Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) liksoft válasza sagvary (#1000) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szerintem is. Inkább ilyenen kéne gondolkodni, nem az IE kevesebbet eszik mink a FF. :DDD

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1002) El Kebir


El Kebir
őstag

Helló!

Kingston sv100s2 ssd-nél normális ez? [link]

A kondició a "bad block count" és a "bad cluster table count"-tal együtt romlott le ilyen drasztikusan, előtte 3 hónap alatt csak 2%-ott esett, most meg 1 hét alatt 8%-kal csökkent a kondició.

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#1003) moonguru válasza liksoft (#987) üzenetére


moonguru
őstag

Hogy találtad el hogy én mit használok? ( méghozzá a francia verziót mert Szlovákiában vettem) :)

Monitor Guru!

(#1004) liksoft válasza El Kebir (#1002) üzenetére


liksoft
nagyúr

Stia!

Persze. Használod. Az SSD meg kopik. Miért? Hát mert a töltések bejuttatása a szigetre (bitek tárolása töltöttségi szinttel) mini villám. Hisz szigetelő rétegen megy át elektron. Egy természetben lévő villám után a környezet ugyanolyan? Hát itt sem, csak jóval kisebb mértékben történik ez a jelenség.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1005) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Üdv!

Ha valaki mostanában akarná megvenni a HDSentinel-t, akkor ezzel a kóddal online vásárlás esetén 20% kedvezménnyel teheti most meg: UPGRADE335

read-only mode on the forum

(#1006) El Kebir válasza liksoft (#1004) üzenetére


El Kebir
őstag

Na igen, de mostanában nem volt sok írás a lemezen, csak amit a rendszer és a böngésző írt a lemezre, ahhoz képest meg soknak tartom, a menetredszerű 3 nap -2% kondicióromlást...ilyen ütemmel még 3 hónap és elfogy a meghajtó...és akkor még alig lesz fél éves, ha megéri... (ráadásul jelenleg is kb 2/3-a üres...mire fel ez a nagy pusztulás?)

szerk.: meg annál a két jellemzőnél van az a 10-es küszöb érték, amit már átlépett a meghajtó mégis "ok" a státusza, most akkor a küszöb érték a hibás, vagy a státusz kijelzése?

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#1007) hdsentinel válasza El Kebir (#1006) üzenetére


hdsentinel
őstag

Maga az op.rendszer is elég sokat ír a háttérben, még ha az nem is látszik elsőre.
Pl. minden fájl olvasásakor naplózza az elérés időpontját, azaz pl. ha csak egy teljes vírus-ellenőrzést indítasz (csak a fájlok végigolvasása) az is komoly mennyiségű írást indukál. Főként, hogy ilyenkor a teljes blokkot át kell az SSD-nek tennie egy új helyre, még ha minimális is az adat változása.
Virtuális memória, ideiglenes fájlok, indexelő szolgáltatás stb... mind-mind írást generálnak, hacsak ezek nincsenek letiltva, más eszközre (HDD) átirányítva.

Az értékelésnél rosszul értelmezed a látottakat: a valódi hibák számának emelkedésével párhuzamosan az "érték" mező kezd el csökkenni és ha ez leesik a "küszöb" alá, akkor van gond (azaz nem akkor, ha a hiba számláló eléri a küszöböt). Elvileg.
Gyakorlatilag ez sok esetben nem valós, mivel a gyártó úgy trükközik, hogy ez nagyon nehezen történjen meg, azaz az eszköz sokáig ne jelezzen hibát.
Erről bővebben: [link]

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1008) El Kebir válasza hdsentinel (#1007) üzenetére


El Kebir
őstag

Ok, köszönöm a magyarázatot. Akkor még nem fogok aggódni. :)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#1009) AtHoS válasza hdsentinel (#1007) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hogyan lehet a HDSentinel-ben egy winchesterhez tartozó "Teljesítmény adatokat" úgymond nullázni? Bár lehet nem is kellene "nullázni" mert esetleg rosszul következtetek bizonyos adatok kiszámítására

pl. esetemben

Tavaly tavasszal telepítettem a programot a gépre, mert egy winyónál kellett kis ellenőrzést végezni (remélem jól emlékszem :DDD ), de az ugye megvolt gyorsan és azóta nem is használtam a programot, automatikus indítása ki volt kapcsolva.

Pár napja elszántam magam egy SSD vásárlására és szerettem volna megnézni mekkora adatforgalom van a jelenlegi OS-t tartalmazó winyón (mondjuk van még rajta más partíció is, de annak a forgalmát nagyjából ki lehet kalkulálni). Olvastam, hogy a HDSentinel képes ilyen adatokat is mutatni, tehát letöltöttem az aktuális próba verziót (az első indításakor megjelenített ablakban olvasható kedvezményes vásárlási lehetőséggel élve meg is vettem). Persze eszemben sem volt, hogy valamikor régen már telepítettem.

Viszont most, mint a képen is látható a telepítéstől átlagolja az írást és olvasást, de ugye közben majd egy évet nem is volt használva.

Most nem tudom, hogy ennyire kevés írás/olvasás történik a winyóra avagy belekavar az említett egy éves "nem használat".
A Napi átlagos olvasás és Napi átlagos írás milyen módon számolódik?
Van-e valamilyen befolyással ezen értékekre, ha nem fut a program? (magyarul: ezen adatok méréséhez futnia kellene a programnak?)

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#1010) hdsentinel válasza AtHoS (#1009) üzenetére


hdsentinel
őstag

A legegyszerűbb, ha (amikor a program egyáltalán nem fut) a HDSentinel.sta fájl törlésre kerül. Ez valamennyi merevlemezhez (és SSD-hez) tartozó írás/olvasás és egyéb statisztikákat törli. Célzott törléshez a fájlban található a kérdéses eszközhöz tartozó sorokat kell törölni a [HDR] és [HDW] szekciókból. Esetleg érdemes előtte elmenteni, így visszaállítható ha mégsem szimpatikus az eredmény.

Ezek az értékek csak a program futása alatt frissülnek, mivel ilyenkor tudja a program a Windows megfelelő funkcióival naplózni az aktuális írás/olvasás mennyiségét.
Azaz ha egy évig nem futott a program, akkor nem aktualizálódtak, és pontosan annyin maradtak a számlálók, amennyin előtte voltak.

Azaz akkor pontos, ha a program folyamatosan fut :)

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1011) AtHoS válasza hdsentinel (#1010) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"Azaz akkor pontos, ha a program folyamatosan fut"

Na ezt akkor jól sejtettem. Kicsit érdekesen néztem az értékeket
Megnézem mit mutat úgy, ahogy leírtad. Igazából nem érdekes, ha törlődik mind, mivel most használom csak huzamosabb ideje és ugye picit csalóka, hogy beleszámolja a pihenő időt is :B

read-only mode on the forum

(#1012) AtHoS válasza AtHoS (#1011) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Annyival lettem bentebb, hogy most már az "Összes Olvasott/írt adat" a nullázástól összegződik, de sajnos még mindig a telepítés idejétől átlagolja a napi mennyiséget

read-only mode on the forum

(#1013) hdsentinel válasza AtHoS (#1012) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ment privát!

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1014) belaazallat


belaazallat
addikt

Üdv!

Valaki el tudná magyarázni mi látható az alábbi diagramon?

Köszi!

Üdv!

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#1015) hdsentinel válasza belaazallat (#1014) üzenetére


hdsentinel
őstag

Egy gyártó-specifikus érték természetes változása.
Ez az érték akár ilyen mértékben is változhat, mivel nem a hibák számát tartalmazza.
Erről a súgóban található bővebb információ.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1016) belaazallat válasza hdsentinel (#1015) üzenetére


belaazallat
addikt

Köszönöm! :R

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#1017) gedikart


gedikart
aktív tag

Üdv.

WD notebook hdd G-sense error 118-as értéknél jár, január óta emelkedik. A notebook nincs hordozva, kb 2-szer mozdult el a helyéről (és persze akkor sem lett leejtve stb), ezért nem is értem az érték emelkedését.

Mennyire kell aggódnom a hdd miatt?

[HD Sentinel]

[ Szerkesztve ]

(#1018) hdsentinel válasza gedikart (#1017) üzenetére


hdsentinel
őstag

Valóban érdekes.
Jó lenne látni a pontos típust és a teljes állapotot (Riport -> Teszt riport küldése a fejlesztőnek), mivel lehet, hogy sávraállás problémái vannak és az érték amiatt emelkedik, hogy a HDD érzékeli, hogy nem oda sikerült pozícionálni ahova kellene.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1019) gedikart válasza hdsentinel (#1018) üzenetére


gedikart
aktív tag

Köszi,
A teljes smart egyébként így néz ki. QuietHDD-t használok, mert nagyon sokszor parkoló zónába kerülne a fej enélkül (de látom sentinel is tudja ezt a funkciót)

[ Szerkesztve ]

(#1020) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Pár napos HDSentinel használatot követő észrevétel
- rendszer fagyás esetén (BSOD) a legközelebbi futáskor nem mutatja a crash-t megelőző adott napi indulást követő előzőleg eszközre írt/olvasott adatmennyiséget

A napi adatforgalom mennyiséget (olvasás, írás) magának tárolja avagy win beépített eljárásából nyeri az infót?

Sajnos SSD beüzemelésénél kicsit becsapósak a napi átlagos értékek, mivel itt rövid idő alatt nagy mennyiség kerül az eszközre. Szerettem volna megtudni mégis mekkora adatmennyiséggel kell számoljak napi szinten, de a beüzemelési mennyiség sajnos belekavar a mindennapos átlagolásba. Itt el tudnám viselni, ha a nagyon kiugró napokat, ha szeretném ki lehetne hagyni az átlagolásból.

Természetesen az idő múlásával csökken a napi átlag, de kényelmesebb lenne, ha nem kellene kivárni 2-3 hónapot, mire normalizálódik az érték

read-only mode on the forum

(#1021) hdsentinel válasza AtHoS (#1020) üzenetére


hdsentinel
őstag

Szia !

Köszönöm az észrevételt!

A program folyamatosan lekéri a WIndows-tól az írás/olvasás mennyiségét. Ezt időszakosan menti saját belső adatbázisába és újraindítás (vagy reset / BSOD) után ezt visszatöltve mutatja az adott napon korábban elmentett értékeket.
Jelen helyzetben lehetséges, hogy ez az adatbázisba még nem került bele, ezért újraindítás után hiányzott az előző érték.

Köszönöm az átlagolásról a tippet, gondolkodom rajta!

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1022) AtHoS válasza hdsentinel (#1021) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nálam valahogy nem működik ez a mentés/visszatöltés, de lehet rosszul értelmezem amit írtál.

A visszatöltés a vessző utáni "telepítés óta" részbe történik?

El tudnám képzelni, hogy az Összes Olvasott/Írt Adat részen a következő adatmennyiségek legyenek láthatóak: legutolsó OS indítása óta (nem sleepből!) mért mennyiség | napi mennyiség | telepítés óta mennyiség

A napi mennyiség értelemszerűen az aznapi, esetlegesen többszöri OS indítás összegzett mennyiségét mutatná.

read-only mode on the forum

(#1023) kukinyo


kukinyo
addikt

Szia hdsentinel
Szerinted létezik az hogy a progi félre látja az új fajta merevlemezeket?
Vettem egy ilyet: WD5000AAKX
Mindenki meggyőződése hogy ez 1 lemezes.A leírások szerint is.A te progid viszont 2 lemezesnek mutatja.

Szerinted?

[ Szerkesztve ]

(#1024) moonguru válasza kukinyo (#1023) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Sajnos az enyémet se ismeri jól...

[link]

Monitor Guru!

(#1025) kukinyo válasza moonguru (#1024) üzenetére


kukinyo
addikt

Érdekes.Lehet hogy a program bibis?

(#1026) kukinyo válasza moonguru (#1024) üzenetére


kukinyo
addikt

Várjuk meg sentinel úr véleményét.Nálam a sebesség sem az igazi.

(#1027) hdsentinel válasza AtHoS (#1022) üzenetére


hdsentinel
őstag

Igen, a visszatöltés a "telepítés óta" jelzett értékre vonatkozik.
Az első érték a program indítása óta eltelt adatmennyiséget jelzi, ez minden indításkor nullázódik. Ha így értelmezzük, akkor napi mennyiség nincs kijelezve, de köszönöm a tippet, lehetséges, hogy egy későbbi változatban ez is meg fog jelenni.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1028) hdsentinel válasza kukinyo (#1023) üzenetére


hdsentinel
őstag

Szia !

Köszönöm az észrevételt !

A HDD adatbázis kézzel kerül beírásra, frissítésre a gyártók által megadott specifikációk alapján. A WD-nél ezek a leírások nem tartalmaznak lemez/fej információkat, így a legjobb tudás szerint kerülnek gyűjtésre és beépítésre "hivatalos" oldalak által nyújtott adatok alapján. Ez elképzelhető, hogy 1-2 esetben nem pontos ill. olyan is előfordult már, hogy azonos model ID-jű HDD-k más-más belső felépítéssel kerültek piacra.

Természetesen javításra kerül az adatbázis!

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1029) hdsentinel válasza moonguru (#1024) üzenetére


hdsentinel
őstag

Köszönöm !
Tudnál linket küldeni (akár e-mail-ben, akár privátban), ahol ettől eltérő infó látható?

Szek.: bocs most látom, a méret nem stimmel, úgy értettem, szintén a lemezek/fejek számával kapcsolatban írtál.

[ Szerkesztve ]

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1030) hdsentinel válasza kukinyo (#1026) üzenetére


hdsentinel
őstag

Sebesség? Konkrétan mire gondolsz?
Tudnál riportot küldeni (Riport -> Teszt riport küldése)?

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1031) moonguru válasza hdsentinel (#1029) üzenetére


moonguru
őstag

Igen jól látod a méret nem stimmel, DE a lemezek és a fejek száma se!

[link]

Hogy mennyire hivatalos azt nem tudom, a WD persze nem közöl róla adatot!

Viszont én 2 lemezesnek vettem, és a sebessége is erre utal! :)

Monitor Guru!

(#1032) kukinyo válasza hdsentinel (#1030) üzenetére


kukinyo
addikt

Küldtem.

(#1033) hdsentinel válasza moonguru (#1031) üzenetére


hdsentinel
őstag

Köszi a tippet ! Összevetem a Sentinel adatbázisával és módosítom.
Azért ez sem tűnik hivatalosabbnak a többinél :B

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1034) hdsentinel válasza kukinyo (#1032) üzenetére


hdsentinel
őstag

Köszi !

Én nem látok benne problémát sebesség-ügyben, hacsak azt nem, hogy nincs megfelelő driver telepítve a rendszeren, "Szabványos kétcsatornás PCI IDE-vezérlő (ATA)" illesztőprogrammal fut a vezérlő, ami valóban korlátozhatja a teljesítményt.

De ha másra gondoltál, kérlek jelezd!

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1035) kukinyo válasza hdsentinel (#1034) üzenetére


kukinyo
addikt

Na itt kezd nekem magas lenni.Mit telepítsek? És honnan?

(#1036) hdsentinel válasza kukinyo (#1035) üzenetére


hdsentinel
őstag

Az alaplaphoz tartozó chipset-illesztőprogram csomagot kellene telepíteni.
Ha ez nincs telepítve, akkor az eszközök általános illesztőprogramokkal működnek, amik nem kifejezetten ehhez a rendszerhez készültek így teljesítményben, használhatóságban kevesebbet nyújtanak, mint a gyártó által szállított illesztőprogramok.

Általában annyi, hogy az alaplaphoz kapott CD-t beteszi az ember és az egyből induló telepítőben kiválasztja, hogy mindent (de legalább az alaplapi illesztőprogramokat) telepítse. Jobb megoldás ha az alaplap gyártójánál a pontos típusra rákeresel, ott a CD-n lévőnél frissebb programok találhatóak.

Nem írtad meg, milyen gond volt a sebességgel?

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1037) kukinyo válasza hdsentinel (#1036) üzenetére


kukinyo
addikt

Én nem igazán értek hozzá.Egy másik topikba beraktam egy HD Tune tesztet és ott mondták hogy egy kicsit gyorsabbnak kellene lennie.
Az alaplapi illesztő programok telepítve vannak.

[ Szerkesztve ]

(#1038) hdsentinel válasza kukinyo (#1037) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ezért is lenne javasolt amit írtam.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1039) kukinyo válasza hdsentinel (#1038) üzenetére


kukinyo
addikt

Közbe szerkesztettem az előzőt.
Tehát az alaplapi driver-ek telepítve vannak.

(#1040) kukinyo válasza hdsentinel (#1038) üzenetére


kukinyo
addikt

A WD-nek van külön illesztő programja? A WD oldalán találtam valamiket de hogy mi micsoda? :F

(#1041) XIII Ramses


XIII Ramses
aktív tag

Triviális kérdés: Mi a különbség, ha engedélyezem a smart-ot, a bios-ban vagy ha nem HD Sentinel szempontjából? Úgy vettem észre, hogy a kondíció, vagy az eltelt idő akkor is kiíródik, ha nincs a smart engedélyezve... Új alaplapot vettem ugyanis ezért kérdezem.

(#1042) moonguru válasza XIII Ramses (#1041) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

HA nagy a baj, akkor már bootolás előtt kiírja a BIOS hogy HDD hiba van! :)

HD Sentinel szempontjából semmi!

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#1043) kukinyo válasza moonguru (#1042) üzenetére


kukinyo
addikt

Szia
Tudnál erre válaszolni? [link]

(#1044) moonguru válasza kukinyo (#1043) üzenetére


moonguru
őstag

Igen, bár nem illesztő program, hanem kompatibilitási probléma megoldó XP-re advanced formátumos HDD-knél!

No meg a szokásos tesztelő programok tölthetők le a WD-től!

Ui:

Most látom hogy chipset driver után érdeklődöl, azt viszont az AMD oldaláról töltheted le (NForce chipset)!

Vagy pedig a számítógéped gyártói oldaláról!

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#1045) kukinyo válasza moonguru (#1044) üzenetére


kukinyo
addikt

A én alaplapom nem Nforce chipset-es.Az alaplapi driverek telepítve vannak.Ezért nem értem hogy hdsentinel mire gondolt. :F
Köszönöm a válaszod. :R

[ Szerkesztve ]

(#1046) hdsentinel válasza kukinyo (#1045) üzenetére


hdsentinel
őstag

Néhány illesztőprogram most valóban telepítve van, de többségük hiányzik.

Az alaplapod típusa: ASROCK A780LM-S
Tehát itt kellene keresni: http://www.asrock.com/mb/download.hu.asp?Model=A780LM-S&o=All

Mivel AMD chipsetről van szó, javasolt az "AMD all in 1" (minden egyben) csomag letöltése és telepítése, ami pótolja a hiányzó dolgokat.

Én erre gondoltam ;)

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1047) kukinyo válasza hdsentinel (#1046) üzenetére


kukinyo
addikt

Köszönöm hogy foglalkozol velem. :R De nekem az telepítve volt.A biztonság kedvéért futtatom még egyszer. :)

(#1048) hdsentinel válasza kukinyo (#1047) üzenetére


hdsentinel
őstag

Nincs mit, ha tudok, segítek !

Ha ebből a legfrissebb fenn van (ami a küldött linken van, általában frissebb, mint ami az alaplaphoz járt CD-n), akkor minden OK !

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1049) win7777


win7777
aktív tag

ez milyen hiba?lehet még használni?
válaszokat előre is köszönőm!

Phenom x4 B55 3.7GHZ 1.325v CORSAIR h50/4GB KINGSOTNE HYPER-X/HD5830/RAPTOR/ASUS 22VHD/42"NEC/COOLER MASTER ELITE 430/FSP BLUE-STORN/ÉS MÉG SOK MÁS:)I7 870 ..STB

(#1050) kukinyo válasza win7777 (#1049) üzenetére


kukinyo
addikt

Adat tárolásra nem ajánlanám. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.