Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) Gery15 válasza hdsentinel (#1549) üzenetére


Gery15
addikt

Hmm? Nem.

HyperX

(#1552) hdsentinel válasza Gery15 (#1551) üzenetére


hdsentinel
őstag

Az a baj ilyen esetben, hogy nem garantálható, hogy jól működik a program illetve nem tartalmaz-e valamilyen kártékony kódot vagy olyan módosítást, amiért nem vállalható felelősség. Ilyenkor nem igazán tudok mit hozzátenni a jelzett információkhoz valamint segítséget nyújtani sem tudok (most a morális / anyagi oldaláról nem beszélünk).

Mindenesetre a riportot átnéztem, személy szerint az alábbiakat tenném:

1) lefuttatnám a teszteket amiket a program oldala javasol abban az esetben, ha gyanús, hogy a HDD nem teljesen tökéletes (egyébként ÚJ merevlemez / gép esetén is ugyanez a gyanú, így személy szerint ÚJ HDD / SSD / gép esetén is ezzel kezdenék):

Nem tökéletes a merevlemezem, mit lehet tenni?

2) ha az állapot nem stabil, nem teljesen ZÖLD a felületi teszt vagy a kondíció tovább romlik, akkor garanciális cserét kérnék. Ha nem teljesen 100%, de stabilan beáll egy JÓ szintre és nem jelentkezik újabb hiba, akkor nem (mivel ilyen esetben még nem jogos) de folyamatos felügyelet mellett használnám a HDD-t és ha újabb, akármilyen apró hiba jelentkezik (amire általában a legtöbb program nem figyelmeztet, egyet kivéve....) akkor fontos adatok azonnali mentése és ismét 1-es pont.

A #1521-es válasz tanulmányozását ajánlom, hasonló a helyzet.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1553) fenergie84 válasza hdsentinel (#1544) üzenetére


fenergie84
addikt

Ismételten köszönöm a válaszod :R
Remélem tényleg arról van szó, h nem szaporodik...

(#1554) InfiniteReality válasza hdsentinel (#1549) üzenetére


InfiniteReality
őstag

:DD :DD :DD :DD :DD
Durva, hogy ezt is látni :DDD

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#1555) rgeorge válasza hdsentinel (#1547) üzenetére


rgeorge
addikt

Írtam, hogy az érték "értékes" része egyezik, csak a magasabb helyiérték látszik a HDS-ben, a HD Tune nem mutatja.
Viszont ugye a tegnapi állapot szerint Reallocation Event Count
=19, a Current Pending Sector Count=0 és a Reallocated Sectors Count=0. Ez nem azt jelenti, hogy 19-szer gondolta úgy a HDD, hogy lehet, hogy a szektort át kell helyezni, de aztán mégse kellett (nem pending és nem reallocated)? Ez nem lehet esetleg az adott HDD típus szigorúbb ellenőrzésének következménye (hamarabb növeli az event count-ot, mint más típusok)?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#1556) liksoft válasza rgeorge (#1555) üzenetére


liksoft
nagyúr

A drive függetlenül dolgozik. A HDSentinel csak azokból az értékekből számol, és a számolás algoritmusa változik a normál, esetleg szigorúbb értékelés esetén. A SMART adatokra ezek a beállítások nincsenek hatással.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1557) rgeorge válasza liksoft (#1556) üzenetére


rgeorge
addikt

A szigorúbb ellenőrzés alatt nem a HD Sentinel szigorúbb ellenőrzését értettem, hanem a HDD firmware-ét.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#1558) liksoft válasza rgeorge (#1557) üzenetére


liksoft
nagyúr

És az mitől szigorúbb?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1559) rgeorge válasza liksoft (#1558) üzenetére


rgeorge
addikt

Megpróbálom mégegyszer: itt az a számláló mutat pozitív számot, ami az áthelyezési eseményeket számolja, de nincs se függő se áthelyezett szektor. Akkor is áthelyezési eseményként tekint valamit, amilkor nem kellett se áthelyezni a szektort, mert hibás, se megjelölni függőként. Tehát a HDD valami más, enyhébb hiba esetén is növeli az esemény-számlálót.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#1560) hdsentinel válasza rgeorge (#1559) üzenetére


hdsentinel
őstag

Egész pontosan az indított áthelyezési kísérletek összes számát számolja, ezt mutatják a programok.
Ebbe bele tartoznak a sikeres és sikertelen áthelyezési kísérletek is.
(egyébként csak rá kellene húzni az egeret a kérdéses 196-os attribútumra a HDSentinel-ben és máris kiírná, hogy erről van szó :K )

Azaz elképzelhető, hogy a szektor olyan állapotú, hogy megkísérelte az áthelyezést, de
- annyira hibás, hogy az nem sikerült
- a közben végzett ellenőrzés szerint mégis működőképes a szektor, azaz nem volt szükséges az áthelyezés.

Ezek miatt az alaposabb felület-ellenőrzés javasolt úgy, hogy nem fut a HDD-n semmi (op.rendszer sem, sőt főleg az nem) és így az olvasás teszt azonos helye(ke)n mindig mutatná, hogy hol lassabb, gyengébb a működést. A Felület újrainicializálása pedig rákényszerítheti a drive-ot az átallokálásra.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1561) hdsentinel válasza rgeorge (#1559) üzenetére


hdsentinel
őstag

A riportra válaszolnék itt (másnak is hasznos lehet):

> Lefuttattam Lefuttattam az olvasási tesztet és nem jelzet
> semmiféle rossz vagy sérült szektort, akkor most még is miért jelzi,
> hogy romlik a kondíció tovább?

Mert az állapot nem stabil, minden bizonnyal van olyan szektor (egy vagy több), amivel gond van. Csak a futó op.rendszer miatt ez nem látszik, mivel a program nem tud kizárólagosan hozzáférni a merevlemezhez és tesztelni azt. Arról nem is beszélve, hogy így az írásteszt végrehajtása nem lehetséges sajnos.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1562) rgeorge válasza hdsentinel (#1560) üzenetére


rgeorge
addikt

De a kondíció szöveges magyarázata az, hogy a merevlemez x alkalommal vizsgált meg gyanús szektorokat, a terület hibátlannak minősült. Ezek szerint, annyira nem volt hibás a gyanús szektor, hogy a Current Pending Sector Count-hoz kerüljön, azaz a HDD szerint minden ok.
Több, operációs rendszer nélkül futtatható teljes tesztet is futtattam (Hitachi Drive Fitness Test), HDD Regenarator), egyik sem talált hibát, az utóbbi azt is jelezte volna, ha egy szektor olvasása nem sikerült azonnal, ilyet sem talált. És hogy miért ezekkel teszteltem? Mert a Lenovo szerviz ezeket preferálja.
Most fut a HD Sentinel részletes ön-tesztje (a gyors már lefutott hibátlanul). Az előbb már majdnem végigért a folyamatjelző, de most visszament kb. 80%-ra, de azóta kb. 1 perc hátralévő időt ír. A "Válasz" 0xF2, ez egyébként micsoda? Valami folyamatjelző az is?
Na most továbblépett a jelző a válasz már 0xF1.

[ Szerkesztve ]

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#1563) hdsentinel válasza rgeorge (#1562) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ez pontosan így igaz: nem történt átallokálás, azaz eddig nem volt hiba.
De _valami_ miatt mégis meg kellett vizsgálnia ;)

Szuper, hogy más teszteket is használsz, ez teljesen természetes, érdemes a problémát több szempontból körüljárni!

Csak pl. a Hitachi teszt nem ehhez a gyártóhoz való, tehát nem indokolt a használata :U
(azt már írtam korábban, miért nem előnyös a gyártói tesztek használata egyébként).

A HDD regen. szuper - tehát van olyan része, mint a Sentinel-nek (a kérdéses terület lett volna a sárga blokk a felület teszten - ha lett volna ilyen).

Igen, a belső önteszt folyamat-jelzője az F2 / F1 (ez csökkent teszt közben végig, ha figyelted). Azért ment vissza, mert csak akkor tart a teszt a becsült ideig, ha nincs más háttér-aktivitás, pl. nem fut rajta op.rendszer. Ha igen, akkor a teszt tovább futhat, ezért mehet vissza a folyamatjelző.
Ez is benne van a súgóban egyébként ....

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1564) rgeorge válasza hdsentinel (#1563) üzenetére


rgeorge
addikt

Szerintem a Lenovo-nál is több tesztprogramot használnak, és nem véletlenül ajánlották ezt a kettőt, gyártótól függetlenül.
A súgót pedig olvasom ugyan, de ugye az egyik notebookon futnak a tesztek már két napja, a másikon meg dolgoznék, ezért talán megbocsájtható, ha nem mindennek nézek utána pontosan.
Akkor viszont tisztázzuk: a kondíció 86%, mert a HDD megvizsgált 23 gyanús szektort, amik hibátlannak minősültek. A Reallocation Event Count most 23, a Current Pending Sector Count és a Reallocated Sectors Count 0. A "Reallocation Event Count" magyarázata: Áthelyezési kísérletek száma, a tartalék területre indított áthelyezések (sikeres és sikertelen) száma. Akkor ha vizsgált terület hibátlan volt, miért indított áthelyezési kísérletet? Az érték wikipedia szerint is a hibás szektorok miatti áthelyezéseket számolja.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#1565) hdsentinel válasza rgeorge (#1564) üzenetére


hdsentinel
őstag

Tehát kiderült, hogy a program valóban azt mutatja amit kell, szöveges segítséget nyújt a hibák értelmezéséhez, alapos teszteket nyújt, ami a problémákat feltárja és minden lehetséges módon segít a helyzet értelmezéséhez is.

Hogy jelen esetben miért indul átallokálás, az nagyon jó kérdés, érdemes lenne erről a gyártót megkérdezni :K

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1566) rgeorge válasza hdsentinel (#1565) üzenetére


rgeorge
addikt

A program két szöveges infót ad ugyanarra az értékre:
"a HDD megvizsgált 23 gyanús szektort, amik hibátlannak minősültek" és
"Áthelyezési kísérletek száma, a tartalék területre indított áthelyezések (sikeres és sikertelen) száma."
Ez szerintem ellentmondás, a kondíció szerint csak vizsgálat volt, áthelyezés nem, a S.M.A.R.T. érték magyarázata szerint pedig volt áthelyezés.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#1567) hdsentinel válasza rgeorge (#1566) üzenetére


hdsentinel
őstag

Nem igazán ellentmondás: áthelyezési kísérlet volt - ami végülis nem történt meg és így a szektor továbbra is használható, hiba nélkül (mint ahogy a felületi teszt is mutatja).
Ezt írtam korábban :B

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1568) rgeorge válasza hdsentinel (#1567) üzenetére


rgeorge
addikt

De ha a vizsgált terület hibátlan, mért lett volna áthelyezési kísérlet?
A gyártó ezt mondja: How do I interpret SMART diagnostic utilities results? [203971]
Gondolom, nem fogsz ezzel egyetérteni.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#1569) hdsentinel válasza rgeorge (#1566) üzenetére


hdsentinel
őstag

Egy kis kiegészítés: sajnos az értékek alapján azt nem lehet pontosan megmondani, hogy a kísérletek pontosan hány szektorra vonatkoznak (1 szektor került többször felülvizsgálatra vagy több szektor éintett).

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1570) hdsentinel válasza rgeorge (#1568) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ahogy írtam, ez egy jó kérdés, érdemes lenne a gyártót megkérdezni.
De tudom, hogy nem fognak válaszolni, mivel NEM érdekük, hogy a belső működésről további információval rendelkezzenek a felhasználók. Ezen próbál a program (és személyesen én is) segíteni.

Pontosan, ahogy írják: ők a saját módszereikkel ellenőrzik a drive-okat és csak annyit mutat a programjuk is, hogy OK vagy FAIL.
Ez nekik tökéletesen elegendő arra, hogy eldöntsék, garanciában cseréljenek-e vagy sem.

A gond ezzel az, hogy sokszor az adatok korábban megsemmisülnek. Ilyenkor a teszt-program szerint lehet, hogy már "FAIL", azaz csere-érett a drive (bár néha még ilyenkor sem !), de ez sovány vigasz, ha több év alatt begyűjtött több GB-nyi pótolhatatlan adat tűnt el ilyenkorra a süllyesztőben.

Erről, azaz arról, hogy a gyártó által preferált értékelés miért nem előnyös, a www.hdsentinel.hu/smart oldalon olvasható további információ.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1571) InfiniteReality válasza rgeorge (#1568) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Lehet hogy a szektor csak gyengélkedett. Ezért megpróbálta áthelyezni, de végül mégsem kellett, hiszen jelenleg jó (ahogy a felület teszt is mutatja).

Sajnos a SMART értékek elég kaotikusak, így is nagy munka, ahogy a HDS megpróbálja gatyábarázni, illetve összefüggéseket keresni közöttük. Lehet olyan hiba van, amire ténylegesen csak gyártói körülmények között lehet rájönni, mindenesetre ilyen HDD-n nem biztos hogy tartanék adatot (fontosat). Vagy ami ilyenen van, az nem is olyan fontos :)

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#1572) hdsentinel válasza InfiniteReality (#1571) üzenetére


hdsentinel
őstag

Sajnos van ilyen.

Konkrétan a gépben, amiről írok PONTOSAN egy ilyen drive van "munka" célokra használatra, hogy a hosszú távú (=évek) működését, stabilitását vizsgáljam.
Ez egy másik gyártó laptop drive-ja, lassan 2 éve van használatban.

[link]

Látható, hogy a 3. blokk kicsit lassabb, nehezebben kezelhető.
A kondíciója 70%, a szöveges értékelés szerint "A merevlemez 149 alkalommal vizsgált meg gyanús adatszektorokat. A vizsgált terület hibátlannak minősült. "
Ugyanaz a helyzet.

Namost mivel volt leheőség az alapos tesztelésre, annyi történt, hogy a kérdéses blokkIG (azaz nem egész 1 GBájtig) a drive elejének használata kizárásra került, így az aktív partíció ez után kezdődik.

Gyakorlatilag teljesen tökéletesen működik így és az adatok minden tekintetben biztonságban vannak, az állapot (természetesen folyamatos felügyelet mellett, ezt mondani sem kell) nem változott, nem romlott.

Hogy miért írtam?
Mert bizony vannak nem teljesen tökéletes drive-ok, amiket megfelelő módon gond nélkül használhatunk akár évekig is. Nekem sem tetszett, amikor először megláttam, de mivel ez nem garanciális probléma (hiszen a teszt-programok szerint nincs hibás szektor) nem kérhettem garanciális cserét.
Nem véletlen az "Ezen a ponton a merevlemez garanciális cseréje még nem lehetséges, csak ha a kondíció tovább csökken." felirat, mivel nem szeretnénk a gyártónak / szervíznek plusz munkát csinálni azzal, hogy a még amúgy stabil, jól működő HDD-kkel foglalkozzanak.

Viszont szeretném minden körülmények között biztonságban tartani a tárolt adatokat, pontosan tudni, hogy mi történt, mely szektor(ok) érintettek és ezeket kizárni a további használatból - és ha az állapot mégis romlana, akkor erre fel legyek készülve és meg tudjam tenni a szükséges lépéseket időben, mielőtt egyik pillanatról a másikra "FAIL"-ba esik át a státusz a gyártói teszt-programban.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1573) rgeorge válasza hdsentinel (#1570) üzenetére


rgeorge
addikt

De azt is írják ám, hogy "SMART Status FAIL is a near-term prediction of drive failure and the drive usually functions like normal." Azaz ha a SeaTools azt mondja, egy SMART értékre, hogy FAIL, akkor még rendszerint a HDD működőképes, de közel a vég.
Nem tudtál meggyőzni arról, hogy a kétféle szöveges magyarázat ne lenne ellentmondásban, ez arra utal, amit én mindig is mondtam, hogy a SMART értékek elemzése nem szabványosítható teljesen.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#1574) hdsentinel válasza rgeorge (#1573) üzenetére


hdsentinel
őstag

Valóban, a szabvány, elmélet szerint FAIL esetén még legalább 24 órát kell működnie a drive-nak meghibásodás előtt. Némelyik drive-nál ez kitoldódhat a problémától függően, akár jóval hosszabb ideig is.
De Te is írtad, hogy nem lehet szabványosítani teljesen, főleg nem a meghibásodásokat, azok bizony nem követnek semmilyen szabványt :N

Ezért is kell pontosan értékelni az egyes gyártókat, drive-okat, amik valóban nem egységesek. Erre még sokszor a gyártói tesztprogram sem figyel (főleg nem egy másik gyártó teszt-programja).

Tény, hogy ha évekkel ezelőtt lett volna olyan _működő_ (azaz nem elméleti) módszer, amivel a meghibásodás tényleg előre jelezhető volna, akkor nem indul a program fejlesztése. De sajnos nem volt, ezért készül és fejlődik, nem véletlen: naponta érkeznek információk tucat-szám olyan HDD-kről, amiken adatvesztés történt (vagy történhetett volna) és bizony a gyártó szerint minden OK velük - de ha figyeltek rájuk és észlelték az állapot romlását, akkor sikerült időben lépni.

Én egyáltalán nem szeretnélek meggyőzni semmiről, elmondtam mindent, amit a helyzetről tudni lehet és mit érdemes tenni, a többi Rajtad áll.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1575) InfiniteReality válasza hdsentinel (#1572) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Egyetértek. Ha csak kicsit sérült és nem romlik a kondíció, akkor ügyes particionálással, kizárva az érintett területet, a drive lehet hogy nagyon sokáig alkalmas még a használatra.

Nagyon régen, nem is volt HD Sentinel, a nyilvánvalóan betegeskedő, de a gyári tesztprogram szerint "hibátlan" winyókon sajnos igazítani kellett, hogy végre cserélve legyenek. Ez van :(

Van egy kérdésem: a HDS "utólag" is képes megfelelő módon belőni egy winchester állapotát? Úgyértem, van egy drive, használgatva van, hibák vannak rajta, de csak utólag kerül be olyan gépbe, ahol fut a HDS. A Smart vajon minden változást és azok időpontját is tárolja, ami alapján a HDS képes keresni összefüggéseket "utólag" is? Vagy csak akkor tud összefüggés analízist végezni, ha mondjuk első perctől kezdve, folyamatosan figyeli a merevlemezt?

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#1576) Johnyy válasza rgeorge (#1535) üzenetére


Johnyy
tag

[link]

Ezen a képen, még ami gyanús nekem, az a Összes indítások/leállítások száma: 75
15 óra alatt.

Ez nálam 75 nap (ha minden jól megy).
Igaz, nem értek hozzá, de hátha segít valamit.

(#1577) rgeorge válasza Johnyy (#1576) üzenetére


rgeorge
addikt

Azt vedd figyelembe, hogy új a notebook, beállítás, telepítés időszakában sokkal több az újraindulás. Energiagazdálkodás is lekapcsolhatta a HDD-t. Ez abszolút nem zavaró szám szerintem.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#1578) hdsentinel válasza InfiniteReality (#1575) üzenetére


hdsentinel
őstag

Igen: a HDD feljegyzi a hibák előfordulását és ezek a hiba-számlálók a S.M.A.R.T.-ból utólag is kiolvashatóak. Így ezeket a problémákat utólag is jelenti a Sentinel - egy a fontos, hogy a S.M.A.R.T. alapban be legyen kapcsolva (némelyik BIOS-ban ha nincs engedélyezve, akkor le is kapcsolja). Ellenkező esetben nincs ilyen feljegyzés és a belső számlálók (pl. működési idő számláló) sem változik, így fordulhat elő pl. ha egy több éves HDD újnak mutatkozik, ha korábban nem volt Sentinel indítva rajta (mivel a program mindenképpen bekapcsolja a S.M.A.R.T.-ot, anélkül nem is lehene az állapot-információkhoz hozzáférni).

Ami miatt érdemes a folyamatos felügyelet, hogy láthatóvá válik az időbeli változás, az esetleges időszakos jelenségek (pl. túl magas hőmérséklet, adatátviteli hibák, stb.) és ezekből további következtetések vonhatóak le, amikre tud figyelmeztetni. Valamint így azonnal lehet reagálni a változásra (pl. a program riaszthat), megtenni a szükséges lépéseket (adatmentés).

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1579) hdsentinel válasza rgeorge (#1577) üzenetére


hdsentinel
őstag

Pontosan: ebbe nem csak a felhasználó által kiváltott bekapcsolás / leállítás számít bele, hanem az is, ha energiagazdálkodási beállítás miatt a merevlemez leáll.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1580) Johnyy válasza rgeorge (#1577) üzenetére


Johnyy
tag

Javítsatok ki, ha tévedek, de én úgy tudom, hogy a HDD-k nek nem használ a sok leállás-felpörgés. Én ezért is kapcsolom ki mindig az energiagazdálkodást. Csak asztali gépem van, nem tudom, hogy notebook winyóknál is ez-e a helyzet, de szerintem igen.

(#1581) finest válasza Johnyy (#1580) üzenetére


finest
őstag

Jól gondolod.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#1582) InfiniteReality válasza finest (#1581) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Ezzel egyet kell értsek. Szerintem, megfelelő hőmérséklet mellett (nem 10 fok és nem is 50), a winchesternek a legjobb ha megy azt jóvan. De ehhez az is hozzátartozik, hogy egy SAS vagy SCSI winchester ilyen szempontból sokkal megbízhatóbb, azaz jobban bírja a folyamatos üzemet (nem véletlenül tesznek az "igazi" szerverekbe ilyen holmit).

Egy otthoni gépnél nem annyira gáz, ha mondjuk egy keveset használt winchester amin csak adatot tárolunk kikapcsol, s mondjuk 2-3 órányi játék alatt kikapcsolva is marad. Amikor az OS megszólítja úgyis feléled, s munkára kész. Ezért nem szabad túl rövidre venni az időt, amin belül le kell állnia. Viszont nagyon fontos a jó minőségű tápegység, az asztali (s főleg az otthoni) gépek legnagyobb rákfenéje, az amúgy jó, minőségi alkatrészekből összerakott gép esetén az alulméretezett vagy hulladék táp. Ami utána egy kisebb áramingadozást is tragédiaként él meg, jó kis túlfeszt küld ki az alkatrészekre, ami pl a winyó elektronikájának nagyon nem tesz jót, de a motorjának se. Ezen pedig a HDS se segít, sőt előre figyelmeztetni sem képes rá...

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#1583) finest válasza InfiniteReality (#1582) üzenetére


finest
őstag

Nagyon jól összefoglaltad a lényeget. :R

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#1584) Thusor


Thusor
őstag

Most vásároltam egy Seagate Momentus XT merevlemezt használtan. 98%-os a kondíciója. S.M.A.R.T. adatoknál a Paritáshibák száma a belső gyorsítótár (cache) és a vezérlő közötti átvitetelben résznél azt írja, hogy az élettartam lejárt. Ez mennyire jelent gondot?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#1585) IG55


IG55
senior tag

Meg lehet valahogy változtatni a meghajtók felsorolásának sorrendjét a bal oldalon?

(#1586) hdsentinel válasza Thusor (#1584) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ha kétséges az állapot, akkor érdemes alapos vizsgálatot indítani, amire számos lehetőséget biztosít a program:
[link]

Ezek minden körülmények között felszínre hozzák az esetleges problémákat, lehetőségek szerint javítják azokat.

Új merevlemez (de különösen még inkább használt HDD esetén) éles használata előtt is javasolt ezek futtatása.

Jelen esetben ha adatkapcsolati problémák kerültek feljegyzésre, akkor a Lemez -> Felület teszt -> Adatterület felfrissítése teszt is javasolt, ez megvizsgálja, hogy ismételt írásnál van-e sérülés vagy _valóban_ megbízhatóan kerülnek tárolásra az adatok.

ui. Riport menü -> Teszt riport küldése a fejlesztőnek opció mindig jöhet ;)

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1587) hdsentinel válasza IG55 (#1585) üzenetére


hdsentinel
őstag

Nem: a Windows által használt sorrendben (mint a Lemezkezelőben) mutatja a drive-okat a program.
Jobb gomb után egyes drive-okat el lehet tűntetni, ha nem szükséges azok kijelzése (pl. pendrive-ok, memóriakártya-olvasók).

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1588) Thusor válasza hdsentinel (#1586) üzenetére


Thusor
őstag

Rövid öntesztet, részletes öntesztet lefuttattam. Probléma nélkül lefutottak. Felület tesztnél olvasási tesztet is futtattam, nem talált rossz vagy sérült szektort. Tehát mind hiba nélkül futott le. Akkor biztosan állítható, hogy ezek alapján megbízhatóan működik a merevlemez?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#1589) hdsentinel válasza Thusor (#1588) üzenetére


hdsentinel
őstag

Valószínűsíthető - mivel a tesztek alapján általánosságban nincs gond a felület elérésével, azaz a szektorok olvashatóak.

De az így nem lett ellenőrizve, hogy a rá írt adatok vissza is olvashatóak és közben nem sérültek. Ezért javasoltam az "Adatterület felfrissítése" tesztet ebben a konkrét esetben, de használható (ahogy a korábbi link javasolja) a "Lemez felületének újrainicializálása" teszt is.

Ahogy a teszt indítása előtt olvasható a leírásban:

Adatterület felfrissítése:

"Az adatok beolvasását követően az egyes blokkok visszaírásra kerülnek, majd az így tárolt szektorokat ismételten beolvassa és összehasonlítja az eredeti tartalommal."

Lemez felületének újrainicializálása:

"A teszt így felülírja a tárolt adatokat, majd a szektorokat visszaolvasva ellenőrzi azok olvashatóságát és épségét."

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1590) Thusor válasza hdsentinel (#1589) üzenetére


Thusor
őstag

Az a baj, hogy már ráköltöztettem az új rendszert. Így az "Adatterület felfrissítése" nem hajtható végre, mert azt írja a C: meghajtón oprendszer van. Külső vinyóként pedig nem tudom használni, mert nincs hozzá 2,5"-os bölcsőm.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#1591) hdsentinel válasza Thusor (#1590) üzenetére


hdsentinel
őstag

Igen, ez így van.
Beépítés előtt lett volna jó tesztelni :B

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1592) Thusor válasza hdsentinel (#1591) üzenetére


Thusor
őstag

Arra sajnos nem volt lehetőségem, mivel nincs 2,5"-os bölcsőm amibe bele tehettem volna, így csak a laptopba tudtam beletenni.

Nincs valami mód arra, hogy egy pendriveról bootoljon be a HD sentinel, és végezze el ezt a tesztet?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#1593) hdsentinel válasza Thusor (#1592) üzenetére


hdsentinel
őstag

Sajnos nincs .... :(

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1594) Thusor válasza hdsentinel (#1593) üzenetére


Thusor
őstag

Csak nem lesz vele gond. Az eladó megbízható, már többen vásároltak tőle. HD Sentinel eddig nem talált rajta hibát, egyfolytában figyeltetem vele a HDD-t, újabb hiba nem történt amióta nálam van. Egyébként a HD sentinel azt írja, hogy az adatátviteli hiba nem biztos, hogy a HDD hibájából történt, lehetett a laptop, vagy a kábel hibája is.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#1595) hdsentinel válasza Thusor (#1594) üzenetére


hdsentinel
őstag

Pontosan így van: ezt a hibát nem feltétlen a HDD okozza.
Ha eddig nem volt vele gond ennyi tesztelés után, az bíztató :K

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1596) kerekfej válasza hdsentinel (#1595) üzenetére


kerekfej
addikt

Szia

A nagy Lenovo G570 HDD mizéria (Ismét)

Laptop Esztergom: "A HDS egyszerűen nem kompatibilis a Seagate merevlemezekkel"

Hatalmas hülyeség amit állítanak.

[ Szerkesztve ]

(#1597) hdsentinel válasza kerekfej (#1596) üzenetére


hdsentinel
őstag

Szia !

Tökéletesen érthető a helyzet. Senki sem szereti, ha valamilyen probléma felszínre kerül, például valamilyen szoftver azt jelzi, hogy gond adódik a géppel, főleg egy vadiúj géppel.

Nyilván sem a felhasználónak, sem a forgalmazónak nem tetszik.
Érhető, ha tökéletes terméket szeretnénk használni, ha már azért fizettünk.

A forgalmazónak azért mindentől függetlenül lennének kötelezettségei, azaz kondíció ide vagy oda, a vásárlás után a jogszabályban előírt időtartam alatt kérhető csere, még ha ez nekik nem is tetszik.

Persze az ő álláspontjuk is megérthető. Hivatalosan valóban nem csere-érett még a drive (ahogy a program is írja. Ez a figyelmeztetés ebben a programban egyedülállóan pontosan a forgalmazók miatt került be, hogy az ő munkájukat segítse azzal, hogy apró hibák és stabil állapot miatt ne akarjon mindenki garanciális cserét kérni). De nem értem, ebből nekik hogyan következik, hogy "nem kompatibilis a Seagate merevlemezekkel". Meg más program sem (ami szintén jelzi, hogy valami történt)?

Nem állítható, hogy óriási veszély lenne és hogy a közeljövőben meg fog hibásodni a merevlemez. Valószínűleg semmi ilyesmi nem fog történni, főként, ha alap ellenőrzések lefutottak (Lemez menüben található tesztekre gondolok) és más, komolyabb probléma nem jelentkezik. Ahogy látható, a kondíció beáll "JÓ" szintre. Nem tökéletes, de felügyelet mellett gond nélkül használható - akár évekig is.

Ui. számos riport érkezett erről a típusról, amiben az állapot 100%-os, hosszabb használat után is. Ha nem lenne kompatibilis a program ezzel a típussal (vagy a Seagate-tel általában), akkor ezeket a HDD-ket sem értékelné hibátlannak.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1598) kerekfej válasza hdsentinel (#1597) üzenetére


kerekfej
addikt

Köszönöm a korrekt választ!

Szerintem nincs joguk megkérdőjelezni a program hitelességét. Saját tapasztalatom az, hogy teljesen reális képet ad a merevlemezek állapotáról. Az igényesebb helyeken teljesen elfogadják amit a program ír.

Viszont instabil vagy leminősített, megbízhatatlan merevlemezre óriási baklövés lenne fontos adatokat tárolni.

[ Szerkesztve ]

(#1599) Kcsabi válasza kerekfej (#1596) üzenetére


Kcsabi
tag

És ezek azt mondják, hogy értenek hozzá.
Egyébként HD TUNE is kiírja ugyanezeket az értékeket, tehát tökéletesen összhangban van a Sentinellel.
Legközelebb messze elkerülöm őket. :W

[ Szerkesztve ]

(#1600) Televan74 válasza kerekfej (#1598) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ők csak a Seatools for dos programot fogadják el.Mivel a gyártó ez alapján veszi vissza a HDD -t. Más program szerint , akármilyen jó is az , nem fogathatnak el garanciális követelést. Akkor jártak el volna helyesen, ha azt írják, hogy a Lenovo csak a seagate program hibajelzéseit fogadja el.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.