Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) #41133696 válasza HZoli87 (#1744) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az nem gáz, csak ha rohamosan kezd csökkenni.

Ami engem illet nekem nem változott még :) :

Féléves működés utáni státusza az eszköznek HD Sentinel-ben

Szerk: Nálad a képen a C miért csak 53.7 GB?

[ Szerkesztve ]

(#1752) ruti válasza #41133696 (#1751) üzenetére


ruti
Közösségépítő

mert Samsung wear-leveling attrib érzékeny a 4.00-es HDS, a Kingston-t máshogy minősíti :)

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#1753) Oliverda


Oliverda
félisten

Van egy külső USB-s WD merevlemez ami eléggé lebadsectorosodott. Melyik tesztet lenne érdemes lefuttatni raja, hogy a még nem sérült adatokat le tudjuk másolni róla?

Köszi!

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1754) liksoft válasza Oliverda (#1753) üzenetére


liksoft
nagyúr

:F Most vagy mentesz, vagy tesztelsz. A kettő nem teljesen, de kizárja egymást. Elég tápot és hűtést kap?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1755) Oliverda válasza liksoft (#1754) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem voltam elég pontos. Két éve már volt részem hasonlóban, akkor a laptopom HDD-je adta be a kulcsot, de annyira, hogy nem is indult el vele még az asztali gépen lévő Windows sem, ha be volt kötve a meghajtó. Végül egy hét folyamatos (nem vicc!) chkdsk rendbe rakta annyira, hogy már gond nélkül látta a gép, és le is tudtam menteni az adatok 98%-át. Ergo valami olyasmi keresnék, ami a teszt során kizárja/kicseréli a rossz szektorokat, hogy ne tartson egy hétig a másolási procedúra. Most hajlamos a rossz szektorokon ülő fájlok hozzáférésével perceket elkerregni.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1756) liksoft válasza Oliverda (#1755) üzenetére


liksoft
nagyúr

A HDD-nek belső hibaalgoritmusa van. Ezt nem tudod befolyásolni, és mivel nem tudod hol vannak a hibák, a mentés (másolás) sebessége sem gyorsítható fel. Adatmentés során is gond mindig, hogy egy sérült drive sokáig "szüttyög" a hibás területtel. Ilyenkor azt a részt kihagyom, máshol másolok, és a végén visszatérek a lassabb részekhez. De ehhez is spéci program kell.

A chkdsk-val meg szerencséd volt. mert visszaállítási információ nélkül képes törölni, módosítani bejegyzéseket. Murphy meg mint tudjuk dolgozik. Mindig a legfontosabbat teszi tönkre.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1757) HZoli87 válasza hdsentinel (#1748) üzenetére


HZoli87
veterán

Köszönöm. :)

(#1750) ruti: Neked is köszi.

(#1751) GoodSpeed: Ezért. KÉP

"Az over provisioning menüpont alatt a partíció méretén tudunk módosítani újraformázás nélkül, melynek elsődleges célja ebben az esetben a meghajtó élettartamának növelése lenne. Itt leválaszthatunk egy tetszés szerinti (10-20% javasolt) területet, melyhez ezután már csak a vezérlés férhet hozzá." PH-Teszt

[ Szerkesztve ]

(#1758) #41133696 válasza HZoli87 (#1757) üzenetére


#41133696
törölt tag

ok :)

(#1759) hdsentinel válasza xcds (#1749) üzenetére


hdsentinel
őstag

Sejtettem, Seagate-nél szokott ez a téma felmerülni ;)
Hiba, gyanús viselkedés, állapot-változás (akár minimális) esetén: [link]

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1760) hdsentinel válasza ruti (#1752) üzenetére


hdsentinel
őstag

Mindegyiket a neki megfelelően minősíti, az aktuális S.M.A.R.T. attribútumok függvényében :)
Aktuális használat (írás) alapján lehet találni 99-100% -os SSD-ket minden típusból, gyártótól, az viszont a gyártón múlik, hogy az ilyen általános állapotot meghatározó értékek (pl. 177-es, 231-es, stb... attribútum a megfelelő típusoknál) hogyan változnak.

Régebbi változatok, amik még az új típusú SSD-k előtt jelentek meg, nem feltétlen ismerték fel ezeket a speciális értékeket.

Például a Samsung 830-ast a korábbi HDSentinel még csak félig ismerte: az adott hibákat (ha voltak) jelezte, de nem volt számára ismert ez az általános állapotot jelző attribútum.
Az új viszont már felismeri és megjeleníti az ehhez tartozó állapotot (eltűntek a "Vendor-specific" attribútumok a S.M.A.R.T. oldalról és megjelentek a részletesebb információk is, pl. élettartam alatt írt összes adat, stb...).
Ezért lehet, hogy a kondíció emiatt változott, de ez nem csak ennél a típusnál fordulhat elő.

Kingston-nál, ADATA-nál, Intel-nél és még sorolhatnám :K

Riport mindig jöhet (típustól függetlenül), akár időszakosan (hetente-havonta) több is, hogy a használat függvényében az állapot-változást meg tudjuk vizsgálni.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1761) hdsentinel válasza Oliverda (#1755) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ha a mentés lezajlott, akkor Lemez menü -> Felület teszt -> Lemez felületének újrainicializálása.

Sokáig fog tartani (a chkdsk-ből kiindulva), de fizikailag elvégzi az átallokálást, ha szükséges. Ez állapottól, aktuális használattól függ, szerencsés esetben az állapot stabilizálódik és használható marad.

Bővebben, ill. további lehetőségek: Nem tökéletes a merevlemezem, mit lehet tenni?

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1762) xcds válasza hdsentinel (#1759) üzenetére


xcds
őstag

Mivel rendszervinyó, azokat a teszteket, amit lehet, megcsinálom. Az újrainicializálás után eltűnhet a hibás(nem gyenge) szektor vagy az mindenképp marad már az értékelésben? Csak, hogy érdemes lenne-e emiatt letakarítani róla mindent.
Egyébként a laptopomban lévő HDD is seagate és évek óta elvan 1 db hibás szektorral. Csak hát az asztaliban levő seagate barracuda 250 GB 7200.10-est nemrég vettem használtan, 78 nap működési idővel és a szemem láttára keletkezett rajta egy hibás szektor magától...

Szerk:
Na, a rövid önteszt is "sikertelen olvasó egység hibája miatt".

[ Szerkesztve ]

(#1763) xcds válasza xcds (#1762) üzenetére


xcds
őstag

Esetleg rossz tápegység okozhatja ezt?

(#1764) hdsentinel válasza xcds (#1762) üzenetére


hdsentinel
őstag

Nem, az már nem fog eltűnni, de mivel nincs használatban, gondot nem okoz.
Probléma akkor lenne, ha további ilyen hibák előjönnének és az állapot nem stabil.
Bővebben: [link]

Igen: általában a hardveres (rövid / részletes) öntesztek csak tökéletes állapotnál futnak le, ellenkező esetben hamar leállnak.
Ilyenkor még a Lemez -> Felület teszt -> Olvasás tesztet érdemes megnézni (így, rendszer HDD-ként is), hogy nincs-e sárga/zöld blokk a felületen.
Ha minden zöld, az állapot nem változik, akkor a helyzet stabil és így valóban használható még akár évekig is.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1765) hdsentinel válasza xcds (#1763) üzenetére


hdsentinel
őstag

Elképzelhető, bár az általában más jellegű problémát szokott okozni.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1766) xcds válasza hdsentinel (#1764) üzenetére


xcds
őstag

OK, köszi a segítséget. Még annyi, hogy ilyenkor a "reallocared sectors count"-nak nem kellene növekedni? Mert az meg 0.

(#1767) hdsentinel válasza xcds (#1766) üzenetére


hdsentinel
őstag

Az "off-line uncorrectable sectors" is hasonló célú, az mit mutat?

Egyébként lényegesen egyszerűbb a Riport -> Teszt riport küldése a fejlesztőnek opció használata (mivel akkor már látom a teljes állapotot, nincs értelme 1-1 értékről beszélni) és utána e-mail-ben a kommunikáció.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1768) xcds válasza hdsentinel (#1767) üzenetére


xcds
őstag

Mivel én csak a próbaverzióval nézem meg időnként a HDD-met, nem akartam megint riportot küldeni, már a múltkor is segítettél. Akkor nem tudta kiolvasni a smart-ot a sentinel(más prog sem). Az a vinyó el is halálozott. De akkor elküldök egy riportot, mert így sem egyszerűbb, tényleg. :)

(#1769) fenergie84


fenergie84
addikt

Kedves hdsentinel!

Ha megkérnélek megnéznéd az SSD-m SMART-ját:[link]
Látszik ezen valami, ami gyanús lehet? (nem értek hozzá)
Illetve az miért lehet, hogy az elmúlt 1 hónapban kb 4szer fordult elő az, hogy 100%-ról leesett 99%-ra a kondíció, azzal a szöveggel, hogy lemez írása során 1 hiba történt...?
Egy-egy, ilyen esetet követően kb 3-4 nap múlva visszaáll 100%-ra...

Előre is köszönöm a válaszod! :R

(#1770) InfiniteReality válasza fenergie84 (#1769) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Ránézésre minden értéked maxon van. Lehet riportot kéne küldened hdsentinelnek, abból többet ki tud talán venni.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#1771) fenergie84 válasza InfiniteReality (#1770) üzenetére


fenergie84
addikt

Azt hogy tudom kivitelezni? :U :R

(#1772) DeadMeat válasza fenergie84 (#1771) üzenetére


DeadMeat
veterán

Riport fül, teszt riport küldése a fejlesztőnek. ;)

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#1773) fenergie84 válasza DeadMeat (#1772) üzenetére


fenergie84
addikt

Köszönöm, sikerült is elküldeni! :R

(#1774) hdsentinel válasza fenergie84 (#1773) üzenetére


hdsentinel
őstag

Köszi, megjött !

Nem történt szabálytalan leállítás / RESET vagy ilyesmi?
Az ilyen, minimális változás-javulás általában a fenti vagy hasonló esemény(ek)hez kötődik. Ezután az SSD (ha nincs további probléma) általában törli a minimális hibát jelző állapotot, ezért javul vissza bizonyos használat után.

A TRIM engedélyezéséhez érdemes lenne az Intel vezérlő (amire az SSD csatlakozik) illesztőprogramját frissíteni a program honlapjáról a Támogatás -> Driver Zóna oldalról.
Konkrétan most a http://www.hdsentinel.com/driver/stor_allos_10.5.0.1026_pc.zip csomag letöltése és telepítése segíthet. Esetleg küldj új riportot telepítés (és újraindítás) után.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1775) hdsentinel válasza xcds (#1768) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ez egyáltalán nem probléma, nyugodtan küldj riportot és kérdezz, ha tudok, szívesen segítek :K

Küldtem mail-ben választ!

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1776) fenergie84 válasza hdsentinel (#1774) üzenetére


fenergie84
addikt

Köszönöm gyors válaszodat! :R
Most melóban vagyok, de este megnézem, h mit tudok tenni, aztán majd jelentkezem újra :K

Mód: Annyit még, h volt váratlan leállás, mert kb 5-ször fordult elő az elmúlt hetekben, h kékhalálozott a gép...sajnos. Nem nagyon jöttem rá mitől van, az SSD-re gyanakodtam, mert kernel-power problémát ír...[link]

[ Szerkesztve ]

(#1777) xcds válasza hdsentinel (#1775) üzenetére


xcds
őstag

Köszi, rendes tőled. A mai világban már ritka az ilyen. :)

(#1778) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

A HDS-el kapcsolatban lenne egy javaslatom, nevezetesen a fejlesztők betehetnék a DisableDeleteNotify kapcsoló értékének vizsgálatát és ennek megjelenítését is az információk között. Ez azért lenne hasznos, mert jelenleg ha az Op. rendszer TRIM funkció-nál a Támogatva, Engedélyezve olvasható, akkor ebből az a téves következtetés is levonható, hogy a TRIM-el minden rendben van, függetlenül a DisableDeleteNotify értékétől. Ha a DisableDeleteNotify értéke 1, akkor a Támogatva, Engedélyezve ugyan igaz, de az OS nem fogja küldeni a TRIM parancsot, függetlenül attól, hogy az OS támogatja, SSD támogatja és a driver is rendben.

Nyilván ez nem akkora "gond", hisz akit érdekel, az parancssorból is lekérheti a DisableDeleteNotify értékét, de ha már valaki HDS-t használ, akkor egyrészt nem kellene parancssorozni, másrészt a HDS figyelmeztethetné a user-t, hogy a DisableDeleteNotify értéke miatt nem megy a TRIM.

Persze ez csak egy javaslat, Én hasznosnak tartanám. :R

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1779) hdsentinel válasza Fire/SOUL/CD (#1778) üzenetére


hdsentinel
őstag

Köszi a tippet!

Melyik verzióval nézted?
Csak mert az új 4.00 elvileg már így működik: lekéri a DisabledDeleteNotify-t is és a drive-specifikus módszert is (amit korábban) és csak akkor "Támogatva, Engedélyezve", ha minden OK.

Egyébként mi értelme van _tiltani_ a TRIM-et ?

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1780) Fire/SOUL/CD válasza hdsentinel (#1779) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen a 4-essel néztem, de nem "érdekelte" a DisabledDeleteNotify értéke, mert 0 és 1 esetében is ugyanazt írja ki. Vagy esetleg teljesen ki kell lépni a HDS-ből és újra indítani? (mert ezt nem próbáltam, az tény)

Akkor van "értelme" (értsd: muszáj különben dől a rendszer, de nagyon) :DDD , amikor olyan szoftvert használsz, ami nem kompatibilis a TRIM-el, pl Comodo Time Machine, Returnil, Time Freeze(igaz a legújabbat nem néztem)...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1781) hdsentinel válasza Fire/SOUL/CD (#1780) üzenetére


hdsentinel
őstag

Igen, ezt csak indításkor nézi, mivel nincs értelme időszakosan ellenőrizni (kicsi az esély a ki/be kapcsolásra) és nincs olyan esemény, amit el "lehet kapni" és reagálni váltás esetén (mint pl. ahogy a program reagál eltávolítható pl. USB.s cuccok csatlakoztatására).

Személy szerint még nem hallottam olyanról, hogy nem kompatibilis a TRIM-el valamilyen szoftver, de így már érthető, köszi! :R

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1782) Fire/SOUL/CD válasza hdsentinel (#1781) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Megsasoltam és igen működik, bezártam majd újraindítottam a HDS-t és most már azt írja, hogy Letiltva. :R (Akkor csak egy kicsit késtem el a javaslatommal) :DDD

A TRIM-el az a gond, hogy a mai napig az a helyzet, ha x user meghallja, hogy TRIM, akkor automatikusan adattörléshez kapcsolja, kizárólag. Persze a TRIM ennél lényegesen több, nem véletlenül szolgáltatás, ha úgy tetszik a TRIM maga az OS. Egy hivatalos, 2009-es MS blogban ez olvasható (többek közt) a TRIM-ről

"Windows 7 requests the Trim operation for more than just file delete operations. The Trim operation is fully integrated with partition- and volume-level commands like Format and Delete, with file system commands relating to truncate and compression, and with the System Restore (aka Volume Snapshot) feature."

Azt hiszem így már egyértelmű, hogy miért lehetnek(és vannak) alkalmazások, amik nem kompatibilisek a TRIM szolgáltatással.

Elnézést az OFF-ért. :B

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1783) xcds válasza Fire/SOUL/CD (#1782) üzenetére


xcds
őstag

Az újrainicializálással a partíciók is törlődnek?

Szerk.:
Bocs, új hozzászólást akartam.

[ Szerkesztve ]

(#1784) moonguru válasza xcds (#1783) üzenetére


moonguru
őstag

Igen!

Monitor Guru!

(#1785) xcds válasza moonguru (#1784) üzenetére


xcds
őstag

Köszi!
Azért kérdezem, mert csináltam Acronissal egy mentést a C-ről (C és D partíció volt).
Úgy jó, ha telepítő lemezzel létrehozom újra a partíciókat utána kilépek és acronissal visszaállítom a C partíciót?

(#1786) xcds válasza xcds (#1785) üzenetére


xcds
őstag

Törölve, hülyeséget írtam.

[ Szerkesztve ]

(#1787) HZoli87


HZoli87
veterán

Üdv!

Megvásároltam a programot, érdemes valamit állítani rajta vagy maradhat a gyári beállításon?

(#1788) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Felmerült egy érdekes "probléma" az az SSD topikban: [link]
Úgye elméletben a 10.8-as IRST nem támogatja a a TRIM-et raid0-ában ha az SSD is része a raid tömbnek, ennek ellenére azt jelzi a HDS, hogy megy.

Ezzel kapcsolatban tudnál valamit mondani, hogy akkor mi is az igazság? :U

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1789) desertfox83


desertfox83
csendes tag

Üdv!

Január elején vettem egy használt Seagate barracuda sata hdd-t (100/100), akkor kipróbáltam a régi hdd mellett, hogy tényleg 100/100-as e.Tegnap lecseréltem a régit az említett hdd-re, particionáltam és felraktam rá az oprendszert, majd ezt követően már csak 100/83-as lett. Ma 100/86-ot ír rá a sentinel.
Mitől lehet ez (próba óta gép közelébe se volt)?

Köszi a válaszotok.

(#1790) desertfox83 válasza desertfox83 (#1789) üzenetére


desertfox83
csendes tag

Tartósan beállt 100/95-re, 5 hibás szektor.

(#1791) xcds válasza desertfox83 (#1790) üzenetére


xcds
őstag

Próbáld meg az újrainicializálást.

(#1792) hdsentinel válasza HZoli87 (#1787) üzenetére


hdsentinel
őstag

Köszönet a regisztrált változat használatáért, ami a program további fejlesztését segíti! :R

Az alap beállítások általánosságban megfelelőek.
Amit érdemes:

1) alapos elemzést végezni a merevlemezeken (főleg ha a kondíció nem 100%-os).
Bővebben: [link]

2) meggyőződni, hogy a merevlemez hőmérő szenzorai pontosak-e. Ha nem, akkor a "hőmérséklet kalibráció" (Súgó -> Mellékletek pont alatt bővebben) szerint érdemes korrigálni. Főleg Samsung és néhány WD típusra vonatkozik, de más gyártóknál is javasolt az ellenőrzés.

3) a gép használatától függően érdemes a Beállítások -> Figyelmeztetések oldalon riasztásokat megadni és az ehhez megfelelő mezőket más oldalon is kitölteni (pl. ha e-mail riasztást szeretnél, akkor az e-mail beállításokat is meg kell adni).

4) Pro változat esetén teljes adatmentő műveletek (Beállítások -> Műveletek) hozhatóak létre, itt megadható pl. bizonyos mappák időszakos mentése (teljes / inkrementális / szinkronizált, stb.). Időszakos teszteket futtató projekt-ek is létrehozhatóak, beállíthatóak

5) ha távolról szeretnéd ellenőrizni az állapotot, akkor a Beállítások -> Integráció oldalon a WebStátusz engedélyezése opció javasolt. Így tetszőleges böngészőből is rá tudsz nézni, hogy mi a helyzet a géppel és a HDD-kkel.

De még számos lehetőség van (pl. a küszöbszintek módosítása, automatikus program-frissítés, szigorúbb ellenőrzés stb..) a megfelelő Beállítások oldalakon. Ezekről a súgóban található több információ.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1793) hdsentinel válasza Fire/SOUL/CD (#1788) üzenetére


hdsentinel
őstag

Természetesen megy, a 10.5-ösben is már. Ezért mutatja a HDSentinel is, hogy működik.
Tapasztalatok szerint a 10.5-ös utániakkal egyre több a gond, ezért nem kerültek fel a Driver Zóna oldalra (nem javasolt a használatuk).

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1794) hdsentinel válasza desertfox83 (#1790) üzenetére


hdsentinel
őstag

A szöveges értékelés mutatja a mindenkori állapotot, azaz, hogy mi történt és hogy milyen hibák találhatóak (amik miatt a kondíció nem 100%).
Ez változhat akár pozitív irányban is (főként gyenge szektorok állapotának javulásakor), ahogy láthattad is.

Gyanú esetén érdemes: Nem tökéletes a merevlemezem, mit lehet tenni?
És ha ezek után nem jelentkezik több hiba (azaz az állapot stabil), akkor a jelzett hibák a programban törölhetőek, hogy csak az esetleges újabb problémák kerüljenek kijelzésre.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1795) Fire/SOUL/CD válasza hdsentinel (#1793) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Először is köszönöm a választ, de biztos hogy nem értetted félre? Nem az a kérdés, hogy a 10.5 támogatja-e a TRIM-et, hanem az, hogy RAID 0 esetén, ha az SSD is része a RAID tömbnek? :B

Kérdem ezért: [link]
Szóval még jelenleg sincs hivatalosan kint a 11.5, amibe be fog kerülni a RAID0-ban a TRIM támogatás, akkor a 10.x-esek hogy támogatnák? :F

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1796) HZoli87 válasza hdsentinel (#1792) üzenetére


HZoli87
veterán

Köszönöm. :)

(#1797) Tomate


Tomate
veterán

Ez lenne a gondom és nem tudom hogy miért csak 37% [link]

(#1798) nappa


nappa
tag

Sziasztok!

van egy 250gb-os vinyom és 100/5% os :D és az lenne a kérdésem hogy van rá lehetőség hogy pár badsectort kizárjak valahogy hogy az az 5% kicsit feljebb másszon? ha igen akkor hogyan vagy mivel tudom ezt megcsinálni?

Üdv!

:R

Ha megkötöttük az üzletet és minden rendben ment, kérlek adj egy pirosat!*** nappa felhasználónak 35 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! De amúgy 42 :D***Postára garit NEM vállalok!

(#1799) hdsentinel válasza Fire/SOUL/CD (#1795) üzenetére


hdsentinel
őstag

Nem értettem félre: a 10.5-ös driver is azt mutatja, hogy a TRIM-et fogadja és működik (igen, RAID esetén is). Ezt mutatja a HDSentinel. Ha mégsem így van, akkor sajnos ezt az Intel a 10.x-es driver-ben tévesen adta meg. :(((

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1800) hdsentinel válasza Tomate (#1797) üzenetére


hdsentinel
őstag

Köztudott, hogy a flash alapú SSD-t alkotó memóriacellák véges számú írást viselnek csak el, azaz minél több az írás, annál jobban "kopnak".

Ahogy a szöveges értékelésben olvasható:
Mivel nincsenek jelentős hibák (problémás vagy gyenge szektorok) az SSD-vel, egy általános célú érték mutatja azt, hogy a memóriacellák mennyire vannak "elhasználódva" (wear) az SSD-re írt adatoktól.
Ha a program régóta van telepítve, a S.M.A.R.T. oldalon kiválasztható a hivatkozott attribútum és alul a grafikon máris mutatja, hogyan változott időben (azaz milyen időközönként csökkent az érték).

Ez javulni természetesen nem fog, hiszen a cellák már nem újak. Érdemes az írást minimalizálni (pl. ideiglenes fájlok/mappák, lapozófájl HDD-re költöztetésével) így az élettartam kitolható a lehetséges maximális mértékben.

Ha a kondíció elfogy, a memóriacellák már nem fognak biztonságosan adatokat tárolni. Először lehetséges lassulás, aztán bizonyos fájlok / mappák sérülhetnek, egyre gyakoribbak lesznek az indításkori chkdsk futások aztán egy idő után a felírt adat visszaolvashatatlanná fog válni.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.