Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) hdsentinel válasza nappa (#1798) üzenetére


hdsentinel
őstag

Kattints a szöveges értékelés melletti "?"-re vagy olvasd el ezt: Hibás szektorok találhatóak a lemezen.

Ezekből kiderül, hogy a hibás szektorok _már_ ki vannak zárva a használatból és így a használatot nem befolyásolják. Azokkal további teendő nincs.
A kérdés az, hogy lesz-e még további ilyen hibás szektor (ilyen alacsony kondíciónál ez elég valószínű) és azok milyen gyorsan jelentkeznek és mekkora területet érintenek.

Ezt is érdemes elolvasni: Nem tökéletes a merevlemezem, mit lehet tenni? mivel ebből kiderül, hogyan érdemes ellenőrizni, hogy az állapot stabil-e vagy vannak-e további hibák. Utóbbi esetben lehetséges, hogy a kondíció tovább romlik - egészen 0%-ig, amikor viszont már garanciális csere kérhető (a hibák száma ekkor éri el a gyártó által szabott küszöbszintet).

Ha az állapot stabil, akkor Te magad tudod a kondíciót feljebb tornázni azzal, hogy a jelzett problémákat tudomásul vetted és nem szeretnél róluk a továbbiakban értesülni. Ez a S.M.A.R.T. oldalon a felkiáltójellel megjelölt attribútumoknál az "Eltolás" mező segítségével oldható meg (a szöveges értékelésben jelzett hibák számát kell negatív előjellel megadni).

De ez természetesen csak egy virtuális javítás, hiszen ettől a merevlemezben a hibákat kiváltó dolgok (pl. mikroszkópikus porszem, karc) nem tűnnek el, azok további hibákat okozhatnak.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1802) nappa válasza hdsentinel (#1801) üzenetére


nappa
tag

köszönöm :R

Ha megkötöttük az üzletet és minden rendben ment, kérlek adj egy pirosat!*** nappa felhasználónak 35 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! De amúgy 42 :D***Postára garit NEM vállalok!

(#1803) nappa


nappa
tag

lehet csináltam egy hülyeséget!

megpróbáltam leformázni azt a 100/5%os hdd-t egy olyannal hogy hdd low level format. de én hülye nem hagytam hogy végig menni és megszakitottam. és igy most látja a hdd sentinel de nem tudom sehogy leparticionálni, mit tudok tenni vele? vagy mehet a kukába?

:R

Ha megkötöttük az üzletet és minden rendben ment, kérlek adj egy pirosat!*** nappa felhasználónak 35 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! De amúgy 42 :D***Postára garit NEM vállalok!

(#1804) hdsentinel válasza nappa (#1803) üzenetére


hdsentinel
őstag

Semmi extra nem történt, csak le lett törölve a partíciós tábla. A "low level format" téves elnevezés.

Sajátgép (jobb gomb) -> Kezelés -> Lemezkezelés pont alatt simán partícionálható kell, hogy legyen. Esetleg előtte inicializálni kell, hogy a Windows kezelje.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1805) nappa válasza hdsentinel (#1804) üzenetére


nappa
tag

úgy néz ki jó lett!

köszönöm :)

Ha megkötöttük az üzletet és minden rendben ment, kérlek adj egy pirosat!*** nappa felhasználónak 35 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! De amúgy 42 :D***Postára garit NEM vállalok!

(#1806) Tomate válasza hdsentinel (#1800) üzenetére


Tomate
veterán

köszi a részletes infót.
Azért durva, hogy 18.000ért vettem egy SSD-t tavaly májusban és most arról beszélünk, hogy mindjárt kipurcan... Még van rá gari. Sok telemásolással és törléssel megtudom úgy bénítani, hogy visszavigyem garanciába?

(#1807) kisfer


kisfer
aktív tag

Üdv.

A következő gondom lenne van egy ilyen vinyóm: Samsung HD502HJ és ezt írja rá a hd sentinel:

Meghibásodás várható - Attribútum: 1 Raw Read Error Rate, Olvasás közben előforduló nem javított hibák száma. Lemezfelület vagy fejek hibájára utalhat.
A lemez felületén található 12 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).
A lemez és a számítógép közötti adatkapcsolatban előfordultak problémák 24581 alkalommal.
Azonnali merevlemez csere szükséges.

Kondíció: 0%
SMART: link

Mit lehet vele csinálni?

[ Szerkesztve ]

Informatikai hálózattelepítő és üzemeltető és Számítástechnikai szoftverüzemeltető állást keres!

(#1808) InfiniteReality válasza kisfer (#1807) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Lementeni az adatokat és jobb kézzel bal vállon át. Legfrissebb HDS-el nézted?

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#1809) kisfer válasza InfiniteReality (#1808) üzenetére


kisfer
aktív tag

Megcsináltam, a HDS 3.60-al néztem. Visszavittem a boltba és elvileg cserélik.

Informatikai hálózattelepítő és üzemeltető és Számítástechnikai szoftverüzemeltető állást keres!

(#1810) 8zabi


8zabi
őstag

üdvözletem!

van egy Samsung HD501LJ típusú lemezem, 2008 januárjában vettem
egy hete elkezdett kattogni olvasás közben, először egy gyenge szektor lett rajta, majd kettő

[link] [link]

gyorsan nekiláttam menteni a dolgaimat, egy olvasási hibával találkoztam a folyamat közben [link]
utána winhex-szel megpróbáltam kideríteni mi volt az adott szektoron, sikertelenül; itt látszik hogy nem sikerült beolvasni a tartalmát
később meglett maga a fájl, ami a gyenge szektoron volt, letöröltem, hogy ne szenvedjen vele az oprendszer

utána a szabad területet kinulláztam a SysInternals SDelete nevű programjával, amolyan írás / olvasási teszt céllal

ekkor ért a meglepetés, újraindítás után eltűnt a két gyenge szektor, áthelyezés nem történt, és az adott terület most írható / olvasható normálisan

[link] [link] [link]

erre van valami elfogadható magyarázat?

(#1811) InfiniteReality válasza kisfer (#1809) üzenetére


InfiniteReality
őstag

A legjobb ami történhetett. Még szerencse, hogy gariidőn belül van. Érdemes HDS4-et letölteni, ha már van frissebb:)

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#1812) liksoft válasza 8zabi (#1810) üzenetére


liksoft
nagyúr

Érintkezési hiba miatt történhetett íráshiba, ló lenne tisztítani az érintkezőket.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1813) hdsentinel válasza Tomate (#1806) üzenetére


hdsentinel
őstag

Igen, valóban durva. De sajnos z ennél jóval drágább SSD-knél is ugyanez a helyzet.

Az biztos, hogy sok felülírással ki lehet végezni egy SSD-t akár néhány hét alatt is. Az viszont a gyártón múlik, hogy emiatt garanciális időn belül cserélnek-e, hiszen "természetes" elhasználódása az eszköznek.
Ha észlelhető hibázás, lassulás, akkor minden bizonnyal kérhető csere.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1814) hdsentinel válasza 8zabi (#1810) üzenetére


hdsentinel
őstag

Gyenge szektorokat elég gyakran okoz szabálytalan leállítás (reset), ha valami még nem került kiírásra. Ha a kérdéses pozícióra újabb írás történik (és más, komolyabb probléma nincs), akkor az állapot visszaáll normál helyzetbe, megjavul.
A program súgójában keress a gyenge szektor kifejezésre több információért!

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1815) 8zabi válasza hdsentinel (#1814) üzenetére


8zabi
őstag

igazából arra lennék kíváncsi, hogy mitől javult meg a két gyenge szektor
mint írtam: ténylegesen nem lehetett olvasni, a linkelt képeken jól látszik, aztán egyszer csak olvasható lett ismét, relocation event count viszont 0 smart-ban

mindenesetre a kábeleket lekezelem kontakt spray-vel, ártani nem árthat

(#1816) hdsentinel válasza 8zabi (#1815) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ahogy írtad:
- hibás fájl(ok) voltak a kérdéses szektorokon, amik nem voltak olvashatóak.
- ezeket letörölted
- a szabad hely (beleértve az érintett szektorokat is) felül lett ÍRVA, ezzel rákényszerítve a merevlemezt, hogy vizsgálja felül a gyenge szektorokat és stabilizálja az állapotot vagy azzal, hogy átallokál, vagy pedig a gyenge státusz eltűnik. Utóbbi történt most.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1817) xcds


xcds
őstag

Nekem meg olyan gondom van, hogy kiírt a sentinel egy hibás és egy gyenge szektort. Csináltam egy újrainicializálást, full zöld volt az egész, se sérült , se rossz szektor. Mégis maradt minden a régiben. Hogy van ez? A S.M.A.R.T.-ban a Current Pending Sector Count és az Off-Line Uncorrectable Sector count felkiáltójeles, az adatmezőben mindkét sorban 1 van.

(#1818) dudi


dudi
senior tag

ma frissítettem 4.00-ra és egy üzenet fogadott, hogy a detect.dll működése leállt. Lehet ez ellen tenni valamit?

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#1819) xcds válasza xcds (#1817) üzenetére


xcds
őstag

Küldtem riportot. :R

(#1820) cooldance84


cooldance84
csendes tag

Mennyire hihetünk a HDD. SENTINELNEK? :S

481 hiba fordult elő adatátvitel során. Ezt okozhatja az eszköz hibája vagy nem megfelelő adat/tápkábel. Javasolt a kábelek ellenőrzése és cseréje ha lehetséges.
Ezen a ponton a merevlemez garanciális bla bla bla ....
Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése, bla bla bla...

Nincs szükség beavatkozásra, naplóba nem kerül bejegyzés mivel 0 hiba. Kábelcsere megvolt 2x is de a Becsült hátralévő élettartam száma tovább csökken, havonta legalább 1x : 3 hónappal ezelőtt 748 volt most 745. HDD doktor programok nem találtak semmit. a hőmérséklet 43* fölött sose volt,kondíció 95%. Ötlet valakinek? már kigugliztam az eget is! :S (Működési idő 998 nap 12 óra, Indítások/leállítások száma: 10646., Samsung SP2504C - 250GB). :DDD

(#1821) liksoft válasza cooldance84 (#1820) üzenetére


liksoft
nagyúr

A program a drive belső statisztikáját írja ki magyar nyelven, bla bla bla...
Hogy mennyire hiteles, olvass utána, bla bla bla...
;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1822) fenergie84


fenergie84
addikt

Kedves hdsentinel!

Lenne egy kérdésem, ha a vinyómon van egy gyenge szektor, és ráengedem a részletes felülettesztet, akkor az ki fogja mutatni, illetve javítani (értem ez alatt a tartalék területre való áthelyezést)? Ha javítja, akkor újra 100%-os lesz?
Előre is köszönöm a válaszod! :R

(#1823) IG55 válasza dudi (#1818) üzenetére


IG55
senior tag

Ilyet én akkor láttam, amikor töröltem a ramdiskemet, amire át volt irányítva a windows temp mappa.

(#1824) takjoe


takjoe
tag

Sziasztok!
Kérek szépen egy gyors segítséget.Tegnap vettem egy USB-s külső merevlemezt használtan , Seagate Free Agent Desk nevűt.tegnap egész nap próbálgattam ,másoltam rá és vissza, nekem tökéletesen működik, viszonylag gyors, nem melegszik, nincs hangja,de miután a Hard Disk Sentinellel átnézettem , ezt írta ki a legnagyobb bánatomra. Mekkora a baj ,mit lehet csinálni, vagy ne törődjek vele? Sajnos ilyen szinten nem értek hozzá.Kérem a tanácsotokat.
János

interfész . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : SAT Standard USB/ATA
Gyártó információ . . . . . . . . . . . . . . . : VID: 0BC2, PID: 3001
Lemez modelszám . . . . . . . . . . . . . . . . : ST31000333AS
Lemez revízió . . . . . . . . . . . . . . . . . : SD35
Lemez sorozatszám . . . . . . . . . . . . . . . : 6TE03QYK
Teljes méret . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 953867 MB
Energiatakarékossági üzemmód . . . . . . . . . . : Aktív
Logikai meghajtó(k) . . . . . . . . . . . . . . : F: [KÜLSŐ MEREVLEMEZ B.]
Jelenlegi hőmérséklet . . . . . . . . . . . . . : 20 °C
Működési idő . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 893 nap, 12 óra
Becsült hátralévő élettartam . . . . . . . . . . : 6 nap
Kondíció . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : #------------------- 6 % (Kritikus)
Teljesítmény . . . . . . . . . . . . . . . . . . : #################### 100 % (Kiváló)

A lemez felületén található 653 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve.
A lemez felpörgése során előfordultak problémák 122 alkalommal. Ezt okozhatja merevlemez probléma vagy nagy terhelés (gyenge tápegység).
Ezen a ponton a merevlemez garanciális cseréje még nem lehetséges, csak ha a kondíció tovább csökken.
Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat.
Javasolt az adatok azonnali mentése az adatvesztés elkerülése érdekében.

(#1825) dudi válasza IG55 (#1823) üzenetére


dudi
senior tag

igen, én is erre gyanakodtam, azzal a különbséggel, hogy nem nyúltam a ramdisk-hez. :)
de most töröltem, a hiba is megszűnt.

köszi

takjoe: #1824: én erre nem raknék fontos adatokat, ahogy a riport is írja, sok rajta a hibás szektor. Valószínűleg sokat leejtették már, vagy rángatták, amikor gépre volt kötve. Ha óvatosan bánsz vele, szerintem még egy ideig többé-kevésbé el lehet vele lenni.

[ Szerkesztve ]

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#1826) hdsentinel válasza xcds (#1817) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ez bizonyos Seagate-modelleknél tapasztalható: a firmware-ben van egy hiba, ami
átallokálás után nem csökkenti vissza a gyenge szektorok számát.

Így ahogy látható, a gyenge szektorok száma is maradt 1, de ha a felület teszt nem
mutat hibát, akkor minden rendben van: az átallokálás megtörtént és nincs gyenge szektor.
Így amíg az állapot nem változik, nincs ok aggodalomra.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1827) hdsentinel válasza dudi (#1818) üzenetére


hdsentinel
őstag

"Zárja be a programot" :D
Valami miatt ez a külső felismerő modul nem kap információt a rendszertől időben. Ezt okozhatja valamilyen hardver eszköz vagy akár szoftver (pl. vírusirtó, ami azt érzékeli, hogy változott a program vagy valamely összetevője és blokkolja annak futását).

Riport menü -> Teszt riport küldése a fejlesztőnek opció segíthet a helyzet elemzésében.

Ez a fájl általában csak speciális esetben szükséges (nem mindig kell), akár meg lehet próbálni a program futtatását úgy, hogy előtte letörlöd és úgy indítod. A főbb funkcióknak így is működnie kell és a fent írt módon küldött riport segíthet megvizsgálni a helyzetet.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1828) hdsentinel válasza xcds (#1819) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ment válasz! (sokkal jobb, ha a kérdést a riportba írod, akkor egyből látom és tudok válaszolni, mintha itt kell keresgélni). Köszi ! :R

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1829) hdsentinel válasza cooldance84 (#1820) üzenetére


hdsentinel
őstag

A program pontosan kiolvassa és kijelzi a merevlemez teljes élettartama alatt előforduló hibákat. Ezeket nem a program generálja, csak megjeleníti. Ha nem hiszel neki, akkor abban nem hiszel, hogy a merevlemez ezeket pontosan gyűjti és visszaadja - de ekkor a merevlemez gyártóját lenne érdemes megkeresni :B

Jelen esetben tehát 481 hiba fordult elő KORÁBBAN, bármikor a teljes élettartam alatt.
Természetesen sem a merevlemez, sem a program NEM "érzi", hogy Te kábelt cseréltél, így a belső hiba-számláló NEM fog nullázódni magától.
De mivel Te meggyőződtél arról, hogy a kábelcsere után nincs újabb hiba (nem növekedett tovább a hiba-számláló), akkor Te magad nullázhatod a hibák számát.
Csak meg kell keresni a S.M.A.R.T. oldalon az "199 Ultra ATA CRC Error Count" attribútumot, az "Eltolás" mezőben pedig -481-et kell megadni (a hibák számát negatív előjellel).
Ezután a hibák a szöveges értékelésből eltűnnek és csak az esetleges újabb hibák (ha lesznek) kerülnek kijelzésre.

A "Becsült hátralévő élettartam" természetes, hogy csökken, ha használod a merevlemezt ;)
Hiszen az azt adja meg, hogy az aktuális állapot ÉS a működési idő tekintetében mennyi ideig használható még biztonságosan. A tervezett élettartam (5x365 nap, 24 órás üzemben) felénél már túl van, teljesen normális, hogy csökkenő tendenciát mutat (az lenne furcsa, ha nem csökkenne).

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1830) hdsentinel válasza fenergie84 (#1822) üzenetére


hdsentinel
őstag

Kedves fenergie84 !

A Lemez -> Felület teszt -> Olvasás teszt megmutatja, hogy pontosan hol található a merevlemezen a hibás rész.
Ez a teszt biztonságos az adatokra nézve (csak olvas, nem ír/töröl).

A Lemez -> Felület teszt -> Lemez felületének újrainicializálása teszt pedig igen, javítja is a kérdéses hibát. Két eset lehet:
- vagy átallokálja a merevlemez a szektort (ekkor az állapot stabilizálódik, de a kondíció nem 100%, mivel 100% csak áthelyezés nélküli "tökéletes" HDD-nél lehet).
- vagy kiderül, hogy a szektor ténylegesen használható és nincs szükség átallokálásra. Ez esetben az állapot visszajavulhat (ha nincs más gond, akkor igen, 100%-ra).
Ez a teszt (mint az írástesztek) viszont csak az adatok mentése után indítható (teljes törléssel jár).

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1831) fenergie84 válasza hdsentinel (#1830) üzenetére


fenergie84
addikt

Értem, köszönöm a válaszod :R

(#1832) hdsentinel válasza takjoe (#1824) üzenetére


hdsentinel
őstag

Szia !

Mindenképpen javasolt lenne alapos tesztelésnek alávetni:
[link]

(ez minden új és főként használt HDD vásárlása után, az első használat előtt javasolt).

Szerencsés esetben az állapot stabilnak tűnik, akkor másodlagos tárolásra használható, de csak óvatosan és folyamatos felügyelet mellett. Fontos adatokat azért nem javasolt csak ezen tárolni!

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1833) takjoe válasza hdsentinel (#1832) üzenetére


takjoe
tag

Köszönöm a választ.
J.

(#1834) xcds válasza hdsentinel (#1828) üzenetére


xcds
őstag

Rendben, és köszönöm! :R

(#1835) dudi válasza hdsentinel (#1827) üzenetére


dudi
senior tag

igen, végül kénytelen voltam kiválasztani a számomra szimpatikus bezárást :D
fentebb írtam, hogy a ramdisk-et letörölve megszűnt a probléma, így riportot se tudok már küldeni. azóta újra feltelepítettem (a ramdisk-et), de a hiba egyenlőre nem jelentkezett újra.

:R,
dudi

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#1836) TROG AIR


TROG AIR
aktív tag

Sziasztok....teszek fel két print screen-t....gondolom lassan kuka a winyó..

hdd1

hdd2

430 pozitív , 0 negatív....

(#1837) hdsentinel válasza TROG AIR (#1836) üzenetére


hdsentinel
őstag

Nem tökéletes a merevlemezem, mit lehet tenni?

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1838) TROG AIR válasza hdsentinel (#1837) üzenetére


TROG AIR
aktív tag

:K Rendben, végigpróbálom pár teszttel.

430 pozitív , 0 negatív....

(#1839) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Mostani 2,5-3 éves laptopomban egy 500gb-os hdd van, arra gondoltam, hogy átrakom a nemsokára érkező új laptopomba, mivel az 250-essel érkezik. De futtattam előtte egy HD sentinelt, meglepetésemre ilyen kép fogadott.
Utána néztem teszteket. Felület -> olvasásban teljesen jól szerepelt és a részletes öntesztnél sem írt ki hibát.
De smart-ben is jelzi a 163-at.

Másik progi is hasonló eredményt adott.

Ilyenkor mi a helyzet ?
Lehet én értékelem rosszul az eredménykét, de a 163 bad sector, 18%os állapot, valahogy nem stimmel a teszteknél látott 100% eredménnyel. (Tegyük hozzá, hogy Sentinel kezdő vagyok :B )

[ Szerkesztve ]

(#1840) bigmasterg válasza bigmasterg (#1839) üzenetére


bigmasterg
addikt

Bocs a dupláért, már nem tudtam szerkeszteni.
Ez lenne a helyzet ? (most találtam meg)

(#1841) hdsentinel válasza bigmasterg (#1840) üzenetére


hdsentinel
őstag

Pontosan ! :C
A szöveges értékelés melletti "?" is segít az ilyen helyzet értelmezésében.

Ilyenkor érdemes meggyőződni arról, hogy mennyire stabil a helyzet, van-e további (még lappangó) probléma: Nem tökéletes a merevlemezem, mit lehet tenni?
Ha nincs és a tesztek nem hoznak ki hibát, akkor a HDD még fokozott figyelemmel használható.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1842) DjKoxi válasza hdsentinel (#1841) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Üdv!

Azokat az értékeket amit a sentinel kiolvas, ( üzemidő, stb ) át lehet írni? Vagy azok felhasználó által csak olvashatóak?
Pl valaki megjavít egy HDD-t, akkor le tudja nullázni az adatokat, és akkor elvileg sentinel szerint új lesz a vinyó?

Köszönöm a válaszod!

(#1843) liksoft válasza DjKoxi (#1842) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

A SMART adatok nem módosíthatóak, a drive belső adatai. Kívülről csak olvashatóak. A Sentinel program is csak kiolvassa, és értékeli a megjelenítés során.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1844) DjKoxi válasza liksoft (#1843) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Köszönöm!

(#1845) deathtania


deathtania
senior tag

sziasztok!

ezt valaki segítsen nekem értelmezni? azt írja, hogy a raw read error rate az a lemez vagy a fejek hibájára utalhat. van belőle 111 millió, de jó a wincsi?

23 nap működési ideje van, és egy Dell Inspiron notiban van a winyó. mit jelent ez az érték?

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#1846) xcds válasza deathtania (#1845) üzenetére


xcds
őstag

Nemrég pont volt erről szó, hogy seagate-eknél lehet ott akármekkora szám, nem számít.

(#1847) blasko92


blasko92
őstag

Sziasztok!

A vinyóm nagyon kerregő, berregő hangot ad. Azt írja ki, hogy van egy hibás szektor.

Valamint:

Javasolt egy új winchester beszerzése?

(#1848) hdsentinel válasza blasko92 (#1847) üzenetére


hdsentinel
őstag

Nem tökéletes a merevlemezem, mit lehet tenni?

Valószínű további hibák kerülnek felszínre. Nem biztos, hogy sokáig használható már.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1849) FrozenThrone


FrozenThrone
aktív tag

Sziasztok!

Olyan gondom lenne hogy van egy HDD -m ami sentinel szerint 100/100 -as. viszont a Rövid ön-teszt nem fut le rajta Olvasó egység hibával leáll. :U

Előre is köszönöm a válaszokat!

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#1850) hdsentinel válasza FrozenThrone (#1849) üzenetére


hdsentinel
őstag

[link]

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.