Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) InfiniteReality válasza Televan74 (#1600) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Ennél már csak a DELL magyar szervize hülyébb. BIOS által totálisan nem detektálható HDD. És hibakódot kérnek. Nos, hibakód csak akkor van, ha a BIOS detektálja a drive-ot, és eltudod indítani a beépített tesztet (ami egyébként tökéletesen kijelzi ha gond van a HDD-vel). De ha a meghajtót a gép sem detektálja, nem fog hibakódot kiadni, hiszen nincs mit megvizsgálni?!
És fél órát kell vitatkozni a szervizessel mire elfogadja, hogy a gépben lévő winchestert csak én látom, a BIOS nem...

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#1602) Kolondrum

SZENTINEL!! AZ SSD-m!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 0% majd 100% hol a baj???

pillanatra full piros lett a kép, valami 196 mittudomén milyen hiba volt, az óra mellett pirosan villogott a program. aztán hirtelen 100% és hiba bejegyzés sincs. Totál 0% volt csak a hőfok volt oké.

[ Szerkesztve ]

(#1603) Kolondrum válasza Kolondrum (#1602) üzenetére

(#1604) Kolondrum válasza Kolondrum (#1603) üzenetére

Ez program hiba, mert minden nulla és kiírja az élettartam lejárt.

(#1605) hdsentinel válasza Kolondrum (#1604) üzenetére


hdsentinel
őstag

"mert minden nulla"

Ez nem program hiba: a HDD vezérlő ad ilyen állapotot a programnak, amiből sajnos téves következtetést lehet levonni.

Riport menü -> Teszt riport küldése a fejlesztőnek, hogy meg tudjam vizsgálni és kiszűrni az ilyen érvénytelen állapotot. Némely vezérlővel fordult elő hasonló, azokat természetesen már szűri a program és nem hagyja, hogy ilyen érvénytelen állapot jelenjen meg.
Elnézésed kérem - a HDD vezérlőjének (és illesztőprogramjának) gyártója nevében is.

Ui. érdemes lenne a program honlapján található legfrissebb bétával is megnézni (esetleg azzal is küldeni riportot), abban is már van ilyen irányú fejlesztés.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1606) Kolondrum válasza hdsentinel (#1605) üzenetére

Szerintem megvan a hiba oka. Elküldöm.

(#1607) Kolondrum

Elmondanám az ide tévedőknek nem HDD Sentinel hiba, egy driver verte ki a biztosítékot, az SSD hibátlan!

(#1608) hdsentinel válasza Kolondrum (#1607) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ezt jó tudni!
Ezek szerint a legfrissebb driverrel van gond és javasolt korábbi (10.8 vagy annál régebbi) használata.
A program oldalán a Támogatás -> Driver Zóna alatt találhatóak a tesztelt, valóban működő változatok, sajnos van olyan, hogy az újabb rosszabbul működik, mint a régebbi....

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1609) rgeorge válasza hdsentinel (#1608) üzenetére


rgeorge
addikt

Akkor ide is beírom:
Sikerült Seagate firmware ügyben valamire jutnod? Az miért lehet, hogy a reallocation event count és a Power On Time Count raw értékei nagyjából korrelálnak? Most éppen a reallocation event count = EDFB0000003D, a Power On Time Count = B45F00000042, a 3D és a 42 hex. értékek közötti különbség nagyjából állandó, egy hete 3 volt, most 5. Mintha valami ütemezett belső tesztet mérne a számláló, mert az nem valószínű, hogy ilyen ütemesen találna gyanús szektorokat.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#1610) hdsentinel válasza rgeorge (#1609) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ahogy átnéztem, többféle firmware-rel rendelkezik ez a típus (a programban az Információk oldalon ellenőrizhető, hogy éppen Nálad melyik van):

0001SDM1
0002BSM1
0002SDM1
0003SDM1
0011LVM1

Vegyesen mindegyikről érkeztek 100%-os és súlyos hibás állapotú riportok is.
Érdemes lenne közvetlen a Seagate-nél érdeklődni a típus kapcsán, hogy mit javasolnak, melyik firmware lenne a legjobb a Te drive-odhoz.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1611) Gery15 válasza hdsentinel (#1610) üzenetére


Gery15
addikt

Az enyémen ez van 0011LVM1.

HyperX

(#1612) rgeorge válasza Gery15 (#1611) üzenetére


rgeorge
addikt

Az enyémen viszont 0003LVM1, ami nincs a listában, de a Tiéd is ST9500420AS?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#1613) Gery15 válasza rgeorge (#1612) üzenetére


Gery15
addikt

Nem. Az enyém ST9500325AS.

HyperX

(#1614) rgeorge válasza hdsentinel (#1610) üzenetére


rgeorge
addikt

Ezek ugye nem a ST9500420AS firmware-ei?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#1615) Gery15 válasza rgeorge (#1614) üzenetére


Gery15
addikt

Szerintem nem. :N

HyperX

(#1616) Oliverda


Oliverda
félisten

Vajon a HD Sentinel 3.70 miért mondja azt, hogy a TRIM támogatott de nincs engedélyezve? A driver elvileg tudja. Másik gépen ugyanaz van fent és ott azt írja, hogy működik. A meghajtók biztosan támogatják, valamint a DisableDeleteNotify is 0 a W7 szerint.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1617) dudi


dudi
senior tag

sziasztok,

nem tudjátok véletlenül, hogy a HD sentinelben van olyan lehetőség, hogy egy lemezt kihagyjon az ellenőrzésből? Mert mindig felébreszti az egyik vinyót, amit ritkán használok. Mivel keretben van, a standby módról nem értesül a rendszer, ezért smart ellenőrzéskor állandóan felpörög. A többi vinyóra meg jó, ha megy az ellenőrzés :)

szerk: Oliverda #1616: Ugyanolyan az ssd ugyanolyan chipsettel ugyanolyan rendszeren? Szerintem valami eltérhet, ha mást ír... Kicsit több részlettel könnyebb találgatni

köszi,
dudi

[ Szerkesztve ]

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#1618) hdsentinel válasza Gery15 (#1615) üzenetére


hdsentinel
őstag

Tényleg nem, ezek a ST9500325AS.-hez tartozó verziók.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1619) hdsentinel válasza Oliverda (#1616) üzenetére


hdsentinel
őstag

Mert tényleg nem működik :N
Riport menü -> Teszt riport küldése a fejlesztőnek, akkor meg tudom nézni a konkrét helyzetet. Ha a másik gépről is küldesz, akkor azonnal kiderül, mi a külöbség.

A DisableDeleteNotify semmit nem jelent (akkor is 0, ha nincs SSD a gépben :K )
A Hard Disk Sentinel azt mutatja, hogy a TRIM nem aktív az SSD-men, fsutil szerint viszont igen. Mi lehet a gond?

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1620) hdsentinel válasza dudi (#1617) üzenetére


hdsentinel
őstag

Erre jelenleg nincs lehetőség.

De érdemes lenne a legújabb bétát megnézni:

http://www.hdsentinel.com/beta3/hdsentinel_setup37022.zip

ebbe plusz funkciók kerültek, amik ilyen esetben is felderítik a standby módot és nem ébresztik fel a drive-ot (ha a keret is úgy akarja).
Riport jöhetne ezzel a verzióval (akár több is, pl. aktív és standby mód esetén), hogy a konkrét helyzet (driver, keret, vezérlő, HDD típus) és a működés ellenőrizhető legyen.
Köszi! :R

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1621) hdsentinel válasza rgeorge (#1614) üzenetére


hdsentinel
őstag

ST9500420AS firmware-ek:

0001SDM2
0002SDM1
0003SDM1
0004SDM1
D005SDM1
0006HPM1

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1622) Gery15 válasza hdsentinel (#1618) üzenetére


Gery15
addikt

És akkor mit csináljak? Írjak a Seagatenek?

HyperX

(#1623) Oliverda válasza hdsentinel (#1619) üzenetére


Oliverda
félisten

Eddig abban a hitben éltem, hogy a TRIM állapotát csak úgy lehet biztosra kideríteni, ha teleírjuk a meghajtót majd töröljük, és utána egy mérés. Maga az SSD küld valamit vissza, ha megkapja a parancsot?

Amúgy elküldtem a reportot.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1624) rgeorge válasza hdsentinel (#1621) üzenetére


rgeorge
addikt

És van ezek között olyan, ami hasonlóan működik az enyémhez (reallocation event count> 0)? Az én firmware-m gondolom Lenovo-specifikus (az L betű alapján). Ez is érdekes lehet, mármint hogy a jelenség a Lenovo firmwarehez köthető-e.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#1625) dudi válasza hdsentinel (#1620) üzenetére


dudi
senior tag

köszi, kipróbáltam, de ez is ébreszti a meghajtót.
elküldtem két riportot, de amikor standby-ban volt a drive és rányomtam a tesztriport küldésére, felébresztette a meghajtót.
Egyébként ez egy 8510w-ben ide-sata hdd caddy-be rakott meghajtó, amit sata-nak lát a sentinel is.

akkor nincs megoldás? :R

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#1626) finest


finest
őstag

Szia HDSentinel!

Meg tudod nekem mondani, h a lenti adatokban az ultra ata crc error count adat mitől konstans 250 a WD32000AAKS-00L9A0 vinyón mindig? Ez az érték az összes hibát számolja a vinyó élete folyamán és sosem nullázódik?

1,Raw Read Error Rate,51,200,200,OK,000000000000,0,Engedélyezve
3,Spin Up Time,21,134,134,OK,0000000010A2,0,Engedélyezve
4,Start/Stop Count,0,100,100,OK (Mindig rendben),000000000300,0,Engedélyezve
5,Reallocated Sectors Count,140,200,200,OK,000000000000,0,Engedélyezve
7,Seek Error Rate,0,100,253,OK (Mindig rendben),000000000000,0,Engedélyezve
9,Power On Time Count,0,98,98,OK (Mindig rendben),00000000078B,0,Engedélyezve
10,Spin Retry Count,0,100,100,OK (Mindig rendben),000000000000,0,Engedélyezve
11,Drive Calibration Retry Count,0,100,100,OK (Mindig rendben),000000000000,0,Engedélyezve
12,Drive Power Cycle Count,0,100,100,OK (Mindig rendben),0000000002F9,0,Engedélyezve
192,Power off Retract Cycle Count,0,200,200,OK (Mindig rendben),00000000002C,0,Engedélyezve
193,Load/Unload Cycle Count,0,200,200,OK (Mindig rendben),000000000300,0,Engedélyezve
194,Disk Temperature,0,106,94,OK (Mindig rendben),000000000025,0,Engedélyezve
196,Reallocation Event Count,0,200,200,OK (Mindig rendben),000000000000,0,Engedélyezve
197,Current Pending Sector Count,0,200,200,OK (Mindig rendben),000000000000,0,Engedélyezve
198,Off-Line Uncorrectable Sector Count,0,100,253,OK (Mindig rendben),000000000000,0,Engedélyezve
199,Ultra ATA CRC Error Count,0,200,200,OK (Mindig rendben),0000000000FA,0,Engedélyezve
200,Write Error Rate,0,100,253,OK (Mindig rendben),000000000000,0,Engedélyezve

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#1627) hdsentinel válasza Oliverda (#1623) üzenetére


hdsentinel
őstag

Létezik egy funkció, amivel drive-onként ellenőrizhető, hogy a TRIM "eljut"-e az SSD-hez vagy sem. Jelen esetben nem.
Érdekes, hogy másnál (ugyanezzel a driverrel) működik a TRIM.
Esetleg a jelenlegi SATA driver helyett érdemes lenne "Szabványos AHCI illesztőprogram"-ot megnézni (egy próba erejéig), lehetséges, hogy azzal működne.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1628) hdsentinel válasza Gery15 (#1622) üzenetére


hdsentinel
őstag

Igen, kérdezz rá, hogy mit javasolnak a Te típusodhoz.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1629) hdsentinel válasza rgeorge (#1624) üzenetére


hdsentinel
őstag

Van olyan, amin a reall. event count >0, de ott van más hiba is ;)

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1630) hdsentinel válasza dudi (#1625) üzenetére


hdsentinel
őstag

Köszi a riportokat!

Ilyen esetben az van, hogy a merevlemez-vezérlő illesztőprogramja ad vissza olyan állapotot, ami félrevezeti a programot. Pl. itt az Intel driver azt mutatja, hogy mindig működik, azaz nincs standby-ban, ezért is próbálja meg a program a lekérdezést.

Az illesztőprogram frissítése segíthet esetleg, érdemes a honlapon a Támogatás -> Driver Zóna oldalról megnézni másik, újabb illesztőprogrammal.

A Sentinel a drive típusát látja és jelzi :K

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1631) hdsentinel válasza finest (#1626) üzenetére


hdsentinel
őstag

Pontosan így van: az összes, valaha előforduló hibát számolja és magától nem nullázódik.
De ha a probléma javításra került (pl. új adatkábel) akkor a HDSentinel-ben a S.M.A.R.T. oldalon nullázhatod: a 199-es attribútum sorában az "Eltolás" mezőben adj meg -250 -et, így ezek a korábbi hibák már nem kerülnek értékelésre és csak az esetleges újabb hibák kerülnek kijelzésre.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1632) finest válasza hdsentinel (#1631) üzenetére


finest
őstag

Értem, köszi a gyors választ! :R

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#1633) Oliverda válasza hdsentinel (#1627) üzenetére


Oliverda
félisten

Beállítottam az MS drivert. Azzal ment. Utána visszatettem azt ami előtte fent volt és már azzal is megy. :) Küldtem egy újabb reportot a biztonság kedvéért.

Köszi!

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1634) dudi válasza hdsentinel (#1630) üzenetére


dudi
senior tag

szia,

megnéztem és a legfrissebb (2009-es...) Ultra ATA driver van fent a gépen. Megpróbáltam azért ráfrissíteni, felrakta, restart, de maradt minden ugyanúgy.
Ezen gondolom nem lehet akkor segíteni, igaz?

:R
dudi

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#1635) rgeorge válasza hdsentinel (#1629) üzenetére


rgeorge
addikt

Küldtem riport-ot a beta verzióval.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#1636) hdsentinel válasza Oliverda (#1633) üzenetére


hdsentinel
őstag

Szuper ;)
Az MS driver-ben biztos voltam, arra nem számítottam, hogy utána már ezzel is menni fog, de ez jó hír :R

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1637) hdsentinel válasza dudi (#1634) üzenetére


hdsentinel
őstag

Így nem valószínű, esetleg más vezérlő esetén (pl. ha egy PCI-os IDE vezérlőkártyát használsz, pl. Silicon Image vagy JMicron chippel) ami a valós energiagazdálkodási helyzetet mutatja.

Annyit lehetne, hogy a Beállítások -> Fejlett opciók oldalon a beállítások gyakoriságát ritkábbra állítani, hogy ne forduljon a drive-okhoz olyan sűrűn.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1638) Oliverda válasza hdsentinel (#1636) üzenetére


Oliverda
félisten

:)

Akkor 1000%, hogy megy a TRIM, ha a Sentinel azt mondja, hogy minden rendben? Mert akkor mostantól erre hivatkoznék a jövőben.

RAID esetében már néztétek a TRIM-et? Állítólag az AMD legújabb drivere már tudja, valamint Intelhez is van már egy nem hivatalos verzió.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1639) hdsentinel válasza Oliverda (#1638) üzenetére


hdsentinel
őstag

Igen: mivel külön-külön, azaz drive-szinten ellenőrzi és ha azt mondja, működik, az biztos :B

Intel-nél biztosan működik RAID-nél a TRIM, AMD-nél nem hiszem (főleg, hogy ott a drive-ok állapota sem érhető el RAID tömb használata esetén, csak tömbönként 1 db).

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1640) hdsentinel válasza rgeorge (#1635) üzenetére


hdsentinel
őstag

Köszönöm ! :R

A Tieden kívül egy másik drive-ról érkezett riport, ami ugyanezen model és fw-vel rendelkezik.
Ott is magas a reall. event count (3000 feletti) de ott más probléma is van....

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1641) Oliverda válasza hdsentinel (#1639) üzenetére


Oliverda
félisten

A legújabb RAIDXpert-ben be lehet kapcsolni a TRIM-et. Gondolom, ha egy meghajtónál működik az tömbben, akkor a többinél is.

Intelnél a 11.5-ös RST-től kezdve lesz hivatalos TRIM támogatás RAID-hez.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1642) rgeorge válasza hdsentinel (#1640) üzenetére


rgeorge
addikt

És mást ki tudtál elemezni a riportból? Esetleg lehet tényleg, hogy ennél a típusnál/fwnél ez a számláló mást mér? Gyakorlatilag egyenletesen nő a használat módjától függetlenül. Sajnos a Seagate-től nem kaptam erre magyarázatot.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#1643) wheelie13


wheelie13
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Küldtem egy riportot :C Van egy SAMSUNG HD252KJ HDD-m ami nemrégiben valamilyen hiba miatt hazavágta a rajta lévő fájlrendszert. Amit tudtam lementettem róla, majd törlésre került a lemezfelület és futtattam a beépített teszteket. A beépített tesztek elején elég fura hangokat ad ki a HDD, nem tudom, hogy ez normális-e. A short és az extended beépített teszt is hiba nélkül fut le, megbízhatok a HDD-ben? :F

whee

[ Szerkesztve ]

(#1644) hdsentinel válasza rgeorge (#1642) üzenetére


hdsentinel
őstag

Annyit láttam, hogy az a drive egy külső USB-s keretben volt (azaz nem belső HDD egy ilyen vagy hasonló laptopban).
A kérdéses modellnél a 0002SDM1 fw a leggyakoribb a tapasztalatok szerint.

A drive időszakosan újra-ellenőrzheti a kérdéses szektort, főleg, ha az olyan területen van, ami sűrűbben kerül elérésre. Így nem véletlen, hogy a számláló folyamatosan növekszik.

Amíg nincs más jellegű probléma és így a kondíció nem csökken, addig nincs miért aggódni.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1645) hdsentinel válasza Oliverda (#1641) üzenetére


hdsentinel
őstag

Valószínűleg igen ;)

Intel-nél már a 10.5-ös is biztosan támogatja a TRIM-et RAID esetén.
A 11.0-ás driver hibás, remélhetőleg azért ezt javítják majd.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1646) hdsentinel válasza wheelie13 (#1643) üzenetére


hdsentinel
őstag

Köszi a riportot!
Ahogy írja:

"745 hiba fordult elő adatátvitel során. Ezt okozhatja az eszköz hibája vagy nem megfelelő adat/tápkábel. Javasolt a kábelek ellenőrzése és cseréje ha lehetséges."

Ez okozhatta a fájlrendszer sérülését is természetesen.
Ha kábelcsere után és folyamatos használat mellett tovább nem növekszik a hiba-számláló, akkor elvileg használható.
A short / extended teszt ha lefutott, az már majdnem jó, de azért érdemes lenne azt is megnézni, hogy a felület teljes mértékben megfelelő sebességgel kezelhető: olvasható és írható, valamint amit írsz, az vissza is olvasható és nem sérült közben.

Erre tökéletes a Lemez -> Felület teszt -> Olvasás teszt és ugyanitt a Lemez felületének újrainicializálása teszt.
Ezért ezek is ajánlottak itt: Nem tökéletes a merevlemezem, mit lehet tenni?
(minden esetben ezek javasoltak kétség esetén).

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1647) wheelie13 válasza hdsentinel (#1646) üzenetére


wheelie13
csendes tag

Köszi! :R

Egy másik, régebbi, IDE-s HDD-nél lefutott sikeresen a Lemez felületének újrainicializálása, minden csupa zöld lett, viszont a Részletes ön-teszt eredménye Sikertelen olvasó egység hibája maitt. Ennek az egésznek az előzménye, hogy a lemez felületén található 12 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve. Ha jól értelmezem, akkor az újrainicializáláskor már nem került felhasználásra a tartalék területre helyezett 12 hibás szektor, és a lemezfelület többi részre hibátlanul működik és 'bátran' használható. Ugyanakkor elszáll a Részletes ön-teszt, mert az nem ugorja át a hibás szektorokat.

Tévedek valahol? :)
Köszi a segítséget, szuper a program :C :R

[ Szerkesztve ]

(#1648) InfiniteReality válasza wheelie13 (#1647) üzenetére


InfiniteReality
őstag

hdsentinel küldtem riportot az új asztali gépemről. Végre feltettem a HDS-t.

Egy apró hibát tapasztaltam csak, a beállítások ablakot mikor leokézom elég sok idő mire bezárja. Ez mitől lehet?

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#1649) hdsentinel válasza wheelie13 (#1647) üzenetére


hdsentinel
őstag

Pontosan így van, ahogy írtad :R

Azaz a hardveres tesztek (rövid/részletes önteszt) általában csak valóban kifogástalan állapot esetén futnak le, akár 1-2 apró hiba (90% feletti kondíció) esetén már jeleznek hibát.

Ilyen esetben jön jól a Lemez menü Felület tesztje, különösen az említett "Lemez felületének újrainicializálása" teszt.
Ha ez lefut és nem jelez hibát (főleg ha amúgy a kondíció kellően magas), akkor bátran használható a drive.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1650) hdsentinel válasza InfiniteReality (#1648) üzenetére


hdsentinel
őstag

Köszi! :R

A viszonylag sok idő (2-3 másodperc, ha nem tévedek) amiatt van, hogy az egyik drive-nál az állapot lekérdezése hosszabb ideig tart. Ez SAS (mint Nálad) és SCSI drive-ok esetén jellemző.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.