Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) liksoft válasza Fail3D! (#1400) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha viszont nem éreztél problémát, akkor tápellátás lehet, és a bizonytalan szektorokat (íráshibás) már zárolta. Ebben az esetben a tápellátás felülvizsgálandó, a drive használható, de nem 100-as állapotban eladni / megvenni nem túl célszerű.

Szerk: Nem a hellyel, hanem a MÁSOLT máshová is elhelyezett kérdéssel volt leginkább gondom. Szerintem gyorsan kaptál választ, feleslegesnek érzem, hogy több helyre is elszórtad.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1402) Fail3D! válasza liksoft (#1401) üzenetére


Fail3D!
addikt

hat biztosra akartam menni a valasszal...:) de koszonom. le is vetem a hirdetest igy nem adom el.

(#1403) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Egy bugocska (HDS 3.70 Pro) - Nincs engedélyezve a TRIM, szerinte igen, pedig biztosan nem.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1404) hdsentinel válasza liksoft (#1396) üzenetére


hdsentinel
őstag

PATA drive-nál nem, hacsak nem SATA->PATA átalakítóval használta a drive-ot (de itt ha jól sejtem nem erről van szó).

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1405) hdsentinel válasza desertfox83 (#1397) üzenetére


hdsentinel
őstag

Sajnos van olyan (nagyon ritka, de előfordul), ha a S.M.A.R.T. állapotot nem biztosítja a drive (vagy valamilyen okból, pl. vezérlő, USB keret blokkolásra kerül az állapot).

Ilyen esetben valóban érdemes kiegészítő teszteket futtatni, hogy kiderüljön mi a helyzet.
Az jó, hogy ezek a tesztek lefutottak, de ...

3 ok, miért nem érdemes a merevlemezhez tartozó gyári tesztprogramot használni

1. A gyártó által kiadott tesztprogram értelemszerűen a gyártó szemszögéből vizsgálja a merevlemezt és az esetleges problémát. Céljuk, hogy a garanciális ügyintézést minimalizálják és így bizonyos teszteket a felhasználóra bíznak, kiderítendő, hogy van-e szükség cserére.

Könnyen belátható, hogy nekik az érdekük, hogy minél kevesebb cserét kelljen intézni. Ezért az ilyen teszt-programok számára tökéletesen elfogadható, ha bizonyos szektorok nehezebben, lassabban vagy csak többszöri újrapróbálkozásra kezelhetőek (ami máris veszélyezteti az adatokat).

Nem ritka, hogy teljes felülírást végeznek és tévesen "alacsony szintú formázásnak" (Low level format) nevezik azt, mely szintén nem ad megoldást az adatok biztonságára. Ez nagyjából annyit segít, mintha egy számítógépes vírus esetén a vírusirtó szoftver azonnali teljes törlést és újratelepítést javasolna.

2. A tesztek futásáról, eredményeiről, részletes leírásukról nagyvonalúan eltekintenek. Ez szorosan kapcsolódik az első ponthoz: álláspontjuk szerint a felhasználó számára nincs jelentősége annak, hogy tudják pontosan milyen a merevlemezük állapota; milyen lehetőségeik vannak és milyen módon lehetne a helyzeten javítani. Szóba sem kerül olyan, hogy pl. javasolnának a jelenlegi magas hőmérséklet miatt kiegészítő hűtést, adatátviteli hibák miatt kábelcserét vagy hasonló megoldásokat.

Ezért számos esetben csak egy "OK" vagy "Error" jelzést kap a felhasználó, sőt nem ritka, hogy csak egy speciális hibakódot - ami alapján nem igazán lehet a további használhatóságról nyilatkozni (pl. már nem garanciális merevlemez esetén).

3. Általánosságban a gyártó-specifikus programok csak a saját merevlemezekkel működnek együtt több-kevesebb sikerrel. Nem ritkán azonban azok állapotát sem derítik fel és tesztelik kellő alapossággal, főként RAID és/vagy AHCI vezérlő, külső (USB) keretek tekintetében.

Éppen ezért nem nyújtanak átfogó megoldást arra nézve, hogy

- pontosan milyen jellegű és nagyságú hibák találhatóak
- a felületet milyen problémák érintik (hol találhatóak nehezebben, lassabban kezelhető szektorok)
- milyen megoldások léteznek a helyzet javítására

A fentiekre (is) megoldást ad a Hard Disk Sentinel-ben található Lemez menü, ebben is főként a Felület teszt, amelyből indítható tisztán olvasási teszt (adatok veszélyeztetése nélkül, hiba-feltárásra) vagy számos különböző írási teszt.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1406) hdsentinel válasza Fail3D! (#1398) üzenetére


hdsentinel
őstag

Tökéletesen megértem - senki sem szereti, ha a hibákra rávilágít valami (pl. a Hard Disk Sentinel). Másrészt az esetleges adatvesztés valószínű nagyobb bosszúságot okozna...

"Sajnos" eléggé megbízható: felderíti a valódi problémákat, hibákat, amiket sokan nagyvonalúan figyelmen kívül hagynak.

Ezek szerint nem stabil még a HDD állapota, azaz további problémák kerültek felszínre rövid idő alatt. Várható, hogy lesz még, érdemes lenne alapos tesztelésnek vetni alá, ami ezeket kihozza és lehetőségekhez képest javítja.
Bővebben: Nem tökéletes a merevlemezem, mit lehet tenni?

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1407) hdsentinel válasza Fire/SOUL/CD (#1403) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ez érdekesen hangzik, mivel valóban úgy tűnik, engedélyezve van.

Jó lenne látni a HDD vezérlőt, annak illesztőprogramját és az általa biztosított "nyers" értéket, ehhez kellene a Riport -> Teszt riport küldése a fejlesztőnek opció használata.
Köszi! :R

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1408) Fire/SOUL/CD válasza hdsentinel (#1407) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Jó lenne látni a HDD vezérlőt, annak illesztőprogramját és az általa biztosított "nyers" értéket"
Ööö, most kicsit megzavaródtam (főleg, hogy SSD-ről van szó), szóval milyen infókra is gondolsz? A W7-ben tárolt infókra, vagy amit a HDS megjelenít?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1409) hdsentinel válasza Fire/SOUL/CD (#1408) üzenetére


hdsentinel
őstag

Riport -> Teszt riport küldése a fejlesztőnek.

Semmi más nem kell, erre gondoltam.

Attól, hogy SSD, attól még "merevlemez-vezérlő"-nek hívják, amire csatlakozik (gondolom, az alaplapon találhatóról van szó).

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1410) Fire/SOUL/CD válasza hdsentinel (#1409) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ja oké, értem, szóval sima hibajelentés küldés, oksa.
(Az nem gond/hátrány, hogy trial a hds gondolom. Ezt úgy értem, hogy pl víruskergetőknél egyes gyártók rangsorolják a hibabejelentéseket. Akik megvásárolták, azok bejelentései elsőbbséget élveznek a próbaváltozatot használókkal szemben, még akkor is, ha a fizetős ügyfél egy "lamer" kategóriájú kérdést tesz fel a support-nak, a trial user meg egy konkrét létező hibát küld...)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1411) hdsentinel válasza Fire/SOUL/CD (#1410) üzenetére


hdsentinel
őstag

Így van :)

Nem gond, sőt! A trial verzió pontosan azért készült, hogy minden tekintetben ellenőrizni lehessen a kompatibilitást és az esetleges kérdéseket tisztázni lehessen.
Ennek segítségével biztosítható, hogy nincs a programot illető garanciális ügyintézés, azaz nem merül fel, hogy "azért vettem meg, mert azt hittem többet mutat".

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1412) hdsentinel válasza Fire/SOUL/CD (#1410) üzenetére


hdsentinel
őstag

Szia!

Azóta sem érkezett riport :U
Pedig kíváncsi lennék rá, hogy valóban mi a helyzet a TRIM-mel Nálad.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1413) Fire/SOUL/CD válasza hdsentinel (#1412) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem küldtem el, mert ha ugyanazokat az infókat küldi, mint amit le is menthetsz a saját gépedre (TXT és HTML formátumban), abban olyan infók is vannak, amiket én nem szoktam kiadni, erre igen háklis vagyok. Pl MAC address, és valós IP cím... Erre semmi szükség nincs a hiba feltárásához...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1414) liksoft válasza Fire/SOUL/CD (#1413) üzenetére


liksoft
nagyúr

Csak halkan jegyzem meg, ha lemented, kiszeded, elküldöd, tutira nincs benne. Igaz, debug adatok se. :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1415) hdsentinel válasza Fire/SOUL/CD (#1413) üzenetére


hdsentinel
őstag

Bocs, csak segíteni akartam azzal, hogy megnézem, de tökéletesen megértem, ha nem küldtél riportot, hogy a helyzetet megvizsgáljam.

Ahogy LikSoft írta, el lehet menteni és ki lehet belőle törölni azokat a részeket, amiket nem szeretnél küldeni. Az IP cím, MAC cím valóban szükségtelen (számomra érdektelen), a TXT / HTML riport pontosan ezért nem is a fejlesztőnek készült, hanem a felhasználónak, ha pl. több gépet kezel és tudni akarja, hogy melyikhez tartozik a riport, melyikről van szó.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1416) Fire/SOUL/CD válasza hdsentinel (#1415) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Te az egyik fejlesztőja vagy a Sentinel-nek vagy hogy értsem, hogy ha küldök egy hibajelentést azt Te meg tudod nézni? :U
A segítőszándékot meg köszönöm. ;)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1417) hdsentinel válasza Fire/SOUL/CD (#1416) üzenetére


hdsentinel
őstag

Igen, személyesen :B
A nicknevem és a hozzá tartozó adatok (weblap cím, e-mail cím) is erre utal :K

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1418) Fire/SOUL/CD válasza hdsentinel (#1417) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Wow, akkor már érthető a hozzáértésed...
Hibajelentést így nem küldök, de ha ez segít, akkor konfig az alaplapomon, W7 x64 Ultimate (jogtiszta), Samsung 470 64G ([link]) és a W7 alap AHCI drivere.

Na de, hátha akkor ezt is tudod, szóval feltűnt a Samsung-nál (a Magician 3.x-ben jelenik meg ezen a néven) egy új SMART érték, nevezetesen ez.

SMART ID = 235
POR Recovery Count

Ez mi lehet?

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1419) hdsentinel válasza Fire/SOUL/CD (#1418) üzenetére


hdsentinel
őstag

Köszi :R
Bocs, de ezzel sajnos nem tudok mit kezdeni.
Egész más információk kellenének, amiket korábban is írtam, amik a riportban láthatóak.
De igazából ha a program jelzi, hogy a TRIM működik, akkor működik - mást sajnos így látatlanban nem tudok mondani.

Köszi a kérdést, jelenleg nem tudok többet mondani én sem a 235-ös értékről, annak pontos jelentéséről, használatáról ennél a típusnál. :U

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1420) Fire/SOUL/CD válasza hdsentinel (#1419) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"De igazából ha a program jelzi, hogy a TRIM működik, akkor működik - mást sajnos így látatlanban nem tudok mondani."
Biztosan nem működik a TRIM, mert letiltottam. Azért volt rá szükség,, mert egy olyan szoftvert használok, amely összeakad vele (Comodo Time Machine). Ha be lenne kapcsolva, akkor bedől a rendszer, nem is indul, csak rendszermentésből lehet visszaállítani az OS-t.
(kapásból, miután telepítem a CTM-et, az újraindítást kér és már el sem indul az OS, vagy ha mégis, akkor amikor pillanatképet készítek vele (így hivják, ez a funkció neve), akkor BSOD és már nem kell többet elindítani)

Amúgy a Samsung 830-as szériáról több SMART adat jön le, viszont a gyári szoftver (ez a magician) ezeket nevén illeti, amelyek közül némelyet a HDS jelenleg ismeretlenként vagy gyártó-specifikusként tüntet fel. [link] ;)

Szóval legalább a neveket be tudjátok építeni, igaz a fontosabb, hogy azok mit takarnak...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1421) hdsentinel válasza Fire/SOUL/CD (#1420) üzenetére


hdsentinel
őstag

Akkor viszont érdekelne, hogy ha le van tiltva, akkor az op.rendszer miért jelzi a program felé, hogy működik.
De ezt így nem tudom sem megvizsgálni, sem ellenőrizni, sem nyilatkozni róla sajnos.

Köszi, igen, a következő verzióban már ezek az értékek a nevükön lesznek illetve - de igazából jó lenne a néven kívül némelyikről valóban többet tudni, de a gyártó sajnos nem igazán szeret ilyen jellegű infókat kiadni .....
(leszámítva a tényleg egyértelműeket persze).

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1422) Fire/SOUL/CD válasza hdsentinel (#1421) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem tudom milyen módszert használtok a TRIM lekérdezésére (mármint, hogy az OS-ben tiltva/engedélyezve van-e), de az OS szerint is, meg az SSDLife szerint is tiltva van: [link]

Ha esetleg mondsz még olyan progit, ami megjeleníti ezt az infót, akkor azokat is ráeresztem. (Pl HDTune nem tudja, az csak azt jelzi, hogy a meghajtó támogatja-e a TRIM-et)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1423) hdsentinel válasza Fire/SOUL/CD (#1422) üzenetére


hdsentinel
őstag

Természetesen nem ezt a módszert, mivel bizonyította már, hogy a közhiedelemmel ellentétben nem sok köze van a TRIM működéséhez :B [link]

(bár itt pont az ellenkezője fordul elő annak, ami szokott, azaz általában az fsutil szerint működik a TRIM és a HDSentinel világít rá, hogy mégsem).

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1424) hdsentinel válasza hdsentinel (#1423) üzenetére


hdsentinel
őstag

... fe lehetséges, hogy a különböző módszerek kombinációja lenne az optimális megoldás, ezt kellene kideríteni - ebben is segíthetne a riport.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1425) TROG AIR


TROG AIR
aktív tag

Sziasztok...van egy 500 gb-s Seagate ST3500410SV -típusú hdd,
sentinel szerint semmi baja - szerintem sem... :)
mindössze a sentinel alatt - információkban -
kérdőjelesen maradt
: lemezek - fejek száma érdekelne ennél a típusnál
,melyről a neten sem találtam semmit....
(köszi ha valaki esetleg igen...) :F

[ Szerkesztve ]

430 pozitív , 0 negatív....

(#1426) liksoft válasza TROG AIR (#1425) üzenetére


liksoft
nagyúr

Na, pont ezért nem írja a program sem. Hozd el hozzám, és megnézem. Eláruljuk a Sentinelnek, és onnantól az is tudja. ;) Sajnos ahogy nézem ez teljes magas, így 1-3 lemez 2-6 fej várható. Én inkább a 2 lemez 4 fejre szavazok a gyári oldalon lévő fénykép alapján.

Sajnos lehet illusztráció, így 1 lemez 2 fej sem kizárt, bár azt vékonyabb öntvénybe szokták rakni. A 3/6 is lehet még. Gyártási dátuma mikori?

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1427) TROG AIR válasza liksoft (#1426) üzenetére


TROG AIR
aktív tag

Üdv....nem teljes magas,ezért lepődtem meg hogy hűtés nélkül terhelve sem ment még 40~fok fölé..."gyártási-gyári" matricás info estefelé,ha hazaértem.
(plussz még annyi-elvileg ezt a szériát elvileg zenegépekbe,meg 24/7-s videorendszerekhez
javasol-ták/ják...) :)

430 pozitív , 0 negatív....

(#1428) liksoft válasza TROG AIR (#1427) üzenetére


liksoft
nagyúr

Akkor egy fénykép is jól jönne.

Számoltam. Agy oldal 3,5" megközelítőleg 7,4 in2 aktív felületű. A drive 345Gb/in2. Vagyis ha jól számoltam, egy lemez 2 fej lehet benne. Így akár slim öntvényben is elfér.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1429) hdsentinel


hdsentinel
őstag

Tudod, hogy már csak ma éjfélig szavazhatsz, ha meg szeretnéd nyerni
az egyik 2 TB-os WD merevlemezt és a Hard Disk Sentinel Pro családi csomagot,
hogy az adataid teljes biztonságban tudhasd? :K

Hogy ne maradj le, gyere a http://www.hdsentinel.hu oldalra és szavazz!

És azt tudod, hogy a nyeremény csak akkor kerül kisorsolásra, ha elegendő
szavazat érkezik rá?

Ezért oszd meg a lehetőséget minden ismerősöddel, hogy ők is szavazhassanak !

Sok szerencsét ! ;)

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1430) xcds


xcds
őstag

Sziasztok!
Az mitől van, hogy a HDsentinel nem ír ki sem hőmérsékletet, sem kondíciót, sem smart értékeket? Csak a partíciók méretét látja. Régebben kiírt mindent. A gép még működik. 250-es samsung vinyó van benne.

(#1431) hdsentinel válasza xcds (#1430) üzenetére


hdsentinel
őstag

Szia!

Valószínűleg az alaplap illesztőprogramja a gond, ami blokkolja az állapot.infókat.
Miért nem látható a merevlemez hőmérséklete, állapota?

Érdemes a Riport menü Teszt riport küldése a fejlesztőnek opciót használni, mivel az ilyen riportok segítenek a hardver környezet elemzésében és annak ismeretében megoldás is adható.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1432) xcds válasza hdsentinel (#1431) üzenetére


xcds
őstag

Köszi!

(#1433) royalka


royalka
őstag

Sziasztok a mai nap feltoltam a progit és szomorúan vettem szre hogy az egyik vinyómra 36% ot dobott és azt írta hogy 156 nap van hátra.

Ez mennyire reális? Ezen mindig mozgás van de nem rendszer vinyó.
Ez mond valakinek valamit????
:R

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#1434) InfiniteReality válasza royalka (#1433) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Erre jobb ha a fejlesztő válaszol, de a Spin Retry Count nem jelent jót (lehet hogy gyengül a motor, illetve csapágyasodik a winchester, ezért okozott neki nehézséget párszor a felpörgés).

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#1435) royalka válasza InfiniteReality (#1434) üzenetére


royalka
őstag

Renden megvárom a választ

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#1436) hdsentinel válasza royalka (#1433) üzenetére


hdsentinel
őstag

Szia !

A jelzett mennyiségű probléma (amik a szöveges értékelésben jelennek meg, nem feltétlen szükséges a SMART oldalt értelmezni) esetén igen, a 36% reális, sőt, talán még kicsit optimista is.

Több problémáról van szó és ahogy InfiniteReality is írta, a felpörgéssel kapcsolatos gondok elég veszélyesek: működés közben ezek nem okoznak semmilyen látványos hibát (nem lassul, nem kattog, stb...) de elképzelhető, hogy egyszercsak nem indul el.

Érdemes lenne a fontos adatokat menteni róla.

Esetleg alapos ellenőrzéshez érdemes lenne a Lemez menü Rövid- és Részletes önteszt funkcióját valamint a Lemez menü -> Felület teszt funkcióját elindítani, amelyek feltárják (és utóbbi lehetőségek szerint javítja) ha esetleg további probléma adódna a merevlemezzel.

Az esetleges további lépésekről a program honlapján található bővebb információ:
http://www.hdsentinel.hu/faq.php#test
és
http://www.hdsentinel.hu/faq.php#badsectors

Mindazonáltal javasolt a kondíció érték figyelése és ha változik, azonnal érdemes a fontos
adatokról mentést végezni.

[ Szerkesztve ]

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1437) InfiniteReality válasza hdsentinel (#1436) üzenetére


InfiniteReality
őstag

hdsentinel, mi ismerjük egymást, majd írok Neked emailt :) Lesz kérdésem a program licensszel kapcsolatban (régi gépem elhalálozott, amire felvolt téve a HDS, és szeretném majd áthozni az újra). SAS, SSD winyók vannak benne +6 db winyó külső keretben, szóval ha kell még riport tudok küldeni :)

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#1438) royalka válasza hdsentinel (#1436) üzenetére


royalka
őstag

Nagyon köszönöm. Sokat megtudtam most tőled és kipróbálom mind a 2-t amit mondtál. És átnézem amiket linkeltél. :C :R :R

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#1439) hdsentinel válasza InfiniteReality (#1437) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ok, várom a mail-t ;)
A licenszet gond nélkül át lehet tenni az új gépre ha a régin már nincs használva (valószínű ha elhalálozott...)
Riport jöhet bármilyen mennyiségben, az ilyen ínyencségeket külön szeretem :B
Akár jöhet a legújabb bétával, ami elérhető innen: [link]
:R

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1440) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Üdv! Ez miért lehet? [link] - beépített memória a telefonba, okkal nem tudja az utolsó kockát sem írni sem pedig olvasni?

(#1441) TROG AIR válasza liksoft (#1428) üzenetére


TROG AIR
aktív tag

[link]

[link]

van 2 kép.... :K

430 pozitív , 0 negatív....

(#1442) liksoft válasza TROG AIR (#1441) üzenetére


liksoft
nagyúr

Igen, ez egy lemezes ház. Így 1 vagy 2 fej lehet benne maximum.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1443) hdsentinel válasza Kolondrum (#1440) üzenetére


hdsentinel
őstag

Korábban már találkoztam olyannal, hogy a belső memória egy része fenntartott volt és a telefonon kívül más nem tudta kezelni. Lehet, hogy itt is erről van szó.

Riport -> Teszt riport küldése nem lenne rossz :R

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1444) Kolondrum válasza hdsentinel (#1443) üzenetére


Kolondrum
félisten

Már nincs itt a telefon, aztán meg kapott gyors formázást (mert a teljest nem tudja a win7 befejezni) és mindent visszamásoltunk rá.

(#1445) TROG AIR válasza liksoft (#1442) üzenetére


TROG AIR
aktív tag

Rendben,köszi. Még annyi ,hogy a :
" valós idejű teljesítménymérés nem támogatott ezen a lemezen"
- elég furcsa.... nem olyan régi a modell....
illetve ez a funkció nem hiszem hogy akkora extra lenne a gyártó részéről...? :(

430 pozitív , 0 negatív....

(#1446) hdsentinel válasza Kolondrum (#1444) üzenetére


hdsentinel
őstag

Értem, köszi!
Majd legközelebb ;)

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1447) hdsentinel válasza TROG AIR (#1445) üzenetére


hdsentinel
őstag

Nincs mit !
Semmi köze a HDD-hez:

Miért nem jelenik meg valós idejű teljesítmény információ?

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#1448) Kolondrum válasza hdsentinel (#1446) üzenetére


Kolondrum
félisten

Hsz gyűjtögetés

Mennyi idő múlva kell az ssd riport? Most 1 nap 15 órás a life timere.

(#1449) royalka


royalka
őstag

A 1433 -as poszt ba írtam hogy 36%on áll a vinyóm lefuttatam egy Felületi test- olvasás+ -t az nap nem volt semmi. Majd rá pár napra olyat csinál hogy nem látja vinyót majd újra indítom és megint látja. De semmi kábelt nem mozgattam a gépbe meg a gépet se. De nem is ez a fura. Hanem akkor még 36% on volt most meg már 39%on. Ez hogy lehet?? :F :F :F :F

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#1450) InfiniteReality válasza royalka (#1449) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Az a 36 illetve 39%-os winyó erősen golyóérett, adatokat lementeni róla és csak körültekintően használni (fontosat ne tarts rajta - mert akkor az nem fontos).

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.