Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Csabex


Csabex
őstag

Sziasztok ! Tudja valaki, hogy mi az amit modosit a hdd sentinel a merevlemezen sima telepitessel ? Mert azt tudom, hogy lehet a smart adatokat modositani, de csak kezzel... A veso utcai hrp szerviznel, mar lassan en leszek a hibas, hogy a merevlemezem (fent emlitett 1tb samu) tonkre ment, ugyanis azt allitjak, hogy a sentinel mar telepules utan modosit a hdd-n! De hogy mit, azt nem mondta az urge, es raadasul epphogy nem rakta mikroszkop ala a lemezt, ugy nezegette.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#702) hdsentinel válasza scope2007 (#700) üzenetére


hdsentinel
őstag

Nem véletlen, a gyártók nem szellőztetik ezt az információt (sem) .....
Pontos adatot nem tudok mondani, típustól függően nagyságrendileg néhány ezer szektorról van szó (általában 2-5000).

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#703) hdsentinel válasza Csabex (#701) üzenetére


hdsentinel
őstag

SMART adatokat nem lehet módosítani, kézzel sem. Firmware frissítés vagy más módszer (pl. egyedi szervíz program) esetleg képes lehet rá.

A Sentinel pláne nem módosít semmit a merevlemezen. Pontosabban annyit, hogy a SMART funkciót BEkapcsolja, ha nincs engedélyezve a BIOS-ban, mivel az értékek csak így olvashatóak ki. De erre (a SMART bekapcsolására) gyakorlatilag bármely alaplap/HDD vezérlő képes (általában meg is teszik), csak azok nem olvassák ki és nem jelenítik meg a megfelelő értékeket.

Ami a Sentinelben a SMART oldalon módosítható, azok logikai módosítások, azaz a merevlemez SMART-jába nem kerülnek beírásra, csak a program valamennyi értéket a beállított mértékben korrigál minden további kiolvasáskor.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#704) h0o2a7j6


h0o2a7j6
tag

Van egy régebbi 40GB-os IDE-s Maxtor lemezem, kb 5-6 éves lehet.
Most ez van a gépben mint átmeneti megoldás, amíg nem lesz meg az új.
Próbáltam volna másolni rá, szabad hely bőven, de 1-2% után win hibaüzenet: nem lehet írni a lemezre, hardverhiba... vagy vmi hasonló szöveg.
Megnéztem Sentinellel, kondi: 100% teljesítmény:97%. Most egy IDE->SATA átalakítóval használom, mert az alaplapon nincs IDE port, minimális hangerő/teljesítmény szinten, a 97%-os teljesítmény ezzel összefügghet?
Most rendszer és adatok vannak rajta, van vmi program, ami így is felismeri a hibákat és esetleg javítani is tudja őket? (most nem tudom leformázni)
Mi lehet a megoldás?

itt egy SMART kép:

Sentinel riport: link

[ Szerkesztve ]

(#705) hdsentinel válasza h0o2a7j6 (#704) üzenetére


hdsentinel
őstag

A helyzet elég egyértelmű, ahogy a program írja és a riportban is szerepel:

"A lemez és a számítógép közötti adatkapcsolatban előfordultak problémák. Amennyiben hirtelen fagyás, újraindulás tapasztalható, érdemes adatkábelt cserélni (ajánlott a minél rövidebb 80 eres SZALAGkábel használata)."

Vagy az átalakító, vagy a csatlakoztatott adatkábel hibázik, ez nem ritka egyszerűbb, lötyögős SATA adatkábellel.
Kábelcsere után ez az üzenet megmarad (mivel a merevlemez rögzítette az ilyen hibákat és azokat nem nullázza magától), viszont utána kézzel lehet ezeket törölni a megfelelő eltolási érték használatával a SMART adatlapon, az Ultra ATA CRC error count sorában (bővebben a súgóban).

A minimális hangerő miatt 97% a teljesítmény, de ennek ilyen szempontból nincs külön jelentősége.

Van ilyen program, HD Sentinelnek hívják :))
Mivel valószínűleg nem magával a merevlemezzel van a gond, ezért a Fájl menü Felület teszt opciójából az olvasás tesztet ajánlom első körben. Ez a merevlemez és a számítógép közötti adatátvitelt is teszteli, így ha gond van (pl. közben az eszköz nem válaszol, csak nagyon lassan vagy hibákat jelez) az rögtön látszik. Esetleg a teszt után érdemes egy újabb riport, abból látható, hogy az Ultra ATA CRC error count számláló változik-e, azaz volt-e (és ha igen mennyi) új adatátviteli hiba.

De első körben kábel ellenőrzés és ha lehet, csere.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#706) h0o2a7j6 válasza hdsentinel (#705) üzenetére


h0o2a7j6
tag

Köszi a gyors választ, megnézem egy másik kábellel.
Amit írtam, hogy másolás közben hibázott, az is lehet a kábel/átalakító miatt?

(#707) hdsentinel válasza h0o2a7j6 (#706) üzenetére


hdsentinel
őstag

Igen, azt okozhatta az adatkábel vagy nem megfelelő érintkezés.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#708) atesss


atesss
addikt

Egy SIL 3114R chipes Sata kártyán két Sata winchesterem van.
A HDSentinel tudom, hogy csak a kártyán lévő első meghajtó Smart adatait tudja kiolvasni.
De mi alapján lesz valami az eszközön az első meghajtó ?
Mert az a tapasztalatom, hogy a fizikai elhelyezéstől nem függ, tehát ha egy vinyó a Sata kártya Raid vezérlőprogramjában (amibe ugye a boot közben lehet belépni) is kiírt száma alapján a 0., vagy a kisebb sorszámú eszköz, akkor sem biztos, hogy annak a Smart adatait tudja kiolvasni.
Nem raid kötetbe rendezett esetben tapasztaltam ezt elsősorban (de lehethogy ott is, arra már nem emlékszem).

De most azért, hogy tudjak a sata hdd-ről bootolni, a 0. sorszámú eszközt egy "Concatenated Drive" logikai meghajtóhoz kellett hozzáadnom, részletesebben: [link]
(Esetleg az itteni problémában is segíthettek, ha tudtok)
Ilyen meghajtóról viszont semmiképpen sem tud Smart adatot olvasni a HDSentinel ?

(#709) hdsentinel válasza atesss (#708) üzenetére


hdsentinel
őstag

A problémát teljes egészében a RAID-es BIOS (firmware) okozza ami a kártyán van.
Tökéletesen látható a helyzet: különálló meghajtók esetén a kártya teljesen véletlenszerűen hol az egyik, hol a másik merevlemezről ad képet (ez még driver verziótól is függ).

Amint ilyen "mű"RAID (concatenated drive) készül, a vezérlő úgy működik, mint a többi egyszerűbb RAID controller: programból nem lehet a fizikai meghajtókat elérni és így az állapotuk nem felügyelhető.

Javasolt a RAID-es BIOS mielőbbi lecserélése normális, SATALINK BIOS-ra. Így a RAID-es beállítások természetesen nem lehetségesek, viszont megfelelő illesztőprogrammal már az összes csatlakoztatott merevlemez adatai meg fognak jelenni a programban (a 2.90-es vagy a 3.00-ás verzióval).
Ilyenkor a rendszerindításnak is működnie kell, adott esetben még jobban, mint a RAID-es BIOS esetén.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#710) atesss válasza hdsentinel (#709) üzenetére


atesss
addikt

Igen, sajnos azóta én is tapasztaltam, hogy a "concatenated drive"-ban lévő meghajtóról, hogyha egyedül van a vezérlőn, akkor sem tudja kiolvasni az adatot.

Javasolt a RAID-es BIOS mielőbbi lecserélése normális, SATALINK BIOS-ra.
De ezt akkor a jelenlegi kártyámmal is megtehetném, hogy lecserélem a firmware-t ?
Vagy ehhez új kártya kellene ? Akkor árban milyen kategória lenne ez ?

Az illesztőprogramnak elég az, amit pl. a Windows XP telepítésnél is (Floppyról, F6-al) be kell adni. Vagy esetleg egy újabb driver segíthetne, próbáljak keresni a gyártó honlapján ?
Viszont elvileg Win7-re (x86) fogok áttérni már, azon van különbség ilyen szempontból a driver kezelésben ? Ahhoz ugye mindenképp kell majd új drivert keresni (néztem korábban, és létezik Win7-es driver, csak akkor nem töltöttem le).

Jelenleg 2.60b van fent.
De az új XP-re felrakom a 3.0-t holnap.
Meg a Win7-re is, de oda csak holnapután jutok el valószinűleg.

Ilyenkor a rendszerindításnak is működnie kell, adott esetben még jobban, mint a RAID-es BIOS esetén.
Sajnos ezt a problémát még mindig nem sikerült megoldani, bármelyik IDE meghajtóm be van dugva, és SCSI-ről bootolok, akkor megakad a boot a Sata kártya információk kiírása után.
Ez lehet alaplap probléma is ?
Megpróbálom majd másnál is kipróbálni (Egy eléggé új lappal, P45-ös Asus Maximus II Formula), de valószinűleg csak egy hét múlva tudom.
Meg ugye a "concatenated drive" beállítás is kellett ahhoz, hogy működjön a boot egyáltalán.

(#711) Johnson75


Johnson75
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Nem tudja valaki, hogy azóta van -e valamilyen fejlemény a Seagate Barracuda 7200. 11-es Firmware hibával kapcsolatban? Vagyis, hogy a gyártó szándékszik - e végre kiadni egy javított, jó, működő és használható firmware verziót SD1A-után ami nekem is kinyírta a winyómat?(Nem bánnám ha a seagate cég nem rontaná tovább a hírnevét ezzel a várakoztatással.)
A másik kérdésem pedig az adatmentéssel kapcsolatos:
Valamelyik fórumon találtam leírást, hogyan kell a firmware kikerülésével lementeni az adatokat. Biztosan ismeritek: panel eltávolítás, Jumper helyekre - adatkábel - - Hiperterminál ablak - kódok (F3 T /2 .. stb). és ezzel kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy mivel nekem egy 500 Gb-os Seagate ST3500320AS - winyóm volt az áldozat jelenleg nem áll módomban másikat venni. Viszont van egy kisebb 160Gb-os Samsung winchesterem amire szeretnék adatokat átmenteni a Seaget-ről ezzel az adatkábeles módszerrel. Szóval ha nem sikerül egyszerre minden adatot átmenteni, akkor a többit elfelejthetem? Vagy ha folytatni szeretném később, megint panel leszedés, Jumper - adatkábel - Hiperterminál kódolás?
Vagy van erre egyszerűbb megoldás is? Vagyis, ha egyszer ezt a Smart-ot nullázzuk, akkor nem fog megint működni esetleg a sata-csatlakozáson keresztül?
Bocsi a sok kérdésért, de ez érdekelne engem.

További szép napot mindenkinek.

üdv: Johnson75

[ Szerkesztve ]

(#712) hdsentinel válasza atesss (#710) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ezt a jelenlegi kártyával is meg lehet tenni természetesen.
Ezek a kártyák képesek RAID és nem-RAID (ATA/ATAPI/IDE) üzemmódban működni.
(ez nem csak a Silicon Image-re érvényes más gyártónak is van ilyenje, pl. az ITE8212F is ilyen).

Felismerhetőség, HDD kezelés (= Sentinel) és kompatibilitás (= rendszerindítás) miatt is mindenképp az IDE BIOS a jobb választás.
Itt tölthető le a BIOS-t frissítő program és maga a BIOS is: [link]

Ezen a site-on található driver is, érdemes a legfrissebbet választani.
Ha azt teszed floppy-ra és adod meg F6-al, akkor minden bizonnyal nem lesz gond a telepítés után, viszont ha a kártyához kaptál CD-t/floppy-t és azt adod meg F6-nál, akkor lehet, hogy később frissíteni kell Win alatt (ezek régiek szoktak lenni), de ezt már BIOS csere után, mivel a driver csak a megfelelő BIOS-hoz passzol.

A programból érdemes lenne egy frissebbet feltenni, pláne nem egy béta változatot használni. A 2.60b már nagyon régi, főleg ha SiI vezérlőről van szó, nem véletlenül olvasható itt a Silicon Image vezérlők kapcsán, hogy A 2.90 verzió előtt változatok csak egy csatlakoztatott lemezről adtak teljes állapotot. A 2.90-es verziótól valamennyi lemez hőmérséklete, állapota megjelenik. Javasolt ehhez a SATALINK BIOS használata, mivel a SATARAID BIOS esetén továbbra is maximum egyetlen (RAID tömb esetén 0) meghajtó felügyelhető.

Viszont BIOS frissítés után a kártya már nem fogja kezelni a tömböt (természetesen) tehát az összes adat el fog tűnni a HDD-ről, azaz előtte teljes adatmentést kell végezni !

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#713) liksoft válasza hdsentinel (#712) üzenetére


liksoft
nagyúr

Vigyázat! Az olcsóbb kártyák között van olyan, mely nem flash-t tartalmaz a BIOS-hoz, hanem az olcsóbb ROM-ot. Ez sajnos nem frissíthető. :O

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#714) Williams válasza Johnson75 (#711) üzenetére


Williams
aktív tag

Szia!

Ha ezzel a módszerrel sikerül életre kelteni, utána jóként működik. Bár bugos firmware-el kinyírt Seagate még nem járt nálam, csak olyan ami egy idő után hülyült meg. Ezeket hyperterminal-al gyógyszerezve, tökéletesen lehetett használni.

(#715) joccadoki válasza hdsentinel (#712) üzenetére


joccadoki
senior tag

milyen kártya?? nem értem. Segíts

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#716) joccadoki válasza Johnson75 (#711) üzenetére


joccadoki
senior tag

Nem nincs ok a reményre a seagate mint a többi csak romlani fog.Érdemes volt felvásárolni a maxtort:@.......

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#717) hdsentinel válasza joccadoki (#715) üzenetére


hdsentinel
őstag

Az eredeti hozzászólás a 708-as volt: [link]

ami úgy kezdődött, hogy "Egy SIL 3114R chipes Sata kártyán..."
erről van szó ;)

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#718) joccadoki válasza hdsentinel (#717) üzenetére


joccadoki
senior tag

ok igy értem köszönöm

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#719) Johnson75 válasza Williams (#714) üzenetére


Johnson75
csendes tag

Köszi a választ. Legalább reménykedhetem. éppen azon dolgozunk , hogy orvosoljuk a problémát. Köszi.

(#720) atesss válasza hdsentinel (#712) üzenetére


atesss
addikt

No és ehhez a megoldáshoz nekem melyik firmware-t kéne felraknom ?
A 3114R-es kártyára a sima 3114 driverét ?
Vagy ez valahogy máshogy működik ?

RAID igazából nem nagyon fog kelleni, legalábbis Raid 0 biztos nem.
Egyszer már majdnem megszívtam vele, amikor ennek a Hitachi 7K160-nak az előző darabja kb. 2 hónaposan elszállt, és épp 2-3 nappal előtte vettem ki a Raid 0 kötetből, és pont üres volt.
Meg amiatt sincs értelme a Raid 0-nak, mert a mai vinyók már amúgyis gyorsabbak a PCI 133 MB/s-es sebességénél (amiből csak 105-110 MB/s körülit tudok kihasználni, ha nem húzom a gépet a PCI-al együtt), így már egy vinyó sebességét se tudom teljesen kihasználni.

XP-vel már túlságosan nem foglalkozok, a Win7-et fogom úgyis remélhetőleg használni inkább. Ahhoz akkor letöltöm a legfrissebb drivert; ami remélem nem csak a legújabb firmware-el megy, mert nem az van fent (ahhoz ugye törölni kéne a jelenlegi "ál-raid" tömbömet, és elveszne az adat, nem ?).

Törölni most nem akarnám a tömböt (hogy épp felraktam a rendszereket...), meg átmentéssel sincs kedvem szórakozni, márciusban úgyis remélhetőleg tudok venni egy új 1,5TB WD Green vinyót adatoknak, és akkor a 640-es Samsung F1-re átrakom a rendszert (rendszereket) majd.

Programból most felrakom a legfrissebbet az XP-re is és a Win7-re is.

(#721) joccadoki válasza atesss (#720) üzenetére


joccadoki
senior tag

szerintem 3114 drivernek jónak kell lenni

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#722) hdsentinel válasza atesss (#720) üzenetére


hdsentinel
őstag

A kártyán található chip (3112) a lényeg. hogy R-es (RAID-es) az már attól függ, hogy milyen firmware-t használsz. Alapból általában RAID-essel adják, mivel akkor annyival többet "tud", de Sentineltől függetlenül sem mindig jó ez (pl. ha valaki SATA DVD olvasót/írót használna ilyen kártyán, akkor is érdemes a nem-RAID-es ATAPI firmware-t használni).

Ha nem kell RAID, akkor különösen felesleges (sőt káros) a RAID-es firmware használata, mivel most ezzel a virtuális eszközzel (concatenated drive) hozzá van a drive kötve a kártyához, azaz ha mondjuk másik gépbe tennéd a HDD-t, vagy behal a kártya, az adatok nem biztos, hogy elérhetőek lesznek.

Emiatt is érdemes lenne lecserélni a firmware-t.

Amit leírtam a 712-es hozzászólásban, érdemes figyelembe venni:
"Viszont BIOS frissítés után a kártya már nem fogja kezelni a tömböt (természetesen) tehát az összes adat el fog tűnni a HDD-ről, azaz előtte teljes adatmentést kell végezni !"
Szóval firmware cserét csak adatmentés után :K

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#723) jodován


jodován
tag

Épp ki akartam váltani, az előző 320 GB-os WD lemezt egy terás F3-mal. Azon volt a rendszer. Semmi baja nem volt a Sentinel szerint.

Azon ügyködtem, hogy talán összehozok egy több oprendszeres dolgot. Kipróbálni a Win7-et, Linux, Hackintosh, tiszta Windows live muzsikáláshoz. Aztán elvetettem, nem igazán találtam egyszerű megoldást a multi boot-ra.

Telepítettem a Win 7-et az 1 TB-sra, de mivel bent volt a 320-as, valahogy úgy oldotta meg, hogy választhattam az XP és a Win 7 között. De a Win 7 nagyon nem tetszett, gondoltam átmásolom az XP partíciót egyben.

Igen ám, de nem indult az XP a 320-asról. Gondoltam belenyúlt a Win 7. De most így utólag azt hiszem nem. Hanem véletlenül rádugtam a tápot a 320-asra, úgy hogy ment a gép. Azt hittem ki van kapcsolva. Semmi kerregés, kattogás, semmi gyanús, felpörgött, ahogy szokott.

De nem látszott a fájl rendszer, és 4 badsector a Sentinel szerint. Gondoltam GetDataBack-kel átnézem, és átmásolom a terásra. Igaz, hogy semmi kerregés, de azt hiszem, ezzel rontottam el mindent. Mert azt hittem regisztrált a GetDataBack és tudok másolni. Nem az volt. Megcsináltam a regisztrációt, hogy tudjak menteni.

Sentinel eredménytől meg az agyam dobtam el. Emlékeim szerint több ezer szektorhiba.

Tudatlanul ráindítottam a GetDataBack-et, hogy majd látni fogja az adatokat, de lehet már az előző olvasás is jól tönkretette.

Szóval hiába az egy terás, és az addig hibátlan 320-as, úgy tűnik sikerült eltüntetnem 250-300 gigányi áthelyezésre váró adatot. :W

sanszos -> van rá esély, hogy ez a szó ne használódjon többé?

(#724) jodován


jodován
tag

Leállítottam a GetDataBack-et, most ez a helyzet:

[ Szerkesztve ]

sanszos -> van rá esély, hogy ez a szó ne használódjon többé?

(#725) jodován


jodován
tag

törölve

[ Szerkesztve ]

sanszos -> van rá esély, hogy ez a szó ne használódjon többé?

(#726) hdsentinel válasza jodován (#724) üzenetére


hdsentinel
őstag

Nagyon szomorú helyzet :(
Ilyen mértékű hiba ilyen rövid idő alatt sajnos komolyabb sérülésre utal.

A tápkábel csatlakoztatása önmagában nem biztos, hogy ilyesmit okozott volna (bár nem kizárt, függ a gép tápegységétől, a rendszerben lévő többi komponens (CPU, VGA) fogyasztásától is).
Viszont minden bizonnyal szerelés közben elektrosztatikus kisülés (ESD) történt, ami miatt megsérült a fej és az a lemez felületén először csak kisebb nyomot hagyott, majd ahogy a GetDataBack dolgozott, a sérült fej szépen felszántotta a felületet.

Valószínű még nem stabil a helyzet, nem kizárt, hogy még változni fog a kondíció és a szöveges értékelés (és így a naplóba is újabb hibák kerülnek feljegyzésre), várhatóan a hibás szektorok száma még növekedni fog.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#727) jodován


jodován
tag

A táp Corsair 400CX kb 1 éves. Semmilyen bővítőkártya nincs most benne. A 4 merevlemez közül pedig 1 külön táplálással eSATA-n volt, tehát 3 lemez ment a tápról. Elméletileg, azt simán bírja.
Úgyhogy valószínűleg ott rontottam el, hogy nem győződtem meg, hogy ki van kapcsolva a gép, és rádugtam a tápot.
Fejcsere?

sanszos -> van rá esély, hogy ez a szó ne használódjon többé?

(#728) liksoft válasza jodován (#727) üzenetére


liksoft
nagyúr

A WD esetén esélytelen a fejcsere. Egyedi, még az adatmentéses szakemberek életét is megkeseríti. Nem véletlen, hogy mechanikai hibás WD mentésének az ára a duplája egy másik gyártóéhoz képest.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#729) jodován


jodován
tag

Ki lehet azt valahogy deríteni, hogy tényleg kis villamos székbe ült-e a fej? (kisülés :P)
Mert mikor a GetDataBack ment, volt amit kiolvasott. Csak ugye akkor még a regisztrálatlan változattal, de végigpásztáztam, és meg voltak a mappák. A regisztrálttal meg azért nem futtattam végig, mert belassult a sok hibás szektor miatt. Szóval felmerült a gyanú bennem, hogy nem fizikai, csak mágneses (villamos/elektronikus, ejj, az is fizika, de asszem értitek) a hiba.

Köszi! Az eddigieket is.

sanszos -> van rá esély, hogy ez a szó ne használódjon többé?

(#730) Nyirike


Nyirike
csendes tag

Csá

Tegnap vettem egy 500G samsungot. Minden rendben vele. A probléma ott van hogy volt eddig egy 200G samsung amivel teljesen meg voltam elégedve. Mindkettő SATA. Felraktam az új rendszert. és gondoltam megnézem már ezt a HD Sentinel cuccot. az 500G minden ok, de a 200G-re azt irja hogy 16% !!!! és 39 nap mulva várhatóan megdöglik. chkdsk semmit nem ír. a sentinel is csak annyit hogy a kb 4 milliárd sectorbol 239 hibás és emiatt 16%-s. Ezt nem veszem be. Ugyanugy ir olvas gyorsan hiba nélkül... Lehet rajta bad sector de akkor sem döglik meg 30 napon belül az tuti. Az is lehet hogy már 2 éve ilyen (4 éves) csak eddig nem tudtam róla. Ej de szép a tudatlanság...

Van valakinek tapasztalata?

(#731) liksoft válasza Nyirike (#730) üzenetére


liksoft
nagyúr

Igen. Leginkább, hogy mielőtt ilyeneket írsz, olvass utána, mit és miért mond a program. Logjobb hely erre a program honlapja, de segítek.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#732) Nyirike


Nyirike
csendes tag

Bocsi. Köszi a segítséget.

(#733) hdsentinel válasza Nyirike (#732) üzenetére


hdsentinel
őstag

Érdemes itt is körülnézni a válaszok ügyében:

Hibás szektorok találhatóak a lemezen. Lehetséges-e garanciális csere?

és közvetlen alatta:

Nem tökéletes a merevlemezem, mit lehet tenni?

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#734) benedekco


benedekco
addikt

Sziasztok!

Van egy kis problémám egy Hitachi wincsivel: hds721010cla332.
Ez egy Deskstar 7K1000.C sorozatból való egy terás cucc.
Problémám a következő. Eddig tökéletesen működött egy native sata vezérlőről és a tápból közvetlen kapta a kaját. Most betettem a tesóm gépébe (oda szántuk eredetileg, nálam csak tesztelni volt bent), egy táp- és egy ide->sata átalakítóval. Rendszer indít, wincsit látja a BIOS 1 terásnak, bootcd elő, onnantól kezdve már csak 32mb-os a dolog. Kiszed betesz próbálkozások hada, semmi. Vissza az eredeti masinába és innentől itt is 32megás a wincsi.
Firmware-t kerestem nem találtam, hitachi disk ellenörző/javító progit sem találtam. Esetleg valakinek valami 5lete?

Hard Disk Sentinel 3.00 report:
-- Fizikai Lemez Információ - Lemez: #2: Hitachi HDS721010CLA332 --

Lemez Tulajdonságok
---------------------
Lemez sorszám . . . . . . . . . . . . . . . . . : 2
Interfész . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : S-ATA II
Lemez vezérlő . . . . . . . . . . . . . . . . . : VIA Serial ATA Controller - 0591 (ATA)
Lemez pozíció . . . . . . . . . . . . . . . . . : 0, Device: 0
Lemez modelszám . . . . . . . . . . . . . . . . : Hitachi HDS721010CLA332
Lemez revízió . . . . . . . . . . . . . . . . . : JP4OA39C
Lemez sorozatszám . . . . . . . . . . . . . . . : JP2921HQ00ZBYA
Teljes méret . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 31 MB
Energiatakarékossági üzemmód . . . . . . . . . . : Aktív
Jelenlegi hőmérséklet . . . . . . . . . . . . . : 31 °C
Működési idő . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 0 nap, 22 óra
Becsült hátralévő élettartam . . . . . . . . . . : több, mint 1000 nap
Kondíció . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : #################### 100 % (Kiváló)
Teljesítmény . . . . . . . . . . . . . . . . . . : #################### 100 % (Kiváló)

A merevlemez állapota hibátlan. Nem található hibás vagy gyenge szektor, nincsenek felpörgési és adatátviteli hibák sem.
Nincs szükség beavatkozásra.

ATA Információk
-----------------
#Ez Nekem nagyon gyanús# ->Cilinderek . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 65
Fejek . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 16
Szektorok . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 63
LBA szektorok . . . . . . . . . . . . . . . . . : 65134
ATA Revízió . . . . . . . . . . . . . . . . . . : ATA8-ACS version 4
Transzport verzió . . . . . . . . . . . . . . . : SATA Rev 2.6
Szektoronkénti bájtok . . . . . . . . . . . . . : 512
Puffer mérete . . . . . . . . . . . . . . . . . : 29999 KB
Multi-szektorok . . . . . . . . . . . . . . . . : 16
Hibajavító bájtok . . . . . . . . . . . . . . . : 56
Formázatlan kapacitás . . . . . . . . . . . . . : 32 MB
Maximális PIO átviteli mód . . . . . . . . . . . : 4
Maximális többszavas DMA mód . . . . . . . . . . : 2
Maximális UDMA átviteli mód . . . . . . . . . . : 300 MB/s (6)
Aktív UDMA átviteli mód . . . . . . . . . . . . : 300 MB/s (6)
Minimális többszavas DMA átviteli idő . . . . . : 120 ns
Ajánlott többszavas DMA átviteli idő . . . . . . : 120 ns
Minimális PIO átviteli idő IORDY nélkül . . . . : 120 ns
Minimális PIO átviteli idő IORDY-vel . . . . . . : 120 ns
ATA kontroll bájt . . . . . . . . . . . . . . . : Érvényes
ATA ellenőrző összeg . . . . . . . . . . . . . . : Érvényes

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#735) benedekco válasza benedekco (#734) üzenetére


benedekco
addikt

Úgy tűnik a probléma megoldódott.
A Hitachi feature tool helyrehozta a galibát.
És a miértre ez a válasz.

Köszönöm ANT fórumtársnak a segítséget! :R

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#736) hdsentinel


hdsentinel
őstag

Kedves Felhasználó,

Szeretném informálni a Hard Disk Sentinel alkalmazás legfrissebb
3.10-es verziójának megjelenéséről.
A program letölthető a www.hdsentinel.hu weblapról vagy a
beépített frissítő segítségével.

Természetesen ez a változat is regisztrált és teljes körűen használható,
ha a korábban telepített változat regisztrálásra és aktiválásra került.
Ha manuális letöltés mellett döntene, kérem győződjön meg róla, hogy
a korábbi változattal azonos (alap vagy PRO) verzió kerüljön letöltésre.

Újdonságok ebben a verzióban:

- SSL hitelesítés segítségével történő e-mail küldés, így lehetséges
a Gmail-es illetve más, SSL hitelesítést igénylő levélfiókok használata
(a beállítás menete alább olvasható)

- két merevlemezt támogató USB-s keretek támogatása, mindkét lemez
állapotának teljes felügyelete RAID 0/RAID 1/JBOD esetén
(például Western Digital MyBook Premium II, SilverStone SST-DS221)

- Adaptec, Promise, ITE merevlemezvezérlők jobb támogatása

- opció a S.M.A.R.T. grafikonon leolvasható számértékek elrejtéséhez

- logikai meghajtók és kötetcímkék megjelenítése a lemez-választó gombokon

- teljesen átdolgozott valós idejű teljesítménymérés

- teljesen átdolgozott hálózati motor

- lassabb merevlemezvezérlők jobb támogatása, lehetséges gyorsítása

- maximálisan 100 merevlemez támogatása

- Az "E-mail teszt" a külső archiváló modulból is küld e-mailt,
az esetleges későbbi tűzfal problémákat megelőzendő

Hibajavítások, egyéb módosítások

- felhasználói felület javítása, különösen Vista és Win7 alatt

- felhasználói felület javítása nagyobb betűtípus használata esetén

- átlátszó tálca ikonok javítása

- beállítások ablakkal kapcsolatos problémák javítása

- "nem regisztrált változat" felirat javítása

- hosszabb kötetcímkék kijelzésének javítása

- USB VID/PID információ kijelzésének javítása

- magasabb fokú kompatibilitás

E-mail küldés beállítása SSL hitelesítéssel

A Gmail postafiók (vagy más, SSL hitelesítést igénylő postafiók)
e-mail küldésre beállításához az alábbi lépések szükségesek a
Beállítások -> E-mail Beállítások oldalon:
- Feladó név: a felhasználó neve vagy bármilyen jelzés mely a küldő számítógépre
utal, így riasztás esetén a fogadó felhasználó (rendszergazda) azonnal tudja,
mely gépről van szó
- Feladó e-mail: a kérdéses @gmail.com végződésű e-mail cím
- SMTP szerver: smtp.gmail.com
- Port: 465
- Címzett e-mail, Másolatot kap, Titkos másolat: azon e-mail címek, melyekre
riasztás és státusz e-mail küldésre kerül (valószínűleg szintén a fenti
@gmail.com végződésű cím)
- Hitelesítés: a küldő @gmail.com végződésű e-mail cím
- Jelszó: a @gmail.com címhez tartozó jelszó
- SSL használata opció engedélyezve

Érdemes a beállításokat az "E-mail teszt" gombbal ellenőrizni.

Az új funkciók teljes listája a http://www.hdsentinel.hu/rev.php címen olvasható.
Képek: http://www.hdsentinel.hu/screenshots.php
Letöltés: http://www.hdsentinel.hu

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#737) Oliverda


Oliverda
félisten

Üdv

Lenne két 1 terás WD Green WD10EARS HDD. Az egyik kibontás után kapott egy teljes formázást majd egy alapos másolgatás után előjött rajta kettő Off-Line Uncorrectable Sector valamint a Write Error Rate felugrott 4-re. Ekkor a Sentinel 97%-ot írt a Helath-re. Másnap már ez az érték 98% lett majd pár nap folyamatos használat után már 100%.

Mist így néz ki a SMART tab:

A másik ugyanilyen meghajtónál pedig a Write Error Rate ugrott fel egyszer 1-re de aztán visszament 0-ra.

Minek köszönhetően álltak vissza ezek az értékek 0-ra?

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#738) liksoft válasza Oliverda (#737) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Vannak vizsgálandó / vizsgálható értékek. Ha ezek változnak, akkor jogos a pozitív változás.

Azért lenne egy apró megjegyzésem. A terra földet jelent. Egy r-rel mértékegység (tera).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#739) Oliverda válasza liksoft (#738) üzenetére


Oliverda
félisten

Hello!

Jó. Akkor a kérdés úgy szól, hogy miért változnak/változhatnak ezek az értékek.

Sűrűbben frissíts. ;)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#740) liksoft válasza Oliverda (#739) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha tévedek, add meg a forrást is. Köszi.

Részletes leírás a program honlapján.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#741) Oliverda válasza liksoft (#740) üzenetére


Oliverda
félisten

forrás

Nem lettem sokkal okosabb...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#742) liksoft válasza Oliverda (#741) üzenetére


liksoft
nagyúr

OK.

Nem frissítettem, hanem válaszoltam. Ezek után nem olvastam vissza, nem néztem meg, változtattál-e.

Ez a kifakadásom NEM Neked szól: Sőt, az 1024*768-as felbontásban ez nem is látszott. Elárulok még egy titkot. Nemrég még 98 alatt 800*600 volt a max, de USB miatt kénytelen voltam váltani. Nekem ez periferiális munkaeszköz, (nem a f@rkam hosszabbítása mint sok ifjú titán egyetemistának akinek erőgépe van több százezerért csak épp használni nem tudja) így többet nem áldozom rá.

A SMART-ban vannak olyan attribútumok, melyek akkor változnak, ha nem tökéletes felülettel találkozik a drive. Ha a későbbi vizsgálat a felület épségét mutatja, akkor a vizsgálatból kiveszi. Ilyenkor javulhat a drive állapota. Hétköznapi szóval élve: "árnyékra ugrott" a drive. Azért érdemes ezeket figyelni, mert nem tökéletes tápellátás okozhat ilyent. Tehát a szomszédban dolgozó karosszériás, vagy ipari üzem termelhet annyi zajt a hálózatra, hogy azt a drive megérzi. Nem biztos, hogy ez volt a gond, de megéri figyelni a tendenciákat.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#743) Oliverda válasza liksoft (#742) üzenetére


Oliverda
félisten

Így már érthetőbb pár fokkal. :)

Tehát akkor bizonyos időközönként idle állapotban időről-időre végignézni a lemezek felületét? Még a kizárt részeket is?

Az esetleg okozhatta a vaklármát, hogy az első pár napban 4 tűs MOLEX átalakítón keresztül kapta a tápot a HDD? Amúgy nincs ilyesmi a szomszédságban, és a másik három HDD-m tökéletes már több hét/év óta. Ezen felül zajszűrős APC-s elosztóba van dugva a gép és a táp sem olyan kispályás, hogy különösebben megzavarja egy kisebb áramingadozás

Mondjuk a nevéből kiindulva (Off-Line Uncorrectable Sector) nem gondoltam, hogy ez az érték valaha is csökkenhet.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#744) liksoft válasza Oliverda (#743) üzenetére


liksoft
nagyúr

A MOLEX átalakító kerülendő. Már meg is van azt hiszem a hiba forrása.

Nem áramingadozás a gond, hanem a ráült ZAJ!

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#745) Oliverda válasza liksoft (#744) üzenetére


Oliverda
félisten

Hmm... érdekes. Köszi!

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#746) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Üdv! Noti HDD-met szokás nézegetnem, van ez a G mérő a smartban, akarva akaratlanul 6-ot mutat, azon túl h számlál van valami kihatása a HDD élettartamára?
Más: van egy olyan a lenti gépünk HDD-jén hogy nem megfelelő fejmagasság miatt előforduló bla bla számláló, ez újabban erősen növekvő számokat mutat. baj e vagy sem?

(#747) perempe


perempe
addikt

FUJITSU MHV2080BH szerintem rosszalkodik.
[link]
Vélemény?

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#748) liksoft válasza perempe (#747) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem mai darab. Valóban az adatok mentéséről gondoskodj, és célszerű a cserét is "kézközelben tartani". Lehet, hogy még évekig jó lesz. De valami van már vele. Ez lehet akár a környezetétől is. A csatlakozókat is meg lehetne igazítani. A vizsgálat alatti szektor (ami az off-line alatt is látható), jobban figyelemre méltó.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#749) perempe válasza liksoft (#748) üzenetére


perempe
addikt

Megnéztem: a Power-On Time Count másodpercben értendő Fujitsu esetén. Sok lenne egyébként az a 12,7 millió...
Még egyszer köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#750) hdsentinel válasza perempe (#749) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ennél éppen igen, de nem mindegyik Fujitsu mér másodpercben.

De ha a HDsentinel-lel nézed, az egyből kiírja pontosan napban/órában, nem kell számolgatni, valamint a szöveges értékelés is egyből megmondja, hogy mi a helyzet a drive-al, van-e valami probléma és ha igen, akkor mi a teendő. Diagnosztikára pedig a Fájl menüből egy csomó teszt használható, hogy alaposan ellenőrizni, tesztelni lehessen a meghajtót, felszínre hozni és javítani az esetleges lappangó problémákat.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.