértelmezett Windows sRGB profilt. Csak a kártya WDM drivere maradjon (innen tudod letölteni, ha véletlenül ledózeroltad azt is), bőven elég lesz. Utána kalibráld újra a rendszert majd indítsd újra, jó lesz.

A drivert Internet Explorerrel töltsd le, mert a Firefoxot és egyebeket nem szereti az ATI terméktámogatási oldala: nem kapja meg a referrert, nem enged semmit letölteni. :W

A DX9-nek egyébként csak annyi köze van a dologhoz, hogy amikor a 2D-3D alkalmazások közt váltasz, akkor a CCC tölti be újra a rossz profilt. Tehát nem a DX9 a ludas, hanem a CCC. :)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#466) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Nemrégiben szert tettem egy uj(illetve a most kifutó szériás, csak nekem új:D) iMac-re, és kissé félve indultam neki a fényes külső felületű kijelző kalibrálásának,de meglepően jó eredmény született. Estleg a jövőben ha valaki iylenre készül/ilyenre kérik, tudjon róla, hogy valószinüleg a spektrofotometer miatt. Korábban colorimeterrel próbáltam, azzal többszöri nekifutásra, és gyakran elég furcsa eredmények születtek (Eye One Display2-vel, és Spyder 3-al is). Most ColorMunki-val számomra meglepően jó lett az eredmény.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#467) madgie válasza Nyugdíjas (#466) üzenetére


madgie
titán

Nagyobb méretű glossy kijelzőt mindig csak akkor tudtam jól bekalibrálni az i1d2-vel, ha totál besötétítettünk az adott helyiségben.

(#468) *Ropi* válasza madgie (#467) üzenetére


*Ropi*
félisten

Meg ő 110 Cd/ nm-re kalibrálta... :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#469) madgie válasza *Ropi* (#468) üzenetére


madgie
titán

És az miért baj? :)

(#470) *Ropi* válasza madgie (#469) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem baj, pont hogy jobb, mert egyenletesebb a színvisszaadás. Próbálja meg ugyanezt a görbét 125-130-on elérni! ;) Különös tekintettel a sötétkékekre...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#471) madgie


madgie
titán

Kicsit visszaolvasva a kalibrálóprogikról volt szó: én egy ideje a NEC-t iColor Display 2-vel lövöm be, a plazmához viszont csak az i1d2 gyári progi adott jó eredményt, mivel a többi általam ismert progi nem sötétíti el a mérőmezőn kívüli részt, így a plazma nem tud például teljes fényerős fehéret kiadni magából. Most már nem PC-ről nézem a filmeket, így annyit segít csak az Eye One, hogy precíz 6500K-ra lőjem be, a többi kalibrációs ábrákkal szemre, szaturációnál meg THX kék szemüveggel történik.

(#472) Nyugdíjas válasza *Ropi* (#470) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nem véletlen... :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#473) SOAD19


SOAD19
addikt

Ez megéri az árát?! (mármint a legfelsőre gondoltam)

Semmi komolyra nem kell, csak a saját és barátnőm 2209wa-jához venném, meg persze az ismerősökét is belőném. :K

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#474) *Ropi* válasza SOAD19 (#473) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha van már meglévő Spyder 3 pro-d (és itt a hardverre gondolok),akkor igen. Ugyanis ez csak egy licensz upgrade.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#475) *Ropi* válasza Nyugdíjas (#472) üzenetére


*Ropi*
félisten

Csak azért csodálkoztam, mert ugye utómunkázáshoz a 120-140 közti tartomány van megadva optimálisként, alatta már sokat bukik az ember a kontrasztátfogásból.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#476) SOAD19 válasza *Ropi* (#474) üzenetére


SOAD19
addikt

Ja, hogy úgy... Nem, nincs még kalibrálóm, esetleg tudnál valami humánus árban 40k alatt valami tűrhető eszközt ajánlani?! Erről mi a véleményed, egyszer, mintha olvastam volna egy tesztet róla, amiben jókat írtak róla.
Ja, hogy pont a topik témaindító tesztjét olvastam, anno. :B :DDD

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#477) *Ropi* válasza SOAD19 (#476) üzenetére


*Ropi*
félisten

Egyszer találkoztam vele élőben, akkor egy TN-paneles LG monitort (leharcolt példány, eléggé a széleken voltak már a csúszkái beállítás közben) képtelen volt beállítani. Igaz, ugyanekkor a Spyder 2 is elbukott azon a teszten azzal a monitorral. Viszont az i1D2 meg hibátlanul bekalibrálta. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#478) Nyugdíjas válasza *Ropi* (#475) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Naja,de ez a full ithoni felhasználású gépem. Minimális munka, viszont gyakorlatilag csak este jutok már ide (értelemszerűen), és nem akarnám kiégetni a retinámat. Igazából még igy is sok,de lentebb nem vezsem, mert akkor tényleg bukok már sokat...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#479) *Ropi* válasza Nyugdíjas (#478) üzenetére


*Ropi*
félisten

Így már értem. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#480) *Ropi* válasza SOAD19 (#476) üzenetére


*Ropi*
félisten

Most jövök rá, csak a kérdés egyik felére válaszoltam. Szóval, ha nem nagy színterű monitort kell kalibrálj, akkor ott a Spyder 2 használtan 15k körül. Ha szerencséd van és megy a pro szoftverrel is (sorozatszám alapján, maga a hardver a hardverkulcs), akkor jól jártál. :)

Utána már csak nagy ugrással van jó koloriméter: az i1D2, ami nekem is van, az cirka 65k HUF. Ha érdekel, privátban meg tudom adni az X-Rite hazai márkaképviseletének elérhetőségét ezügyben.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#481) SOAD19 válasza *Ropi* (#480) üzenetére


SOAD19
addikt

Köszi, hát 65k-t nem szeretnék kiadni érte, meg amúgy is "csak" dell 2209wa szintű monitorokhoz venném, ami nem tartozik az általad említett nagy színterű monitorok közé szerintem. :) Azt a használt Spyder-t hol találom meg? Esetleg egy ilyen?

(#482) *Ropi* válasza SOAD19 (#481) üzenetére


*Ropi*
félisten

Jó vétel amit linkeltél, ugorj rá mielőtt más elviszi! :K

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#483) Danubius L

A birtokomba fog jutni egy profi 2x használt datacolor Spyder3 Studio SR, tudna esetleg valaki segíteni, hogy milyen értéke lehet? Esetleg akit érdekel, tehet árajánlatot privátban.

www.danubiuslaptop.hu

(#484) Nyugdíjas válasza Danubius L (#483) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

ilyesmi

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#485) Danubius L

Igen, pontosan ugyen ez. Milyen áron lehetne egy ilyet eladni, ami nincs agyonhasználva?

www.danubiuslaptop.hu

(#486) beci43


beci43
senior tag

Sziasztok!
A segítségeteket kérném.Vettem egy ASUS LED monitort,és a beállításoknál nem lehet állítani a színhőmérsékletet.Pl. 5600,6400,9400 K.
Csak előre beállított módok vannak,és kékes nagyon a szín.
Áttettem a nejem gépére,neki Radeonja van,ott driverből lehet beállítani a megfelelő hőmérsékletet.
Be is tudtam állítani,ezzel nem volt gond,ott már volt szürke,fekete,zöld stb. szín,kékes háttér nélkül.
Sajnos a FoceWare beállításainál nincs ilyen lehetőség.
Nem tudtok vmilyen szoftvert amivel ezt meg lehet csinálni?
Nagyon jó lenne,mert idegesítő hogy minden szín kékes árnyalatú,még a fehér is.
Előre is köszi a helpet!

(#487) *Ropi* válasza beci43 (#486) üzenetére


*Ropi*
félisten

Custom / user módban biztos be lehet állítani az RGB csatornákkal. Egyébként kalibrálni kellene hardveresen, ha teljes színhelyességet szeretnél.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#488) justaview válasza *Ropi* (#487) üzenetére


justaview
őstag

Sziasztok.

Van valakinek tapasztalata spider3 elite és colormunki display készülékekkel? Mi a különbség közöttük minőségben, képességekben, kezelhetőségben, külsö szoftver támogatásban?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#489) Nyugdíjas válasza justaview (#488) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Kérdés, hogy jönni fog-e mondjuk támogatás a BasICColor-ban az uj Munkihoz (ugytudom egyelőre még nem adták ki a kezükből a szükséges API-t, egyebeket). Ez esetben ez lenne a jobb választás, bár nekem személy szerint semmi bajom a Spyder-el, nem találtam még semmi hibát benn,de a saját szoftvere nem a legjobb. Az uj Munkihoz viszont elég jó kis szoftveres köritést adnak, bár talán az i1 Display Pro jobb hardveresen is, és szoftveresen pedig mindenképpen. az nem játszik?

Egyébként h avan konkrét kérdésed szivesen segitek,de az alapján amit kérdeztél regényt lehetne irni :) Egyébiránt dolgozok mindkettővel, szóval csak nyugodtan...

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#490) justaview válasza Nyugdíjas (#489) üzenetére


justaview
őstag

Köszönöm a válaszodat és a felkínált segítséget.

Még zöldfülű vagyok a témában, csak egyre jobban érdekel. Jó lenne eljutni odáig, hogy be tudjam kalibrálni a monitoromat, meg talán a környezetemét is. Főleg azért lódult meg a fantáziám, mert egy IPS monitor vásárlásán gondolkozom, csak egyelőre bevárom a DELL U2312HM-et, és majd akkor döntök.

Összességében jó lenne, ha bármilyen fényerőhöz és kontraszthoz (ami mondjuk a szememnek kényelmes) megtalálhatnám a legoptimálisabb monitorbeállítást, amivel sem a sötét, sem a világos árnyalatok nem mosódnak össze és a színek is a helyükön vannak.

Ami eddig a látómezőmbe került, az a Spider3 ELITE, az XRite Colormunki Display és az i1 Display PRO. Nem tudom azonban, hogy hardver szempontjából van-e és milyen különbség közöttük. Ez az oldal például azt állítja, hogy a Colormunki Display és az i1 Display PRO hardverben egyforma, csak a szoftver más, amit adnak hozzá (és +20ezer forintban).

De hogy mindez hogyan viszonyul a Spider 3 ELITE hardveréhez, azt nem tudom.

Ezen kívül jó lenne egy olyan kalibrátort vásárolni, amellyel nem zárom be magamat az adott cég szoftverébe, vagyis más független szoftverek is támogatják. Ez azért lenne fontos, mert hiába veszem meg egy adott kategóriában a legjobb hardvert, ha a szoftvere mondjuk nem hajlandó valamire, amit egy külső szofver elegánsan megold, vagy pl. bonyolult és nem éppen felhasználó barát, azaz csak kínlódás vele dolgozni. Kezdőként meg különösen fontos az átláthatóság és érthetőség. (Neked pl. melyik a kedvenc szofvered?)

Azt látom, hogy például az EIZO Colornavigator 6.0 szoftvere nem támogatja sem a Colormunki Display-t, sem az i1 Display PRO-t, a Spider3 sorozatot viszont igen.

Aztán egy elemző oldalon azt állítják, hogy az SDK-ban, amit az XRite kibocsátott a fejlesztőknek, le van tiltva a Colormunki Display, azaz nem engedik, hogy külső szoftver támogassa ezt a hardvert.

Ezzel ellentétben a basICColor display 4 oldalán a Datenblatt-ban azt állítják, hogy már támogatják a Colormunkit, bár azt nem írja, hogy a Colormunki Displayt is, mert ugye van egyéb munki is. Az i1 Display PRO-t pl támogatja ez a szoftver?

Szóval ebből a káoszból szeretném kiverekedni magam.

Köszönöm előre is, ha segítesz a tisztánlátásban.

[ Szerkesztve ]

(#491) Nyugdíjas válasza justaview (#490) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nekem jobbnak tűnt az két új X-Rite (mindkettőhöz volt már szerencsém,de csak egy délután erejéig, igy egyelőre csak nagyvonalakban tudok nyilatkozni), mint a Spyder,de nagyon nem merültem bele a tesztelésbe (nem is fogok, az az igazság).
Való igaz, hogy eddig nem került be 3rd party software-ekbe a két új X-Rite, és senki sem tudja fog-e. A Munki Display szoftveres köritése szerintem annyira gyenge, hogy nem igen éri meg igy ebben a formában megvenni. A Display Pro viszont nagyon jó cucc, nekem eléggé tetszett.

Én jelenleg egyébként egy Munki Photo-val dolgozom, és a kedvenc szoftveremmel a BasiCColor-al (4.1.28 óta van benen egy "ColorMunki" nevű eszköz is támogatva, ami ugygondolom az új Munki Displayt jelentheti,de mivel nem pontosan ez a neve az eszköznek, igy csak gondolom, mert mostanában került bele,de sajnos az eszköz már nincsen nálam, igy nem tudtam kipróbálni vele,de vissza fogom kapni, és akkor erre is sor kerül).

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#492) justaview válasza Nyugdíjas (#491) üzenetére


justaview
őstag

Közben találtam egy tesztoldalt, és az döbbentett meg, hogy a standard gamutos monitorok tesztelésére és a megfizethető kategóriában a már simán boltban nem kapható DTP-94-et hozza ki a legpontosabb és megbízhatóbb érzékelőnek. Talán nem véletlen, hogy az EIZO a mai napig ezt használja a monitorai tesztelésére...

A baj az, hogy az i1 Display PRO-ra nem találtam sehol tesztet.

Köszönöm az eddigi segítségedet.

(#493) Nyugdíjas válasza justaview (#492) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ez egyébként elvileg valóban igyvan. Én sem találtam még olyan tesztet ahol nem a DTP-94 jött ki legjobban, már ha szerepelt a tesztben. i1 Display PRO még elég új, majd lesz teszt róla idővel. Egyébként lehet csak nem vagyunk egyformák (illetve ez biztos :D),de szerintem túldimenzionálod a kérdést. :) Ha nem full professzionális felhasználásra kell akkor kis túlzással mindegy :) Én egy BasiCColor+i1 Display Pro/ColorMunki Display-t gondolnék a legjobbnak, ha valóban támogatott az uj Munki.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#494) justaview válasza Nyugdíjas (#493) üzenetére


justaview
őstag

Találtam egy tesztet az i1 Display PRO-ról...kezdek feléje húzni.
Most már csak azt nem tudom, hogy az eredeti xRite szoftverrel vegyem, vagy pl. a ChromaPure-al, merthogy az adott szoftverrel együtt vásárolt i1 Display PRO csak az adott szoftverrel fog működni, a másikkal nem, ugyanis az XRite lock-olja ezeket.

(#495) Nyugdíjas válasza justaview (#494) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nekem elégé bejött a gyári szoftvere. Nagyjából mindent megtaláltam benne amit én használok, nagyon nem volt sajnos időm ezen felül "feltérképezni",de a BasiCColor jobban kézreáll az fix (persze ebben már vastagon bennevan a megszokás), túl designos nekem amit adnak vele. Persze ettől funkcióban nem lesz zegényebb, ez csak egy szintű ergonómia.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#496) justaview válasza Nyugdíjas (#495) üzenetére


justaview
őstag

Köszönöm a segítségedet. Ha odáig jutok, valószínűleg i1 Display PRO lesz a vége és a gyári szoftverével, mert azt könnyebb beszerezni, és ahogy Te is megerősítettél nem lehet annyival rosszabb a saját szoftver, minthogy egy másik verzióért érdemes lenne futkosni. A hardverről pedig annyira jókat olvastam, hogy ezért már érdemes feladni eredeti elképzelésemet, miszerint olyan kütyü kell, ami külső szoftverekkel is megy.

(#497) Deadzone41


Deadzone41
őstag

üdv
a Spyder3 Express mennyire használható eszkösz egy u2410-hez? miben különbözik a 3x annyiba kerülő társaitól a ficsőrökön kívül? "pontatlanul" kalibrál?

(#498) Nyugdíjas válasza Deadzone41 (#497) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Hardveresen megegyezik, és abszolút jól használható a 2410-hez, mert az első colorimeterek közt van/volt amiket felkészitettek WCG-s monitorokra.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#499) Deadzone41 válasza Nyugdíjas (#498) üzenetére


Deadzone41
őstag

köszi. olvasgattam fórumot azt írták érdemes más szoftverrel használni. melyiket ajánlod? lehet hülye kérdés de mi az a wcg? :)

(#500) *Ropi* válasza Deadzone41 (#499) üzenetére


*Ropi*
félisten

WCG = Wide Color Gamut (nagy színtér).

BasICColor (fizetős).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.