Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) hdsentinel válasza Csabex (#649) üzenetére


hdsentinel
őstag

A szöveges értékelés melletti "?"-re kattintva elolvasható, hogy ilyenkor mi a helyzet.

Érdemes alaposan letesztelni a HDD-t, hogy nincs-e további probléma illetve a tesztek a gyenge szektorokat is stabilizálhatják.
A legjobb megoldások erre a Fájl menü -> Részletes önteszt valamint a Felület teszt egyes opciói (csak óvatosan).

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#652) Thulcandra válasza Csabex (#649) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Na, bejöttek a képek.

Hibás szektorok miatt szektoráthelyezés történt a lemezen, ami nem gond, ha csak nem "szaporodnak" ezek. ( Reallocated Sectors Count )
Ha az áttekintés ablakon szereplő 3 áthelyezett szektor illetve 4 gyenge száma növekszik, akkor van baj.
Jelen helyzet még nem indokolja a garanciális cserét - viszont ha növekszenek az előbb említett értékek akkor előbb utóbb hibás lesz, ezért minél előbb ments le róla minden fontos adatot!

Ha az áttekintés ablakon megjelenik ez: "A lemez önteszt során talált X hibás szektort." akkor garanciára jogosult már. Illetve ha a másik kettő gyorsan növekszik, akkor is viheted vissza, mondd el mi a probléma és a saját tesztjeik során biztos látni fogják ők is.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#653) liksoft válasza #31757056 (#648) üzenetére


liksoft
nagyúr

Egy szektor még nem gond, de figyelmeztetés lehet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#654) Psych0


Psych0
őstag

sziasztok!

Ha egy egyhetes netbookon 34 áthelyezett szektor van az ugye nem jó jel? Nem tudom, hogy így született-e, vagy növekszik, mert 10 perce raktam fel a hdsentinelt? Mikor lehet ezt gariztatni?

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#655) hdsentinel válasza Psych0 (#654) üzenetére


hdsentinel
őstag

Lehet, hogy így érkezett, nem kell emiatt azonnal pánikba esni. Az értékelés melletti "?"-re kattintva elolvasható, hogy ilyenkor mi a teendő: meg kell győződni róla, hogy az állapot stabil-e (ekkor a 34 szektor figyelmen kívül hagyható, mivel további problémát nem okoz) vagy van-e egyéb rejtett probléma.
A Fájl menü rövid, részletes öntesztjei illetve a felület teszt ami ilyen esetben javasolt.

Garanciális csere csak 0% kondíciónál, amikor már elegendő mennyiségű probléma gyűlt össze.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#656) Thulcandra válasza hdsentinel (#655) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Ha nem haragszol kiegészíteném:

Garanciális csere nem csak 0% kondinál lehetséges, ha az áthelyezett szektorok száma folyamatosan nő akkor azonnal ments le róla mindent és vidd vissza, mondd el mi a probléma, ilyenkor alaposabban letesztelik és cserélik is gond nélkül. (Igaz sajnos vannak még tahók, de a legtöbb boltos ismeri a problémát és nem szórakozik ezen.)

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#657) hdsentinel válasza Thulcandra (#656) üzenetére


hdsentinel
őstag

Nem haragszom, sőt :B

Hivatalosan 0%-nál kötelezhetőek cserére, ekkor számít a merevlemez a gyártó szerint is hibásnak. De ahogy írtad, szerencsére most már egyre több forgalmazó ismeri a problémát és ennél előbb is cserélnek ha a merevlemezzel hiba van.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#658) Psych0


Psych0
őstag

Köszönöm. Mostanra már 61 az áthelyezett szektorok száma és a rendszer k-ra belassult. A vinyó ritmikusan kerreg, de a led nem villog. 67%-ot ír, de szerintem bőven szar, mert egy másik notimban 10%os a vinyó, de nem lassult a rendszer ez meg van amikor 10perc alatt indul be. A noti 1 hetes. Hétfőn felhívom az asust, h mi a teendő.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#659) Thulcandra válasza Psych0 (#658) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Azonnal ments le minden adatot, mert ha ilyen tempóban megy fel akkor hamarosan adatvesztés lesz. Egyébként meg cserélni fogják a meghajtót.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#660) Psych0 válasza Thulcandra (#659) üzenetére


Psych0
őstag

Wow.

csináltam egy kötetellenőrzést(chkdsk)és mire végigment a 70gigás partíción (~3h) 280 áthelyezett és 280 pending sector volt ;)

Mondhatjuk rá, hogy gyári hiba? :) Hétfőn az első dolgom, hogy felkeresem az asus szervízt. Mit mondjak nekik miért cseréljék ki a vinyót?

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#661) Thulcandra válasza Psych0 (#660) üzenetére


Thulcandra
senior tag

280 áthelyezett? Milyen merevlemez ez? Mutathatnál egy screenshotot a hdsentinel áttekintés ill. smart ablakáról! (Az adat oszlopban jobb klikk és pipáld ki a decimális adatmezőt screenshot előtt!)

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#662) Psych0 válasza Thulcandra (#661) üzenetére


Psych0
őstag

vicces, hogy az érték mező még mindig 100-on van.

2 használt partíciója van, ma vettem észre, hogy az üres d partíció az eseménynaplóban kb 1000 hibát írt ki eddig. reggel ki is fagyott a rendszer, majd újrainduláskor magáról újraindult és végigellenőrizte a d-t. Gondoltam leformázom: 15 perc alatt egy grammot sem ment előre a jelző, viszont egy ablak tálcárarakásáért 30 másodpercet kellett várni. Érdekes, hogy a vinyó hasonló ritmikus zajt ad ki, mint amikor a cd lejátszó nem tud fókuszálni. szerintetek garis? mit mondjak a szervízben.

[ Szerkesztve ]

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#663) Thulcandra válasza Psych0 (#662) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Mindenképp garis, boltban mondd meg milyen zajt add ki, + az áthelyezett szektorok száma egyfolytában nő. Hogy pontosan mi a baja, azt csak szétszedés, komolyabb vizsgálódás során lehetne megállapítani, mert elég gyanús, hogy ilyen magas az áthelyezett szektorok száma, nincs ennyi tartalék szektor egyszerűen, a javíthatatlan szektorok számának kéne nőnie.
De ez lényegtelen, lényeg az, hogy cserélni fogják.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#664) liksoft válasza Thulcandra (#663) üzenetére


liksoft
nagyúr

Puszillak! Imádlak!

Légyszi, pontosan írd!

Garanciális a drive, ha:

1. A SMART a küszöbértéket átlépte.
2. A gyári tesztprogram hibásnak mondja.

Egyéb esetben NEM, csak és kizárólag a kereskedő jóindulatán múlik!

Ettől függetlenül a drive megbonthatatlan egész. Hiába szedem miszlikre, 2-300 szektorhibát NEM fogok megtalálni rajta. Vagyis teljesen felesleges szétszedni, ráadásul a garancia elvesztését okozza, így MÉG VÉLETLENÜL SE EMLÍTSD! (Ugyanis szét fogják szedni.....)

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#665) Psych0 válasza liksoft (#664) üzenetére


Psych0
őstag

Ettől függetlenül szar a rendszer. a rendszernaplóban 2000 disk hiba van. előfordul, hogy 5-10 perc alatt bootol be a gép, ma reggel például megint ez volt és hibaüzenettel foagdott, hogy csináljak chkdsk-t, amit 1 napja csináltam. A rendszer instabil és lassú. Ez nálam kimeríti a hiba fogalmát.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#666) liksoft válasza Psych0 (#665) üzenetére


liksoft
nagyúr

Igazad van. De a hivatalos garanciális feltételeket írtam le.

Kérdéseim:

1. A SMART átlépte a küszöböt?
2. A gyári tesztprogramot lefuttattad már?

Ha a fentiek megtörténtek és hibátlannak minősült, akkor beszélj a kereskedővel. Ha viszont bármelyik feltétel teljesül, akkor hivatalosan is garanciális, így ha lefényképezed vagy kinyomtatod az eredményt, akkor csont nélkül garanciális.

Ha viszont a fenti két pontot nem futottad még végig, akkor tök felesleges itt a latolgatás, hogy "most mi legyen"?

:W :W :W

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#667) Psych0 válasza liksoft (#666) üzenetére


Psych0
őstag

szar a gép 10 nap után.(már 5 nap után is az volt). ennyi pénzért elvárom, hogy ne nekem kelljen imádkozni meg dosos diagszoftvereket fényképezni, hanem beviszem, majd visszakapom úgy ahogy eleve kellett volna lennie.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#668) liksoft válasza Psych0 (#667) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha jól tudom, 8 napon belül indoklás nélkül is visszavihető (fogyasztóvédelem). Vagyis ha 5 naposan dadog, akkor célszerű a vásárlás helyére visszavinni, és választás elé állítani az eladót. Vagy rendbe teszi, vagy visszaveszi.

Vagyis ha új, akkor teljesen más a helyzet, mint máskor.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#669) Thulcandra válasza liksoft (#664) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Na! Ne melegedjünk!

1. átlépte
2. nem tudom, de valószínűleg annak mondaná

Senki nem mondta, hogy szedd szét. Írtam, hogy a boltban ennyit mondjon: "mondd meg milyen zajt add ki, + az áthelyezett szektorok száma egyfolytában nő." Mivel a smart furcsa értékeket jelez, ezért említettem, hogy jobban meg kéne nézni, mert lehet nem is hibás szektorok vannak rajta, hanem mondjuk az elektronika hibás. Igaz, minek írom ezt le mikor teljesen lényegtelen!
Lényeg az, hogy a drive rossz, és cserélni fogják. (feltéve persze ha az user nem okozott rajta valami sérülést...)

Nem kell ennyire kiakadni :P

"Ha jól tudom, 8 napon belül indoklás nélkül is visszavihető (fogyasztóvédelem). "

- Igen, ha webshopban vette. Ha élőben, akkor nincs ilyen.

[ Szerkesztve ]

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#670) hdsentinel válasza Thulcandra (#669) üzenetére


hdsentinel
őstag

Igazából nem lépte át, sőt.
Ha figyelmesen megnézzük az ábrát, látható, hogy a felkiáltójellel megjelölt attribútumoknál

1) a küszöbérték = 0
2) a jelenlegi érték = 100 (ami a gyári alapértelmezett szint)

azaz nemcsak, hogy nem lépte még át, de a hibák számának emelkedése (és a jogos felhasználói bosszúság és érzékelhető rendellenesség) dacára még mindig tökéletesnek tűnhet más értékelési módszerekkel és mivel a küszöb 0, ezért ez alá sosem fog menni, tehát magát sosem fogja "hivatalosan" hibásnak minősíteni.

Gyönyörű példa a S.M.A.R.T. oldalon felvázolt #1, #2, #7 problémákra.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#671) Psych0 válasza hdsentinel (#670) üzenetére


Psych0
őstag

szerintem a vinyó elektronikája baxódott el, mert a reallocation event count nagyon magas volt, míg a reallocated sectors 0. tehát nem helyezte át a bad sectorokat. az egyik patríción a chkdsk 60 megányi bad sectoros területet vont ki a használatból, ami gáz, mert a vinyónak magát kellett volna kezelnie az os számára transzparensen.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#672) Thulcandra válasza hdsentinel (#670) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Ja, én azzal már nem is foglalkoztam, csak azzal, hogy olyan értékben van már ami nem jó :B

Psych0 : egyébként visszavitted már? Ha igen, mi lett a dologból?

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#673) Psych0 válasza Thulcandra (#672) üzenetére


Psych0
őstag

szervízben van a noti. én is kíváncsi vagyok mi lesz a dologból.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#674) hdsentinel válasza Psych0 (#671) üzenetére


hdsentinel
őstag

A "reallocation event count" az áthelyezési kísérleteket számolja, melyek vagy sikerülnek (akkor növekszik a "reallocated sectors count" is) vagy sem.
Azaz jelen esetben folyamatosan próbálkozott, de nem tudta áthelyezni a szektorok tartalmát, valószínű az érintett szektorok olyan mértékben sérültek, hogy nem sikerült megoldania.

S.M.A.R.T. attribútumok, jelentőségük

A Fájl menüből indított teszt valószínűleg szép tarka felületi-térképet mutatott volna róla, pirossal megjelölve a hibás szektorokat, pl. valami ilyesmit: 22 %-os kondíciójú lemez felülete
(ez más hasonló példákkal a súgóban benne van, a Merevlemez tesztek -> Felületi teszt pont alatt)

[ Szerkesztve ]

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#675) zsocii


zsocii
csendes tag

Szeretnék segítséget kérni az alábbi problémában:

A kérdéses Samsung sp1614n vinyó, korábban rendszer vinyó volt. Most másikon van a Windows, de erről sem töröltem le a korábbit.
Először azt vettem észre, hogy kezdtek elromlani egyes fájlok, bizonyos fényképek megjelenítésénél kifagyott, egyre több helyen.
Mindent átmásoltam másik tárolóra (nehézkes volt sokszor kifagyott) , és megpróbáltam letörölni mindent. Ez nem sikerült, bizonyos rendszer fájlokat nem engedett.

Hd-sentinelt futtattam ezután. A hibás szektorokra 15-et ír ki, 77%.
A rövid öntest hiba nélkül lefutott.
A részletes ön-teszt : Sikertelen olvasó egység hibája miatt 0x70 3 perc-t írt ki.
Az olvasási teszt üres vinyóval: jó: 9996 sérült:0 rossz:4 0 áthelyezett, javíthatatlan - de 15 hibás szektort ír ki az áttekintésben és a teszt alján is szektorkódokkal.
A legalsó (lemez felületének újrainicializásása) teszt üres vinyóval: jó: 9998 sérült:2 rossz:0 0 áthelyezett, javíthatatlan - de 15 hibás szektort ír ki az áttekintésben és a teszt alján is szektorkódokkal.
E két futtatás alatt kifagyott a gép, vagy csak nem vártam meg míg továbbmegy, reseteltem. Az lett a vége, hogy már csak a HD sentinel látta ezt a vinyót, de a windows intéző nem, nem is tudtam újracsatlakoztatni, hibát jelzett. Egy programmal (partition master) sikerült ismét láthatóvá tenni.

Most ismét látja a Windows intézó a partíciót:

A rövid öntest hiba nélkül lefut
A részletes ön-teszt : Nem sikerült a meghajtót zárolni a kizárólagos használathoz.Mindenképpen futtatni szeretné a tesztet? (nem ajánlott) lemez: E hiba: 32 A folyamat nem fér hozzá a fájlhoz, mert azt egy másik folyamat használja
És a hibás szektorokra 17-et ír ki, már csak 75%

Ismét elindítottam a legalsó (lemez felületének újrainicializásása) teszt üres vinyóval: : 10000 sérült:0 rossz:0 0 áthelyezett, javíthatatlan – de volt néhány sötétebb zöld mező (nem írt ki rá semmit)
Mégegyszer elindítottam a részletes ön-teszt : Sikertelen olvasó egység hibája miatt 0x70 3 perc-t írt ki
Az olvasási teszt üres vinyóval: jó: 9996 sérült:0 rossz:4 0 áthelyezett, javíthatatlan - ez meg ismét hibát jelez!!!!!!!!!!!!!!

Kérdés:
- Nem értem, miért nem futott le korábban és most sem (különböző indok) a részletes önteszt
- nem értem, miért nem működött előszöri alkalmakkor jól a smart, azaz nem kellett volna ismételten a felület teszt során hibá t kijelezni, a korábban hibásnak találtat ki kellene hagynia.
- nem értem, hogy a korábbi olvasási teszt 4 rossz, az újrainicializált teszt pedig 2 sérültet hozott , most pedig olvasási teszt szintén 4 rossz, az újrainicializált teszt pedig mindent rendben talál

A hőmérséklet a nagy particionálo teszt során kb 50 fokig felkúszik, de semmi extra.

Mi javasoltok, hogyan futna végig a részletes önteszt, melyik teszttel lehet a vinyó állapotát stabilizálni, ha egyáltalán lehet?

köszönöm a segítséget

(#676) gardener


gardener
senior tag

HD Sentinel 2.81
3ware 9500s 8portos raid vezérlőm van.
Ezen 2db 1Tb Hitachi vinyó.
Windows server 2003 R2
Legújabb driver van fenn és mégse látja az állapotát a HD sentinel.
Pedig,ha jól látom támogatva is van a kártya.

Mi lehet a problem?

[ Szerkesztve ]

(#677) liksoft válasza zsocii (#675) üzenetére


liksoft
nagyúr

Hiába szemetelsz mindenhova, hamarabb NEM kapsz választ! Ugyanazok a szakemberek foglalkoznak a válaszadással az azonos témákban! :(((

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#678) liksoft válasza gardener (#676) üzenetére


liksoft
nagyúr

A legújabb változat a 3.0. Azzal már nézted?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#679) zsocii válasza liksoft (#677) üzenetére


zsocii
csendes tag

....

[ Szerkesztve ]

(#680) liksoft válasza zsocii (#679) üzenetére


liksoft
nagyúr

Kedves Zsocii!

Látom olvastad a másik helyen.......

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#681) hdsentinel válasza zsocii (#675) üzenetére


hdsentinel
őstag

A másik fórumon megtalálható a válasz: [link]
vagy a program honlapján a fórumban: [link]

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#682) gardener válasza liksoft (#678) üzenetére


gardener
senior tag

Felraktam.
Ez tényleg látja.
thx
Gondolkoztam rajta én is aztán mégis elvetettem.

(#683) zsocii válasza hdsentinel (#681) üzenetére


zsocii
csendes tag

Köszönöm, jó hogy ilyen részletesen válaszoltál...

újabb próbálkozásaim után: sokadszori lemez felületének újrainicializálása sajnos nem mindig ugyanazt az eredményt hozza, hol 1, hol 3 hibás szektort jelent,de ezek egy területre mutatnak. Megfogadva tanácsodat, a felület újrainicializálás szintjét állítva ezen hibákat hol sérültnek, hol rossznak látja, de nem javítja meg (vagy megjavítja, de a kettővel később lefuttatott teszt újra hibának hozza).

Ha jól értem, most már csak az a lehetőségem, hogy újrapartícionálom, és kihagyon ezen blokkokat. A kérdésem, ezt hogyan, mivel lehet egyszerűen megtenni, kérlek segíts.
Még egy kérdésem van. Sajnos a felület újrainicializálása után gyakran elvész automatikusan a partíció, nem látja a Windows, csak a Sentinel. Ez normális, vagy mit csinálok rosszul, hogy jön vissza minden egyéb segítség nélkül az Intézőben a vinyó?

köszönöm,
zsoci

(#684) hdsentinel válasza zsocii (#683) üzenetére


hdsentinel
őstag

A leírtak alapján nem teljesen stabil a kérdéses terület, ez nem ritka, hogy teszt után későbbi időpontban már ismét hibásként jelentkezik egy vagy több szektor, legtöbbször a korábbi hibás (de javított) szektorhoz nagyon közel.

Igen, ilyenkor a legjobb megoldás, hogy úgy partícionálod a merevlemezt, hogy az érintett területe(ke)t kizárd a további használatból, így oda adat ne kerülhessen. A legegyszerűbb, ha a teszt lefutása után az egérmutatót ráhúzod a hibás/sérült blokkra és az alul megjelenő MB-ban kifejezett pozíciót feljegyzed. Ha több ilyen van egymáshoz közel, akkor az első és az utolsó feljegyzése szükséges.

Ezután jobb egérgomb a Sajátgép ikonon, majd Kezelés, Lemezkezelés és itt a kérdéses merevlemezt kiválasztva a jobb oldali részen jobb egérgomb után tudsz új partíciókat létrehozni. Készíts egyet, mely a lemez elejétől tart az első hibás blokkig (érdemes azért komoly ráhagyást eszközölni, legalább 10 MB nagyságrenddel). Majd egy másikat, mely innentől az utolsó hibás blokk utánig tart (szintén ráhagyással) viszont ezt NE formázd meg, majd egy harmadikat, mely innentől a lemez végéig tart. Ezután a 2. már törölhető, így az nem lesz használatban, gyakorlatilag egy "lyuk" lesz a két működő partíció között.
Az eredmény: két partíció, melyek elvileg biztonságosan használhatóak (de csak folyamatos felügyelet mellett), néhány 10-100 MB kapacitáscsökkenés mellett.
Ha a hibás terület nagyobb, a hibás blokkok komoly szórással rendelkeznek, akkor a fenti módszer már nem igazán javasolt, túl sok partíció használata pedig már kényelmetlen lehet. Esetleg ha a hibás blokkok relatíve a lemez elejéhez/végéhez vannak közel, akkor érdemes lehet csak egy használható partíciót készíteni és a lemez többi részét kizárni a további használatból.

A felület újrainicializálása után nem gyakran, hanem MINDIG elvész automatikusan partíció, ez teljesen normális, mivel ez a teszt (ahogy a neve is mutatja) alapállapotba hozza a merevlemez felületét, azaz minden adatot maradéktalanul és visszahozhatatlanul töröl, többszöri felülírással (emiatt tökéletesen használható pl. merevlemez/komplett gép eladása előtt adatmegsemmisítésre is).
Ezután az első lépés az új partíció(k) létrehozása a fent említett módszerrel, az intéző ezután látja és kezeli a most már teljesen üres merevlemezt.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#685) zsocii válasza hdsentinel (#684) üzenetére


zsocii
csendes tag

Szia,

köszönöm a részletes válaszodat.

Megfogadva tanácsodat a lemez első 6 Gb-ját használaton kívül helyeztem (és nem is formáztam meg), így nem kell kisebb partíciókkal bajlódnom.
Úgy gondolom sikeres volt, de óvatosságból még megkérdezem: a Sentinel a 6 Gb kizárásától függetlenül a szoftveres teszteknél nem mutatja hogy több partíció van, ugyanúgy végigmegy a "használaton kívüli" részen is, és megállapítja a kizárt terület hibáit. Ez ugye nem azt jelenti, hogy nem sikerült kizárni és partícionálni e részeket, hanem csak azt, hogy a program ettől függetlenül a Teljes lemezfelületet egyben figyeli függetlenül a partícionálástól, formázástól.

köszönöm.

(#686) hdsentinel válasza zsocii (#685) üzenetére


hdsentinel
őstag

Szia !

Igen, a program automatikusan partíciók mennyiségétől, típusától, méretétől, elhelyezkedésétől függetlenül a teljes merevlemezt teszteli.
Ez úgy kerülhető el, hogy a teszt indítása előtt a teszt beállításoknál a "Csak a kijelölt adatblokkok tesztelése" alatt meg kell adni az első/utolsó tesztelendő blokk sorszámát.

Az egyes blokkok mérete (hány szektort, megabájtot tartalmaznak) a teszt alatt leolvasható, a merevlemez méretének 1/10000-ed része.

Így 160 GB-os HDD esetén ha az első 6 GB nincs használatban és ezt nem szeretnéd tesztelni, akkor "első blokk"-nak 375-nek kell megadni (1 blokk = 16 MB, 375 blokk = 6000 MB).

Egy későbbi verzióban lehetséges, hogy lesz olyan opció, hogy csak a partíciók által lefoglalt terület kerüljön tesztelésre, azaz ne kelljen ezt kiszámolni.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#687) Csabex válasza Thulcandra (#652) üzenetére


Csabex
őstag

Sziasztok!
Koszonom mindenkinek a segitseget, sajna el voltam foglalva nagyon, es ki is ment a fejembol a tema, holott a szektorok hetente egyszer - ketszer gyarapodtak. Oda is eljutottam, hogy bootolaskor lefagyott, es csak a 10 mp nyomvatartas segitett... Amugy azota raktam ra egy 3ik particiot, ami win 7, es hasznaltam is szinte minden bootolaskor...
A mai napon szomoru esemenynek lehettem tanuja... Bekapcsolaskor elindult, de disk boot failure, meg ilyenek a biosbol, es kinoztam addig amig elindult valahogy, be is toltotte a win7-et, minden ok volt egy darabig... Egy adott pillanatban nekifogott kerregni, mintha az olvasofej nem talalna a helyet, es halatszodott nemi utodes is, tehat nem a sima adatkeresesi kerregesre kell gondolni... Persze befagyott minden, es a 10 mp. gomb segitett, majd gondoltam ujrainditom... sikerult is, el is indult, felajanlotta mind2 particiorol valo bootolast, csendesen normalisan indult, kezdte tolteni a windowst es egy ido utan ujra kerreget sajnos. Ekkor kikapcsoltam ujra, es azota nem inditottam el. Szerintetek a Samsung vallal adat vissza allitast ugy, hogy csak a korongokat rakja at? Probaljam meg en lementeni a fontosabb adatokat, es inkabb kapjak egy ujat helyette? Egyaltalan volna ra eselyem visszaszerezni adatot (azt gondolom, hogy minden ok. rajta, mert kerregve is bootolt) huzamosabb kerreges utan? Nem winbol gondoltam adatmentest, hanem van egy sata-ide interfacem es USB-n keresztul tudnam megoldani... Elore is koszonom a segitsegeteket.

[ Szerkesztve ]

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#688) wid22


wid22
aktív tag

Meghibásodás várható - Attribútum: 184 Paritáshibák száma a belső gyorsítótár (cache) és a vezérlő közötti átvitetelben.
Azonnali merevlemez csere szükséges.

Javasolt az adatok azonnali mentése az adatvesztés elkerülése érdekében

.
Ezt irja ki SAMART a winyomra ami 2 hete vidáman müködikk semmi gond vele igaz ennek hatására vetten másik winyot és rámentettem mindent de nem kellett volna.
Másik vinyo Rackba 1 hét alatt megadta magát holott 1000 napot irt ki a HD Sentinel
Ennyit a programról.

(#689) liksoft válasza wid22 (#688) üzenetére


liksoft
nagyúr

Bocsi! Csak halkan szeretném megjegyezni, hogy a mai winyók az áraik mellett igencsak silány minőségűek. Ha ezt RACK-el tetézzük, a drive bármikor meghalhat, pláne ha túlmelegszik, esetleg tápellátása sem tökéletes. Vagyis megjegyzéseddel olyant büntetsz, aki nem is tehet róla.

Példa: Mész az országúton, és elcsapnak. Na ki a hibás? Persze, hogy az út, hiszen mindketten azon mentetek. :F

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#690) wid22 válasza liksoft (#689) üzenetére


wid22
aktív tag

Ok a rackbe levö vinyonak van oka meghibásoni de a másikkal mi van? Az nincs rackbe és arra irja ki a hibát és müködik ennemk ellenére.

(#691) liksoft válasza wid22 (#690) üzenetére


liksoft
nagyúr

Igen, mert a paritáshibát a rendszer észleli, korrigálja, viszont a drive működése nem tökéletes. Gondolom, ha otthon valamit nem értesz, akkor megkéred a család tagjait, ismételjék meg. Ez van a drive belsejében is. De attól még halláskárosult. Mielőtt esetleg teljesen süket lesz, szól, mentsd le az adataid. De lehet, hogy még évekig hall, csak kagyló kell neki.

Konklúzió: A hiba leírását célszerű értelmezni, és ebből további következtetések vonhatóak le. A valóság.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#692) wid22 válasza liksoft (#691) üzenetére


wid22
aktív tag

Ok értem a hibalényegétt csak azt nem értem hogy miért megy még? Garis ha elromlik kiccserélik 640 GB s samu vinyó.

(#693) hdsentinel válasza wid22 (#692) üzenetére


hdsentinel
őstag

Maga a fejek és a lemez felülete nem sérült, mechanikai hiba nincs, működhet még. Viszont ha a cache hibázik, akkor egyszer csak az adminisztrációs terület hibásan kerül visszaírásra, így azonnal széteshet a fájlrendszer. Vagy "csak" egy kisebb fájl (ami a cache-ből jön fel) sérülhet, de az lehet, hogy súlyos következménnyel jár.
Ha csak nagyobb fájlok (pl. DVD ISO-k) voltak rajta, nem biztos, hogy a sérülés azonnal észlelhető.

Ha az alaplap BIOS-ában a SMART engedélyezve van, akkor elvileg az is szól, hogy (ismeretlen) SMART hiba van a merevlemezzel. Más hasonló programnak is kell, hogy szóljon. Vista és Win7 már minden bizonnyal nem is telepedve fel egy ilyen HDD-re, mivel azok ellenőrzik a HDD épségét telepítés előtt (nem a legjobb módszerrel, de ez is valami).

Nyugodtan kérj garanciális cserét, ilyenkor már jogosult vagy rá, mivel a merevlemez a gyártó szerint hibásnak minősül, ez az oka a 0% kondíciónak.

A rack-ben lévő HDD folyamatos felügyelet alatt állt (amíg a rack-ben használtad)? Vagy csak korábban valamikor mutatott 1000 napot a program? A rack-ben könnyen túlmelegedhet (erre azért a Sentinel folyamatos felügyelet mellett biztosan figyelmeztet) vagy kontakthiba, nem megfelelő csatlakozók okozhattak meghibásodást.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#694) hdsentinel válasza Csabex (#687) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ahogy észlelted, hogy a merevlemez állapota folyamatosan romlott (új hibák születtek) legkésőbb az első alkalommal AZONNAL el kellett volna gondolkodni azon, hogy a még menthető adatokat biztonságba helyezd és csak nagy körültekintés mellett (Fájl menüből a megfelelő tesztek lefuttatása után, ld. a Súgóban) használd a merevlemezt tovább.

A "csak 10 mp nyomvatartás" rossz ötlet volt, valószínű tovább rontott a helyzeten. Ld. [link] #4-es pont:

"Ilyen esetekben az operációs rendszer általában teljesen megáll, ezért a felhasználók egy része (tévesen) ilyenkor újraindítja, esetleg lekapcsolja a számítógépet, mondván az "kifagyott". Az adatok helyreállítása közben eltűnő táp nem a legszebb módja annak, hogy kifejezzük mennyire szeretjük merevlemezünket."

A gyártó, a forgalmazó és a szervíz az adatokra soha, semmilyen körülmények között nem vállal garanciát. A helyreállítás a megelőzéshez képest átlagosan 10-szeres áron lehetséges, sajnos most már ezen késő gondolkodni :(

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#695) Csabex válasza hdsentinel (#694) üzenetére


Csabex
őstag

Kosz a valaszt, es szerinted ilyen allapotban probalkozhatok adatmentessel? A samsung kicsereli a lemezt, nincs gond a garival, csak az adataim miatt aggodom. Az erdekes, mint irtam nem mindig kerreg, csak ha egy adott pozicional olvas. Ha mas teruletrol olvasna az adatot szerinted volna esely normalis mukodesre?

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#696) hdsentinel válasza Csabex (#695) üzenetére


hdsentinel
őstag

Esély van rá, hogy sikerül az adatok egy részét (akár mindent) menteni, de így látatlanul ezt nehéz megmondani.

Jobb lenne szakemberre bízni, mert könnyen rosszabb lehet a vége, az adatok felülíródhatnak és nem lehet őket visszahozni ha jelen állapotban megpróbálsz egyszerűnek tűnő adatvisszahozó "csoda"programo(ka)t indítani.

Mivel a merevlemez hibásan működik, felügyelet nélkül könnyen lehet, hogy rossz területre téved a fej, az ott található még fontos adatok is felülíródhatnak vagy az ottani felületrész is karcolódhat, sérülhet.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#697) zsocii válasza hdsentinel (#686) üzenetére


zsocii
csendes tag

Szia,

egy újabb kérdés összejött, sajnos.

Van egy másik vinyóm, ezt akartam kinevezni rendszerlemeznek. Elvégeztem rajta egy felület újrainicializálás tesztet, majd egy olvasási tesztet is. Nem jelzett semmilyen hibát egyik sem (volt egy két blokk, melyet nehezebben olvasott az olvasási teszt).

Ezek után próbálom rátelepíteni a Windows-t, de miután a rendszerfájlokat feltelepítette és újraindítja a gépet, nem hajlandó továbbtelepíteni. Ugyanezt csinálja egy teljesen másik gépben.

A winchesteren egy partíció van, de telepítéskor mindig formázom (volt hogy nemcsak gyorsan, hanem teljesen). Amíg másik vinyó mellet volt (nem rendszerként), működött rendesen. Most egy mobilrackben is megpróbáltuk, az nem is látja.

Mi történhetett? A telepítéskor hibaüzenet nélkül felmásolja a fájlokat. Valamit át kellene állítani még az újrainicializálás teszt után, vagy csak rejtélyesen tönkrement?

köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#698) hdsentinel válasza zsocii (#697) üzenetére


hdsentinel
őstag

Szia !

Ez nem merevlemez hibának tűnik. Sokkal inkább okozhatja memóriahiba, túlhúzás, valamely rendszereszköz hibája. Ha ugyanazt a Windows-t próbáltad telepíteni (ugyanarról a lemezről) akkor annak sérülése is lehet.

A BIOS-ban a lemez kezelés üzemmódját (LBA/LARGE/CHS) érdemes ellenőrizni és szükség esetén átállítani, ez is okozhatja, hogy telepítés után más módon akarja címezni a gép a HDD-t és nem találja az indítófájlokat.

Meg kellene próbálni a partíciót is törölni és újra létrehozni (nem csak formázni), esetleg kisebb/nagyobb méretűt csinálni.

PATA HDD esetén a kábelezést, jumperezést is mindenképp ellenőrizni kellene:
Érdemes cable select opciót mellőzni és fixen master vagy slave beállítást használni.
Ha a CD/DVD is van azonos kábelen, akkor MINDIG az legyen a slave (és
ennek megfelelően az legyen a kábel közepén), a HDD pedig master legyen
és a kábel "rövidebb" végére kerüljön.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#699) Csabex válasza hdsentinel (#696) üzenetére


Csabex
őstag

Udv
Kepzeld sikerul az adatokat menteni a lemezrol, persze a boot particiohoz nem is nyulok, mert ott van a bibi valahol. A masik particiomrol most mentegetek kb. 900 GB adatot egy masik 250 es egy 80 gb HDD-re, no meg lemezekre. Nagyon ritkan vannak fura hangok, halszik, hogy a fej hevesen kinlodik az olvasassal, de most a lenyeges adatok el vannak mentve, igyhat nem sajnalom szegenyket :D A samsungnak valami alvallalkozoja lehet a tuzer utcaban a 13ker-ben aki a szervizelessel foglalkozik, de nem tul lelkesek amugy... A samsungtol a szamom is elkertek, hogy a kesobbiekben kerdezzenek ram, hogy sikerult elintezni a problemat... Samsung felol eleg jo a hozzaallas, szerintem hamar meg fog tortenni a csere. Kosz a segitseget, es boldog karacsonyt neked, meg minden forumozonak!

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#700) scope2007


scope2007
addikt

hali!

mondjuk egy 1TBos hddn mennyi tartalék terület van?
csak úgy érdekelne...erről még nem olvastam sehol

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.