Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) liksoft válasza t19joc10 (#800) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Kérdés, hogy a Sentinelnek melyik verzióját használod. Valamint a driver korrekt módon dolgozik-e? A súgó segítséget ad! Érdemes időnként olvasni, valamint a program honlapját tanulmányozni. Magyar :B és angol nyelven egyaránt minden információ megtalálható rajta. :B Ami meg nem, azt a kereső segítségével a program két témájában nagy valószínűséggel megtalálod. :K

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#802) hdsentinel válasza t19joc10 (#800) üzenetére


hdsentinel
őstag

Részlet a program súgójából:

"... a Hard Disk Sentinel ellenőrzi, hogy az ATA információs táblázat teljes és annak ellenőrző összege megfelelő-e. Ez utóbbi biztosítja, hogy az információk nem sérültek és hitelesek - ellenkező esetben bizonyos információk (pl. teljesítmény % érték, adatátviteli üzemmód, Serial ATA tulajdonságok) kijelzése pontatlan lehet.

Érvénytelen kontroll bájt és/vagy ellenőrző összeg nem befolyásolja a kondíció és hőmérséklet értékek detektálását és kijelzését."

Ezt a HDD vezérlő driver-re okozza ami belepiszkál az ATA azonosító adatokba. Nem az adat- és nem a tápkábel.

A HD Tune "csak" egy jó hónappal régebbi, mint a legfrissebb HD Sentinel :B

És a jelzett hibákat a HD Sentinel-ben is megtekintheted a S.M.A.R.T. oldalon, a kérdéses attribútumoknál gyönyörűen leolvasható, mennyi ilyen jellegű (újrakalibrálás, adatátviteli hiba, stb.) történt. Ezek kis mértékben általában nem merevlemez-jellegú hibák (ezeket okozza a legtöbb esetben a táp- és adatkábel), ezért MÉG nem figyelmeztet rá külön, de a S.M.A.R.T. oldalon ellenőrizhető nem csak az aktuális érték, de az adatok változása, azaz mikor, milyen mértékben emelkedett ez a számláló (már ha akkor már telepítve volt és futott a program).

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#803) Bzzz


Bzzz
senior tag

Szaisztok!

Föltettem gépemre a 3.20-as verziót és nálam a win 7-el nincsen valami barátságba, annyira levan lassulva hogy csak na. Bármire kattintok a programon belül, a HDD Sentinel fejlécébe kiírja a Program nem válaszol, majd kb. 1-2 után elérhető, majd megint kattintok 1-es ismét 1-2 perc várakozás.... Valakinél tapasztalható ilyesmi?!

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#804) Kelvin válasza Bzzz (#803) üzenetére


Kelvin
őstag

Én is ezt a verziót használom win7 64bit-en és tökéletesen fut. Semmi lassulás, akadás.
Szerintem telepítsed újra.

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#805) hdsentinel válasza Bzzz (#803) üzenetére


hdsentinel
őstag

Valami hardver-inkompatibilitás lehet, minden bizonnyal egy vagy több eszköz lassan, nehézkesen válaszol a programnak.

Korábbi verzióval is volt ilyen vagy csak az újjal?
Legújabb alaplapi driver-ek vannak telepítve?

Jó lenne a Riport menü Teszt riport küldése a fejlesztőnek opciót használni, amiből kiderülne, hogy milyen eszközök (merevlemez, vezérlő, USB eszközök, stb...) vannak a gépben és melyikkel milyen kapcsolatban van a program. Ez segít a konkrét helyzet kivizsgálásában.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#806) Kelvin válasza hdsentinel (#805) üzenetére


Kelvin
őstag

Igazad van, még régebben nekem is volt egy usb-s ide külső merevlemezem és az ugyanígy belassította.
Most már nem használom úgyhogy azért feledkeztem meg róla...

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#807) Bzzz válasza hdsentinel (#805) üzenetére


Bzzz
senior tag

Köszönöm a válaszokat a riportot mindjárt lefuttatom, a korábbi verziókkal is voltak gondok, ja és winXP alatt nem volt semmi problémám!.
A drivereket frissítem, de csak azzal amit a windows update ajánl, azon kívül a videókártya driveren kivül nem teszek fel mást amit az update nem talál meg.

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#808) sagvary


sagvary
aktív tag

SENTINEL: "A lemez felületén található 2 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve.
A lemez felületén található 144 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek)."

Most akkor mit kellene ezzel kezdenem egy féléves vinyó esetén?

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#809) hdsentinel válasza Kelvin (#806) üzenetére


hdsentinel
őstag

Főként ezért hasznosak a riportok, az ilyen kompatibilitási problémák feltárásában és javításában :B

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#810) hdsentinel válasza Bzzz (#807) üzenetére


hdsentinel
őstag

A Win7 telepítés során feltesz egy csomó driver-t az aktuális hardver-környezethez, amik alap funkcionalitást biztosítanak. Általában a rendszer gond nélkül megy velük (bár nem optimálisan), de némely esetben ezek az általános célú driver-ek nem jól működnek, akkor jönnek elő az ilyen lassulások, akadások, stb.
A riportból (nem kaptam még) ez rögtön látszik, illetve kiderül, hogy valóban erről van-e szó.

A Windows update a rendszerfájlok frissítését végzi, de nem a driver-ekét. Így azok nem fognak frissülni, hacsak kézzel nem telepíted fel a CD-ről vagy a gyártó honlapjáról letöltött driver-eket.
Gondolom, XP alatt ezt mindenképp meg kellett tenni, ezért nem is volt ott ilyen gond :)

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#811) hdsentinel válasza sagvary (#808) üzenetére


hdsentinel
őstag

A 2 hibás szektor már nem okoz gondot, mivel azokat a merevlemez már nem használja (helyettük a tartalék területet írja/olvassa, bővebben ha a "?"-re kattintasz a szöveges értékelés mellett).

Első körben meg kell róla győződni, hogy a merevlemez állapota stabil-e, azaz vannak-e további lappangó hibák. Továbbá a gyenge szektorok állapotát jó lenne felülvizsgáltatni, hogy azok ne okozhassanak adatvesztést.

Erre a legjobb módszer a Sentinel-ben a Fájl -> Felület teszt ablakban található tesztek.
Javaslom az Olvasás tesztet, ami felderíti a problémák helyét, mennyiségét (az adatok veszélyeztetése nélkül) és probléma esetén a Lemez felületének újrainicializálása tesztet. Ez a gyenge szektorokat felülvizsgálja, javítja.

Ha a lemez állapota stabil, a jelzett problémák már figyelmen kívül hagyhatóak, azaz a programban beállítható, hogy csak az esetleges újabb problémákat jelezze (és a kondíciót is ennek megfelelően mutassa).

Érdemes a Riport menü Teszt riport küldése a fejlesztőnek opciót használni, így pontosan ellenőrizhetem az állapotot, annak változását a teszt előtt és után.

Bővebben:
Nem tökéletes a merevlemezem, mit lehet tenni?
és
Hibás szektorok találhatóak a lemezen. Lehetséges-e garanciális csere?

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#812) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Sziasztok!

Korábban már kértem segítséget, hogy a gyenge szektorokkal rendelkező merev lemezemmel mit lehetne tenni.
Nos miután újra inicializáltam a felületet és SATA kábelt cseréltem, 1-2 hétig jó volt.
Azután sajnos ismét szaporodnak ezek a szektorok. Egyre gyakrabban, és bizony kezd teljesen használhatatlanná válni, igen gyakran nem olvasható az adat.
Ezek után linksoft javaslatára a 12 -, 5 - és 3,3 Voltos ágra tettem 1-1 100 nanos kerámia kondit, de nem javított.

Másik meghajtó ezek nélkül is, mindhárom adatkábellel hibátlanul működik, szóval egyértelműen a merev lemez a rossz. (DVD írás sem produkált még soha hibát, csak mikor olvashatatlan volt az adat.)

Jelenleg 200 gyenge szektor található rajta (sima felület teszt alatt 3 sérültet, pirosat is talált), ez 52%-os kondíciónak értékeli a HD Sentinel és szerinte nem lehetséges a garanciális csere.
Kérdem én, mit érdemes tenni? Mert így használhatatlan. Garanciáztassam? Nehogy ők is csak mélyformázzák és visszaküldjék. Esetleg valami csúnyábbat tegyek vele, amitől egyértelműen cserélni kell?

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#813) PhoenixK válasza szaszlaci (#812) üzenetére


PhoenixK
őstag

Ha folyamatosan romlik az állapota, akkor szerintem mindenképpen érdemes nekiállni a garanciáztatásnak.

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#814) liksoft válasza szaszlaci (#812) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha egy ideig jó volt, akkor valahol érintkezési hibád lehet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#815) szaszlaci válasza liksoft (#814) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ugyan nem ismerem ezen perifériák lelki világát, de arra tippelek, hogy a lemez felületének pontján elronthattak valamit a gyártásnál. És ez terjed, nagyobbodik. Vagy térbeli elváltozás, vagy mágneses-elektromos jellemzőben, vagy anyag összetételben, mivel egyre több a hiba, de a számuk nem drasztikusan emelkedik, csak szolidan.

Más lemeznél nem volt még soha életemben ilyen hiba és ez sem produkált kék halált.
Egyébként megtisztítottam és ellenőriztem a csatlakozókat, többet nem tehetek.

Ha van esetleg tipped, hogyan lehetne ezen gyenge szektorok számát drasztikusan megemelni, szívesen fogadom!

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#816) hdsentinel válasza szaszlaci (#815) üzenetére


hdsentinel
őstag

WD vinyóról van szó? (az utolsó riport amit Tőled kaptam, abban egy ilyent láttam, ezzel a kondíció értékkel).

Abban volt nyoma adatátviteli hibáknak is, amit gyengébb adatkábel okozhatott, ez a gyenge szektorok számát is megemelheti.

Érdemes lenne kipróbálni teljesen más környezetben, más gépben, hogy ott is ezt produkálja-e. Ha igen, akkor mégis meg kellene próbálni a garanciális ügyintézést, hátha sikerül.
Ez minden bizonnyal az az eset, amikor még hivatalosan nem érte el a hibák száma a garanciához szükséges küszöbszintet (ezért írja a program, hogy hivatalosan még nem garancia-érett) de a jelzett hibák miatt már nem biztonságos a használat.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#817) szaszlaci válasza hdsentinel (#816) üzenetére


szaszlaci
addikt

Igen, ez az még mindig.
Csak tönkrement most "szerencsére" a tápom is, szóval amint sikerül ideiglenesen valamit beszerezni, okosabb leszek.
Lehetséges, mégiscsak ott volt a gond, de majd az újjal meglátjuk, az egyelőre úgysem pico lesz hanem rendes PC táp.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#818) szaszlaci válasza hdsentinel (#816) üzenetére


szaszlaci
addikt

Kapott új tápot (egy kodegány, ideiglenesen..), ugyan ezt csinálja újrainicializálás után, 2 óra torrent de semmi más után 3 gyenge szektornál tart, garanciáztatva lesz, mert most már tuti hogy a lemez a rossz.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#819) Minstrel


Minstrel
senior tag

Hali, igaz nem smart téma, de hd sentinel-el lenne kis gondom.

Van egy külső usb-s házam, icybox sata-pata és ha úgy csatlakoztatom, hogy fut a hd sentinel akkor RAW fileformátumot lát rajta miközben FAT, és nem is látszik ami rajta van, kezelésnél formázni se engedi és törölni se. Valamit be lehetne állítani hd sentinel-ben, hogy ne akadjanak össze vagy marad az, hogy mindig kilépek ha használni akarom?

(#820) hdsentinel válasza Minstrel (#819) üzenetére


hdsentinel
őstag

Szia !

Valami kompatibilitási gond lehet az USB házban lévő chip és a program között.

A legújabb Sentinel-t (3.20) használod?
Jó lenne ha tudnál a Riport menü Teszt riport küldése a fejlesztőnek opcióval küldeni egy jelentést, mikor a kérdéses HDD csatlakoztatva van (még ha ilyen probléma van az eléréssel akkor is).

Jelen verzióban (ha nincs más USB és SCSI merevlemez csatlakoztatva) megoldás lehet a Beállítások -> Lemez figyelés oldalon az "USB és SCSI meghajtók felismerésének tiltása" opció használata.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#821) Minstrel válasza hdsentinel (#820) üzenetére


Minstrel
senior tag

Igen, a 3.20-as free verziót használom. Köszi a tippet, küldtem is riportot, talán sikerül valamit ügyeskedniük.

Most bekapcsoltam az USB figyelés tiltást, így jó, de persze jobb lenne ha látnám az adatait néha.

Köszi a segítséget!

(#822) Minstrel


Minstrel
senior tag

Csak annyi volt a probléma, hogy nem volt jumper a hdd-n, master-re kellett tenni és minden működik :B Egyik fejlesztő segített a megoldásban.

(#823) szaszlaci válasza szaszlaci (#818) üzenetére


szaszlaci
addikt

Idő közben hosszabban teszteltem. Egy új táppal újrainicializáltam a merev lemezt és azzal is használtam. Szerencsére teljesen megszűntek a gyenge szektorok. Mind egy szerényebb Codegen, mind egy erősebb pico táppal.
Úgyhogy valóban ez volt a probléma, a gagyi paneltáp miatt jöttek a hibás szektorok.

Minden esetre akkor is a WDC számlájára írható, hogy más lemez ki tudta küszöbölni a táp minőségét és hiba nélkül üzemelt.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#824) kasa85


kasa85
őstag

Sziasztok.Nemrég vásároltam egy OCZ VERTEX-TURBO.60GB SSD-ét.A problémát a linkelt képen megtalálhatjátok.A kondícióm le esett 93%-ra,és az érdekel javítható e mint fénykorában volt 100%-ra :F

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#825) kasa85 válasza kasa85 (#824) üzenetére


kasa85
őstag

De kihalt a topic senki :F

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#826) hdsentinel válasza kasa85 (#824) üzenetére


hdsentinel
őstag

Szia !

Mint ismeretes, a flash alapú adattárolók memóriacellái az írási műveletektől folyamatosan "kopnak". Ezért sajnos nemhogy visszaállítani, de szinten tartani sem nagyon lehet - hacsak sosem ír rá az ember (és az op.rendszer sem).

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#827) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Van nekem egy WD10EARS 1 TB-os vinyóm. A Sentinel jelzett, hogy a kondíció 12%-os és már csak 25 nap van hátra a működési időből. Lefuttattam egy rövid és egy részletes önteszt-et is. Mindkettő a 30. másodpercnél hibaüzenettel abbahagyja a tesztet: "Sikertelen olvasó egység hibája miatt" Válasz: "0x79"
Az áttekintés fülön ez szerepel: "A lemez önteszt során talált 244 hibás szektort.
A lemez felületén található 256 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek)"
A Sentinel 3.20 verziójú.

Mi legyen a következő lépésem a vinyóval kapcsolatban. Érdemes lenne újrainicializálni?

[ Szerkesztve ]

Romani ite domum.

(#828) hdsentinel válasza ZCoyote (#827) üzenetére


hdsentinel
őstag

Igen.
Típustól, a problémák mennyiségétől függetlenül a Fájl -> Felület Teszt -> Lemez felületének újrainicializálása a legjobb megoldás a problémák ellenőrzésére, javítására.

Erről érdemes a Súgó -> Merevlemez tesztek részt elolvasni. A szöveges értékelés melletti "?"-re kattintva valamint a program honlapján a Támogatás -> Gyakran Ismételt Kérdések oldalon is található még több információ a témában.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#829) ZCoyote válasza hdsentinel (#828) üzenetére


ZCoyote
őstag

Akkor utánaolvasok és elindítom, köszönöm! :R

Romani ite domum.

(#830) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Nos, elkezdtem futtatni az inicializálót. Egy jó ideje ez a kép fogad. Tudnál valami érdemlegeset ezzel kapcsolatban mondani?

Romani ite domum.

(#831) hdsentinel válasza ZCoyote (#830) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ez várható volt.
A teszt során a program rákényszeríti a merevlemezt a hibás terület felülvizsgálatára, a hibás szektörok javítására (tartalék területre áthelyezésre) ha lehetséges.
A hibás terület nagyságától függően ez nagyon hosszú ideig tarthat.

Érdemes az eredményt elmenteni a teszt végén, mivel lehetséges, hogy bizonyos területek ismételt tesztelése szükséges, hogy a folyamat teljesen lefusson. Extrém esetben (ha a vörös blokkok száma nem csökken ismételt tesztelés után sem) megfelelő partícionálással kell úgy alakítani a partíciókat, hogy azok a hibás területen kívülre essenek.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#832) ZCoyote válasza hdsentinel (#831) üzenetére


ZCoyote
őstag

Tehát még most sem kell keresztet vetni a merevlemezre? Nagyon nem szeretnék partícionálgatni mert ez egy adattároló lemez lenne egy nagy partícióval.
Ebből még lehet 100% állapotú lemez? Tudom, hogy nem tudsz jósolni csak esetleg már ennyiből is látod mi lehet a végkimenetel.

Romani ite domum.

(#833) hdsentinel válasza ZCoyote (#832) üzenetére


hdsentinel
őstag

Nem, ebből nem lesz 100%-os merevlemez.

Akkor lenne 100%-os merevlemez, ha nem lenne egyetlen áthelyezett, gyenge szektor és egyéb, más jellegű probléma sem. Mivel most pont azon dolgozunk, hogy minél több szektor kerüljön áthelyezésre, ezért a kondíció várhatóan tovább fog csökkenni, ahogy újabb problémák kerülnek felszínre.

Ezzel párhuzamosan a használhatóság viszont növekedhet, mivel ideális esetben minden hibás szektor áthelyezésre kerül, azaz a tartalék terület használatával a fennmaradó adatterület már nem lesz hibás.

Ideális eset általában kevés hibánál jelentkezik. Ha a hibák száma már magas (több száz szektor érintett) akkor általában a gond az, hogy még ha ideig-óráig stabilizálódik (azaz egyáltalán nem lenne vörös blokk), rövid időn belül újabb szektorok sérülnek és újabb hibás blokkok jelentkeznek.

Ez egészen a teljes elhalálozásig (adatvesztésig) vezethet, vagy amíg a hibák száma el nem éri a gyártó által szabott küszöbszintet (ekkor a kondíció = 0 %), mikor is kérhető garanciális csere.

A problémák figyelmen kívül hagyhatóak a programban (ezáltal a kondíció emelkedhet) de ezt csak már tökéletesen javított (zöld blokkokból álló) és hosszú távon stabil felület esetén érdemes megtenni, jelen esetben nem (mivel ettől nem fog javulni a tényleges állapot).

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#834) ZCoyote válasza hdsentinel (#833) üzenetére


ZCoyote
őstag

Értem.
Azt megfigyeltem miközben leszedtem róla az adatokat, hogy a jelzett 255 gyenge szektor felkúszott 308-ra ami gondolom azóta tovább növekedett.

Jól sejtettem: már 877 gyenge szektor jelenleg.

[ Szerkesztve ]

Romani ite domum.

(#835) liksoft válasza ZCoyote (#834) üzenetére


liksoft
nagyúr

Tápellátása korrekt? Jól hűtöd?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#836) hdsentinel válasza ZCoyote (#834) üzenetére


hdsentinel
őstag

A gyenge szektor kicsit más dolog. Ennél az történt, hogy az írás során valami miatt megsérült az adat és a szektor állapota nem stabil, a következő írásnál kerül felülvizsgálatra.

Ezek állapota nem annyira vészes, sőt sok esetben nem is a merevlemez hibájára utal.
Ezt okozza általában:
- tápellátás probléma
- adat- vagy tápkábel probléma
- magas hőmérséklet (nem csak a HDD hőmérséklet, de alaplap/chipset hőmérséklet is)
- túlhúzás (overclock)
- memóriahiba
- helytelen leállítás

Ha a gyenge szektorok száma emelkedik nagy mértékben, akkor érdemes lenne a tesztet leállítani, a fentieket ellenőrizni, javítani (pl. másik tápkábel-ág, másik adatkábel használata; ha külső rack-ben van, akkor közvetlen csatlakoztatás, mem. teszt, stb...) és csak ezután tesztelni magát a merevlemezt.

A Riport menü Teszt riport küldése a fejlesztőnek opcióval jöhetne riport (akár több is) az állapotról, annak változásáról. Így teljesebb képet látnék a HDD-ről.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#837) ZCoyote válasza liksoft (#835) üzenetére


ZCoyote
őstag

Egy külső merevlemez házban van a vinyó. Tápról nem tudok nyilatkozni, a hőmérséklete normális szinten van, nem ment 46 fok fölé. Ez is a maximum volt, átlagosan 40-42 fok szokott lenni. Olyan már volt, hogy vihar közben elment-visszajött az áram párszor.
Volt ebben a tartóban egy 2,5"-os WD vinyó is de annak semmi baja nincs, igaz már kivettem belőle.

Romani ite domum.

(#838) ZCoyote válasza hdsentinel (#836) üzenetére


ZCoyote
őstag

Küldtem ZCoyote feladóval egy teszt riportot.

Adatkábelt tudom tesztelni illetve be tudom tenni direktbe egy gépbe. Memóriahiba nincs. Egy atomos laphoz van kötve a külső hdd tartó amiben bios-ból van húzva a proci. Viszont éjjel-nappal megy egy számoló projekt ami azonnal kidobná ha hibázna a proci vagy a ram.
Fesz. emelés nincs a tuninghoz.

[ Szerkesztve ]

Romani ite domum.

(#839) liksoft válasza ZCoyote (#838) üzenetére


liksoft
nagyúr

Tuning esetén az órajel változások az érdekesek. A külső házban egy 3,5" vagy 2,5" drive teljesen máshogy viselkedik. A 2,5"-os csak 5V-ot kér, abból is sokkal kevesebbet. Így a rendszer tartaléka sokkal több, vagyis zaj és zavarmentesebb a tápellátás. A tippem, hogy itt lehet a hiba.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#840) ZCoyote válasza liksoft (#839) üzenetére


ZCoyote
őstag

Vegyem vissza alapra a procit és úgy nézzem meg vagy ennek a vinyónak már reszeltek?

Romani ite domum.

(#841) liksoft válasza ZCoyote (#840) üzenetére


liksoft
nagyúr

Basszus!

Sentinellel együtt folyamatosan azt mondjuk, hogy:

Tedd be a gépbe ahol tökéletes tápellátás és hűtés mellett, újraírásos tesztet kéne futtatni a teljes felületen. Ugyanis csak hibátlan környezetben, a felület újraírása után lehet eldönteni, hogy a felületi hibák a drive miatt, vagy a külső ház esetleges nem tökéletes működése miatt keletkeztek.

Hibát keresni CSAK úgy lehet, hogy NINCS hiba a vizsgálati tárgy környezetében. Nálad a mostani állapotban még ez sem biztosított!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#842) ZCoyote válasza liksoft (#841) üzenetére


ZCoyote
őstag

Jól van na, nem mindenkinek gyors a felfogása, az enyém spec. lassú :)
Megpróbálom úgy ahogy tanácsoltátok, köszi!

Romani ite domum.

(#843) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Áttettem egy másik gépbe direktbe a vinyót és elindítottam az inicializálást. Elindult de már egy jó ideje ugyanott áll a progi. Dolgozik vagy lefagyott vajon?

Romani ite domum.

(#844) hdsentinel válasza ZCoyote (#843) üzenetére


hdsentinel
őstag

Idézet a program honlapjáról:

" ... egy-egy újabb problémás terület analizálása és onnan az adatok mentése a meghajtó számára akár órákig is tarthat (ha egyáltalán tökéletesen sikerül). Ilyen esetben a rendszer általában megáll ... ezért a felhasználók egy része (tévesen) ilyenkor újraindítja, esetleg lekapcsolja a számítógépet, mondván az "kifagyott".

Az adatok helyreállítása közben eltűnő táp nem a legszebb módja annak, hogy kifejezzük mennyire szeretjük merevlemezünket. "

Türelem, a hibás terület nagyságától függően ez valóban sokáig tarthat. :U

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#845) ZCoyote válasza hdsentinel (#844) üzenetére


ZCoyote
őstag

Akkor várok, köszönöm!

Romani ite domum.

(#846) ZCoyote válasza hdsentinel (#844) üzenetére


ZCoyote
őstag

Már több mint 13 órája megy az inic. és még 740 órát ír mint hátralévő idő :(
Ha ez nem változik hamarosan akkor lehet, hogy kikapcs a gépet a vinyóval meg kezdek valamit, hogy visszavihessem gariztatni.
Nem fogom 1 hónapig folyamatosan hajtani a gépet :)

Romani ite domum.

(#847) liksoft válasza ZCoyote (#846) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ebben az esetben én megpróbálnám kíméletesen leállítani. Program leállít, vagy az OS taszk kilövés. Utána kikapcs, bekapcs, és újra ráküldeni a tesztet, megfigyelve a már "javított" területen van-e változás (jobb lett-e)? Ha jobb, akkor több lépcsőben van a javításra lehetőség, de ha ugyanott minden esetben ugyanúgy "hal meg", akkor kuka, illetve gari.

Garanciára érett, ha 0%-os, vagy a gyártó tesztprogramja hibakód mellett ezt mondja. Ilyenkor a hibakóddal célszerű rögtön gariztatni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#848) ZCoyote válasza liksoft (#847) üzenetére


ZCoyote
őstag

Rendben, akkor megpróbálom újra futtatni, ha nem megy akkor a gyári WD program, ha az hibát dob akkor vissza gariba.

Köszönöm a Te és hdsentinel segítségét is!

Romani ite domum.

(#849) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Megint elkezdtem lefuttatni az inic-et de megint 800 órát írt ki úgyhogy lelőttem. Elindítottam a WD gyári programját az pedig ~ 15 perc múlva "too many bad sectors" hibaüzenettel leállt.
Ma adom be gariztatni, kíváncsi leszek mit mondanak.

Romani ite domum.

(#850) liksoft válasza ZCoyote (#849) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha nem szó nélkül adnak másikat, akkor csalódott leszek.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.