Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) royalka válasza InfiniteReality (#1450) üzenetére


royalka
őstag

Az már meg történt.. Csak az van hogy napról-napra kúszik felfele a %

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#1452) liksoft válasza royalka (#1451) üzenetére


liksoft
nagyúr

Forró és/vagy alultáplált winyó íráshibákat produkál. Mivel ezeket a szektorokat nem vagy csak nehezen olvassa, így bejegyzi vizsgálatra. Ez a kondíció romlásával jár. Most, hogy hűvösebb van, a drive jobb környezetben fut, a kérdéses szektorokat felülírva látja, hogy azok jók, így a vizsgálatból kiveszi azokat. Így javul a kondíció.

Eredmény: A tápellátása és/vagy a hűtése a drive-nak nem tökéletes.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1453) royalka válasza liksoft (#1452) üzenetére


royalka
őstag

Aham... Nos a meleg nem lehet ugyanis elég szellős házba van és nyáron se szokott magasabb lehni hardverek hőmérséklete (persze nincs bent külön mérő), de több meghajtóm is van és pár fok szokott leni köztük a külömbség szal nem látam hogy ez a gyenge darab sokkal más értéket mérne a többitől A táplálással meg nemhiszem hogy gond lenne mert a konfig energia szükségleteit merőben felülmulja és nem gagyi táp.

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#1454) liksoft válasza royalka (#1453) üzenetére


liksoft
nagyúr

Akkor találj ki rá Te valami mást. Ha ezek nem játszanak. Én nem tudok, csak ha hibás. De az nem szokott magától javulni.

Ja, nem tápegységet, tápellátást mondtam.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1455) royalka válasza liksoft (#1454) üzenetére


royalka
őstag

Nem bántáskép akartam mondani. Köszönöm a javaslatodat. :D

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#1456) liksoft válasza royalka (#1455) üzenetére


liksoft
nagyúr

Tudom. De ha visszaolvasol, rengetegszer keverik a tápegységet a tápellátással. Nem ugyanaz. És nagyon sokszor ki lett tárgyalva. Valamint ha valami BMV vagy Merci az nem romolhat el? Sajnos nem egy márkás, nagy teljesítményű (esetleg még moduláris is) tápegység 1,5 év használat után nem úgy szűrte a tápot ahogy a drive-ok kérték. Ebben az a gond, hogy a tulaj bízott a drága neves termékben, és van amikor a felébe kerülő hosszabb életű. Az ár nem mindig tükröz mindent. De a bejövő 230 is változik!

Tápellátás (leginkább zajmentes) és hűtés (42-45 alatt tartani nyáron is) amire ha odafigyelsz, a drive-ok meghálálják. (Persze mechanikailag is célszerű óvni.)

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1457) hdsentinel válasza royalka (#1449) üzenetére


hdsentinel
őstag

Igazából a szöveges értékelés leírja, hogy pontosan mennyi és milyen jellegű hiba van a HDD-vel.
Ebből kiderülne, hogy pl. van-e gyenge szektor, aminek állapota javulhat (ahogy LikSoft írta). Ilyenkor az értékelésben egyszerűen kevesebb hiba jelenik meg (és ezzel párhuzamosan feljebb megy a kondíció). Ez teljesen normális.

Nem tudom milyen hibákat ír a program, de ilyen mértékű kondíciónál már valószínű több probléma is található. Ha esetleg felpörgéssel kapcsolatos problémákat is említ, az azonnal magyarázná, hogy egyszer miért nem látja a gép (nem tud felpörögni), majd szerencsés esetben felpörög és működik.
Ilyenkor azt is jelzi, hogy a probléma hátterében csapágy/motor, de akár tápellátás probléma is lehet.

A lényeg, hogy ennek változását érdemes figyelni, általában megmagyarázza, hogy miért változik az állapot :B

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1458) royalka válasza hdsentinel (#1457) üzenetére


royalka
őstag

Igen mióta észrevettem hogy ilyen gyenge a kondija mindig fut a sentinel és figyelem a változásokat. Sajnos a mostani árak mellet nem fogok cserélni de mivel hiánya nem számottevő ezért hihcs akkora gond elhalálozása esetén.

liksoft: igen a hűtésre odafigyelek, általában minden egység jóval a kelleténél túl van hűtve.

Ismét köszknöm a választ. :R

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#1459) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

A merevlemezeknél az "Automatikus akusztikus menedzsment " opciót érdemes használni?

Ashampoo HDD Control 2 hazsnálok. Ebben találtam ezt az opciót, be volt kapcsolva. Rámentem, hogy gyártó által javasolt érték, és az deaktivált állapot.

Akkor, hogy érdemes ezt beállitani?

Ez csökkenti a merevlemez élettartamát?
Mert nekem az élettartama az elsődleges cél :)

A winyó: SAMSUNG HD502IJ ; Size=500 GB

(#1460) InfiniteReality válasza kory24 (#1459) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Elvileg igen, "halk" üzemmódban a winchester kicsit lassabb. Bár szerintem (ha nem az olcsósított laposmaxtorokról van szó, ahol a mechanikán is sróroltak), akkor többet nyom a latba a winyó hőmérséklete. Azt kell valami kellemes zónában tartani, egy túlmelegedett HDD esetén nagyságrendekkel megnő annak a veszélye, hogy valami hiba történik.
Legrosszabb, ha sokáig megy és forró a drive, utána lehül, aztán megint bekapcsolod, megint forró stb. Ettől kiválóan fog csapágyasodni és hamar tönkremenni.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#1461) kory24 válasza InfiniteReality (#1460) üzenetére


kory24
őstag

Ez a gép éjjel-nappal megy szinte non-stop.
Azért is érdekel, hogy ez a beállítás mi, mire állítsam.
Nekem nembaj, ha hangosabb, ha lassabb a működése, csak minél tovább tartson az élettartama :)

Current Health: 96%
Current Performance: 100%
Current Temperature: 31 °C

A hőmérséklete szerintem jó, nem szokott meleg lenni...

Akkor az AAM-nek állítsak be értéket vagy legyen deaktiválva?

(#1462) InfiniteReality válasza kory24 (#1461) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Én nem piszkáltam sosem. De kikapcsolva kicsit gyorsabb lesz elvileg a drive, kérdés, hogy adott környezetben ebből észreveszel-e bármit is.
31 fok otthoni környezetben egész baráti, gondolom nyáron több ;]

Én winchestereket mindig az "éléről" hűtök, a csak elektronikát hűtő holmik nem érnek semmit. Lomexben veszek jó kis Sunon MagLev ventiket, azok bírják a folyamatos használatot és csak kb 700 darabja.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#1463) kory24


kory24
őstag

Most nézem a programban, ugyanitt az Akusztika (AAM) alatt van Fejlett energiagazdálkodás (APM). Ez jelenleg deaktiválva van. Ha az élettartam a cél, akkor hagyjam is igy, vagy kapcsoljam be és állítsam be alacsony vagy magas áramellátásra?

(#1464) InfiniteReality válasza kory24 (#1463) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Folyamatosan működő holmiknál szerintem ez lényegtelen. Bár ezt cáfolandó, szerverben is és asztali gépben is be van kapcsolva, hogy x percig ha nincs aktivitás kapcsolja le a winchestert.
Asztaliban 3 drive van (1 sas, 1 sata2, 1ssd), szerverben 2 (1 scsi, 1 ide). Asztaliban a sata drive szokott lekapcsolni, az SSD-n van az oprendszer, a SAS-on dolgozom többnyire. A satás diszk csak adattárolásra van, így ritkábban van hozzányúlva).
Szerverben az ide diszk csak backup cucc, tulajdonképpen elég ha naponta 1x (a backup idejére) bekapcsol.
Ezért is üdvözítő, ha a HD Sentinel már képes anélkül kiolvasni a SMART adatokat, hogy a drive-ot ezért felpörgetné. Nemtudom ez már bele lett-e fejlesztve, vagy egyáltalán lehetséges-e :R Mindenesetre óránként vagy 2 óránként polloz csak a HD Sentinel, igy az a backup winyó többnyire tud pihenni.
1 szó mint száz, hasznos lehet az a power management feature, kapcsold be de próbáld is ki, van-e negatív hatása a teljesitményre. Ha nincs, szerintem lehet bekapcsolva hagyni:)

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#1465) kory24 válasza InfiniteReality (#1464) üzenetére


kory24
őstag

Értem.

Köszi az infókat.

(#1466) hdsentinel válasza InfiniteReality (#1464) üzenetére


hdsentinel
őstag

Kikapcsolt állapotban nem lehet az állapotot kiolvasni, mivel az is (mint bármilyen más lemezművelet) felébreszti a HDD-t.
De a Sentinel megnézi, hogy éppen alszik-e és ha igen, akkor természetesen nem ébreszti fel csak azért, hogy az állapotot frissítse ;)

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1467) InfiniteReality válasza hdsentinel (#1466) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Ez hányas verziótól van benne (még az igért emailt se küldtem el, plusz a Sentinel se friss a szerveren, az van még, amit akkor letöltöttem :B ).

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#1468) hdsentinel válasza InfiniteReality (#1467) üzenetére


hdsentinel
őstag

Elvileg a 2.70-estől :B
[link]

De azt meg kell jegyezni, hogy vannak olyan lemezvezérlők, amik nem pontosan adják meg a program felé az állapotot, pl. azt mutatják, hogy a HDD aktív (pedig nem) és így a program kiolvassa az állapotot, felébresztve ezzel a drive-ot.
Emiatt folyamatosan ellenőrizzük az egyes vezérlőket, illesztőprogramokat (nem ritkán azok frissítése is javít a helyzeten, mert pontos állapotottal tud a HDSentinel dolgozni).

Így folyamatosan javul a kompatibilitás, ha valami nem stimmel, Riport -> Teszt riport küldése a fejlesztőnek :R

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1469) InfiniteReality válasza hdsentinel (#1468) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Küldök majd riportot. A winyó egy Seagate Barracuda IV 40 Gb, az alaplap pedig abit IS7 v2 azthiszem. De IS7 az tuti :)

Egyébként tuti régebbi van mint 2.70. Majd felfrissitem, csak működő rendszerhez nem szeretek hozzányúlni:)

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#1470) kory24


kory24
őstag

Lenne még1 kérdésem.

A 2 képen ugyanaz a merevlemez látható.

Ashampoo

Sentinel

A winyó max 3éves ha van. Semmi gyanusat nem érzékelek, gyors, megbízhatónak tűnik.

Lehetséges, hogy a Sentinel valmit nagyo félreolvas?

Mind2 program azonosan 534 hibás szektort mlít, de az ashampoo szerint az nembaj.....

[ Szerkesztve ]

(#1471) hdsentinel válasza kory24 (#1470) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ha mindkettő azonos értéket mutat, akkor miért gondolod, hogy félreolvas valamit? ;)

Kattints a szöveges értékelés melletti "?"-re és olvasd el a "Hibás szektorok" részt.
Vagy akár ezt: Hibás szektorok találhatóak a lemezen. Lehetséges-e garanciális csere?

Ebből kiderül, hogy ezek már valóban nem okoznak gondot, mivel nincsenek használatban.
Ezért _most_ nem érzékelsz problémát, mert helyettük a vinyó egy tartalék területet ír és olvas.

Az hogy nem baj, azért ebben a formában nem igaz, mert ha az ilyen szektorok száma magas, akkor azért további állapot-romlás várható, ami miatt érdemes fokozottan figyelni.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1472) InfiniteReality válasza hdsentinel (#1471) üzenetére


InfiniteReality
őstag

hdsentinel Te itt mire tippelnél, mi a hiba?

Dell Optiplex 760-as konfig, WinXP bootlogónál megáll, kék csík rohangászik és sosem áll meg.
Csökkentett módban bejön és látszólag minden működőképes.
Összes egyéb módon indítva a gépet (Utolsó helyes konfiguráció használata / Logolás bekapcsolása) az eredmény a fenti, bootlogónál kiakad.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#1473) hdsentinel válasza InfiniteReality (#1472) üzenetére


hdsentinel
őstag

HDSentinel mit mutat?
Csökkentett módban is indítható persze. Vagy akár a DOS-os verzióval megnézve.

De valószínű nem HDD jellegű probléma ha így elindul a gép.
VGA kártya driver, memória, frissen telepített hardver/szoftver, stb.

F8 -> VGA mód engedélyezése után mi a helyzet?

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1474) InfiniteReality válasza hdsentinel (#1473) üzenetére


InfiniteReality
őstag

:D
Pont hogy HDD hiba, ez a poén az egészben. Mondjuk érezhető is volt, hogy feltettem Neked a kérdést :) Egy másik topicba feltettem találós kérdésnek, kiváncsi vagyok hányan mondanák erre a hibára elsőre azt hogy ez winyó hiba lesz. Én azt mondtam, és a DELL saját tesztje ki is köpte a hibakódot, amivel garanciális (lenne, ha nem járt volna le róla).

Itt a cégnél sajna nem használjuk a HD Sentinelt, pedig lehet hasznos lenne :)

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#1475) hdsentinel válasza InfiniteReality (#1474) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ezért kérdeztem, hogy az mit mutat, mivel látatlanban én sem tudok mit mondani :)
(nem írtad, így nem ismert a HDD típusa, driver-ek, esetleg telepített dolgok, stb...)

Mivel ha csökkentett módban megy, akkor kicsi az esély a HDD hibára (hacsak nem pl. arról van szó, hogy ott PIO módban megy, de UDMA-ban már nem). Ilyenkor is kábelhiba, érintkezési probléma valószínűbb, mint hogy maga a HDD lenne a ludas.

Ha látok HDSentinel infót / riportot, abból már tudok dolgozni, Dell hibakódokkal nem foglalkozom ;]

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1476) InfiniteReality válasza hdsentinel (#1475) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Ha a próbaváltozat is teljes értékűen megtudja mutatni amire kíváncsi vagy, feltudom rakni erre a gépemre, és beleteszem ideiglenesen azt a rakoncátlan winyót. Engem is érdekelne milyen hülye hiba képes ezt előidézni.
Ha szektorhiba lenne akkor nagyon hülye helyen van, mert ha simán csak nem tud olvasni egy file-t akkor kék halált hal, vagy restartol.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#1477) hdsentinel válasza InfiniteReality (#1476) üzenetére


hdsentinel
őstag

A próbaváltozat is teljes értékelést ad természetesen.
Riport menü -> Teszt riport küldése a fejlesztőnek opció segíthet, kíváncsi vagyok!
(csak jelöld meg, melyik HDD-ről van szó).

Az valóban elképzelhető, hogy a fájlrendszert leíró szektor(ok) sérültek ill. valamilyen rendszerfájl alatti területtel van gond, ami csökkentett módban nem kerül betöltésre.

Az ilyen alaposabb vizsgálathoz, a helyzet javításához már nem elegendő a próbaváltozat, de első állapotfelmérésre igen.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1478) InfiniteReality válasza hdsentinel (#1477) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Javítani nem is akarnám, adatokat lementettük, winyó kuka, kerül a gépbe egy másik új. Tipusa egyébként WD Caviar Blue WD1600AAJS. Azon sem lennék meglepve ha refurbished lenne, láttam már ilyen HDD-t újként lezárva és értékesítve (nagyker által), természetesen a bolt polcára nem engedtük ki...
Reboot után küldöm a riportot. A fenti winyóra vonatkozó infó lesz majd az érdekes számodra :)

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#1479) hdsentinel válasza InfiniteReality (#1478) üzenetére


hdsentinel
őstag

köszi, várom :R

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1480) InfiniteReality válasza hdsentinel (#1479) üzenetére


InfiniteReality
őstag

El is ment. 1 rossz szektort és 2 gyengét mutat.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#1481) hdsentinel válasza InfiniteReality (#1480) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ez lehet gond.
Az 1 rossz szektor már nem okoz problémát (már nincs használatban), de a gyenge szektor igen. Ezek valóban olyan pozícióban helyezkednek el, hogy egy rendszerfájl betöltését akadályozzák.

Lemez menü -> Felület teszt -> Lemez felületének újrainicializálása
minden bizonnyal megoldaná a problémát, a gyenge szektorok állapota stabilizálódna és ha nincs további lappangó probléma (amiket a teszt felszínre hozna) akkor akár még használható lenne, sőt a kondíció akár még javulhatna is.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1482) liksoft válasza InfiniteReality (#1478) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ne! Ki ne dobd! Ha nem kell, akkor az ilyen winyóknak én is, a kollégám is nagyon örülünk! Főleg most vagyunk nehéz helyzetben, mikor alig lehet beszerezni drive-ot. Egy ilyen szektorhibás ha használatra alkalmatlan is, kritikus esetben másnak óriási segítség lehet, hiszen visszakaphatja az adatait ennek az alkatrészeivel. Ha egy drive-ban csak egy kicsi élet is van, de nem használható, az nagy segítség még lehet.

Itt ragadom meg a lehetőséget, ha valakinek már nem használható, de még életjelet mutató winyója van ami már nem garis, örömmel átveszem. Soha nem lehet tudni mikor érkezik be mentés ami anélkül esetleg nem lenne megoldható.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1483) InfiniteReality válasza hdsentinel (#1481) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Már kivettem a winyót a gépből. Pénteken kicserélik / hoznak helyette másikat (mondjuk ha azután ezt eladjuk újként az = pofátlanság).
206 napot ment szegényke, a gépben lévő másik 2 winyó az 500 nap felett jár, és vígan szaladgál mindkettő.
Asszem a héten otthon is megejtem végre a szerveren a frissítést, illetve felteszem az új gépemre és küldök riportokat.

Egy kérdés: az inicializálás mit csinál tulajdonképpen? Sértetlenek maradnak az adatok?

(#1482) liksoft
Kuka nem szószerint :) Szerintem a cég amelyiktől a gépeket vesszük, el is viszi a rosszat. Kérdés, h mi lesz ezután a sorsa (lásd fentebb).

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#1484) hdsentinel válasza InfiniteReality (#1483) üzenetére


hdsentinel
őstag

Az inicializálás?

"A lemez felületét meghatározott inicializáló mintázattal tölti fel, majd törlést hajt végre. A teszt így felülírja a tárolt adatokat, majd a szektorokat visszaolvasva ellenőrzi azok olvashatóságát és épségét. Az esetleges gyenge szektorokat és rejtett problémákat felülvizsgálja és a hibás szektorokat áthelyezi a tartalék területre (ez a művelet a regeneráció).

A teszt után a tároló eszköz jobban használható, mivel a továbbiakban hibás területek szerepét a tartalék szektorok veszik át.
Hosszadalmas és időigényes művelet, főként ha az újrainicializálás szintje (a felülírások száma) magas.
A teszt egyszerűbb változata más alkalmazásokban (tévesen) alacsony szintű formázás (low level format) néven is szerepelhet."

forrás: HDSentinel :))
Lemez menü -> Felület teszt. Itt (még a próbaváltozatban is) elolvasható, hogy az egyes tesztek milyen műveletet hajtanak végre és azok milyen hatással vannak a tárolt adatokra.

Egy tipp: PONT azért javasolt, mert így nem marad visszaállítható adat a drive-on. Garanciális ügyintézés, csere, eladás, LEadás (LikSoft-nak) előtt mindenképpen javasolt :K

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1485) InfiniteReality


InfiniteReality
őstag

Ha már winyó topic: SSD-t kell raidbe kötni, piszok gyors lehet :D

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#1486) hdsentinel válasza InfiniteReality (#1485) üzenetére


hdsentinel
őstag

Az is egy megoldás, igen :)
A program persze azok felügyeletét is megoldja :) - mivel szükséges is, az SSD-k sem örök életűek (mégha sokan így gondolják ill. a gyártók ezt szeretnék kommunikálni).

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1487) InfiniteReality válasza hdsentinel (#1486) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Érdekes dolog, hogy elvileg az SSD úgy hal meg, hogy nem lehet írni rá?! :D

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#1488) liksoft válasza InfiniteReality (#1487) üzenetére


liksoft
nagyúr

Is. Ugyanis ha elér egy öregedéses folyamatot, akkor tiltja az írást. De mint minden elektronika, ez is hibázik. Ilyenkor a blokkadminisztrációja (wear leveling [link]) (pedig több példányos) sérülhet, és akkor nincs többé adat. Illetve olvasható, csak nincs az a pasziansz ami az eredetit visszaadja. Ha meg a vezérlés száll el, akkor az aes kódolás miatt hiába olvasod ki a memória chip-eket. :D

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1489) Kolondrum válasza InfiniteReality (#1487) üzenetére


Kolondrum
félisten

Egy adott írt adatmennyiséget viselnek el a cellák. Terrákban mérik ezt. Én 3-4 nap üzemidő után 192 gigánál tartok, de nem féltem.

liksoft! Ezért nem bízok rá fontos adatot.

[ Szerkesztve ]

(#1490) liksoft válasza Kolondrum (#1489) üzenetére


liksoft
nagyúr

Biztos, hogy földekben (terrákban)? Nem inkább terákban? :D

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1491) Kolondrum válasza liksoft (#1490) üzenetére


Kolondrum
félisten

Bocsi sok lett a rö :DDD bötűűű

(#1492) Kolondrum


Kolondrum
félisten

[link] - HDD hibát írnak nekem, biztos benne egy illető. :F senti?

(#1493) hdsentinel válasza Kolondrum (#1492) üzenetére


hdsentinel
őstag

Jó lenne HDSentinel állapotot látni (mintha ma már lett volna egy hasonló szitu ;) )

De szinte biztosan nem HDD.
Sokkal inkább RAM vagy valamilyen hardver eszköz.

Memória teszt, ill. ahogy írja (angolul): indításkor F8 -> Csökkentett mód, stb....

Illetve érdemes rákeresni a jelzett "Stop 0x0000000A" hibára, hogy milyen megoldásokat javasol.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1494) Kolondrum válasza hdsentinel (#1493) üzenetére


Kolondrum
félisten

Na ez az, 100%-os. Ramra én is gondoltam meg volt baj vele nem olyan régen, de a WD40 megoldotta. Vagy nem?

(#1495) liksoft válasza Kolondrum (#1494) üzenetére


liksoft
nagyúr

Tudtommal szilikon is van a komponensek között. Vagyis "kúszik", stb.... Az isopropyl alkohol a jó tisztító. Az összes többi a maradék anyagok miatt idővel okozhat gondot. (BHG-s dolgozó voltam régen, ott ilyeneket vizsgáltunk a gyártmányoknál.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1496) Kolondrum válasza liksoft (#1495) üzenetére


Kolondrum
félisten

Lehet hogy tényleg ram. Majd ránézünk. :R

(#1497) InfiniteReality válasza Kolondrum (#1496) üzenetére


InfiniteReality
őstag

RAM, rakoncátlan driver, nem frissitett oprendszer, elégtelen tápegység, számtalan dolog okozhatja ezt...
Lehet pusztán széthullott oprendszer is.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#1498) Kolondrum válasza InfiniteReality (#1497) üzenetére


Kolondrum
félisten

ami amúgy nullperces,na azt kétlem.

(#1499) hdsentinel válasza Kolondrum (#1498) üzenetére


hdsentinel
őstag

Nekem néhány éve volt olyan, hogy 2 db új márkás DDR2-es RAM-ot vettem (dual channel) és egymástól függetlenül mindkettő rossz volt. Nem akartam elhinni, cserélgettem, pakoltam más slot-okba őket, már azt hittem, az alaplap rossz, hogy külön-külön is hibáznak, de csak kiderült, hogy mi a helyzet ...

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1500) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Sziasztok!

Azt szeretnem megkerdezni, hogy a SMART etekek hol tarolodnak? A vicsi Firmware-ben, vagy kulon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.