Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) PhoenixK válasza Telda (#1299) üzenetére


PhoenixK
őstag

Én legalábbis erre tudok gondolni. Nekem is volt green a fő/játék vinyóm egy darabig, és bár relatív lassú, az általad leírthoz hasonló nem történt nálam.

Annyit mindenképpen érdemes megtenned, hogy megnézed azt a bizonyos Load/unload cycle count-ot (193-as S.M.A.R.T. attribútum), és ha magas az érték, akkor hajrá!

@hdsentinel: Jóóóó reggelt! El is felejtettem, hogy tüneti kezelést a HDS is tud rá! :B :R

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1302) hdsentinel válasza PhoenixK (#1301) üzenetére


hdsentinel
őstag

:))
Igen, megoldást nyújt erre a problémára is :B

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1303) Telda válasza hdsentinel (#1300) üzenetére


Telda
addikt

Köszönöm a segítségeteket!
Még annyit hogy ehhez a Sentinel-nek gondolom mindig futnia kell a háttérben?

(#1304) PhoenixK válasza Telda (#1303) üzenetére


PhoenixK
őstag

Ha a wdidle3-al beállítottad, akkor nem kell feltétlenül futnia. Viszont ha így is előjön (5 perces késleltetéssel), akkor szerintem marad a hds megoldása, amihez pedig futnia kell a háttérben!
Mellesleg nem egy erőforrás-igényes progi, viszont hasznos, szóval nem is árt, ha ott fut a háttérben figyelni a lemezeket...

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1305) Telda válasza PhoenixK (#1304) üzenetére


Telda
addikt

Még annyi hogy az nem gond ha egyben van az 1 TB, esetleg szedjem ketté?
Vagy nincs jelentősége?

(#1306) PhoenixK válasza Telda (#1305) üzenetére


PhoenixK
őstag

Nem gond.

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1307) Telda


Telda
addikt

Ez a grafikon azt mutatja hogy 3 nap alatt 690x ment parkolóhelyzetbe a fej?
Illetve mikor az iso-val módosítottam 5 percre a várakozási időt, valamint a Sentinelben bekapcsoltam hogy megakadályozza a leállást, azóta pedig csak 14x?

(#1308) Telda válasza Telda (#1307) üzenetére


Telda
addikt

Na a kép meg lemaradt....

(#1309) liksoft válasza Telda (#1308) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ez alapján úgy tűnik. És szerinted?

Szerk: Nem 657 a 690?

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1310) Telda válasza liksoft (#1309) üzenetére


Telda
addikt

Megfogtál, már azt sem tudom mit számoltam :Y .
Na mindegy, lényeg a lényeg elvileg hatásos volt iso fájl használata.

(#1311) GabiBlue


GabiBlue
csendes tag

Sziasztok!
Tegnap még 100%-os volt a hdd-m, ma reggelre pedig lett 1 gyenge szektor. Remélem 1 még nem jelent nagy problémát, csak, ha tovább szaporodik igaz?

(#1312) hdsentinel válasza GabiBlue (#1311) üzenetére


hdsentinel
őstag

Még mindig "Kiváló" a kondíció és 99% az állapot, ebből következik, hogy nagy gond azért nincs :B

1 gyenge szektor önmagában még nem nagy probléma. Ez néha nem is a merevlemezzel kapcsolatos hibára utal, okozhatja szabálytalan leállítás, reset, áramszünet is.

Azért az állapot (akár csak ilyen mértékű) változásakor érdemes a fontos adatokat menteni és a programban található tesztekkel alapos ellenőrzést indítani, ami felszínre hozza, ha van további lappangó probléma ill. lehetőségek szerint javítja a helyzetet.

Nem tökéletes a merevlemezem, mit lehet tenni?

A helyzet hasonló, mint amikor pl. a vírusirtód szól, hogy valami gyanúsat talált, ez esetben érdemes "résen lenni" és alapos ellenőrzést indítani.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1313) Killer01


Killer01
őstag

Halihó,
SSD-vel kapcsolatos kérdéssel jövök. Azt tudom, hogy ssd-nél "folyamatos" a szektor allokálás, így használódik el. Tudtommal míg a kondíció nullára nem csökken (elfogy a tartalék terület?) nem minősül hibásnak az ssd garancia szempontjából. Igazából az lenne a kérdésem, hogy ez mennyi hibás szektort jelent?
Illetve miért lehet az, hogy 17 lecserélt szektorral a sentinel 77%-os kondíciót ír,+ sűrű adatmentést az adatvesztés elkerülése érdekében, más tesztprogik szerint meg minden rendben van? :F

(#1314) hdsentinel válasza Killer01 (#1313) üzenetére


hdsentinel
őstag

A wear leveling miatt igen, folyamatosan új helyre kerülnek az írt szektorok, míg be nem telik a teljes "felület", és akkor kezdődik az egész újra.

Igazából nem lehet pontos értéket mondani, memória típusától, SSD vezérlőtől függ, hogy ki hogyan oldja meg az írást, mennyi írást viselnek el az egyes cellák. (ill. bizonyos esetben az írt adat sem mindegy, pl. jól tömöríthető adat esetén kevesebb fizikai írás történik - már ha az SSD olyan vezérlővel rendelkezik).

De ez teljesen független a lecserélt szektoroktól. Azok olyan szektorok, melyek hibája miatt sosem kerülhetnek ismét használatba. 17 ilyen szektortól még magasabb lenne a kondíció, de valószínű azért ír 77%-ot, mert nem csak ez a probléma áll fenn.

Ha kondícióval kapcsolatban kérdés van, akkor Riport -> Teszt riport küldése a fejlesztőnek.
Több száz féle SSD van a piacon, a pontos típus és a teljes állapot ismerete nélkül nem lehet megmodani, mi miért annyi.

A többi tesztprogram HDD-k esetén sem pontos (ezért készült a Sentinel), de ez már más téma :B
Másrészt a cellák elhasználódását nem kíséri látványos hibajelenség, teljes felület-elemzés is mutathatja az SSD-t hibátlannak alacsony kondíció esetén (hiszen tényleg hibátlan még, csak "kopik").

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1315) liksoft válasza hdsentinel (#1314) üzenetére


liksoft
nagyúr

Miért kopna? Nincs benne mozgó alkatrész! Akkor meg miért használod ezt a szót!

Ja, hogy a töltéseket szigetelő rétegen keresztül kell a tárolóba juttatni, hogy a biteket megjegyezze? Ezt nevezik villámnak az életben ha nagy? Akkor már talán van elképzelésem a kopásról. Sorry...... :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1316) Killer01 válasza hdsentinel (#1314) üzenetére


Killer01
őstag

Hmm..engem csak az zavar, hogy elég nagy különbség van a 99%-os kondíció és a "sűrű adatmentés a biztonság érdekében" között. A sentinel "szigorúsága" a valós?

(#1317) hdsentinel válasza Killer01 (#1316) üzenetére


hdsentinel
őstag

99%-os kondíciónál eléggé szokatlan, hogy ilyen jelenjen meg, hacsak nem lett a kondíció küszöb állítva a programban, hogy valóban szigorúbb legyen.
Ez csak tényleg indokolt esetben látható.

Tudnál riportot küldeni a korábban írt módon? Akkor látnám, hogy pontosan miről van szó és többet tudnék mondani.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1318) Killer01 válasza hdsentinel (#1317) üzenetére


Killer01
őstag

Elküldtem a riportot (asszem') :D
Nem a sentinel hozta 99%-osra, hanem egy másik tesztprogram. Csak a különbség zavar, nem mindegy hogy valami 77%-os vagy 99%...

(#1319) hdsentinel válasza Killer01 (#1318) üzenetére


hdsentinel
őstag

Szia !

Igen, köszönöm, megjött a riport !

Ahogy a program is jelzi:

A lemez felületén található 1 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve.
Ezen a ponton a merevlemez garanciális cseréje még nem lehetséges, csak ha a kondíció tovább csökken.
Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat.
Nincs szükség beavatkozásra.

Ebben én semmi durvát nem látok, semmilyen komoly figyelmeztetést, pánikra okot adó információt nem találok. Valóban 99% a kondíció, szinte tökéletes minden.

Az, hogy más miért mutat mást, az az ő dolguk. Ezzel kapcsolatban érdemes ezt megnézni: Miért mutat más program más %-os kondíciót mint a Hard Disk Sentinel?

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1320) Killer01 válasza hdsentinel (#1319) üzenetére


Killer01
őstag

Várjál csak, én a másik lemezről akartam riportot küldeni :DDD
Nem gondoltam, hogy ki kell valahogy jelölni neki ha több van... :))

(#1321) hdsentinel válasza Killer01 (#1320) üzenetére


hdsentinel
őstag

Bocs, az első SSD-t néztem (most láttam, hogy kettő van a rendszerben).

Igazából itt is elmondja a program, hogy miért 77% a kondíció.
De érzésem szerint semmi olyat nem mond, ami miatt azonnal pánikba kellene esni.
Az "ajánlott az adatok mentése" figyelmeztetés mindig megjelenik, ha a kondíció már nem a "kiváló" kategóriába esik.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1322) Killer01 válasza hdsentinel (#1321) üzenetére


Killer01
őstag

(Igen, az első a rendszer ssd-m :) )
Értem, köszi a választ. Az érdekelne még, hogy annyi TB írással a 77%-os kondíció normálisnak mondható? Vagy (az én véleményem) nem trim-el használták, és azért romlott le ennyire.

(#1323) hdsentinel válasza Killer01 (#1322) üzenetére


hdsentinel
őstag

Igazából ez nem a "természetes" elhasználódás miatt 77%, hanem tényleg található néhány hibás szektor, amit az SSD már nem használ. Ugyanúgy, mint a HDD-k esetén ezek kizárásra kerültek, helyettük minden írást/olvasást a tartalék terület végez. Emiatt felület-tesztek ezeket a hibákat már nem mutatják, elvileg további gondot már okoznak.

A "természetes" elhasználódást a "233 Media Wearout Indicator" attribútum "Érték" mezője mutatja. Ez folyamatosan csökken 0-ig, amikor is már gyakorlatilag bármikor sérülhet a tárolt adat. A rendszer SSD-den ez most 99, ezen pedig 98 (ez TRIM használatától függetlenül így működik).

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1324) Killer01 válasza hdsentinel (#1323) üzenetére


Killer01
őstag

:R
No, azért csak tanulok valamit..
Viszont akkor nem értem mitől lesz ssd-n hibás szektor, ha nem az elhasználódás miatt :F

(#1325) hdsentinel válasza Killer01 (#1324) üzenetére


hdsentinel
őstag

Hibás memóriával (vagy még inkább: pendrive-al) még nem találkoztál? :B

Elég komoly tévedés (még ha a marketing-gépezet ezt sugallja is), hogy az SSD elpusztíthatatlan és sosem romolhat el ...

Nem minden memóriacella tolerálja a töltés-kisülés ciklust (flash = villám) annyira, mint kellene. Ilyenkor a memóriákat vezérlő chip az ilyen cellákat kizárja a további használatból.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1326) Killer01 válasza hdsentinel (#1325) üzenetére


Killer01
őstag

Nem akarom elkiabálni, de nem találkoztam hibás pendrive-al és memóriával :D
Viszont akkor a gyártók emiatt raknak "tartalék" memóriát az ssd-kbe, nem az "írás-törlés" okozta elhasználódás miatt?

(#1327) hdsentinel válasza Killer01 (#1326) üzenetére


hdsentinel
őstag

Akkor mázlid van :))

... nem _csak_ az elhasználódás miatt :B

Eddig az összes pendrive-om/memóriakártyám, ami tönkrement, azért történt, mert leesett/elrepült, pedig pont az ilyesmit kellene jobban bírniuk. Mechanikai sérülés nem látszik rajtuk, a műanyag burkolatot leszedve sem látszik semmi rendellenes, de mégis használhatatlanná váltak.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1328) Treki


Treki
csendes tag

Sziasztok!

Kb 2 hete vettem egy OCZ Onyx 128Gb-os SSD-t. A Hard Disk Sentinel programot is futatom azóta. Normális az, hogy az SSD kondíciója hetente 1%-ot romlik? Jelenleg 98%-os, TRIM engedélyezve, minden ajánlott beállítás elvégezve (indexelés kikapcsolása, stb), kivétel a lapozófájl. A gépet nem használom megterhelő dolgokra, lapozófájl használata nem generálhat ilyen mértékű kondíció romlást.

Remaining drive life sok nulla és 63 a vége. :) (több mint ezer napot ír)

Van ötletetek, hogy mi lehet a probléma? Kicsit aggasztó ez a heti 1% romlás.

SSD vezérlő: Indilinx Barefoot / Amigos

Köszi szépen előre is!

(#1329) Mazsul válasza Treki (#1328) üzenetére


Mazsul
tag

Nekem is hasonló a problémám. Egyszer már megvitattuk itt, addig jutottunk, hogy próbáljam csökkenteni az SSD-re írt adat mennyiségét. Ha nem írok rá semmit, csak amennyit a Win karcol rá, akkor is ugyanaz történik. 4-6 naponta csökken a kondíció. Jelenleg már ott tartok, hogy 57 %-on van a kondíció, 84 napos power on time mellett :(

(#1330) hdsentinel válasza Treki (#1328) üzenetére


hdsentinel
őstag

Igen, sajnos SSD esetén normális az állapot folyamatos romlása (TRIM-től függetlenül).
Egyébként a Remaining drive life-nál a 00000063 (hexadecimális érték!) még 99%-ot jelentene. Ha gondolod, küldj egy riportot (Riport -> Teszt riport küldése a fejlesztőnek), akár a legújabb béta változattal (3.60.18), hogy a teljes állapotot meg tudjam vizsgálni, talán több információt adna.

Részlet a hamarosan megjelenő új verzió súgójából:

SSD kondíció - Tökéletes SSD alacsony kondícióval?

A szöveges értékelésben adott esetben olvasható, hogy az SSD állapota tökéletes, de a kondíció érték mégis alacsony. Ebben az esetben az SSD nem mutat komoly hibákat, nincsenek hibás szektorok (hibás memória-cellák), sem egyéb jelentős problémák.

Viszont az SSD-re történő írás miatt az SSD memóriacellái folyamatos terhelésnek vannak kitéve. Mivel az egyes cellák csak korlátozott számban (nem végtelen mennyiségben) írhatóak felül, ezért a használat miatt a cellák élettartama, kondíciója folyamatosan csökken. Az SSD-k "wear-leveling" funkciója ezt próbálja minimalizálni azzal, hogy az írást folyamatosan más-más pozícióba kényszeríti, de teljesen nem lehet kiküszöbölni.

Az SSD-k ilyen általános állapotát bizonyos SSD-specifikus S.M.A.R.T. attribútum(ok) határozzák meg, mint például a "#209 Remaining Drive Life" (vagy más, hasonló jelentőségű általános kondíciót meghatározó érték(ek) a S.M.A.R.T. oldalon). Ezekre a Hard Disk Sentinel felhívja a figyelmet a szöveges értékelésben, és a kérdéses attribútom kiválasztásával (a S.M.A.R.T. oldalon) a lista alatti grafikonon ellenőrizhető, hogyan változott idővel az állapot.

Ha az SSD kondíciója alacsony, egyre nagyobb az esély, hogy a memória-cellákban tárolt adatok sérülhetnek vagy elveszhetnek.

A merevlemezeket nem érinti ez a hatás, így előfordulhat, hogy több éves használat után is a merevlemezek 100%-os állapotúak. Ezzel ellentétben általában az SSD-k kondíciója időben folyamatosan csökkenő tendenciát mutat.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1331) hdsentinel válasza Mazsul (#1329) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ki lett kapcsolva a fájlok utolsó elérési idejének naplózása is?
[link]

Ellenkező esetben minden fájl olvasásakor (pl. sima vírus-ellenőrzés alatt) is folyamatos az írás az SSD-re.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1332) Mazsul válasza hdsentinel (#1331) üzenetére


Mazsul
tag

Nem, erről eddig nem tudtam. Csak az SSD tulajdonságoknál az indexelés volt kikapcsolva.

(#1333) Mazsul válasza Mazsul (#1332) üzenetére


Mazsul
tag

alapból 1 volt az érték....

(#1334) Treki válasza hdsentinel (#1330) üzenetére


Treki
csendes tag

Köszönöm az információkat. Az ajánlott beállítást megnéztem, nekem is alapból a jó értéken (1) volt a regisztrációs adatbázisban.

Tegnap kutakodtam kicsit a neten és a következő programot találtam (természetesen nem reklám): Indilinx SSD Status.
Ebben a programban van egy olyan mező, hogy Cell Wearing: 61 cycles. Jó lenne tudni, hogy pontosan mi a minimális ciklusszám amit az SSD elviselnek. Ha mondjuk 10000 akkor nem kellene aggódnóm... Csak akkor meg nem értem hogy miért csökken ilyen "drasztikusan" a kondíció.

A HDD sentinel progiban nem lehetne ezt az értéket (Cell wearing cycles) megjeleníteni?

(#1335) hdsentinel válasza Treki (#1334) üzenetére


hdsentinel
őstag

Tudnál a HDSentinel-lel riportot küldeni? (Riport menü -> Teszt riport küldése a fejlesztőnek). Akkor látnám, hogy a program most konkrétan mit mutat az SSD-ről és mivel lehetne még bővíteni a kijelzést.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1336) Treki válasza hdsentinel (#1335) üzenetére


Treki
csendes tag

Riport elküldve. :-) Köszi előre is!

(#1337) hdsentinel válasza Treki (#1336) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ha megnézed, a S.M.A.R.T. oldalon a 208-as attribútum értéke ugyanennyi, gyanítom a másik program ezt értelmezi más néven.
Csak a Sentinel-ben hexadecimális számként látszik, de jobb kattintás és a "Decimális adatmező" kiválasztása után máris pontosan azt látod, amit a másikban.

Elvileg pár ezer ciklust azért ki fog bírni, nagyjából 100 ciklus fog 1% kondíció-csökkenést okozni.

Esetleg ha más értéket látsz a másik programban és/vagy ha az állapot változik, nyugodtan küldj új riportot, szívesen ellenőrzöm, hogyan változik az SSD állapota.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1338) Treki válasza hdsentinel (#1337) üzenetére


Treki
csendes tag

Köszönöm a gyors és pontos választ!

Kicsit elkeserít, hogy ilyen mértékben használódik el az SSD meghajtó. Szuper, halk, gyors, de ha előre tudom, hogy azon kell agyalnom hogy mikor "kopik" el, lehet várok még a vásárlással.

A program szuper!

Ps: Itt a főoldalon azt látom, hogy a kondíciót a 209-es paraméterból határozza meg, ahol a SMART oldalon 99%-ot látok, míg a fő oldalon 98%. Kerekítési eltérés lehet?

(#1339) hdsentinel válasza Treki (#1338) üzenetére


hdsentinel
őstag

Annyira azért nem vészes a helyzet, normál használat mellett azért jópár évet biztosan fog menni. Sőt, mivel látható az állapot változása, azért fel lehet készülni (majd idővel) a cserére.

Igen, a 209-es paraméter határozza meg döntően az állapotot, ez mutatja az SSD általános állapotát. De azért egyéb hibára utaló értékeket is számításba vesz a program, ez okozza a minimális eltérést (nem kerekítési eltérés természetesen).

Köszönöm :R

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1340) Treki válasza hdsentinel (#1339) üzenetére


Treki
csendes tag

Mégegyszer köszönöm szépen a segítséget és a sok infót!
Kicsit sikerült megnyugodnom. :-)

Gratulálok a programhoz, nagyon tetszik! :))

(#1341) hdsentinel


hdsentinel
őstag

Új funkciókkaal és még fejlettebb hardver-kezeléssel megjelent a Hard Disk Sentinel 3.70-es verziója!

Az újdonságok listája a http://www.hdsentinel.hu/rev.php címen olvasható.

A legfrissebb (3.70) verzió letölthető a http://www.hdsentinel.hu oldalról vagy a Fájl menüből elérhető automatikus frissítés segítségével.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1342) Fire/SOUL/CD válasza hdsentinel (#1341) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Samsung 470-esnél már csak 99%-os kondíciót ír 100% helyett...
Nem hinném, hogy jól következtetnek abból a SMART értékből.... :N

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1343) hdsentinel válasza Fire/SOUL/CD (#1342) üzenetére


hdsentinel
őstag

Bocs, de pont _most_ következtet jól ennél a típusnál ;)
A 3.60-asban még nem volt ismert az egyik attribútum pontos működése, ami a kondíciót határozza meg. Ezért a változás.
Ha gondolod, használd a Riport menü -> Teszt riport küldése a fejlesztőnek opciót, akkor látom a pontos helyzetet és amit a program jelez.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1344) Fire/SOUL/CD válasza hdsentinel (#1343) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha ez igaz lenne, akkor ezek szerint a Samsung 470-es szériáit, zsír újonnan 99%-os kondícióval szállítaná/gyártaná? Ugyan már... :DDD Ez gyárilag annyi, sosem volt 100-on... :N

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1345) hdsentinel válasza Fire/SOUL/CD (#1344) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ez abszolút lehetséges, sőt nem is egyedi eset; más SSD gyártóra is igaz, hogy 99%-től csökken a kondíció (az azt nagyban meghatározó attribútum értéke) a használat során.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1346) Fire/SOUL/CD válasza hdsentinel (#1345) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Milyen gyártóra gondolsz? amúgy meg no comment... ;] (Ez a 8x-osa, mint amire kalibrálták...)

Amúgy minden változatot meg kell venni a HDS-nél? Egy haverom jogtiszta példányát tettem fel, amit megvett (ő már nem használja), most meg amikor ráfrissítettem, kiírja, hogy nem regisztrált példány... :F

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1347) hdsentinel válasza Fire/SOUL/CD (#1346) üzenetére


hdsentinel
őstag

Konkrétan az Intel-re gondoltam.
Nincs ezzel semmi gond, remélhetőleg valóban bírni fogja amit kell ;)

Természetesen nem kell megvenni: ingyenesen frissíthető mindig a legújabb verzióra (de csak azonosra, azaz ha a korábbi alapverzió volt, akkor csak az alapra ill. PRO esetén a legújabb PRO-ra).
Így lehet, hogy nem ugyanaz a verzió lett letöltve és ezért mutatja, hogy a jelenlegi nem regisztrált.

Ha tudsz riportot küldeni a korábban írt módon, akkor egyből meg tudom nézni, hogy erről van-e szó ill. ha más probléma merült fel.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1348) Fire/SOUL/CD válasza hdsentinel (#1347) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Eredetileg 3.50 Pro volt a haveré és azt tudtam is frissíteni (programon belülről indítva) 3.60 Pro-ra volt most a legutolsó, viszont ugyanígy eljárva frissült 3.70 Pro-ra, de sajnos ott fityeg a nem regisztrált felirat/link... Kösz, hogy megnéznéd, de annyira nem fontos a dolog, elég ritkán használok ilyen jellegű progikat, amire meg kell néha, azt a trialban is meg tudom nézni.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1349) hdsentinel válasza Fire/SOUL/CD (#1348) üzenetére


hdsentinel
őstag

Rendben, azért ha tudok segíteni, nem kímélj ;)

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1350) Sandrew


Sandrew
őstag

Sziasztok!

Egy HD Sentinel serialt csak 1Gépen lehet aktiválni? :R
Együtt vettük nemrég egy logoutos szervezés során.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.