Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) hdsentinel válasza lazydog (#146) üzenetére


hdsentinel
őstag

Jó lenne riportot látni a lemezekről, abból kiderülne, mi alapján áll az egészségi állapot ilyen szinten. A releváns attribútumok értékeit (melyek miatt a kondíció csökkenhet) a program a lemezek adatlapján kiértékeli és megmutatja, milyen problémákat észlelt.

A szigorúbb módszer picit máshogy működik, mint az alapértelmezett módszer: ez a nagyon kevés problémát hivatott azonnal jelezni (a kondíció drasztikus csökkenésével) vagy a több, különböző problémák összességét képes hatékonyabban jelezni.
Általában az íly módon értékelt merevlemez kondíciója valóban alacsonyabb, mint az alapértelmezett módszer esetén, de extrém esetekben (illetve ha az alapértelmezett módszernél is alacsony a kondíció) akkor ez nem törvényszerű.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#152) bolcsodal


bolcsodal
addikt

Üdv! Kicsit elszomorított a vinyóm állapota ezért ránéztem néhány másik progival is. SpeedFan szerint 80%-os a fitness, Everest sem jelez SMART hibát, A HDSentinel szerint SMART probléma nincs, de Fitness 50% (48 bad sector etc.) és végül megnéztem a saját gyártó lemezkezelő progijával (SeaTool, Barracuda 80G, 7200rpm, 2Mb cache) ami SMART error-et jelez és azt állítja bármelyik pillanatban hasalhat a vinyó...

Akkor most melyik a releváns? :U :U

They drew first blood....

(#153) Budaházy


Budaházy
aktív tag

Gratulálok a készítőknek!

Nem kicsi munka lehetett ezt a progit összehozni. Azt merem mondani hogy akár még komoly nemzetközi sikere is lehet a Sentinelnek mert az árához képest nagyon sokat tud.

Gratula

Értem én, hogy NON-STOP de mikor nyit?

(#154) hdsentinel válasza bolcsodal (#152) üzenetére


hdsentinel
őstag

Önmagában a 48 bad sector-tól még nem feltétlenül várható elhalálozás. Kérdés, hogy milyen más probléma (problémák) vannak még.

Ahogy a cikkben is megjelent, az általános (''küszöb''-öt és ''érték''-et vizsgáló) algoritmusok sok esetben jóval enyhébbek, elnézőbbek a hibákkal szemben, ezért is nem jeleznek előre problémát.

A Sentinel kijelzi, amit talált (azaz megmondja, hogy pontosan miért annyi és milyen problémákat talált), emiatt csak 50% a kondíció (ilyen szinten már valóban érdemes figyelni az állapotra).

Lehetséges, hogy a gyártó saját szoftverével, nem dokumentált módon (nagyjából az egész S.M.A.R.T. az) képes mélyebb elemzésre - ez esetben jó lenne tudni, az miért ítéli meg ennyire rossznak a helyzetet, milyen attribútum(ok) értékei (vagy más módszer) alapján jelzi problémásabbnak a lemezt.


[Szerkesztve]

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#155) hdsentinel válasza Budaházy (#153) üzenetére


hdsentinel
őstag

Köszönöm :R
Bízom benne, hogy minél több helyen sikerül adatvesztést megelőzni, elkerülni a szoftver használatával.
A jövőben még több, újabb funkció várható :)

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#156) Budaházy válasza hdsentinel (#155) üzenetére


Budaházy
aktív tag

n.m.

A prof. -jófej- guru csávókat mindíg is csiptem a számítógépesek közül.
;)

Értem én, hogy NON-STOP de mikor nyit?

(#157) hdsentinel válasza Budaházy (#156) üzenetére


hdsentinel
őstag

:B

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#158) lúzer válasza Peet (#100) üzenetére


lúzer
veterán

A smart mindig működik, max. nem volt progi ami kiolvassa. ;]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#159) hdsentinel válasza lúzer (#158) üzenetére


hdsentinel
őstag

Már ha engedélyezve van a BIOS-ban vagy egy arra alkalmas program bekapcsolja és kiolvassa a megfelelő értékeket :))

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#160) Pentax válasza hdsentinel (#150) üzenetére


Pentax
tag

Köszi a választ, kérésed alapján jártam el és a a következő az eredmény:
Everest elindul, Speedfan indulásnál kifagy /akkor,mikor a raid kártyára kötött winyók kiolvasásához ér/szintén resettel javítható.
Az Everest A következőket írja a kártyáról:
Tipus:Silicon Image SiI 0680 Ultra-133 Medley ATA Raid Controller
A rajta levő 2db Seagate ST3120022A winyó anyakönyvi adatait:
Lemezes eszköz fizikai információk:
Gyártó Seagate
Merevlemez neve Barracuda 7200.7 120022
Fizikai formátum 3.5''
Formázott kapacitás 120 GB
Lemezek 2
Adatrögzítő felületek 3
Fizikai kiterjedés 146.56 x 101.85 x 26.1 mm
Max. tömeg 635 g
Átlagos forgási késleltetés 4.16 ms
Forgási sebesség 7200 RPM
Max. belső adatsebesség 683 Mbit/mp
Átlagos fejpozicionálási idő 8.5 ms
Csatoló Ultra-ATA/100
Pufferelt adatsebesség 100 MB/mp
Puffer mérete 2 MB
Felpörgési idő 10 mp
kiolvassa,de SMART infót nem olvas ki./2db tökegyforma winyó,nincs raidben,csak simán külön meghajtóként használva/
A 2 másik winyó,mely az alaplapi IDE vezérlőkön van minden infot kiolvas,SMART-ot is.
Próbáltam /report opcióval indítani a HDSentinel-t,ugyanugy kifagyott,a text filet nem csinálta meg,10 percig hagytam,utána reseteltem.
Usb portokon semmi külső dolog nincs rákötve,egy hp1010 nyomtatón kívül,de nem hiszem,hogy köze lenne hozzá.
Ennyi volna a tapasztalatom,köszi előre is a választ.

Kiszel Tünde egy komoly érv a homoszexualitás mellett.

(#161) hdsentinel válasza Pentax (#160) üzenetére


hdsentinel
őstag

A dolog érdekes, én is használok ilyen típusú vezérlőt, de ezt a jelenséget nem tapasztaltam.

Túlhúzás (overclock), nem teljesen jó driver és/vagy a vezérlő firmware-e is okozhatja ezt a jelenséget.

Esetleg (mivel nem tömbben vannak) ha megoldható, meg kellene nézni, hogy csak 1 merevlemez legyen a RAID vezérlőn (csak a pri master). Esetleg ha a két lemez külön kábelre kerül (mindkettő master-ként) talán javul a helyzet.

(írtam privát üzenetet, hogy még mit lehetne megpróbálni).

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#162) bolcsodal válasza Pentax (#160) üzenetére


bolcsodal
addikt

A RAID kártya milyen frekvencián üzemel?

They drew first blood....

(#163) Avalon2007 válasza hdsentinel (#161) üzenetére


Avalon2007
tag

Helló

Először is gratulálok a programhoz, régen találkoztam már ilyennel.
Másodszor: van egy 80 GB-os Maxtor HDD-m, amire azt írta a program, hogy a Kondíció 100 %, a Teljesítmény 92 %. De átállítottam a Gyártó specifikus értékeke analízisére, és ekkor azt írta, hogy a Kondíció 84 %, a teljesítmény 100 %. Kell aggódnöm a HDD állapota miatt? Előre is kösz a válaszokat.

[Szerkesztve]

(#164) hdsentinel válasza Avalon2007 (#163) üzenetére


hdsentinel
őstag

Hello !
Köszi :R

A lemez pontos adatait nem ismerem, de a program a merevlemez áttekintés lapján írja, hogy milyen problémákat talál. Jelen esetben úgy tűnik, semmilyet - emiatt 100% a kondíció. A teljesítmény valószínűleg azért csak 92%, mert ATA 100-as vezérlőn van az ATA 133-as merevlemez, így a vezérlő (még ha csak kis mértékben is) elméletileg visszafoghatja a lemez teljesítményét.

A gyártó specifikus értékek ellenőrzésével kicsit más a helyzet, ott a gyártó által kritikusnak értékelt paraméterek már mutatnak némi eltérést az eredeti értékhez képest, ez valószínűleg a lemez életkorából, működési idejéből adódik. De aggodalomra nincs ok a jelzett értékek alapján.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#165) scott_free válasza hdsentinel (#164) üzenetére


scott_free
senior tag

hi,

nagyon jó a progi! :)

igazából csak az hiányzik, hogy a tray iconoknál is be lehessen állítani átlátszónak a hátteret, ill. saját betűtípust és -méretet megadni.

de amúgy: :R

(#166) Pentax válasza bolcsodal (#162) üzenetére


Pentax
tag

Alapon,nem huztam rajta semmit

Kiszel Tünde egy komoly érv a homoszexualitás mellett.

(#167) Pentax válasza hdsentinel (#161) üzenetére


Pentax
tag

Húzás nincs,gyári lemezen kapott driver van felrakva,firmware a gyári,amivel vettem.

Kiszel Tünde egy komoly érv a homoszexualitás mellett.

(#168) dogofpavlov


dogofpavlov
csendes tag

Helú!

Van nekem egy FUJITSU MHV2060AT PL 60 Gb-os vinyó a laptopomban. A HD sentinel amikor felraktam, 54 fokot mutatott, jócskán benne volt a pirosban. Ekkor belémállt a para, hogy ez azért nem túl jó, gondoltam felpolcolom a gép négy sarkát egy-egy könyvvel. Ezután az lett az eredmény, hogy a vinyó hőmérsékéete lement 42-43 °C-ra. (ez már kézzel fogható eredmény) A kérdésem az volna, hogy okozhat-e valami gebaszt,ha a lemez jócskán lehűtjük az előírt üzemi hőfok alá?? (ha a meleg árt a lemeznek a hideg is árthat-e?)

Üdvözlettel
Pavlov Kutyája

Kifordított világban élek, ahol minden megtörténhet...

(#169) Pentax válasza hdsentinel (#161) üzenetére


Pentax
tag

hdsentinel fórumtárs javaslatára-melyet privátban küldött- a következőket tettem,s jutottam eredményre:
''Hello !

A dolog érdekes, én is használok ilyen típusú vezérlőt, de ezt a jelenséget nem tapasztaltam.

A problémát elméletileg okozhatja az, hogy mivel a program nem tudja elérni a S.M.A.R.T. adatokat és a teljes információkat (ahogy az Everest sem), megpróbálja más módon, SCSI felületen is lekérni a merevlemez adatait. Amennyire tudom, a Speedfan is ezt teszi (de az Everest nem), ezért lehetséges, hogy a Speedfan és a Sentinel fagy. Bár igazából nem kellene, ezt nagyon nem lenne szabad.
Túlhúzás (overclock), nem teljesen jó driver és/vagy a vezérlő firmware-e is okozhatja ezt a jelenséget.

Esetleg ha megoldható, meg kellene nézni, hogy csak 1 merevlemez legyen a RAID vezérlőn (csak a pri master). Esetleg ha a két lemez külön kábelre kerül (mindkettő master-ként) talán javul a helyzet.

Mindettől függetlenül meg kellene próbálni a SCSI detektálás teljes tiltását a Sentinel esetében. Remélhetőleg így nem lesz fagyás és a másik két lemez adatait kiolvassa a program. Ez az alábbi módon tehető meg:

Start gomb -> Futtatás -> Regedit
HKEY_LOCAL_MACHINE kulcs kiválasztása után a válaszd a
''SOFTWARE'' majd a ''HD Sentinel'' kulcsot.
A jobb oldali területen jobb egérgomb, majd ''Új'', ''Karakterlánc''
A megjelenő mezőbe: DisableSCSI
Az így létrehozott azonosítón jobb gomb, majd ''Módosítás''
és az Érték-nek adj meg 1-et.

Ezután indítsd el a programot - esetleg használd a /report kapcsolót, ahogy korábban írtam.

Kíváncsi vagyok az eredményre, remélhetőleg sikerül megoldani a problémát.''


Válaszom a következő volt:
''Nos megoldódott a probléma,miután 2 külön kábelra raktam a 2 winyót 2 masterként.
A reg modosítás nem segített,ugyanugy lefagyott.
Most fut szépen,igaz,hogy csak a 2 ide winyót tudja tesztelni és mérni,a raid kártyán levőket nem,de alapadataikat kiolvassa.(csak nagyon halkan és félve említem meg,hogy a Speedfan is müxik,s valamelyik-nem tudom,a 2 közül melyik,mivel tökegyformák- smart adatait kiolvassa)
Kívánom,hogy megoldható legyen e adatok kiszipkázása is majd,további sikereket a fejlesztés terén.
(amugy nem igazán értem,mi változott meg azzal,hogy külön kábelra került a 2 winyó )
Utólagos engedelmeddel ezt berakom a public részbe is,okulásul mindenkinek,bárki járna hasonlóan,mint Én.''

Kiszel Tünde egy komoly érv a homoszexualitás mellett.

(#170) Gaga_30


Gaga_30
tag

Hali!

Kipróbáltam ezt a progit, az ingyenes próbaverziót. Be is jött, megnyugodtam , h minden rendben van a vinyóimmal, viszont van egy gondom.
Nem tudom uninstallálni a programot... vkinek hasonlo gond?
Uninstall után ugyanugy ott van a gépen, és ugyanugy indul magátol
Esetleg ötlet?

(#171) Gaga_30 válasza Gaga_30 (#170) üzenetére


Gaga_30
tag

Nah, siker... csökkentett módban.

(#172) hdsentinel válasza Gaga_30 (#171) üzenetére


hdsentinel
őstag

Egész pontosan miért volt szükség a csökkentett módra?

Amikor először megpróbáltad un-install-álni, akkor (gondolom) a program még futott. Ezért a telepítő nem tudta maradéktalanul törölni, így természetes, hogy fennmaradt és köv. induláskor is elindult. A programot be kell(ett volna) zárni un-install előtt.

Így un-install után előfordulhat, hogy manuálisan kellett törölni (az akkor már nem futó) programot.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#173) hdsentinel válasza Pentax (#169) üzenetére


hdsentinel
őstag

A SiI vezérlőkkel voltak már érdekes tapasztalatok, ezért (sajnos) nem kell meglepődni a velük kapcsolatos érdekes jelenségekkel (pl. külön kábelen jobban működnek a csatlakoztatott merevlemezek).

Kellene némi infó, hogy utána tudjak nézni a detektálással kapcsolatos jelenségnek.
A Sentinel-ben van egy védelem, mely a ''gyanús'' S.M.A.R.T. adatokat/táblázatokat ellenőrzi és adott esetben nem jeleníti meg (pl. ha két merevlemeznél teljesen azonos a táblázat, mivel ilyenkor gyanús, hogy driver probléma van. Lehet, hogy ez a helyzet, de jó lenne több információ, hogy erről meg tudjak győződni.

Ha megoldható, kérlek küldj mail-ben egy Sentinel teszt riportot (a Beállítások menü legalsó opciójával) és küldj képernyőmentést a Speedfan-ban látható S.M.A.R.T. táblázatokról! Köszi!

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#174) hdsentinel válasza scott_free (#165) üzenetére


hdsentinel
őstag

Nem kizárt, hogy ilyen lehetőség is lesz a későbbiekben, köszi az ötletet! :)

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#175) hdsentinel válasza dogofpavlov (#168) üzenetére


hdsentinel
őstag

A túlhűtés is lehet ártalmas. Tapasztalatok szerint 25 Celsius fok alatti hőmérséklet sem túl egészséges a merevlemez számára, de ez otthoni környezetben elég ritka. 30-45 Celsius közötti hőmérséklet ideális (amennyiben a lemez aktív működés, komolyabb lemezművelet során sem emelkedik tartósan 45 fok fölé).

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#176) wach


wach
csendes tag

Gratulálok a cikkhez, és a programhoz is. Mindkettő kiváló, profi munka.

A HDSentinelt már évek óta ismerem és ajánlom is mindenkinek erősen :)

A SMART-hoz egy kis adalék. Volt nálam egy szar winyó (hirtelen halál) adatmentési célból. Az XP egy gépen sem volt hajlandó bebootolni úgy hogy a winyó rá volt kötve, de a Vista már bootolás közben szólt, hogy lenne itt egy szar winyó és ráengedné a checkdisket - gyorsan escape :DDD -, sőt, elindult vele (azért fogta a gépet rendesen), majd szólt, hogy a SMART értékek alapján ez a winyó hamarosan elpusztul, szeretném-e lementeni róla a dolgokat :Y , és rendesen jött a backup varázsló adva a mentésre az esélyt.

Persze a winyó már rég túl volt ezen a stádiumon, így forrásként a backupnál már meg sem jelent, de azért jó tudni, hogy a következő oprendszer már alapból figyeli és kezeli a winyó halálozás előrejelzést. Ilyenkor mindig ott van a kérdés, hogyha Vista lett volna a haver gépén, akkor mindent le lehetett volna menteni róla? :F De ez majd kiderül néhány év múlva. ;]

(#177) liksoft válasza wach (#176) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha a winyó hirtelen halt meg, azt semmi nem jelzi előre. Így menteni sem fog.

Azt lenne jó tudni, hogy a Vista hogyan figyeli a SMART-ot. Feltételezésem szerint a gyártók által adott küszöbértékek figyelésével. Ha igen, akkor alig jobb a BIOS figyelésénél. Persze az is kérdéses, hogy csak boot során, vagy futás közben is figyel-e. Valamint a driver-ek amik nem adnak vissza SMART értéket a Vista-t kiszolgálják-e? Az eddigi gyakorlatot alapul véve (tűzfal, chkdsk mint adatgyilkos) nem fűzök több reményt hozzá, mint a BIOS visításához.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#178) wach válasza liksoft (#177) üzenetére


wach
csendes tag

Ami a felhasználó számára ''és reggel már nem indult a Windows :W '' típusú hirtelen halál, az lehet, hogy valójában már egy hetek, hónapok óta tartó hosszú haldoklási folyamat vége. És ha ezt jeli a SMART, és ha normális a küszöbérték, és ha figyeli az oprendszer, és ha a user nem nyom mégsét egy ''ááá, hülyeség'' csatakiáltással, és ha... szóval sok dolognak kell összejönnie, de legalább ez már egy esély :)

A Vista SMART figyelése valószínüleg folyamatos, mert nálam is kb. 10-15 rendszerben eltöltött perc után jelzett és tett ajánlatot (de arra ötletem sincs, hogy miért várt ennyit, mikor már boot közben is nyilvánvalóan kaka volt az egész :F ).

Én azért tartom ezt jóval többre mint egy BIOS figyelést, mert egyrészt a BIOS csak bootkor jelez, ami több tucat órával is ronthatja az adatmentési esélyedet, ha a hiba pl. kora délelőtt válik kritikussá - főleg ha éjszakára tervezed bekapcsolva hagyni a gépet, másrészt a BIOS hibára az átlag user csak legyint könyökből öblöset, vagy ha nem, akkor sem tudja, hogy most mit és hogyan, viszont a Vista ideális esetben az anyanyelvén magyaráz, és egyből ad is esélyt az adatmentésre. Nekem tetszik, jó kezdeményezés. :C

(#179) Gaga_30 válasza hdsentinel (#172) üzenetére


Gaga_30
tag

Igen, valoszinüleg ez lehetett a gond
De aztán ujra felaktam és csökkentett módban pedig leszedtem, valami miatt normál módban nem tudtam leállitani a programot
Köszi a választ!

(#180) liksoft válasza wach (#178) üzenetére


liksoft
nagyúr

Idézet: ''Volt nálam egy szar winyó (hirtelen halál) adatmentési célból.''

Erre írtam, hogy ezt nem mutatja ki semmi előre.

A 15 percre meg azt mondom, hogy sz@rt sem ér. Ha eleve hibás drive esetén ennyi idő telik el a detektálásáig, akkor az a legtöbb esetben már csak levélnehezéknek használható. A Sentinel nálam 10mp vagy 30mp figyelési idővel fut. Nagyobbra csak a tesztelési fázisban állítottam.

Abban igazad van, hogy az első jel. ''Fényt látok az alagút végén!'' (Csak ne egy mozdony legyen.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#181) janos666 válasza Parker Ezredes (#1) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Érdekes. A gyártóspecifikus adatokból kiindulva 88%-osnak látszik a kondíció a 3,5 éves Segate winyómon, szigórú vagy normál kiértékelénél meg masszív 100%-osnak. Na vajon melyik a hihetőbb?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#182) hdsentinel válasza janos666 (#181) üzenetére


hdsentinel
őstag

A Seagate-nél általában a ''seek error rate'' attribútumnál az ''érték'' viszonylag rövid használat során lemegy 100-ról 60-80 közé (és ott beáll).

Mivel ennél az attribútumnál a küszöb viszonylag magas (30), ezért ez az attribútum okozza, hogy a gyártó specifikus módszer esetén a kondíció összességében ''csak'' 88%.

Ennek az attribútumnak a nyers értéke viszont elég sűrűn változik (és tökéletes állapot mellett elég magas értékeket ér el, mely teljesen normális) ahhoz, hogy abból valódi következtetést lehessen levonni. Ezért a szigorú vagy normál módszer figyelmen kívül hagyja (ezért 100% a jelzett állapot ez esetben).

A gyártó spec. módszer használata esetén a kondíció (ahogy a súgóban megtalálható) általában magasabb, de ez nem törvényszerű. Mindazonáltal több, kisebb-nagyobb hibára (melyben több attribútum is érintett) a gyártó spec. módszer lényegesen később reagál a merevlemez állapotának romlására, mint az alap vagy a szigorú módszer.

Ezért javasolt inkább az alapértelmezett vagy a szigorú módszer használata.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#183) hdsentinel válasza hdsentinel (#182) üzenetére


hdsentinel
őstag

(a pontos számokat több Seagate riportja alapján írtam, lehet, hogy Nálad kis mértékben eltérnek azoktól amiket tapasztaltam, mivel nem láttam konkrétan a lemezed adatlapját).

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#184) Pentax válasza hdsentinel (#173) üzenetére


Pentax
tag

Riportot elküldtem,mellékelve,amit kértél

Kiszel Tünde egy komoly érv a homoszexualitás mellett.

(#185) vlcvlc


vlcvlc
tag

Hali
Letöltöttem a sentinel demóját
Egyik vinyómra azt irja hogy Health 95% mert van rajta 3 bad sector.
Ezek után letöröltem mindent a vinyóról
mélyformázás
teljes formázás
majd 2 külömböző progit is végig küldtem rajta ami csak bad sectorok után kutat
egyik az kb 20 órán keresztül ment és nem talált egy darabot sem
a másik végigfutott 9 óra alatt és az sem talált semmit
sentinel meg ezek után is azt irta hogy csak 95% mert szerinte még mindig van badsector :)

http://web.t-online.hu/tomika69/machines

(#186) siriq


siriq
őstag

Az egyik vinyomra 28% ir a progi meg kb 90 nap az elettartalma. Nna mondjuk ebben sem hiszek. Kb 4 eve hasznalom gond nelkul. Valamit szerintem nem jol detektal.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#187) lazydog válasza siriq (#186) üzenetére


lazydog
addikt

Joggal nem veszed készpénznek a becsült napok számát.
Ez az adat erősen tájékoztató jellegű. Azt fogod tapasztalni, hogy hónapokig változatlan marad a még hátralévő napok száma. Viszont ideje lesz az aggodalomnak, ha egyszer ez az érték elkezd rohamosan csökkenni.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#188) siriq válasza lazydog (#187) üzenetére


siriq
őstag

Mindenesetre ha megerkezik a teras vinyom akkor majd powermaxot raengedem:D
Megnezem hogy az mit szol hozza. Abban teljesen megbizok.


szerk: Jah a service-kent probalnam futtani akkor nem igazan mukodik a dolog. A homersekletet kijelzi de semmi mas funkcio nem erheto el sot ha elinditanam akkor el sem indul csak ha manualisan kilovom. Jah a vinyom amugy slavekent van ami 28% lehet ez is bekavar valamit a proginak.

[Szerkesztve]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#189) forceberg válasza vlcvlc (#185) üzenetére


forceberg
veterán

Igen, van bad sector. Csak a vinyók kikerülik a bad sectorokat, ugyanis van a vinyókon tartalék terület. Ha egy sector meghibásodik, akkor a vinyó a tartalék területen kijelöl egy másikat a helyére. Gondolom, a másik programok csak az aktuálisan használt sectorokat nézik. A sentinel meg a vinyóból veszi az adatot, hogy hány sectort kellett eddig áthelyeznie a tartalék területre. Kb. ennyi lehet. :U

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#190) hdsentinel válasza siriq (#188) üzenetére


hdsentinel
őstag

A szolgáltatásos működés alapvetően a felhasználó nélküli (szerver) számítógépekre lett kitalálva, illetve olyan esetre, mikor az aktuális (korlátozott) felhasználó zavarása, beavatkozása nélkül kell távfelügyeletet biztosítani. A Windows nem minden verziója kezeli korrektül az interaktív szolgáltatásokat, ezért elképzelhető, hogy bizonyos ablak, információ nem jelenik meg a képernyőn. De a felügyeleti és riasztási (e-mail, hálózati üzenet, stb...) funkciókat ez nem befolyásolja.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#191) hdsentinel válasza forceberg (#189) üzenetére


hdsentinel
őstag

Pontosan így van.
A cikkben a 2. oldal végefelé (''Hibás szektorok?'') néhány bekezdésben le lett írva, mi a helyzet ezekkel a szektorokkal: miután a lemez hibásnak értékelte az ilyen szektorokat, azokat már nem lehet többé elérni. Minden ide irányuló írás/olvasás a tartalék területre kerül átirányításra.

Ez a folyamat teljesen független a használat op. rendszertől, (többszöri) low level format (ami szintén kikerüli az eredeti hibás területet, NEM tesztelve azt) és újratelepítés, más op. rendszer telepítése vagy más szoftver használata sem módosít ezen az állapoton.

Önmagában ez nem kifejezetten probléma, hiszen néhány hibás szektor ha kiesik (mikroszkópikus karc vagy kosz miatt), a lemez többé nem piszkálja és minden rendben.
Probléma akkor jelentkezik, ha ezen szektorok elkezdenek szaporodni (pl. a fej karcolja a felületet).

Ez egyébként korábban többször is tárgyalásra került :)

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#192) hdsentinel válasza lazydog (#187) üzenetére


hdsentinel
őstag

Pontosan így van, mivel a becsült élettartamot a kondíció drasztikusan befolyásolja.
Alacsony kondíció = kevesebb becsült nap.
Természetesen a program nem mondja meg percre pontosan, mikor fog leállni a lemez, csak tájékoztatást ad.

Erről bővebben a súgóban ([link]), azon belül a Mellékletek között található információ.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#193) InfiniteReality


InfiniteReality
őstag

Hmmm ez a progi nemszereti sem a 120DPI betűfelbontást, sem a gyáritól eltérő skint az XP-n. Ja és NAGYON megfogja a rendszert amikor lekérdezi a winyókat, ezért 5 sec-re állítani teljesen értelmetlen... pedig nincs hulladék gépem.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#194) hdsentinel válasza InfiniteReality (#193) üzenetére


hdsentinel
őstag

Elvileg az 1.80b óta kezeli a 120DPI-t (pontosabban bármilyet, nem csak a gyári értéket) és az alaptól eltérő (nagyobb) betűtípusokat is..
Tudnál mail-ben küldeni képernyőmentést arról az ablakról, ahol valami problémát tapasztaltál?

A skin-nel kapcsolatban kérlek írd meg konkrétan (esetleg küldj pár screenshot-ot), hogy mire gondolsz!

Nagyobb számú merevlemez és/vagy bizonyos eszközök (visszajelzések szerint néhány típusú beépíthető kártyaolvasó) valóban belassíthatja a lekérdezést, ezért nem mindig célszerű a túl gyakori vizsgálat. Tudnál egy riportot készíteni és küldeni a Beállítások -> Teszt riport küldése opcióval? Abból kiderülne, pontosan milyen ellenőrzés mennyi ideig tartott és esetleg mi miatt volt lassú.

Köszönöm a segítséged! :R

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#195) InfiniteReality válasza hdsentinel (#194) üzenetére


InfiniteReality
őstag

A képernyő megjelenítések lassabbak, mint win2k3-on. Az XP-m skinelve van (patchelt UXTHEME.DLL, így alapból fogad bármilyen skint, nem külön progi csinálja mert az is lassít).Ezalatt azt értem, hogy pl leokézom a beállításokat, az ablak tartalma eltűnik, de a beállítási ablak méretével megegyező fehér téglalap ottmarad, az egér homokórázik (de csak a progi ablaka felett), ha félrekattintok vagy megnézem a futó programok között, akkor általában ilyenkor a program ''not responding''. Ez az állapot eltart 10-20 másodpercig majd újra működik.

Kártyaolvasóm valóban van, de beépített és nem szívesen választanám le minden indításnál. A progi beállításainál kikapcsoltam azok megjelenítését (akkor nemtudom minek kérdezi le).

A 120DPI-nél bizonyos feliratok ''kilógnak'', hiába növelem meg az ablak méretét, a terület ugyanakkora. Konkrétan a winyók tulajdonságait lekérdezve, a legalsó sorok nem látszódnak.

Riportot majd csinálok. Egyébként 2 gépre tettem fel a progit, és írt ki érdekes dolgokat, a winchester működési idejével kapcsolatban. Van olyan amelyiknél ''eltalálta'' mennyi ideje üzemel, de volt olyan amelyiknél nem (pedig 7/24 mennek, tehát tudom kb mennyi ideje lehetnek üzemben - beleszámolva a standby állapotokat is).

Konfig#1: asus p4c800, northwood P4 3ghz, x1950pro vga, ibm esxs scsi hdd 18Gb, quantum lm30 hdd 30Gb, seagate barracuda IV hdd 40Gb, Samsung SP2504C hdd 250Gb, Adaptec 39160 SCSI vezérlőkártya, WinXP SP2 angol. Ebben a gépben van a beépített kártyaolvasó.

Konfig#2: abit IS7, northwood P4 2.4ghz, geforce mx4000 vga (alap win driverrel, mivel szerver a gép a vga driver fel sincs telepítve), IBM 147Gb U160 SCSI HDD, seagate barracuda IV hdd 40Gb, Win2k3 server SP2 angol.

[Szerkesztve]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#196) hdsentinel válasza InfiniteReality (#195) üzenetére


hdsentinel
őstag

A skin-eket (pláne patchelt fájllal dolgozó rendszeren) inkább hanyagolom :)
De a ''homokórázás'' a beállítások leokézása után nem a skinek miatt van, hanem a kártyaolvasó miatt, mivel a program inlyenkor is körbenéz és detektál az új beállításoknak megfelelően.
Sajnos a kártyaolvasód nagyon lassan válaszol a fizikai lekérdezésre (mely a felhasználói felületen nem kapcsolható ki, csak a logikai meghajtók szabad helyének figyelése).

A 169-es hozzászólásban Pentax-nál fordult elő ugyanez, egy registry beállítással javítható a helyzet (mely tiltja valamennyi SCSI és USB meghajtó lekérdezését).
Ez természetesen a következő verzióra javítva lesz, de ehhez kellene a riport, hogy
ellenőrizni tudjam, a program pontosan mely része lassul be a kártyaolvasó használata miatt.

Kérlek küldj képernyőt a kilógásról, hogy mely oldal(ak) érintett(ek) a merevlemez tulajdonságainál!

A kijelzett üzemidőbe nem számít bele a standby-ban eltöltött idő, csak amikor a lemez ''ébren'' volt. Viszont csak akkor növekszik ez a számláló, ha a S.M.A.R.T. bekapcsolt állapotban van/volt (akár a BIOS-ban, akár a Sentinel-t indítva, mely mindig bekapcsolja a S.M.A.R.T.-ot). Tehát ha pl. két évig nem volt ez bekapcsolva (7/24 üzemmódban), akkor a program két évvel fiatalabbnak mutatja, mint valójában.

Az induláskor kijelzett (szürke) üzemidő még pontatlan lehet, mivel ilyenkor a program mérést végez, hogy megvizsgálja az értékek alakulását. Csak mikor már rendesen, vastag feketével jelzi ki a működési időt, akkor szabad az értékkel foglalkozni (alaphelyzetben ez 5-15 percet igénybe vehet egyszer, az első induláskor, de természetesen ez nem befolyásolja a lemez sebességét és egyéb működési paramétereit).

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#197) hdsentinel válasza InfiniteReality (#195) üzenetére


hdsentinel
őstag

A SCSI meghajtók miatt a riport elég hasznos lenne, mivel nagyon kevés SCSI lemezes riportom van (sajnos).
De pl. az általam tesztelt SEAGATE ST336607LW (33 GB)-nél a működési idő számláló érdekesen viselkedett.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#198) InfiniteReality válasza hdsentinel (#197) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Nekem minden rendszerem SCSI. Vagy alaplapi vagy SCSI kártyával, de minden gépemben van legalább 1 SCSI HDD. Több dologban is még szívesen segítek... csak... a többit talán inkább privátban mondanám el.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#199) hdsentinel válasza InfiniteReality (#198) üzenetére


hdsentinel
őstag

Tökéletesen egyetértek, a riportokat és a továbbiakat inkább beszéljük meg magánban, ne a listára tegyük őket.
Mail lenne a legjobb, de pü is tökéletes, ahogy Neked jobb.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#200) kneedeep válasza hdsentinel (#143) üzenetére


kneedeep
tag

Nem kaptak több esélyt a hdd-k, mentek vissza garba.. Viszont, most az új 3 napos seagate-re azt írja a hd sentinel, (a seek error rate-re), hogy a küszöb várható elérése 2007.06.04. :Y

Ha hétfő reggel meghal megint ez a vacak seagate, örökre elfelejtem ezt a márkát..

[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.