Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) Tigi


Tigi
őstag

Sziasztok

Adott egy új WD 500GB 5000AAKS vinyó.
Egy hét után a HD Sentinel szerint 24%-os a kondició.
Az egész gép új, csak a táp (Chieftec 350W) nem, viszont nem egy erőmű mivel nem játékra lett véve.
A gépen Win7 Ultimate 32bit HUN van.

Tényleg elképzelhető, hogy egy hét után beszarik a vinyó vagy a Sentinel-el nem stimmel valami?

Előre is köszi. :R

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#752) hdsentinel válasza Tigi (#751) üzenetére


hdsentinel
őstag

Szia !

Igen, teljesen elképzelhető, hogy ennyire leessen a kondíció. Az oka (milyen jellegű problémákat észlelt a program) azonnal leolvasható.
Érdemes itt egyből az értékelés melletti "?"-re kattintani, bővebb információért.

Javasolt még a program honlapján a Támogatás -> Gyakran Ismételt Kérdések szekciót átnézni ezzel kapcsolatban, ami leírja, hogy ez pontosan miért van és mit érdemes tenni.

Pl: Nem tökéletes a merevlemezem, mit lehet tenni?

vagy: Hibás szektorok találhatóak a lemezen. Lehetséges-e garanciális csere?

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#753) Tigi válasza hdsentinel (#752) üzenetére


Tigi
őstag

Köszi.
Akkor ha hazaértem rákattintok a "?"-re mert azt még nem tettem meg.
Garit tudok vajon érvényesíteni a Sentinel-re hivatkozva?

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#754) hdsentinel válasza Tigi (#753) üzenetére


hdsentinel
őstag

Az előző hozzászólás utolsó sorában van a link ami tartalmazza a választ erre a kérdésre :B

Ki is van ott emelve: Garanciális csere akkor lehetséges, ha a hibák száma már kellően magas, azaz eléri a gyártó által meghatározott küszöbszintet. Ekkor a program által jelzett kondíció 0 %.

De a szöveges értékelésben is olvasható, hogy Ezen a ponton a merevlemez garanciális cseréje még nem lehetséges, csak ha a kondíció tovább csökken.

Remélem, egyértelmű ;)

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#755) liksoft válasza hdsentinel (#754) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem, sajnos NEM egyértelmű. Ahhoz, hogy az legyen, olvasni kéne tudni, és az olvasottakat értelmezni is.

Ha valakinek nem inge, ne vegye magára!

Az oktatásunk is pocsék, rengeteg a funkcionális analfabéta!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#756) Tigi válasza hdsentinel (#754) üzenetére


Tigi
őstag

Szia

Asszem értem, tehát a 24%-os kondicióra (168db hibás szektor) hivatkozva nem érvényesíthető a gari.
Viszont amit nem írtam, hogy az előző nap még 35%-os volt a kondició másnapra lett 24%.

liksoft: ugye nem az én véremet akarod szívni?

[ Szerkesztve ]

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#757) liksoft válasza Tigi (#756) üzenetére


liksoft
nagyúr

Erről egy vicc jutott eszembe:

- Tud ön úszni?
- Nem.
- És ha megfizetem?....

Minden gonoszkodás nélkül írtam. A gyártót nem érdekli, hogy egyesével, egyszerre, vagy blokkosan változott az állapota. A küszöböt nem érte el. Kivétel, ha a gyári tesztprogram hibakódot ad rá!

Szerk: Nem a Tiédet, hanem mindenkiét, akinek egyértelmű leírt szöveg nem egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#758) Tigi válasza liksoft (#757) üzenetére


Tigi
őstag

Képzeld el, hogy a szerinted fogyatékos kérdésemet előbb tettem fel mielőtt a linket elolvastam volna.
Mindegy, magamra vállalom a hülye szerepét.
Még jó, hogy vannak köztünk tökéletes emberek akik soha semmi hibát nem követnek el.
Gondolom az ország se tartana itt ha csak olyanok élnének benne mint te.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#759) liksoft válasza Tigi (#758) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ne reménykedj! Én is álltam már magam előtt párszor értetlenül.... :D

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#760) Tigi válasza liksoft (#759) üzenetére


Tigi
őstag

Köszi a megnyugtató választ. :R :D

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#761) apóka


apóka
aktív tag

Sziasztok!
Most került hozzám 1 Hitachi hdd (HDS721616PLA380 típus)
A HDsentinel nem tudja megbecsülni a működési és a hátralévő élettartam időt. Ezt írja: Ismeretlen
Nem támogatná ezt a típust?

Focust bontok, ha kell valami írjál. Mk1 98-2004

(#762) hdsentinel válasza apóka (#761) üzenetére


hdsentinel
őstag

Szia !

Akkor lehet, ha a működési idő számláló 0-án áll. Ezt a program nem jeleníti meg mint pontos értéket (mivel némely régebbi típusnál vagy rosszul működő számláló esetén ez mindig 0-án van beragadva).
Valószínű egy óra használat után már meg fognak jelenni az értékek.

Ha mégsem, akkor mindenképpen kérném a Riport menüből Teszt riport küldése a fejlesztőnek opció használatát!

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#763) apóka válasza hdsentinel (#762) üzenetére


apóka
aktív tag

Köszönöm a választ.
Holnap megnézem 2 óra működés után, ha nincs adat, küldöm a tesztet.

Most néztem sata 1-es hdd-t (maxtor 6L300S0). Mindegyik új (nincs 1 óra működési idő sem) de csak 98% teljesítményt mutat. Lehetséges, hogy a sata 1 miatt van?

[ Szerkesztve ]

Focust bontok, ha kell valami írjál. Mk1 98-2004

(#764) hdsentinel válasza apóka (#763) üzenetére


hdsentinel
őstag

Az is csökkenthetné a teljesítmény %-ot, de ha csak néhány százalékban tér el 100-tól, akkor nem erről van szó. Ezt az okozza, hogy a sebességet meghatározó attribútumok (pl. a sávraállás ideje) olyan értéken áll, ami picit lehetne gyorsabb.

Ezt pedig az aktuális akusztika szint befolyásolja, mivel az határozza meg, hogy a merevlemez milyen gyorsan (és esetleg hangosabban) vagy kicsit lassabban (de halkabban) pozícionáljon. Esetleg érdemes ezt megpróbálni (Fájl menüből lehetséges, ha a merevlemez-vezérlő (alaplap) meghajtóprogramja is úgy akarja).

Túl nagy jelentősége igazából annak, hogy a teljesítény "csak" 98% nem feltétlenül van, az elméleti maximális értéket csak kivételes körülmények között teljesíti a merevlemez (hasonlóan, mint ahogy pl. a 100 Mbit/s hálózat sem fog sosem pontosan ilyen sebességgel üzemelni).

Azért ha tudsz teljes riportot küldeni, szívesen megnézem pontosan, mi a helyzet.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#765) szaszlaci


szaszlaci
addikt

(Ide is beírom, végülis ugyan az a téma.)

Üdv!

WD64000AAKS-00A7B2 HD Sentinel és HD Tune:

Működés: 445 nap 1,5 éves kb, általában megy 0-24-ben (Hátralévő: 373 nap)
Hőmérséklet: 30 C Nem megy soha 40 fok fölé kánikulában sem.
Kondíció: 52 % (Teljesítmény: 100 %)
Current pending sector: 198
Ultra DMA CRC error: 200
Start/Stop Count: 100
Spin up time: 164
Raw read error: 197
Seek error rate: 200

Hát ez elég aggasztó, főleg hogy nagyrészt erre a márkára panaszkodik mindenki, hogy hamar romlik a kondíciója.

Van esetleg valami tippetek, hogy ez most miért? Eddig nagyon jónak hittem a WDC-ket, de kezd megingani a bizalmam.
A DMA CRC hibát nem is tudom, mit jelent a gyakorlatban.

Köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#766) hdsentinel válasza szaszlaci (#765) üzenetére


hdsentinel
őstag

Szia !

A HDSentinel elmondja szövegesen, hogy mi a probléma, milyen gondokat talált a merevlemezzel. Érdemes a lemez állapotának stabilitását vizsgálni ilyen esetben, hogy nincs-e további lappangó hiba. Ez itt fórumon és a program honlapján is többször előfordul, a legegyszerűbb ha a szöveges értékelés melletti "?"-re kattintasz vagy ide:
[link] ill. [link]

Ezek a számok semmit nem jelentenek, ugye tudod? Ezek az "érték" mezőben találhatóak, melyek a merevlemez állapotára (kis túlzással) nincsenek hatással. Sőt, éppen ellenkezőleg: ezek minél magasabbak, annál "jobb" a helyzet. Az "adat" mező az érdekes, az ott található számok mutatják meg a hibák valódi mennyiségét.
Erről pedig részletesen itt: [link]

Az Ultra ATA CRC az adatátviteli hibákat jelentené, de ha az érték 200-on áll, akkor (szinte) nem is volt ilyen sosem. Ha a Riport menü Teszt riport küldése a fejlesztőnek opciót használod, pontosan látom, milyen értékek vannak és pontosan milyen és mennyi hibát érzékelt a program.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#767) szaszlaci válasza hdsentinel (#766) üzenetére


szaszlaci
addikt

Köszönöm a választ!
Megpróbáltam a normál - és a részletes öntesztet, de sajnos:
"Sikertelen az olvasó egység hibája miatt" 0x79

Ez aggasztó.. Formázni meg regenerálni nem akarok, főleg hogy szaporodnak a bad sectorok, napi 10-20 akár. Gondolom kosz vagy fejsérülés lehet.

Garanciára azt mondták, BS-al már küldhető, cserélik. Így nyilván igénybe veszem, addig is használom erőteljesen, hadd romoljon tovább.

(Küldtem egy riportot!)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#768) liksoft válasza szaszlaci (#767) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem tökéletes tápellátás is okozhat hibás szektorokat!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#769) szaszlaci válasza liksoft (#768) üzenetére


szaszlaci
addikt

Úgy gondolom, ez nálam nem áll fennt:
Atom proci van, ez 6 Watt, így nem igazán léphet fel feszültség ingadozás. Meg mellé az "erőmű". + noname 12 Voltos laptop táp és PICO PSU.
Scopom sajnos nincs, így nem tudok zajt mérni mérni. Mindenesetre ezt sikerült terheléstől függően:
3,20-3,21 V
4,88-4,90 V
11,90-11,97 V

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#770) hdsentinel válasza szaszlaci (#767) üzenetére


hdsentinel
őstag

Megjött a riport!

Nincs a merevlemezen bad sector, egyetlen egy sem. Hol láttad, hogy vannak?

Ahogy a program is mondja:

"A lemez felületén található 259 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek)."

Ez teljesem más kategória. Sok esetben egyáltalán nem a merevlemez az okozója, hanem valóban (még ha nem is szeretjük beismerni) a tápellátás és/vagy az adatkábel.
Utóbbira gyanakodnék, mivel történtek adatátviteli hibák is (a 0063 az Adat mezőben, nem a 200 az érték mezőben).

Kár lenne egy felesleges kört futni, mivel "Ezen a ponton a merevlemez garanciális cseréje még nem lehetséges, csak ha a kondíció tovább csökken."

Ha egy másik gépbe tennéd, elindítanád rajta a Sentinel "Lemez felületének újrainicializálása" funkciót (a regisztrált változat, ami a teljes öntesztet is képes indítani tudja), akkor minden bizonnyal az állapot jelentősen javulna, a szektorok felülvizsgálatát követően akár egészen vissza 100%-ig.

Elméletben a hardver öntesztnek is ezt kell(ene) csinálnia az adatok veszélyeztetése nélkül (azaz teljes törlés nélkül) de sajnos az esetek egy részében (ez gyártó, típus függő) ez nem így van - emiatt kerültek ezek a szoftveres tesztek a programba.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#771) szaszlaci válasza hdsentinel (#770) üzenetére


szaszlaci
addikt

Egyelőre egy felület ellenörzést, csak olvasásra csináltattam vele:
Jó: 9984
Sérült: 2
Rossz: 14

Ez csak nem kábel/táp hiba!?
Más szgép nincs a közelben, jó lenne ezzel megoldani. Ám ezt a kábel hibát nem teljesen értem. Mitől rossz, érintkezés, zavar a szálak közt? Kékhalált például úgy az elmúlt fél évben tuti nem produkált.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#772) hdsentinel válasza szaszlaci (#771) üzenetére


hdsentinel
őstag

Azért lenne jó másik gép, hogy teljes felülírást lehessen végezni, mivel az javítja az ilyen jellegű hibákat.
A SATA adatkábelek egy része meglehetősen gyenge minőségű, a csatlakozók lazák, lötyögősek. Összeszerelés után általában egy ideig nem okoz gondot de ha a házat minimális hatás éri már megmozdul és gondot okoz átvitelnél. Kékhalál nem feltétlen jelentkezik ilyenkor de a HDD rögzítette a problémát és növelte az adatátviteli hibák számát.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#773) szaszlaci válasza hdsentinel (#772) üzenetére


szaszlaci
addikt

Megpróbálom megoldani.
Na de a felületi teszt nem pont erre való? Mert néztem, hogy egy hibás szektornál próbálkozott az olvasással, de nem ment neki. Tudom, hogy az nem csinál javítást, de ha ott sem tuja olvasni, attól még lehet hogy nem rossz a szektor?

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#774) hdsentinel válasza szaszlaci (#773) üzenetére


hdsentinel
őstag

Az írásteszt, ami erre való (mármint a hiba javítására).

Az olvasásteszt (mint bármilyen program ami olvasna) megáll a hibánál (azaz jelzi a hiba pozícióját), ez teljesen természetes dolog. A kérdéses szektort felülírva kényszeríthető a merevlemez arra, hogy vizsgálja felül a szektor állapotát és állítsa alaphelyzetbe vagy helyezze át a tartalék területre. Ezután már valószínű kezelhető lesz a kérdéses szektor (vagy a helyette használt tartalék szektor).

A legjobb a "Lemez felületének újrainicializálása" teszt, mivel az speciális teszt-mintázatok segítségével ellenőrzi a szektorokat és többszörös felülírást végez.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#775) szaszlaci válasza hdsentinel (#774) üzenetére


szaszlaci
addikt

Értem, köszönöm a segítséged, elvégzem amint tudom!

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#776) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Sziasztok!
Egy 3.5" Samsung sata-s 400gb/os hdd-t nyuzok 3 eve. Usb-n van gepre kotve, JMicron interfeszu csatolon keresztul (vid:152d,pid:2338). Semmi baj nem volt.
Most egy 1.5TB hd154ui-t ujitottam be, felismeri megy, de neha lefagy az egesz gep tole. Nem tudjatok mi lehet a baj? Ha nem fagy le akkor is eszrevettem, hogy ha masolok es zenet jatszok le rola egyszerre akkor a zene nem folyamatos, meg-megakad par masodpercenkent. Elkepzelesem nincs mi lehet a gond. Igaz ez egy 5400rpm-es winyo, az elozo 7200-as volt, joval lassabb is, 20-22MB/s (gondolom ez a fordulatszam miatt lassabb, de nem vagyok benne biztos)
Hdd sentinel megy miota 1-2 hete hasznalom, semmi kulonlegest nem jelez, hogy gond lenne. Ja, Vista.
Vélemény???Ötlet??
Köszi

ui:ata kontrol bájt, ata ellenörző összeg érvényteelen.Ezt mi okozza???

(#777) hdsentinel válasza szabi__memo (#776) üzenetére


hdsentinel
őstag

[link]

Az "ata kontrol bájt, ata ellenörző összeg" ha érvénytelen, azt a merevlemez vezérlő meghajtóprogramja (driver) okozza. Nincs hatása a merevlemez kondíciójára, hőmérsékletére, állapotára, sebességére.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#778) szaszlaci válasza hdsentinel (#774) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nos, végrehajtottam, és a következőre jutottam a gyenge szektoros WDC merev lemezzel:

Elsőként az adatokat mentettem le róla, itt több fájl is olvashatatlan volt, kihagytam őket.
Ezután választottam az újrainicializálás funkciót, és az összes szektor jól állapotú volt a művelet alatt.
Mikor befejeződött, az összesítés szerint hibátlan, de 264 gyenge szektor van rajta. Ezt csak az összesítő üzenetben írta ki, a lemezt 100%-nak értékeli.
Ezután az összes adatot újra visszaolvastattam vele (lemásoltam saját magára), minden rendben ment.

Akkor ezt most hogyan is kellene értelmezni? Mit csinált a korábbi gyenge szektorokkal, használaton kívül helyezte őket? Vagy nem is voltak valójában a lemez felületén? Mert valamiért bizonyos adatokat nem lehetett visszaolvasni sehogy sem.
Számíthatok újra adatvesztésre?

Köszönöm a segítséget!

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#779) szaszlaci válasza szaszlaci (#778) üzenetére


szaszlaci
addikt

Közben keletkeztek újabb gyenge szektorok, szám szerint 11..

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#780) liksoft válasza szaszlaci (#779) üzenetére


liksoft
nagyúr

Tápellátás????

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#781) szaszlaci válasza liksoft (#780) üzenetére


szaszlaci
addikt

Atom proci van, ez 6 Watt, így nem igazán léphet fel komoly terhelés ingadozás. Noname 12 Voltos laptop táp és PICO PSU.
Scopom sajnos nincs, így nem tudok zajt mérni. Mindenesetre ezt sikerült terheléstől függően:
3,20-3,21 V
4,88-4,90 V
11,90-11,97 V

Mikor rajta volt még egy HDD (Hitachi 320 gigás), minden rendben volt, holott ez a géphez mérten jelentős fogyasztásnövekedés. (37 Watt a konnektor felől.)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#782) liksoft válasza szaszlaci (#781) üzenetére


liksoft
nagyúr

Tápegységek korrekt működése megfelelő terhelés esetén igaz. Kis vagy túlterhelés esetén nagyobbak a belengései, ingadozásai. A túlterhelés a zaj megnövekedését is eredményezi, így ez fokozottan nagyobb gond.

A winyót tedd másik gépbe, és ott teszteld. Ha ott is bizonytalankodik, akkor feltehetően ő a hibaforrás, ha viszont nem, akkor inkább a mostani környezetet okolnám.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#783) szaszlaci válasza liksoft (#782) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nagyobb idejű belengés nincs, azt kimértem volna. Túlterhelés szintén kizárt (ettől még lehet persze zaj), hisz 120 Wattos a noti táp. Ez nem tud felborulni az ágak nem egyenletes terhelése miatt, mert csak 12 Voltot állít elő.
A második a PICO 90 Watt, ezt nem tudom hogy működik. Az egyetlen, hogy a pici 4 darab (valoszinű puffer) 1000 uF-os kondikat kiszedtem megvizsgálni, jók-e. Bár ha az rossz lenne, frekvenciát kellett volna mérnem a kimeneten.

Még arra tippelek, hogy a gép nem földelt (gyárilag is egy notihoz lehetne hasonlítani, csak a külső tápja földelt), hogy az ADSL telefonvonal akár a routeren keresztül is zajt visz a rendszerbe, és azzal nem tud mit kezdeni.
(Bár a HDD nincs összeföldelve mással, ami tudom nem javasolt, de így legalább a nullához képesti feszültségei jók lesznek.) Persze ez mind csak feltételezés részemről.

Megpróbálom valakihez elvinni hosszabb távra, mert eddig úgy két nap alatt egyszer "állított elő" jó egy tucat gyenge szektort.

A lényeg, hogy korábban észrevettem, mikor az olvashatatlan fájlokat piszkáltam, akkor szaporodtak ezek a szektorok.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#784) liksoft válasza szaszlaci (#783) üzenetére


liksoft
nagyúr

:Y
Valahogy ez nem világos a számomra. Mi az, hogy két tápegységgel megy? És minek szeded szét, míg a drive átrakása és tesztelése bontás nélküli tesztelést tesz lehetővé? Ez olyan, mintha én szétszedném az autóm futóművét, mert télen nehezen kormányozható. Meg kéne nézni száraz aszfalton mielőtt szétszedném, mert lehet, hogy csak jégre futottam.

Nem elég a szakmát megtanulni, forrasztani tudni, hanem hibafelderítéses logikai láncot is fel kell tudni állítani.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#785) szaszlaci válasza szaszlaci (#783) üzenetére


szaszlaci
addikt

Közben változott a helyzet: átmásoltam ismét minden adatot, és a gyenge szektorok száma nullára csökkent.

Az egyik táp 230 -> 12 Volt egyen, a másik ezt a 12 Voltot alakítja tovább, illetve például képes kikapcsolni, mikor az alaplap erre utasítja.
Pico PSU, nekem hasonló, nem pont ilyen.
Előnye, hogy kicsi, nagyon hatékony és teljesen passzív.

Szeretek mindent ellenőrizni amit csak tudok, hogy biztosan jó-e.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#786) liksoft válasza szaszlaci (#785) üzenetére


liksoft
nagyúr

Most már értem. Ennek ellenére a drive tesztelése másik gépben ajánlott.

Nem tűnik passzívnak (ellenállás és tranzisztor), csak hűtést nem igényel. Egyébként ez a kapcsoló üzem termelheti nagyfrekvencián (kéziműszerrel mérhetetlen) a zajt.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#787) szaszlaci válasza liksoft (#786) üzenetére


szaszlaci
addikt

Passzív a hűtése, alkatrész szerint nehéz lenne ellenállásból, kondenzátorból és tekercsből felépíteni. Aktív csak a félvezető (és rádiócső).
Azért vizsgáltam a puffert, mert az a nagyfrekis táp simítására szolgál.

Ettől függetlenül lehet igazad van, és arra fele van a gond, zavar jön a táp felől.
Köszönöm a segítségedet!

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#788) liksoft válasza szaszlaci (#787) üzenetére


liksoft
nagyúr

Tegyél a winyó tápcsatijához minden tápágra (5,12,3.3 V - attól függően mit használ) 100 mikro elkot és 100 (47) nF kerámia kondis szűrést. Az elko alacsony, a kerámia nagyfrekis szűréshez.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#789) hdsentinel válasza szaszlaci (#778) üzenetére


hdsentinel
őstag

Valami félreértés lehet:

Ha a szöveges értékelés hibátlan és 100% a kondíció (ami teljesen összhangban van) akkor hol láttad a gyenge szektorokat?

A teszt végén az összesítő üzenetben? Ott minden bizonnyal az szerepelt, hogy a korábbi 264 gyenge szektor javításra került (emiatt lett a számuk 0, és állt vissza a kondíció 100%-ra).

Azaz a program valóban helyretette őket azzal, hogy rákényszerítette a merevlemezt a felülvizsgálatra. Ha ezután ismét előjönnek, akkor én is azt javaslom, hogy másik gépben nézd meg mivel gyanús a környezet. A tápon kívül a SATA kábelt is javasolt ellenőrizni, cserélni.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#790) szaszlaci válasza hdsentinel (#789) üzenetére


szaszlaci
addikt

Kicseréltem a SATA adatkábelt, és igazad volt, nagyon úgy néz hogy az volt a rossz. Maguktól eltűntek fájlkezelős olvastatástól a gyenge szektorok, és eddig egy sem jött elő.
Illetve felület teszt is szép zöld lett :)

Köszönöm még1x a segítséget mindkettőtöknek! :R

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#791) yanesz


yanesz
tag

Sziasztok!

Most telepítettem újra a gépemet,és felraktam a hd sentinel-t is.
Legnagyobb megdöbbenésemre ezeket az adatokat küldte nekem.
A gépem 1,5 éves..és használom rendesen.

Ehhez mit szóltok?

Még szerencsére garis.

Lemez Tulajdonságok
-------------------
Lemez sorszám . . . . . . . . . . . . . . . . . . 0
Interfész . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . S-ATA
Lemez modelszám . . . . . . . . . . . . . . . . . ST9250827AS
Lemez revízió . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3.AAA
Lemez sorozatszám . . . . . . . . . . . . . . . . 5RG3LR46
Teljes méret. . . . . . . . . . . . . . . . . . . 238472 MB
Jelenlegi hőmérséklet . . . . . . . . . . . . . . 46 °C
Működési idő. . . . . . . . . . . . . . . . . . . 217 nap, 0 óra
Becsült hátralévő élettartam. . . . . . . . . . . 5 nap
Kondíció. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . #------------------- 5 % (Rossz)
Teljesítmény. . . . . . . . . . . . . . . . . . . #################### 100 % (Kiváló)

A lemez felületén található 290 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve.
A lemez önteszt során talált 756 hibás szektort.
A lemez felületén található 756 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).
Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat.
Ajánlatos az adatok sűrű mentése az adatvesztés elkerülése érdekében.

ATA Információk
---------------
Cilinderek. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 484521
Fejek . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 16
Szektorok . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 63
LBA szektorok . . . . . . . . . . . . . . . . . . 488397168
ATA Revízió . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 7
Szektoronkénti bájtok . . . . . . . . . . . . . . 512
Puffer mérete . . . . . . . . . . . . . . . . . . 8192 KB
Multi-szektorok . . . . . . . . . . . . . . . . . 16
Hibajavító bájtok . . . . . . . . . . . . . . . . 4
Formázatlan kapacitás . . . . . . . . . . . . . . 238475 MB
Maximális PIO átviteli mód. . . . . . . . . . . . 4
Maximális többszavas DMA mód. . . . . . . . . . . 2
Maximális UDMA átviteli mód . . . . . . . . . . . 150 MB/s (6)
Aktív UDMA átviteli mód . . . . . . . . . . . . . 150 MB/s (6)
Minimális többszavas DMA átviteli idő . . . . . . 120 ns
Ajánlott többszavas DMA átviteli idő. . . . . . . 120 ns
Minimális PIO átviteli idő IORDY nélkül . . . . . 120 ns
Minimális PIO átviteli idő IORDY-vel. . . . . . . 120 ns
ATA kontroll bájt . . . . . . . . . . . . . . . . Érvényes
ATA ellenőrző összeg. . . . . . . . . . . . . . . Érvényes

Akusztikai jellemzők
--------------------
Akusztika Menedzsment . . . . . . . . . . . . . . Nincs támogatva
Akusztika Menedzsment . . . . . . . . . . . . . . Letiltva
Jelenlegi akusztikai szint. . . . . . . . . . . . Alapértelmezett (00h)
Ajánlott akusztikai szint . . . . . . . . . . . . Maximális teljesítmény és hangerő (FEh)

ATA Jellemzők
-------------
Read Ahead Buffer . . . . . . . . . . . . . . . . Nincs támogatva
DMA adatátvitel . . . . . . . . . . . . . . . . . Támogatva
Ultra DMA adatátvitel . . . . . . . . . . . . . . Támogatva
S.M.A.R.T.. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Támogatva
Energiagazdálkodás. . . . . . . . . . . . . . . . Támogatva
Írási gyorsítótár . . . . . . . . . . . . . . . . Támogatva
Védett lemezterület . . . . . . . . . . . . . . . Támogatva
Fejlett energiagazdálkodás. . . . . . . . . . . . Támogatva
Indítás készenléti módban . . . . . . . . . . . . Nincs támogatva
48-bit LBA címzés . . . . . . . . . . . . . . . . Támogatva
Többszintű konfiguráció . . . . . . . . . . . . . Támogatva
IORDY támogatás . . . . . . . . . . . . . . . . . Támogatva
Műveletek sorbarendezése. . . . . . . . . . . . . Nincs támogatva

Biztonsági mód
--------------
Biztonsági mód. . . . . . . . . . . . . . . . . . Támogatva
Biztonsági törlés . . . . . . . . . . . . . . . . Nincs támogatva
Biztonsági törlés időtartam . . . . . . . . . . . Nincs támogatva
Fejlett biztonsági törlés . . . . . . . . . . . . Nincs támogatva
Fejlett biztonsági törlés időtartam . . . . . . . Nincs támogatva
Biztonsági mód engedélyezve . . . . . . . . . . . Nem
Biztonsági mód, merevlemez lezárva. . . . . . . . Nem
Biztonsági mód befagyasztva . . . . . . . . . . . Igen
Jelszó számláló lejárt. . . . . . . . . . . . . . Nem
Biztonsági szint. . . . . . . . . . . . . . . . . Magas

Serial ATA Jellemzők
--------------------
S-ATA funkciók. . . . . . . . . . . . . . . . . . Igen
S-ATA I átviteli sebesség (1.5 Gps) . . . . . . . Támogatva
S-ATA II átviteli sebesség (3 Gps). . . . . . . . Nincs támogatva
Vezérlőtől energiagazdálkodási utasítások vétele. Nincs támogatva
PHY esemény számláló. . . . . . . . . . . . . . . Támogatva
Nullától eltérő tároló offszet. . . . . . . . . . Nincs támogatva
Optimalizált DMA átvitel indítás . . . . . . . . Nincs támogatva
Energiagazdálkodási utasítások küldése a vezérl.. Támogatva, Letiltva
Adatok sorban történő továbbítása . . . . . . . . Nincs támogatva
Aszinkron értesítés . . . . . . . . . . . . . . . Nincs támogatva
Beállítások megőrzése . . . . . . . . . . . . . . Támogatva, Letiltva
Native Command Queuing (NCQ). . . . . . . . . . . Támogatva
Sor hossz . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 32

S.M.A.R.T.
----------
# Attribútum Küszöb Érték Legr.. Adat Státusz Állapotjelzők
1 Raw Read Error Rate 6 100 253 000000000000 OK Hiba-arány, Teljesítmény, Statisztikai, Kritikus
3 Spin Up Time 0 99 99 000000000000 OK (Mindig rendben) Statisztikai, Kritikus
4 Start/Stop Count 20 99 99 0000000005F1 OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
5 Reallocated Sectors Co.. 36 93 93 000000000122 OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai, Kritikus
7 Seek Error Rate 30 79 60 00020B35957C OK Hiba-arány, Teljesítmény, Statisztikai, Kritikus
9 Power-On Time Count 0 95 95 000000001458 OK (Mindig rendben) Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
10 Spin Retry Count 34 100 100 000000000000 OK Esemény Számláló, Statisztikai, Kritikus
12 Drive Power Cycle Count 20 99 99 0000000005D2 OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
187 Vendor-specific 0 1 1 00000000073F OK (Mindig rendben) Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
189 Vendor-specific 0 100 100 000000000000 OK (Mindig rendben) Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Hiba-arány, Statiszt..
190 Airflow Temperature 45 54 41 000B3B11002E OK Ön-ellenőrző, Statisztikai
191 Vendor-specific 0 100 100 000000000098 OK (Mindig rendben) Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
192 Power off Retract Cycle 0 100 100 000000000296 OK (Mindig rendben) Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
193 Load/Unload Cycle Count 0 67 67 0000000102AA OK (Mindig rendben) Ön-ellenőrző, Statisztikai
194 HDD Temperature 0 46 59 00110000002E OK (Mindig rendben) Esemény Számláló, Hiba-arány, Statisztikai
195 Hardware ECC Recovered 0 56 50 0000075D0155 OK (Mindig rendben) Esemény Számláló, Statisztikai
197 Current Pending Sector.. 0 64 64 0000000002F4 OK (Mindig rendben) Esemény Számláló
198 Off-Line Uncorrectable.. 0 64 64 0000000002F4 OK (Mindig rendben) Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Hiba-arány, Teljesít..
199 Ultra ATA CRC Error Co.. 0 200 200 000000000006 OK (Mindig rendben)
200 Write Error Rate 0 100 253 000000000000 OK (Mindig rendben) Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
202 Data Address Mark Errors 0 100 253 000000000000 OK (Mindig rendben)

Átvitel Információ
------------------
Összes Olvasott Adat. . . . . . . . . . . . . . . 7 MB, 7 MB telepítés óta (2010.06.04.)
Összes Írt Adat . . . . . . . . . . . . . . . . . 99 MB, 99 MB telepítés óta
Napi átlagos olvasás. . . . . . . . . . . . . . . 7,00 MB
Napi átlagos írás . . . . . . . . . . . . . . . . 99,00 MB
Jelenlegi átviteli sebesség . . . . . . . . . . . 24 KB/mp
Maximális átviteli sebesség . . . . . . . . . . . 7898 KB/mp
Jelenlegi olvasási sebesség . . . . . . . . . . . 0 KB/mp
Jelenlegi írási sebesség. . . . . . . . . . . . . 24 KB/mp
Lemezkihasználtság. . . . . . . . . . . . . . . . 2 %

-- Fizikai Lemez Információ - Lemez: #1: Z�!�Ă�! §�! ��! $�!íő�1:Ë�˙��1é�1 ľ�˙��1 --

Lemez Tulajdonságok
-------------------
Lemez sorszám . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1
Interfész . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . S-ATA
Lemez modelszám . . . . . . . . . . . . . . . . . Z�!�Ă�! §�! ��! $�!íő�1:Ë�˙��1é�1 ľ�˙��1
Lemez revízió . . . . . . . . . . . . . . . . . . Unknown
Lemez sorozatszám . . . . . . . . . . . . . . . . %�UŠ
1�~!?6�!ćH�Ań0�
Teljes méret. . . . . . . . . . . . . . . . . . . 0 MB
Jelenlegi hőmérséklet . . . . . . . . . . . . . . ?
Kondíció. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . #################### 100 % (Kiváló)
Teljesítmény. . . . . . . . . . . . . . . . . . . ##########---------- 50 % (Közepes)

A lemez felpörgése során előfordultak problémák. Ezt okozhatja merevlemez probléma vagy nagy terhelés (gyenge tápegység).
Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat.
Nincs szükség beavatkozásra.

ATA Információk
---------------
Cilinderek. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 0
Fejek . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 0
Szektorok . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 0
LBA szektorok . . . . . . . . . . . . . . . . . . 0
ATA Revízió . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 0
Szektoronkénti bájtok . . . . . . . . . . . . . . 0
Puffer mérete . . . . . . . . . . . . . . . . . . 0 KB
Multi-szektorok . . . . . . . . . . . . . . . . . 0
Hibajavító bájtok . . . . . . . . . . . . . . . . 0
Formázatlan kapacitás . . . . . . . . . . . . . . 0 MB
Maximális PIO átviteli mód. . . . . . . . . . . . 0
Aktív PIO átviteli mód. . . . . . . . . . . . . . 0
Maximális többszavas DMA mód. . . . . . . . . . . 0
Maximális UDMA átviteli mód . . . . . . . . . . . 150 MB/s (0)
Aktív UDMA átviteli mód . . . . . . . . . . . . . 150 MB/s (0)
Minimális többszavas DMA átviteli idő . . . . . . 0 ns
Ajánlott többszavas DMA átviteli idő. . . . . . . 0 ns
Minimális PIO átviteli idő IORDY nélkül . . . . . 0 ns
Minimális PIO átviteli idő IORDY-vel. . . . . . . 0 ns
ATA kontroll bájt . . . . . . . . . . . . . . . . Érvénytelen
ATA ellenőrző összeg. . . . . . . . . . . . . . . Érvénytelen

Akusztikai jellemzők
--------------------
Akusztika Menedzsment . . . . . . . . . . . . . . Nincs támogatva
Akusztika Menedzsment . . . . . . . . . . . . . . Engedélyezve
Jelenlegi akusztikai szint. . . . . . . . . . . . ? (41h)
Ajánlott akusztikai szint . . . . . . . . . . . . ? (1Bh)

ATA Jellemzők
-------------
Read Ahead Buffer . . . . . . . . . . . . . . . . Nincs támogatva
DMA adatátvitel . . . . . . . . . . . . . . . . . Nincs támogatva
Ultra DMA adatátvitel . . . . . . . . . . . . . . Nincs támogatva
S.M.A.R.T.. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Nincs támogatva
Energiagazdálkodás. . . . . . . . . . . . . . . . Nincs támogatva
Írási gyorsítótár . . . . . . . . . . . . . . . . Nincs támogatva
Védett lemezterület . . . . . . . . . . . . . . . Nincs támogatva
Fejlett energiagazdálkodás. . . . . . . . . . . . Nincs támogatva
Indítás készenléti módban . . . . . . . . . . . . Nincs támogatva
48-bit LBA címzés . . . . . . . . . . . . . . . . Nincs támogatva
Többszintű konfiguráció . . . . . . . . . . . . . Nincs támogatva
IORDY támogatás . . . . . . . . . . . . . . . . . Nincs támogatva
Műveletek sorbarendezése. . . . . . . . . . . . . Nincs támogatva

Biztonsági mód
--------------
Biztonsági mód. . . . . . . . . . . . . . . . . . Nincs támogatva
Biztonsági törlés . . . . . . . . . . . . . . . . Nincs támogatva
Biztonsági törlés időtartam . . . . . . . . . . . Nincs támogatva
Fejlett biztonsági törlés . . . . . . . . . . . . Nincs támogatva
Fejlett biztonsági törlés időtartam . . . . . . . Nincs támogatva
Biztonsági mód engedélyezve . . . . . . . . . . . Nem
Biztonsági mód, merevlemez lezárva. . . . . . . . Igen
Biztonsági mód befagyasztva . . . . . . . . . . . Igen
Jelszó számláló lejárt. . . . . . . . . . . . . . Nem
Biztonsági szint. . . . . . . . . . . . . . . . . Maximális

Serial ATA Jellemzők
--------------------
S-ATA funkciók. . . . . . . . . . . . . . . . . . Igen
S-ATA I átviteli sebesség (1.5 Gps) . . . . . . . Nincs támogatva
S-ATA II átviteli sebesség (3 Gps). . . . . . . . Nincs támogatva
Vezérlőtől energiagazdálkodási utasítások vétele. Támogatva
PHY esemény számláló. . . . . . . . . . . . . . . Támogatva
Nullától eltérő tároló offszet. . . . . . . . . . Nincs támogatva
Optimalizált DMA átvitel indítás . . . . . . . . Nincs támogatva
Energiagazdálkodási utasítások küldése a vezérl.. Nincs támogatva
Adatok sorban történő továbbítása . . . . . . . . Nincs támogatva
Aszinkron értesítés . . . . . . . . . . . . . . . Támogatva, Letiltva
Beállítások megőrzése . . . . . . . . . . . . . . Nincs támogatva
Native Command Queuing (NCQ). . . . . . . . . . . Nincs támogatva
Sor hossz . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Nincs támogatva

S.M.A.R.T.
----------
# Attribútum Küszöb Érték Legr.. Adat Státusz Állapotjelzők
0 Vendor-specific 0 113 103 52381431FF6B OK (Mindig rendben) Kritikus
49 Vendor-specific 0 175 0 31558A251631 OK (Mindig rendben) Hiba-arány, Statisztikai, Kritikus
126 Vendor-specific 0 33 25 F1480721E636 OK (Mindig rendben) Esemény Számláló, Hiba-arány, Statisztikai, Kritikus
26 Vendor-specific 0 114 255 3100CC740631 OK (Mindig rendben) Ön-ellenőrző, Esemény Számláló
149 Vendor-specific 0 33 6 09C31A211D5A OK (Mindig rendben) Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Teljesítmény, Statis..
6 Read Channel Margin 0 33 26 ED2406210981 OK (Mindig rendben) Ön-ellenőrző, Teljesítmény, Statisztikai, Kritikus
26 Vendor-specific 0 49 6 021A31FF1ACB OK (Mindig rendben) Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Teljesítmény, Kritikus
0 Vendor-specific 0 190 21 0134861A31FF OK (Mindig rendben) Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Kritikus
6 Read Channel Margin 0 19 49 0631ED035F1A OK (Mindig rendben) Statisztikai
23 Vendor-specific 0 26 25 09930631CDF9 OK (Mindig rendben) Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
49 Vendor-specific 0 18 206 2131F02C0631 OK (Mindig rendben) Esemény Számláló, Hiba-arány, Statisztikai
236 Vendor-specific 0 6 35 2111721A21EF OK (Mindig rendben) Ön-ellenőrző, Hiba-arány, Teljesítmény, Statisztikai
222 Loaded Hours 0 26 72 21FED8062139 OK (Mindig rendben) Ön-ellenőrző, Teljesítmény, Statisztikai, Kritikus
192 Power off Retract Cycle 0 6 236 21FEF51A2103 OK (Mindig rendben) Kritikus
68 Vendor-specific 0 26 149 210E20062100 OK (Mindig rendben) Hiba-arány, Teljesítmény
221 G-Sense Error Rate 0 6 211 6ABFD01B4162 OK (Mindig rendben)
33 Vendor-specific 0 217 33 66052129691B OK (Mindig rendben) Teljesítmény, Kritikus
33 Vendor-specific 0 48 33 701B21B6BA05 OK (Mindig rendben) Esemény Számláló, Hiba-arány, Statisztikai, Kritikus
33 Vendor-specific 0 120 33 9005218DF31B OK (Mindig rendben) Teljesítmény, Kritikus
33 Vendor-specific 0 142 49 1B31078A7905 OK (Mindig rendben) Esemény Számláló, Hiba-arány, Statisztikai, Kritikus
126 Vendor-specific 0 5 111 810C1B310785 OK (Mindig rendben) Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Hiba-arány
49 Vendor-specific 0 133 7 31F87CD31B31 OK (Mindig rendben) Teljesítmény, Kritikus
14 Vendor-specific 0 49 27 1C0531F86D72 OK (Mindig rendben) Esemény Számláló, Teljesítmény, Statisztikai
7 Seek Error Rate 0 223 72 0808F40531F8 OK (Mindig rendben) Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Kritikus
27 Vendor-specific 0 248 49 1B3108109405 OK (Mindig rendben) Teljesítmény, Statisztikai, Kritikus
245 Vendor-specific 0 5 172 E5741B31081C OK (Mindig rendben) Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Teljesítmény, Statis..
49 Vendor-specific 0 159 8 31F767021B31 OK (Mindig rendben) Teljesítmény, Kritikus
101 Vendor-specific 0 49 27 800531F52ABB OK (Mindig rendben) Esemény Számláló, Teljesítmény, Statisztikai, Kritikus
10 Spin Retry Count 0 251 33 554F130531F5 OK (Mindig rendben) Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Kritikus
27 Vendor-specific 0 170 49 1B315559D605 OK (Mindig rendben) Hiba-arány

Átvitel Információ
------------------
A valós idejű teljesítménymérés nem támogatott ezen a lemezen.

-- Partíció információ --

Logikai meghajtó Kapacitás Szabad terület Szabad terület Felhasznált terület
C: (Lemez: #0) 38 468 MB 34 215 MB 89 % ##------------------
D: (Lemez: #0) 199 997 MB 199 777 MB 100 %

(#792) hdsentinel válasza yanesz (#791) üzenetére


hdsentinel
őstag

Nézd meg a program weboldalán a Támogatás -> Gyakran Ismételt Kérdések részt, különös tekintettel ezekre:
[link]
és [link]

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#793) lyman


lyman
csendes tag

Sziasztok!

Nem rég volt egy kis probléma a gépemmel. Lefagyott, kattogtak a vinyók. Gondoltam a vinyókkal(két Samsung sata II, HD160JJ és SP2504C) lesz probléma, feltelepítettem a HD Sentinelt és azt írta, hogy a teljesítmény és kondíció 100%os, a SMART paraméterek is rendben vannak, csak a hőmérsékletük szerintem kicsit magas. A 160as 42-46 fok között megy (ezen az az oprendszer winXP) és a csúcshőmérséklete 62 fok. A másik 40 fok körül müködik és a csúcshőmérséklete 50 fok. A vinyók 2-3 évesek.

A kérdésem az lenne, hogy mi okozhatta a fagyást és a kattogást, és ha a magas hőmérséklet, akkor azt mi okozhatta?

A táp rendben van, azt nézettem meg először.

A válaszokat előre is köszi!

(#794) hdsentinel válasza lyman (#793) üzenetére


hdsentinel
őstag

A "kattogás" valószínű leállás-indulás ciklus volt. A tápKÁBELt (esetleges molex->SATA átalakítót, elosztót, hosszabbítót) is ellenőrizted? Kontakthiba a legvalószínűbb, ami miatt működés közben ez előfordulhat. Sajnos ez nem ritka (sőt) és nem mindig jelentkezik.
De lehetett pillanatnyi fesz.ingadozás (szünetmentes van? hálózati feszültség stabil? az ilyen viharos időszakokban ez fokozottan érvényes).

A magas hőmérséklet diagnosztizálására egyszerűen futtasd a Sentinel-t és figyeld, hogyan változik a hőmérséklet üresjáratban és aktív használat során (pl. fájlmásolás, töredezettségmentesítés, stb...).
Ha a napi átlag is magas és általában a merevlemezek sok időt töltenek 40 fok felett, mindenképpen érdemes további hűtésről gondoskodni. Én a 35-40 fokot preferálom, Samsung-oknál főleg, amik szeretik magukat hűvösebbnek mutatni mint amilyenek valójában :)

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#795) Santiagain


Santiagain
senior tag

Ha volt már, akkor sorry, de csak az utolsó pár oldalt olvastam vissza.

Az szeretném tudni, hogy megbízhatóság szempontjából melyek a ma Magyarországon elérhető legjobb vinyók 500 giga -1 terra tartományban (SATA, 7200 RPM), illetve mennyi ezek várható élettartama üzemórában, hétköznapi használatot feltételezve.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#796) liksoft válasza Santiagain (#795) üzenetére


liksoft
nagyúr

Volt.

Mire kiderül, az a széria már nem kapható. Vagyis a fontos adatok mentése mellett az érvényesíthető garanciára kell figyelni a vásárlásnál. A másik meg, hogy a korrekt üzemeltetési környezetet biztosítod a számára.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#797) lyman válasza hdsentinel (#794) üzenetére


lyman
csendes tag

Köszi a gyors választ! :)

Első lépésben lecserélem a molex=>SATA átalakítót (mert az van itthon másik), aztán megnézem lesz e vmi változás. Ha nem akkor egy kis hűtést is beszerelek. A sentinelt már folyamatosan futtatom, amióta fennt van.

(#798) Santiagain válasza liksoft (#796) üzenetére


Santiagain
senior tag

Az sem ad támpontot, hogy az adott típus hány százaléka megy tönkre rövid időn belül (1-6 hónap)? A várható élettartamra akkor úgy kérdeznék rá, hogy az eddigi tapasztalatok alapján egy átlag merevlemeznél, átlagos használat mellett mennyi volt.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#799) liksoft válasza Santiagain (#798) üzenetére


liksoft
nagyúr

Míg ilyen tápegységek tömkelege van használatban, hogyan lehetne meghatározni pontosan élettartamot. Egyes lapos vékony számítógépek meg annyira design-osak, anyira zsúfoltak, hogy megfőzik a drive-okat. (Hitelrontásos pert nem akarok a nyakamba, így senkit nem nevezek meg!) Amíg egy beszállító visz hozzájuk, addíg a tömeget figyelve az rossz. Ahogy más gyártó is szállít, kiderül az sem jobb. Vagyis minden drive hibás. Akkor esetleg nem a környezetben van a baj?

Fentiek alapján ha Te tudsz mondani, akkor le a kalappal előtted.

Adatmentéses szemmel nézve (utólagos szerelés) ami nem normális felhasználást jelent, valamint a folyamatos fejlesztés miatt (kisebb nem csereszabatos szériák) sem lehet pontos képet kapni, tanácsot adni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#800) t19joc10


t19joc10
csendes tag

Szevasztok!
A következő lenne a kérdésem, 2 winchester van a gépben Sata 2 porton. Samsung 1000Gb F3
Western Digital 320GB AAKS, mind 2 winchesterre a HD Sentinel Lemez Tulajdonságok ezt írja:

ATA ellenőrző összeg,Érvénytelen (Minden máshol OKÉS ,SMART OK)

olvastam a fórumot , az 1000Gb oson csináltam részletes tesztet , hibátlan. Smart adatoknál nem jelez hibát.
Cseréltem kábelt, (Sata , áram), akkor a Samsungon megszünt ez a kiirás (Érvényesnek írta).
1-2 nap múlva ugyanez jelentkezett. Ez a kábel is rossz lenne? Vagy máshol van a baj? Amúgy hibátlanul működik minden csak idegesít :)

Más, a Hd tune új verziója még ezt írja SMART adatoknál

Samsung 1000Gb -osnál (mikor érvényes ellenőrzőösszeg volt, a hiba akkor sem tűnt el)
Calibration retry count 6 warning

WD 320Gb-osnál
Ultra DMA CRC ERROR COUNT

Az a furcsa a HD Sentinel ilyenekről nem ír, gondolom a HD Tune PRO 4.50 elég új verzió hogy jól olvassa ki az adatokat.

KÉRDÉS, Mit tegyek hogy megszünjenek ezek a kiírások? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.